Reklama

středa 15. srpna 2018

Další skandál kolem Zdeňka Bakaly, ještě horší než OKD? Zapojen i jiný Havlův oblíbenec15. 8.  2018  ( celý článek na PL)
„Stejnou písničku hrají čeští politici už dvacet pět let. Na chvíli se zhasne, a když se rozsvítí, státu chybí majetek za miliardy korun,“ píše se v jednom z článků, zveřejněných na Facebooku skupiny Zastavme zloděje. Ta chce připomenout několik zlodějen od devadesátých let, které jsou pro mnohé překvapivě propojeny. A nehodlá zůstat jen ve virtuálním prostoru internetu – například ve čtvrtek chystá v Praze demonstraci před jedním bankovním domem.
„Jsme skupina podvedených českých občanů. Nelíbí se nám, že nás stát i banky okrádají a lžou nám. Chceme spravedlnost, nechceme platit bohatým bankéřům luxusní auta a dovolené,“ představuje se skupina Zastavme zloděje.


Jejím cílem je připomínat veřejnosti největší okrádání Čechů v historii. Za několik dní existence byla na facebookové stránce skupiny připomenuta řada nejvýznamnějších kauz.
Například kauza OKD byla připomenuta starším textem současného poslance Pirátů Jakuba Michálka s názvem „Sobotka by měl sedět spolu s Bakalou na lavici obžalovaných“. Ten psal Michálek v roce 2017 po zážitku výslechu Bohuslava Sobotky před soudem v roli svědka. Podle Michálka by tehdejší premiér měl figurovat v soudním procesu v úplně jiné roli.

Jak připomněl, byl to Sobotka, kdo privatizační projekt vládě předložil, a úředníci se soudním znalcem, kteří byli obviněni, připravovali podklady de facto pro něj. „To, že Sobotka dnes poukazuje na to, že podváděli i jiní před ním, je sice hezké, ale pouze tím odvádí pozornost od projednávané kauzy a také vzbuzuje otázku, proč s tím nic nedělal, když to jako ministr financí věděl a měl řešit, protože nárok ještě nebyl promlčený,“ dodal Michálek.
CELÝ TEXT ZDE
Pak ještě připomněl příběh, jak se OKD dostalo do portfolia miliardáře Zdeňka Bakaly a také konexe na nejvyšších místech, které mu pomáhaly. Od prezidenta Havla, přes guvernéra ČNB Tošovského, ministra a předsedy lidovců Josefa Luxe, jemuž už v devadesátých letech dělal poradce, a samozřejmě Karla Schwarzenberga, jeho obchodního partnera z mnoha firem. Například spolu privatizovali karlovarskou Becherovku. Na tuto privatizaci a její podivné okolnosti zavzpomínal ekonomický komentátor Pavel Páral – vláda se k jejímu schválení sešla narychlo uprostřed jednání Sněmovny a klíčový hlas dodal Jan Ruml (lidovci a ODA měli jen polovinu hlasů a ODS nesouhlasila).Pokračování na PL

17 komentářů :

 1. Měl bych jeden recept na zlepšení poslanecké sněmovny. Jak známo, v PS sedí lidé, kteří ZASTUPUJÍ jejich voliče.

  Návrh: PŘED KAŽDÝM ZASEDÁNÍM POSLANECKÉ SNĚMOVNY BY MĚL BÝT PŘEČTEN POSLANECKÝ SLIB, který všichni podepsaii. Tak by se mohlo (teoreticky) zabránit hlasování podle "stranického klíče"! Jinak je možno žalovat jednotlivé poslance za porušení Poslaneckého slibu, jelikož NEHLASOVALI PODLE SVÉHO NEJLEPŠÍHO SVĚDOMÍ A VĚDOMÍ! Tím pádem by mohl být i odvolán na základě referenda v okrese, za který byl do PS zvolen (to je jen jedna z alternativ).

  Vím, že to vypadá složitě, ale při trošce dobré vůle by to nebyl až tak velký problém. To che opravdu jen chtít. Domnívám se, že by se zvednul zájem o politické dění a byl by to krok k opravdové demokracii.

  Není to fantasmagorie, je to odstranění NĚŠVARU, který tu přetrvává od roku1990!!!

  Příklad nešvaru: nemožnost stvořit vládu po volbách. všechny strany proti jedné, PROGRAMY STRAN ŠLY STRANOU!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytat zloděje je ve fungujícím systému rutinní činnost.

   V NAŠEM systému je nejdřív nutno hluboko sáhnout do ladění.
   Část exekutivy - prokurátoři (rozhodně nezastupují stát, pronásledují vybrané kidi) a určitá vrstva policie - a elita právníků udržují shnilý stav společnosti, aby si zachovali koryta.
   Je zapotřebí je přesvědčit, že to nemůže fungovat nadlouho.
   Musí to být mocný sek.

   Poláci a Maďaři to dokážou, Slováci jsou ještě větší chudáci naž my.
   Sobotka se měl potácet po kriminálech od roku 2006, jako jeho svým způsobem protikus, Kubice.
   Místo toho se pořád dívám na ministranta Bublaninu, který tehdy nvšechno zamazal a dnes nosí drahá saka.

   Smazat
  2. Problém je v tom , že všichni ti gauneři si nakradli dost na to aby si zaplatili tu smečku elitu právníků . Obyčejní lidé si je nemohou dovolit zaplatit a tak se mnohdy práva nedovolají . A změna je v nedohlednu . Není v Česku síla která by zjednala nápravu .Snad mlčící většina až se probudí .

   Smazat
  3. 15:34 domníváte se, že podle nejlepšího vědomí a svědomí nelze hlasovat podle doporučení vlastní politické strany? Vidíte takové to rozhodování značně jednoduše, obávám se.

   Smazat
  4. pro Anonymní 16. srpna 2018 1:53
   KAŽDÝ POSLANEC SKLÁDÁ SLIB ZA SEBE A NIKOLIV ZA STRANU !

   Dva lidé dva názory. Sto lidí sto názorů. Chcete-li náhledů na věc.

   Smazat
  5. pro 18:50 je to jen o lidech. Ale lidi jsou magoři a není síla je dát dohromady a ty zloděje z PS a senátu vyházet z okna! Přitom je to "práce" užitečná na týden??! Víc bych tomu nedal!

   Smazat
 2. Ano to je výborný nápad a neni k tomu potřeba měnit žádný zákon. Stačí když to někdo v parlamentu navrhne a uvidíme kdo bude proti. No demokrati v parlamentu do toho.

  OdpovědětSmazat
 3. Upřimně řečeno, název strany je pro starší generaci,kam patřim, poněkud netradiční. Leč jejich činy a plány dávají naďěji na vyvětrání zatuchlostí v Parlamentu. Budou-li v tomto směru pokračovat, tak konečně budu mít koho volit. Moc prosím, ať uplatní svou profesionalitu v oblasti digitalizace stáních systémů. Nemohu se smířit s útratami miliard na IT ministerstev, které navrhovali amatéři (některé jsou nepoužitelné, jiné neprovázané). Pořádek v evidenci znemožní tunelování šibalům a budeme se divit kolik korunek zbyde pro potřebné. Přímo sobecky si přejí, aby se to Pirátům povedlo. Držím palce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti jsou jen mladší TOP09.

   Smazat
  2. Piráti jsou parta zdrogovaných buzíků a tím pádem TOP 09 a ODS. To je sebranka nevoliotelných nul!

   Smazat
  3. 23:04 "...parta zdrogovaných buzíků..." - ... i jiní zajímaví hoši jsou v té komisi. Třeba byvší
   zastupitel Orlové, nyní za ANO poslanec, za byty
   kolegů horníků bije se jako lev. Tuší on, komu
   Orlová prodala akcie OKD, které skončily u toho
   šikuly, jenž byl v pravý čas na správném místě? Vysoce placenými právníky vybaven (jak píše nejlepší z Bestů). Némlich jak Al Capone ve filmu Někdo to rád horké (jen ty bílý dečky chyběj´- zatím). - P.S. Z poslední věty 23:04 jakoby čouhal strach z těch kluků! sck

   Smazat
 4. Zbytecny clanek, LIDI SOUSTAVNE VOLI PRAVICI, PRAVICE VZDY KRADLA, KRADE A KRAST BUDE, po celem svete. neotravujte takovymi clanky, tohle si preje lid. Lid, kdyz si pral, aby vladla KSC, vladla KSC a NEKRADLO SE. Copak je narod blby, aby nevedel co chce? CHCE ABY SE KRADLO A PROTO VOLI PRAVICI, TA NEZKLAME, A KRADE!

  OdpovědětSmazat
 5. Jo to by bylo krásné poslat do lochu havloidní zločince.

  OdpovědětSmazat
 6. Jestliže je existence jedinců v systému podmíněna dosahováním zisku, v konkurenci nutně jeho maximalizací, pak výsledkem nemůže být nic jiného, než čeho jsme svědky. Korupce, okrádání, zločinnost, nemravnost, produkce prekariátu a lumpenproletariátu. To nechápou hlupáci, nechtějí chápat a popírají všichni ti, kteří si z té a v té nemravnosti nad poměry žijí.

  OdpovědětSmazat
 7. V Rakousku,se taky maximalizuje zisk, ale přiměřený, tak se tam žije slušně bez tunelářů, šejdířů a lichvářů. Zákony se dodržují a jsou pro lidi. Vono to jde i bez Karla Marxe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:10

   Ta "přiměřenost" celá desetiletí fungovala na principu "proporce", tedy toho, že politici různých stran měli rozdělené své pašalíky (koryta), a pouze se starali - jak je to v hezkém ruském úsloví - aby "nikdo nekradl víc než odpovídá jeho hodnosti".
   Otázkou ovšem je, jak dlouho ještě? Dnes se po korytech dychtivě vrhli ti, kteří se dlouho cítili být nepráve odstrkování = FPÖ. A mladý bezpáteřný kancléř jim v tom prozatím nebrání, proč taky?

   Mladá česká asistentka na vídeňské universitě např. k aktuální situaci píše:

   "Takový není jen Sebastian Kurz, taková je doba. A ta ukazuje, že liberální demokracii nezrazují ani populisté, ani jejich voliči, ale ti, kteří ji kdysi pomáhali utvářet. Ti, kterým zajistila sociální smír i elitní vzdělání a kterým už se nechce vést onen únavný a ušmudlaný boj za něco dnes tak naivního a neefektivního, jako je lidská solidarita a respekt.“ ( = poslední odstavec článku "Rakouské volby: jak se z radikalismu stal pragmatismus", Anna P. Durnová - 16.10.2017) - To, že autorka chápe "liberální demokracii" jako normativně positivní stav, můžeme v této souvislosti nechat bez komentáře.

   Nezapomeňme taky na to, co předcházelo: austrofašismus (zejména 1929-1938), nadšené uvítání Hitlera ve Vídni (1938), radostná arizace majetku (srovnatelná svými rozměry snad jen s rozkradením českých zemí po Třicetileté válce) a také napjaté poměry let 1945-1955.
   Nicméně sečteno a podtženo člověk musí uznat, že to Rakušané nakonec nezvládli tak špatně.

   Pokud ovšem tvrdíte, že tu nejsou tuneláři, šejdíři a lichváři, jste na velikém omylu:
   Jörg Haider (coby hejtman v Korutanech), Karl-Heinz Grasser (bývalý ministr financí), Alfons Mensdorff-Pouilly (obchodník se zbraněmi) a celá řada dalších.
   A ovšem, abych nezapomněl na sociální demokraty: aktuálně tu máme neuvěřitelné věci spojené se stavbou nemocnice ve vídeňském Floridsdorfu.

   Smazat
 8. Stabilita předpokladá sociální smír a nasledně i ninimalizace rizika zisku. Snaha o maximalizaci zisku zvyšuje nestabilitu a tudíž i vtěší riziko. Nevím, ale dobrodružství,kterému říkají pragmatizmus, vede do pekel. Trumpiada je hra na nesmyslné změny cel,která možná spusti v důsledku celosvOÚ krizi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.