Reklama

neděle 5. srpna 2018

Až budu starši a mudřejši, stanu se celnikem

Ladislav Větvička v Jasné Poljaně
Ladislav Větvička
5. 8. 2018  blog autora
Už v bibli se piše o dvuch opovrhovanych povolanich - povolani prostytutky a povolani celnika. Nerad polemizuju s biblu, ale obavam se, že prostytutky přinašaju lidstvu nezpochybnitelne hodnoty. Na rozdil od celniku.


Oni za to ti synci nemožu. Bo nic lepšiho neumi, nechali se zaměstnat v teto statni službě, v kere su vedeni k nesmyslne buzeraci spoluobčanu a je jim vštěpovane, že su nadsamci a jejich služba ma vysoku hodnotu.

A tak hlupy Polak v unyformě necha čekat autobus plny lidi jeducich ze Lvova po celych pět hodin, aniž by se cokoliv dělo. Když mu vynadate, bo to ještě jako ovčan EuroSajuza možete, tak je vyjeveny jak Juzek u ostravskeho masařa za Gierka a divi se, čemu mu nadavate, borakovi malemu...

A tak hlupy Slovak v unyformě se naprosto neprofesionalně prohrabuje špinavyma prackama bez rukavic v zavazadlach baby jedouci z Mukačeva, aby odhalil... co vlastně? Štanglu salama? Nebo flašku mlika? Tři krabičky cigar? No jasne, aji to je podle uředniho vykladu nebezpečny kontraband. A tak diky těmto žabam na prameni čekaju rodiny s děckama hodiny na slunku, enem aby se celnikova pracka mohla prohrabavat posranyma majtkama. .

Celnici ale nesu hlupi enem v Šanghajskem systemu, oni snad su čimsik infikovani celosvětově.

Včera sem dovalil na hranicu Ruske federace a vychutnal sem si rozhovor s přislušnikem nadřazene rasy zvane celnik. Po dvaceti minutach listovani pasem a zapisovani zbytečnych dat do zbytečneho systemu se zeptal sofistykovaně:

"Kam jedete?"


"Do Ruska."  (Všimněte si, že tyto hňupy obzvlašť vytača, když jim na havanskem letišťu řeknete, že jedete na Kubu nebo na užhorodskem přechodu jim s važnym gzychtem oznamite, že jedete na Ukrajinu. Ani tohoto cypa neuspokojilo, když sem mu v mořskem přistavu v Soči oznamil, že jedu do Ruska).

"To je snad jasne, ale do jakeho města?" pokračoval s kyselym gzychtem.

"Do Jasne Poljany, Stalingradu a Bugulmy," odpověděl sem važně.

"Stalingrad už neni."

"Cože? Co se stalo? Němci ho dobyli?

"Nět. Teď to je Volgograd. Co budete dělat v Bugulmě?"

"Jedu tam za Jaroslavem Haškem.To je spisovatel," dodal sem po chvilce, když bylo vidět, že jmeno sudruhovi celnikovi nic neřikalo.

"Gašek? Rusky spisovatel?"

"Ne, Jaroslav Hašek je česky spisovatel," odvětil sem něžně jako naš učitel češtiny.

"A co dělá v Bugulmě?"

"Vypracoval se tam na pozici vojenskeho velitele města."

"Cože? Čech děla vojenskeho velitele Bugulmy? Můžu vas poprosit o kontakt?"

"Ulice Jaroslava Gašeka 1, Bugulma. Ale bohužel, mobilni telefon nema."

"Jak je to možne, když děla vojenskeho velitele?"

"Už je skoro sto roku mrtvy."

"Proč ste mi to neřekl dřive?"

"Neptal ste se, jak se mu daři. Ja enem odpovidam na otazky..."

Kdybych enem na chvilku opustil věcny ton, nebo snad bych se mu zasmal, asi by mě zavřel do ťurmy plne nadrženych Dagestancu. Bo povolani celnika je hrdinne a čestne, jak řikal už sudruh Gottwald, a nikdo nema pravo si z nich robit srandu. Naštěsti sem udržel kamenny gzycht, i když mi to cukalo kutkama.

"Vitejte v Ruske federaci," popřal mi ten vzdělany chlop a ja sem po pulhodině čekani vstupil do země, kde včera znamena včera.

Fronta zpocenych lidi čekajicich ve štyrycetistupňovem vedru, až bude do země vpuštěn cyp z Ostravy, se posunula o jednu přičku...Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Krasnaya Polyana


.

32 komentářů :

 1. To zase napsal nejaký čehún-strechún po vzoru tankového praporu....ekrbilek z Londýna.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To u nás jsou celníci kabrňáci, od té doby, co tam je supercelník Šlachta. Za život mu vděčí už i tygři.

   Smazat
  2. Pane tonicekkopor když neznáte naše současné vlastence tak radši pište tyhle komentáře jinde.

   Smazat
  3. To nepísal o colníkoch,ale o bývalom hrdinskom ožranovy vaškovi lahváčkovy národným českým hrdinom

   Smazat
  4. 5.07 To ať je rád, že se na letišti nesetkal s nějakou americkou "celnicí" z přistěhovaleckého. Něco se jí na vás znelíbí, očichá vaši duši k proclení, otočí vás na obrtlíku... a vykopne vás bez odvolání tam, odkud jste do USA přifrčel.

   Smazat
 2. Prostitutka dostava penize za sex.
  Politik dostava penize za Prostituci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ladislav Větvička - super napisane ! ! :-))

   Smazat
  2. jo, nojo Tež říkám skvěle napsané. Enem zapmněl říci, že to my čekáme na sjednocenou europu již čtvrt století a pořad to stejné: fronta lidí na hranicach Engenu i na Ruskych hranicích. To von čekal v porovnáni s našim čtvrt století trvajícím čekaním na to europské sjednocení enem chvilinku.

   Smazat
 3. Autor je vtipnej , protoze celnik nevi ..A misto ,aby to celnikovi snadno a rychle vysvetlil vydava tenhle lacinej dialog za neco ha,ha vtipneho...Je to spise k placi, kdyz celnik neni literarani vedec a se speciaizaci v ceske literature ...
  Celnik se pak nemuze , opakuji nemuze zeptat na cokoliv co nevi !! A co ho ani nezajima a ani mne , dluzno suse podotknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gašek a jeho Švejk je v Rusku u starší generace poměrně všeobecně známý. Ovšem víc Čechů nad 50 let zná ruské autory, než Rusové české. Důvod je poměrně jasný.

   Smazat
  2. Celnik, milé Ranní ptáče, se má zeptat: Provážíte něco k proclení?
   Já se svými dvanáctiletými flaškami v leteckém kufříku prostě zdravím první: Dobrý večer, pánové.
   Oni zvednou oči, řeknou dobrý-dobrý a odmávnou to.
   To je ovšem jina kl(ob)asa, na letisku.

   Tí hrdinní šlachtovci, co na D 10 u Starej Boleslavě prohrabávaj babám přepravky s bramborama jsou tam ovšezm proto, že prodávali kolky na metanol.
   Aby se nezapomnělo.

   A jejich šéf stopil Rittigovo zlato.
   Proto je celníkem.

   Smazat
  3. Pokud čtu něco od Větvičky, tak vím co očekávat. Pro mě je to vždy uvolnění.

   Smazat
 4. Vašek Veselský
  Nanicovatý příspěvek bez úrrovně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, spíše někteří čtenáři...

   Smazat
 5. Příspěvek je psaný foneticky ,,po našimu, po ostravski." Je řada známých lidových vypravěčů a nevím jak by jejich vyprávění vyznělo ve spisovné češtině. Že se setkání s celníky neodehrálo podle popisu je zřejmé i průměrně inteligentnímu šimpanzovi. U tohoto žánru je nadsázka normální. Takže se potvrzují závěry některých vědců z poslední doby, že řada Čechů má problém pochopit psaný text. No a vzkaz autorovi. Na rozdil od někerych glupych synku tu na dizkuzy, ja sem se pobavil bo po našimu rozumim. PS: Jsem západočech ;-)

  OdpovědětSmazat
 6. "Hlupy" celníci jsou dle autora článku jen v Polsku, na Slovensku a obzvláště v Rusku ?
  Zřejmě neměl tu "čest" seznámit s jejich "kolegy" v jiných státech světa. To by zíral...!

  Ti ovšem nejsou "vedeni k nesmyslne buzeraci spoluobčanu a je jim vštěpovane, že su nadsamci a jejich služba ma vysoku hodnotu, ale "bojují" proti terorismu a za ideály "lásky a pravdy"....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slováci na jižní hranici a obvzlášť Maďaři jsou stejní, jak popisuje Větva. Kdykoliv jsem se pohnul tímto směrem, na obou stranách Dunaje nás řádně provětrali, jako kdybybychom převáželi kufry heroinu. S příchodem EU se to mírně na vnitřní hranici zlepšilo, ale tendence jsou stejné. Předpokládám, že s postupující migrací ostraha zase stoupne.

   Smazat
 7. Vtipné toto zde je!
  Méně vtipný je rozhovor na blesk-cz. Kde Čech milující Itálii víc než své, sděluje o výuce cizího jazyka v době ČSSR: ", možná se někdo leda potajmu učil německy." !?

  OdpovědětSmazat
 8. Klid, toho kokota tam dávají jenom kvůli nasrání lidí a tím větší čtenosti.
  Úplně stejně to dělají např. P.listy nebo z mstreamu idnes (viz jejich seriál o hodných musulmanech).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to neznáte Laďu Větvu a jeho příspěvek jste nečetl pořádně. Je o celnících, ne o ruských celnících. Říkává se žertem, že třeba policajt a učitelka je diagnóza a ne povolání, a to prostě platí všeobecně. Lidé jsou si všude hodně podobní.

   Smazat
  2. Větvu mám rád, i když někdy píše cypoviny. Ale to, co píše o celnících, je blbost. Tyhle otázky dávají policisté - hraniční policie a ne celníci.

   Smazat
 9. Došlo k zmatení.
  Moje poznámka se netýkala Větvičky, ale v předcházejícím příspěvku zmíněného rozhovoru na blesk.cz

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Větvičko já chápu co tím chcete říct, ale pokud by jste vynechal ty polské hochy tak Vás zaměstnají Blicí listy jako hlavního zpravodaje.
  Jinak neprosto nesouhlasím s těmi protytutkami- asi nejste jejich stálým zákazníkem.

  OdpovědětSmazat
 11. Větvička píše obvykle skvěle, tenhle příspěvek považuji za méně zdařilý. Inu, není každý den svátek...

  OdpovědětSmazat
 12. Být ruským celníkem, tak bych podle těch nespočet razítek v pase Větvičky a rovněž podle jeho zevního vzhledu taky usoudil, že se již nejedná jen o obyčejného Prajského cypa, ale o značně podezřelou osobu ze Západu, která jede dělat barevné Majdany.

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Větvička dobré aspoň jsem se zasmál.

  OdpovědětSmazat
 14. Nic proti různým nářečím. Ale tonto článek je od celkem dobrého autora naprosto dementní a to zvláště v dnešní době.
  Václav V. z Plzně

  OdpovědětSmazat
 15. Článek naprosto solidní, zřejmě si autor V. nevymýšlí. Takže, komu se článek nezamlouvá, ať zkusí myslet více nestranně. Ani ze SŠA není vše špatné, není vše dobře.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak, jako kapitalismus nemůže být zreformován, tak blbec nemůže zmoudřet. Stejně tak člověk se zastydlou pubertou nemůže zestárnout. Že je autor ve stavu zastydlé puberty je z textu zřejmé mimo jiné proto, že nedokáže vysvětlit rozdíl mezi současností a minulostí, protože ji ani sám nedokáže odlišit. Že je blbec dokazuje pak i tím, že z příslušníka pohraniční policie dělá celníka.

  OdpovědětSmazat
 17. Pan Větvička poslední dobou píše naprosté blbosti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.