Reklama

.

.

sobota 21. července 2018

Zbyněk Fiala: Ukrajinská stopa

Zbyněk Fiala
21.7.2018 VašeVěc
Až doma Trump pocítil, jak si setkáním s Putinem zavařil. Všude se stále přemílá ruské vměšování do amerických prezidentských voleb, jako kdyby Spojené státy byly zcela bezmocné vůči zahraničním vlivům. Kdyby byly, asi by se tím nechlubily. Nicméně, nějaký ten vliv se najde, a stojí za pozornost, jak se přizpůsoboval domácím potřebám.

Americká domácí politika je v současné době prakticky nesledovatelná, protože všichni melou nesmysly a jde jen o to, moc se nelišit. Začíná to připomínat Čínu z časů Maa, kdy se dalo něco vyvodit jen z toho, kdo si vedle koho stoupl na tribuně. Hlavním tématem je stále strašlivá ruská hrozba. Zachvátí-li tě, zahyneš. O čem pak mohl Trump jednat s Putinem mezi čtyřma očima? Chystají spolu další ruskou manipulaci, aby Putin ovládl celý svět?

Avšak nejbarvitěji umějí podat ruské nebezpečí v Kyjevě, a zdá se, že současná podoba ruské hrozby prosakovala do Ameriky také touto cestou. Bylo zajímavé, jak se vyvíjelo.

Ukrajinský Majdan proběhl v období, kdy v USA zastával úřad prezidenta Barrack Obama z Demokratické strany, ale ve Sněmovně reprezentantů USA vládla většina Republikánů. Iniciativu měli Demokraté. Známe prohlášení náměstkyně ministra zahraničních věcí Victorie Nulandové, že americká podpora protestních hnutí na Ukrajině dosáhla 5 miliard dolarů.

O co tam šlo, naznačují aktivity rodiny viceprezidenta Joe Bidena. Oficiálně byl hlavním představitelem podpory Spojených států, ale jeho nejmladší syn Hunter byl pilný v ukrajinském ropném a plynovém podnikání, které usilovalo o těžební koncese. V květnu 2014 třeba BBC zaznamenala, jak byl zvolen do správní rady první velké ukrajinské soukromé společnosti v tomto oboru Burisma.
Na východní Ukrajině a na pobřeží Černého moře byla nalezena ložiska břidlicového plynu. S těžbou z těchto ložisek v americké koncesi souhlasil už prezident Janukovič. Součástí dohody byl předpoklad, že lidé žijící na východní Ukrajině opustí těžební území. To může být jeden z motivů krutých bojů o Donbas, kde Rusko stojí na straně rusky mluvícího místního obyvatelstva.

Do Kyjeva si zajeli i nejvyšší představitelé Republikánů. O co tam šlo, ukazuje záznam z tajné nahrávky z 15. června 2016. Zachycuje rozhovor v úzkém kruhu vedení strany, ve kterém tehdejší předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan a předseda sněmovního klubu této strany Kevin McCarthy informují o setkání s novým ukrajinským premiérem v Kyjevě. Tím byl po dubnovém Jaceňukově pádu Volodymyr Hrojsman.

Záznam se dostal do rukou listu Washington Post, který ověřil jeho pravost a zveřejnil přepis:
Tam je však v placené zóně, proto uvádím také informaci o záznamu z volného zdroje. Podstatné je, že o této konverzaci se dozvídáme s ročním zpožděním, tedy až 17. května 2017.

Ryan a Mc Carthy hovoří o tom, co si ze setkání s ukrajinským premiérem přinesli. Rusko financuje populistické politiky, kteří usilují o destabilizaci evropské demokracie. Nemohlo by se něco takového stát i v USA? Rozhovor poukazuje na ruskou „neuvěřitelně sofistikovanou propagandu“ a potom reaguje na čerstvou zprávu o tom, že servery vedení Demokratické strany byly napadeny hackery. McCarthy říká, že podle jeho názoru tu mohou být dva lidé na Putinově výplatní listině – republikánská poslankyně Dana Rohrbacherová, která je známá obranou Putina, a Donald Trump. Směje se tomu, ale pak říká „přisámbohu“ („swear to god“). Ryan ho brzdí – „Ale to je jen mezi námi, platí?“

Jak už jsme uvedli, uvedený záznam se objevil s ročním zpožděním a účastníci schůzky se k němu nechtěli hlásit. Nakonec ano, něco se tam pláclo, ale mluvčí vedení Republikánské strany Brendan Buck prohlásil, že to říkali jen z legrace.

Zdroj, ze kterého cituji, je jednoznačně proti Trumpovi, a tak si okamžitě všímá rozporu záznamu s tím, co se odehrávalo později, tedy po zvolení Trumpa prezidentem. Ryan podporoval republikánského předsedu sněmovního výboru pro kontrolu zpravodajských služeb Devina Nunese, který vedl zvláštní vyšetřování tohoto výboru ve věci ruského spiknutí ve prospěch Trumpa (Russiagate). Republikánská většina výboru nakonec obvinění Trumpa odmítla a po velkých bojích zveřejnila zprávu, která naopak vidí spiknutí FBI a ministerstva spravedlnosti proti Trumpovi. Nejprve, aby se zabránilo jeho zvolení.

Ale držme se ukrajinské stopy. Američtí politici si mohli přivézt z Kyjeva těžko něco jiného než odraz hlubokého nepřátelství vůči ruskému obyvatelstvu na východní Ukrajině a vůči Rusku, které jej bránilo. Mobilizovali spojence především tvrzením, že ruské nebezpečí ohrožuje každého. Neviditelná ruka ruského vměšování na ně kývala za každým rohem. Určitě se nemohli spokojit s tím, že se o něčem takovém ve Washingtonu mluví jen z legrace.

Ruská hrozba skrytá za Trumpem byla piplána také opozičním výzkumem, čili sběrem špíny na politického protivníka. Nejprve jej podnikli Trumpovi republikánští konkurenti v primárkách. Najali si vysloužilého britského agenta, který měl zjistit, že Rusové mají Trumpa v hrsti, protože na něj mají kompro. Mohou jej řídit přímo z Kremlu. Zmíněný agent Steele do Kremlu přímý přístup neměl, ale mohl se obrátit na ukrajinské tajné služby, kde byl lépe zasazen z dob svého dřívějšího působení. Sám tak nabídl další kanál vlivu na Američany.

Když Trump primárky vyhrál, Republikáni ztratili o další sběr špíny zájem, ale podařilo se to prodat do vyššího patra soutěže, kandidátce Demokratů Hillary Clintonové. Ta usilovala o nejvyšší post za vlídné pozornosti stávajícího prezidenta Barracka Obamy. Steeleho spisek byl použit jako podnět pro FBI a začalo tajné sledování Trumpova volebního štábu ve finální fázi prezidentských voleb. Tvrzení ze složky posbírané Steelem se nikdy neprokázala, ale o ukrajinská stopa tu je.

Ukrajinci možná posloužili, ale teď už je to jedno, jde o to, jak Trumpa sejmout pod jakoukoliv záminkou. Není však pravda, že proti němu stojí celá FBI nebo celé ministerstvo spravedlnosti, přestože zvláštní vyšetřovatel Mueller, který cítí krev a spřádá ruské nitky, je v pravomoci náměstka ministra Rosensteina.

Stačí si připomenout situaci poté, kdy šéf FBI Comey zastavil vyšetřování Hillary Clintonové kvůli posílání státních tajných dokumentů soukromou poštou. Mohl to udělat, protože předtím tatík Clinton mistrně vyřadil jeho nadřízenou ministryni spravedlnosti z rozhodování tím, že se s ní soukromě sešel a učinil ji tak podjatou.

Tehdy se vzbouřila zhruba stovka vyšetřovatelů, která dávala obvinění Clintonové dohromady a dotlačila Comeyho k tomu, aby případ otevřel ještě jednou. I podruhé to dopadlo stejně, Clintonová byla označena za „nedbalou“ v mezích beztrestnosti, ale proběhlo to tři týdny před volbami, takže Clintonová trvá na tom, že volby jí prohrál Comey, žádný Trump.

Nějaké ty ruské kousky se během voleb odehrávaly. Byly zjištěny pokusy dálkově otestovat bezpečnost elektronického hlasování a objevily se další zneklidňující aktivity. Přišlo to během nejvzrušenějších chvil volebního finále, kdy průzkumy zaznamenávaly erozi vedení Clintonové. Trump byl přesvědčen, že jde o falešnou hru, která má Clintonovou zachránit, a tak prohlašoval, že volby zpochybní jako cinknuté.

Vedení Demokratické strany proto nechalo provést audit volebních podmínek a nakonec prohlásilo, že ovlivnění voleb není možné. I kdyby to někdo zkoušel, výsledek to nemůže změnit. Také prezident Obama (na tiskovce s tehdejším italským premiérem Renzim) vyzval Trumpa, ať přestane fňukat o volebních manipulacích.

Manipulovali, ale neovlivnili, říkalo se potom o ruském vlivu. Kdeže loňské sněhy jsou…


34 komentářů :

 1. Nebo-li,zloděj křičí chyte zloděje.
  Jak je známo z více voleb prezidentů v USA,tak se ta špína vyrábí přímo v USA,ale hodit to na jiné v tom jsou odborníci také.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iluze o sladkém životě na Západě je pryč….

   http://www.protiproud.cz/politika/3901-euforie-bere-za-sve-ukrajinci-se-vraceji-domu-zamiri-k-nam-iluze-o-sladkem-zivote-na-zapade-je-pryc-divoci-imigranti-a-nasilnici-z-afriky-maji-prednost-rozbourene-stoky-v-ulicich-mest-je-povinno-prehlizet.htm

   Vymazat
 2. P R O T E S T U J I.. ! - Proti takovym hloupym nazorum, ze nas, americke obcany, nekdo ovlivnoval pri volbach ! Ani Jack Daniels to nedokaze !

  A - GRATULUJI VAM CESI ! Nejaka "intelektualni" "autorita" z indoktrinacniho institutu pro slabomyslne - z university, o vas napsala, ze jste RASISTE !
  Noste tento titul s pychou , tak - jak prikazal Stephen Bannon !
  Nas oblibeny president Trump tento titul dostal 100 x !
  Povysili jste Cesi v ocich Evropy ! Z povestnych prizdisracu, jste se stali statecne charakterni osoby !

  A ty autore Fialo se pochap take a prestan fanaticky mazat pravdomluvnou ozdobu ceske narodnosti, nicka honolulu ! COMPRENDE AMIGO ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Well done Nick.

   Vymazat
  2. Honolulu vy staré projimadlo,

   prý tam nekde blízko vás bydli ten TRAMP,už jste zjistiol zda tam někde visi jeho počtová schránka?

   CO KDYŽ MU BUDETE MUST SPĚŠNĚ SDĚLIT,ŽE ŘIDITE POVSTÁNI,KTERÉ MU DÁ K RUCE CELOU STŘEDNI EVROPU!

   Má on a jeho CIC dost peněz,aby vás za to zaplatil?

   HLEDTE MU NAVRHNOUT KŠEFT A NÁM TU misto keců NAPIŠTE ZDA JSTE ZDATNÝ NEBO NE!

   Vymazat
 3. Správně je Dana Rohrabacher je to muž! Nar. 21. června 1947, 71 let, Coronado, Kalifornie, USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, viz: https://en.wikipedia.org/wiki/Dana_Rohrabacher

   Vymazat
  2. Díky, opravím to aspoň na VV.

   Vymazat
 4. "Známe prohlášení náměstkyně ministra zahraničních věcí Victorie Nulandové, že americká podpora protestních hnutí na Ukrajině dosáhla 5 miliard dolarů."

  Kolikrát ještě budou "alternativci" opakovat tuhle lež"?

  "US Assistant Secretary of State for Europe, Nuland said: “Since the declaration of Ukrainian independence in 1991, the United States supported the Ukrainians in the development of democratic institutions and skills in promoting civil society and a good form of government - all that is necessary to achieve the objectives of Ukraine’s European. We have invested more than 5 billion dollars to help Ukraine to achieve these and other goals."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:41 No jistě, amíci to myslí dobře. Všude podporují demokracii, svobodu a lidská práva. A dopadne to jako vždycky: korupce, rozvrat, ožebračení většiny obyvatel. Jak je ostatně přiznává i Nuland: "... to achieve these and OTHER goals".

   Vymazat
  2. 15:32

   Ne, většinou to dopadne jako u nás. Přechod od totalitní vlády, zadrátovaných hranic, společnosti zaostávající ve všech směrech za západními sousedy k demokratické, svobodné, bohaté společnosti.

   Vymazat
 5. Vcelku s článkem souhlasím. Pouze trochu upřesním první větu. To ne Trump, že si zavařil, ale naopak část USA státních elit se ocitla v přesně připravené pasti. Tato USA část elit je stále intenzivněji začišťována a ty co naletěli a teď nejvíce křičí půjdou jako první a nebudou mít již šanci včas změnit strany, což se na západě nepovažuje za zradu, ale je naopak ceněno (západ je civilizace dovedných převlíkačů kabátu).

  OdpovědětVymazat
 6. Jo dobrý článek zas nové informace paktovat se s banderovci není dobrá věc.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to schizofrenie. Nejmocnější stát o sobě říká že nedokáže ani ochránit volby. Je to z těch důvodů že sami se všude montují do všeho včetně voleb. Není jim jasné když tak zmanipulovaly vlastní volby že to je jinak.

  OdpovědětVymazat
 8. The article gives a lot of information on the political situation of the United States and Russia
  run 3

  OdpovědětVymazat
 9. Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už dvacet jedna let.

  Jsem jimi nyní pověřen sdělit vám obsah tajného osobního rozhovoru Trumpa a Putina v pondělí 16.7.2018 na summitu USA - Rusko v Helsinkách: Trump žádal od Putina, aby nezasahoval proti USA v jejich konfliktu s KLDR a na oplátku nabízel pasivitu USA na Ukrajině včetně naprosté pasivity na celé východní hranici NATO, včetně možnosti útoku Ruska proti Polsku, protože prý Polsko a další státy střední a východní Evropy jsou válečnou kořistí Ruska z doby druhé světové války. Jde samozřejmě o absolutní zradu Trumpa a tedy USA vůči nejen NATO, vůči celému světu, protože by přestaly platit dohody druhé světové války. Jde i o absolutní nevyváženost Trumpova požadavku s Putinovým ziskem. Trump se ale považuje za "povinného" prokázat vlastní genialitu v jeho jednání s KLDR, totiž, že předpokládal vše, že Rusko mu ustoupí a podpoří ho v jeho zásahu proti ní. Na oplátku Trump a USA Rusku umožní jeho opětovnou expanzi do Evropy, za to mu to stojí. Toto je sdělení rozvědky vesmírných civilizací a vy všichni toto sdělení tak berte. Zdravím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi CHUJ,jak E.T.,fotr tvůj!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. 19:00 Asi se to mělo rýmovat. Zkuste to třeba takto: Ty jsi huj jako hnůj. Máte to obráceně.

   Vymazat
  3. 18:52- návrat k Jaltě, proč ne? Co NDR? Semifinále Rusko-EU a USA-Čína? Kdy bude finále, hvězdy neříkají?

   Vymazat
  4. 19:32 Obecně finále bude s námi vesmírnými civilizacemi. Kdy? Až se zlo projeví, až bude vlastním jednáním zajato ve svých lidských tělech. V Česku k tomu už došlo, ve světě zatím ještě ne, pokud pomineme ten stabilní fakt islámské víry, která je založena na boji proti všem nevěřícím v něj. Rusko a už i Čína ale anektovaly jim nepatřící území. To je "dobrý" začátek,... konce. Uvidíme. Do té doby samozřejmě není proti komu válčit.

   Vymazat
  5. 19:39-není mi jasné, k čemu v Česku došlo?

   Vymazat
  6. 20:32 V Česku došlo k uzamčení zla v lidských tělech, konkrétně především v příslušnících klanu MIRO. My vesmírné civilizace čekáme na oddělení zrna od plev, jak sděluje Bible, jde o doslovné oddělení zla od dobra v tom smyslu, že se někteří lidé rozhodnou pro zlo a oddají se mu a někteří jiní mu čelí a úspěšně, v tom smyslu, že jím nebyli poraženi a neustali v boji proti němu. My vesmírné civilizace tím získáme nepřítele, kterého je možno zlikvidovat a zlo tak odstranit a zároveň i ty, které je námi možno bránit a podpořit.

   Vymazat
  7. 20:47-jsem zklamán, pokud vím, klan Miro jste propagoval(cca 2 milionů členů). Proč "ta náhlá změna trasy?". Apropó, Vy, vesmírné civilizace se odvoláváte na Bibli? No to mne dojalo.

   Vymazat
  8. 21:35 Nikdy jsem nepropagoval klan MIRO, měl byste být zklamán tou hloupostí, kterou jste napsal. My Čeňi (Czeni) máme těch asi tak dva miliony příslušníků, jsme těmi, kteří zlu vzdorovali, vzdorují a nepřestali proti němu bojovat. A k té Bibli: Napsali jsme ji.

   Vymazat
  9. --- Jedním ze jmen Boha (Hospodina) v Bibli je Elohim, jde o množné číslo a jde tedy o Bohy, o vesmírné civilizace. Jde o Anunnaki. Stejně jako Sumery vyvinuli i Starý Egypt. Nyní vyvíjejí Čechy, už téměř dva miliony let,... protože Židé zklamali, umučili krista. To samé ale už provedli i Češi, klan MIRO především a to v roce 1995.

   Vymazat
  10. --- To, že on na rozdíl od Ježíše přežil, znovuinkarnoval se, protože nevzdal boj, neodešel jinam a neztratil tedy veškerá svá práva na Zemi, to umožňuje zlikvidovat jen to největší zlo v Česku a se zbytkem "jednat", respektive dát mu ještě šanci. Jinak by osud Čechů byl stejný jako Židů, kteří byli potrestáni neustálými pogromy a dvoutisíciletým životem v diaspoře. Dokonce ještě horší. Ježíš nebyl tak vysokou bytostí, protože by ho lidé na Zemi, při tehdejší vývojové úrovni lidí, vůbec nesnesli.

   Vymazat
  11. --- Hloupí lidé argumentují vůči Anunnaki (Elohim) tím, že se jim jejich snaha nepodařila,... protože jak dopadl Sumer, jak dopadl Starý Egypt, jak dopadli Židé,... jak dopadnou Češi, třeba,... ale proč je spojovat s tím dobrem, které bylo od nich odděleno,... vy lidé vnímáte jen ten odpad. Mnoho vesmírných civilizací ve vesmíru vzniklo na Zemi. My jsme lidé ve vesmíru, pocházíme původně ze Země a máme stejná těla.

   Vymazat
  12. - Čechy vyvíjíme dva tisíce let, ne dva miliony, sorry, nevím, jak se mi to do textu dostalo.

   Vymazat
  13. 21:45-Tak vy jste napsali Bibli a radili židům, jak které národy si podřídit řízenými vraždami a jiné vyhubit totálně? Vskutku dobrý!

   Vymazat
  14. PS. máte pravdu Miro a Čeni mi splynuli v jeden celek.

   Vymazat
  15. Protože to vůbec neodpovídá skutečnosti, tedy známým vektorům cílů Putina a Trumpa, tak Vás 21.let vodí za nos. Ty cíle lze maskovat před tupým davem, ale ne před dostatečným množství odhodlaných inteligentních bytostí, které díky internetu mohou své úsilí spojovat.

   Vymazat
 10. 19;06
  Ty seš dost mizerné básník,celej Topol!!!!!!☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:16 Ja sa specialistuji na pravdivosť.

   Vymazat
 11. 19;21
  Rozdíl mezi odborníkem a specialistou je ten,odborník ví všechno o HOVNĚ a specialista HOVNO o všem!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat