Reklama

.

.

středa 18. července 2018

Václav Havel, tvůrce kulis a kolaterálních ztrát

František Kuba
18.7.2018 Literárky
O Václavu Havlovi toho bylo napsáno a diskutováno opravdu hodně. Tento diskurs má velké rozpětí: od neónového a srdíčkového formátu nad Prahou, až po transformaci celé jeho věci do komunálního odpadu současné historie; zde správce skládky Bohumil Hrabal.

Zahraniční zpravodajské agentury projektovaly na svých konstrukčních deskách (po roce 1945) skutečně s rozmyslem a se znalostí předchozí historie druhé světové války. Není to nic nového, jedná se, stejně tak jako u německých nacistů, o takzvanou politiku ovládnutí Eroberungspolitik, tj. vojensko-ekonomického procesu podle doktríny Drang nach Osten (tah na Východ), který znovu vypukl po ztřeštěné politice Michaila Gorbačova, budiž mu země lehká (autorův nevhodný obrat, protože M. Gorbačov nezemřel nýbrž dožívá v Londýně - pozn. red. NR vd). Nicméně, jak vědomo, si ho Hospodin také poznačil, stejně jako biblického narušitele řádu Kaina.

Zpátky do nedávné historie. Tedy především jistých rodin v Praze, v Brně (i jinde); a to nejen z prostředí dělnického odboje, ale hlavně z dobře situovaných a vzdělaných konfidentů. To se týká nejen Štěchovického archivu. Lidé si často kladou otázku, zda se i u nás (po roce 1989) jednalo o podhoubí repasovaných vládnoucích elit? Nezdá se, že by někdo z historiků (a že jich máme?) chtěl tuto zásadní otázku odpovědět. Tím se část historiků mění na dezinformátory, dost možná i na včerejší i současné kolaboranty. Že by to řádně opracoval vševěd z Kampy Petr Pithart?

Po mém skromném úsudku vesničana mimo Prahu, se dané (zásadní tématice) nejvíce přiblížila intelektuálka a advokátka Klára Samková. Tím mám na mysli článek pro Parlamentní listy z 28. ledna letošního roku s názvem Pražská honorace stále nepochopila. V médiích jela šílená propaganda horší než Rudé právo, a stejně to nefungovalo…1)

O co v současném období jde
Měli bychom přesně vědět, že v daném případě nejde o to bojovat s popelem VH, ale hovoříme zde o něčem daleko závažnějším: o rozpuštění jeho krajně škodlivého EGREGORU. Ten byl programově vyvolán znalými psychology v programu fanatického uctívání a vytvoření intelektuálního vůdce (hrdiny národa) a je nadále masmediálními prostředky přiživován. 2) To znepokojuje skutečné intelektuály, kteří znají neblahé důsledky tohoto manipulativního procesu, v ČR přímo řízeného jistou ambasádou, jistou knihovnou, také řadou ze zahraničí sanovaných neziskových organizací.

Například sociolog Hampl spolupracovník Institutu VK dost možná přišel s neoficiální definicí Havlových pohrobků na serveru Parlamentní listy. 3) 

„V tuto chvíli představují takzvaní havlisté tu nejhorší morální spodinu společnosti, na jakou můžeme narazit. Vypnuté mozky, kolaborantská mentalita, ochota podpořit jakoukoliv špinavost, žádné zábrany a skvěle vyvinutá schopnost zmocnit se dotací či grantů. Kdekoliv probíhá vzpomínka na Václava Havla nebo se staví lavička Václava Havla, pokaždé se tam soustřeďují právě takové deformované bytosti,“ říká sociolog Petr Hampl.
Kdo jsou tito lidé? Snad nejlépe by je mohli popsat političtí harcovníci jako Jan Ruml, Michael Kocáb, Michael Žantovský a další sluníčkáři z Albertova i odjinud. Poznávací znamení: Kdo jiný než my, kdy jindy než teď! Na druhé straně nelze ale vyloučit, že by známý aktivista Mahatmá Ghandí, po jejich kočovných vystoupeních a udělování červených karet, byl hypnotizován. A požádal by organizátory o tříkilové kladivo a šel manuálně řešit zmíněné lavičky, pořizované farizei ke shromažďování a modloslužebným účelům.

Produktivní Václav Havel, cinkání klíči

Jenže velmi produktivní, i místy vláčený na režné niti Václav Havel, vyrobil svým počínáním i velmi mnoho sociálních potratů, jako kolaterální ztráty v rámci jím projektované a vytvářené liberální demokracie (ve spektru od zahraniční politiky, po průmysl, zemědělství a vědu). Prostě vytvořil pro reálný život v České republice divadelní kulisy a prosadil své představy v portfóliu jisté velmoci, jako velký normalizátor, snad i jako rohypnolový a hospodský filosof.

Asi pod dojmem CHEMAPOLU a četných jiných příslibů úspěchu náš jedině čistý dramatik a známý asketa neodolal. Ale to už by asi bylo na informace od jednacího stolu ve Špalíčku, anebo v reflexi jogínky K. a vzpomínek gymnastky medailistky z OH paní Č.

Řada občanů, kteří se v listopadu 1989 nechali strhnout emocemi a nahnat do ulic s cinkajícími klíči, na to těžce doplatila. Právě oni, jejich příbuzní, sousedé nebo známí se stali prvními oběťmi globalizace. Důsledky známe, perspektiva pro ČR, po vstupu do EU zkrátka neexistuje. Zatraceně nízké penze, zpoplatněné zdravotnictví, neexistence sociálního bydlení… To vše nám údajně pohlídá Senát Parlamentu ČR, navíc třeba neexistencí referenda. Nebo existenci za naprosto nepřijatelných podmínek s předvídatelným koncem. Toto zajisté nelze označit za další vlnu kolaborace; rád vysvětlí Štěch, Vícha a jiní senátoři s vhledem.

Jen svedený člověk s mercedesem?
Václavův bratr Ivan M. Havel údajně zaujal stanovisko v galerii Lucerna ke knize jisté psychoterapeutky (12. 6. 2018) V jednom z bodů svého „prozření“ praví: Musím se přiznat ke své dlouhotrvající slepotě (a očekávám, že se k ní postupně přiznají i mnozí další) vůči jedné životní, povahové a citové dimenzi svého bratra, kterého jsem vždy spíš považoval za poněkud neohrabaného chrobáka. Jako nositel stejného příjmení jsem při čtení zaostřil pozornost právě na něj (…). A tak se mi chrobák zvolna proměňuje v onoho váhavého svůdníka, který před sebou valí svou citovou kouli.

Ivan Havel je uznávaný vědec, zkoumající umělou inteligenci a tak možná (občas) konvenuje k dovybavení citem svého bratra: režiséra morbidity a „váhavého svůdníka“. Nebyl by problém současné intelektuální zkraty Ivana H vyvrátit, a to i bez sochoru.

Pokud bychom chtěli jím proponovaný včerejšek popsat pomocí Hérakleita, tak můžeme nabídnout vstup do média vody, tentokrát s účastí majora Terazkyho. „Dva razy něvstúpiš do stejnej kášni…“ A o to se právě Ivan Havel nezdařile pokusil. Nicméně konzumací uzeného kolene s křenem, by to mohl v Lucerně napravit. Intelektuálně to od něj nečekám.

Nestačí jen bez rozmyslu následovat Václava Havla, je třeba ho prožívat. Dal jsem si proto dva rohypnoly a dvě piva a také jsem měl všechny rád, ba i svůj shora uvedený text.


Zdroje
1) Samková, K., Pražská honorace stále nepochopila. V médiích jela šílená propaganda horší než Rudé právo, a stejně to nefungovalo. Klára Samková pro PL shrnuje vítěze a poražené voleb, nepotěší Andreje Babiše. Parlamentní listy 28. 1. 2018.
2) Veriščagin, D., Jistota. Naučte se ovládat osud. Eugenika, Bratislava 2013.
Zde třeba: Lidstvo je zotročené obrovskými energo-informačními strukturami, kterým říkáme energo-informační parazité. Jde o vedlejší produkt lidské existence. Tito energo-informační parazité nepozorovaně dohlížejí na každého člena lidského společenství a stejně jako podhoubí, jež vrůstá hluboko do půdy, se dostávají neviditelnými energetickými chapadly do vědomí lidí.
Obdobnou problematikou se zabývá mimo jiné Rerichová, H., Energetické působení věcí na jemnohmotný svět. Eugenika 2012 a řada dalších autorů.
Lze otevřít i Mahabháratu, nebo Bibli v pasážích o falešných prorocích. Materie tedy není ani nová, ani neověřená. Je dlouho používaná a to především mágy, filosofy, zpravodajskými službami, politiky.
3) Rozhovor na serveru Parlamentní listy (04. 07. 2018). Těžká kanonáda sociologa Hampla: Havlisté dnes představují tu nejhorší morální spodinu společnosti. Vypnuté mozky, deformované osobnosti, vyvinutá schopnost zmocnit se grantů...


27 komentářů :

 1. Vaclav to jiste myslel s nasim statem DOBRE!!! Vzpomenme na jeho SLIBY,ktere NESPLNL!!!! Jiste za to muze Rusko, Putin a komuniste. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou ze zásadních věcí, proč dokázal egregor Havel vyrůst do tak obludných rozměrů, spočíval v samotné podstatě minulého režimu. Společnost byla silně orientována na kolektivní sdílení víry ve společné hodnoty. Tyto hodnoty pak byly ikonizovány v podobě nějaké postavy - Lenina, Stalina, Gottwalda, Husáka. Společnost byla ideologicky monolitní a přestože se v 89´v podstatě hodnoty přepólovaly, zásadní systémová změna nastala až v současnosti. V tomto kontextu se podařil západu bezprecedentní historický majstrštych, když vyměnil Havla za Husáka a lidi to zbaštili i s navijákem.

   Vymazat
 2. Až pravda skutečně zvítězí, pak bude stát před letištěm Drahomíry Dražské Lavička Ludvka Zifčáka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevim, co autor chtel rict, ale kolateralni ztraty to nebyly tak hrozne , jako ..A kdyz tak mensi nez ..Protoze ihned 1989, pribehly mezinarodni hyeny vseho druhu. Zminka je na Zvedavci. /favela/.
   Tak hned zide museli dostat ohromne miliony za majetek zabaveny FASISTY v 1938-45.
   Ano cesky lid musel zaplatit za Nacisty i uroky a ochotou Havla !! Dale pribehly hyeny ostatni a cesky lid musel platit miliony za znarodneni , ktere nasilim provedli Komunisti /kdyz fasisticti germani zatahli komunismus a Stalina do Cech.. Co zbylo o to se perou klerikalni fasisti s Sudetskyma a s cikana a za rohem stoji Afroarabove...Mimo zlocince vladni a havloidni...
   Sam Havel byl syn z nejbohatsi rodiny , mohl studovat ,coz nebylo mozne s takovym kadrovym posudkem, mohl zkratka odcestovat do Italie 1962 a pozor jako Filmovy Expert !, kdyz u filmu nepracoval, navstivit Uprchleho ilegalne bratra , kdy zadnej z komunistu na takove navstevy se neodvazil ani pomyslet. To mohli akorat tak spolehlivy fizlove a velice spolehlivy. Normalni clovek nesmel ani do Bulharska..tenkrat. Dalsi clen rodiny Ivan si odjel na studie do USA. A kdo ze to platil vsechno ? Obrovsky privilegia a kdo stal
   za tim ? A to jiste neni vsechno.

   Vymazat
  2. 3:35 i kolem pravd lze blouznit neomezeně, grafomane.

   Vymazat
  3. Perfektní!§ Dražská a Zifčák,největší DEMOKRATÉ,sochat, umělci, sochat a ty Klus-slož na ty dva baladu,ať máš honorář v českých.....

   Vymazat
 3. Gorbačov asi žije v Moskvě, kde ho navštívil také Zeman. Proboha, co u něho pohledával?

  Havla jsem měl rád do 13.2.1989, pak jsem změnil názor. Byl takový poseroutka, že se nikoho nezastal, když primitivové jeho formátu začali sériově kráglovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havla jsem do jeho prvního vystoupení v TV neznal a troufám si tvrdit, že na tom bylo 90% ostatních lidí stejně. Ovšem to, co se pak začalo dít na mediální scéně způsobilo, že Havel se stal pro celý národ téměř hlavou rodiny a odpovědí na vše. Byly to časy roztomilého zbožňování a vypínání mozků. Přišel spasitel.

   Vymazat
  2. Protože jsem z Prahy, tak jsem Havla znal z vyprávění a vysílání Hlasu Ameriky. Tu sobotu, po tom "masakru" na Národní třídě jsme nic nevěděli. Odpoledne jsme šli s dětmi do divadla Jiřího Wolkera na dětské divadelní představení. Před diváky vystoupila Ivana Anderlová a prohlásila, že hrát nebudou, že se připojují ke stávce herců. Všichni koukali, co se to děje, ale museli jsme i se zklamanými dětmi jít pryč. Nějaký soudruh z balkónu řval, aby koukali hrát, že si bude stěžovat. Před divadlem stál vůz VB a soudruh si jim stěžoval. Policajti mávli rukou a řekli mu, ať jde domů. Šli jsme směrem k Prašné bráně. Potkali jsme několik studentů s připnutými plackami, kde bylo napsáno Hável for prezident. Koukali jsme jak blázni, co se to děje. Hlavně ty placky - odznaky nebyly ale žádná samovýroba, ale pěkně vyrobené, jako se vyrábějí dneska. Později mi díky jim došlo, že to všechno muselo být připravené předem, protože něco takového by přes noc nevyrobili a nerozdali.

   Vymazat
  3. Taky mi to tenkrát přišlo všechno podezřelé. Kde se tenkrát-doslova přes noc- vzali odznaky, trikolory, plakáty a podobně. A policajti? Těm to zničehonic bylo jedno.A znám případy kdy studenti přišli na výuku do VŠ a pan profesor řekl překvapeným studentům, že výuka nebude, protože je studentská stávka.

   Vymazat
  4. Oprava
   "Havla jsem měl rád do 13.12.1989"
   Moje kráglování, kdy jsem na Havla zanevřel, se konalo veřejně ve středu. Sešlo se asi 35 lidí, tj. celé oddělení, které jsem vedl. Já se na to díval z rohu místnosti. V ústech jsem měl naprosté sucho. Čekal jsem, co kdo řekne. ÚD oddělení šustil papíry, asi měl připraven obvinění spolu s rozsudkem. Utnuli ho. Za vším byla aktivita možná dvou nebo tří lidí ze zmíněného počtu, kteří nastrčili toho úda. Byl to podivný odborář. Po převratu vstoupil do ODS a pak se sekl tím, že se začal paktovat s odeesáckými vzbouřenci a tím jeho kariéra skončila. Byl to alkoholik. Do práce občas přišel s podřeným ksichtem, kterému se říkalo cestovní lišaj. Odbory jsem začal nenávidět. Asi po roce jsem z nich vystoupil. Celé kráglovací představení trvalo asi 5 minut. Vedl ho formálně vedoucí odboru. Sám se dostal pod pracky špinavých fóristů hned po Vánocích. Ten náš vedoucí asi hned poznal, čeho se účastnil. Ve čtvrtek tohoto smutného týdne jsem od něho dostal omluvný dopis. Tvrdil, že jsem se ničeho špatného při vedení oddělení nedopustil. Zajímavé bylo, že se v oddělení našel jen jeden hlas, který na shromáždění řekl, že se mu to nezdá. Mezi zaměstnanci se rozšířil strach ze msty nových vůdčích osobností. Když jsem plnil poslední službu oddělení a na jeden den jsem se vzdálil, aby do podniku něco užitečného donesl, tak mne vystěhovali z kanceláře. Nikdy jsem nic nezamykal až na téměř prázdnou skříňku, kde jsem ukládal vzájemná udání dvou techniků, kteří spolu bojovali. Nechtěl jsem, aby sekretářka šířila klepy. Všechno pootvírali. Někdo ze stěhovacího komanda ukradl tlačítkový telefon. Po mne pak chtěli, aby tu škodu zaplatil.

   V podniku jsem byl dva roky. Plnil jsem všechny kvalifikační požadavky a něco také navíc. Odborně se mi dařilo. Možná, že napíšu smutné vzpomínky na tuto dobu. Samozřejmě to všechno vědí moje děti a snad i vnoučata. Nevím, co udělají, až bude demokratům hořet koudel u zadnice.

   Vymazat
  5. 19:02 Přesně! Takto si to pamatuju i já! Doslova přes noc se všude objevily vagony perfektních barevných plakátů s Havlem, naprosto kontrastujících s tím, co v té době bylo technologicky všeobecně k dispozici.

   Vymazat
  6. Také mě se ta doba vryla do paměti. Že se něco děje jsem vůbec nevěděla i když jsem občas poslouchala Hlas Ameriky, zvláště, když bouchl Černobil. V osudný listopad 89 byla plakáty zaplavena celá republika. Byl na nich nejaktuálnější vývoj situace. A to rozmnožovací stroje byly přísně registrované. Na lidi hlavně zapůsobilo otevření hranic. S odstupem času mi je také jasné, že vše muselo být dopředu připravené . Myslím, že šlo spíš o předání moci než o revoluci. U mě k rozčarování
   přišlo prvním hlasováním v parlamentu, kdy si poslanci na tu dobu schválili nehorázné platy a hlavně cestovní náhrady. Prý aby mohli hostit zahraniční partnery. Ale ve skutečnosti se Parlament stal pro poslance levnou cestovkou. Předáním moci se začala republika překotně rozkrádat. Všichni politici i dizidenti se starali jen o své kapsy a byli rádi, že Klaus o všem rozhodne o všechno se postará. On neměl oponenta.

   Vymazat
 4. Pan Hampl ty lidi naprosto přesně okomentoval a tenhle ochmelka by bez zrady gorbačova nic nedokázal.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Havlisté jsou z velké části příslušníci vyvoleného národa. ČR ovládli především 3 skupiny ( elita z prognostického ústavu), Chartisté 77 , a dále emigranti českého původu z USA ( Kožený, Bakala) a dále příslušníci vyvoleného národa ze Slovenska ( jejich miliardářů je tu hafo). Ovládají levici i pravici. Levice je pro lidi špatná volba, pravice naprostá katastrofa. Po roce 1989 nevládla ani jedna vláda opravdu zastupující zájmy občanů ČR.

   Vymazat
  2. Viz nadčasový a stále aktuálnější článek ZTOSKOTANCI a SAMOZVANCI.

   Vymazat
 6. "navstivit Uprchleho ilegalne bratra ,"
  asi spíš myšleno svého strejdu Miloše v Mnichově...

  OdpovědětVymazat
 7. Havel byl jednou z nejodpudivějších postav, kterou kdy Československo mělo. Prakticky vše, co kdy dělal a řekl má nános falše. Vztah k Olze, milenkám, selektivní hájení lidských práv, předstíraný nezájem o majetek, podvod s Chemapolem a Lucernou, porušení slibu Voskovcovi o přenechání práv na jednu z her, nakonec převálcování mocí, o kterou prý původně nestál (bude prý presidentem jen do řádných voleb). Žvanění o králikárnách a hrozba Vodňanské soudem, když jemu, milionáři, okamžitě nevrátí peníze, který ji půjčil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto byl neustále v lihu a pod vlivem prášků, nemohl vydržet sám se sebou.

   Vymazat
 8. Pane Jírovec to všechno jste musel vědět dávno. Jinak souhlas. Protože mě vychoválaly prarodiče s vrozenou životní moudrostí a zkušenostmi, věděl jsem již od 80 roku kam to spěje. Morální člověk v této společnosti musí dávat velký pozor aby se nezbláznil nebo nepropadl skepsi. Takový člověk jako VH se rodí v našem národě jednou za 1000 let.

  OdpovědětVymazat
 9. Havel by se měl posuzovat vždy v kontextu. Co víme spolehlivě je, že byl na výplatní pásce Soroše a CIA od první poloviny osmdesátých let. Nicméně sám tvrdil, že nemusel pracovat celé období normalizace, že měl dostatek peněz ze zahraničních tantiém. Když ale zapátráme, první jeho hra uvedená v zahraničí byla Audience v roce 1977 v Londýně. Otázka tedy zní, z čeho žil Havel do roku 1977? Byl už v té době na výplatní pásce CIA? Určitě neživořil, když si mohl pořídit Mercedes.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvedení první Havlovy hry na západě se časově přesně shoduje s uveřejněním Charty 77. Jaká náhodička!
   Dnes, když víme jaké metody používala CIA k podvracení východního bloku viz.:

   https://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/60097/moderni-umeni-bylo-tajnou-zbrani-cia-ve-studene-valce-sluzba-tak-neprimo-platila-i-slavne-umelce.html

   jeví se pravděpodobné, že CIA vytvořila celý komplexní ekosystém složený z domácích i zahraničních disidentů, z propagandistického vysílání RFE a HA, chobotnicí nadací a grantů, udílení cen, což byl efektivní zdroj financí pro residenty, pardon disidenty. Je též velice pravděpodobné, že samotná Charta 77 byla napsána v ústředí CIA a byla dalším krokem po KBSE v široce pojatém ideologickém útoku tzv. "Lidských práv".
   Organizační struktura Charty 77 byla ve své době naprosto cizí českému prostředí, naopak zřetelně ukazuje na angloamerický import.

   Vymazat
  2. https://deliandiver.org/2015/11/moderni-umeni-jako-zbran-cia.html

   http://www.obrys-kmen.cz/archivok/index.php?rok=2011&cis=34&tisk=08

   Vymazat
 10. V roce 1988 jsme četli v kasárnách rudé právo : Havlova rodina kolaborovala s gestapákama . Dnes tento plátek patří Bakalovi . Proč se v čt nevisílají Havlova veledíla?
  Dnes by za ně nekoupil ani kolo .
  Takže amíci ho podporovali tak jako dnes opozici v Rusku , Číně atd.
  Místo ožraly Jelcina mají rusové sportovce Putina . Tento pán musí ukočírovat obrovskou zemí a velký národ . Takže žádné barevné revoluce! Podívdjte se co za chaoz , anarchii , bordel a hlavně bratrovražednỷ boj je na Ukrajině .Tuto revoluci provedli : USA ,EU a vlastně i ČR .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:12 Deník Právo nepatří Bakalovi. Byl zprivatizován z rukou tehdejší KSČS, tehdejším šéfredaktorem, komunistou Porybným. Teď je z toho a. s. tuším, že Futura (nebo tak nějak). Porybný byl, jak se proslýchá, vyšachován i ze správní rady společnosti. A deník Právo se posunuje do souladu s mainstreamem. Včetně příloh a všimněme si, zřetelně Inet aktivit. Jak jinak, pokud má mít inzerci, když čtenáři dnes už noviny neuživí. K čemu pak cenzura, že? Tak už to v tržním hospodářství samo sebou funguje.

   Vymazat
 11. Vím od paní Elišky Haškové Coolidge, že provázela VH Bílým domem v době kdy byl v USA od poloviny května do konce června 1968. Z jiných zdrojů také, že v této době byl přijat do zednářské lóže v NY. Zasvěcení prý provedl Arthur Miller, tehdy předseda celosvětového PEN-klubu. Průvodci jej údajně zavedli i za Ferdinandem Peroutkou, který v NY bydlel a byli překvapeni faktem, že VH nevěděl o koho se jedná. Při odjezdu se údajně ptal, co že má dělat. Bylo mu řečeno, že nic, ale učit se anglicky.

  OdpovědětVymazat