Reklama

.

.

pondělí 23. července 2018

Už posloužili? Izrael evakuoval ze Sýrie 800 členů „Bílých přileb"!

Zinscenované scéna "Bílých přileb"
- kou -
23. 7. 2018  twitter.com a PrvníZprávy
Izrael evakuoval ze Sýrie příslušníky „Bílých přileb" spolu se jejich rodinami, řekl tiskový tajemník izraelského ministerstva zahraničí Emmanuel Nachshon. Jejich provokativní úkol v Sýrii zřejmě končí.
Jak zástupce ministerstva na Twitteru sdělil, Tel Aviv evakuoval členy organizace „do sousední země" na žádost Spojených států, Kanady a evropských zemí.

Jih Sýrie hraničící s Izraelem se postupně dostává pod kontrolu vládních sil, které silou a jednáním vytěsňují bojovníky opozice. Místní media informovala, že během celonoční operace bylo asi 800 lidí převezeno přes Izrael do Jordánska.

O evakuaci členů „syrské občanské organizace“, kvůli „bezprostřednímu ohrožení jejich života“, dříve hlásila izraelská armáda, ale neupřesnila, že se jedná o kontroverzní „Bílé přilby“.

Financování z USA

Nedávno ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že mezi evakuačními osobami mohou být osoby spojené s teroristy.

Mluvčí ministerstva Maria Zacharová uvedla, že je s největší pravděpodobností se nejedná řadových členech „Bílých přileb“, ale o vůdce a aktivisty, kteří mohou být součástí organizace tajných operací, včetně informační války, a mohu být také úzce spojeni s teroristy.

Na konci června ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo své připomínky k rozhodnutí USA vydělit další finanční prostředky organizaci „Bílé přilby“. Podle Zacharové to vede k úvahám o upřímnosti snah Washingtonu bojovat proti terorismu a dospět v Sýrii k dohodě.

„Ve skutečnosti USA a jimi vedená koalice, nadále podporují provokatéry, kteří tajně jednají s teroristy," dodala.


Organizace mnoha provokací

Podle ruských expertů již činnost členů organizace nezajišťuje řešení úkolů, které jim byly určeny. Rusové (a nejen oni) poukazují, že jde o organizaci četných provokací údajného použití chemických zbraní ze strany syrské armády za údajné pomoci ruského letectva. Nyní, podle nich mají „Bílé přilby“ méně šancí k tomu, aby v Sýrii vykonávaly příslušné operace, takže vznikla otázka, jak je bezpečně vyvézt.

Organizace „Bílé přilby“ se veřejně zavázala chránit civilní populaci Sýrie na základě politické neutrality a neúčastí na ozbrojených akcích. Ale na na internetu se v posledních letech začaly stále více objevovat videa, na kterých lidé z „Bílých přileb“ zachraňují děti z trosek, a zároveň se však objevila videa, na kterých bylo vidět, jak ty samé „Bílé přilby" vytvářejí videoklipy produkující make-up na obětech, a diktují jim, co by měly říkat. Navíc syrští novináři ukázali několik materiálů, na nichž byli „záchranáři" vyfoceni se zbraněmi a ve vojenské uniformě.

Ruské ministerstvo zahraničních věcí označilo činnost „Bílých přileb“ za součást rozsáhlé informační kampaně zaměřené na diskreditaci syrské vlády. Syrský prezident Bašár Asad konstatoval, že členové organizace „Bílé přilby“ jsou ve skutečnosti přívrženci teroristické skupiny al-Káidy.


Související:
 


12 komentářů :

 1. další štaci budou mít na Ukrajině, kde by mohlo zase padnout z oblohy nějaké to letadlo jako důsledek chemického útoku Ruska a bylo by vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 2. Okrajinci dělají permanentní chemické útoky již dlouhá léta a to tak že všechno co hoří tak spálí v kamnech. Divím se všem těm ochráncům přírody, že na ta zvěrstva dávno nepoukazují. Pálí i rozbité plastové hračky. Veškerá použitá voda z domácností jde bez jakéhokoliv zpracování do vsakovacích děr v zemi. Výjimkou měst a to jsem nezjišťoval jesti tam ty čističky fungují.

  OdpovědětVymazat
 3. Tito prodejní jidáši, kteří svou morální pokleslost maskovali za bílou helmu záchranářů, nikdy nikoho nezachránili.
  Jen svými nakašírovanými a vyfabrikovanými dezinformacemi dávali Západu falešné argumenty k tomu, aby tento odůvodnil pokračování svých zločinných operací proti Asadovu režimu.
  Ti jidáši se tím stali nikoliv posly milosrdenství, ale zla a zmaru.
  Zastání mohou proto najít jen tam, odkud je platili a podporovali, aby pro mocenské zájmy svých chlebodárců účinně napomohli svrhnout legitimní režim jedné kdysi prosperující (a dnes stále vzdorující) země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udajne se maskovali s bilejma prilbama aby je teroristi nezastrelili omylem. Byly ve vedeni ISIS a ted musi prych , prchnout a zachranit se u germanu a Usaku aby nebyli potrestany za jejich strasny zlociny I na malych detech, a predvadeni plynovych utoku a jina zverstva ...
   Kdy na takovy dojde rade na sprevedlive potrestani !!

   Vymazat
 4. To je zajímavé, že polovina všech protiasadovských bojovníků přešla na stranu Asada, nebo se nechali odzbrojit, asi neměli strach, že je Asad nechá zlikvidovat, zatímco příslušníci záchranných jednotek, čili něco jako dobrovolní hasiči u nás, mají strach z odplaty. Spíše to vypadá, že všichni moc dobře vědí, že to byly propagandisti a s těmi se tedy nezachází zrovna slušně nikdy. Takže pak by se dal pochopit ten kvapný odvoz. Jinak to nemá žádnou logiku. Čeho by se báli, když jenom zachraňovali zraněné a hlavně děti. Zajímavé je, že nezachraňovali nikdy žádnou ženu, byli tam akorát staříci a děti, ženy vůbec, maximálně nějakého mladíka vytahovali zpoza sutě. Jestli oni neměli taky ženskou jednotku, která zachraňovala ženy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co byly bílé helmy víme, Nejde ani tak o nějakou hmanitární záchranou akci na jejich obranu, ale spíš o zamezení jejich případného převracení kabátů a následnému vypovídání o tom o co skutečně šlo. Kdyby hrozilo pouze to že je Syrská armáda zabije, to je západu asi dost jedno. Jde hlavně o to aby nemluvili.

   Vymazat
  2. Trefně řečené. Naprostá pravda. A Izrael opět hraje špinavou hru.

   Vymazat
 5. No jo to mají ty hajzlové štěstí Syřané by s nimi udělali krátký proces.

  OdpovědětVymazat
 6. Teď nám tahle teroristická organizace proslulá svými travičskými útoky bude pomáhat v Evropě:-))...Pane jo...

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud se bile prilby objevi v CR, pak bude nutne za to potrestat vladu, poslance a BP zlikvidovat !!!!
  dustojnik-val.vetetan

  OdpovědětVymazat
 8. Také jsem myslel že je pošlou na Ukrajinu , ale další štace bude Anglie s novičokem .
  Divné je že utíkají jak Německé fašistické krysy do západní zóny .
  Určitě mají ruce od krve . M

  OdpovědětVymazat
 9. A co toto? https://aeronet.cz/news/evakuace-bilych-prileb-ze-syrie-probehla-na-zaklade-dohody-mezi-vladimirem-putinem-a-donaldem-trumpem-v-helsinkach-rusko-melo-v-obkliceni-agenty-cia-a-mi-6-v-roli-bilych-prileb-hrozilo-odhaleni/

  OdpovědětVymazat