Reklama

středa 11. července 2018

Visegrád v NATO

Erik Best
11. 7. 2018 - EB
Donald Trump nevěří na férový boj a dává to jednoznačně najevo. Jeho Národní bezpečnostní strategie otevřeně stanoví: „Spojené státy si musí uchovat převahu – kombinaci vojenských schopností v dostatečném rozsahu, aby bylo možné předejít úspěchu nepřítele a bylo zajištěno, že se synové a dcery Ameriky nikdy neocitnou ve férovém boji.“ 

I Pentagon má nově formulované poslání: „Misí ministerstva obrany je zajišťovat smrtící společné síly, které budou bránit bezpečnost naší země a udrží americký vliv v zahraničí.“ 

Poslání, které implikuje užití smrtící síly pro udržení vlivu, se dá interpretovat jako porušení Severoatlantické smlouvy. Členové Severoatlantické aliance se zavazují zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů. Trump změnil pravidla hry. 

Česká republika ale hraje podle těch starých, což takřka neodvratně znamená, že bude v otázkách NATO převálcována. NATO potřebuje svůj vlastní Visegrád.

23 komentářů :

 1. Na to je jediná odpověď: V4 nepotřebuje NATO!!! NATO je smrtelným nebezpečím nejen pro V4, ale pro celou planetu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. škoda že se nedožil vešrna ten by rusaky spolu se řeznici madlou hnedle humanitarně a že je donik taky špatna herka jak veškrna nemuže byt nahoda leda by si to přal vatikan

   Smazat
  2. Hlavní zpráva dne je, že nenáviděné Rusko se opět nebezpečně přiblížilo hranicím mírumilovných států v mírumilovné organizaci NATO, když na zasedání NATO v Bruselu bylo veřejnosti sděleno, že dalším členem NATO se stane Gruzie. Rusko zase přiblížilo obyvatele Země k začátku III. sv. války. V té souvislosti Tramp na zasedání NATO jasně řekl, že okamžitě všichni členové NATO musí okamžitě dávat USA na zbrojení 2% svého HDP a termín určil do ledna 2019. Dále vyčinil Merkelové a nařídil jí okamžitě zastavit budování plynovodu Severní proud 2. s odůvodněním, že je nepřípustné, aby za plyn Německo dávalo peníze Rusku, když tyto peníze jí nařizuje, aby Německo dávalo USA i když potrubní plyn je 3 x levnější, než břidlicový z USA. Tramp jasně říká, že zadluženost USA zaplatí Evropské státy a zisky amerických zbrojních firem zajistí členové NATO. Tomu se říká zásada kapitalistické volné soutěže, tedy že na trhu vítězí ten nejlevnější a nejlevnější je břidlicový plyn z USA a hromada zbrojního železa z USA a musí to tak být, když to říká Tramp.

   Smazat
 2. Ja se autorovi clanku vubec divim ze se ve spojeni s NATO nebo USA (coz je vlastne jedno) vubec zabyva necim jako jsou pravidla a smlouvy. Trump proste pojmenovava soucasny stav. Snad si nekdo nemysli ze Americke najezdy skonci. A ze jsou smrtici pro miliony lidi (zatim jeste) tisice kilometru od nas je snad jasne. A Ukrajina je nedaleko a az potahnou na Rusko (at uz nove Glivice (Gliwitz) budou vypadat jakkoliv) tak uz bude pozde i pro nas. Vlastne pozde uz je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 14:33 - nemohu souhlasit s Vačím názorem, poněvadž Trumpovo NATO bude muset respektovat nově definované vztahy s Čínou a Ruskem. S ohledem na chybějící finanční zdroje se vyhne otevřenému střetu s Čínou nebo Ruskem.

   Smazat
 3. „Trump změnil pravidla hry.
  Česká republika ale hraje podle těch starých, „

  Tak to je. Smlouvy porušují ti silní. Ti slabí, jsou za porušení smluv „spravedlivě“ trestáni. Ale pokud již smlouvu porušil silný, je zde jistý prostor i pro slabého, aby se zařídil po svém. Společná obranná politika Středoevropských států, by bylo dobré řešení. Lepší, než dát naše ozbrojené síly, pod německé velení. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Řekl bych, že tu silné postrádáme někdejší Varšavskou smlouvu. Ony by ty choutky USA přešly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Irko Bača11. července 2018 16:28
   Ta Varšavská smlouva se neztratila nějakým omylem. USA se na její rozmetání speciálně zaměřily, dokud bylo Rusko po prohrané studené válce v šoku. Vždyť Středoevropské státy byly dříve v NATO, než v EU. P.K.

   Smazat
 5. A USA někdy dodržely své sliby, závazky, smlouvy když jí to plnění nepřineslo zisk? Ten Trumpeta se jen drží amerických tradic...
  nihil novum sub sole...

  OdpovědětSmazat
 6. Vůbec si nemyslím, že ČR "hraje podle podle těch starých." ČR je pouze a jenom "hrána", ještě stále pozůstatkem Obamovy vojenské administrace. Že se politika NATO změní podle Trumpa, nebo NATO zanikne, je víc, než zřejmé.

  OdpovědětSmazat
 7. Jj, k NA TO patří otázka NA CO? K výkrmu zbrojařů! K zajištění poslušnosti národů členských států! K poslušnosti hegemona a obraně JEHO zájmů! ... a dalo by se pokračovat. Je to byznys jako kráva ... pro pár vyvolených, privilegovaní posluhové posbírají drobky a občan cáluje cáluje a cáluje. Obranný pakt, co útočí a rozvrací sekulární státy, podněcuje migraci a nechrání nikoho z těch, kteří ho ze svých daní platí.

  OdpovědětSmazat
 8. petrof:
  kluci z NATO si dnes Bruselu dokázali, že to dokážou ... a pokud budou všichni dávat na zbrojení ne 2,ale 4% HDP, pak prý Rusa porazí. Šílenci, řekne si každý soudný člověk.
  Nejprve ale přišel správce a otevřel ten nový palác, který si nechali postavit za naše peníze.

  OdpovědětSmazat
 9. Stredná Európa sa už dvakrát popálila.
  V I svetovej, a aj tej II. svetovej.

  Neviem ktorí k-k-t bude zomierať za cudzie záujmy, a už vôbec nie za NATO!!

  NATO je len zastierka, na presadenie svôjvôle USA.

  V TV nám vštepovali pred vstupom do NATO, že NATO je iba obranný pakt, ale dnes už viem že to neplatí!!

  Otázka potom stojí, že ak NATO je obranný pakt, prečo sa neustále rozširuje??? Veď štáty strednej Európy nikoho neohrozujú??

  Veď v 1990 padol východná blok, zaniklo ZSSR, a tiež skončila Varšavská Zmluva. Prečo potom NATO ako obranný pakt pobral niekoľko štátov bývalej Varšavskej Zmluvy do svojích štruktúr??

  Čí chcú poštvať Západných Slovanov, proti tím Východným Slovanom??

  A potom tí Západný Slovania budu očakávať a z nádejou Východných Slovanou z oslobodenia??
  Ako niekoľko raz v Histórii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:22 Kolego Slováku napsal jste to za mě souhlas.

   Smazat
  2. 21:22 mate pravdu,státy středni Evropy nikoho neohrožuji,ale pro připad ohroženi jsou v obranném paktu NATO.O zařazeni do struktur NATO žádaji suvereni státy,které se citi ohroženy a nejsou schopny v připadě napadeni se sami ubránit.Proto se pakt rozšiřuje,jasné?

   Smazat
  3. To znamená, že vojaci zo strednej Európy sa ocitnú trebarz pod vrcholmy Kaukazu??
   Alebo nedaj bože niekde v Grónsku :), lebo ich tam niekto ohrozuje 1000km alebo 2000km od domoviny v strednej Európe??

   Smazat
  4. 15:15 Gruzie od r.1994 usiluje o členstvi v NATO,zatim neplni standardy aliance.Až bude plnit a bude přijata je v připadě obrany budou vojaci nejen středni Evropy pod Kavkazem.

   Smazat
  5. Tak potom ak sa naši vojaci ocitnú v Južnom Osetínsku, alebo v Abcházsku, a zistia, že Abcházsko, a ani Južní Osetinci nikoho v Pomýlenóm Gruzínsku neohrozujú, tak sa budú potom čudovať, že ako je to možné že Abcházci, a Osetínci v strednej Európe nikoho neohrozujú, a že využili právo na sebaurčenie, ktoré v Tiblisi neuznali???? A nanútili vojakom zo stredoeurópskeho priestoru stanovať, pod vrcholamy Kaukazu?? Aby sa to nezvrhlo ako vo filme Prerušovaná Pieseň.

   Smazat
 10. Ale pozor,
  ONI nás k rozpoutání války moderními zbraněmi nebudou potřebovat.A následné obsazení nových prostor provedou noví hnědí evropané.

  OdpovědětSmazat
 11. pane NN 11:15,
  Jak mohly USA slibovat, že se NATO nebude rozšiřovat?
  Aha! Typická americká věrnost, pravdomluvnost a spolehlivost... "dokud bude tráva růst.." tak to přece tradičně slibovaly USA indiánům, že? Nenapadá mne žádný historický případ, kdy by USA NEZIŠTNĚ nějakému svému spojenci vojensky pomohlo...
  Když začalo jít Americe z tlustých do tenkých, tož se i z toho jižního Vietnamu nechali vypráskat... WWII přinesla do USA prosperitu a bohatství, statut supervelmoci...žádná nezištnost se jaksi nekonala... a od té doby? Podrazy, podvody, ziskuchtivost, židovina...

  OdpovědětSmazat
 12. jo v americe tam je blase ta se trsa na podlase na koho ukažou je v ose zla a jako vždycky maji pravdu jako ji měli rusouve u nas takže koloni se jeho prohlašeni netika ale aby to nyvypadalo blbě že bili donuceni tak se vovčanum většinou tupim musi vysvětli na co vlastně buduji kapitalismus a že utracet se musi i kdyby na chleba nebylo už se těšim jak potečou z hitrelmontovny do chude emeriky

  OdpovědětSmazat
 13. Hlavní zpráva dne je, že nenáviděné Rusko se opět nebezpečně přiblížilo hranicím mírumilovných států v mírumilovné organizaci NATO, když na zasedání NATO v Bruselu bylo veřejnosti sděleno, že dalším členem NATO se stane Gruzie. Rusko zase přiblížilo obyvatele Země k začátku III. sv. války. V té souvislosti Tramp na zasedání NATO jasně řekl, že okamžitě všichni členové NATO musí okamžitě dávat USA na zbrojení 2% svého HDP a termín určil do ledna 2019. Dále vyčinil Merkelové a nařídil jí okamžitě zastavit budování plynovodu Severní proud 2. s odůvodněním, že je nepřípustné, aby za plyn Německo dávalo peníze Rusku, když tyto peníze jí nařizuje, aby Německo dávalo USA i když potrubní plyn je 3 x levnější, než břidlicový z USA. Tramp jasně říká, že zadluženost USA zaplatí Evropské státy a zisky amerických zbrojních firem zajistí členové NATO. Tomu se říká zásada kapitalistické volné soutěže, tedy že na trhu vítězí ten nejlevnější a nejlevnější je břidlicový plyn z USA a hromada zbrojního železa z USA a musí to tak být, když to říká Tramp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá dítka, budete poslouchat, nebo bude "baci,baci".

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.