Reklama

pondělí 20. srpna 2018

Černý sametový triko

napsal Jeff
20.8.2018  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Tenhle týden bude dost zvláštní. Je výročí srpna 1968 a nelze jinak, než toto datum reflektovat. Vím, že toho bude všude plno a že to mnoha kosířům poleze krkem, leč nemohu jinak. Tohle bylo doslova osudové datum pro nejméně dvě generace toho to národa. A jak se pokusím v samém závěru dovodit v samostatném článku, nejen pro ně. Nýbrž si troufnu říci, že pro celý svět. Není divu, že se k tomuto tématu vyjádřilo i dost kosířských autorů. Takže začínáme tím, co mi poslal Jeff.


Za vrchy bez moří, leží ta zem
svět o ní hovoří, v dobrém i zlém.
Tam zvony vyzvání a v očích plane zář,
když loď se naklání, tak lidé, lidé
najdou lidskou tvář.

K výročí 21. srpna se vyrojí komentářů a názorů moc. Zcela jistě převažovat budou hlasy, jež odpovídají téměř dokonalému ovládnutí sdělovacích prostředků jistou skupinou lidí. Není pochyb, že vzplane nová krásná revolution proti Rusku, jež jest pasováno jako čert N°1, alespoň na ČT 24 a u pana uhlobarona to tak bude. Ale i mnohá alternativa si přisadí. Děsí mě vytrvalé bušení té opravdové slušnosti, mixované nenávistí, kde pravda a láska je jen jedna.

Mám vzpomínky, bylo mi tehdy celých sedm. Po ranním probuzení dne 21. 8. 1968 mi babička, která mě o prázdninách neúnavně hlídala, nervózně sdělila: „Hochu, dneska nikam nechoď, napadli nás západní Němci..“. Později mi vysvětlila, že ne Němci, nýbrž Rusáci, ale i tak, že. Nebylo jasné která ze stran se podělí o bohatou nevěstu zn. CS, pamatujete. Nějak jsem to tehdy vstřebal, co s tím v tak raném věku. Televize přestala makat, jen diskuse na černým pozadí, pak Husák a táta přikyvoval, chápaje nutnost doby. Taky na to řádně doplatil. Co mi zůstalo v paměti, bylo však to neuvěřitelné vzedmutí lidí okolo mě, i v okresním městě samá lidská tvář. Hrála se Kubišová, Gott, Neckář, Vondráčková a Matuška, pamatuju na Lilku Ročákovou i Hanu Pazeltovou, Grossmana i Suchého, podle táty byl on, Gott a Kodeš trojice nejbohatších Čechů. Měli jsme za hrdiny hokejisty za jejich vítězství 5 : 4 nad Rusáky v Grenoblu, milovali jsme Holíky, Golonku a Nedomanského, Rašku, Hanku Maškovou s Jirkou Štaidlem, sexy Iwonku Přenosilovou, Věru Čáslavskou i Darka Vostřela. A Dubček a Svoboda nade všecko. To fluidum ve společnosti vnímal každý. Byla tam hrdost k vlasti, národu, pýcha češství v dobrém slova smyslu. Závan skutečné svobody, možnost dýchat volně, svobodně. A najednou šmytec. Konec, finito. Pomalu jsme se sunuli k normalitě, která je tu i dnes. Tehdy to nazvali normalizací, ale dnes .. co to tady máme vlastně dnes?

Viděno malinko z výšky – ten vpád vojsk Varšavského paktu se dal čekat, CCCP jen hájil svý jistý. My jsme hráli roli pokusné myši, která chtěla z bludiště ven a dostala umravňující lekci. Být tam šikovnější první tajemník čili vůdce (šílený slovo, ale dnes moderní), mohli jsme mít možná dalších dvacet let finsko-jugoslávkou glasnosť, ta na sebe dala ale jaksepatří čekat. Dvacet let jsme potichu a hezky pietně nosili v den Výročí černý trika a koledovali si takříkajíc o průser. Pak jsme to sametově vyhráli a byla sláva. A co dnes, máme být na co hrdi? Natáhnout si zase černý trika a pokálet Koněvův pomník? Je parodií dnešní doby, že národ, který si vytrpěl své během 40 let socialismu bez lidské tváře, dnes zakazuje svobodu projevu, rukama svých volených maže fejsbuk, cenzuruje televizi a lže. To černý sametový triko si prostě nevezmu.

Slova z úvodu tohoto článku v originále zní opravdu majestátně a jsou vzpomínkou na dobu, která nám stále není jedno a na zpěváka, jenž tehdy na slavné Bratislavské lýře uchvátil porotu. Jmenuje se Píseň o mé zemi, zpívá Karel Černoch. Člověče zpívej! https://www.youtube.com/watch?v=VHNjiDLym20&feature=youtu.be13 komentářů :

 1. Jak rád bych vrátil zpět tu dobu zlatých šedesátých let minulého století.

  OdpovědětSmazat
 2. Jak málo stačí, aby se člověk pomátl.
  Přitom rok 68 nás ochránil od havloidů o dalších dvacet let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:30 - to jsou jen kecy normalizačních idiotů.

   Smazat
 3. 22;05
  VŽDYŤ MÁ PRAVDU TY HAVLOTROSKO!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Proč se nám furt někdo snaží namluvit že bylo v socialismu špatně. Na mě to neplatí já v té době žil.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak si to pamatuju.
  21. srpna 1968 mi bylo 20 let a 8 měsíců. Končil jsem studium 3. ročníku SPŠD Hranice a na svůj tehdejší věk jsem měl slušný přehled o mezinárodní situaci. Mnoho zpráv bylo účelových a nálada protiruská, zejména mezi mládeží (hitlerjugent, pionýry, svazáky, rudými gardami vůdce Mao tce tunga). Typický majdan nebo barevná revoluce, ale tyto termíny známe až z 21. století.
  Spolužáci přímo dychtili po změně a očekávali bítls, rifle, nevázaný sex a emerický zboží (cigára, tranďáky, magneťáky). Nechápali a ani nechtěli, že za každou šou se musí platit a to ikdyž nemají čím (stačí otroctvím a zdroji vybudovanými rodiči). Zkurvená zlatá česká mládež. Rusové s VS do toho hodili vidle a na 21. let zabrzdili převratové procesy (108 mrtvých čechů a tisíce mrtvých rudoarmějců v roce 1968 je daň za palácový komoušský puč, kterým svrhli řádně zvoleného presidenta ČSSR Antonína Novotného a dosadili loutku Dubčeka, co byl ochotný transformovat republiku na slouhu NATO.
  V roce 1989 89=obráceně 68 (proto ne po 20-ti ale po 21-ti letech) se konečně dočkali. A komunistická nomenklatura, která odklonila část státního majetku jej mohla konečně legalizovat v židovských bankách. FUJ HAJZLOVÉ velezrádní!!!!
  A teď májí týden (možná měsíc) nalévárny jak PUTIN zavinil srpen 1968, ikdyž mu v té době bylo 15 let.
  No hajzlové jsou tak profláknutí, že jim věří pouze praglkafe, kníže s topkou a debilní studenti v práglu (červenokaretníci). Liberální demokratokorporátní židofašismus už mele z posledního a snaží se veřejnosti vnutit NOVIČOK jako ruskou neškodnou otravinu, aby alespoň u debilů a skautíků vyvolal nenávist k jejich vlastnímu Slovanství skrze Slovanství RUSÚ.
  No Junáci do polních hadrů vermachtu a hurá na RUSA. Ten se z vás asi posere, ale vy se vypaříte, bohužel i se zbytkem pseudokontinentu zvaného evropa (nikdy takový před tisíci lety neexistoval).
  Ďuroc Trulo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy tleskáte Treulovi, tomu rasistickému idiotovi, který se snaží překroutit historii podobně jako zkurvení pressitutti z mainstreamu?

   To se máte čím chlubit, hlupáci a hlupačko!

   Smazat
  2. Kde ten blb bere "tisíce mrtvých rudoarmějců v roce 1968". To snad píše nějaký sovětský propagandista staré brežněvovské školy. Nebo redaktor Rádia Vltafa z Drážďan, které nás tehdy obšťastňovalo nejen východoněmeckými frázemi, ale i směšným sudeťáckým pokusem o češtinu.

   Smazat
  3. 7:28 a 7:32!
   V srpnu 1968 hořelo v Brně 10 tanků a 3 OTčka. V práglu jich hořelo nejvíce, ale nepodařilo se mi zjistit kolik. Na Libavě zastavila 15-členná hlídka "okupantů" tatru 138, vlezli na korbu i s naivním velitelem a řidič to rozfofroval na 120 km/hod a zvedl za jízdy sklápěčku, kterou vítr vyrval z pantů. Nepřežil nikdo. Zkuste tyto informace vyvrátit faktickými argumenty, jinak trvám na několika stovkách až tisícovce mrtvých "okupantů" v roce 1968. V dalších letech nějaká ta stovka přibyla.
   Ďuro

   Smazat
 6. Duroc Trulo,lépe to nejde napsat,Petr

  OdpovědětSmazat
 7. Duroc Trulo...bravo,mluvíte mi z duše..Věra

  OdpovědětSmazat
 8. Hmmm, i já skládám poklonu Trulovi, nikoli trollovi!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.