Reklama

neděle 19. srpna 2018

Arktická stíhačka RF učiní konečnou tečku v severním sporu s NATO

19. 8. 2018     zen
Na samém začátku článku chceme odpovědět na otázku: "Proč?". Proč Rusko potřebuje tuto ledovou poušť a hned několik zemí NATO se mu to snaží překazit? Odpověď je jednoduchá. Podle nejskromnějších odhadů geologů se v nitru Arktidy skrývá pouze ropa a plyn ve výši 10 bilionů dolarů. To je, mimochodem, 200 ročních vojenských rozpočtů Ruské federace.


Za ty peníze to stojí. Navíc se ukázalo, že Rusko je lídrem v osvojování Arktidy. Nikdo nemá tak rozvinutou síť výzkumných a vojenských základen v regionu. Právě Rusku patří podle mezinárodního práva velká část arktického šelfu, ačkoli USA to popírají.

Kromě Ruska se do hry zapojilo hned několik zemí NATO: USA, Kanada a Norsko. Ti všichni chtějí urvat svůj kousek. Za účelem udržení a posílení svých pozic Rusko potřebuje zásadně nové letadlo, které bude moci plnit úkoly v drsných podmínkách věčné zimy.

Podle analytiků musí mít takové letadlo následující vlastnosti:

· musí mít velký dolet, který se blíží doletu bombardérů. Je poměrně obtížné obsluhovat letadla při -50 stupních. Proto by měla mít možnost opakovaně prolétnout Arktidu křížem krážem bez doplňování paliva,
· musí mít možnost provozovat rakety s velkým doletem vzduch-země,
· musí akceptovat nejnovější poznatky v oblasti technologií nízké viditelnosti,
· je nutná nadzvuková rychlost letu a hypersonická u bezpilotní verze.

V současné době probíhají debaty o možném vzhledu nového letadla.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. O Arktidu má zájem - viz výčet států v článku. Svého času v Berlině, ke konci 19 století proběhla konference, kde se o Afriku měly zájem některé státy - Anglie, Německo, Francie, Italie, Belgie, Portugalsko a možná ještě někdo. Připominá mi to nyní tu Afriku. Proč asi? Máme kapitalismus a vlastně tehdy o tu Afriku měli zájem kapitalisté, titéž, kteří nějaký ten rok později vehnali pro své zájmy celý svět do války, kde přišlo o život 10 milionů lidí. Žívot je myslím to nejcennější, co máme, ale někteří lidé si myslí, že cennější jsou peníze. Dále můžete filosofot sami, třeba s komoušem Bertoldem Brechtem: Kde ty kytky jsou. Do kdy ta píseň bude nesmrtelná? Krásná melodie, neni-liž pravda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní Evropa diktuje svoje zájmy celému světu a vytvořila po celém světě kolonie. Status kolonií byl zrušen, ale jenom formálně, ekonomicky jsou rabovány. Kolonií jsme se stali i my po roce 1989 (rozdělení jsme byli na Čechy a Slovensko, protože stát pod 10 mil. nemá dostatek zdrojů, aby mohl být samostatný - rozděluj a panuj). USA je svalovou hmotou, ale hlava a koncentrace řízení je v Británií (ale nyní se stěhuje do Číny). Svalová hmota USA se vymkla kontrole (jako tolikrát už - například Hitler, nejdříve plně vyzbrojený a podporovaný - byl chytrý věděl, že kdyby šel na Rusko a vyhrál, tak ho vyčerpaného západní Evropa dorazí, ale vypálil jim rybník a nejdříve je zabral, ale hlavu Británii se mu nepodařilo useknout). Když dojde na to, že plně podporovaný četník lidstva se utrhne loutko-vodičům z provázků, tak najednou je Rusko přítel a za cenu svých zdrojů i lidských zachraňuje lidstvo (naposledy Hitler - teď se odepisuje USA). Cílem zákulisního řízení (GP - globální prediktor) je přesunout řízení do Číny, ale dokončení úplné změny světového četníka (z USA na Čínu) brání existence Ruska, které má být rozčleněno na malé státečky, ale tomu zase brání to, že Rusko je potřeba na likvidaci starého četníka USA. GP se snaží již tisíce let zotročit lidstvo a soustředit řízení celého lidstva do jedněch rukou v následnosti generací. Avšak ne všemu vychází a své plány musí stále měnit měnit a přizpůsobovat. Ovšem nakonec otec lži prohraje - je to nevyhnutelné díky zákonu času.


   Informace o směru evoluce a konečné porážce otce lži dokáží z noosféry přečíst a předat nadaní literární autoři:

   Puškin
   (... Čaroděj černomor ... - GP)
   On hvězdy z nebe sráží,
   když hvízdne lunou zatřese.
   Leč zákon času úklad maří
   a jeho moci vyhne se.

   Stanislav Lem
   Kyberiáda -Gargantuova lest
   Kyberiáda - Výprava sedmá čili jak vlastní dokonalost byla Trurlovi na škodu

   Smazat
  2. Ještě obrázek jaké si přeje uspořádání lidstva otec lži je v knize "Hodina býka" od Jefremova.

   Smazat
  3. Zajimavy nazor na GP, ale jestli jsem V.V.Pjakina pochopil spravne, je zde krome GP jeste moc Cerne slechty, ktera ma svuj puvod v Babylonu a ktera sidli v Londynskem City. Podle vseho je "emisarem" GP V.Putin, ktery se vyhyba, svoji politikou, jakemukoliv vetsimu konfliktu, ktery by mohl prerust v konflikt globalni a spolu s lidstvem znicit i GP, ktery je vazan na hmotnou existenci a v soucasnosti nema prostredky na opusteni planety.

   Smazat
  4. Velice zajímavé a podnětné komentáře! Skutečností je, že nic není samo od sebe! O "dělení" Arktidy rozhodne, jako vždy, síla.

   Smazat
 2. dokonce i Zimbabe.Přesně ,jako v Africe,ještě že tam nežijí indiáni a eskymáci.To by byl hrobů.

  OdpovědětSmazat
 3. Pěkny propagandisticky článek podlořeny mirumilovnou armadou.Zatim to takže urvat pokud možno celou Arktidu chce Rusko!Jstliže bude děleni Arktidy opravdu podle mezinárodniho práva tj. diplomatickou cestou,nebude žadné moskali zabrali,tak to éro"mirumilovné" ambiciozni mocnosti nebude třeba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BLBE 8:21, podle mezinárodního práva a geologické mapy arktických šelfů, je Ruská federace oprávněna vlastnit velkou výseč mořského dne od svých břehů až po pól. Z toho se blbe nemůžeš vylhat. A kdo by to chtěl zkusit silou, tomu dá medvěd přes držku drápem!

   Smazat
  2. Koho napadla ta armáda?
   Buď rád, že se nechovají jako armáda USA, to by tu po 68 roku ubyl nějaký ten milionek obyvatel jako ve Vietnamu, kde USA zabili 3,8 milionů Vietnamců! Eva

   Smazat
 4. Anonymní20. srpna 2018 8:21
  „Jstliže bude děleni Arktidy opravdu podle mezinárodniho práva ..“
  Ty letadla mají pomoci, aby tomu tak opravdu bylo. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně! I ta základna na arktických ostrovech. Rus je šachista, předvídá a patřičné kroky již učinil. Já mu tleskám.

   Smazat
 5. No jo Rusko má velké zkušenosti s arktickým počasí nepřátelé je neměli a dojeli na to.

  OdpovědětSmazat
 6. 8:28 popravdě,USA maji zájem,tak jak v Jihočinskem moři,zachovat mezinarodni vody a jinak nemaji zájem se angaźovat v hraničnim děleni.Problem Arktidy je podoben s dělenim Kaspiku tam si také Rusko myslelo,že je jen jejich.Propaganda a velkohubost vč. toho letadla slouži k zastrašeni Danska a Norska,zemi co vznášeji také nárok na čast územi.Tim,že se vztyči vlajka na Severnim pólu to neznamená,že Arktida patři jen Rusku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dánsko v tom nebude hrát roli. Obyvatelé Grónska chtějí být samostatní a nezávislí na Dánsku. Rozjíždí se kampaň za referendum o nezávislosti.

   Smazat
  2. Anonym 11:16 jen klouže po povrchu vytvořeném západní propagandou. A ten Kaspik, to je fakt debilní úvaha proamerického neználka.

   Smazat
 7. 8.21
  Pokud Rusko "zabere" Arktidu, tak ji bude mít, vyřízeno.
  Furt lepší Rusko, než nenažrané USA.
  Nemluvě o tom, že Rusko nikomu nevyhrožuje, že když nebude poslouchat, že mu zkroutí ruce.
  Stejně tak vyfouklo Rusko amíkům Krym. A každý skutečný demokrat to musel přivítat.

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní20. srpna 2018 11:16
  V tom Jihočínském moři mají podobný zájem také Čína, Vietnam, Japonsko a další. Liší se jen v detailu, pod čí kontrolou, ty vody budou.
  Podle mého názoru, existuje úzus, že kam zasahuje šelf, to patří tomu pobřežnímu státu. Kde je zlom mořského dna, tam stát končí. Rusku stačí, když se tato dohodnutá zvyklost podrží. Ale dáma s mluvící broží, Korbel/Albright se domnívá, že Rusko má moc surovin, takže by bylo spravedlivé mu nějaké odebrat a už vůbec ne přidávat další. Kvůli takovýmto lidem, budou ta letadla a vůbec arktická armáda, zapotřebí. P.K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.