Reklama

čtvrtek 2. srpna 2018

Alena Vitásková: Rada ERÚ – došlo k porušení zákona. Vyzýváme NSZ Pavla Zemana a státního zástupce Špeldu, aby konali a nebyli nečinní.

Alena Vitásková
2.8.2018  Rukojmí
Prvního srpna 2018 vláda doplnila staronovou pětičlennou radu ERÚ. Zmiňuji se staronovou, protože členu Rady panu Košťálovi vypršel mandát a bylo nutné jmenovat nového člena. Do jisté míry jsem rozpohybovala MPO a vládu svými otevřenými dopisy, kdy se zodpovědné instituce neměly k tomu, aby zahájily výběrové řízení. V kuloárech se hovořilo, že je to zbytečné, protože místo má „přislíbené“ stávající člen Rady dr. Košťál a to bez výběrového řízení.Smrt z vyděšení, jak se obecně říká, hrozila pravděpodobně nejen lobbistům, když jsem v otevřeném dopise nabídla své angažmá na ERÚ. Pijavice na veřejných financích v oblasti energetiky dostali záchvat a politici pravděpodobně s nimi. Představa, že budu znovu hájit zájmy spotřebitelů, stejně jako regulovaných subjektů a dodržovat rovné podmínky pro všechny účastníky energetického trhu vyvolala paniku. Bylo vyhlášeno výběrové řízení. Byl vybrán v „řádném výběrovém řízení“ dr. Košťál. To, že je výběrové řízení v našich podmínkách již spoustu let taškařice, na to jsme si zvykli.

Zásadní a důležité pro státního zástupce je skutečnost, že byl porušen zákon a to jmenováním pana Košťála předsedou Rady ERÚ. Vyzývám tímto NSZ Pavla Zemana, aby se jeho státní zástupci případu věnovali. Doporučuji „odborníka“ na tyto věci státního zástupce Mgr. Špeldu. K porušení EZ zákona došlo jmenováním nového předsedy, přestože stávající předseda Rady pan Ing. Outrata má mandát ještě další dva roky.

Státní zástupce Mgr. Špelda má v této oblasti praxi. Když policie nechtěla šetřit jmenování dr. Vesecké do funkce místopředsedkyně ERÚ pro právní věci, jako trestní čin, hbitě se této kauzy ujal. Dle jeho názoru jsem jako předsedkyně ERÚ zneužila svoji pravomoc tím, že dr. Vesecká údajně nesplňovala podmínku pro výkon funkce dle Energetického zákona. Porušila jsem dle něj zákon a jdu k soudu, mám na krku zvlášť závažný zločin. Soud bude probíhat v Jihlavě 14. 8. 2018. Dr. Vesecká pobírala za svoji práci plat a odváděli jsme příslušné daně. To je vnímáno státním zástupcem Špeldou jako škoda.

Stejně, jako veřejnost jsem zvědava, zda státní zástupci pronásledují za peníze daňových poplatníků pouze Vitáskovou, pak by to mohla být do nebe volající šikana a musíme se ptát: Proč tomu tak je!? Nebo skutečně zasáhnou v této věci porušení zákona a zneužití pravomoci, protože s pravděpodobností hraničící s jistotou, byl jmenován předseda ERÚ od 1. 8. 2018 v rozporu s EZ, škoda která začíná vznikat od tohoto dne, bude narůstat minimálně do 31. 7. 2020 tj. 2 roky.

Za údajné „trafiky“ politikům byl premiér Nečas trestně stíhán. Musíme věřit, že se zde o trafiku nejedná, to by přece byl trestní čin. Ale k hrubému porušení Energetického zákona jednoznačně došlo a s tím souvisí i vznikající škoda! Nebo se bude zase zametat….

Ing. Alena Vitásková

Předsedkyně Institutu AV

Praha 1. 8. 2018

http://www.rukojmi.cz/clanky/5345-jak-drza-holka-energicka-energeticka-alena-vitaskova-konecne-po-uplynulych-1-831-probdelych-noci-setnula-jednu-z-bezpoctu-hlav-bestie-zvane-ceska-justicni-mafie

13 komentářů :

 1. Pani Vitaskova by mela velet ERU!!! Stara se o nase penize. P. Vitaskova je nejpoctivejsi clovek v CR!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 2. Kéž by naši politici žmoulající v Bruselu čepice měli také takové koule! Bravo Álo!

  OdpovědětSmazat
 3. Nechci být prorokem,ale paní Vitáskovou nejdříve tradičně zavřou,aby později se stala 1. českou prezidentkou. Má na to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud ano, můj hlas má, mé rodiny taktéž!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. To je fakt !!! ...prezident
   dustojnik-val.veteran

   Smazat
  3. Nejen ona,ale i generál Blažko je náš vhodný kandidát na prezidenta.Paní Vitásková máte sympatie mojí celé rodiny.

   Smazat
 4. I z textu paní Vitáskové je zřejmé, jak prohnilý je systém v ERU a MPO včetně vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký systém jste si v 1989 vycinkali, takový máte. A bohužel, my ho máme, díky vám, s vámi.

   Smazat
 5. Případ paní Vitáskové je pro mě praktickým příkladem toho, že:
  - zcela jistě vysoce převažující většina dosavadních poslanců a ministrů a státních úředníků jsou zločinci pracující proti státu, nebo zločinci z důvodu netečnosti při své vysoké odpovědnosti.
  - Podobně je tomu se soudci a státními zástupci, jen si nejsem jist zda u nich jde také o převažující většinu.
  Odhaduji, že cesta ven z tohoto stavu může být i neobyčejně krutá. Pro ně. Pro většinu občanů, a pro některé zvlášť, už byla.
  Paní Vitáskovou zatím můžeme jen obdivovat a jí děkovat. Děda.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano máme skvělé lidi jenom že prosadit se v tak propracovaném zdegenerovaném parazitickém systému je téměř nemožné a těch pár co jsou nahoře a mají nějaké škraloupy z minulosti tak mají sami se sebou co dělat aby přežily jako JÁ.

  OdpovědětSmazat
 7. Neměli bychom ji tedy 14.8.2018 podpořit u Jihlavského soudu ?

  OdpovědětSmazat
 8. Tak já tam pojedu určitě.

  OdpovědětSmazat
 9. Pozvolna směřujeme do středověku, nejen že už legálně platíme "desátek" církvi formou církevních restitucí. Mimochodem, jsem občan bez právního vzdělání, ale tzv. právní nárok církví na středověký majetek je pro mne nepochopitelný, zejména po odluce, kterou provedl TGM. Ale pojďme k solárním baronům, jsou novodobou šlechtou,
  které jsme byli prodáni do otroctví a to není vše, jednou mi spolu s fakturou přišla i kalkulace ceny, kde krom sil.elektřiny byla zakalkulována cena přenosu, která nemá v EU konkurenci. Kolik máme dobře placených zástupců v a.s.ČEZu, revizorů,kontrolních komisí a nejvyššího NKÚ, přesto ukončime kapitalizmus, vynecháme feudalizmus a skončíme v otrokářském řádu. Jinak paní Vitáskové držim palce.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.