Reklama

.

.

středa 25. července 2018

Všepronikající vojenskobezpečnostní komplex


Paul Craig Roberts
25. 7. 2018 PaulCraigRoberts
Článek profesorky Joan Roelofsové na dané téma se objevil na webu Counter Punch a je celý dostupný ZDE: Jde o článek rozsáhlý, ale velmi důležitý. Dokazuje, že vojenskobezpečnostní komplex je do americké sociální, hospodářské a politické struktury vetkán tak pevně, že je nedotknutelný. A prezident Trump prokázal extrémní a snad až ztřeštěnou statečnost, když se se snahou normalizovat vztahy s Ruskem se pokusil této nejmocnější a též nejvíce všudypřítomné instituci postavit. Vojenskobezpečnostní komplex si totiž Rusko, coby nejvhodnějšího nepřítele pro ospravedlnění svého obrovského rozpočtu, sám a po pečlivé úvaze vybral. V roce 1961 prezident D. Eisenhower ve svém posledním prezidentském projevu varoval americké občany před nebezpečím, které vojenskoprůmyslový komplex představuje pro demokracii a zodpovědnou vládu. A každý si dovede představit, jak po 59 letech dodneška a po desetiletích Studené války se Sovětským svazem tento komplex nabyl na síle a vlivu.

Ruská vláda, ruská média a Rusové zoufale potřebují pochopit, jak mocný vojenskobezpečnostní komplex je, a jak pevně je zabudován do struktury Spojených států. A že žádné kvantum Lavrovy diplomacie a žádná Putinova mistrovská šachová hra nemůže otřást vládou, kterou nad Spojenými státy vykonává vojenskobezpečnostní komplex.

Profesorka Roelofsová sebráním všech informací a faktů o tom, jak vojenskobezpečnostní komplex pronikl do každého aspektu amerického života, učinila pro Američany i Svět práci skutečně záslužnou. Dokazující, že je iluzí a bludem si myslet, že pouhý prezident Spojených států může tuto nejmocnější a všudypřítomnou instituci zastavit a jejího nezbytného nepřítele ji zbavit.

Překlad: Lubomír Man

3 komentáře :

 1. Vojensko bezpecnostni Komplexy maji pak velke PROBLEMY prave s temi KOMPLEXY MENECENOSTI.
  Neni totiz jednoduse kdo by bojoval a prchaji uz pres 15 let z Afganistanu...
  Kde se snazili branit MULTIKULTURU afgancu , kteri prevlekaji male chlapecky do divcich satecky a pak s nimi delaji orgie cele noci !!
  Je to jejich NARODNI KULTURA , vime ?

  OdpovědětVymazat
 2. Jo tak ti zlí a proklínaní komunisté po válce udělali z výroben tanků výrobny traktorů. Západní šmejdi to neudělají ani za zlaté prase a potřebují studenou válku aby ty zbraně mohli vnucovat dál.

  OdpovědětVymazat
 3. Stejné postavení jako má vojensko-bezpečnostní komplex v USA mají vojensko-bezpečnostní komplexy ve většině států světa. Současný stav mocensko-politického uspořádání světa je žalostný. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny atd. jsou v podstatě hračky globální finanční elity, tj. tzv. „lidí velkých peněz“. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Dnes už je zcela zřejmé, že je nezbytné pokud možno urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva. Předpokládaný vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA – http://miloslav7.blogspot.com/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html Stav k němuž směřuje vývoj mocensko-politického uspořádání lidstva je možné stručně charakterizovat takto: "Jedna měna, jedna vláda, jeden rozpočet, to bude mít platnost globálně pro celý svět". V případě, že se vám jeví v dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE – http://miloslav7.blogspot.com/2014/01/teorie-vsevyvoje.html což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
  PS: Hledám spolupracovníky, kteří mi pomůžou s psaním, překladem a posíláním článků do světa. Především OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA je třeba poslat nejen stranám, ale i zahraničním novinám, časopisům atd..

  OdpovědětVymazat