Reklama

středa 4. července 2018

Vladimír Pelc: Paní Šustrová – lžete!

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
4.7.2018 VašeVěc 

Petruška Šustrová publikovala na webu Neviditelný pes * hromadu nehorázných lží. Opakovala neonaci-sudetské lži o odsunu aktivních podporovatelů nacismu z našeho pohraničí po porážce nacismu v roce 1945.
Uvedené lži jsou stále stejné, jejich kritický rozbor byl udělán mnohokrát. **

Ke standardním neonaci-sudetským lžím pí P. Šustrová přidala další, svou, originální; napsala:
Je dost děsivé, že v demokratickém světě může i dnes zapůsobit argument, podle něhož někdejší politická volba může být příčinou zbavení majetku a vyhnání z domova, nebo dokonce násilí a smrti …
Takové tvrzení, pí Šustrová, je mimořádně nemorální lež. Sudeti nebyli odsunuti pro svou někdejší politickou volbu – byli odsunuti, protože na základě své politické volby nacismus aktivně podporovali, protože více než devadesát procent z nich nacisty byli, protože zradili svou původní vlast Československo, protože naše občany vraždili, mučili, okrádali. Víte, že ze sudetů se rekrutovalo mnohem větší procento členů SS, SD, Gestapa, než z ostatního obyvatelstva nacistického Německa? Víte, že sudeti v SS vypalovali Lidice, Ležáky, další naše obce? Za takové činy měly přijít mnohaleté tresty vězení nebo trest smrti – v té době za velezradu trest smrti existoval. Oni však byli pouze odsunuti tam, kam chtěli – vždyť chtěli do Říše.

Kdesi jsem četl či slyšel, že pí P. Šustrová patří mezi morální vzory v naší společnosti. Pokud by to byla pravda, pak by to s naší společností bylo mimořádně špatné. Doufám, že tomu tak není. Vždyť jak by mohla být morálním vzorem osoba, která lže. A svými lži uráží naše mrtvé, na jejichž smrti se právě sudeti aktivně podíleli.

Paní Šustrová, na můj text nereagujte: Dověděli bychom se opět jenom samé lži. A pravdu o minulosti neznáte, spíše znát nechcete. Nedověděli bychom se od vás o řádění nacistických ordnerů v pohraničí před válkou, ani o tom, kolik lidí zavraždili, nedočetli bychom se o vyhánění našich předků z pohraničí po jeho záboru nacistickým Německem v důsledku tzv. Mnichovské dohody, o vraždění za tzv. protektorátu, o nacistických koncentrácích… nedočetli bychom se nic o barbarských plánech nacistů na likvidaci našeho národa… Nenapsala byste nic o tom, co bylo příčinou pozdějšího odsunu podporovatelů nacistů. Proč bychom se to nedočetli? Protože lžete. Systematicky.


* Viz LN, 29. 6. 2018 a neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-vyhnani-0j4- /p_spolecnost.aspx?c=A180630_204439_p_spolecnost_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

** K tématu:

84 komentářů :

 1. P.Šustrová se zařadila mezi zrádce národa,ta Havlova škola,se nedá z hlavy vymazat.Vůbec si neuvědomuje,komu,nebo čemu napomáhá,když sudeťáci dostávají takovou podporu i od naších zrádců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Di do prdele se žvásty o "zrádcích". Napsala jen svůj názor na který má plné právo.

   Smazat
  2. Napsala veřejně lež a vnucuje ji svým spoluobčanů. Je to osoba zrazující zájmy české společnosti, otevírá cestu revanši a narušení naší územní celistvosti.

   Anonyme 9:35 - do prdele běž ty!!!

   Leo

   Smazat
  3. 9:44
   Napsala svůj názor a nikomu ho nevnucuje, kreténe Leo.
   Kdyby jsi měl tu moc, tak by jsi ji jistojistě zavřel, viď, hajzlíku?
   Jaké "zájmy české společnosti" zrazuje? Pro mě zase zrazujete zájmy české společnosti vy, kdo chcete vystoupit z NATO a EU. Přesto vám dávám na vaše názory právo.
   Jste tady pěkní hajzlíci s rudohnědým myšlením.

   Smazat
  4. 9:44 - s blbcem a grobijánem se nediskutuje. Ztráta času.

   Pro ostatní vychované a inteligentní:
   Podsouvání jako např. vy rudohnědí" je typickým projevem nejnižších pater propagandy. Pro změnu nadávky jsou projevem nedostatku argumentů, nervové vyšinutosti a nevychovanosti. Obdobně se chovali nacisté či někteří komunisté na začátku svého vládnutí a v prvních letech normalizace. Ono "rudohnědý" tedy spíš pasuje na Anonyma 9:52.

   Leo

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 10:03
   Soudruhu Leo,
   nech laskavě na ostatních s kým chtějí diskutovat a s kým ne.
   Při své nekonečné hlouposti a omezenosti si zřejmě nejsi schopen uvědomit, že právě tvůj slovník jako z Rudého práva 50. let plný
   "zrádců", prozrazuje co jsi zač.

   Smazat
  7. 10;11
   Takhle retardovanej jsi od přirození nebo to máš po havloflanděře,pochlub se ty podporovateli toho vousatýho zjevení???!!!☺

   Smazat
  8. STÁLÝM OPAKOVÁNIM LŽIVÉHO SLOVA VYHNÁNI CHTĚJI

   zrádci vyrazit z našich kapes peníze na odškodněni namisto platby reparaci ve výši 3,6 bilionu,které Německo dluži.
   Cilem je dát to k EU soudu a ten má rozhodnut PLAŤTE ČESKÁ REPUBLIKO!

   Smazat
  9. Zrada je zrada, zrádce je zrádce. Z toho se nevylžeš, rudohnědý anonyme.

   Leo

   Smazat
  10. Nick Leo.
   Díky za zastání.
   Ať se Šustrová podívá na BV,kdo tam vyhání obyvatele.Může se podívat o do jiných států,proč opouštějí lidi rodnou zem,třeba Ukrajinci.

   Smazat
  11. Zrádce je zrádce....tj.PRAVDA!!!!
   Havel byl svině,udavač,kolaborant,zrádce,netáhlo a VOŽRALA par excelans!!!!!

   Smazat
  12. 10:17

   Dobře, Leošku, zrada je teda zrada.
   Chceš vystoupení z NATO a EU? Jsi teda zrádce. Z toho se nevylžeš, rudohnědý Leošku.
   Celá Nová republika je vlastně vlastizrádná.
   Tak co? Líbí se ti tvoje vlastní medicína?

   Smazat
  13. Vystoupení z NATO je sebezáchovný akt a nikoli zrada.
   Vystoupení z EU je nezbytné k ochraně naší ekonomiky a národního celku.
   Je mi jedno, co o mně říkají nevychovaní a nepremýšlející rudohnědí anonymové (10:23), zvlášť když v argumentační nouzi jen podsouvají a urážejí.

   Leo

   Smazat
  14. 11:02
   Pro tebe je vystoupení z těch organizací nezbytné, pro mě, a podle výsledků voleb zřejmě také pro drtivou většinu obyvatel, jde v lepším případě o hloupost a v tom horším o protinárodní zrádcovství.
   Je příznačné, že tuhle zcela zřejmou a jednoduchou paralelu nemáš při své mentální nedostatečnosti kapacitu pochopit.

   Smazat
  15. 11:14
   Tak nám ty havlobezmozku vysvětli,proč se ty prouASSacký debilokrati BOJÍ REFERENDA O VYSTOUPENÍ Z EU A NATA JAKO ČERT KŘÍŽE???!!!!!!

   Smazat
  16. Pro 11:14, ale především pro vás ostatní, kteří neztratili ani soudnost ani sebezáchovný pud:

   Dnešní NATO není obranou aliancí, ale je servisní organizací Spojených států amerických a v oblasti Evropy a Středního Východu slouží k rozšiřování americké imperiální hegemonie v této oblasti. Společně USA se zeměmi NATO mají na svědomí Jugoslávii, Irák, Libyi, Jemen, Sýrii a v neposlední řadě i instalování nacistů na Ukrajině. NATO usilovně chystá válku s Ruskem a vede proti němu válku propagandistickou a hospodářskou a neustále vojensky provokuje na hranicích Ruské federace. Rusové několikrát upozornili, že pokud budou napadení, odpoví jadernými zbraněmi. Cílem budou členské státy NATO včetně naší republiky.

   Proto považuji vystoupení z NATO ne za hloupost, ale za sebezáchovný akt.

   EU nechrání naši ekonomiky před drancováním, ale naopak, její členské státy k tomu přispívají. EU nám vnucuje zákony, normy a nařízení, která jdou mnohdy proti naší společnosti, mnohdy jsou nadbytečné a je na nich vidět, že je prosadily cizí zájmové skupiny.

   EU není schopna chránit ekonomický prostor členů EU, ale naopak situaci svou politikou zhoršuje.

   V rozhodování EU hrají první housle osoby nevolené. EU trpí absencí demokratických rozhodovacích postupů. Rozhoduje v ní pouze diktát silných slabším.

   Vzhledem k tomu, že EU přistoupila k sociálnímu inženýrství (viz. migrační politika), nahrává zájmům nadnárodních korporací, včetně zásahů proti svobodě slova a podporuje ukrajinský banderismus, považuji projekt EU jako projekt fašistický.

   Jsem přesvědčen, že EU, která od našeho vstupu výrazně změnila tvář i svou podstatu, není vhodným místem pro naše členství a že být mimo ni a provádět samostatnou hospodářskou, finanční i migrační politiku nám jenom prospěje.

   Leo

   Smazat
  17. KDE JE ZÁSTUP ČESKÝCH HISTORIKŮ?
   První podnět k vymístění Němců ze střední Evropy pochází z Polska a to krátce po 1.9.1939,kdy Wermacht a silové orgány Třetí říše započaly likvidovat polskou inteligernci, katolické představitele,Židy a Poláky,ty jako "podlidi".
   Poprvé prohlásil tehdejší ministr zahraničních věcí Polska,že ..."pokud má být do budoucna ve střední Evropě klid,tak musí z tohoto prostoru Němci zmizet".

   Bylo vyhověno.

   Paní Šustrová, nechte se poučit od nějakého historika,třeba českého a nepřekrucujte historická fakta.

   Smazat
  18. Myslím, že slovo "zrada" je v této souvislosti přehnané. Paní Šustrová není v postavení, ve kterém by mohla někoho "zradit". Má prostě nějaký názor na události, které se udály před 72 roky, které ovšem nazažila, protože se narodila až v roce 1947. Ono je vždycky problematické posuzovat události s tak velkým odstupem, v klidu, s kafíčkem na stole. Vžít se dnes do tehdejší atmosféry plné vzájemné nenávisti, do pocitů a jednání lidí, kteří to vše prožívali na vlastní kůži, je téměř nemožné. Názory na toto období se proto logicky různí. Lotyši např. hitlerovskou armádu vítali a dodnes slaví památku veteránů lotyšských SS Waffen. Paní Šustrová, spolu s jinými, třeba v 60. letech minulého století propagovala myšlenky Trockého, za což ovšem tehdy skončila v base. Dnes může, jako nakonec každý, vyjadřovat své názory svobodně a hrozí jí maximálně, že budou z blogu vymazány. V diskusi s ní můžeme souhlasit, či nesouhlasit, ale v každém případě by se tak mělo dít přiměřeně a slušně.

   Smazat
  19. Anonymní 17:09

   Považování za zradu je zcela namístě, protože paní Šustrová je, pokud vím, stále členkou množiny označující se Češi a vyjadřuje se přitom navzdory poznaným faktům tak, že poškozuje, nejspíše zcela záměrně, zájmy množiny. Tím hůře, že není uklízečkou záchodů, ale poměrně známou a vlivnou osobou. Nedostatkem vzdělání a inteligence to u ní omluvit nelze.

   Smazat
 2. Pamatuji z vyprávění svého otce,který byl vyšetřován na gestapu,že na něho gestapák mluvil velmi dobrou češtinou.Samozřejmě to byl sudeťák. Díky jim bylo rozbito mnoho odbojových skupin,protože díky češtině tam mohli snadno proniknout.Šustrová vždy žvanila a pokud bude žít,tak bude žvanit.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. Text Šustrové: "
  "Je dost děsivé, že v demokratickém světě může i dnes zapůsobit argument, podle něhož někdejší politická volba může být příčinou zbavení majetku a vyhnání z domova, nebo dokonce násilí a smrti …"

  Asi si to ve své hlavě ani nepřiustí, jak perfektně tato věta sedí na SOUKROMÉ EXEKUTORY, kteří jsou výplodem NĚKDEJŠÍ POLITICKÉ VOLBY!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U VEDOMI , ZE SUDETSTI fasisticky GERMANI BYLI kompletne ODSUNUTI ABY JIZ NIKDY NEMOHLI PACHAT JEJICH ZRUDNE , Brutalni zlociny a zrady , prijel jsem do Usti nad Labem /dlouho po valce 1960/a zjistil ,ze polovina mesta /krajskeho/ , ale vsude na severu Cech, mluvi se vsude nemecky na verejnosti.
   Ziral jsem jako krava na to.
   Pozdeji jsem mel jich, jako vetsinu kamaradu..
   Vysvetleni :::" BYLI ODSUNUTI POUZE TI ,
   KTERI SPACHALI ZLOCINY.
   Komu zlocin nebyl prokazan zustal v
   klidu v CSR ...*^%#@@$^&*(!!!
   Schuster si tak proschustrovala i mozek , ktery vsak nikdy nemela...
   VZDY TOPRA A GERMAN .Vzorna UBER ALLES. A ve skole se urcite vzdycky dobre ucila a byla vzdycky moc, moc poslusna topra nemka Ursula, az dodnes....

   Smazat
 5. Od SdL přejala jeho křivý a podsouvavý výklad poválečného odsunu, jakožto dějinné křivdy na sudetských Němcích.
  A nebyla tím tato Šustrová zdaleka jedinou, kdo ...
  To zde byl i jiný "výtečník", který, aniž o to byl žádán, zahájil z úřadu nejvyššího systematické překrucování historie (dějinných příčin a důsledků), a tím i revizi a bourání právních základů poválečného uspořádání Evropy.

  OdpovědětSmazat
 6. Odsun byl asi logickým vyústěním tehdejší situace a nálady v zemi. Navíc vše eskaloval senilní prezident Beneš svým nechutným prohlášením.
  To ale neznamená, že se Češi museli chovat jako dobytek a zabíjet Němce při pochodu u silnic.
  Tolik pamětníci údálostí .......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rád bych věděl ty 10:15, kterým „ ... nechutným prohlášením „senilní prezident Beneš“ všechno eskaloval, kdes sebral, že byl senilní, kdes sebral, že Češi zabíjeli Němce při pochodu u silnic ... Já jsem pamětníkem a vím, zažil jsem a viděl, že tomu bylo naopak. Pochody smrti při evakuacích koncentráků, tam při silnicích vraždili a nechali umírat němečtí ozbrojenci – například. Rád bych s těmi tvými pamětníky podiskutoval! Byli to naopak Češi, kteří řešili problém pochodů německých žen, dětí, stařenek a starců evakuovaných orgány Velkoněmecká říše před postupující frontou z východu. Potraviny, doprava, hygiena, zdravotní pomoc, přístřeší ... Toho jsem svědkem, neználku či lháři! Netušíš, co to je válka, to se to machruje, že?

   Smazat
  2. Vono , kdyz vas bude nekdo tyrat , mucit zabijet , za malickosti , vrazdit vas a vasi rodiny , pratele, kopat do vas ,zotrocovat vas , tak je ovsem zlocin ,
   KDYZ NEKOMU UJEDOU NERVY....
   cOZ Takhle premyslet , ze by germani meli i dnes prestat pachat zlociny nelikskosti a pravdou zustava, ZE KDYZ SVET NEZNICI, GERMANY, GERMANI ZNICI SVET, treba okupaci afroarabu a jejich zlocinu . To plati jiz stovky let..Zlocin germanu dnes je napomahani a uzka spoluprace ,vrahum a jejich zlocinum...Dale jsou to obrovske castk yukradene lidem, na jejich masakry...atd..
   Uz davno meli byt u mezinarodniho soudu , ale SOUDU , jaky samozrejme dnes,
   nemuze existovat !!!

   Smazat
 7. Názory a činnost jednotlivce, které poškozují a rozvracejí celek, jehož je ten jednotlivec součástí, bylo vždy považováno za zradu.
  Jestli tohle někdo nedokáže pochopit, tak je magor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase jedna zamilovana do Hitlera , Heydricha, Henleina a podobneho lejna.
   Miluje tez jejich koncentracni tabory , ktere tito vytvorili a masakry ktere fasiste tak radi provadeli , jisye aby Sustrova mela
   co obdivovat !!
   A mozna dostane i podekovani od Merkel /dodnes vydrene ze zlocinu sudetskych vrazednych germanu a zradcu, nebo Albricht , ktera prave vydala knihu varovani o fasismu.
   A vubec ji to nepripada divne...
   Inu masovy vrah , masovemu vrahu oci nevyklove..
   Ale SCHUSTCHRCHEL na tom urcite i zbohatne...

   Smazat
 8. 10:16 - na hrubý pytel hrubá záplata:
  Za vraždy vlastenců odplata.
  Za rabování státu a otrockou práci v Reichu odplata.
  Za koncentráky a plynové komory odplata.
  Za genocidu českých Židů odplata.

  Mám pokračovat?

  Leo

  OdpovědětSmazat
 9. 10:26 ......také souhlasím .....oko za oko, atd.
  Pak ale nechápu, proč se nadělá tolik povyku kolem Lidic a Ležáků ?? Také přece jenom odplata.....ehm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odplata za co?

   Musíš být silně retardovaná osoba, když píšeš takovou blbost.

   Lidice - vražda nevinných lidí, kteří se zabitím reichprotektora neměli nic společného. Tak jaká odplata?

   Nerad, ale musím to napsat: Jsi fakt velký pitomec!!!

   MM

   Smazat
  2. Co místo toho talmudického oko za oko ... , použít civilizovanější ... zločiny s za ně následující trest ..

   Smazat
  3. No právě. Vždyť transfer Němců byl onen civilizovanější a humánní trest.

   Smazat
  4. MM - 10:38
   Je mi líto, ale asi neznáte dějinné souvislosti. Ukrývání parašutistů a napomáhání, byl pro Němce stejný zločin, jako cokoliv jiného.
   Dobrý voják Švejk by řekl : zabili jste nám Reinharda, tak tady máte přes držku ....(sic).
   Dovolíte-li mi parafrázovat ......

   Smazat
  5. 11:36
   Ty seš nějakej pohadrákovej učitel dějepisu,že smoliš takový""""moudra""""????
   Frickové byli OKUPANTI a Češi MĚLI PLNÝ PRÁVO TEN RETARDOVANEJ KSINDL LIKVIDOVAT!!!!!

   Smazat
  6. 11:36 je zjevný idiot, který na hodinách dějepisu chyběl a nečetl o tom zhola nic.

   V Lidicích žádné parašutisty neukrývali, s atentátem nic společného neměli a gestapo i SS to moc dobře věděly!!!

   Byla to sprostá masová vražda spáchaná na nevinných lidech z velké části Němci pocházejícími z českého pohraničí (kterému se někdy nesprávně říkalo Sudety).

   Idiot, který nic neví, by neměl navštěvovat diskuzní fóra.

   MM

   Smazat
  7. Je velice smutne cist tyto diskuse.Proc porad tvrdite neco cemu absolutne nerozumite a mate to z dejepisu nebo jen z propagandy drivejsich velmoci, ktere napsaly dejiny pro dalsi totalni globalizaci (NWO-USA,FR-zastupujici Cinu)a Rusko", ktere prohlasilo, ze je treba dat dejiny na pravou miru a bude potreba je znovu napsat.Predpokladam, ze u diskutujicich je vek maximalne kolem 40let a tudiz nikdo z nich v te dobe nezil, ale porad se ohaneji necim,cemu absolutne nerozumi a ocem nemaji ani paru!!!Pokud chci nekoho stale obvinovat i po 3.-4.generaci,tak je to totalni blbost!!!Kdyz nekdo chce delat poradek tak si musi zamest pred vlastnimi dvermi, vchodem, prahem...!!! Jsem a zustanu hrda a statecna ceska, ale to co udelali pri odsunu cesi a polaci je opravdu maras a cesi si neuvedomuji, ze obraceli kabat jak jim to pasovalo a to delaji do dnesniho dne!!! Hlavne prazaci,ktere zivil zbytek Ceskoslovenska !!!

   Smazat
  8. Leo Správně jen to těm novodobým náckům natřete.

   Smazat
  9. Madame 14:11: proč píšete tyto sáhodlouhé litanie bez znalosti historie. Jestli byly excesy při divokém odsunu, pak etapa odsunu organizovaná československým státem byla hodnocena vítěznými mocnostmi na jedničku. Němce sem do našeho pohraničí nepustíme nai v 3. ani ve 45. ba ani v 5. generaci. Nepatří se a mohou být kdykoli zneužiti způsobem, kterým to provedl Hitler a nebo dávno před ním jiným způsobem rakousko-uherské úřady.
   Jsem z rodiny vyhnaných Čechů z Děčína.
   Mimochodem, kdo z Němců prokázal, že se choval za Mnichova a okupace slušně, mohl zůstat. V pohraničí ale například i v Brně to byl několik set Němců.
   Leo

   Smazat
  10. Pane, 19.18 , muzete videt kolem sebe davy tech , KTERYM TO HLAVY NEBEROU.
   Nejsou schopni pochopit zakladni lidske veci.
   Protoze...
   JSOU TO ZOMBIE , KTERY NA NAS VYSKOCILI Z HROBU , KAM BYLI ULOZENI V 1945...
   Cokoliv lidskeho na nich nemuzete chtit...
   A pane jeste nekdo prevazi trampy v Dolnim Zlebu a hostinec s pianem jeste vita ziznive poutniky a tulaky...A co hospoda Na Kanalu , prej stale zije...Slusnym a pohostinnym ruchem !!

   Smazat
 10. V současné době může říkat každý co chce.
  Je ale faktem, že se v současné době se hystericky věnujeme kdejakému blábolu.
  Ta kráva patří někam na vrátnici, nebo do klecového lůžka.
  Doba je divná, nestaráme se o podstatné a právě takovéto bláboly a hysterická reakce jsou tímto nástrojem.
  Kdo se dá zblbnout, ten se dá, bohužel

  OdpovědětSmazat
 11. "byli odsunuti, protože na základě své politické volby nacismus aktivně podporovali, protože více než devadesát procent z nich nacisty byli, protože zradili svou původní vlast Československo, protože naše občany vraždili, mučili, okrádali. Víte, že ze sudetů se rekrutovalo mnohem větší procento členů SS, SD, Gestapa, než z ostatního obyvatelstva nacistického Německa? Víte, že sudeti v SS vypalovali Lidice, Ležáky, další naše obce?"
  =================================
  Mohl byste tato svá tvrzení doložit konkrétními historickýni fakty, statistikami, přehledy, nebo jste si je vytáhl ze zadku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neotravuj, blbovi se nedá nikdy nic doložit ani vysvětlit, protože je blbej !!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Nejen ty 11:21, ale všichni šustráci z této diskuze, jste svinští pohrobci Hitlera. Pakujte se z NR! Mezi Čechy, které váš fírer chtěl zamordovat beze zbytku, nemáte co pohledávat! Vaše místo, je u doroty, která je stejná, vy převraceči dějin a kabátů!

   Smazat
  3. 11:21 hloupost, kterou tady dokumentujete, spolu s řadou dalších, spočívá v tom, že o odsunu osob německé národnosti z území ČSR a území ČSR navrácených, rozhodla t. zv. Velká trojka, tj. vítězné mocnosti, vůči kterým jsme byli spojenci.
   O odsunu (tranferu!) bylo rozhodnuto s odůvodněním, aby napříště nemohly být německé menšiny na území jiných evropských států záminkou k rozpoutání války! Co do toho pletete Čechy jako viníky? Co do toho pletete prezidenta Beneše jako autora? Jisté je, že odsun byl proveden organizovaně, podle mocnostmi stanovených pravidel, za což byla ČSR po právu oceněna.
   Jistěže se na straně ČSR, tehdejšího Německa i v dozorujících orgánech mocností mohly vyskytnout excesy kriminálního charakteru. Jako by se dnes neděly. K občance P. Šustrové - narodila se v roce 1947 a vede řeč o poměrech v časech, kdy byla na houbách a ani nesmáčela pleny. Vědět by sice mohla, jaká už ale je, vědomě lže! JiH

   Smazat
 12. Petruška Šustrová se nechtěně dotkla filosofického problému, když napsala "někdejší politická volba může být příčinou..."

  Servilně se dotýká odsunu Němců, který je výsledkem velmocenských zájmů a ne Beneše, ale nás by mělo zajímat něco jiného: V jakém okamžiku končí ten "někdejšek" a s ním přijatelnost politické volby?

  Jinak řečeno, lze tolerovat obdiv k Hitlerovi až do začátku války, nebo členství v Hitlerjugend, protože ti mladíčci nevěděli nic o světě, nebo poúnorové nadšení, kdy nejen v Československu existovala touha vybudovat sociálně spravedlivější společnost?

  Měl by náš obdiv k USA končit okamžikem, kdy se dozvíme o pozadí různých válek?

  Měl básník Karel Sýs nárok na určitý politický názor? Je správné, že mu v naší společnosti odmítá knihkupectví přijmout knihu zajímavých glos?

  Kde jsou ty hranice?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (12:11):
   Hranic je zřejmě mnoho, a jsou dost pohyblivé i ohebné.
   Asi tak, jako je i mnoho ideologických platforem zastřešujících (ekonomicko-politické aj.) zájmy těch, kteří ty hranice nechávají vymezovat. Pro ty druhé.
   P. Šustrová se "veze" na jedné z nich. Je to její volba, a doufám jen, že nikoliv většinově sdílená ...

   Smazat
  2. Petruše Šuster se sice "veze" ale pro své lži a pitominy má poskytnutý velký prostor v médiích. A to je nebezpečné, zvláště když chybí hodiny dějepisu na školách.
   Proto je potřeba vždy a všude proti lhářům vystoupit a nandat jim to!

   Oba pány diskutující zdravím.

   Leo


   Smazat
 13. ak budeme akceptovať vaše myšlienky smerom k sudeťákom tak automaticky musíme uznať, že komunisti nerobili nič zlé, dokonca bojovali za mier, problémom je, že kým sudeťáci aktívne skoro všetci sa zúčastnili vojny, komunistom práve zabíjali oni, tak komunisti ich nezabíjali - poväčšina odsúdených za éry komunistov boli našinci - a to ich potom podľa vás ospravedlňuje ... ono totiž si každý urobí hranice k téme sám, tí čo s tým vyjdu na verejnosť, no poväčšine - to robia zo žištných dôvodov

  OdpovědětSmazat
 14. Pro 12:28

  Já nevím, kde ta hranice je. Moje poznámka neobhajuje Sudeťáky. Mně vadí to, že si, jak píšete, každý stanoví hranice sám, jak potřebuje.

  To je třeba přístup k srpnu 1968. Můžeme napsat, že to bylo brutální potlačení vývoje v Československu. Ono ale vlastně šlo o zvýraznění nedotknutelnosti hranice vzniklé v důsledku studené války, tedy o geopolitickou záležitost.

  Rozdíl mezi tímto zásahem SSSR (a jeho koalice ochotných) a způsobem, kterým daly USA svoji geopolitické zájmy najevo Panamě (v roce 1989) je v tom, že první událost byla z hlediska obětí vskutku přátelská, kdežto americký zásah zabil podle odhadů 2-6 tisíc lidí. Hranice pro napadání jedné události a schvalování (nebo mlčení o) té druhé by nemusela existovat, kdybychom se na ty události dívali, tak jak se odehrály.

  Noam Chomsky řekl v jednom rozhovoru, že

  "Václav Havel byl statečný muž, který bojoval za práva svých lidí. Nebál se jít do vězení, byl opravdu odvážný. Ale bohužel, jeho přístup k mnoha dalším zemím byl šokující. Porušování lidských práv ze strany USA ho nezajímalo – ačkoli probíhalo v době, kdy už jste vstoupili do NATO a byli jste součástí Západu. Ale to není jenom problém Havla.

  Spousta bývalých východoevropských disidentů se chovala stejně. Myslím si, že to souvisí s tím, že měli podporu nejsilnější země světa a po pádu sovětského bloku si připadali výjimeční. Jiní disidenti takové štěstí neměli. Pokud jste bojoval za lidská práva v Salvadoru, Amerikou podporované eskadry smrti vám naopak mohly vystřelit mozek z hlavy.

  Mezi západními akademiky a intelektuály bylo velmi rozšířené jezdit do východního bloku a navštěvovat tamní disidenty. Málokdo z nich jezdil navštěvovat disidenty v Guatelmale nebo na Filipínách. Ti nikoho nezajímali, což vedlo k představě, že disidenti ve východním bloku jsou jediní utlačovaní lidé na světě.

  Na otázku "Podle vás tedy mnozí bývalí disidenti získali pocit nadřazenosti?" takto:

  "Zdá se mi, že se prostě ztotožnili s imperiální mentalitou. Vzpomínám si na jeden univerzitní večírek z roku 1956. Bylo to po sovětské invazi do Maďarska. Všichni byli rozzlobeni na Rusy. Řekl jsem, že invaze do Maďarska je hrozná, ale to, co právě dělají Britové v Keni, je mnohem horší. Zavládlo úplné ticho. Základem imperiálního myšlení totiž je, že se někteří lidé za lidi vlastně nepovažují – můžete je libovolně mučit, zabíjet, zavírat, ale nikoho to nezajímá. Nemají jako lidé hodnotu. Takže když bylo v minulých letech zabito pět milionů lidí v Kongu, je to jedno. Bohužel, tento typ myšlení je v nás hluboce zakořeněn."

  Celý rozhovor je ZDE: (https://a2larm.cz/2014/06/noam-chomsky-vaclav-havel-byl-statecny-muz/) Stojí za přečtení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (13:25):
   Ano, málokdo by to vyjádřil přesněji.
   Totiž, že společenské události jsme si uvykli vidět přes prizma své předpojatosti či prostředím (vzděláním mediální manipulací ...) nastavené omezenosti.
   Jedno pak vidět ostře až přecitlivěle, zatímco to druhé ani nevnímat, jakoby ho nebylo ...
   Nemyslím však, že tento typ myšlení by byl hluboce zakořeněn ve všech, byť pro většinu naší společnosti to platit bude.
   Ti, kteří jsou schopni kritického (a samostatného) myšlení i nadhledu, tomuto podléhají málokdy, a to i v míře svého vědění či znalosti hlubších souvislostí.
   Sám jste toho nakonec dokladem i vy, pane Jírovče ...
   ---
   ... a ten Havel? To, co o něm píše Chomsky, může být i z části pravdivé. Leč určitě ovlivněné US mainstreamovým politickým proudem. Který z Havla vyfabrikoval ikonu, se kterou skutečný Havel mnoho společného neměl.

   Smazat
  2. Oba příspěvky jsou dobré, je to úleva číst konečně něco rozumného.

   Smazat
 15. "Růžová Peťka", tak se té obludě říkalo poté, když jeden z jejích prvních počinů na Ministerstvu vnitra bylo přelakování služební Tatry 613 na růžovou barvu. Skutečné zúčtování s totalitou v podání špičkové disidentky, ano a ještě její knír mi zůstal v paměti. Jinak nicka, nicka, nicka. František

  OdpovědětSmazat
 16. Ještě má kníra?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nema a bohuzel ani nebude mit! Skoda, to by se vyresily okamzite problemy s imigraci a s makrelou + spol.

   Smazat
 17. Vztah čechů a němců není humanitní záležitostí, je to už tisíc let problém etnický typu kdo z koho. K zmírnění tohoto problému došlo v období socialismu ve vztahu ČSSR a NDR. V dnešní "svobodné" době ten problém znovu narůsatá bez ohledu na nějakou humanitu ..
  Na humanitu si vždy lidé jenom hráli, a ti kdo na ní uvěřili, tak na ni vždy doplatili ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pořád stejný: běžní lidé by spolu normálně vycházeli, vždy to tak bylo, než přišli politici a jejich přiblblí "vlastenci", kteří lidi rozeštvávali.

   Smazat
  2. Mikes, bezni lide spolu normalne nevychazeji

   Smazat
  3. Mikeš 23:04, 23:53 neustále mele svou v rozporu s realitou. Češi s Němci byli rozeštváváni tím, že jedni nebo druzí pociťovali útlak, ztrátu pozic a z toho výhod a podobně. Do jaké míry a s jakým úmyslem se toho uchopili politici těžko soudit bez pohledu na okolnosti a konkrétní osobnosti. Faktem zůstává, že národnostně homogénní společnost takové problémy prostě neprodukuje. Takže, proč tu "multikulturalitu" kde kdo propaguje a prosazuje? Proč se Mikeš vnucuje s tvrzením, že nebýt politiků, bylo soužití Čechů a Němců ideální? Pokud by totiž bylo, neměli se politici čeho uchopit. Hlupáku Mikeši!

   Smazat
  4. Souhlas s 3:45. Mikeš je hlupák. Moje tchyně y pohraničí vyprávěla, jak chodila do německé školy a kamarádila se svými německými spolužačkami (ideální soužití?), pak se ale Němky začali povyšovat, že jsou ta vyšší rasa a přestali s mojí budoucí tchyní mluvit. Nakonec celá ta česká rodina musel rychle před svými "spolužáky" utéct do vnitrozemí.

   Smazat
 18. V mládí maoistka, později tunelářka jakési pokladny, pak šefredaktorka lidovek, tam nažvanila toho tolik, se divím, že ji někdo nedal přes ústa. Jako spisovatelka a překladatelka nic moc. Řekl bych "elita národa", což je dnes sprostá nadávka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tak to není. Vím, pravda bolí, ale totální, drzý blb, jste právě vy 15:44.

   Smazat
  3. 15.44 Odpal magore, nikdo tady není na ta tvoje urážky zvědavej.

   Smazat
 19. No, pokud by reagovale přímo Petruška, bylo by to tak. Ofšem reaguje anonym, který si není schopen ani dát stálou přezdívku. Tedy špína P.Š zůstává. Šustrová lítá na Peroutkových perutích, což není lichotivé, když Peroutka lezl do prdele hnědokošilákům a pak vítězům.
  Ostatně, Šustrovou dodeška považuji za kreaturu i když mládí omlouvá. Ovšem když výrostek otáčí silniční značky, není totéž jako když senil otáčí historii.

  OdpovědětSmazat
 20. 11:36 "Podle vyššího principu mravního .... vražda na tyranu není zločinem!"

  OdpovědětSmazat
 21. Prošustrovaná Petruška už snad nikoho nemůže zajímat. Je to jedna z těch, kteří se zasloužili o rozkradení republiky. V civilizovaném státě by buď bručela nebo visela.

  OdpovědětSmazat
 22. Frau Schuster, nesouhlasím se mstou, ale rozsudky,soudy a historie nejsou plastelína.Žel každý režim deformuje historii dle své objednávky. Nepokládám za vhodné omlouvat se za odsun a ponižovat prezidenta Beneše. Možná se mýlím, možná právo a spravedlnost určuje mokroklima v králíkárně.

  OdpovědětSmazat
 23. !ARGUMENT
  Milí čtenáři, v naší poslední výzvě jsme Vás požádali o podporu našeho snažení – o měsíční příspěvek na naše fungování a především na náš další rozvoj. Je třeba mít na paměti, že alternativní médium bez finanční podpory, bude vždycky jenom na okraji a bude vždycky začínat a padat s tím, řečeno lidově, na co zbyl čas.
  !Argument je zcela závislý na dobrovolných dary našeho čtenářského společenství ve formě předplatného. Nežádáme o granty, nemáme komerční sponzory a na našich stránkách není žádná reklama. Celý obsah je výsledkem dobrovolné práce našich autorů, dvou redaktorek Ilony a Veroniky a dvou našich dobrovolnic, které nám v posledních měsících nezištně pomáhají zlepšit jazykovou stránku. A celý obsah je k dispozici zdarma, i když světovým trendem je zpoplatňovat online obsah – a to i v případech velkých platforem s obrovským čtenářstvem, velkými redakcemi a astronomickými příjmy z reklamy.
  V daný moment investujeme jenom do technické stránky, do běžného technického zabezpečení a běhu našeho webu. Všechny zbylé finance se snažíme konsolidovat na další rozvoj našeho projektu.
  Několik z Vás nás podporuje většími a pravidelnými částkami, za které rovněž velice děkujeme. Skutečně si vážíme každé pomoci, třeba i 50 korun.

  Každodenní obsah nevzniká sám od sebe, je za ním velké množství času a práce. Děláme ji všichni rádi, jenže v podmínkách, které jsou často poněkud polní či na koleni, což se někdy promítne i do formy (hlavně jazykové), ale bezpochyby to hlavně ovlivňuje obsah – jeho šíři a pokrytí témat, počet článků a obecně celkové možnosti. Účelem vzniku !Argumentu nikdy nebylo být koníčkem ve volném časem, ale být kvalitním médiem na úrovni, které vytvoří jeden z alternativních protipólů mainstreamu. To je důvod, proč se budoucnost !Argumentu neobejde bez financí. Považujeme za mnohem férovější, požádat čtenáře o příspěvek, než hledat jiné zdroje.
  Matematika nám přitom říká, že potenciál příspěvků s naší čteností je obrovský: například kdyby nás podpořilo 150 korunami 5000 lidí – máme 750 000 korun. Opravdu by stačil jeden malý příspěvek od velkého počtu čtenářů a !Argument změníme k nepoznání.
  Je nám jasné, že všichni naši čtenáři si peníze vydělávají prací. Také za !Argumentem stojí spousta každodenní práce. Prosíme, zvažte podporu podle Vašich finančních možností a pomozte nám náš projekt rozvinout. Máme ambice být moderním, názorově otevřeným a svobodným médiem s bohatým obsahem. Nehoníme se za „clickbity“ a reklamou, nemáme ze čtenosti modlu, které obětujeme kvalitu, nechceme být ideologicky uzavřeným médiem, kde vedle sebe nesmějí být jiné názory, ale věříme, že poctivá práce pomalými krůčky se musí vyplatit. Pokud nám důvěřujete, přidejte se k nám a pomozte!
  Děkujeme!
  Děkujeme všem našim pravidelným i nepravidelným přispěvatelům za jejich pomoc!
  Velké díky našim autorům i našim dvěma dobrovolným korektorkám za jejich nezištnou práci!
  - PODPOŘTE !ARGUMENT - !

  -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
  Administrátor NR tyto mé příspěvky vyzývající k podpoře webu !Argument opakovaně maže.
  Přitom ale NR občas z !Argumentu (se svolením jeho redakce??) přebírá texty. To, že Nová republika co do kvality !Argumentu nemůže konkurovat, chápe každý alespoň průměrně inteligentní čtenář.
  Zároveň na NR zůstávají nesmazány četné vulgární a agresivní příspěvky, kterých jsou pod každým zdejším článkem tucty.
  Je to opravdu podivný přístup!
  -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

  OdpovědětSmazat
 24. Odsun byla chyba, meli vsechny sudetaky hned popravit

  OdpovědětSmazat
 25. Pane Pelci, považujete Protektorát za svou vlast? Asi sotva, protože Protektorát byl nám Čechům vnucen. A stejně tak byla našim Němcům vnucena ČSR, proč by ji tedy měli považovat za jakousi „svou vlast“? Nikdy ji nechtěli, tak je „přesvědčili“ čsl. vojáci a vítězové WWI to posvětili. Tak jakápak vlastizrada?
  To další jsou neuvěřitelné plané kecy, které jste si načetl v mainstreamu a v pohádkové knize „České mýty jsou vždy pravdivé.“ Kde jste vzal že 90% z nich bylo nacisty? Pokud vím (a ptal se jich), tak především nechtěli být Čechy – a proč by také měli? Je pravdou, že někteří z nich sloužili u gestapa, ale jako celek se žádného vraždění, mučení a okrádání Čechů neúčastnili; jak by také mohli, vždyť oni žili v Sudetech a my v Protektorátě. 99% z nich zůstalo lapět doma, než mnohé z nich poslali válčit. K Čechům, co zůstali v pohraničí – obvykle šlo o místní tam narozené Čechy se chovali celkem přijatelně (pravda, záleželo na tom, jak dalece načichli naci ideologií).
  Odkud máte potvrzeno, že Lidice a Ležáky (a další české obce – které?) vypalovali zrovna sudeťáci? To na to Němci měli speciální pendlovací jednotku nebo se v SS nalézali jen sudeti? Uvědomujete si, jaké píšete blbosti? Jako myšlení bolí?
  Na ostatní nechci reagovat, bylo by to dlouhé, protože vyvracet každou kravinu (to jest všechno, co jste tam sesmolil) je na román. Takže jen na závěr se Vás zeptám: kolik bylo zabito Čechů v pohraničí v době kolem Mnichova? Kolik bylo znásilněno a následně i zabito žen, případně dětí? A teď mi odpovězte, kolik bylo zabito Němců (z velké části šlo o seniory, ženy a děti) v době od půli května do července? Víte, jaký je rozdíl mezi 80 mrtvými a 30 tisíci mrtvými? Styďte se! Vašimi slovy: „pravdu o minulosti neznáte a znát nechcete“, ale lhaní a štvaní vám jde dobře.Je mi z takových blbců zle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nic nevyvracuj, a drz hubu, hitlerovce
   Tebe je potreba popravit, smrade
   Roztrilet te zmrde

   Smazat
  2. Překrucování dějin je specializací katolické internacionály, komoušů a sudeťáků. 22:49 píše záměrně lži. V každém národě se najdou hnidy.

   Smazat
  3. Jenže mezi rokem 1938 a 1945 byla 2.sv.válka ve které zahynulo asi 60 milionů lidí , které musíme přičíst k těm vámi citovaným 80 !! Tuto válku mají na svědomí právě Němci !!

   Smazat
  4. To je teda úroveň, myslím ty odpovědi. Jeden sprostý magor s IQ opice, další škatulkovač lidí,o nichž nic neví, stejně jako nic nezná z historie, a třetí odborník na spojování věcí, které spolu nesouvisí a nejsou k meritu článku. A navíc hlasatel mainstreamových pravd, protože nemá tušení, co se za oficiální interpretací skrývá? Němci vyvolali válku, jó? A kdo jim na to dal peníze, kdo jim umožnil vyzbrojení, kdo vůbec dostal AH k moci? Ale to už je na ovce moc složité.

   Smazat
 26. Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale) expert mezinárodního práva u federální vlády USA.
  ( zdroj: Národní Osvobození 13. dubna 2000 )

  Aby bylo jasno. ( O odsunu sudetských Němců )

  Základ k odsunu tzv. sudetských Němců položil Neville Chamberlain. Sužoval se myšlenkou, že Anglie se třeba neubrání Němcům v bitvě o Británii v roce 1940, protože sám zdržel zbrojení v rámci „mír za našeho života“. Anglii chyběly zbraně všeho druhu jeho vinou. Jednal na základě léčky, kterou mu nastražili Němci pomocí exponentů německé menšiny v Československu, Henleina a druhů, kteří jednali dle směrnic německé vlády, že chtějí mír a mírové řešení.
  Anglie se zasloužila po první světové válce o odsun řecké menšiny z Turecka do Řecka na základě Lausanské smlouvy mezi Řeckem a Tureckem z roku 1923 (Treaty on Exchange of Greek and Turkich populations, January 30, 1923, 32LNTS 75). Chamberlain navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa německé menšiny z Československa a Polska, aby se vyřešil tento problém jednou pro vždy, tak jak se stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana přijala tuto myšlenku a provedla ji. Britská vláda přesvědčila USA a SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945.
  Odsun byl proveden na jeho základě. Prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla vůle britské vlády z vlastní iniciativy odsun přednést spojencům a dosáhnout jejich souhlasu. Jinými slovy, bez britské vlády by se byl prezident Beneš namáhal marně. Je samozřžejmé, že Československo nemohlo Němce vyhostit poněvadž je museli přijmout spojenci, kteří vládli v Německu a Rakousku.
  Odsun připravila Mezispojenecká Komise v Německu. Němci byli odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného plánu v roce 1946. Československo odsun nezpůsobilo a nemá za něj odpovědnost. Odsun se konal pod dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se dostalo uznání za jeho humánní provedení. Jakékoliv nároky ohledně odsunu by německá vláda měla předložit USA, Velké Británii a Rusku. Není ovšem tak naivní, a tak periodicky vznáší nároky na Českou republiku, ale pouze prohlášeními politiků, nikoli úřední cestou.
  Předpokládá, zřejmě, že Češi si nechají cokoliv namluvit a budou jednat proti vlastním zájmům.
  Německo a Němci nemají žádné nároky z vysídlení, poněvadž Německo je vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, doplněnou v Paříži 23. října 1954 (Convention on the Settlement of Matters Arising out of the War and Occupation, signed at Bonn on 26, May 1952, as amended by Schedule IV to the Protocol; on the Termination of The Occupation Regime in the Federal Republic of Germany, signed in Paris on 23. October 1954) 332UNTS 219.
  Podle kapitoly 6, článku 3, Německo neuplatní námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k použití německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace nebo jako následek války. Podle kapitoly 8, článku 1, němečtí příslušníci neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nebudou projednávány německými soudy. Podle článku 3, téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci, neuplatní žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jejich činů nebo opomenutím mezi 5. červnem 1945 a nabytím platnosti této smlouvy 5. května 1955.

  Jak patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do vlastnictví Československa a jeho občanů jako splátka na reparace za škody způsobené Němci. Československé nároky za škody způsobené Němci vysoko přesahují zmíněný německý majetek. Německo nikdy nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu a je dlužníkem České republiky, nikoliv naopak.

  Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale)

  OdpovědětSmazat
 27. Stále se diskutuje „odsun“ Němců z ČSR , ale málokdo zná všechny právní podklady, které jsou relevantní a které bývají i zamlčovány, protože dnes se nejedná o poctivá a důsledná řešení, ale o jakési podivné politické hrátky , především ze strany některých odsunutých Němců a také některých politických sil v České republice.. Sám jsem příznivcem velmi dobrých vztahů, které mezi našimi národy Čechů a Němců panují a také si myslím, že především mladí Češi a Němci již nejsou zatíženi „odsunem“ a pro ně je to už jenom historie. Také jazyk není už překážka, protože mladí lidé stejně mezi sebou hovoří anglicky a tudíž i tady ty poslední přehrady padají. Říkám upřímně, že jsem tomu velmi rád a také se divím, co se vlastně mezi našimi národy před těmi mnoha lety naprosto zbytečného stalo. Proč bych měl „nenávidět“ nějakého Němce třeba s Drážďan, kam hodně jezdím a kteří jsou nám velmi blízcí, protože si také zažili všechny „radovánky“ reálného socializmu a je to na nich ještě vidět. Proto je nutné dopodrobna znát fakta a nenechat se štvát od různých politiků, kteří nejsou hodní lidé a jenom propagují zlo, ze kterého potom těží a získávají u nepřemýšlivých lidí politický prospěch.

  V každém případě je nutno,ale při jakékoli diskusi o odsunu či Benešových dekretech mít na paměti tvrdá fakta. Například tak, jak shrnul profesor mezinárodního práva na univerzitě Yale George Glos. Zdroj následujícího textu zde

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. k tomu bych jen dodal: Na můj dotaz matce, jak vycházela s Němci, mezi kterými za 1. republiky bydlela, odpověděla: všechno bylo v pohodě, měli jsme normální vztahy, než přišli ti zasraní vlastenci a začali nás rozeštvávat. Až na výjimky jsme spolu stále kamarádily. Také proto k nám v 70. letech jezdily její kamarádky.

   Smazat
  2. m 17:01 - lže jako když tiskne. Žádní vlastenci, ale Henleinovci, nadlidi rozeštvávali pohraničí!!!

   Smazat
  3. jsi debil! Byls'tam, žil jsi tam? Ne, tak neotravuj!

   Smazat
 28. peleska1 5. července 2018 2:37
  Aby bylo jasno. ( O odsunu sudetských Němců )

  Aby byl historický pohled vyvážený a spravedlivý, je potřeba k tomu doplnit :
  Velkou úlohu na uvedeném řešení měl i Josif Vissarionovič, který měl největší autoritu Trojky, nějvětší zkušenosti z národnostními otázkami a byl hlavním architektem poválečné Evropy s dlouhým obdobím bez národnostních konfliktů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.