Reklama

neděle 1. července 2018

Zbyněk Fiala: Kvóty padly, budeme platit


Zbyněk Fiala
1.7.2018 VašeVěc
EU27 se nakonec dohodla na přístupu k migrantům. Řada členských zemí vyslovila souhlas o vzniku sběrných středisek na svém území, než se vyjedná vhodnější řešení už na afrických březích, podpořené větší rozvojovou pomocí.Hlavním bodem čtvrtečního programu bruselského summitu EU byla „neformální“ pracovní večeře o migraci, která skončila až za úsvitu. „Atmosféra byla hustá,“ popisuje ji český premiér Andrej Babiš. „Už nad ránem to vypadalo, že se nedomluvíme. Jednání bylo několikrát přerušeno. Jako V4 jsme se radili separátně a nakonec jsme prosadili, co jsme chtěli. Podle mě je to pro nás velký úspěch.“

Německá kancléřka volila tlumenější slova, ale i z nich lze vytušit, co se tam dělo: „Po intenzívní diskusi nad snad největší výzvou pro Evropskou unii mám dobrou zprávu, že jsme se dohodli na společném textu.“

Výzva to jistě byla velká, ale proudy migrantů jsou momentálně malé, prakticky na úrovni před krizi, dvacetkrát menší než před rokem.

Detailní pohled na migraci nabízí čerstvá ročenka OECD na toto téma (International Migration Outlook 2018), která obsahuje nejnovější čísla. Dozvídáme se tak, že roku 2016 přišlo do Česka 37 500 migrantů a v protisměru odešlo 17 500 rezidentů, takže čistý přírůstek činil 20 tisíc osob. Tou dobou u nás žilo legálně 495 tisíc migrantů, z toho třetina v Praze. Trvalý pobyt mělo zařízeno 55 procent, a dvě pětiny z nich představovali občané zemí EU. Každý dvacátý obyvatel Česka se narodil v zahraničí, uvádí zmíněný zdroj.

Globální pohled je dramatičtější. Roku 2017 bylo 258 milionů lidí mimo zemi, ve které se narodili, z toho polovina byla v zemích OECD. Tohle číslo se jistě dá ve statistikách nějak dohledat, ročenka má 419 stránek, ale víc nám říká údaj, že trvalý pobyt tam mělo zařízeno 5 milionů osob. Další 4 miliony měly dočasné pracovní povolení a na univerzitách byly 3 miliony zahraničních studentů. Pokud jde o budoucnost migrace, „čelíme bezprecedentní nejistotě“, varuje OECD s poukazem na „geopolitické, klimatické a demografické změny“. Nicméně příliv uprchlíků může zvednout počet obyvatel zemí OECD v pracovním věku do roku 2020 jen o 0,4 procenta, píše se hned v úvodním textu této ročenky.

Dohoda EU o dalším přístupu k migraci je tedy po úmorném nočním jednání na světě a tvar jí dali zejména německá kancléřka Angela Merkelová a nový italský premiér Giuseppe Conte. Podstatné je, co v ní je, i to, co v ní není. Bylo jasné, že povinné kvóty, které jsme vytrvale odmítali, už nemá smysl hájit, ale ukázalo se, že ani úvahy o vracení migrantů zachycených na Středozemním moři nejsou okamžitě schůdné.

Pobřežní africké země, kterých by se to týkalo, nejspíš čekají na podobné nabídky, jaké dostalo Turecko, zejména vysoké finanční příspěvky. Zatím jim byl nabídnut malý zlomek, půl miliardy eur z rozvojového fondu EU, který má být doplňován, tedy i ČR. Peníze budou čekat ve zvláštním fondu pro Afriku, než najdou adresáty podle výsledků vyjednávání.

Něco se však muselo udělat hned. Německá kancléřka, tlačená vlastním ministrem vnitra Horstem Seehoferem z bavorské CSU, proto začala už před summitem vyjednávat o vytvoření evropské „koalice ochotných“ členských zemí. Nic jiného nezbývalo, protože nepředpokládala souhlas V4 nebo Rakouska. O vracení ekonomických migrantů od německých a dalších hranic a jejich zadržení ve sběrných střediscích před návratem do vlasti mohla jednat jen s těmi, kdo přijeli na její „minisummit“ z minulého týdne.

Tuto dohodu tedy měla kancléřka Merkelová rozpracovanou už týden před oficiální bruselskou vrcholnou schůzkou EU28. A tam to vyhrotil premiér Conti, když trval na tom, že Itálii se prostě musí pomoci, jinak bude veškeré závěry summitu vetovat. Výsledkem je, že řada členských zemí EU vyslovila souhlas o vzniku sběrných středisek na svém území, než se vyjedná vhodnější řešení už na afrických březích.

Vedle toho měl být posílen mandát unijní služby na ochranu vnějších hranic Frontex, jejíž lodě byly zatím užitečné jako hrábě v kapse. Posádky obhlížely nekonečné vodní obzory, studovaly vývoj počasí, pozorovaly lodě migrantů, a pak sepisovaly dlouhé zprávy o tom, co nejde.

Na bruselský summit přijela i britská premiérka Theresa Mayová, která se však jednání o budoucnosti EU neúčastní, a tak musela být do ranních 4:30 stále ve střehu, kdyby na ni došla řada ve věci Brexitu. Ten je taky o migraci, jen trochu jiné. Ti Britové, kteří hlasovali pro odchod z EU, měli strach z chudých „Poláků“, tedy i nás, pokud tam vyjíždíme připraveni krást pracovní místa za nižší mzdu. Z toho je vidět, že EU destabilizuje nejen bída z dovozu, kterou pomáháme uvádět do pohybu účastí ve válečných misích, nebo aspoň malým odporem proti rozdmýchávání válečných konfliktů našimi spojenci v NATO. (Tady jsem dost spoléhal na statečného Pocheho, že by s tím rázně skončil, pokud by byl ministrem zahraničních věcí on.)

Ale jak vidíme, EU otřásá i bída nízkých pracovních nákladů v nových členských zemích, tedy to, co byly dlouho označováno za konkurenční výhodu. Konkurenční výhoda země by teoreticky měla zvyšovat příležitosti celé ekonomiky. Jenže dostáváme se k výsledku, který jsme zaznamenali už ve finanční krizi – pár subjektů se napakuje, a všichni ostatní to zaplatíme.

Britská premiérka Mayová dostala příležitost dílčímu vystoupení už na začátku večeře. Samotná jednání o Brexitu zatím k ničemu nevedou, jak se ukáže při detailnější debatě během zpožděného pátečního programu, a tak se pokoušela prosadit aspoň pokračující účast Británie v bezpečnostní spolupráci s EU, a to bez ohledu na to, jak vlastní odchod Spojeného království z unie dopadne.

Byl to další pokus poukázat na výjimečnost Británie, před kterou se musí sklonit malicherné unijní požadavky. Ale tohle už asi funguje jen v britském tisku. Ostrovnímu království zbývají jen tři podobné summity, než na jaře 2019 opustí EU, ať už s dohodou, nebo bez dohody. A velké společnosti, jako Airbus, podobně jako velké peníze, třeba největší investiční fondy, už v předstihu vyrážejí do protisměru a jdou za EU tam, kde je.

132 komentářů :

 1. KANCLÉŘKA NECHPE,ŽE SE MUSI LYBII ZAPLATIT REPARACE

  za jeji rozbiti a to hned ještě před tim,než se tam nahrnou poraženi teroristé ze Syrie,kteři nemaji kam jit.
  Hlavnim přispivatelem musi být FRANCIE a jeji president,kterého na toto místo podporovaly banky,kde prý i leži penize jimi zavražděného Kadáfiho,které zakřečkovaly a nemini té zemi vrátit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Francie a jiné státy mohou přispět jenom z peněz svých občanů. Banky co zakřečkovaly Lybijské peníze a zlato jsou mezinárodní a není nikdo kdo by je donutil dobrovolně ukradené vrátit lidu Lybie a Africké unie.
   Africkou unii s novou měnou zlatého dináru Kaddafi mínil reorganizovat, a ukradená aktiva měla být jejím finančním základem.

   Smazat
  2. Pro Makarona bude levnějši poslat do Lybie svou cizineckou legii,okupovat ji,dřive než mu odtamtud s falešnými doklady začnou proudiot zkušeni válečnici ze SYRIE,

   Ti už dovedou přimo ve Franciií vyvolat takovou vnitřni válku o které se tomu hejskovi a Evropě ani nesnilo.
   To ho pak přestane chut vyrabovat kasy všech států EU tzv společným rozpočtem a kasy V4,které chce čistit jako prvni,když se občané budou mylně myslet,že si plati zástupce avšak tito prý zástupci budou s rabovánim jejich kapes souhlasit a řvát ještě k tomu radosti!

   Smazat
  3. Je pravdou, že největší zájem na zničení záměru Kaddafiho na novou měnu Africké unie - severozápadní Afriky měla Francie. Hlavní používanou měnou je tam stále francouzský frank ( i když ve Francii je už jenom Euro ). Za vším jsou vždy jenom peníze a kult zlatého prasete.

   Smazat
  4. Neni od věci,začit vymýšlet plán jak se zbavit komplet celé třidy sprostých Šmejdů,která nikdy nepřestane hledat teroristy na svou podporu menšiny proti většině občanů.
   V tom začinám věřit že ti chlapi z OSV mysli správně!
   Jak se zdá nakonec zbudou jako jedini,kteři včas zpozorovali co s námi ti Šmejdi chtěji provést!
   Je s podivem,že se tzv inteligence zavřela do jakéhosi Časopisu a odtud vykřikuji cenzurni dřisty,že je výhodou jen tam psát a nikdo z nich se prý nesmi odvážit publikovat jinde!
   Jsou UB nebot tam nemaji pod svými články pro jistotu,aby se nedozvědeli co si o takových prý intelikventech mysli lidé,ani diskuzni rubriky tam nemaji.
   To je inteligence jako z kozi pyče ruksak a zda se,že s námi do party nechtěji!

   Smazat
  5. To neni nic jineho nez metody Kosher Nostra a jinych Mafii , Black Hand a se nazyva Racketeering , vyderacstvi . Al Capone mel zida , kterej to delal vsude . Jeden problem byl nvydirat vic aby se byznys nezhroutil.
   Ale o to dnes prasatum nejde na tom jim nezalezi , naopak banky a IMF na tom vydelavaji pro USA !!! Je to jedna z dalsich HAVLOVYCH EXEKUCI a exekutoru je hodne.
   Havel je reka v nemeckym Prusku tak to bylo jasny od zacatku o co jde..Sluha se snazil s penou u huby a byvali komunisti pomahali ...Budo o tom psat na nwoo...

   Smazat
 2. Frontex by měl posílat lodě zpět k africkým břehům nebo je potopit !!

  OdpovědětSmazat
 3. Případ Evropská unie versus Africká unie ..
  Platí "nepsané" právo a zákony Nejvyššího, vyjádřené v přísloví : Boží mlýny melou, pomalu ale jistě ..
  Se "psaným vymyšleným" právem a zákony OSN, EU a všech států si můžeme tak akorát vytřít pr*el, Nejvyšší je nejvyšší a vždy je po jeho ...

  OdpovědětSmazat
 4. Vyděl jsem fotbalový zápas Francie - Argentina . 90 % Francouzských fotbalistů jsou černoši . Bože a Miloši nedopust aby se takové věci nestali v naší republice . Němci už procitli . Jen Pražské sluníčka to nechápou : top 009 , stan ,ods kdu čsl , piráti .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby něco, tak "viděl" - ne vyděl!!! Doučte se český pravopis. Někteří diskuzní pisálkové dělají strašné pravopisné chyby - to jsme na tom opravdu špatně.

   Smazat
  2. Slišel jsem, že nejen sluníčka, ale i mraky: čssd ,ksčm ,ano a samotný Miloš s tím nic neudělá, těšte se! Já se budu jen smát. Tmavou kůži máme, již dnes na každém rohu. Chachacha

   22:38 - " Někteří diskuzní pisálkové dělají strašné pravopisné chyby, to jsme na tom opravdu špatně ". Takto má vypadat bez těchto - hovadin! Myšpulíne

   Smazat
 5. Podle Kalergiho plánu, by mělo celou Evropu obývat euroasijské negroidní plemeno. Ve smršti kolem roku 2015, byla navezena asijská složka plemene. V současnosti se naváží negroidní složka, aby příroda mohla začít na tom pracovat. Jistě ji evropské zákonodárství vydatně pomůže.
  Ta současná jednání, je jenom oblbování Evropanů a hraje se o čas, během kterého navážení stále pokračuje. To je první fáze. Podle mého názoru, bude následovat zákonodárství na podporu rasově smíšených manželství a dětí. Má to svoji logiku, bylo by přeci rasistické, nezapojit některou rasu do toho všeobecného křížení. A v rámci osvědčených EUtradic, rasově nesmíšená manželství budou platit daň z pohrdání křížení, jejíž výtěžek bude rozdělován těm správným.
  Proto bych doporučoval nám, zemím V4 i ostatním podobně smýšlejícím, okamžitě pracovat na schopnosti ochránit své hranice a na případném společném opuštění EU. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalergiho fantasmagorie je profláklý plán "choromyslné elity" která přestává být elitou.
   Platí že žádný plán nevyjde jak je zamýšlen a že zdegenerovaná elita je vždy nahražena kontraelitou. To jsou zákony dynamiky vývoje (evoluce). Doporučení posledního odstavce je práce pro nynější kontraelitu, která na tom už určitě pracuje ...

   Smazat
  2. Anonymní1. července 2018 17:06
   „Platí že žádný plán nevyjde jak je zamýšlen ..“
   Souhlasím s Vámi. Jenomže aby nevyšel, musí vyplout na veřejnost a musí být proti němu veden široký odpor. Ne jenom něčí zákulisní machinace. Ty machinace jsou vedeny na to převzetí moci, když odpor veřejnosti nahlodá původní plán.
   A o tom, komu ty machinace vyjdou, by také měla rozhodnout aktivní veřejnost. Ale chápu, že to je více, jenom zbožné přání. P.K.

   Smazat
  3. Pro 17:06 i 18:02 souhlasím. Plné světlo do toho vnáší to, že na obyvatelstvo lze nahlížet jako na dav (objektivní jev), který lze řídit (subjektem řízení). Mezi subjekty probíhají boje o řízení davu. Vyhrává ten schopnější u něhož je předpoklad, že nedovede vše do katastrofy.

   Nicméně problém je v následnosti generací - vítězové umírají a děti vítězů nedědí jejich schopnosti a nejsou pod tlakem sami se něco naučit. Pouze zdědí jejich statky a kontakty, které jim umožní bez odpovědnosti řídit společnost do katastrofy (což se periodicky opakuje).

   To je problém davo-elitární společnosti, tato koncepce je již na smetišti dějin (nové technologie činí takto uspořádanou společnost nestabilní), nicméně uplatnění nové koncepce člověk člověku člověkem, místo dřívější člověk člověku vlkem, bude nějaký čas trvat. Bránit tomu bude tupost davu a snaha rodin, které parazitují na lidstvu si uchovat své parazitické postavení.

   Technicky je to jednoduché, postupně zavést základní příjem pro všechno obyvatelstvo. Státní služba bude dobrovolná a nebude tak poskytovat možnost napakovat si kapsy. Zmizí falešné cíle na získávaní více peněz pro peníze samotné a doktrína zlatého prasete bude opuštěna. Lidé budou své životy naplňovat smysluplným obsahem. Řízení bude na lokálním principu...

   Smazat
  4. Anonymní1. července 2018 19:47
   „Nicméně problém je v následnosti generací - vítězové umírají a děti vítězů nedědí jejich schopnosti ..“
   V tom také vidím problém. Každá generace by si měla vyprodukovat své schopné vůdčí jedince a ne, že jim bude předchozí generace dodávat nějaké týpky, jako dědictví.
   To dědictví vůbec vidím jako zdroj problémů (líheň parazitů) a mělo by být omezeno. Nějaký základ, např. do pěti miliónů, nedanit a vyšší začít progresivně danit.

   „.. uplatnění nové koncepce člověk člověku člověkem, místo dřívější člověk člověku vlkem, bude nějaký čas trvat. Bránit tomu bude tupost davu a snaha rodin, které parazitují na lidstvu si uchovat své parazitické postavení.“
   To danění velkých majetků, by také oslabilo sílu těch parazitů. Jak na tupost davu? Na tom si asi koncepce vyláme zuby. P.K.

   Smazat
  5. KONCEPCE VOLIČŮ SI VYLAMOVAT ŽÁDNÉ ZUBY NEBUDE

   Naopak zuby musi dostat a rostou ji v Národnim programu,kde NP Nr.1.je to o čem píšete jasně požadováno a i formulováno.
   Právě proto,že to Šmejdi pochopili jako prvni,hned to mazali a cenzurovali a to dělaji dodnes.
   Až se občané voliči vzpamatuji ,že jim NIKDO NIKDY nepomůže kromě jich samých a NP představuje jejich ostré zuby,nabude Česká škola Brouků monumentálnich rozměrů a kapitalismus BEZ přivlastků začne pukat jak řepa!
   O dalšim ani nemluvě!

   Smazat
 6. To co proziva Evropa dnes, prizivala JAR v 80-tych letech po smrti B.J. Vorstera ! Od te doby bylo zavrazdeno 40 tisic belochu, ale Portugalci tvrdi 70 tisic !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, Honolulu, že to jde i slušně a k věci. Vydrž a nebudeš mazán.

   Smazat
 7. Kdyby to nebyla zbytecna namaha, kvuli vasi cenzure a kdybych mohl napsat otevrene, kdo je za dnesnim dennim ve svete (v cetne jmen), tak by jste NESPALI dve noci starostmi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodnotily, když nebudeš nadávat, urážet a psát stupidity, tak tě mazat nebudou.

   Smazat
 8. 16:26
  Jak je možný,že ty spát můžeš???

  OdpovědětSmazat
 9. Ale Honolulu my to dobře víme jenom s tím nic nesvedeme jako vy. Máte naději v Trampovi ale to se prokáže že je lichá, protože zdroj těch celosvětových problémů je právě to jak žijete a my to tady nevyřešíme jenom skrytě doufáme že nás zachrání to co v minulosti. I ti zdegenerovaný paraziti tady u nás to vědí jenom myslí že jsou tak schopní že to zase přežijí jako v minulosti.

  OdpovědětSmazat
 10. 18:08 - Slusne informativni prispevky jsou mazany za ucelem vaseho zmanipulovani !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:10
   Ty bláboly bez hlavy a paty nezajímají ani opilce bydlící ve vedlejším papundeklu!!!!!!
   Jenže to ty osino o v zadku NIKDY NEPOCHOPÍŠ,NENÍ TI Z SHŮRY DÁNO!!!!!☺☺☺

   Smazat
 11. Kdyz ma ve vasi zemi monopol na informace pouze jedna skupina vasich nepratel, tak je vam zarucena
  desorientace !

  OdpovědětSmazat
 12. Panove, zde mate jmena pouze 20 % vehlasnych lidi od kterych beru informace - ktere prehodim do cestiny a predlozim vam je k spolkunuti, aniz bych vam rikal co si mate myslet.

  (Ann Coulter, Rush Limbaugh, Seann Hannity, Mark Levin, Jeannine Pirro, Laura Ingram, Michael Savage, Alex Jones, Vince James.)

  Vase cenzura vam NEDA informace zadne, ale stale vas smeruje k mysleni jim potrebnemu !

  OdpovědětSmazat
 13. My vime presne na zaklade deduktivni logiky, co se bude dit v Americe a v Evrope za 10-20 let, ale nevime co se bude dit v Rusku a v Cine. (Vadi nam neznalost jazyka.)

  OdpovědětSmazat
 14. Bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla,bla....bla,bla,bla!!!!!!
  A co za zhovadilosti tam máš ještě mongoloide???!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. 18:19 = nick Mugabe provokuje ke sprostarnam , ktere jsou pripsany me, lidmi jako je 16:50 !

  Krome toho on politicky splha utoky na me (ktere mi nevadi) u jeho party loutkovodicu.

  V mojich ocich je to sebedestruktivni idiot, ktery demaskuje hloupe svoji etnickou identitu !

  OdpovědětSmazat
 16. 18:34
  A TEĎ TO PŘELOŽ DO ČEŠTINY TY REKLAMO NA DUTOU HLAVU!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. 18:39 - nemam cas prekladat neco z cestiny do cestiny ty hnupe ! Precti si to nekolikrat a pomalu !

  OdpovědětSmazat
 18. 18:51
  Timhle""jazykem vřeští"""leda mongoloidní dementi z PAPUNDEKLU,s ČEŠTINOU TO NEMÁ NIC SPOLEČNÝHO TY VEMENO TUPÝ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Migrace je důsledkem řady vzájemně propojených jevů.

  1) Bohatství se po dlouhou dobu přesouvalo z jihu na sever a z východu na západ. Jinak řečeno, od chudých k bohatým. Dělaly to kolonizátoři, dělá to vlastně i Česko, když "dováží" třeba lékaře z Ukrajiny, protože ty naše odčerpává Německo a patrně i jiné bohatší státy EU.

  2) Západ podporoval a podporuje zkorumpované režimy, kdekoli to slibuje přístup a k surovinám a jejich kontrolu. V minulosti to platilo jak pro Afriku, tak pro Jižní a Střední Ameriku.

  3) Západ se snažil využít levnou práci. Například Německo "dovezlo v sedmdesátých letech přes 3 milióny Turků. Začali vadit, když se chtěli podílet na stejných benefitech, jako měli Němci.

  To samé platí pro mexické migranty, kteří přicházeli na sezónní práce do USA.

  V rámci globalizace byla přesouvána výroba do oblastí levné práce. S velkou slávou byla uzavřena smlouva North American Free Trade Agreement (NAFTA). Postupem času se zjistilo, že se přesunutím výroby ztrácejí pracovní příležitosti doma. Přesněji řečeno, ztrácí se i kvalifikace lidí.

  Trump najednou smlouvy ruší, omezuje volný obchod, protože již nepřináší Američanům výhody.

  Do hry vstoupila i vychytralost Asiatů (dá-li se to tak říct). Čína a Jižní Korea zvládly "dovezené" technologie do té míry, že se staly nazávislé ne jejich zdroji. Korea se stala automobilovou velmocí.

  Společnost, pro kterou jsem pracoval, dodávala do obou zemí jaderné elektrárny. Podmínkou kontraktu bylo získání "know how". Obě země teď budují reaktory samy.

  4) Do hry nepochybně vstupují i klimatické změny a narůstající populace v Africe. Zajímavé je, že v tom hraje svoji roli katolická církev, která neuznává antikoncepci. Jeden z přiblblých papežů hlásal i to, že kondomy nepomáhají proti HIV.

  5) Příliš se nemluví o tom, že migrace jde oběma směry, že se do "levnějších" oblastí přesouvají lidé pro které se stal Západ příliš drahým. Ti samozřejmě narušují ekonomickou rovnováhu.

  6) Migrační krize, která je v Evropě, je do značné míry zveličována politiky, kteří předstírají, že ochrání svoje obyvatelstvo před záhubou.

  7) Tihle politici v podstatě rozvrátili existující systém přijímání uprchlíků, protože nejsou ochotni přijmout ty, kteří jsou v první svobodné zemi (v našem okolí Maďarsku, Slovensku, Polsku a Rakousku).

  Ploty v Maďarsku nejsou kvůli Orbánovi, ale kvůli tomu, že by Česko a další země uprchlíky z Maďarska nevzalo.

  8) EU nepovažuje Turecko za svobodnou zem, takže od něj není možné očekávat, že uprchlíky ze Sýrie rozdělí na ty, kteří mohou dál a ty, kteří by se měli vrátit odkud přišli. EU dává Turecku pár miliard ročně, aby uprchlíky dál neposílalo a uzavřelo Balkánskou cestu.

  9) Politici hrají svoje válečné hry. Kolik českých politiků se odváží protestovat proti válce v Sýrii nebo Afghanistánu? Z jejich slovníku zmizelo slovo člověk.

  Proč by ho tam měli, když ve vlastní zemi vytváříme "vyloučené oblasti" a štítíme se bezdomovců.

  10) Migranti nehledají "štědré" dávky. Žít z nich v bohaté zemi není žádné terno. Hledají pro sebe lepší budoucnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pane Jírovec konečně jste pochopil že to za čím jste kdysi odešel je zdegenerovaný zvrhlý parazit.

   Smazat
  2. 19:45
   Pan Jírovec nic nepochopil, pan Jírovec je vítač. P.K.

   Smazat
  3. Pan Jirovec prý nesmibýt kritizován.Zvláště se mu nesminapsat,že popisy situace umi tady už každý druhý lidový komentátor.
   Ovšem napsat něco jako návrh řešeni nebo aspon diskutovat k bodům Národniho programu který tu je pečený vařený to mu asi bude těžko slušet,co?

   Smazat
  4. Auch die Schülerunion hat sich zum Asylstreit zu Wort gemeldet, sie wolle nicht zum „Scheidungskind“ werden. "Wir erwarten von jenen, denen wir Vertrauen durch unsere Stimmen als Schüler schenken, ein verantwortungsvolles Verhalten an den Tag zu legen, das von Anstand zeugt", erklärte der Bundesvorstand der Schülervereinigung der Union. Die Schülerunion könne und wolle "unsere Union nicht preisgeben".

   Smazat
  5. MY TU ČEKÁME,AŽ SE OZVE TEN SEEHOFER

   a zda ho za odpor proti migraci nepřibije kancléřka na křiž,že je prý proti,aby školáky v Bavorsku povraždili jako to dělaji islamističti žadatelé o asyl mladým německým divkám hned po znásilněni a proti tomu by jste vy" školáci" měli být jako prvni!

   Smazat
  6. PRÁVĚ SE DOZVIDÁME,ŽE SEEHOFER RADŠI ODSTOUPIL

   než,aby se dále dival na ten maras co dělá z Německa jeho kancléřka!

   MĚL TOHO PLNÉ ZUBY!NIC SE TOTIŽ NEVYŘEŠILO A DOŠLO MOŽNÁ JEN KE ZPOMALENI INVAZE NANUCOVÁKŮ!

   Smazat
  7. Z těch jednání mám dojem, že jde o snahu politiků, udržet se v křesle a současně udržet v běhu navážení složek, do té Kalergiho „míšenecké rasy budoucnosti“. P.K.

   Smazat
  8. PANE P.K. MÁTE ODHAD DOCELA DOBRÝ

   ono Seehofera PŘEMLUVILI,aby nejméně dalši tři dny dále jednal a cirkus Humberto Německo pokračoval.
   Je tu snaha,aby padli oba,jestli se to podaři neni prozatim známo.
   fRANTICI by udělali dobře kdyby našli v Lybii nějakého dalšiho plukovnika misto Kadáfiho a dali mu na lizing nějaký ojetý křižnik,který by jezdil kolem břehu a cpal ty uprchlíky zpátky do AFRIKY kde by poznali,že na Evropu nemaji.
   Kancléřka stále nechápe,že jeji polorozpadlý Wehrmacht se musi nacpat s cizineckou legii přimo do Afriky a ne k strejdovi Putinovi,který z toho má stále větši srandu a může si v klidu zbrojit a ještě za nim bude stát nejen jeho armáda ale i obyvatelstvo,no brzo celé UNIE!

   Smazat
 20. Panove v Cesku !
  President Obama silne nadrzoval nejen barevnym, ale i SOCIALISTICKY zamerenym levicakum.

  Ten jejich "socialismus", mel byt placen temi, co od rana do vecera pracuji ! Tim, ze volby vyhral Trump, tak se jim jejich plany zhroutily !

  Proto je tolik politickeho napeti v ulicich americkych mest ! President Trump musel nekterym urednikum pridelit OCHRANKU !

  Na druhe strane je zde mnoho radikalnich belochu na strane Trumpa, kteri nasilnosti budou vitat.
  (Aby si vyridili ucty.)
  Rozdil mezi Americou a Ceskem je take v tom , ze mezi lidmi je mnoho zbrani a vubec je nevahaji pouzit ! (napr. Annapolis.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No my jen doufáme že se vystřílíte a bude demokracii. Dík vaší DEKLARACI.

   Smazat
 21. Jirovce 19:00, snazim se o odpoved, ale uz se mi to zase ztraci na computru !

  OdpovědětSmazat
 22. 18:55 NEVNUCUJ SE primitive ! Jsi ignorovan vsemi.
  Nikdy jsi nedokazal byt prinosem pro ceske obcany v NICEM ty privilegovany parasite.

  OdpovědětSmazat
 23. 19:14
  Ty PRAŠIVINO ZE SMÍCHOVA,TEBE NECHTĚLI VLASTNÍ RODIČE,BABU JSI MĚL V PODOBĚ NAFUKOVACÍ PANNY A HARANTY SIS MAXIMÁLNĚ UPLÁCAL Z BLÁTA.....SE DIVÍM,ŽES JEŠTĚ NESKOČIL DO PROPASTI TY VRCHOLE ZBYTEČNÝ EXISTENCE!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Jirovce - inklinujes k levici a ignorujes GENOVE ROZDILY. Krome toho, tvoje theorie nedokazi vysvetlit osud JIZNI AFRIKY !

  Poradim ti vsak ! Zastav se v Torontu a udelej si posezeni s ceskymi emigranty , kteri se dostali do Kanady z JAR v 80-tych letech, aby ti poopravili tvoje socialni theorie , z kterych zavani liberalni Ottawa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu vysvětlete proč tam ti běloši šly a odpovíte si na otázku proč chtějí všichni do JUSEJ.

   Smazat
 25. 19:19 - MUGABE, ty polopice z povodi Limpopa, kdyz neco napises, tak slzim smichem.

  Mel by jsi se snazit nejakou dobu o nenapadnost hnupe ! TV nas varovala , ze na svete je vice blaznu, jako je JARROD W. RAMOS - kteri ti ustreli, ty tvoje kulky paviana a misto prispevku do novin budes v prazske opere spivat soprano !

  OdpovědětSmazat
 26. 19:52 - mate na mysli Jizni Afriku ?
  Mate na mysli ceskou emigraci z let 69-69 ?
  Nebo mate na myli Hollandany 1652 ?
  Nebo Portugalce v 15-stoleti (Angola, Mozambique ? )

  Ceska emigrace sla do JAR proto, ze ta zeme patrila Boerum (belochum) a potrebovala motivovane pracovniky vsech oboru, kteri meli pracovni a kulturni naviky !

  My jsem nesli illegalne ! ! My jsme byli pozadani v naborech a zacali pracovat okamzite.
  My jsme byli prinosem Jizni Africe a ceska emigrace byla DRUHA nejuspesnejsi v JAR.

  Behem 3 let cesti inzenyri a technici meli vesmes managerske pozice a opuchle hlavy starostmi !

  Po padu Rhodesie 31.5.1979 se ceska emigrace prozretelne dala na utek do Australie, Canady , Ameriky a jinych zemi !

  Proto je jich tolik v Canade ! Ale zde (Florida) jsou take - v duchode.

  Immigrace do zeme MUSI byt pod kontrolou autorit, te zeme kam smeruje. Jinak bude te zemi konec, tak jako zkoncila tragicky JAR.
  PRESIDENT TRUMP to velmi dobre vi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu chtěl jsem Vám jen říct že paraziti jsou vini tím že přez všechny vymoženosti umírají lidé hlady. Sám jste kdysi napsal že v tom duchu že planeta země je nevyčerpatelná. To je Váš největší omyl a o to v podstatě dnes jde. Být ten co přežije.

   Smazat
 27. HAIM SABAN - israelsky billionar to take velmi dobre vi a proto prosazuje plot na hranicich jeho zeme, ale na druhe strane chce nasilne integrovat do jinych zemi Evropy nezadouci etnika se spatnymi kulturnimi naviky.
  napr. arabi do evropy.

  Vidite ten dvojity standart ? Hypokracije az do nebe !

  OdpovědětSmazat
 28. Zase zkažená celá diskuze honoluluem.

  OdpovědětSmazat
 29. 20:40 - Precti si tveho soukmenovce, (19:34) analfabete !

  OdpovědětSmazat
 30. Rostislave Hedvicku z Floridy ,jdi radci propagovat tu tvoji vyhnilou ameriku nekam jinam a neunavuj nas, ty Kojetintcky svazarmovce

  OdpovědětSmazat
 31. Tak pokud je makrela u kormidla tak se migrace nezakáže.

  OdpovědětSmazat
 32. 21:24 - citim se psychycky vyrovnan hnupe !
  K thematu by nebylo NIC ? ?

  22:06 - neznam jmenovaneho pana ! Na Floride je pres 60 okresu a zije zde 10 tisic Cechu ! V pripade, ze propaguje Ameriku, tak je urcite daleko inteligentnejsi nez jsi ty !

  22:32 - Merkerova je to, co byla HELEN SUZMANN v Johannesburgu... Docilila co chtela a stalo ji to zivot.

  Mnohe z vas nasilna integrace bude stat zivot take !
  A mnohych z vas vubec nebude skoda !

  Az k tomu u vas prijde, tak si me ve vasich predstavach zobrazte na plazi v Floridy s oblibenym doutnikem z Dominicanske rep. a skelnou Napoleona, jak se vam
  smeji !
  A ted si najdete hudbu Cpt. Cook - Santo Domingo na uklidneni. (youtube)

  OdpovědětSmazat
 33. 21:41 ! KONECNE - nejaky hodnotny prispevek !

  Africa je VELMI bohata zeme ! Ma urodu 3x do roka ! Ma nejlepsi pocasi na svete a nejlepsi pudu na svete !
  Ma nejvice mineralu na svete a v dobe meho poskakovani po Africe, byla nejbohatsi zemi na svete.

  PTEJTE SE sami sebe - jak to, ze je tam vsude dnes
  hlad ?

  V dobe meho zivota v Africe, JAR trpela NEDOSTATKEM pracovniku ! (Vim to urcite !) Dnes je tam 65% nezamestnanost.

  Jeste vam nedoslo, cim to asi je ?

  Moje prvni vyplata byla 40 Randu tydne a jeden Rand bylo $ 2.83 US Dollar !

  Dnes je 14 Randu 1 US Dollar.

  Ptejte se cim to asi je ?

  T.j. realita ktera nejde poprit a kdyz vy na to nemate argument , tak me zacnete urazt a nadavat.

  A jak vam to se smichem vratim tak zacnete plakat a narikat.

  Stejne se ted bavim s NEBOSTIKY ! (S vami !) Merkerova vas vymlati vsechny a neda ji to zadnou praci.
  (A vam nikdy NEDOJDE, proc to dela !)

  OdpovědětSmazat
 34. Ano, Honolulu je Rostislav Hedvícek, koukněte na web dvorana hlouposti, zjistíte z jeho stylu psaní,sprostých nadávek, vychloubáni a nenávisti ke všemu ceskému ze je to on. Mýlka je vyločena! Na Floridě se mu všichni straní a nikdo ho nemá rád. Je to odporny gerontofil a sexualni deviant.

  https://dvoranahlouposti.blogspot.com/2013/10/rostislav-hedvicek-strucna-historie-lzi.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1;09
   Ten JE SKUTEČNĚ EROTICKEJ!!!!!!
   Z DÁLKY JAKO RAK S VELKÝM Č VYPADÁ A Z BLÍZKA JE TO HROZNÁ PRAVDA!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 35. 1:09 - JSI IDIOT !
  Ja nejsem ani pan Hedvicek a nejsem ani pan Jiri Vecerek ! Vy uz jste mi pripsali tolik ruznych osobnosti, ze je to k smichu !
  Pritom kdyz jsem napsal o svem detstvi na Smichove, tak to bylo ignorovano !
  Uvedom si ty blbe, ze kdyz zde zije 10 tisic Cechu, tak nemohu znat vsechny !
  Stejne jako nemohu znat celou ceskou emigraci v JAR, kdyz jich bylo 25 tisic ve 4 provinciich !
  V Americe zije 1/2 millionu Cechu !
  (A v Cesku zije 5 millionu volu jako jsi ty !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ross Hedvicek clen republikan party Florida, jsi to ty! Zname te, gerontofile, jsi vyhlaseny lhar!

   Smazat
  2. 1:48 doxing je trestne

   Smazat
  3. Ross hedvicek nick Honolulu gerontofil a lhář: 2:34 - jeho vlastní slova: Vyrid to vsem babickam primereneho veku - k memu veku ! Bude mi uz brzi 70, tak se planuji ozenit. Myslim si, ze to je zpravny vek !

   Smazat
  4. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Ross_Hedvíček
   Stojí zato se kouknout,

   Smazat
 36. Ceska emigrace v Americe, stejne jako v Canade, je ROZDROBENA po mnoha mistech v ruznych statech !

  Cesi ziji v Nebrasce, Iove, Illinois a maji svoje kluby i v Chicagu , Clevelandu, Pittsburgu atd.

  Jirovec zije v Alberte a moji kamosi jsou v Torontu. (Ontario)...Ty si predstavujes Ameriku, jako dvorek nekde v prdelakove u vas na vesnici, kde se vsichni znate vzajemne ! T.j. velka zeme ty "cestovateli Hanzelko" !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesi nemuzou Ameriku pochopit

   Smazat
  2. 5;00
   Češi totiž NEJSOU TAK DEMENTNÍ JAKO uASS okupanti!!!!!

   Smazat
 37. V pripade, ze vam nekteri emigranti nadavaji, tak je to v NEJLEPSIM poradku, protoze vy jste ta nesprostejsi havet na svete, ktera predci v hnusarnach americke cernochy ze slums ! Ale na druhe strane jste citlivi jako slecinky z katolickeho konventu !

  Kazdy slusny clovek se vam vyhne na dalku , ale ja nikdy slusny nebyl ! Ja mel rad i kousave opice v africke bushi !

  OdpovědětSmazat
 38. HURVINCI na vysvetlenou !
  B.J. Vorster - nejvetsi statnik 20-teho stoleti ,
  rikaval : !
  "Bud verny svemu kmeni a bud verny svym genum " ! Kdyz mi Boerove pozdej rekli na Oahu, abych napsal varovani Cechum o osudu JAR, tak jsem to udelel a dodnes nevychazim z UDIVU.. (Byla to chyba !)

  Jste plni nenavisti, flustace, zavisti a nejvice nenavidite ty lidi od vas, ktery sli do emigrace v roce 68-69 ! (Kazdy z nich se dobre uchytil, pokud se nedal na chlast nebo drogy.)

  A tam je zaklad vasi nenavisti ! Zavist, vy zbabela nemehla, ze jste nesli s nami.

  Vy si potrpite na uznani a komlimenty ! Vase autority vam je daji kvuli vasim volebnim hlasum !
  My vase volebni hlasy nepotrebujeme.
  A vase autority se vali smichem, kdyz my vam rekneme to, co oni nemohou !
  A ted prijde jeste Merkerova s jeji politikou a mate to vyposerovano !
  Praha bude vypadat jako Hillbrow v Johannesburgu.
  Huuuu, ha, ha, ha...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty dementa, vnucujeme se my do amerických webu, nebo ty se neukojeně vnucuješ do těch českých? Čekáš uznání a pochvalu, které se ti v USA nedostává?

   Smazat
 39. Hurvinci ! Mate podchmurnou budoucnost !
  Budete zivit a satit hordy barbaru, ktere budou prepadat vase zeny, jako po padu Aparthejdu v JHB (Johannesburg) a sem tam nekteremu z vas uriznou "kedlubnu".

  V pripade, ze nektereho z vas sezerou (jako napr. v Rhodesii) tak zhloupnou natolik, ze budou myslet jako vy a tam je zarodek osvobozeni Evropy !

  OdpovědětSmazat
 40. Tak jeste jednou ! Nepripisujte mi identitu emigrantu, ktere neznam !
  PAMATUJETE, ze ja jsem daleko HORSI, nez oni vsichni dohromady ! Krome toho ja nevim kde stoji ve svych nazorech politicky a jima me hruza, ze by mohli byt napr. z liberalni levice a moji kamaradi by se mi zacali vyhybat.
  Koncim pro dnesek panove.
  Nemazejte nic, radej ctete a PREMYSLEJTE !
  (Mate-li cim !)
  Svetlonos ze Smichova.

  OdpovědětSmazat
 41. 1:48 - "Einteine", Republikanska strana ma milliony clenu v 50 americkych statech !
  My vsichni jsme na strane presidenta Trumpa !
  V pripade, ze ceska emigrace, take voli presidenta Trumpa, tak to svedci o tom, ze mentalne DALEKO prevysuje
  vas vy blbecci, kteri jste pod vlivem prazske kavarny a lezete do zadku loutkam Globalistu.
  A globaliste znamenaji pro vas !
  ZNICENI statni suverenity !
  ZNICENI volebni systemu ! (Budou vam dosazovany "mistodrzitele" !)
  OBROVSKA a nesmyslna predatorska KRIMINALITA !
  UPADEK vaseho finnacniho primu a zhorseni zivotniho standartu !
  ZNICENI poslednich zbytku kultury, kterou jeste mate !
  PREPISOVANI vasich dejin a hodnot !
  NEBEZPECNE ulice , jako napr. v Parizi, ci Londyne.
  ZAKAZ rozhodovani sami o sobe, atd.

  Mato vsak i male vyhody ! Napr. oni, barbari, cas od casu urezou makuvku i vitacum !

  Musi koncit, mam pred ocima Johannesburske ulice za vlady B.J. Vorstera. Tomu se rika nostalgie !

  OdpovědětSmazat
 42. Pises dobre a pravdu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To HOVADO TUPÝ PÍŠE SÁM SOBĚ,prostě debil s felicie tremens jak vyšitej!!!!!!

   Smazat
  2. Delirilium tremens jak vyšitej

   Smazat
 43. From nick Svetlonos, to nick Horni Dolni ! - 5:10 !
  To je sice velmi inteligentni rozhodnuti, kdyz jsi utekl od Hurvinku z Nove Republiky, ale pro nas, co jsme zustali je to ztrata !
  Tak se vrat a hledej radost v tom, jak je nas*at !
  Budes mit za to hvezdicku v nebicku !

  A vsechno nejlepsi k Independence Day - JULY 4th !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neutek jsem, byl jsem zablokovan

   HAPPY 4th!

   Smazat
 44. Trump by mel zvednout cla na EU
  A zrusit NATO
  At se paraziticka EU brani sama
  A at si nemci prodavaji odpadky sami sobe
  A Demokrati v USA jsou teroristicka organizace, jsou to domaci teroristi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. UASSackejch KSINDL by měl bejt VYMAZÁN Z MAOY SVĚTA!!!!!

   Smazat
  2. 6:49 Evropa klouze pod kytky, piloune

   Smazat
  3. 18:57
   A TO POUZE A JEN DÍKY"""POMOCI""""uASS okupantů!!!!

   Smazat
 45. HAPPY INDEPENDENCE DAY
  VLADA CO NEFUNGUJE MUSI BYT SVRZENA

  OdpovědětSmazat
 46. Cechum tez preji Den Nezavislosti
  Aby se Cesko zbavilo EU a NATA

  OdpovědětSmazat
 47. DRAGO JANČAR řekl v nedávném rozhovoru:


  "Jsem asi ze starých časů. Myslím, že je přirozené nést za to, co napíšu, odpovědnost; to ale bez podpisu nelze. Kdyby se lidé podepisovali pod to, co píší, pak by polovina těch největších blbostí – dnes se říká „obsahu“ – okamžitě z internetu zmizela."  Jenže vysvětlovat takovou prostou věc pánům Davidovi a Dvořákovi je - jak se zdá - házením hrachu na zeď.

  A většina zdejších přispěvatelů je upřímně přesvědčena, že když se skrývají za nějaopu přezdívku, nejsou anonymní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Ani vy nejste anonymní, i když se skrýváte za pojmenováním.

   Smazat
  2. Pseudonyme 8:03 co se stále zaštiťujete psaným textem jiných myslitelů, kteří Vám neprodali autorská práva? Pište ze své vlastní hlavy a k tématu. Diskutující Vás budou poté respektovat! Co je tohle za drzý nešvar hokynářů?

   "Jsem asi ze starých časů. Myslím, že je přirozené nést za to, co napíšu, odpovědnost; to ale bez podpisu nelze. Kdyby se lidé podepisovali pod to, co píší, pak by polovina těch největších blbostí – dnes se říká „obsahu“ – okamžitě z internetu zmizela."

   Janča Dragor

   Smazat
 48. Honolulu, v životě jsi udělal plno blbostí a teď už to nenapravíš. Hodně exulantů ve stáří něco pochopí o životě a vrací se ke svým kořenům a domů.

  OdpovědětSmazat
 49. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:29
   Když vypadáš,jak z kozí píči peněženka a tvoje vyjadřování je na bodu mrazu,tak se NESER MEZI NORMÁLNÍ LIDI TY ZKURVENEJ DEMENTNÍ PŮLZÁVITE!!!!!!

   Smazat
  2. Hedvícek si nemůže pomoci, jak se o něm píše ne jdnom webu: je to nenávistný,prolhaný člověk který nenávidí cechy ale neustále leze do českých stranek a sprostě nadává zabalen do americké vlajky s vytřeštěnýma očima onanuje nad gerontofilní pornografii.
   Po nakouknutí na jeho blogy je zcela jisté že je to on. Stejný sloh stejné nadávky stejné vytahování, pohrdání vším českým, zuřivé výpady proti každému kdo s ním nesdílí jeho lásku k Americe a Trumpovi. Jeho slavná minulost kterou zde předkláda čtenářům NR je pouhá fantasmagorie.
   Posuďte sami, výňatek z nejakého sporu s nějakým Wernerem:
    budu na vas vsechny,vy sulini, velice neprijemny a bude mi uplne jedno, zda puvodnim autorem je psychopat Werner, buzerant Merta, Fetak Vanek, alkoholik Vaclavek a nebo idiot Malbeck. A uvedom si ze na mne nestacite v zadne kategorii - jestli si myslite, ze vy umite byt dobytek, pak budete zasnout jaka nehorazna svine umim byt ja. Domluvte se mezi sebou, curaci."

   Smazat
 50. 5:47 HORNI DOLNI - vystihl jsi to vyborne !

  OdpovědětSmazat
 51. 8:03 - Kdo je kdo, se pozna podle IP adressy !
  Proc si Hurvinci pletou nekolik osobnosti z ceske emigrace dohromady je zahada.

  Jeste vetsi zahada je v tom, proc misto vymeny myslenek se Hurvinci zajimaji o osobni veci emigrace ?

  Ten dobytek nick Mugabe, vysetruje moje bydleni v "papundeklove krabici" uz 3 roky !

  Dalsi IDIOT se zajima o moji kvalifikaci a byvalou pracovni karieru a jeste vetsi, dalsi Idiot se zajima o muj duchod , ktery mi posila kazdy mesic Washington.

  To stejne mi delaly opice v Africe , kdyz me vlada v Pretorii poslala na vodni studie do bushe.
  Oni prolezly absolutne vsechno a rozumeli vsemu tak dobre, jako Hurvinci v Cesku !
  A jak ti Hurvinci v Cesku tak i opice na Limpopu byly pricinou meho duseni smichem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nediv se, ceska zavist

   Smazat
  2. 19;02
   Se divím,že si s tim pytlem HOVEN nedopisuješ v žůžovejch obálečkách!!!??☺

   Smazat
 52. 13:26 TY IDIOTE, ja jsem Katolik a Zidy neznam !
  Krome toho ti Zide, kteri jsou na strane Trumpa jsou daleko chytrejsi nez jsi ty !
  Na vysetrovani mojich jazykovych znalosti nejsi kvalifikovan ty KOKOKTAVY flasinetari s malou slovni zasobou. A cestinu znasilnujes daleko vice nez ja, a pritom ja ziji 50 let mimo Evropu.

  OdpovědětSmazat
 53. 13:55
  Ty seš MIMO OD SVÝHO ZBYTEČNÝHO VÝSKYTU TY KURVITELI ČESKÝHO JAZYKA!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty piloune kurvis jediny jazyk ktery znas

   Smazat
  2. 19:06
   Ty češtinu nezvládáš ani kdyby tě od rána do večera prosili VŠICHNI HAVLOZMRDI Z UASS!!!!

   Smazat
 54. Protoze zde mizi prispevky, coz zavinilo to perverzni prase nich Mugabe, tak se loucim
  Bye, bye.

  Mugabe ty primitivni tupe hovado - to mazani je tvuj "prinos" civilizaci !

  OdpovědětSmazat
 55. Lidi podivejte se jaky je vas cenzor imbecil !
  On nesmaze "PENZENKU DELANOU Z KOZI PICE", (12:48 - Mugabe), ale moje SLUSNE prispevky maze...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cenzor je kosilate primitivni hovado

   Smazat
  2. 19:07
   Sám máš ÍÁ a to ještě v záporných hodnotách!!!!!

   Smazat
 56. Hurvinci ZDE MATE DUKAZ, ze vase novo-feudalni panstvo je ze me posrane strachem az za usima.

  Udelejte si tam v tom vasem despoticke chlive poradek nebo zkoncite v uplnem nevolnictvi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14;09
   Jak může bejt někdo TAAAAAAAK BLBEJ?????
   ŽEL BOHU MŮŽE,HEDVÍČEK-HOVNOLULÍČEK MÁ TU DEBILITU PŘEDPLACENOU OD SUDIČEK!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  2. A ty piloun jsi se konecne k debilite povysil

   Smazat
  3. 19;11
   Na tebe a Hovnolulana TADY NIKDO NEMÁ,TAKŽE SMOLÍK!!!!☺

   Smazat
 57. 14:05
  Tvoje příspěvky jsou ZROVNA TAK SPROSTÝ,DEMENTNÍ A TUPÝ JAKO SEŠ TY SÁM,VOTLEMO VOTLEMENEJ!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 58. Zde chybi MNOHO informativnich prispevku !

  Proz zmizel prispevek o zakoupeni UNIVISION Haimem Sabanem ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:17
   Těch trumpetozvratků ŽÁDNÁ ŠKODA NENÍ!!!!!!

   Smazat
  2. 14:21 zavidis i Trumpa
   Z ty eurozumpy

   Smazat
  3. 19:13
   A tu HOVADINU si vyčetl z nočníku nebo z havlochrchla????!!!!

   Smazat
 59. 14:10 NEZEHLI to, ty despoticke proti ceske hovado !
  Jsi privilegovane prase a kazdy to pozna, kdo umi cist.

  (Kdyby jsi nebyl primitivni blb, tak by jsi vedel, proc
  to nakonec vzdy zkonci vyhodou pro me, ty barbare !)

  Mugabe ty zmetku ! My vyhravame informacni valku i kdyz vase PODSVICATA mazou prakticky vsechno, co nechteji aby bylo v Cesku znamo.

  Dalsi psani je zbytecne dokud se ten hlupak cenzor neunavi.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápeme, chtěl jsi napsat tapetování.
   Konečně ses unavil sám, chudáku.

   Smazat
 60. 14;30
  Od konce II.světový války jste VY OKUPANTI POSRALI VŠECHNO,CO JEN ŠLO!!!!!!
  NA VÝHRY JE TŘEBA LOGIKY A NA LOGIKU JE POTŘEBA MOZEK,ALE TEN VÁM DO LATRÍN NA KRKU NIKDO NEPŘIDĚLIL!!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:36 tady mas trosku pravdu

   Smazat
  2. 19;17
   Já na rozdíl od tebe NEBUDU NIKDY PODPOROVAT ŽÁDNÉHO HAVLOZMRDA ANI uASS EXILANTSKEJ GENETICKEJ ODPAD!!!!

   Smazat
 61. 14:21 -To se ti to keca, kdyz odpovedi jsou mazany,
  ty zviratko ! Ze jo ?

  A nas oblibeny president Trump vam tak natrhl prdel ve volbach, ze jste v pocitu zoufalstvi a to je POUZE ZACATEK !

  Mugabe nic dobreho te neceka. Jsi pruhledny hnis na prdeli ceske republiky a my Trumpovi stoupenci udelame v tom vami dominovanem chleve mnoho zmen prospesnych Evrope. (A president Putin nam bude pomahat, ale ty jsi tupan a nevis proc.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:44
   My jsme v Čechách měli volit Trumpetu?????!!!!!!
   Ty degeneráte pomatenej,ty seš tak blbej,že kvůli tobě spadne Mléčná dráha!!!!!!!☺☺☺☺
   Jo,míchat koks a čikuli se nevyplácí!!!!!!

   Smazat
  2. Paraziticky evrope je treba napalit vysoka cla a prestat ji podporovat vojensky
   To pak by se parazit evropa zhroutila

   Smazat
  3. 19;19
   Celosvětovej parazit je POUZE A JEN v uASS,takže nazdar bazar!!!!!

   Smazat
 62. 14:36 - se skopkem sracek misto hlavy Mugabe a zivotem v informacnim temnu - nemuzes hodnotit NIC.

  Jsi tak BLBY, jako Cesi co kecaji o indianskych valkach, ktere hodnoti podle filmu Vinetou !

  TO JE OVOCE CENZURY ! A ty jsi take jeji produkt !

  Logiku o ktere mluvis NEMAS zadnou ! Kdyby jsi ji mel, tak jsi na uteku !

  Mugabe ty dobytku je zbytecne psat, kdy mam u prdele frnak nedomrdka cenzora . Budu ti nadavat zitra mam z toho poteseni ty odporny vykale baboona.

  OdpovědětSmazat
 63. Panove v Cesku ! Za vsechny smazane - bystrozrake, vystizne, prvdomluvne, informacni prispevky - VZDY slusne, jsem zodpovedny JA, nick HONOLULU, zvany tez Svetlonos.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Satane, ještě napiš něco hooodně "bystrozrake, vystizne, prvdomluvne, informacni prispevky", aby to tady konečně po tobě mohlo být nadobro, a dočista uklizeno. Předem díky.

   Smazat
  2. 15:07 smrdis ceskou zavisti

   Smazat
  3. 19:22
   Vyndej palici z uASS,uleví se ti!!!

   Smazat
  4. 19:22
   Ta je o tobě:
   https://www.kosmas.cz/knihy/180450/uz-je-tady-zas/

   Smazat
 64. Panove v Cesku ! Za vsechny privilegovane prispevky, lzive, perverzni a sproste, nekdy i zajimave, jako napr. "penezenka delana z kozi pice", je zodpovedny kulturni referent na NR nick Mugabe, vas budouci ministr kultury po viteztvi Sorocovcu !
  Amen - Svetlonos zhasina pochoden vedomosti, vzdelanosti a pravdy a odchazi do superioritni kultury, nacerpat silu mam namlatit klavesnici pozdej !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale, ale, prolhaný modlářský satane, už by ti ty sirky neměli půjčovat. A klávesnice za tebe fakt nemůže.

   Smazat
  2. Haha pry Prilis dlouho na mori a pritom ten Kojetinsky sulin pouze prevazel kradena auta z Kanady do Mexika. SVAZARMOVEC.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.