Reklama

pátek 10. srpna 2018

Amatérská okénka profesionálního zpravodajství MS v atletice

Lubomír Man
10. 87. 2018
Je známou skutečností, že politici a vůbec všichni ostatní veřejní činitelé si za své zástupce nikdy nevyberou lidi chytřejší, schopnější a informovanější, než jsou oni sami. A to už z prostého pudu sebezáchovy. Ti chytřejší, schopnější a informovanější jejich zástupci by je totiž nejen zastínili, ale přirozeným během jevů a událostí by je po čase z jejich postavení i vystrnadili.
Docela jako by tohle platilo i u sportovních redaktorů – a to když si vybírají ať již své spolupracovníky dlohodobější, jako třeba své spolukomentátory, anebo spolupracovníky krátkodobější, třeba experty, se kterými právě o probíhajících či právě skončenných sportovních událostech vedou ve studiích řeč. Konkrétně mám teď před očima oblíbeného sportovního redaktora Zárubu, který si za „expertky“, s nimiž diskutuje o právě probíhajícím berlínském Mistrovství v lehké atletice, vybral dvě bývalé atletky reprezentantky. Ženy to velmi sympatické, sportovně zasloužilé – ale že by svými odbornými postřehy přibily posluchače k židlím v momentu, kdy otevřou ústa, se bohužel říct nedá. Spíš si v momentech jejich projevů zaběhnete do kuchyně třeba ohřát polévku, a pokud to sportovní redakce či Záruba, mysleli takhle – to znamená: nečumte na obrazovku jako přikovaní a najděte si čas i na své nejběžnější lidské potřeby! – pak tahle moje esej není nic než omyl.

Ale mám nepříjemný pocit, že takto celá ta věc zamýšlená přece jen nebyla. A že stojí spíš tak, že redaktor Záruba někoho ke svým rozpravám o probíhajících dějích mistrovství potřeboval, ale nepotřeboval k nim nikoho, kdo by o nich věděl o dost víc, než o nich ví on sám.

A tak se na obrazovky během vzrušujících bojů na MS vplížila trapnost a nejistota dvou žen, na jejichž bedra byl vložen úkol, na který vpravdě nestačí. Ale protože jsou ze sportu zvyklé překonávat i cíle nedosažitelné a jsou též vděčny muži, který si z tisíců dalších možností právě jen je dvě pro tento úkol vybral, rozhodly se s ním poprat na férofku.

A tak se s ním perou, a není pro nás, bohužel, žádnou výhrou, když cítíme, že je to možná lítější boj, než jsou ty, které před našimi zraky probíhají na dráze olympijského stadionu.

40 komentářů :

 1. Ty jeden imbecile, když chceš kritizovat tak si aspoň nepleť Mistrovství světa v atletice s Mistrovstvím Evropy, blbe.
  Běž raději překládat bludy toho druhého imbecila, PC Robertse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:27-popisovaný problém se týká jen MS, ME nebo obecně nicku -:D?

   Smazat
  2. 20:27 No jo imbecil jsi a placený západní poskok tak nikoho neurážej.

   Smazat
  3. Trochu mimo mísu. Konstatování: Etická komise prověřila diplomovou práci bývalé ministryně Malé a zjistila, že její chování bylo neetické. Jak prověřila vedoucího diplomové práce Malé, on se na práci přímo "v.sr.l". Hlavně, že to měl z krku. Jak bude potrestán on, nebo je to také 3 roky po práci? Těším se na odpovědi.

   Smazat
 2. 20;27
  DRŽ HUBU TY DEMENTNÍ příBUZNO BOSÁKA!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, retarde, rozkazuj si svýmu čoklovi. Ten je asi jediný kdo tvoje debilní rozkazy poslouchá. Jinak jsi všem u prdele, zoufalče.

   Smazat
  2. 21:04
   TEBE NEPOSLOUCHÁ ANI.KLIKA U DVEŘÍ TY SRAČKO MÁJOVA.....A U PRDELE TĚ MÁ KUBÍK JANDA,MNĚ TO TOHO VAŠEHO TEPLARENSKÝHO SPOLKU NETAHEJ,JASNÝ???!!!!!!

   Smazat
  3. Očekávaná odpověď do 3 minut. Číháš tady, retarde? Vzrušuje tě to klepání velkých písmen? Honíš si u toho?

   Smazat
  4. 21:10
   NEZAMĚŇUJ MNĚ ZA SEBE TY TLÁSKALE PTAKOPYSKŮ!!!!!!

   Smazat
  5. !20:27 + 21:04 + 21:10!
   Tak právě na vás je 20:49 prospěšný! Nic, než trvrdej flastr si nezasloužíte. Lezete sem kazit diskuze lhaním, urážením autorů článků, a jste sami sprostí, jako váš hutka. Jste odporní idioti.

   Smazat
  6. 21:27 Už jsem pochopil, že tomu retardovi nemá smysl nějak oponovat, něco psát.Psychicky nemocný vul.Přesně jak to píše 21:10 čeká kdo co napíše a hned komentuje a ukájí se.

   Smazat
  7. 10:16 mohl napsat jen 20:27, nebo se spletl.

   Smazat
  8. Zůčastní se věcné diskuze nějaký inteligent nebo jen samí sprostí debilové ?

   Smazat
 3. Zde jsem se donutil se vyjeviti muj zivot plny prevratu :
  Narodil jsem se v kulacko delnicke rodine .Jiz od mladi jsem touzil byti v Hitlerjugend neb meli krasne satky okolo krku. Prohrali valku a ja jiz jako maly komunista jsem tleskal ruckami svymi tj dlanemi svymi malickmi.Ihned po zalozeni pionyra jsem se stal vedoucim skupiny Pavlika Morozova jakozto naseho vzoru neb on spravne pochopil ze tridni nepritel je i v rodine .Proto jsem udal svou babicku dedecka a otce za poslouchani skodlive stanice Svobodna Evropa kde sirili zlo Pepa z depa tj jozka Pejskar a dalsi zlocinci a skudci . Brzy to take pochopil i na slavny president Klement Gotwald jez s hrdinnou cti mu prislusejici zlikvidoval sionistickou vladu v cele se stranickym tajemnikem prvnim Salcmanem&spol .Byli popraveni s prikladnou rychlosti a ja zacal jezdit na mandelinku bramborovou kterou na nase lany shazovali imperialisticti stvaci v cele s USA. Hazeli na nas i hracky jez pry trhali detem ruce a nohy a ostatni koncetiny . Pozdeji kdyz jsem se zacal holiti jsem byl vybran na predsedu organisace Svazacke organizace. Se soudruzkami jsme zazivali krasne chvile ctenim basni se sovetskou tematkou v hasicarnach pomocnych hasicu a brzy jsme se orientovali kdo je je skudce a kdo to se stranou mysli vazne v CCCP. Po Chruscovovi to byl Breznev a pozdeji kolaborant plesatec Gorba se znamenim Kainovym na jeho plesi. V te dobe jiz jakozto komunista v Pragovce kde jsem jezdil s jesterkou a vyvazel spony jsem se vyporadal jako soudruh prikladne se situaci a nabadal stranickou organisaci k akci jez se take vykonala. V te dobe jsme jiz verili s Husakovi pozdeji s Havlovi jez vsak jiz nebyl nazyvan soudruhem neb nezrizene chlastal a byl napul teplejTake jsem slozil spoustu oslavnych basni na kombajnysty a rolniky delniky a soudrusky z nemocnic kde pracovali za malou mzdu avsak poctive,stranicky Zde je mala ukazka basne oslavne pozdeji pridam dalsi sloky :
  as trochu vyrostu
  budu soustruznikem
  a jako muj tata
  v praci udernikem
  Honolulu kuku retarded

  OdpovědětSmazat
 4. No, to u nás v Braníce (kam jezdil přívoz, od zlíchovského kostelíka) měly modré košile zámeček, na kopci.

  Jezdilo se tam serpentinou (strejda, svazák měl vládní tatru 8) a chlastačky tam byly vyhlášený po celý Praze.
  Nějaký nedomrdlý stalinský slavíky jako Pavku K. nebo krasavce Jirku D. by ovšem prohodili dveřma, entele ktuály.

  Básně se maj skládat na traktoristy.
  Ze státních traktorových stanic, kde teče nafta proudem.
  Proto benzínové osmiválce; na ministverstvech ovšem vo nic nejde.
  Šoférovi, kterej je čtyry hodiny denně s ministrem podepíše garážmistr všechno, navíc má nižší hodnost.
  Až když ministra sionistu zavřou....

  Včera sem koukal pořad vo německejch sběratelích traktorů.
  A seznal, že L&K vyráběli velice obratnou čtyřválcovou oračku s třemi radlicemi už v roce 1908. V Německu z lakomosti dělali jednoválcové jednoradliční hrkátka na řepkový olej.

  OdpovědětSmazat
 5. jebat Bosého i Zárubka,nic víc nic mín,šmejdi!

  OdpovědětSmazat
 6. V Bukurešti protivládní protesty- vím že to je oftopic ale registrovali jste že by o tom naši mainstreemové média informovaly?Není to podivné? O co tam jde?

  OdpovědětSmazat
 7. Nějaký bezkulák, který si navíc založil brejle mi smazal chválu Peřinové.
  Kompostovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Přesně řečeno ke komentování ME v atletice.Všichni mudrují co by jak by.Kdo co dělá špatně,jen myto víme jak se to má správně dělat,čemuž odpovídají naše výsledky na onom klání.Což o to těch "poraděnků "je vždycky hafo!

  OdpovědětSmazat
 9. Diskuze? To je jen slet blbců, a toho nejzbytečnějšího póvlu, který nezná jiné aktivity, než dřepět celé dny i noci u počítače, a přímo číhají na nové články, aby k tomu mohli psát svoje přiblblé, sprosté sračky. Tomu se dnes přezdívá "diskuze" Je to maximální možná ubohost a duševní zmrzačenost. Závisláci non plus ultra - co je zde napsáno jako názor k článku???

  OdpovědětSmazat
 10. 22:54
  Nějak mi uniká,co k článku jsi napsal ty???

  OdpovědětSmazat
 11. Docela zamrzí,že komentátoři nereagovali na gesto řecké závodnice,která ukazovala na černou pásku na pravém rameni...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je naprosto logické! Kdyby zareagoval, tak je z něj demokratický nezaměstnaný! Třeba má hypotéku. Nikdo ze Sorošových lidí nebude riskovat, že bude bez zaměstnání! Uvědomte si, že žijeme v demokracii a to je prasečina, jakou svět neviděl.

   Smazat
  2. 0:20 trefné!

   Smazat
  3. 0:20 a 2:05

   Co to mektáte, vy dva blbečci? Ta páska byla připomínkou obětí nedávných požárů v Řecku. Proč by měl být kvůli tomu komentátor nezaměstnaný???

   Smazat
 12. Tak včera mne při sledování lehké atletiky rozesmála Ruská sportovkyně,která včera v atletice vyhrála výšku a získala zlatou, se začala vztekat,že neskočila 2,04M.Místo radosti ze zlaté kopala do věcí a pěstičkou bušila do konstrukce laviček. Nikdo takovou komedii nepředvádí,pouze zaostalej Rus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mít ambici je znakem zaostalosti? Vrať se do jeskyně, proboha!!!

   Smazat
  2. 11:01 Ty ambic. Pouze píšu fakta jak to v Rusku chodí ty AMBICE.

   Smazat
  3. 11:17 být zklamán vlastním výkonem, dát to najevo, není nic, co by mohlo charakterizovat národ natož stát. Může to být i metodou sebemotivace ke sportovnímu výkonu. Píšu se s tím proto, abych vám umožnil nezůstat pitomcem.

   Smazat
  4. 120:13 Pitomec jste vy.Žádný sportovec toto její jednání nezopakoval a každý z nich má motivace být lepší. Vždyť u Rusu je toto jednání zcela normální. Před lety skončili Ruští hokejisté druzí a odjeli z ledu aniž by počkali na závěrečnej ceremoniál. Ty motivační pitomče.

   Smazat
  5. 14:57 - jeden rozdíl mezi námi asi bude. Býval jsem výkonným sportovcem, potom trenérem. V rizikovém sportu. Chápu, že o předstartovních stavech, stavu sportovce po výkonu, téměř jistě nevíte nic. Vaše hloupé spojování situačního afektu jednotlivého sportovce s národností a státní příslušností tomu nasvědčuje. Trapně ubohou argumentací ze 14:57 zůstáváte v roli pitomce.

   Smazat
  6. Podle chování jednotlivců hodnotit celý národ? To teda nazdar! Co Kanaďané, na MS v hokeji je žádná medaile kromě zlaté nezajímá. Jejich kyselé úsměvy při přijímání bronzových medailí...Také chtěli víc. Tady někdo akorát hledá usilovně hůl na psa.

   Smazat
 13. 11:17
  JAKÝ FAKTA TY POSRANINO VZEŠLÁ Z HAVLOTRENEK???+!!!!!
  USA DOPUJE I RÁNO PŘI ČIŠTĚNÍ ZUBŮ,JINAK BY NEMĚLA NA MEDAILE NÁROK.....A AMBICE VIDÍME OD DOBY M.JONESOVÉ,TAKY MĚLA URČITĚ JENOM STMA,CHUDINKA SVALNATÁ!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 14. Jiří Jírovec11. srpna 2018 14:09

  Pro 10:33

  Ta Ruska je pověstná tím, že se absolutně soustředí, proto je světová jednička. Tím, že neskočila 204, přišla o možnost zkusit světový rekord. To je ten důvod, proč byla zklamaná. Jeden z jejích předcházejících pokusů byl naprosto vynikající s velkou rezervou. Formu měla a chtěla mít tři další pokusy. Ve většině závodů bojuje sama proti sobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:09 Rozumím, ale takovéto chování není u jiných sportovcu běžné.Ostatní sportovci z jiných zemí jsou vděčni za třetí místo a oslavují usměvem, ale tahle kreatura pouze zlobou.Normální Ruská nadutost.Takové chování prezentují po celém světě. Rus trpí a bude trpět vuči okolnímu světu svojí malostí. Rus byl doslova terorizován svojí odpornou rudou mocí během sta let až po dnešek

   Smazat
 15. 14:47
  A ten uASS tenisovej prdeloksich a jeho mlácení na kurtech raketou,když mu VŠECHNO NEŠLO PODLE PLÁNU.....nebyl to John Mc Enroe,nebo tak nějak se ta světová havěť z UASS jmenuje!☺

  OdpovědětSmazat
 16. Tak nějak by měl vypadat objektivní diskutér s používáním přesně definovaných mezinárodních standardů pro měření...

  OdpovědětSmazat
 17. 14:47 rozumím taky. Co Rus, to za každou cenu cosi méněceného, že? Hlupáku.

  OdpovědětSmazat
 18. Co to je za ME když polovina sportovců vypadá jako by je vytáhli z KAKAA.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.