Reklama

.

.

pátek 3. srpna 2018

Bělehrad tvrdě reagoval: Cože, jaké hranice Kosova a Albánie?!

- kou -
3.8.2018 PrvníZprávy
Prohlášení ministra pro diaspory Albánie, Pandeli Majka, že ho premiér samozvaného Kosova informoval o rozhodnutí Prištiny zavést volný pohyb osob a zboží mezi Albánií a Kosovem, vyvolalo ostrou odpověď srbského vedení.Ve čtvrtek odpoledne kosovskoalbánská a srbská média zveřejnila prohlášení albánského ministra během jeho návštěvy v samozvané republice. Bylo to podáno tak, že jako „samozvané Kosovo a Albánie ruší hranice“, přičemž oficiální Tirana a Priština zprávy nekomentovaly. Tisková odezva donutila Majka, aby to ve čtvrtek upřesnil na své stránce na Facebooku.

„Během své oficiální návštěvy v Prištině, mi kosovský premiér Ramush Haradinaj sdělil tuto zprává, která byla dlouho diskutována mezi vládami Albánie a Kosova. Jde o volný pohyb osob a zboží mezi oběma zeměmi od 1. ledna 2019,“ napsal albánský ministr pro záležitosti v oblasti diaspory.

„Vzpomínám si, že na prvním oficiálním setkání premiérů Albánie a Kosova bylo rozhodnuto, že proces začne od 1. ledna 2018, kosovská vláda vyzvala, aby se zajistil čas na rozhodování a realizaci ... Haradinaj mě požádal, abych oznámil, že Kosovo přijalo konečné rozhodnutí o volném pohybu přes hranice našich dvou zemí," uvedl albánský ministr.

Jeho slova se ve čtvrtek vyprovokovala ostrou reakci Bělehradu, a to i bez oficiálního potvrzení z Tirany nebo Prištiny. Ředitel Úřadu pro Kosovo a Metohiji Marko Djurić řekl, že albánský diktátor „Enver Hodža je mrtvý, a Velká Albánie není a nikdy nebude“. „Kosovo a Albánie nemají žádné hranice, je zde je hranice mezi Srbskem (do níž patří Kosovo – pozn. red.) a Albánií, v délce 111 kilometrů,“ zveřejnil úřad reakci Djuriće.

Poznamenal, že hranice mezi Srbskem a Albánií běží podél okraje Makedonie, Srbska, Albánie na okraji území Srbska, Černé Hory a Albánie a zdůraznil, že „toto je jediná hranice, která existuje a může existovat“.

„V souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN 1244 my jsme ti, kteří mají právo na využití Tshafy, Prusy a Vrbnice a udržovat tam naše zaměstnance, ale zdá se, že to nikoho netrápí. Stejně jako se nikdo v mezinárodním společenstv nestará o takové pobuřující výroky, které denně vycházejí od různých albánských představitelů," řekl ředitel Úřadu pro Kosovo.

Spory a ostré výroky mezi Bělehradem a Prištinou nedávno proběhly kvůli prostoji při jednáních v Bruselu za zprostředkování EU, kde se stranám nedaří dosáhnout nové dohody.

V roce 1999 ozbrojená konfrontace albánských separatistů z Kosovské osvobozenecké armády se srbskou armádou a policií vedla k bombardování Jugoslávie (tehdy tvořené Srbskem a Černou Horou) silami NATO. V březnu 2004 vyvolali kosovští Albánci pogromy, které vedly k masovému přesídlení Srbů z provincie a k ničení historických a kulturních památek. Kosovsko-albánské struktury v Prištině 17. února 2008 jednostranně vyhlásily nezávislost na Srbsku. Samozvanou republiku podpořily země EU, USA, a naopak nezískala uznání Srbska, Ruska, Číny, Izrael, Íránu, Španělska a řady dalších států. Odborníci tehdy varovali, že tento krok Západu povede k neblahým separatistickým snahám jako precedent.

Související:
Kosovo: Jedna z nejhanebnějších stránek historie Evropy 21.století
Kosovo je útvar vzniklý krvavými zločiny na srbských obyvatelích

12 komentářů :

 1. Krvava Madla vydelala, Clark (co vykecal 7 zemi behem 5ti let) take . Syn vice presidienta Bidena take ale zemrel na nador na mozku a dalsi hosi kteri s Havlem ,Moshem z Hradu a dalsimi podporovali humanitarni bombardovani .Stoji za to videt Dvorakuv film Ujradene Kosovo

  OdpovědětVymazat
 2. Tady je dokument Ukradené Kosovo:

  https://www.youtube.com/watch?v=t6x0TK1LPKA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Film jsem nazval "Uloupené", protože krade se pokoutně, tajně, ale loupí se pomocí násilí a zbraní! Proto "uloupené".

   Vymazat
  2. Ďakujem za skvelý film a za upresňujúci dodatok.

   Vymazat
  3. Ešte by som dodal, že naši demokrati vyslali jasný signál ostatným národom v slobodnej zjednotenej demokratickej Európe, aby si uvedomili kde je ich miesto a akú nezávislú politiku chú robiť. Pretože ak nebudú poslúchať svojích pánov a chlebodárcov stihne ich podobný osud humanitne zbombardovaného neustále šikanovaného štátu. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 3. Kosovo je Srbsko . EU a USA narušili celistvost Srbska . Porušili mezinárodní právo na svrchovanost . Jak je možné že jim vadí referendum občanů Krymu a jejich výsledek připojení k RF . Na Kosovu neprobehlo referendum ! Albánskou část sponzoruje EU . Nikdo tam nepracuje ,kriminalita , drogy , obchod s bílím masem a orgány .
  Kosovo je srdce Srbije .
  Marcel

  OdpovědětVymazat
 4. V. Havel kdyż časem zjistil co jsou to UCK za vrahy , tak raději nejel pro vyznamenání do uloupenėho Kosova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Václav Havel, vynálezce "humanitárního bombardování", byl první evropský prezident, který navštívil uloupené Kosovo a proletoval se nad ním v americkém obrněném vrtulníku. Dole pod ním hořelo 58.000 srbských domů !!!

   Leo

   Vymazat
  2. Věděl, že kdyby se nevrátil, pes by po něm neštěk.

   Vymazat
 5. To co se stalo v Kosovu je největší svinstvo v Evropě po druhé světové válce. Všichni z UCK by měly být postaveni před válečný soud a popraveni za zločiny proti lidskosti. T samé dělaly banderovci a protože je nikdo takto nepotrestal jsou tu znova. Zvrhlost je potřeba vykořenit.

  OdpovědětVymazat
 6. Havel , Schwarzenberg a Topolánek zradili Srby na Kosovu . T.G.Masaryka přiletěl z USA se Srbským pasem . Před Sudetskými Němci nás chtěli tisíce Srbů bránit . Tak jsme se jim odvdědčili , uznali uloupení Kosova .

  OdpovědětVymazat
 7. Nyní pište BAGOUN-ová, jste přeci ta z Bělehradu, máte vše z první ruky! Kdepak, Vás zajímá stále naše Horní/Dolní. A kde nám můžete, být informačně nápomocná ze svého praktického života, najednou ticho?

  Ramón

  OdpovědětVymazat