Reklama

úterý 14. srpna 2018

Byla podána další žaloba v kauze OKD pro nová zásadní skutková zjištění; je požadována náhrada škody ve výši 5,7 miliardy korun. Na počátku tohoto miliardového tunelu byl dnešní buddhista Koláček, kdysi šéf MUS…


Břetislav Olšer
14.8. 2018   Rukojmí
Že by se nám v Česku začaly opět hýbat i v těchto tropech ledy v již patnáctileté lapálii v kauze Bakala? Hypoteticky snad i ano, zvláště, že se souběžně sešly hned dvě vyšetřovací akce; Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) totiž podal 7. srpna 2018 další trestní oznámení v kauze OKD.

Je to už nekonečný děsivý a těžký sen o naději v největším miliardovém privatizačním tunelu na cca sto tisíc ostravsko-karvinských horníků a jejich příbuzných z více než 43 tisíce Bakalovou jim ukradených bytů...

Trestní oznámení sice neobsahuje jméno žádného konkrétního pachatele, z textu však vyplývá, že míří na bývalé ministry financí a průmyslu a obchodu z ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana…

Trestní oznámení je podle generální ředitelky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřiny Arajmu reakcí na „nová zásadní skutková zjištění,“ která vyšla najevo během hlavního líčení kauzy OKD u Obvodního soudu pro Prahu 2.

ÚZSVM během trestního líčení v této věci vystupuje jako poškozený. Požaduje náhradu škody ve výši 5,7 miliardy korun. což je reakce na soud v květnu letošního roku, který zprostil obžaloby znalce Rudolfa Douchu a dva bývalé manažery Fondu národního majetku Pavla Kutu a Jana Škurka. Byli obžalováni z toho, že způsobili škodu při prodeji menšinového státního podílu v OKD, který koupila společnost Karbon Invest v roce 2004. Havířska naděje umírá předposlední, poslední umírá člověk......

Kromě zmíněného soudu je zde ještě jedna pozitivní šance; Miliardář Zdeněk Bakala v srpnu 2018 sice dle čekávání odmítl předvolání sněmovní vyšetřovací komise ke kauze OKD. Učinil tak přesto, že si před několika dny vyzvedl ze své datové schránky předvolání. Finančník své důvody vysvětlil v dopise adresovaném předsedovi komise Lukáši Černohorskému tím, že je případ značně zpolitizovaný a Bakala chce, aby jej posoudil nezávislý soud. Sdělily jeho noviny z jeho molochu Ekonomia – Hospodářské noviny.

Sněmovní vyšetřovací komise ke kauze privatizace OKD. Na snímku zleva předseda komise Lukáš Černohorský, Leo Luzar, Lubomír Zaorálek a Václav Klaus ml. foto: Jan Handrejch, Právo

Podle svých slov má dojem, že někteří politici o jeho vině už rozhodli. „Už řadu let mne populističtí politici označují za „tuneláře“ a sám prezident republiky dokonce řekl, že je mne třeba zavřít. Možná to lze tolerovat v drsném světě politiky, ale určitě to nesplňuje test spravedlivého procesu, na jaký mají všichni občané právo spoléhat,“ míní Bakala.

„Podle odborných odhadů z OKD bylo dohromady vytunelováno 100 miliard korun. Zdeněk Bakala inkasoval posledních 16 miliard korun na dividendách a přitom jen tak mimochodem stačil okrást i nájemníky OKD o jejich byty. Dokud tento problém nebude vyřešen, pak nemůžeme tvrdit, že je velká ekonomická kriminalita v České republice minulostí,“ řekl při své druhé inauguraci prezident Miloš Zeman.

Bakala jednal s majiteli Karbon Invest, Viktorem Koláčkem a Petrem Otavou, o nákupu jejich firmy už na jaře roku 2004. Dělo se tak tedy v době, kdy tato společnost ještě neměla podepsanou smlouvu na odkup 46procentního státního podílu v OKD, vlastnila však majoritní podíl v důlním gigantu.

Miliardář prý s nimi podepsal předběžnou smlouvu datovanou již 31. květnem 2004. V této souvislosti upřesnil, že přes svou firmu Charles Capital chtěl získat celkem 76 procent akcií Karbon Invest. „Nakonec jsme se sešli na ceně 250 miliónů dolarů (v roce 2004 cca 6,425 miliardy korun, pozn. autora.),“ upřesnil Bakala vůbec poprvé, kolik hodlal za tříčtvrtinový podíl v Karbon Invest zaplatit. http://iuhli.cz/komise-k-okd-se-meni-v-blamaz/

Za vším je proto nutné hledat Antonína Koláčka, šéfa Mostecké uhelné společnosti (MUS), proto se vydejme po stopách tohoto miliardáře - filutu, co se stal buddhistou, na rozdíl od Bakaly, který se z dámského krejčího stal stejně tak gaunersky uhlobaronem. Když jsem fáral na Dole ČSM, byl tehdy Koláček poskokem komunistického ředitele Mrázka, pak se stal komplicem Bakaly, aby během soudu ve Švýcarsku pro jistotu konvertoval k buddhismu založil duchovní společnost Maitrea a dal jí do vínku 1,6 miliardy kdoví jakých korun...

V OKD jsem pracoval deset let; tři roky jsem fáral, osm let byl redaktorem OKR Horníku a několik let jsem byl ve Vědecko-výzkumném uhelném ústavu v Radvanicích, osobně jsem poznal Viktora Koláčka, když pracoval na Dole ČSM jako vedoucí úseku pod vedením již zmíněného ředitele podniku Miroslava Mrázka. Ten se v roce 1981 stal čtvrtým ředitelem dolu.

Snímek Břetislav Olšer

Když však v roce1989 vzniklo Hornické fórum, byl Mrázek odvolán a řízením Dolu ČSM byl pověřen Miroslav Salava. O rok později v referendu na pátého ředitele vyhrál ing. Viktor Koláček, který změnil organizační struktury; Důl ČSM se odloučil od OKD a osamostatnil. Jako novodobou vlaštovku svazáckou šachtu v roce 1991 navštívil sám prezident Václav Havel, aby popřál následné privatizaci.

Koláček vystudoval VŠCHT v Praze a poté nastoupil do Čokoládoven Praha. V roce 1994 stál spolu s dalším obžalovaným Petrem Krausem u vzniku finanční společnosti Newton Financial Management Group. Právě Newton sehrál podle tisku důležitou roli při ovládnutí MUS. V červnu 1995 usedl Koláček do představenstva MUS, do něhož se dostal coby vrchní personalista Komerční banky.

Postupně se stal nejvlivnějším manažerem MUS a byl rovněž generálním ředitelem Appian Group. V roce 2005 spolu s nedávno zesnulým manažerem Lubošem Měkotou získali každý čtyřicetiprocentní podíl v dolech, který posléze prodali Pavlu Tykačovi. Koláček se poté z byznysu stáhl a nyní se věnuje buddhismu a cestování.

Nikdy by mě tenkrát nenapadlo, že tento nenápadný chlapík někdy koupí svoji šachtu Čs. svazu mládeže, k ní ještě Tuchlovice, poté i další české doly a nakonec OKD. Za vším byl blahé paměti rovněž právní koncipient a politicko-železničářský všeuměl a současný floridský milionář Stanislav Gross, co si koupil po několika letech běžně spekulativního podnikání luxusní letní sídlo na Floridě.Jak Standa ke štěstí přišel, když za byt na pobřeží Atlantiku v rezidenčním komplexu zvaném Hidden Bay dal v přepočtu necelých třináct milionů korun? Letní byt zřejmě zaplatil expremiér Gross z osmdesáti milionů korun, jež pocházely z prodeje akcií firmy Moravia Energo. Dnes už tento bývalý strojvůdce nežije, ať je mu země lehká; odnesl si na onen svět i tajemství svého strýce Vika a jeho křišťálově čisté miliony....

Mám bujnou fantazii; co kdyby v roce 2004 vládl ministerstvu financí Andrej Babiš a podíl ve státním podniku OKD by firmě Karbon Invest pod cenu prodal za pouhých 4,1 miliardy korun? Byl by oheň na střeše a Bohuslav Sobotka by vyskakoval, jak čertík z krabičky, jaká je to hrubá neodbornost.

Ovšem, ona fantazie má však kořeny v hořké realitě; tím ministrem financí byl právě Sobotka a jeho, resp. Grossova vláda prodala v roce 2004 menšinový podíl v OKD společnosti Karbon Invest za 4,1 miliardy korun. Proto se nyní protikorupční policie v kauze privatizace obřích černouhelných dolů OKD ze září 2004 zaměřila kromě ministerských úředníků, vlády a znalce, který pro stát stanovil cenu OKD, také na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Zodpovědným za prodej 45,88 procenta akcií byl již zmiňovaný Sobotka. Protikorupční policie je přesvědčena, že stát se zbavil akcií příliš levně. Spočítala, že přišel o 3,4 miliardy. Šéfem rozpočtového výboru byl v té době za koaliční KDU-ČSL chameleon Miroslav Kalousek, nyní předseda TOP 09. Policie už v roce 2012 obvinila Rudolfa Douchu z křivého svědectví a nepravdivého znaleckého posudku znalce, kterého si Fond národního majetku najal.

Připomeňme si sled událostí z této doby, kdy se tunelovalo ve velkém; zpět ke kostlivci, který právě vypadl Sobotkovi ze skříně. Jak se tam dostal? Napřed Ostravsko-karvinské doly patřily Stanislavu Prosovi, který prodal 48,5 procenta akcií společnost skupině manažerů Českomoravských dolů Kladno - Viktoru Koláčkovi, Petru Otavovi a Janu Przybylovi.

Byli to právě tito podnikatelé, kteří pocházeli z ostravsko-karvinského regionu. Vzápětí poté, co Koláček s Otavou, jehož otec byl kdysi generálním ředitelem OKD, získali nad ním absolutní vládu a zavedli v černouhelné společnosti nové praktiky řízení. Byly to praktiky, které ho dovedy až do Švýcarska…. https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=393793

Osmapadesátiletý Koláček byl po letech totiž obžalován spolu s pěti společníky z podvodů, praní špinavých peněz a korupce. Na rozdíl od ostatních českých obžalovaných se soudci mluvil, i když odmítl odpovídat na otázky týkající se vlastní obžaloby. Zeširoka se ale věnoval své osobní situaci.

Nejdříve v obecném prohlášení řekl, že neporušil zákony, i když je mu zpětně líto, že akcie MUS ve druhé polovině 90. let nakupoval se společníky potají. Uvedl ale také, že "každý člověk má svůj osud a své poslání". "Soud vnímám jako cestu, aby člověk mohl naplnit poslání svého srdce," dodal. A pak byl v roce 2013 odsouzený, když soud řešil údajné praní špinavých peněz vyvedených z MUS.

Nepravomocně dostal 4,5 roku. Ať si tedy uhlobaron Koláček mlčí, buddhista Koláček by však mluvit měl. Vysvětloval mimo jiné i to, proč se rozhodl opustit byznys a začít se věnovat duchovnímu rozvoji a buddhismu; pořídil si v Říčanech u Prahy velké sídlo, na zahradu umístil řadu orientálních prvků a ke švýcarskému soudu přinesl soudkyni svíčku.

Soudce tato změna v životní orientaci zaujala a zeptali se ho na důvody. Rozhodl jsem se, když jsem zjistil, kam jsem se ve svém životě dostal, řekl: „Zjistil jsem, že svět byznysu je plný válečných taktik, přetahování a přetlačování a mým bytostným naladěním je spolupráce s lidmi,“ tvrdil u švýcarského soudu muž, kterému prý změnily život návštěvy Indie, Nepálu a Číny. Ve svém archivu přitom má i řadu fotek s politiky. Vyfotil se kdysi i s Milošem Zemanem, Václavem Klausem či Václavem Havlem.

Tyto důvody ho prý vedly i k cestě v roce 2000, kdy odjel do Indie k pramenům Gangy do Gangotrí a strávil nějakou dobu v Nepálu. Začal také studovat šamanismus, tantrismus a absolvoval několik pobytů ve tmě. "Skrze své nitro a své srdce poznávám existenci. To poznání mi umožňuje s láskou přijímat všechny situace, do kterých se dostanu," řekl. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-chat/360531/xaver-vesely-vyzpovidal-uhlobarona-a-nastval-zemana-miliardy-pro-cssd.html

Uhlobaron Koláček mezi politiky: S Václavem Klausem a Václavem Havlem| Reprofoto Luboš Xaver Veselý: Jak se těží miliardy

Výčitky vůči nikomu, kdo ho do nynější situace dostal, podle svých slov nemá. "Byť jedna situace mě zaskočila, ještě to nemám zpracované," připustil bez dalšího vysvětlení. "I když je v tom zmatek, učím svoji mysl, že nemusí vědět a pochopit všechno," dodal.

"Spoustu věcí jsem přestal svým způsobem řešit. Zkoncentroval jsem svou energii a život na věci, které mi dělají radost a prýští z mého srdce. Mým základním krédem je být lidský ... Vytvářet situace, kdy mohu s lidmi komunikovat otevřeně od srdce k srdci ... I když vím, že to někdy nejde. Některá srdce zůstávají zavřená," řekl.

A tak Antonín Koláček po ochodu ze světa uhelného byznysu založil akciovou společnost Maitrea, které v průběhu let dal do vínku základní jmění ve výši 1,6 miliardy korun. Mají-li tyto peníze skutečně pomáhat obnovovat „ducha, duši i tělo“, je to částka opravdu úctyhodná a dá se s ní dokázat mnoho. Postava „světce“ zvaná Maitrea (Maitreya), se totiž objevuje pod různými jmény prakticky ve všech dnes existujících formách buddhismu.Uhlobaron Koláček mezi politiky: S Dagmar a Václavem Havlovými | Reprofoto Luboš Xaver Veselý: Jak se těží miliardy

Jedná se o „bódhisttavu“, tedy bytost, která dosáhla osvícení a má možnost zcela se vyvázat z útrpného koloběhu zrození, stárnutí a umírání, ale ze soucitu s ostatními bytostmi se stále na tento svět vrací, aby šířením Buddhova učení přivedla k osvícení i nás všechny bytosti ostatní. Konkrétně Maitrea by se dle proroctví měl na zemi objevit a šířit nauku jako pokračovatel Buddhy Šákjamuniho, až na Zemi nastane doba velkého temna, kdy bude původní Buddhovo učení již zcela zapomenuto a lidstvo bude v totálním úpadku.

Setkal se Koláček s Dalajlámou a s vrahy s Japonska: http://www.rukojmi.cz/clanky/6477-ctrnacty-dalajlama-a-jeho-pratele-herman-kalousek-halik-ci-havel-ale-i-vrah-soko-asahara-co-byl-prave-popraven-za-to-ze-v-tokijskem-metru-v-roce-1995-nechal-sarinem-zabit-13-lidi-a-na-5-5-tisic-dalsich-priotravit

Pokud náhodou tato fotografie záhadně zmizí, je to jen proto, že na ní je ing. Koláček s Dalajlámou, který, jak je vidno výše zříti, se přátelí nejen s vrahy, ale též s tunaláři OKD...

Koláčkův de facto „kolega“ mezi šiřiteli buddhismu na Západě, japonský zenový učitel Šunrjú Suzuki, mimo jiné ke svým americkým studentům pronesl: „Následuj svými činy Buddhu a ocitneš se ve světě buddhů. Napodobuj svým chováním Goemona Išikawu a vstoupíš do světa zlodějů.“ Obrovitý lupič Išikawa Goemon však není v Japonsku archetypem záporného hrdiny, jak by se z citátu mohlo zdát. Překvapivě, jeho legendární obraz by se dal spíše připodobnit k jakémusi japonskému Jánošíkovi. Bohatým bral a chudým dával.

Typický Koláček a Bakala, co bohatému státu vzal a sta tisícům horníků v OKD a majitelům 44 tisíc bytů a sobě „dal“ stovky miliard. Psychicky, a chcete-li i karmicky, přitom vzniká silný vztah mezi dárcem a obdarovaným. Prostě se Koláček řídil filozofií zenového buddhisty jménem Suzuki: „Pokud tě obelže někdo druhý, otřepeš se rychle a ani škody nebudou nijak strašlivé. Jakmile ale začneš obelhávat sám sebe, je to konec. Na to už není žádná medicína.“

Snímek Břetislav Olšer

Resumé: Výstavba Dolu ČSM byla zahájena 1. září 1958. Nad stavbou dolu tehdy převzal patronát někdejší krajský výbor Československého svazu mládeže. Celou historii dolu mapuje publikace, kterou s kolektivem autorů a za pomocí archivních materiálů zpracoval Jan Kurial.

Právě 29. srpna 2008 byla v havířovském KD Radost publikace slavnostně pokřtěna za účasti kmotra knihy, zástupce generálního ředitele OKD Jána Fabiána a bývalého ředitele Dolu ČSM a pozdějšího generálního ředitele OKD Viktora Koláčka.

Jak se z dámského krejčího stal uhlobaron: http://www.rukojmi.cz/clanky/4934-byl-rok-2004-a-opet-se-zhaslo-pokolikate-uz-aby-se-jeste-lip-kradlo-nejlip-z-toho-vysel-zlodej-bakala-aby-se-jako-prvni-damsky-krejci-na-svete-dostal-mezi-miliardare-forbesu

Prokuratura ve Švýcarsku Koláčka přesto v této kauze obžalovala spolu s pěti dalšími osobami a v říjnu 2013 jej prvoinstanční soud ve švýcarské Bellinzoně uznal vinným z podvodu, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Za to byl nepravomocně odsouzen k trestu 52 měsíců odnětí svobody. V prosinci 2017 švýcarská nejvyšší soudní instance odmítla jeho odvolání…

Inu, podivnou privatizací OKD se nyní také zabývá poslanecká vyšetřovací komise. Špidla i Urban u komise již vypovídali, Sobotka se omluvil a Bakala před týdnem odmítl přijít jako svědek před poslaneckou komisi ke zlodějně v OKD… Podle něj komise není nestranná… Někdo se ve Švajcu u dámského krejčovského vehiklu z plna hrdla směje…

PS: Manažer a podnikatel pravomocně odsouzený švýcarským soudem za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček se údajně chystá nastoupit k výkonu trestu. Proti rozsudku se však chce bránit u Evropského soudu pro lidská práva. (únor 2018) http://www.ceska-justice.cz/2018/02/antonin-kolacek-vezeni-nastoupim-podam-stiznost-strasburku/

17 komentářů :

 1. Pan Olšer připomíná Ostravákům, na co u Hornického fóra z roku 1989 naletěli. Napadá mne srovnání osudu krejčího Bilaka (na sako se nesměl pouštět) se skvělým dámským krejčím Bakalou se skvělým vzděláním z USA. Nebyl ten Bilak čestný rovný chlap? Bakala se kolonii se jménem ČR vlastně vysmívá a z Miloše si dělá prdel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:53 Pan Olšer říká, že za rozkradení majetku jsou vinni oligarchové a politici. Není to pravda. Vinni jsou všichni, kteří podporovali a volili Občanská a Hornická fóra. Copak neviděli, jakým lidem dávají svůj hlas, jací lidé vedou ta různá fóra? Jaká práce a postoje za nimi byly? Kde nic tu nic, hlavně "vyházet komouše". Za blbost se holt platí, to věděly už naše babičky.

   Smazat
  2. Zajímavé je, že většina těchto hornických a nejen hornických zlodějů, byli v socialismu OTPORÁŘI a KÁDROVÁCI! Měkota otporář na šachtě, Koláček kádrovák v čokoládovně atd..

   Tudíž, vždy být ve střehu, pokud se sejdete s otporářem, kdekoliv v praxi, nevěřit, bývají slizští, hamižní a hlavně prodejní!?

   Ramón

   Smazat
 2. Však oni ho toho Bakalu z toho Švýcarska ti policajti , kteří pomáhají a chrání /koho?/ dotáhnou k "spravedlivému" soudu . Možná . A možná bude i odsouzen . A až bude zase zvolen tatíček Klaus prezidentem po Zemanovi tak dostane amnestii . Vítejte v Česku .

  OdpovědětSmazat
 3. Abyste se mu dostali na kobylku, pokud to je váš záměr, tak musíte asi nejdřív rozhodnout, kolik komu a jakým způsobem měl pan bakala ukrást/ošidit/poškodit/vytunelovat, a pak tyto pohledávky a škodu vymáhat. Místo bakaly jste začali sobotkou, asi proto, aby si lidi mysleli, že něco děláte. To myslím není úplně dobrý důvěryhodný začátek.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak si stanovte, že až tenhle bakala přijede do republiky, tak komise v práci pokračuje jeho předvedením k podání svědectví. Třeba někdy ještě přijede. A když přijede, tak pro tento případ si připravte to vše ostatní, aby zase neodjel a byl hned vzat soudem do vazby.

  OdpovědětSmazat
 5. Na fotkách je sice Václav Havel, ale za OKD zodpovídaly spíš vlády. Havel nám svou mezinárodní autoritou a charismatickou hrou těla při přehlídkách a proslovech naopak otevírál brány do nejvyšších pater světové politiky. Byli jsme bráni jako uznávaná demokratická země, díky tomu jsme měli tu čest být přijati mezi prvními do Rady Evropy, MMF a dostali jsme zdarma i rady pro složité transformační období, abychom nesklouzli z cesty. OKD byla chyba vlád. Nikdo nerozporuje to, že OKD jako přežitek komunismu neměl moc hodnotu, ale ty byty ano když počítám cenu jednoho 40 tisíc x 50tisíc bytů = 2 miliardy. To by byl přínos pro náš rotpočet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Šťastný" to člověče, věříte-li všemu, co jste napsal...

   Smazat
  2. 15:05 Díky Havlovi jsme byli bráni jako bezproblémově dobytá země, kterou už je možné drancovat. "Přežitkem komunismu" jsou i ty byty, rozkradené stejně, jako ostatní majetek nás věech. Byl i tvůj, idiote. Zisky si komunisté nestrkali do kapes, jako privatizátoři, ale stavěli z nich nové podniky, školy, nemocnice a byty.

   Smazat
  3. 4. srpna 2018 15:05

   "To by byl přínos pro náš rotpočet." k ROZKRADENÍ !

   Mimochodem, co je rotpočet?


   °°°°°

   Smazat
 6. Pan Olšer vidí problém za aféru OKD zejména na straně ČSSD , ale už zapomíná že 43 000 bytů vložil do privatizačního projektu ministr pravice Dlouhý ( do roku 1989 člen KSČ) , za vlády pravice v roce 1996 přišla ČR o majoritu v OKD a dále že vláda Petra Nečase s TOP 09 a VV přijala před volbami od Bakaly 28,5 miliónu Kč na volební kampaň ( a byla nazývána Bakalovou vládou).
  Cena za kterou Bakal koupil v roce 2004 celé OKD nebyla nikdy publikována (pouze její odhad 9-12 miliard Kč). Z toho plyne že Otava s Koláčkem , kteří už drželi majoritní podíl 54% akcií OKD ( který měl jako majoritní značně vyšší cenu než 4.1 mld. Kč za které podal stát zbylých minoritních 46% akcií) " moc nezískali. Prodej Bakalovi byl překvapivý hned z několika důvodů - Bakal o těžbě uhlí nevěděl nic , zatímco Otava byl odborník s praxí ( vystudoval Báňskou fakultu). Bakala v žádném případě 9-12 mld. neměl, při rozvodu s manželkou přišel o 1/2 tehdejšího majetku za prodej Patrie Finance ( 6 miliónů USD) a ani příjem z privatizace Becherovky nebyl tak vysoký.
  Bakala byl podobně jako jiní ( V. Kožený) bílým koněm zámořského investora ( kdo jiný by mu v 19ti letech platil drahou soukromou školu v USA).
  Mimo horníků Bakal okradl také investory - 1 akcie NWR vstupovala na Burzu v Praze při ceně vyšší než 400 kč a končila za 0.07 Kč.
  V tunelování se pan Bakala vyzná,o tom žádná. Pravice mu po celou dobu jeho pobytu v ČR šla na ruku (Privatizace Becherovky ), Bakala byl hlavním sponzorem Nečasovy vlády - a teď najednou by se měl vyšetřovat jen Urban a Sobotka a z pravice nikdo ???

  OdpovědětSmazat
 7. Nechápu, proč se buddhista Koláček odvolává, když jej jeho karma vede tam, kam patří.
  Pokud jde o Bakalu, bude dle mého názoru odsouzen (pokud vůbec) maximálně k vrácení části nakradeného majetku. Požádá o splátkový kalendář na pár desetiletí a bude se nám smát dál. Tek už to ve vyšším levelu chodí...

  OdpovědětSmazat
 8. Pod těmi zloději jsem dělal přál bych jím celu na Mírově na 20 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ideální složení komise: Urválek, Reicin, Pergl, Hlavačka,Vondruška, Obzina, Al. Grebeníček. Vyšetřovat v Uherském Hradišti.

   Smazat
 9. Tak jsem z toho akýsi volaký zmetěný.....Podle mně plete autor dva Koláčky za jednoho. Existuje Antonín - budhista a Viktor - ostravský buc. Existuje MUS a OKD. A tady v těchto odstavcích to plete dohromady. Nebo neumím číst.

  Za vším je proto nutné hledat Antonína Koláčka, šéfa Mostecké uhelné společnosti (MUS), proto se vydejme po stopách tohoto miliardáře - filutu, co se stal buddhistou, na rozdíl od Bakaly, který se z dámského krejčího stal stejně tak gaunersky uhlobaronem. Když jsem fáral na Dole ČSM, byl tehdy Koláček poskokem komunistického ředitele Mrázka, pak se stal komplicem Bakaly, aby během soudu ve Švýcarsku pro jistotu konvertoval k buddhismu založil duchovní společnost Maitrea a dal jí do vínku 1,6 miliardy kdoví jakých korun...

  V OKD jsem pracoval deset let; tři roky jsem fáral, osm let byl redaktorem OKR Horníku a několik let jsem byl ve Vědecko-výzkumném uhelném ústavu v Radvanicích, osobně jsem poznal Viktora Koláčka, když pracoval na Dole ČSM jako vedoucí úseku pod vedením již zmíněného ředitele podniku Miroslava Mrázka. Ten se v roce 1981 stal čtvrtým ředitelem dolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MUSÍŠ ČÍST RUKOJMI A BUDEŠ VĚDĚT A NENAPADNE TĚ PSÁT VOLOVINY, STAČÍ SI V ÚVODU ČLÁNKU KLIKNOUT NA RUKOJMI

   Smazat
 10. Neplakejte, na západních univerzitách se vyučuje pojem "normalizace",jako náš patent a u ekonomických specializací je oblíbené téma MUS(vzor naší privatizace). Přispěli jsme ke vzdělání západní inteligence svou blbostí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.