Reklama

.

.

neděle 29. července 2018

USA hodlají „za každou cenu" umístit zbraně do vesmíru!

- kou -
29.7.2018  TheDrive.com a PrvníZprávy
V USA chtějí umístit zbraně a senzory ve vesmíru, aby detekovaly a ničily vypuštěné rakety, vyplývá z konečného návrhu vojenského rozpočtu na rok 2019, sdělil časopis Drive.Uvádí se, že Senát požaduje „za každou cenu" umístit zbraně do kosmu v blízkosti Země, i když se to neshoduje s národní strategií protiraketové bezpečnosti a je v rozporu s názorem amerických vojenských expertů. V současné době čeká návrh vojenského rozpočtu ve výši 716 miliard dolarů, a který odsouhlasili obě komory Kongresu, na podpis prezidenta Spojených států.

V poznámce je uvedeno, že senzory (detekční satelity) by se měly objevit již roku 2022. Budou sledovat určité části světa a země, například Írán a Severní Koreu.

Dříve byl v USA byl již vyvinut program Strategické obranné iniciativy (SDI), známý také jako „Hvězdné války“. Ten byl oznámen v březnu 1983 prezidentem Ronaldem Reaganem. SDI měla zajistit nadřazenost Spojených států ve vesmíru tím, že nasadí kosmické zbraně schopné zachytit balistické střely a jejich bojové bloky ve všech fázích letu, včetně vypuštění.

Vesmírný závod


Na schválení projektu amerického rozpočtu na obranu reagovalo ruské ministerstvo zahraničí prohlášením vyzývající Washington, aby opustil vytvoření vojenských kosmických prostředků.


„Tyto akce amerických zákonodárců nepřispívají ke konstruktivnímu dialogu o strategické stabilitě a mají nepříznivý vliv v rámci procesu přezkumu destabilizujících vlivů na strategickou stabilitu a mezinárodní bezpečnost,“ uvedlo.

Předtím ruský prezident Vladimir Putin poznamenal, že Moskva má zájem na zamezení závodů ve zbrojení, ale vyslovil pochyby, že se to shoduje se zájmy americké strany.
Související:

18 komentářů :

 1. No jo země už je jim malá tak se bude zbrojit vesele dál.

  OdpovědětVymazat
 2. Jo, hlavně, že Putin už v roce 2015 rozhodl o založení "Vzdušně - KOSMICKÝCH sil" RF. Takže si zase jen kadíte do huby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale na to aby jim něco vyneslo zbraně do vesmíru nemají rakety a Rus se na ně vy......

   Vymazat
  2. V ruském pojetí jsou kosmické a letecké síly propojené - raketami Kynžal mohou rusové ze silných stíhaček sestřelovat americké a britské špionážní a spojové družice, případně zničit GPS systém. S400 a do výroby připravený systém S500 dokáže ničit rakety na balistické i ploché dráze letu. Prostě obrana na všech stupních - od přízemních (troposféra) přes střední (stratosféra) až po vesmír (ionosféra a výš/dál).

   9:11 je čistý idiot, který nechápe rozdíl mezi umisťováním zbraní do vesmíru, jak to dělají Američané, i když jim to i jimi podepsané smlouvy zapovídají, a obranou proti vtržení na ruské teritorium z vesmíru.

   Upozorňuji, že americký GPS systém je především vojenský a ne civilní!

   MM

   Vymazat
  3. 9:11 co můžeš z onoho názvu věcně odvodit? Zbraně na oběžné dráze například? Nebo také alternativu, jak takové věci na oběžné dráze ze země likvidovat?
   Komu chceš chytrolíne namluvit, že stát s nejméně desetkrát menším vojenským rozpočtem zahajuje závody ve zbrojení? Nebylo by to, nikoli náhodou, ale zákonitě proti logice?

   Vymazat
 3. 8:41
  Na zbrojení je třeba peněz a ty těch uASS OKUPANTI NEMAJÍ NA ROZHAZOVÁNÍ!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 4. Akorát by mě zajímalo jak to ti kuci američtí udělají ? Nakoupí ruské nosné rakety ?

  OdpovědětVymazat
 5. 11:33
  A za co?????
  Ten jejich toaletní papír není dobrej ani na vytření zadku a ve FORT KNOXU si hraje průvan a meluzín na schovávanou!!!!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:48 Hlupáku trochu tě poučím a nic za to nechci. HDP Rusa 9 800 HDP USA 59 600 NA JEDNOHO OBYVATELE- KAPIŠTO. Lehce dohledatelné.Platí i pro 9:13

   Vymazat
  2. Nemehlo 14:15, proč zase vstupuješ do diskuze s takovým blábolem. Co nám je do HDP, když Rus má dnes lepší a efektivnější zbraňové systémy než ti tvoji Amíci. Rusové vyrábějí nesrovnatelně levněji a navíc vyrábějí i na export, takže se jim investice do rozvoje vrací. Amíci ústy načesaného Doníka své "spojence" nutí do nákupu amerických předražených a méně kvalitních zbraní.

   Tak dej už ty lehce dohledatelný idiůtku pokoj a najdi si jinou zábavu, ve které nebudeš za takového proamerického pitomu jako na diskuzním fóru Nové republiky. Tady se opravdu vyjímáš.

   MM

   Vymazat
  3. 21:09 IDIOT JSEŠ OPRAVDU DOST VELKEJ,pokud načmáráš cituji- rus má lepší a efektivnější zbraňové systémy- nesmíš tak žrát lživeb jako je SPUTNIK, potom máš v hlavě pouze nasráno.Je vidět ,že jsi velkej troba,když nechápeš proč píšu o HDP ,napovím reakce na- nemají peníze na zbrojení- těžké pro tebe pochopit co!!!

   Vymazat
  4. 9;35
   A KOLIKRÁT TI MÁM TY VYGUMOVANEJ VOLOTRKU Z HAVLOTRENEK OPAKOVAT,ŽE DOLAR MÁ CENU TOTALITNÍHO PAPÍRU A VE FORT KNOXU SI DALY RANDE BÍDA S NOUZÍ???????!!!!!!
   Proto musí uASSacký okupanti demokraticky okupovat cizí země,když""""""doma""""""už NENÍ z ČEHO BRÁT!!!!!!!!!

   Vymazat
 6. Proti ruským FAŠOUNUM se musí celej svět bránit. Poděkujme Amíkum,že bojují i za nás. DÍKY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nech se vyšetřit, osle proUšácký.

   Vymazat
  2. 13:37 Nápodobně, osle prorusácký

   Vymazat
  3. Já bych na výkřiky nedospělců (12:01 a 15:59) příliš nereagoval. Vždyť už ten jejich písemný výtvor je k smíchu.

   Vymazat
  4. 13:17 a 15:59 - jděte se vysrat oba dva a neotravujte tady vzduch.

   Vymazat
 7. tady se to hemží poblbanejma trollama ,placenejma debilama ,idiotama.Že vás ta tlama nebolí .ˇKopete tady do sebe ,jeni placení ,druzí nedocenění a blejete a blejete.Jen samé žvásty,není slišet jen zasraný amík ,zasraný Rus.Nechápete nic ale nic.Je nastup nové doby,stará končí,nastává nová éra ,jen doufám že takoví poblbanci jak tu smrdí to nezmrví a že jich je.Trump a Putin to zvládnou i bez vašeho blití.

  OdpovědětVymazat