Reklama

úterý 7. srpna 2018

ČT: Skvělá zábava pro těžce nemocné. Rozdíl mezi ČT a veřejnými záchodky. Kalousek vyfoukl knížete komunistům. Nejen duchovní propojení Moravce s Jandou? Mozkomory v obýváku

Petr Trombik
7. 8. 2018  ProtiProud
PETR TROMBIK přemýšlí nad paradoxy našeho milovaného veřejnoprávního média, které zatím musíme jen povinně platit, nikoli povinně sledovat a tato nepochopitelná benevolence mu přijde - havlovsky paradoxní


Abych nevařil z vody, uvádím svůj text proslulým citátem ze hry V. Havla: "jsou to ale paradoxy". Uvedu jen pár paradoxů a nechci nudit budováním oslích můstků mezi nimi. Ostatně jeden oslí můstek je už spojuje: veřejnoprávní TV. Je to rovnou oslí most, který máme dennodenně na očích. Svoboda veřejnoprávní TV je stále aktuální záležitost.

Veřejnoprávní TV budu zkráceně označovat "ta naše vaše", což je pojem ražený oblíbenou moderátorkou z dob "televizní krize", kdy šli Pražané málem na barikády v boji za svobodu veřejnoprávního vysílání z Kavčích hor.

Karlův omyl


Podnět k tomu označení dal moderátorce kníže Schwarzenberg, když moudře pravil, že ČT patří těm, kdož v ní pracují. Takhle duchaplně to neřekl ani Klement Gottwald, když parlamentu předkládal v roce 1947 Lex Schwarzenberg. Viděl snad někdo před vyvlastněním schwarzenbergského panství nebo po jeho restituci na tomto majetku kohokoliv ze Schwarzenbergů pracovat? Nic proti restitucím, jen žasnu nad tím feudálním paradoxem. Naše liberálnětržní elity byly feudálovým výrokem nadšené a vyrazily do ulic.

Tento skvělý okamžik v duchovním vývoji Jeho Jasnosti komunisté propásli, mohli mít v čele Schwarzenberga oni a ne Kalouskova TOPka. Je přece jasné, že nejen Kavčí hory, ale všechny fabriky patří těm, kdož v nich pracuji. Komunisté to říkali vždy a sociální demokraté kdysi dávno také.


Veřejnoprávní záchodky


Jak popsat veřejnoprávnost TV? Ačkoliv je veřejně dostupná, nikdy na ni nemusíte koukat, ale přesto ji musíte každý měsíc platit. Tím se liší od veřejných záchodků, které jsou veřejně přístupné, ale platit je musíte jen pokud je chtěnechtě občas navštívíte.

Jeden alternativně inteligentní radní TV konstatoval, že kdyby se divákům program té naší vaší nelíbil, tak by poplatky té naší vaši neplatili. Jistě se všem líbí, protože všichni platí, pravil. Na veřejném záchodku platíte, ať se vám tam líbí, nebo ne.

Jak popsat TV infotejtment, jak se hezky česky říká? Lidé, kteří nemají co dělat, koukají na lidi, kteří nic dělat neumějí. Nechci křivdit všem osobnostem, které se na veřejnoprávní obrazovce objevují. Mnozí jsou už mrtví a pokud program sledujete, můžete si dělat statistiku živých a mrtvých účinkujících. Je to smutné, ale budete tou statistikou zaskočeni? Možná lze označit jako paradox, že ti mrtví většinou, na rozdíl od těch živých, kdysi něco uměli, jestliže je i po desetiletích stále na obrazovku pouštějí. Ti živí se tam objevují většinou jen v reklamách a nedělní politické "nalejvárně" OVM. Ty se nebudou roky reprízovat.

Veřejnoprávní TV může s uspokojením sledovat jen člověk s Altzheimerem, protože jen takový šťastlivec uvidí každý den, každou hodinu něco nového. To však není paradox, ale každému zřejmý fakt. Aspoň něco můžeme těmto nemocným závidět. Jejich potěšení z té pokaždé nové naší vaší.

Evropské hodnoty

Ta naše vaše je zde především kvůli povznesení společenského vědomí, dle směrnic z Bruselu, jak konstatoval jiný TV radní. Nevím, jestli to je, nebo není paradox, nebo výchova k internacionalismu, pardon, evro-panství. My platíme, EU určí, na co budeme koukat.

Určitě se těmito pokyny řídí Václav Moravec, který bruselské osvícené myšlenky ve svých otázkách prosazuje a učí kritickému myšlení. A především správnému kladení otázek. Je to nedělní hodnotová mše sloužená k větší slávě evropské i naší demokracie. Chtěl bych jen upřesnit: té naší vaší demokracie.

OVM je velmi sledovaný program, prý to průzkumy dokazuji, ale přesto by šlo jeho vnímání obyvatelstvem ještě víc prohloubit. O všem, co řeší Václav Moravec ve svém pořadu, by měli lidé celý následující týden nejen mluvit, ale i psát. Zvláště ti mladí, budoucí elity.

Jak se bude postupovat v tomto směru? Tohle není paradox, ale návod. Ministerstvo vnitra už spolupracuje efektivně s neziskovou společností Evropské hodnoty na rozlišování pravdy od lži. Můžeme si představit, že pod dohledem Ministerstva školství budou podobně propojení rovněž i pánové Janda a Moravec. Pochopitelně hlavně duchovně.

Splynutí


Všichni středoškoláci a možná i děti z nižších inkluzivně-vzdělávacích stupňů budou psát referáty z OVM a Evropské hodnoty je budou celorepublikově vyhodnocovat. V komisi včele s panem Jandou. Bude to taková intelektuální olympiáda mládeže, korunována předáváním hodnotných cen za nejlepší referáty. Vyznamenávaná mládež by pak dala v přímém přenosu v té naší vaší televizi průchod svým pokrokovým demokratickým názorům. Politici by se pak museli takovému názoru mladé budoucnosti našeho státu podřídit.

Bude to paradox splynutí veřejného média a liberální demokracie, kterou lze přesněji pojmenovat jako neokracie. O vedení státu nebudou rozhodovat volby, ale veřejné mínění reprezentované tou naší vaší. Budeme mít i tu naši vaši vládu. Komu bude taková vláda patřit, vysvětlí jeden starý feudál.

Babiš, Zeman, Okamura půjdou od válu. Filip by se snad mohl zachránit, kdyby šel za Jeho Jasností a dal jí za pravdu, že nejen Kavčí hory, ale všechny fabriky patří těm, kdož v nich pracují.


Do úmoru

Možná vám uvedené realistické názory připadají paradoxně poněkud přemrštěné a přehnané. Ale jen proto, že jste se nezamysleli nad knihami a filmy o Harry Potterovi od paní Rowlingové a kolektivu. Pochybuji, že jste se jejich sledování v té naší vaší vyhnuli. Jen jste si neuvědomili, kdo je kdo. Pokud vám filmy o Harry Potterovi unikly, určitě vám je ta naše vaše do konce roku ještě všechny několikrát nabídne.

Uvědomte si konečně, že nejste absolventi školy v Bradavicích, ale obyčejní mudlové, což vám nedochází, tak jako to, že na Kavčích horách i v Evropských hodnotách působí jen absolventi této školy. Pokud vás napadlo, že ke vzpomínce na Mozkomory z Harryho Pottera mne inspirovalo sledování otázek Václava Moravce, je tomu paradoxně opravdu tak. OVM nejsou bohužel humorné, jen úmorné. Jako Harry Potter tamtéž po x-té.


Související:

22 komentářů :

 1. Nedávno jsem chvíli sledoval blití dvou debilů Gabala a Takáče na čt.Při pohledu na ně jsem si položil otázku :
  Kdo je nutí dělat ze sebe takové idioty ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gabala nikdo nenutí, je to zmrd od přírody.
   Takáč se jím stal v ČT.

   Smazat
  2. Je paradoxem,že naše vojáky zabili drogoví mafiáni,....proč asi ???,to nám poslušný genose Takáč určitě nevyzradí,ví všechno a mlčí,přednost má lež a dezinformace,za to je odměňován......

   Smazat
  3. Vy chytrolíni, tak se na ni nedívejte a neplaťte ji. To si raději počtěte v NR, kde Alzheimerově chorobě říkají Altzheimer. To je opravdu vrchol vzdělanosti, kterého by nebyli schopni ani ti hlupáci z ČT. Nebo kromě těch věčných bullshitů předložte vlastní kvalifikovaný návrh na změnu statusu ČT. Obávám se však, že na to vám vaše rozměklé mozky nestačí.

   Smazat
  4. Bullshit 12:40 " s Parkinsonovým syndromem "

   Jaromír Bosák k těm vašim KECŮM, tedy k vám angláne z východní Evropy:


   „Jsem nadšený z toho, že vydělávám víc než vy, na rozdíl od vás jezdím po světě, užívám si života, prakticky se vůbec nenadřu, hraju tady jenom golf – to je v Moskvě naprosto běžné, chodím si zadarmo na fotbal, hodně tady chlastáme za vaše peníze a všichni se vám, zjevně intelektuálně poněkud chudšímu jedinci, smějeme na plné kolo,“ napsal ironicky Bosák, který tak vytočil i své věrné fanoušky jako je Bullshit."

   ------------------------------------------------


   Odkaz na sociální sítě moudro J. BOSÁKA, již by mu prospěl vyhazov z ČT, golfista, parazit - socka a vožrala v jednom. Starý, vychcaný zhýčkaný CVOK!?

   Zdroj:

   https://www.expres.cz/jaromir-bosak-komentator-ct-fotbal-mistrovstvi-sveta-rusko-kritika-1ic-/celebrity.aspx?c=A180716_180341_dx-celebrity_lare

   Zdraví Ramón

   Smazat
  5. 12.40
   ó jak prosté je to řešení... stačí jen to ochotnické divadlo zprivatizovat..

   Smazat
  6. 15:30

   Vždyť na privatizaci má Bakala, již ustláno na háku, doufejme. Sem se mu nechce, všechno přes poskoky za babku od TOP09. To by se rozkrádalo, těch pozemků, rekreačních zařízení atd.?

   Pro občana samozřejmě cena nepatrná, zanedbatelná jako OKD. Pustme k tomu starou partu z Parlamentů a Vlád po 89 podrazu na ovčany...

   Ramón

   Smazat
 2. Čt se vrací do doby normalizace .
  Marcel .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,..erte všichni podle norem,americké uvno,buď nám vzorem....

   Smazat
 3. Jo je to jasné clintonová vyhraje a takovýma blbostma se krmí navzájem.

  OdpovědětSmazat
 4. Dospěl jsem k názoru, že na adresu ČT se už nic inteligentního napsat nedá, proto tento bizár odmítám komentovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:10 Ale ČT je docela zábavná. Jako třeba dnes v pořadu UK (Uděsnosti-Kamufláže), kde vystupoval nějaký americký znalec tamního soudnictví. Povyprávěl, jak už je ovlivňování voleb Ruskem skoro dokázané. A ve své bezelstnosti poděkoval BAKALOVĚ NADACI, že mu umožnila k nám přijet a vystoupit v ČT. Ta "nezávislost" ČT je opravdu neuvěřitelná.

   Smazat
 5. Kdo dělá tátu, Janda, nebo Moravec?

  OdpovědětSmazat
 6. Tátu dělají oba, máma by jim kazila figuru. Co je v ČT, to je ten nejhorší humus. Blábol o tunelu na Jadran, to je zašlapaný projekt, koho? No přeci d.bila.

  OdpovědětSmazat
 7. Já bych poplatky na ČT minimálně zvýšil na 500 kč. Ta kvalita tomu odpovídá.Nejlepší stanice.Že tam nepouští PAKAMURU ,jenom dobře .Na ty jeho popul. kecy není nikdo zvědavej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nejde hochu odpovědět jinak než že jsi debil

   Smazat
 8. 15;54
  JDI SI OMALOVÁVAT,NA NIC JINÝHO TVOJE ÍÁ V MÍNUSOVÝCH HODNOTÁCH NESTAČÍ,KRAĎOUSKU Z NÁLEVNY "U KNÍŽETE POSERPLÍNY"!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele! - toť typický skřek průměrnýho místního užgryndaných čechomužika, kterým už velice brzy doufám, Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Smazat
 9. na čt, ať NOVA,ČT1,Prima,dokonce i ZOOM a jiné přidružené kanály,je velká stráta času sledovat.Pokud nechcete v samotných základech být sadomasochista není u normálního člověka možné sednout k těmto zdělovacím prostředku,pustít si film který běží 10-15 minut a následně o přestávce,která trvá stejnou dobu sledovat vzdělávací pořad o bakterionální mikóze,únik moči,smrad v podpaždí,klavin,pálení vagíny,vložky pro pocit bezpečí,Homekredit(jasná zlodějina)provident(to samé)vynikající Air Bank z vynikajícím úrokem 6.5%(ekonom se musí v základě podělat).Znovu podotýkám to musí sledovat a vidět jen naprostý debil a že jich je!!!!!!!!! A dokonce za některé tyto úchylnosti platí!!!! Lide český nejsi náhodou DEBIL!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:32 Ano ty jsi, ty už se v těchto kanálech můžeš koupat, ty si i ten Clavin s rudou hlavou!

   Smazat
  2. 17:32 Nevím, že by ČT vkládala do programu reklamu, jinak u těch ostatnich máte pravdu. Nejhorší z nejnorších Barandov, ten Soukup cvok

   Smazat
 10. Je možné, aby byla ČT ještě horší? A pokud ano, kam až může zajít, než nastane pro ni nulová sledovanost?
  Zábavné pořady mi připadají asi jako deset let staré noviny někde v pevnůstce cizinecké legie na okraji Sahary, o zpravodajství již psali mnozí jiní.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.