Reklama

úterý 21. srpna 2018

Čím větší humbuk, tím větší prachy, aneb „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!“

Jiří Baťa
21. 8. 2018
Konečně, to zas bude mazec. Je tu 21. srpen a s ním 50. významné výročí okupace - vstupu spojeneckých (a sovětských) vojsk Varšavské smlouvy do Československa! Prezentuje se množství ideologických, protiruských tanečků a také provokací, nicméně vzpomínkové akce budou zřejmě ve všech větších městech ČR. Nic proti tomu, je tu však přece jen jedna taková velká „maličkost“.


Jak sdělují média, hlavní vzpomínkové akce k tomuto výročí budou, jak to ostatně bývá tradičním zvykem, probíhat v Praze na Václavském náměstí. Vzpomínkové akce údajně vyvrcholí „mega“ koncertem právě na Václavském náměstí, kde zazní největší hity 60. let v podání současných zpěváků. Zde se dostáváme k oné „maličkosti“ v podobě vystoupení současných zpěváků. Ono totiž není vystoupení jako vystoupení, stejně jako není výročí jako výročí. Řada našich současných zpěváků není ani zdaleka loajální současné politice, natož Rusku v souvislosti s výročím „okupace“. Připočteme-li k tomu propagandistickou masáž o militantní politice Ruska a nebezpečí, které nám a celé Evropě od něj hrozí, stejně jako řada dalších protiruských provokací není pochyb o tom, jaký postoj a názor má většina našich současných zpěváků k Rusku. Upřímně řečeno, až na vzácné výjimky je jejich vztah k Rusku ani ne tak chladný, jako vyloženě záporný až odtaživý a s názory, které je lepší nepublikovat.

Nicméně, je zde výročí a s ním nemalá příležitost si v rámci „vzpomínkových akcí“ pěkně namazat kapsu! Lze totiž dost vážně pochybovat, že by vystoupení současných zpěváků mělo charitativní charakter, nebo že by se snad zřekli honoráře! To už sám význam této významné akce vylučuje, protože 50. výročí je mimořádně důležité. Tomu také musí odpovídat rozsah, rozměr a vyznění, což samo o sobě předpokládá, že na nějakou tu korunu by se nemuselo hledět. Jinými slovy, když vzpomínková akce, tak ať to stojí za to, takové výročí není každý den zvláště, jedná-li se pro národ tak tragickou událost, jakou byla okupace Československa.

A tak naši slavní zpěváci a zpěvačky, využívajíc této mimořádné příležitosti, při vědomí výnosného kšeftu budou nadšeně, na oko i (nevěrohodně) vlastenecky dout své plíce při prezentaci těch největších hitů 60. let, aby projevili odpor a nesouhlas nejen s dávnou okupací, ale i skrytě proti současné politice Ruska a tendenci našich některých politiků v jejich kontaktech s RF. Zkrátka, tato akce, jakkoli je svým obsahem pro účinkující ideologicky a nacionálně negativní a nesourodá, přesto ve smyslu „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ si naši umělci a zpěváci nejen „zadují“, ale především, pěkně napakují. Komu či při jaké příležitosti vystupují není zřejmě zas až tak důležité.

Apropó, ještě jedna poznámka. Nevím, zda je to typicky jen naše polistopadová zvyklost, nebo se to praktikuje i v jiných státech, ale kdykoliv se jedná-li se významnou událost státního či jinak vrcholného významu, na jejich realizaci se mj. vždy nemalou měrou podílí i muzika, tedy vystoupení populárních hudebních skupin a zpěváků, často s repertoárem, který má jen malý, nebo také žádná vztah k dané události. Nabízí se otázka, zde to není záměrné, aby si jistí vlivní lidé, resp. politická scéna udržela vliv na jedné straně a loajalitu „umělců“ na straně druhé. Vystoupení jiných kulturních těles a subjektů, např. folklorní, komorní, dětské apod. jsou málo časté, až ojedinělé. Je to snad proto, že návštěvnost na těchto vystoupeních, alias „koncertech“ jde z velké části na vrub mladých (samozřejmě platících) lidí? Že tyto akce, kromě „kulturního(!)“ zážitku současně mají i ne nezajímavé vedlejší efekty, jako je byznys, drogy apod.?

Lze také seriozně pochybovat o tom, zda kulturní a obsahová úroveň (repertoár) těchto vystoupení zcela odpovídá charakteru a významu dané akce. Zdá se, že se úroveň oslav nebo významných událostí dostala jen do roviny komerčního významu vystupováním či účinkováním hudebních skupin a zpěváků tzv. populární hudby, bez širšího kulturního, uměleckého nebo esteticko - výchovného vlivu či efektu. Ale to už je zase problém z jiného soudku.

59 komentářů :

 1. Doufám, že tomu koncertu na Václaváku byl přítomen Dominik Duka a nezapomněl ho požehnat. Jinak by to nemělo tu správnou duchovní sílu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:03 Moc se mi líbilo, jak pískotem proti předsedům vlády a sněmovny se prokázalo, že ta parta "vzpomínajících" je pořád stejná, tzv."demokratická" sebranka, která je tím vzteklejší, čím více lidí už nevěří jejich lžím. Lžím, na kterých stojí celá jejich moc a možnost žít z práce jiných.

   Smazat
  2. 2.31 Prosím vás kdo to prokazoval? Podle mne nevychovaná pískající sebranka, znevažující současný ,,demokratický" systém. Stavte se třeba na hlavu ale předseda vlády se tam dostal díky demokratickým volbám. Nikoli kvůli komunistům. Ti volili své! Babiš je nejpopulárnější politik a jeho strana v průzkumech daleko vepředu. Rozhodně předseda vlády neudělal svým projevem tolik ostudy nám všem jako ti uřvaní Pražáci. Kolik jich tam bylo? 500? Kolik je to promile z celkového počtu obyvatel Prahy. Rozhodně kvůli mě tam nepískali. Je věcí demokratického názoru jak se na věc díváme, vy tak já zase tak.Oba máme právo si říci svůj názor. Nechť pak druzí posoudí čí je lepší. Rozhodně ti pískající nebyli vzorkem celé naší společnosti. M.R.

   Smazat
  3. 8:18 Jistě, to jenom novodobí fašisti vylezli z děr, s podporou soukmenovců z mainstreamu. To nelze podceňovat.

   Smazat
  4. 23:03 Pochybuji, že kardinál Dominik Duka představuje pro lidi, kteří se včera na Václavském náměstí a před rozhlasem sešli, autoritu.
   Svou příslušnost k novodobým fašistům jednoznačně projevili při vystoupení Lucie Bílé a při kladení věnců zabitým u rozhlasu v roce 1968...
   Zajímalo by mne, kolik mezi nimi bylo lidí z různých "neziskových organizací", politicky zaměřených, placených státem z našich daní.
   MV ČR v příští čtvrtletní zprávě o extremismu v ČR tuto informaci zajisté "neopomine uvést"... !?

   Smazat
  5. Máme demokracii. Nic nebrání odpůrcům kohokoliv aby si někde pronajali nějaký dvorek (ti pískači víc nepotřebují) a tam se vyřádili. Ale znesvěcovat památku obětí srpna ke svým účelům a k vyjadřování svých názorů na pietní akci je opravdu ubohé a ostudné!!! U pozorňuji, že Babiše nemusím ale slušnost je slušnost...

   Smazat
  6. 8:18 Nějak jste nepochopil, že oponujete stejnému názoru, jako máte vy. Smyslem bylo zdůraznit, na "vzpomínání" se sešli stejní lidé, jací od voleb proti jejich výsledku demonstrují. Právě jejich pískot a hesla je usvědčily. A nepřehánějte, bylo jich tam pár desítek, rozhodně ne 500. Z toho polovina byli novináři, jistě dobře informovaní o chystaném "protestu lidu".

   Smazat
  7. 16.07 OMLUVA! Nečetl jsem pozorně! M.R.

   Smazat
  8. Těm dementním piskounům už v jejich bakaláčích pěkně soroší...

   Smazat
 2. Pavle 21. srpna 2018 23:03

  Já doufám, že už konečně všichni, co sehráli nyní to 50-leté, celonárodní HRDINSTVÍ s nasazením ŽIVOTA, už půjdou do hyždí a přestanou používat RUSKÝ PLYN a POHONNÉ HMOTY!

  Začnou už konečně chodit do pražských, státních, socialistických KANCLŮ, ekologicky pěšky!!!

  Chvála jim v ČT a Čro, v ČT a Čro, jim chvála?

  A kdo z českých viníků byl POTRESTÁN, na co se ČEKALO, až Vaši předkové ZEMŘOU ...?!

  Groteska z Prahy?

  Udivený nestraník Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:09 Ramóne, počítejte: od srpna 68 uplynulo 50 let. Aby měl někdo rozum z tehdejších událostí, tak mu muselo být alespoň 20 let. Takže když kdokoliv mladší 70 let srdceryvně líčí tehdejší události, tak to nemá z vlastní hlavy. To platí i o "uvědomělých" zpěvácích na oněch koncertech.

   Ti úředníci nemojhou chodit do socialistických kanclů. Protože tenkrát, při centrálním řízení prý "všeho", bylo těch úředníků nesrovnatelně méně, než je dnes. Je to hodně divné, že po obrovském omezení řídících funkcí státu a zavedení počítačů podstatně vzrostl počet úředníků. A stále roste.

   Smazat
 3. Jako rocnik 1946 se nestacim divit komentarum linoucich se z nasich medii.Asi zili v jine dobe a v jinem state.Zato vsechno vedi nejlepe.K po.rani proste.

  OdpovědětSmazat
 4. Platí jedno, media a Pražská kavárna se nám snaží vnutit, že rok 1968 bylo to nejstrašnější co se vůbec ve světě událo, tedy bylo to strašnější, pro nás Čechy, než rok 1938 a následně roky 1939 až 1945, kdy naší prarodiče a rodiče přežili řádění německých fašistů v Evropě zaměřené na vyhlazení židů a Slovanů z existence světa. Srpen roku 1968 byl strašnější než Američany vedená válka ve Vietnamu a další války vedené západem do dnešních dnů. Byl jsem očitým svědkem 21. srpna 1968 a vím, že hlavními iniciátory invaze byli vůdci NDR a Polska, kteří tlačili na Brežněva, aby s tím Československém něco začal dělat, protože měli obavy, že by se občani v NDR a Polska mohli začít dožadovat stejných změn, jaké se tehdy prosazovali u nás v Československu. Brežněv nebyl nakloněn vojenskému řešení a proto se snažil přimět Dubčeka o změnu způsobu zavádění změn. Jenže Dubček si myslel, že Honnecker z NDR a Gomulka z Polska nemají takovou moc, aby ohrozili Československo. Dubček byl plačlivý naivka, který byl mimo realitu. Nezměnil se ani po roce 1989, kdy nechtěl ustoupit Havlovi v kandidatuře na prezidenta Česko - Slovenska a doplatil na to životem. Politik ve funkci, ve které Dubček byl, by odhadl situaci a jednal by tak, aby k invazi vůbec nedošlo. Přitom měl Brežněva na své straně. Dnes se havloidům Dubček hodí na to, aby dál štvali proti Rusku, které dnes je kapitalistický stát, který má nerostné zdroje, které nechce odevzdat USA a proto je určeno k likvidaci. A celá ta komedie kolem tohoto datumu slouží jenom k politice nenávisti vůči Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výstižně napsáno. Jedině souhlas.

   Smazat
  2. Ano, souhlas, toto je pravda.

   Smazat
  3. Proč musejí být všichni odpůrci Ruska a obyčejných lidí, prý komunistů neurvalá, sprostá a omezená sebranka. Prosím, nezkoušejte na mě teď sprostý příspěvek od proruských švábů nebo ,,jasně" napsaný komunistou. To už tady bylo.

   Smazat
 5. Teď můžeme jen čekat až ti všichni hrdinové z r.68 budou žádat odměny za své hrdinské činy. Jaký mělo význam zapalovat tanky? No asi stejný jako když partyzáni vyhodili do vzduchu most a němci vystříleli půl vesnice!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude li tak rozhodně se o nějakou odměnu přihlásím. Jako kluci jsme v té době házeli na silnici připínáčky a hřebíky aby ty tanky a auta píchli. A jelikož jsme ze základky uměli rusky psali jsme touto řečí vápnem na zdi hanlivé protirusácké nápisy a znaky, i na pussy došlo...

   Smazat
 6. Putin je borec !

  OdpovědětSmazat
 7. Já se osobně těším na 50.té výročí srpna 1969. Thdy v Brně proti demonstrantům nezasohovali vojáci bratrských armád, ale uvedomělá Veřejná bezpečnost, Lidocvé milice a Českoslovanská lidová armáda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. srpna 2018 8:26
   Mám stejnou zkušenost z Prahy. Museli ukázat, že mají situaci pod kontrolou. Smrad slzáku se táhnul z Václaváku až k Masaryčce, tedy k nádraží Praha-střed. Nejspíš se tam vyřádil i pan Ondráček. P.K.

   Smazat
  2. 18:40 Ondráček, tedy pokud máte na mysli poslance PS za komunisty, se narodil právě v r. 1969

   Smazat
 8. Pražské jaro - Majdan, který neuspěl!

  OdpovědětSmazat
 9. Srpen 1968 – okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy.
  Srpen 2018 – okupace Afganistanu vojsky NATO.
  Nad čím vlastně roníme slzy po padesáti létech?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:27 Vaše otázka je nesmírně náročná. Velice bych se divil, kdyby na ni někdo z těch pískajících analfabetů dokázal odpovědět.

   Smazat
 10. Ta protestní komedie placené klaky před ČR mně svojí katastrofálně nezvládnutou režií naprosto zklamala. Pokud nebyli "demonstranti" schopni projevit pietu vůči obětem masakru z roku ´68, alespoň jejich ruce mohly odvážně třímat červené karty a rudé trenýrky. Příště si soudruzi z pražské kavárny dejte na přípravě víc záležet!

  OdpovědětSmazat
 11. Žijeme ve skutečném Absurdistánu. Na straně jedné (hloupoučké) vykřikujeme jak nikdy nezapomenem (většina si ji ani nemůže pamatovat) na okupaci sovětskou a spřátelenou německou, bulharskou a polskou armádou.
  Na straně druhé (té pitomoučké) oslavujeme, že paní Černochová z ODS, naše chrabré vojáky, kteří s bývalými dvojitými okupanty Němci (těm už jsme to rádi zapoměli) naši americkou okupaci Afghanistánu, Iráku a dalších zemí.

  OdpovědětSmazat
 12. Kavárenská lůza se zase u Rozhlasu předvedla.Kdo to platí ?

  OdpovědětSmazat
 13. Jako staršímu mi slovo karma moc neříká, ale věřím, že těm nepatřičně žijícím, kteří nenávidí ty co za jejich život dali své životy, si osud poradí. Proklínám je. Já, který jen díky zásahu nějakého neznámého rudoarmějce v r. 45, tady ještě jsem. Ale zároveň odpouštím těm hlupáčkům, kteří za svou hloupost nemohou.

  OdpovědětSmazat
 14. Naštěstí se u nás zatím pořád rozhoduje především ve volbách. Četl jsem kdesi že Babiš ty svoje venkovské babičky na Václavák nedostane. No hlupákovi, co ten článek psal, nedošlo, že stačí aby je dostal do volebních místností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:37 Zatím, vážený, zatím...
   "Příklad" nedávných změn v Arménii je zřejmě pro řadu lidí u nás lákavý. A nečetl jsem u nás, že by šlo o změny "nedemokratické..." !?
   Volby, nevolby...

   Smazat
 15. nechcete Kisku ? dáme ho zadarmo, priložíme nakradnuté miliony

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvidíme jaký projev přednese 14.března 2019 u příležitosti vniku Slovenského státu.

   Smazat
  2. 11:34 A nechce vy naší TOPku a ostatní "demokraty"? Ti Kisku obdivují a mají ho za svého stínového prezidenta. A nakradli toho mnohem víc, než Kiska. Mohli by si u vás založit nový Slovenský Štát a konečně pořádně bojovat proti bolševismu. U nás se jim tak nějak přestává dařit. Stále více lidí je má za voly.

   Smazat
  3. Úžerníka Kisku si nechte bratia Slováci.

   Smazat
 16. Jak je možné, že mladí politici, novináři, umělci jsou tak protirusky naladěni. Ta denodenní masááž v tisku TV atd je to demokracie, nebo služba placená ze Západu a USA. Vždyť je vyloženě protinárodní, protislovanská. Naši buditelé se musejí v hrobě obracet. Tento národ špatně, velice špatně skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo chtěl dělat hvězdnou kariéru za normalizace, musel vědět co děla, hlásat a milovat, a dělat vše, co "rozdělovač prachů" a angažmá očekávali. Bohdalová se kupříkladu vtírala do blízkosti všech presidentů republiky od Toníčka Novotného včetně, a dodnes dbá, aby nevypadla z role (všeho)schopné režimní umělecké posluhovačky.

   Prostě principy "jak se stát úspěšným umělcem" jsou stejné odnepaměti. "Opěvuj mecenáše a jeho dílo, vydrž se mu nesmát, nedej najevo opovržení... a budeš se mít dobře, mecenášovi otroci budou dobře a radostně živit i tebe." A Mecenáš je dnes ten, který rozděluje prachy, PR, vysílací čas, rozhoduje koho vydá a koho ne... komu zaplatí klaku a na koho najme lůzu bučící u rozhlasu...

   Smazat
 17. Mno jo havloidní odpad zase v Práglu vyřvával ať jdou někam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vždyť jich nemohli sehnat více, jak tři stovky. i s těmi staletými.

   Smazat
  2. 13:09 Přesně tak už aby vypadly z parlamentu.

   Smazat
 18. co se to děje? horkem změklé mozky pražské kavárny jsou zralé na léčebnu v Bohnicích. Jako advokáta svých lží a rejdů si pomatení chazaři zvolili členku KSČ A DCERU ČLENA Ústředního výboru KSČ.
  Jeden den po 21. srpnu a už se odkopávají ochránci demokracie na Forum24. Za koho kopou? Jsou opravdu agenty Moskvy?

  http://forum24.cz/video-legendarni-moderatorka-kamila-mouckova-ma-vzkaz-pro-zemana-a-babise/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nízký důchod, vysoké nároky, chamtivost, udělají s nemorálními divy.

   Smazat
  2. 13:07 Moučková si musí nějak léčit svědomí. Dobře ví, že svým tehdejším bičováním hysterie se přičinila o ty mrtvé.

   Smazat
  3. Moučková již dávno nemá před kamerou co dělat. Ta viditelně patří na zcela jiné oddělení.

   Smazat
  4. Myslíš pavilon "G" ve fakultí nemocnici?

   Smazat
 19. Baťo, ty jsi ta nejhorší STALINISTICKÁ krysa, která zvrací tady ruskou propagandu. Je velká škoda ,že pan Havel tyhle proruské svině neposlal do chládku. Tohle smradlavé HOVNO akorát zneužívá demokracii .Ale karma ta tě BRZO DOSTIHNE . PARCHANTE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 16:28 - na stránkách Nové republiky nemáš co pohledávat. Jsi nevychované nacistické prase, které ztrácí půdu pod nohama, odvolává se na lháře a politického hochštaplera Havla a s pěnou kolem pysků napadá samostatně uvažující lidi. Divím se, že tě editoři nesmázli.

   Smazat
  2. Svazáku z pravdolásky 16:28, tebe už karma nezadržitelně kosí na mozku tím, jak si užíváš podílnictvím na týdnu nenávisti.

   Smazat
  3. 16:28 Zkuste svou myšlenku napsat ještě jednou, s vynecháním nadávek. A trochu doložte, co je v článku stalinistického a ruská propaganda. Bez toho váš příspěvek bohužel vypadá jako skřeky idiota.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 17:24 Rada 16:58 platí i pro vás. Hlavně to o nadávkách a skřecích idiota. Je mi líto, že si to neuvědomujete.

   Smazat
  6. 17:45
   POUČENÍ NEBERU V POTAZ,ALE DĚKUJI☺

   Smazat
  7. 17:45 Myslíte to tak, že moudřejší ustoupí, a ten hloupější si pak stoupne na jeho místo? To se ale dostanete do brusele.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 20. Kamila Moučková měla smůlu,že zrovna 21.8.1968 byla pracovně v médiích a proto hláááásala!Tato protekční hlasatelka by nikdy v ČST nepracovala nebýt jejího papá-Viléma NOVÉHO,člena ÚV KSČ.
  Ano ,toho Viléma NOVÉHO,který vysíla z tlampačů NDR okupantů ve vysílání rozhlasu FFFFLTAAFFA,která vybízel československé občany aby pokorně přijali bratrskou internacionální pomoc států VS !!!MOUČKOVÁ,STEJNĚ JAKO OSTATNÍ havloidi JE JEN DĚŤÁTKO,PROTEKČNÍ PARCHANT TĚCH NEJVYŠŠÍCH KOMUNISTŮ !A ti ostatní HAVLOIDI jsou jí podobní jak vejce vejci viz Dienstbier sen. i jun.,Ruml sen. i jun. a další HAVLOIDNÍ bolševická verbež,dnes tak velmi protiruská!..............

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vilém Nový byl ale přece velký vynálezce. Vynalezl "studený oheň", kterým se na příkaz USA CIA polil Palach. Aspoň podle jeho verze, tady Viléma Nového, tatínka té povedené Kamily.

   Smazat
 21. Jděte se se svou nenávistí vycpat, jste horší neže ten satanáš Brežněv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trollové říkají "nejsme jako oni". A opravdu nejsou, protože jsou ještě daleko horší.

   Smazat
 22. Vážení spoluobčané, dovolte mi poděkovat ČT, za "reality show", které se opravdu povedl přímý přenos z pietní akce konané u ČRo k 68-mu. Poskytnul nám pravdivý obraz naší vyspělé "demokratické" společnosti. Vadou na kráse, byl jen velký počet fotografů a filmařů, který zastiňoval skupinku prostého lidu. Naše společnost nevzkvétá. Vždyť i některé zdejší příspěvky mi připomínají normalizaci a totalitu, např. kádrováky ( 12:07 16:29 16:28 16:46 ) a vrcholem trapnosti je Urválkův antisemitizmus ( 13:12 ). Nezlobte se na mne, mám právo na svobodný názor, to už nejsou extremisté ani dementi, ale exkrementi. Nashledanou v lepších časech.... Váš Taky Enonym.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.