Reklama

středa 4. července 2018

V současnosti bych určitě tzv. "elitou národa" být nechtěl

Drahoš - jestli si ještě pamatujete?
Libor Čermák 
4.7.2018 blog autora 
Ne teda proto, že bych nechtěl být slavný a úspěšný. Ale proto, že tato fráze je bohužel v poslední době často politicky zneužívána. A tak ji považuji za současný "soudruhismus". A být něčím po vzoru Drahoše fakt netoužím.


Co musíte udělat pro to, aby se o vás začalo říkat, že jste elita národa? Pravděpodobně byste měli být vzdělaní, slavní a úspěšní. Ale v posledních letech to však není zdaleka všechno.

Na to, aby o vás v médiích začali říkat, že jste elita národa, je ještě potřeba vyznávat tu správnou politickou ideologii. Vždyť k takové mediílní elitě národa se přece podle nich nehodí, abyste se například zastávali našeho současného pana prezidenta Miloše Zemana nebo kdybyste si dovolili kritizovat politickou ideologii zvanou "multikulturalismus". Taková správná současná "elita národa" by tedy měla být i poslušná tzv. "pražské kavárně" a sorosovci ovládaným médiím.

Zkrátka a dobře frázi "elita národa" považuji za novodobý soudruhismus, tedy za politicky přivlastněné a zneužité slovo či frázi. A v takové sortě lidí po vzoru Kalouska nebo Drahoše, kde bych se dokonce musel navážet do našeho pana prezidenta nebo bych musel propagovat multikulturalismus, bych fakt být nechtěl.

A co víc, má to i historický důvod pro naši budoucnost! Možná, že teď je propagace multikulturalismu v prosorosovských médiích v módě. To, aby se o vás v současné době dobře mluvilo i jako o elitě národa, je třeba v těchto kruzích tzv. "leštit kliku" těmto elitářským ideologiím, jako je v současnosti například již ten zmíněný multikulturalismus. Ale teď si představte, že by to u nás časem s přistěhovalci z nábožensko-politických kultur s námi neslučitelných dopadlo skutečně tak, jako je tomu teď například v Německu, ve Velké Británii nebo ve Švédsku. Jsem přesvědčen, že naši potomci by všechny takové lidi, kteří tenkrát propagovali ten šílený multikulturalismus, určitě morálně odsoudili. A na takovéto černé listině našich potomků, mezi těmi, co se u nás teď snaží způsobit vzestup politicko-náboženských kultur s námi neslučitelných, fakt určitě zájem být nemám.


19 komentářů :

 1. Já, politicky nekorektní, zato přemýšlející vlastní hlavou profesora Drahoše za elitu národa nepovažuji. Naopak ho považuji za společensky nebezpečného.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 2. Myslím, že samozvané osobnosti, respektované jen jim podobnými a rovnými jsou spíše jelita národa. Oni přeci nechtějí být respektováni všemi, jen těmi jedině správnými ,,ynteligenty". Bohužel těch, kterým je tato intelektuální spodina šuma fuk, je drtivá většina národa. M.R.

  OdpovědětSmazat
 3. V průběhu prezidenstké kampaně jsem díky panu Drahošovi zažíval neuvěřitelný šok. Při jeho vystoupeních na veřejnosti i v TV jsem nechápal jsem, jak se mohla tato zcela "prázdná nádoba" nominovat do závodů o Hrad. Pokud by to byl normálně myslící člověk (prý dokonce vědec), tak na to nemohl nikdy kývnout. Asi z něho toho "nejlepšího kandidáta na prezidenta" vymodeloval někdo jiný z jeho okolí. Někdo ze zákulisí si z něho udělal tvárnou modelínu. Modelína se nikdy nestane elitou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:45 Já jsem to cítil přesně, jako Vy.

   Smazat
  2. Vytvoril ho Petr Kolar. Jeden z nejvetsichn rusobijcu. Jeho synem je slunickar, starosta Prahy 6 Ondrej, ktery mimo jine na sebe podal trestni oznameni nebo se proslavil pristupem k sose Koneva

   Smazat
  3. 13:53 ten Kolář starší se mně osobně jeví jako slizoun slizounů. I tady platí "svůj k svému" nebo "vrána k vráně sedá" :-)

   Smazat
  4. Drahoš šel do voleb tzv. z čistého stolu, on se může vypracovat, (rétoricky)

   Smazat
 4. Elity a demokracie ???V republice k tomu???Nekdo je proste elitnéjši nez ti ostatni.Zvlastni.

  OdpovědětSmazat
 5. Moje dcerka si ráda hraje se slizem - taková rozteklá hmota bez tvaru,lepí se a protéká mezi prsty...Já mu říkám Drahoš:-))...Kdo to vlastně je??

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý článek těchto rádoby elit se Český občané musí zbavit. Lepší název pro ně je slouha slouhů.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A byl znovu zvolen. Blbý, co demokrate?

   Smazat
  2. 16:34 Vdyť to píšu HLOUPÁ ČÁST NÁRODA ty se k těm hlupákum hrdě hlásíš BLAHOPŘEJI

   Smazat
  3. 16:44 Já se k těm hlupákům taky hrdě hlásím. Než být mezi intelektuály, tvého ražení, milý ťunťo, tak to potom ti blbci mají mnohem vyšší úroveň. Běž si hrát na písek, venku je pěkně. Pá.

   Smazat
  4. Tvoje hodnocení přesně pasuje na vencu flašku, a tebe 15:45. Jsi však ještě blbší, protože jsi to o sobě, na rozdíl od tvého okolí, nevěděl, jelimánku.

   Smazat
  5. 15:45 agente, máš to marný! To máš Marný :-)

   Smazat
 8. 13:53 soudruh starosta Kolář pověsí na sochu Koněva tabulky, ve kterých budou popisovány prohřešky generála v poválečném období. Rusům ale nahrál tento rusofob na smeč. Na náhrobky čsl leginářů na Sibiři budou umístěny tabulky o tom, jak tito legionáři řádili a vraždili Rusy při svém tažení na dálný východ (i s ukradeným měnovým zlatem). Ironie je rovněž v tom, že právě legionáři se svým jednáním zasloužili o to, že se místní obyvatelstvo většinově připojilo k rudým a to včetně bělogvardějců :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.