Reklama

středa 4. července 2018

Ve čtvrtek se rozhodne o budoucnosti svobodného internetu v Evropě

4.7.2018   PirátiCz
Ve čtvrtek 5. července bude Evropský parlament hlasovat o směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Články 11 a 13 směrnice obsahují prvky cenzury jako je zavedení licencí za citaci krátkého textu a automatické filtry nahraného obsahu. Na toto nebezpečí upozornili Piráti v neděli odpoledne během happeningu na pražském Palachově náměstí, kde vystoupil i předseda Pirátů Ivan Bartoš, místopředseda Pirátů a poslanec Mikuláš Peksa, poslanec a odborník na IT Ondřej Profant i kandidát na primátora Zdeněk Hřib. Piráti získali na místě přes tři sta podpisů pod petici s dopisem, v němž vyzývají europoslance, aby k nové legislativě zaujali odmítavé stanovisko.

„Memy, remixy, blogy, parodie, i livestream – vše, co nyní považujeme za samozřejmou a neškodnou zábavu, můžou filtry vyhodnotit jako nedovolené kopírování a automaticky odstranit. Týká se to nás všech. Proto je důležité, aby se ozvali všichni, kterých se omezování internetu týká. Náš postoj můžeme vyjádřit do čtvrtka, kdy se bude hlasovat. V neděli jsme pod společný dopis evropským poslancům nasbírali 358 podpisů, ale mnohonásobně víc občanů zvolilo elektronickou cestu “kontaktáže” našich volených zástupců. Dopis v elektronické podobě mohou zájemci najít na našich stránkách www.zachraninternet.cz,“

uvádí Ivan Bartoš možnosti, kterými mohou občané vyjádřit nespokojenost s evropskou směrnicí.

„Problém cenzury a autorských práv je dlouhodobě jedním z hlavních pirátských témat. Kvůli plánům změnit pravidla copyrightu jsme spustili rozsáhlou kampaň Zachraň internet a koordinujeme ji celoevropsky s europoslankyní Julií Redou. Téma jsme řešili mimo okruh Pirátů i s tajemníkem pro evropské záležitosti Alešem Chmelařem. V krajích pořádáme informační kampaň, happeningy a setkání s lidmi, abychom upozornili na hrozbu, která se může už ve čtvrtek stát skutečností. Věříme, že nesouhlas se směrnicí vezmou europoslanci v potaz,“

připomněl aktivity Pirátů Mikuláš Peksa.

Informační web www.zachraninternet.cz, na němž návštěvníci najdou informace o problematických článcích, aktuality, vzorový dopis europoslancům a vyjádření dotčených stran, spustili Piráti, aby upozornili na blížící se klíčové hlasování. Na informačním webu je rovněž k dispozici vzorový dopis s apelem na europoslance, aby nedávali omezování svobody v Evropě zelenou.


- - -

10 komentářů :

 1. Budování celosvětového elektronického koncentráku požaduje oběť od každého jednotlivce :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU prosazuje totální cenzuru internetu; Správné zprávy budou jen schválené z Bruselu ....Autor článku: Tomio Okamura

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=202326

   Smazat
 2. No jo idiotská říše eu se otřásá v základech tak chtějí cenzurovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Máte jenom to,co jste si oshlasovali v referendu o vstupu do EU.Tak to dopadá,když se nepřemýšlí a jen se slepě hlasuje podle vylhaného návodu.Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Tak se pomalu rozloucime. Brzo v EU vypnou internet. Jak rikam, Havlismus je komedie se smutnym koncem

  OdpovědětSmazat
 5. !ARGUMENT
  Milí čtenáři, v naší poslední výzvě jsme Vás požádali o podporu našeho snažení – o měsíční příspěvek na naše fungování a především na náš další rozvoj. Je třeba mít na paměti, že alternativní médium bez finanční podpory, bude vždycky jenom na okraji a bude vždycky začínat a padat s tím, řečeno lidově, na co zbyl čas.
  !Argument je zcela závislý na dobrovolných dary našeho čtenářského společenství ve formě předplatného. Nežádáme o granty, nemáme komerční sponzory a na našich stránkách není žádná reklama. Celý obsah je výsledkem dobrovolné práce našich autorů, dvou redaktorek Ilony a Veroniky a dvou našich dobrovolnic, které nám v posledních měsících nezištně pomáhají zlepšit jazykovou stránku. A celý obsah je k dispozici zdarma, i když světovým trendem je zpoplatňovat online obsah – a to i v případech velkých platforem s obrovským čtenářstvem, velkými redakcemi a astronomickými příjmy z reklamy.
  V daný moment investujeme jenom do technické stránky, do běžného technického zabezpečení a běhu našeho webu. Všechny zbylé finance se snažíme konsolidovat na další rozvoj našeho projektu.
  Několik z Vás nás podporuje většími a pravidelnými částkami, za které rovněž velice děkujeme. Skutečně si vážíme každé pomoci, třeba i 50 korun.

  Každodenní obsah nevzniká sám od sebe, je za ním velké množství času a práce. Děláme ji všichni rádi, jenže v podmínkách, které jsou často poněkud polní či na koleni, což se někdy promítne i do formy (hlavně jazykové), ale bezpochyby to hlavně ovlivňuje obsah – jeho šíři a pokrytí témat, počet článků a obecně celkové možnosti. Účelem vzniku !Argumentu nikdy nebylo být koníčkem ve volném časem, ale být kvalitním médiem na úrovni, které vytvoří jeden z alternativních protipólů mainstreamu. To je důvod, proč se budoucnost !Argumentu neobejde bez financí. Považujeme za mnohem férovější, požádat čtenáře o příspěvek, než hledat jiné zdroje.
  Matematika nám přitom říká, že potenciál příspěvků s naší čteností je obrovský: například kdyby nás podpořilo 150 korunami 5000 lidí – máme 750 000 korun. Opravdu by stačil jeden malý příspěvek od velkého počtu čtenářů a !Argument změníme k nepoznání.
  Je nám jasné, že všichni naši čtenáři si peníze vydělávají prací. Také za !Argumentem stojí spousta každodenní práce. Prosíme, zvažte podporu podle Vašich finančních možností a pomozte nám náš projekt rozvinout. Máme ambice být moderním, názorově otevřeným a svobodným médiem s bohatým obsahem. Nehoníme se za „clickbity“ a reklamou, nemáme ze čtenosti modlu, které obětujeme kvalitu, nechceme být ideologicky uzavřeným médiem, kde vedle sebe nesmějí být jiné názory, ale věříme, že poctivá práce pomalými krůčky se musí vyplatit. Pokud nám důvěřujete, přidejte se k nám a pomozte!
  Děkujeme!
  Děkujeme všem našim pravidelným i nepravidelným přispěvatelům za jejich pomoc!
  Velké díky našim autorům i našim dvěma dobrovolným korektorkám za jejich nezištnou práci!
  - PODPOŘTE !ARGUMENT - !

  -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
  Administrátor NR tyto mé příspěvky vyzývající k podpoře webu !Argument opakovaně maže.
  Přitom ale NR občas z !Argumentu (se svolením jeho redakce??) přebírá texty. To, že Nová republika co do kvality !Argumentu nemůže konkurovat, chápe každý alespoň průměrně inteligentní čtenář.
  Zároveň na NR zůstávají nesmazány četné vulgární a agresivní příspěvky, kterých jsou pod každým zdejším článkem tucty.
  Je to opravdu podivný přístup!
  -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snažíš se hezky, ale pochybuju, že tady vyžebráš nějaký prachy.

   Smazat
  2. PODIVEJTE SE NA ČASOPIS ARGUMENT JE TO ZMETEK

   nedělá nic jiného než neustále vydává popisy situace,kterou známe všichni.
   To režim vítá a žádá!

   NIKDY NENAJDETE V ČLÁNCICH NÁVRH ŘEŠENI A ZABLOKOVALI O TOM I PŘIPADNOU DISKUSI.

   Za to chtěji penize?
   Vždyt oni maji zdejši NR za svinstvo,kde ZDEJŠIMI LIDOVÝMI KOPMENTÁTORY POVÝŠENĚ POHRDAJI ,ačkoli to je právě to,co maji podporiovat.
   Výmluvy,že na občany voliče nemaji čas jenom prši.
   Jen tak dál a větši kapky dojedete v ARGUMENTU opravdu daleko!

   Smazat
  3. 11:28

   Jsi jen prskající pomatený ubožák, který si vymýšlí hovadiny!

   Smazat
 6. Bruselské kurvy je třeba postřílet.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.