Reklama

.

.

úterý 31. července 2018

USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

Paul Craig Roberts
31. 7. 2018     
PaulCraigRoberts
  Spojené státy existenci nezávislých vlád v Latinské Americe nikdy nepovolily. Pokaždé, co lidé zvolili vládu, která reprezentovala je a nikoli ekonomické zájmy USA, Washington takovou vládu svrhl. Popovídal nám o tom nejen námořní generál Smedley Buttler, ale i mnoho informovaných lidí dalších. Takže v tomto ohledu žádné pochybnosti nejsou.

V současnosti napíná Washington síly ke svržení vlád ve Venezuele a Nicaragui, za levnější prodeje ropy a běžné úplatky osobní si už koupil vládu Ekvadoru, a na jeho mušce figuruje i vláda Eva Moralese v Bolivii. Nu a tzv. "předpráci" na odstranění reformních a nezávislých vlád Hondurasu, Argentiny a Brazilie už obstaral režim Obamův.

Reformní vlády v Latinské Americe – s výjimkou Castrovy Kuby – ke svému svržení vždy přiloží i své vlastní polínko. A to tím, že dovolí washingtonským agenturám, jako jsou např. Národní nadace pro demokracii, nebo Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, či nejrůznější neziskovky, aby zorganizovaly a zafinancovaly opoziční skupiny, které pak společně s Washingtonem v zemích od USA na jih znovu nainstalují vlády Washingtonu na slovo poslušné.

Marx, Lenin a Mao pochopili, že nedokážete svrhnout utlačovatelskou třídu, pokud necháte noviny a média v jejích rukou, jak to třeba až dosud činí prezident Ortega v Nicaragui, kterého se Washington snaží zbavit vlády už od dob Reaganových. Ortega přežil i nedávný pokus o státní převrat, ale Washington zkouší své štěstí i nadále, a penězi na podporu svého muže K. Zeese v této zemi nešetří.

Stejnou chybu jako Ortega učiniul i Hugu Chavez ve Venezuele a jeho následník tu chybu opakuje. A i současná vláda Kuby pomalu leze do pasti a krok za krokem se stává americkým vazalem, jakým byla za vlády Batistovy.

Organizace amerických států byla vždy v kapse Washingtonu a spočívá tam samozřejmě až dodneška. A Latinská Amerika svůj koloniální statut trpně přijímá a nikdy ji ani nenapadne přijít vládě, kterou se Washington právě snaží s vrhnout, na pomoc. Je impotentní, protože její vládci byli Washingtonem buď koupeni, nebo zastrašeni.

Pochopitelně, Washington vždy předstíral, že je velkým přítelem i ochráncem demokracie, ale pokaždé, co se nezávislá a z voleb vyšlá vláda v Latinské Americe objevila, Washington se dostavil a takovouto vládu svrhl.

V r. 2015 první americký černý prezident a „velký přítel utlačovaných“ prohlásil, že „Venezuela představuje pro národní bezpečnost a mezinárodní politiku USA velkou hrozbu“ a podepsal zákon o sankcích na Venezuelu uvržených. Záminkou pro tyto sankce byly i akty násilí Washingtonem v zemi zorganizované a následné zatčení těch, kteří se násilí dopustili.

Washington samozřejmě ony zatčené označil za „politické vezně“ a jejich zatčení na „porušení lidských práv venezuelskou vládou“. A presstitutky to i takto a s nevzrušenou tváří veřejnosti podaly. Jinými slovy: venezuelská vláda znásilnila washintonské lidské právo svrhnout vládu venezuelskou.

Vláda, která se nestydí vyslovovat i takovéto nejabsurdnější lži a současně se pokouší svrhávat demokraticky zvolené vlády, je vládou, zasluhující jen a jen odsouzení. Svět je však buďto podplacen, nebo má prostě jen strach otevřít ústa.

Vybral a přeložil Lubomír Man

13 komentářů :

 1. Jo přesně tak známe je usa „demokraty" jejich národní zájem je světovláda a to se jim nikdy nepovede.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tak, že sa všade snažili všetkých obšťastniť všade svojím demokratizmom až jedna zaostalá zemička im kopla gól do branky a práve v čase nepozornosti im zmanipulovala demokratické prezidentské volby. Miesto toho aby však americkí tajní šli bručať za svoju chybu a nepozornosť do basy, kludne podávajú pred strážnymi psami amerického demokratizmu svoje vyhlásenia voči Rusmi zvoleněmu americkému prezidentovi. Je to tam kocúrkovo na entú! Lesk a bieda Amerických kurtizán. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 2. Psychopat, milovník diktátorských režimů, diktátorů jako Castro, Maduro, Kimčong,... miláček Nové Republiky, konspirátorský magor, podle kterého byli všichni mrtví a zranění v Bostonu herci, zase blábolí svoje chujoviny.

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. To by ste chceli pán David od miestneho blázna Pepka Vyskoča asi príliš. Je to vôbec div, že dokáže aspoň usmoliť nejakú blbosť keď už je taký negramota že sa ani podpísať nevie. U Vásma zas prekvapuje ochota baviť sa s takýmito pichybnými zjavmi u Vás v Čechách. Keď už sa bavím s ním tak akurát ako s nesvojprávnou osobou. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  2. 23:31

   Tak třeba Pavel Novák.
   Nebo raději Petr Svoboda.

   Už jste spokojen? Už vidíte jak jste hloupý?

   Vymazat
  3. 23:12 Běž někam láhváči veškrno no chuj to opravdu jsi.

   Vymazat
  4. 0:02 Nelži, coby místní idiot Pepek Vyskoč, jsi tu známý všem normálním lidem.

   Vymazat
  5. Vykašlete se na hňupa a pište raději k věci.

   Vymazat
 4. On predsa netvrdí, že herci boli všetci.
  Niektorí hercami neboli...
  Ale tzv. pluralita názorov (ktorú sme tu pred r. 89´ nemali), nám velí všetko kriticky skúmať a posudzovať.
  Tak sme prišli k záverom, ku ktorým by si aj Ty, ak by si bezmedzne nedôveroval názoru korporátnych médií ( o ktorom aj tak vieš, že je iba názorom Reuters rozposlaným všetkým plátkom na vytlačenie a distribuovanie plebsu), pri zapojení kritického myslenia, skôr, či neskôr dospel.
  Nechajme teda americkú spravodlivosť (ak predpokladáme, že také niečo existuje), dospieť k spravodlivosti...
  Nerozumiem, prečo sa do toho tak dramaticky vkladáš.
  Iste si postrehol, že sa nachádzaš na alternatívnom servri, teda servri, ktorý šíri názory voči mainstreamu trochu - čo sa dá robiť - alternatívne.
  Je to jeho ústavné právo a Ty, ako demokrat, ktorým iste si, by ho mal rešpektovať...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 5. Faktem je, že konec východního bloku začal podepsáním OBSE. Dali vše a dostali hovno!

  OdpovědětVymazat
 6. ani to sa nám neušlo -

  OdpovědětVymazat