Reklama

úterý 28. srpna 2018

Alena Vitásková obětí štvavých Reportérů ČT

Zdeněk Jemelík  
28. 8. 2018 jemelikzdenekchamurappi
Ve večerním zpravodajství České televize dne 8. ledna 2018, tedy v době, kdy u Vrchního soudu v Olomouci probíhalo odvolací řízení ve věci devíti obžalovaných, mezi nimiž byla bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) Alena Vitásková, Jakub Železný sdělil urbi et orbi, že paní obžalovaná „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“. Byla to lež, protože v době vydání licencí Alena Vitásková ještě nevěděla, že bude v ERÚ působit.

Výrok ji znevažoval a mohl proti ní popudit veřejnost právě v citlivém období čekání na rozhodnutí odvolacího soudu. Alena Vitásková se jim cítila dotčena a podala na Českou televizi trestní oznámení podle zákona o trestní odpovědnosti právnických osob.

Zřejmě si dovolila víc než dle České televize směla a pomsta na sebe nedala dlouho čekat. Reportéři ČT vyjeli k hlavnímu líčení v jejím dalším trestním řízení u Okresního soudu v Jihlavě, kde v předsálí soudní síně na ni bezohledně dotírali nepřátelskými otázkami. Nedbali, že mají před sebou dámu, vystresovanou pětiletým trestním stíháním, připravující se na vstup do soudní síně k dalšímu nepříjemnému jednání, která má samozřejmý nárok na klid. Chovali se k ní drze. Alena Vitásková jim nakonec přestala odpovídat.

Získané záběry z této demonstrace bezohlednosti zužitkovala redakce pořadu Reportéři ČT ze dne 27.srpna 2018 v reportáži, pojednávající nejen o jihlavském procesu, ale hlavně nabízející veřejnosti nelichotivý obraz osobnosti Aleny Vitáskové. Štvaví Reportéři ČT se tak snažili ukázat veřejnosti a pokud možno i soudcům, jak mají vnímat obžalobu, které paní obžalovaná čelí.

Věcný obsah reportáže se neobešel bez lží, polopravd a potlačení informací. Skutečnost, že Vrchní soud v Olomouci zprostil Alenu Vitáskovou obžaloby, zůstala zatlačena do pozadí: zmínka sice padla, ale s náznakem, že dovoláním nejvyššího státního zástupce snad bude zproštění viny napraveno. Rozsudek Vrchního soudu v Olomouci ale platí a osud dovolání nejvyššího státního zástupce je zatím ve hvězdách. To měli štvaví Reportéři ČT respektovat. Ve skutečnosti to ignorovali a nařkli ji, že chtěla pomoci miliardáři Zdeňkovi Zemkovi (skutek se nestal). Utajili ale před veřejností, že v době jejího působení v čele ERÚ její úřad odebral licence několika jiným elektrárnám téhož vlastníka a kvůli udělení licence chomutovské střešní elektrárně podal trestní oznámení. Tato věc právě spěje před soud. Štvaví Reportéři se nezamysleli nad tím, proč by se jejich oběť měla chovat jinak k dvěma chomutovským elektrárnám téhož vlastníka než k těm ostatním. Zcela přehlédli obrovské finanční úspory pro obyvatelstvo z jejích cenových opatření.

Kromě toho všeho štvaví Reportéři ČT uveřejnili bez jejího vědomí a souhlasu tajnou nahrávku z jejího autorského čtení z knihy Solární baroni. Je možné, že tím porušili její autorská práva.

Do říše polopravd patří celé vyprávění o bývalé nejvyšší státní zástupkyni Renatě Vesecké, kvůli jejímuž jmenování do funkce místopředsedkyně ERÚ se Alena Vitásková dostala před soud. Reportéři ČT tvrdili, že Renata Vesecká odebrala věc trestního stíhání Jiřího Čunka přerovskému státnímu zástupci a předala ji jeho jihlavskému kolegovi: ve skutečnosti šlo o rozhodnutí ředitele trestního odboru NSZ Stanislava Potoczka, o němž se Renata Vesecká dověděla, až kvůli němu vypukl poprask. Správnost postupu NSZ ale dodatečně potvrdil rozsudkem Nejvyšší soud ČR, což by štvaví Reportéři měli respektovat. Dodávám, že sám jsem v té době Potoczkovo rozhodnutí a na ně navazující zastavení trestního stíhání Jiřího Čunka exprokurátorem Arifem Salichovem kritizoval (netvrdil jsem ale, že by Jiří Čunek byl vinen). Soukromý názor jsem nezměnil, ale na rozdíl ode mne veřejnoprávní televize by si neměla dovolit veřejně nerespektovat právní názor Nejvyššího soudu ČR.

Celá tato část zlolajnosti Reportérů ČT nevypovídá nic o úrovni práce, kterou Renata Vesecká odvedla během svého působení v ERÚ. Jde tedy pouze o její samoúčelné znevažování.

Polopravdou je i tvrzení, že Alena Vitásková dosadila Renatu Veseckou do nově vytvořené funkce. Ve skutečnosti tato funkce v ERÚ existovala i dříve. Alena Vitásková ji na přechodnou dobu zrušila, když ji po odchodu jejího bývalého držitele nemohla obsadit. Již při jejím zrušení věděla, že ji bude muset obnovit, protože právní úsek ERÚ, čítající několik desítek právníků, nemohl trvale zůstat bez odborného řízení. Jakmile našla náhradu, funkci obnovila.

Štvaví Reportéři ČT se samozřejmě nezajímali o úsilí, které Alena Vitásková vyvinula, aby našla odpovídající náhradu za dřívějšího držitele funkce. Zájemci se nehrnuli a na její žádost o pomoc k různým institucím nikdo nereagoval.

Ve svém celku zmíněná reportáž cílí k rozeštvání veřejnosti a pokud možno i soudců proti Aleně Vitáskové. Vzhledem k tomu, že se právě rozbíhá jihlavské soudní řízení proti ní, je načasování reportáže obzvlášť zákeřné. V podání štvavých Reportérů ČT je Alena Vitásková zemský škůdce a je předem odsouzena k vysokému trestu. Zvláštností jejího postavení je veřejně vyhlášený záměr pana prezidenta udělit jí 28. října státní vyznamenání.

Hluk, který se štvaví Reportéři ČT pokoušejí vyvolat kolem nového soudu Aleny Vitáskové, je předčasný. Teprve soud po provedeném dokazování rozhodne, zda obžaloba byla důvodná. Štvaví Reportéři ČT ale touží po jejím odsouzení, předjímají, že jim soud vyhoví a chovají se k ní, jako by se to již stalo.

Reportáž štvavých Reportérů ČT z 27.srpna patří k projevům, jež dodávají České televizi ráz aktivistického média či svébytné opoziční síly, nerespektující výsledky voleb a vyžívající se v znevažování kdekoho, včetně prezidenta, předsedy vlády či nového ministra spravedlnosti. Drzost některých jejích pracovníků při jednání s oslovenými veřejnými činiteli působí dojmem, že se cítí povzneseni nad ně, ač je k tomu nic neopravňuje.

39 komentářů :

 1. Je vůbec naděje udělat pořádek v prolhané ČT? To, co se děje v posledních dvou letech, je už vyložená fašizace ČTV. Reportéři i moderátoři denně porušují zákony ČR, vyzývají k nenávisti k určitým skupinám obyvatel i národů, podněcují k nezákonným shromážděním, špiní a pomlouvají vybrané oběti i události, což uvozují slovíčkem"prý". Nikdy se však už nedozvíte, jak to vlastně bylo, jaký byl výsledek, nikdy nenásleduje omluva nebo uvedení věci na pravou míru. Co dělá Rada ČT? Kdo tam jmenuje členy? Politická školení ve stylu "jen naše pravda je ta správná" už musíme podstupovat i v dokumentech o přírodě, cizích zemích nebo historických událostech. Kde to žijeme? Co jsme to připustili?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je. Neplaťte ji. Je to jednoduché. Bez financí zajdou na úbytě.

   Smazat
  2. co děla rada viz žantovsky co si vybrečel korytko tak ta rada děla jen to že si chodi proslušne penize jinak na dvě věci na nic ana ho

   Smazat
  3. Žantovský jen klábosí a bere naše prachy.Konkrétně nenavrhne změnu protože se bojí jako většina darmožroutů.

   Smazat
  4. Máte pravdu 22:55. Marně ale čekám, že se v PS PČR najde nějaká strana, která se alespoň vážně pokusí znemožnit další řádění zdivočelé ČT. Vždyť důkazy o tom, že "česká televize" porušuje zákon ta sebranka ve zpravodajství a publicistice dodává každý den. Jenže poslanci a poslankyně mají asi jiné starosti. To víte, teď musí přednostně ošetřit růst svých platů...

   Smazat
  5. Zrušit ČT !

   Smazat
 2. Pane Jemelíku, bohužel končí prázdniny, a tedy po prázdninové přestávce opět nastupují nenávistné a štvavé pořady ČT jako OVM, Reportéři ČT, 168 hodin a Newsroom ČT 24. A obávám se, že si ještě pořádně užijeme. Vzhledem k tomu, že napětí ve společnosti (české i evropské) stoupá, podívejme se, co se dělo nedávno při oslavách 21. srpna, co se děje v Evropě, aktuálně třeba v německém Chemnitzu, prostě ta situace je krajně výbušná a dá se předpokládat, že ČT bude dále stupňovat svou nenávistnou sluníčkářskou, rusofóbní, protizemanovskou či protibabišovskou propagandu. Ano je to už vyložená fašizace ČT, jak poznamenává předchozí pisatel. A jestli je možné s tím něco dělat? V krajním případě vzít spravedlnost do vlastních rukou. Vzít hole, karabáče atd. a vypráskat ty Moravce, Wollnery, Fridrichový atd. a rozsekat je tak, až z nich budou cáry lítat!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ad. Chemitz. Podle ČT to tam je samý pravicový radikál, který chce prosadit svoje zájmy.Pravicový radikál vedle pravicového radikála. A víte kteří pravicoví radikálové jsou ti nejhorší, co tam hájí svoje zájmy??? Ty maminky a tatínkové s dětmi co tam přišli ...!!! M.Radikowski

   Smazat
  2. Ano, ČT orwelovsky převrací pojmy, historii, skutečnost. Překrucuje, lže, vymýšlí si a cenzuruje. Jsou horší než co pamatuji za bolševika.

   Smazat
  3. Co ČT24 vykřikuje T.Okamurovi, že je populista, nespolehlivý a jiné nesmysli. Ti co pamatují TV za tzv.totality, tak je to slabý odvar, co nám dnešní TV předvádí. A není to jen ČT, ale i NOVA. Pravdu má jen ten, kdo má alespoň 100 miliónů.

   Smazat
  4. Přátelé, kdesi jsem četl parádní bonmot. Kdo v Čechách lže jako první, má nakonec pravdu. Tak klid, nechme to vývoji. Možná bude tak překvapující , že na to ČT nikdy nezapomene.

   Smazat
 3. Chcete nám říct, že Jakub Železný je prolhaný hajzl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, pouze prospěchář, dle vlastních slov "obhájce veřejnoprávnosti" - bodejť by ne, kdo by ho platil tak, jak má ČT ve zvyku živit svoje slouhy...

   Smazat
  2. Jakub Železný ne. Ten je tam ještě docela slušnej. Myslel jsem skutečné hajzly, ti jsou koncentrováni především v pořadech, které jsem jmenoval, takže ještě jednou OVM, Reportéři ČT, 168 hodin a Newsroom ČT 24.

   Smazat
  3. Tam těch parchantů a parchantek je v ČT víc, než nějaký Železný, nějaká Fridirichvoá, nějaký Wollner, Szantó, Moravec či Kučera.
   Nejhorší jsou ti, co na obrazovkách vidět nejsou. Např. ředitel Zpravodajství Šámal.

   ČT potřebuje velký průvan a aby tam nastoupili opravdoví zkušení a pravdu hledající novináři. O několika vím, jsou u nás, ale živoří na periferii médií.

   Smazat
  4. už se zapomělo že ve věci čunkově prokurator prohlasil že čunek je věřici člověk a ti jak znamo nelžou a tudiž je pan čunek pravdomluvny a zato je osvobozen že lhal prokurator toho si už čete ani nikdo dalši snad nevšiml- asitak ote spravedlnosti naruby

   Smazat
  5. Znám jeho tatínka, tak jablko od stromu daleko nepadá.

   Smazat
  6. 8.33 Není ten státní zástupce (podle vás "prokurátor") také KATOLÍK? Pravdomluvnost a počestnost Církve katolické je takřka za dvě milenia profláknutá, jako pravdomluvnost jiných tajných služeb a novinářů demokratických stran...

   Smazat
  7. jen ať tam mladej železný zůstane. dokud tam bude, pokaždé si připomeneme, jak národ zaplatil za jeho taťku 10 miliard za prohraný spor s jedním z nejbohatších a nejprotřelejších židovských obchodníků.

   Smazat
 4. Novináře zhodnotil americký ekonom a politolog Paul Cpaiga Roberts: "Účelem není už najít pravdu, ale chránit oficiální lži".

  OdpovědětSmazat
 5. Dokud nebude ředitel Zpravodajství Šámal fyzicky zlikvidován nenastane změna.
  Jedině toto řešení způsobí změnu,hajzlové v čt nemají důvod mít strach podporuje je většina poslanců a vláda ČR.Tito vládnoucí elitáři mají páky,jak zastavit lhaní zkreslování zpráv v čt,zřejmě jim tento stav vyhovuje nebo mají z těchto hajzlů v čt strach ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, včera jsem mluvil s Klingony. Už na tom pracujou....

   Smazat
  2. Stačí změna jako po plyšáku... vymést apologety současné EU a státní moci a nahradit je jinými, patriotickými, proevropanskými. Bílá je barva tvá i má, ani z vlajek ji nikdo nesundá...

   Smazat
 6. jabych řekl že ne šamal ale cela čete je přeci doba rozvinuteho kapitalismu tak proč nenechat čete vytunelovat jako všechno ostatni tomu bych řikal pokrok sice by kulturni fronta dostala osipki ale toje asi tak vše co by se stalo a možna ještě nějaka cinknuta hladovka ve spacaku

  OdpovědětSmazat
 7. K 0:16. Jestliže znáte způsob,jak se tomu ze zákona placení nařízenému vyhnout,napište návod.Spousta z nás by to určitě přivítala.Jinak je to jen plácání a toho tady v některých komentářích je až,až.ácání

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snadno, doporučený dopis s prohlášením, že nevlastníte televizní přijímač. Ten původní, co jste měl, už nefunguje a nelze opravit. Dopis odešlete na adresu vaší pošty. Kopii pro kontrolu uschováte i s potvrzením pošty o doporučeném dopisu. A když budete mít štěstí, že vás sousedka neudá, tak už platit koncesionářský poplatek nemusíte. A ročně ušetříte necelých patnáct set korun. Když to udělá pouze jen deset tisíc koncesionářů,jsou ulhanci o 15 milionů chudší, a to už je znát v portmonce.

   Smazat
 8. Z ČT je aktivistická organizace nejméně od "spacákové revoluce"...

  OdpovědětSmazat
 9. doufám, že ta hrdinka půjde pořádně dlouho sedět!!!!
  Ne nadarmo, je nr považován za kremelský plátek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:43
   SLOVY KLASIKA:Z HOVNA uASS VELVYSRANECTVÍ BIČ NEUPLETEŠ!!!!!!!!

   Smazat
  2. 9:43 Evidentně jste, vážený, "zaspal dobu" ...

   It was a great pleasure to host President Zeman for a friendly lunch at my residence. I look forward to many more such opportunities to advance the outstanding Czech-U.S. relationship."

   https://twitter.com/prezidentmluvci?lang=cs

   Smazat
  3. 10:01 Douč se rači azbuku - abys mohl aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahama se pravidelně prodíráš, když se tvůj pán rozhodně k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 10. Troufám si rici, že je to teprve začátek normalizace, bude huř Optimismus vůbec není na místě, spravedlnost je neuchopitelná a proto ji nelze vzít do vlastních rukou.

  OdpovědětSmazat
 11. si dobrý - dostaneš príplatky za vernosť

  OdpovědětSmazat
 12. Fakt je ten, že Vitásková nezákonně zaměstnala svoji kamarádku Veseckou na lukrativním místě. Za to patří do kriminálu! A propos, jestliže se někdo kamarádí s tou odpudivou babou Veseckou, už to je k zamyšlení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:01 Víte vůbec, co píšete ?! Nemusíte se vším co činila souhlasit, ale Renatě Vesecké určitě nesaháte ani po kotníky...
   Vy jste s nimi "pásl husy", že jste o jejich "kamarádství" tak informován ?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 13. Paní Vitaáskové držím palce, protože je jedna z mála, která se postavila tomu havlodnímu molochu, který si vzletně říká DEMOGRÁÁÁÁCIE!

  OdpovědětSmazat
 14. Skupina cizinců ‚tmavší pleti‘, napadnou sexuálně ženu, tu ženu brání její chlap. Cizinci jednoho Němce ubodají k smrti a další dva těžce zraní. A co dělá ČT24? Ptá se, kdy policisté zakročí proti ‚ultrapravici, která terorizuje město‘! Všeho do času!“ cituje Macek.

  OdpovědětSmazat
 15. Co se ale dá dělat proti učedníkům a věrným kopirantům Göbbelse a spol. v ČÉTÉ? To by se musela také vyměnit rada ČÉTÉ, která je zřejmě složena zase jen z žáků Göbbelse. Je i zajímavé, jak si začínají i fyzicky být podobni Emanuelovi Moravcovi, onomu vlastizrádci ve službách nacismu. Až se jeden diví jak cnharakterové křiváctví, přilnutí ke lží a neonacistickýum manýrům formuje ty lidi do stejné podoby. Prostě zřejmě uliti počítačovou tiskárnou, to je ten trik. Ne že by v Čersku blbci nebyli i dříve, ale ta soudobá nadúroda zejména v médiích je úctyhodná, jen mi je divné, že je neexportujeme. Utíká od nás tolik chytrých a vzdělaných lidí, jen doktorů každý rok na 300 (a pak musíme vzít za vděk felčary z rozvojovýuch zemí), proč ne také medializátoři? Tu jejich blbost už prohlédli i v zahraničí?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.