Reklama

pondělí 13. srpna 2018

Dobrovolná impotence ruské a čínské vlády

Paul Craig Roberts
13. 8. 2018      PaulCraigRoberts
Politika ruské i čínské vlády je pro mě záhadou. V sankční válce, kterou proti nim Západ rozpoutal, drží v ruce všechny trumfy, ale nevypadají na to, že by věděly, jak s nimi hrát.
Už po dlouhá léta je americká NASA závislá na dovozu ruských raketových motorů, ale bez ohledu na americké sankce, urážky a vojenské provokace, Rusko dál své motory NASA posílá.
A proč? Protože ruští ekonomové tvrdí své vládě, že bez cizí měny se hospodářský rozvoj Ruska neobejde.


Evropa je závislá na ruské energii. Čili na tom, aby její továrny nestály a její obyvatelé v zimě nezmrzli. Ale Rusové své energetické kohoutky směrem na Evropu v odpověď na evropskou účast na washingtonských sankcích neuzavírají, protože ruští ekonomové tvrdí své vládě, že bez cizí měny se hospodářský rozvoj Ruska neobejde.

Jak Michal Hudson i já jsme už nesčetněkrát vysvětlili, je tenhle argument nesmyslný. Ruský rozvoj není totiž na ziskání cizích peněz jakýmkoli způsobem závislý.

Což ovšem není jediný blud, kroužící v hlavách vůdců ruské ekonomiky. Druhým je ten, že Rusko potřebuje cizí investice. Na což odpovídáme: Ty jsou dobré jen k tomu, aby se část zisku ruské ekonomiky odváděla do zahraničí. K ničemu jinému.

Rusové jsou též přesvědčeni, že by měli volně obchodovat s rublem. A na to odpovídáme: Tím z něj učiníte předmět spekulace na cizích měnových trzích. A jestliže se Washingtonu zachce přivést Rusko do měnové krize, jediné, co Federálnímu rezervnímu fondu a jeho vazalským japonským evropským c
entrálním bankám a cenrální bance britské bude stačit udělat, bude, že sníží hodnotu rublu. A západní spekulanti budou už jen sčítat zisky.

Neoliberální ekonomika je zkrátka podfuk a Rusko do něj spadlo. A totéž se přihodilo i Číňanům.

Představme, že když všechna obviňování Ruska začala – dejme tomu případem Skripal – Putin by na mezinárodní scéně vystoupil a řekl: „Britská vláda lže až se jí z huby práší, a stejně lžou všechny ostatní západní vlády, včetně Washingtonu, které nehoráznou britskou lež opakují. Rusko považuje tyto lži za vysoce provokativní a za součást kampaně, jejímž cílem je připravit lid Západu na vojenský útok proti Rusku. Tento stále sílící proud svévolných lží a západní vojenská cvičení na našich hranicích přesvědčily ruskou vládu, že se Západ chystá na Rusko zaútočit. Důsledkem takového kroku bude totální zničení Spojených států i jeho loutek“.

Takovéto prohlášení by učinilo konec svévolných provokací, vojenských cvičení i sankcí.

Namísto něj ale slyšíme z Ruska slova o „nedorozumění“ mezi námi a našimi americkými partnery, což samozřejmě jen povzbuzuje Západ k dalším lžím a dalším provokacím.

Anebo – jako reakci mírnější – by Putin mohl vyhlásit toto: „ Jelikož Washington a jeho servilní evropské loutky na nás uvalují další a další sankce, končíme s vývozem raketových motorů americkým leteckým společnostem a zastavujeme i vývoz naší energie do Evropy. Zakazujeme též přelety amerických dopravních letadel přes území Ruska a zavádíme represivní opatření proti všem americkým firmám, působícím v Rusku“.

Jedním z důvodů – kromě onoho omylného, že Rusko potřebuje západní peníze – pro který nic z mnou naznačeného Rusko nečiní, je chybně vykalkulovaná obava z toho, že Washington by po energetickém stažení Ruska z Evropy mohl nastoupit v Evropě na jeho místo a začal Evropu zásobovat svým plynem vlastním.

Je to ovšem obava lichá. Žádná infastruktura není pro takovýto krok připravena a trvalo by léta, než by připravena byla. A než by k tomu došlo, postihla by Evropu masová nezaměstnanost a spousta lidí by v zimních měsících zmrzla.

A proč tedy Rusové svou vítěznou hru nezahajují?

Vláda nemá k dispozici poradce, kteří by neměli hlavy vymyté neoliberální ekonomikou. Vymývání mozků, které Američané poskytli Rusku během Jelcinový éry, zde bylo dodneška zinstitucionováno. A zakleto v této pasti, není Rusko pro Washington ekonomickým soupeřem.

Skvělý příklad země, kterou by Rusko i Čínu mohly vytáhnout z NATO, představuje dnes Turecko. Rusko i Čína by mohly Turecku nabídnout výhodné obchodní dohody, smlouvu bezpečnostní i členství v BRICS, a Čína by navíc mohla vykoupit tureckou měnu ze zahraničních měnových trhů. Což by ostatně mohla učinit i pro Irán.

Avšak ani Rusko a ani Čína neprojevují pro takové akce dost rozhodnosti.. A obě tyto země, nalézající se pod stejným washingtonským tlakem jako Turecko, jen nečinně sedí a cucají si palce.

Vybral a přeložil Lubomír Man

57 komentářů :

 1. Domnívám se, že je to spíš tak, že Putin a Číňané myslí na víc tahů dopředu než Američané včetně pana Robertse. Američané jsou zvyklí začínat vlastní iniciativou s pocitem, že mohou vše. Putin je džudista a využívá cizích chyb. V tom vidím ten rozdíl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, připusťme, že na tom článku může něco pravdy přece jen být. Slované jsou od přírody velmi slušní, což z nich ale může učinit otloukánky. Vše je mnohem složitější, ale mně se kupříkladu vaří v žilách krev, když vidím, jak státy, které nás už tolikrát zradily a ani dnes to s námi nemyslí dobře, označujeme za strategické partnery a přátele, bez nichž se neobejdeme. Řekl bych, že se na náš úkor docela dobře baví, když jim nejsme s to učinit "STOP" vysávání naší vlasti. Ba co více, my se o to ani nepokoušíme a necháme na sobě dříví štípat s odůvodněním, že tak je správné, tak to má být...

   Smazat
  2. Soudruzi, kdy konecne vytrestate USA svym zlatym rublem?-)

   Smazat
  3. Tohle chování Ruska a Číny je výhodné ještě z minimálně dvou dalších důvodů:
   1. moc USA a severozápadu bude už jenom slábnout a posilovat bude multipolarita;
   2. SS nepošlapávají mezinárodní právo a nelikvidují si pověst protože je to pro ně výhodné, ale protože jiné možnosti jsou pro ně stejně nevýhodné, nebo ještě horší; zatímco zachování si tváře a důvěryhodnosti bude v budoucnu výhodou.

   Smazat
  4. Emoce stranou, je potřeba být pragmatický. USA je pod vlivem šílenců (neokons). Jde o to zajistit přežití lidstva. Špatné řízení je silové a vždy vede ke krachu. Prudký rozpad dolarové pyramidy by vedl k celosvětovému chaosu, proto i Putin doporučoval, aby se obchodovalo dolarech, ale podmínil to, že USA nebude škodit Rusku. Jenže šílenci v USA nepřenesli přes svou pýchu, že jim někdo říká co mají dělat. USA spoléhá na zradu Ruských elit (když nedávno navštívili ruskou dumu, všichni se mohli posrat a vstali a tleskali), že odvetné sankce nebudou. Napříkald jestli USA nebudou mít raketové motory z Ruska, tak můžou zabalit svůj vesmírný program. Uvidíme neokons a liberální demokracie je odepisována GP (globálním prediktorem) a pyšné USA elity jsou nyní na smetišti dějin, ale nebudou se chtít vzdát, bude to horký podzim, jejich odpis, podle jejich kvičení se blíží k vrcholu.

   Smazat
  5. 18.57 , havlokavarniku , ses si jistej , ze ten us dollar je zlaty ?

   Smazat
  6. Ba ne, tak jednoduché (jak to vidí Roberts) to zase není.
   Radikální řez jde udělat, když mám v ruce včechny trumfy... a to zase Putin nemá. Například, nasrat se a vyklidit Evropské pole z hlediska závislosti na ruský plyn, to by byla chyba všech chyb a na tu vychcaní ušáci jen čekají. Ta ušácká svoloč se snaží sebevíce nahradit ruský plyn jakýmkoliv jiným plynem, třeba i jejich LNG, které se snaží lodní přepravou vozit do Evropy, ale náklady převyšují cenu ruského plynu na trhu. Jakýkoliv jiný plyn (např.z Ázerbájdžánu, nebo z Norska a pod.) bude již vždy dražší, neboť Rusko vlastní již zbudovaný transit a chystá zbudovat nový. Docela chytře promyšlený. S cenou plynu můžou hýbat, mají tam dost velkou rezevu a tak jim nemůže nikdo konkurovat. Co ale ušáky sere nejvíce je to, že plyn a ropa Rusko postavilo na nohy a nyní je posiluje a zdokonaluje. Zatímco poválečné splátky emerického dluhu jsou v kelu,a výroba se přesunula do Číny, nemají světu co nabídnout. Jejich příjem je teď mizerný a proto se snaží přisát Evropu na jejich závislost. Nejde jim o jejich zboží, jak píši nemají co nabídnout (snad jen předražený H.D.), ale o trh který ovládají. Jakákoliv malá domů jim prospěje. Takže dělat radikální a nepromyšlené věci, je hovadina.
   J.C.

   Smazat
  7. Někdy mě připadá, že Roberts je nastrčený agent, kterému mají uvěřit, že ví, kudy vede cesta. Ale on jen navádí k tomu, co USA očekává. A nějak se jim to nedaří. Je zvláštní, že Roberts po těchto názorech co vypouští, ještě žije a nebo, že se dnes někde neukrývá na Ekvádorské ambasádě...

   Smazat
  8. Ad J.C.
   souhlasím a jenom pro vyjasnění doplním, že západní vlády nebudou mít žádný problém tahat dražší plyn odjinud, pokud to splní účel proti Rusku. To by ale musela být společná dobře propagandisticky ošetřená akce nejméně na několik let. Putin nemá ale žádný důvod jim dodávat propagandistické střelivo.

   Smazat
  9. Naprosto sdílím Váš názor, pane Davide

   Smazat
 2. Pane David já také a navíc by potvrdily ta prohlášení že se nedá Rusku věřit. Dále si myslím že všechny ty akce tzv EAS budou mít opačný výsledek než očekávají. V tomto mě pan Roberts zklamal a přisuzuji to jeho neznalosti mentality ruského národa totiž čím víc na něj tlačíš tím je houževnatější. Také nemá většina lidí takové potřeby jako v té vyspělé civilizaci a to nechápe dost lidí co tady píše.

  OdpovědětSmazat
 3. Američani ovládají, Mezinárodní měnový fond a Měnovou banku, dvě instituce, které rozhodují o všech měnách, které na světě jsou. ˇAt budete dělat co budete chtít, stejně, Amerika všechny okrade. Američané mají obsazené všechny vlády na světě, kde mají své lidi, kteří prošli školením v USA. Tito lidé pak otevřeně pracují pro USA a proti svému lidu. U nás se to projevilo tím jak Američani doslova ožebračili Vagonku
  Studénku, Tatru, Let Kunovice a další a další firmy, které jim byly vládou svěřené za neskutečně výhodných podmínek a Američani tyto firmy vytunelovali. U Letu Kunovice to prováděli tak, že tato firma prodávala to co vyrobila o padesát procent levněji než byly výrobní náklady a dluh který tak vznikal firma pod Americkým vedení nechávali Američani na účtu firmy a když Američani odcházeli z vytunelované firmy, řekli aby dluh zaplatil Český stát což se nakonec stalo. Obrovské zisky v miliardách shrábli Američani. Američani po celém světě dělají podvody a lžou. U nich je to norma jejich povahy a nepovažují to za nic zlého, když někoho okradou a považují to za svojí vysokou schopnost. S tím lidé v našem prostředí nepočítají a když pak zjistí že do široka se usmívající Američan je okradl je už pozdě a Američan jde dál a okrade další a další. Forem jak to udělat je obrovské množství a Američani se v tom školí od mala a v této soutěži jak okrást ty druhé vyhrávají v Americe jenom ti nejlepší. Nikdy na ně nebudeme mít. Jediná obrana proti tomu, je vůbec s nimi neobchodovat, přerušit s Američany veškeré vztahy a donutit je aby se okrádali jenom navzájem a tím zanikli, protože žádné perpetumobile není. Než na to samotné státy příjdou je už dávno pozdě a jsou vytunelovani jako v současné době Turesko, které taky spolupracovalo s USA tak jako Kadáfi, Husajn, Tito, Čaušesku a všechny tyto státy byly Američany vykradené a zničené. Článek má pravdu, ale Rusko a Čína čelí svým lidem kteří byli vyškolení v USA a ti jsou největší nebezpečí pro samotné Rusko a Čímu. Jedině Stálin věděl jak na ně. Erdogan USA také po neúspěšném puči na jeho osobu, zlikvidoval Americké špiony. Oni teď útočí na podstatu jeho hospodářství. Kdyby měl nezávislou měnu a ne tu která je navázaná na dolar, mohl by se tomu zasmát. Ale protože má půjčky v cizích bankách a stáech ovládanými Američany, bude se mu těžko hledat východisko, ale kdo hledá najde, možná se mu to podaří. Ale počítejme s tím že střední třída mu tam začne dělat brajgl protože střední třída a inteligence, vždy jde za Američany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, Let Kunovice vlastnili tvi rusti bratri, tak tady nelzi nebo dostanes pres tvoji nevymachanou rudou tlamu.

   Smazat
  2. Co kecáš, LET vlastní Rusové až teď a konečně jede výroba i vývoj. Přes tlamu můžeš dostat kdykoliv

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:42-mohu vám dělat sekundanta?

   Smazat
  5. Ano popsal jste to přesně, proto také USA nemůže nikdy vyhrát je to letadlo. Stačilo ještě půl roku zachovat socialistický blok a západ by zkrachoval. Letadlo se hrálo dál a nově přistoupivší hráči dotovali další běh letadla, které ale již nemá kam pokračovat. Jediná záchrana letadla je jeho restart, čili celosvětová válka. O tu se USA elity pokusili sestřelením letadla nad Ukrajinou, ale to jim nevyšlo. Ono jim nic nevychází, protože organizátor her elit GP (globální prediktor) jim to neumožní, protože si dovede spočítat, že čtvrtá světová by se vedla kameny a klacky a GP by již nemusel tuto globální katastrofu přežít.

   Smazat
  6. Presne tak. Podle V.V.Pjakina nema v soucasnosti GP moznost opustit planetu zemi, kde je vazan nejakou formou hmotne existence a proto brzdi vznik jaderneho konfliktu, jak je to jen mozne. Aspon jedna dobra zprava pro nas.
   Globalne U.S. pokracuji v politice Babylonskych elit (bankovni system a mamon) ktere jsou pravdepodobne schopny i nehmotne existence, aspon v podobe, jak ji chapeme, zatimco zajmy GP zastava Putinovske Rusko. Tato "hra nervu" je dobre viditelna a je zcela patrne, jak Rusko hraje o kazdou minutu casu a to i za cenu velkych ustupku.
   Je to takove "diky za kazde nove rano", kde my jsme jako ty laboratorni mysky, ktere si u toho hraji na demo-demokracii.

   Smazat
  7. Ad jura 22:26
   nevím, že by Pjakin někdy řekl jasně s určitostí, že GP je nějaká mimozemská inteligentní entita.

   Samotný ten pojem označuje to, co "předurčuje dění", spíš ale jen jakýsi soubor účinků, než někoho konkrétnějšího za tím. Toho kolektiv "Vnitřního Prediktoru Souborné Sociálně Spravedlivé Rusi", jehož je Pjakin jakýmsi mluvčím, neupřesňuje a definitivně neurčuje.

   Smazat
  8. 18:06 Tak jako vždy, výplod bezduchého ulhaného prot AMERICKÉHO devianta. V příspěvku je jedna perla, Jugoslavie a Rumunsko bylo USA vykradeno. To se snad už ani nedá komentovat.Co tam tak asi ti Amíci vykradli? Zvláště Rumunsko zdevastované socialistickým " rájem" Konečně si uvědomte, že proti USA nikdo nemá a mít nebude.

   Smazat
  9. 10;13
   NIKDO NA NĚ NEMÁ????VŽDYŤ TA VANDA OKUPANTŮ MÁ DOLAR VIRTUÁLNĚ KRYTEJ ZLATEM A VE FORT KNOXU SI DALA BÍDA S NOUZÍ RANDE!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 4. Myslet si a domnívat se znamená nic nevedet. Putin stejně jako Gorbačov dělá podobné chyby.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko dělá jen to co musí! Připravovat se v rámci svých možností na válku a oddálit ji co nejpozději! Preventivně ji nezačne ale ukončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1834 zkuste historii embarg a sankcí.Pak vám dojde kdo a proč začal např.2 WW.a to nejen v Evropě.Čina i Rusko mají jen dvě možnosti.Buď se podvolí USA a mezinárodnímu společenství a nebo začnou válku.
   Nakonec Putin už od r.2008 o ničem jiném nemluvi.

   Smazat
  2. 22:02- Němci prohráli 1.WW proto začali 2.WW. Pokud je mi známo, Rusko 2.WW vyhrálo, proč by začalo 3.WW? Někdo jiný asi žádá revizi té předcházející, nemyslíte?

   Smazat
  3. PS. My jsme se podvolili "mezinárodnímu společenství" v 38. a válce to stejně nezabránilo, tak hledejte jiné příčiny.

   Smazat
  4. 8:44 Žeby tehdejši ČR byla velmoc votom nevim. Vaše srovnani ČR s dneśni Činou a Ruskem proto nesedi.

   Smazat
  5. 12:24-To jen abyste si uvědomil váhu a ošidnost role mezinárodního společenství. Jistě, vymahatelnost práva tohoto společenství lze uplatnit jen na slabé, to má být plus? Byly tyto státy po válce potrestány? Nebo snad Vy schvalujete diktát "mezinárodních(nadnárodních) společností?

   Smazat
 6. Cim muze Rusak potrestat USA? Zakaze vyvoz ziguliku do USA? Zakaze Amikum oblekat rubasky? Nedopreje Amikum opojnou slast samohonky?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19;56
   TEBE UŽ PŘÍRODA POTRESTALA,MÍSTO MOZKU TI TY HAVLOTROSKO DO PALICE NECHALA NASRAT....'A ŽE TO BYLA POŘÁDNÁ DÁVKA JE VIDĚT!!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  2. 18:56 "To se nám to žvaní, když o věci nic nevíme". To je vaše zásada?

   USA mají s Ruskem obchodní deficit kolem miliardy dolarů MĚSÍČNĚ. Speciálně pro vás: deficit znamená, že USA z Ruska za více nakupují, než do Ruska prodávají. Nevím, jestli nakupují Žigulíky, rubášky nebo samohonoku. Ale je toho hodně, čím by je "Rusák mohl potrestat". Zhruba třikrát tolik, než jak je může "potrestat" Amík.
   https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html

   Smazat
 7. Ono to USA zabolí ,až se přejde na obchodování v národních měnách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi opravdovy rusky trouba. Rusko potrebuje kupovat technologie od USA. Naopak USA se ti na tvoji usmudlanou valenku a rubasku vysere:-)

   Smazat
  2. 19:28-Vy jste zase trouba z USA. Čeká se patová situace- USA versus Čína, bude-li válka, bude záležet na dráždění medvěda, proto USA volí zatím "oslabení Číny". PS. Rusko technologie může dostat i od Číny.

   Smazat
  3. 19:28
   "Rusko potrebuje kupovat technologie od USA"? Proboha jaké??? Vždyť USA vyjma zbraní a výzkumu vesmíru, kde zaostávají jen za Ruskem, zaostávají za celým vyspělým světem.

   Smazat
  4. 6:56 Myslíš to Rusko,které skončilo u Žigulíka,dřevěných misek a lžic, kdy poslední opravdovou vesmírnou sondu vyslalo Rusko v roce 1983? Tak ti opravdu zaostávají za celým vyspělým světem!

   Smazat
  5. 10;35
   KDYBY uASS OKUPANTŮM RUSKO NEDODÁVALI DO TOHO VĚČNĚ PADAJÍCÍHO ŠROTU MOTORY,RAK TY VOHONI DODNEŠKA LÍTAJÍ LEDA NA KOŠTĚTI!!!!!!!☺☺☺

   Smazat
  6. 12:12 co tady pindate? Rusko samo přiznalo,že je na USA závislé v kosmickém programu,proto 31.7.2018 podepsana smlouva mezi Energomaš a United Launch Alliance na dodavku motoru RD -180.Odmitnuti prodat tyto motory by způsobilo nedozirnou škodu.Proto vy chytráku i přes sankce RF v mezinarodnich vesmirných agenturach spolupracuje.

   Smazat
  7. 13:22
   A uASSackej OKUPANT JE S HDP -110%,ALE POŘÁD SE BUDE BÍT V PRSA,ŽE JE VYSMÁTEJ????!!!!
   LEDA KULOVÝ!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  8. 12:22 Blbečku, neustále tady nečmárej ta svá moudra a PODÍVEJ SE DO SVĚTA . Před pár dny USA vyslala raketu do vesmíru, která byla osazena motory výroby USA. Něco si nastuduj, ať nejsi za vola, ale to ty už dávno seš

   Smazat
  9. 15:15
   A KOLIKRÁT TEN VRAK MUSELI ZKONTROLOVAT A SRART ODLOŽIT,NEŽ TA PLECHOVKA VÍTLA???☺☺☺☺☺!!!!!

   Smazat
  10. 15:15 Vážně, tak USA už několik dní jsou konečné schopné vyrábět vlastní motory? To už jsou na dohled od zaostalého Ruska. Ti jim jistě neprodávali svoje nejnovější kousky.

   Smazat
 8. 19:28
  PROČ BY MĚL RUS KUPOVAT TEN ŠROT HA VYGUMOVANEJ SYFILITIKU V POSLEDNÍM TAŽENÍ????!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 9. Rusak musi neco prodavat, aby v zime neumrznul v zemljance. Ostatni ho ale poradne vycvici a Rusak zase rve, ze ho nikdo nema rad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:49 "Rusák" prodává, abys ty v zimě neumrznul. Pro sebe má všeho dost. Nebo myslíš, že prodá plyn a za utržený peníz si ho sám od sebe kupuje? Být takový hajzl, jako seš ty, tak zavře kohoutek a ty si můžeš topit leda tak sušeným kravincem.

   Smazat
 10. 19:49
  KOUKÁM,ŽE TI DOŠEL ČERSTVEJ STUDIJNÍ MATERIÁL PŘÍMO OD ZDROJE Z uASS VELVYSRANECTVÍ,MONGOLOIDNÍ HAVLOTROSKO!!!!!!☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se na mne porad lepis, ty ruska bukvice? Rekni panu doktorovi, at ti najde v Bohnicich tobe rovneho ichtyla!-)

   Smazat
  2. 19:49 Jasnačka Rusko má zdrojů hodně a proto by jste tam chtěli loupit americký zadlužený zoufalci.

   Smazat
 11. Pane vy jste opravdu korunovanej vůl, něco tak primitivního jsem už dlouho nečetla. Pohrdání zasloužíte hlavně vy a ti, kterým nasloucháte. Zkuste vyburcovat tu poslední mozkovou buňku, která vám zbyla a myslete vlastní hlavou, ale je to marné, je to marné, je to marné že? Není tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše jediná buňka Vám neumožňuje "myšlenku" adresovat? Nebo je to jen destrukční výbuch poslední buňky?

   Smazat
  2. Moje poslední buňka asi stávkovala, protože jsem reagovala na ty názory, že Rusko zůstalo někde na pokraji doby kamenné. Myslím si, že umístění nebyla moje chyba, ale kdo ví.

   Smazat
 12. Koho ze to bol Roberts poradca? S tou jeho "logikou" by som ho neangazoval ani ako nasepkavaca do divadla. Uboha analyza..

  OdpovědětSmazat
 13. Kuci CESI , vy jste skutecne Svejkove a Cimrmani !! To je skutecne uroven vyjadrovani !

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. 9:02 Blbečka havlo smajlíka zase mažou, nedá si tato troska říct.Určitě vyhledej psychiatra, jinou možnost nemáš.

  OdpovědětSmazat
 16. Jen poznámka k LETu Kunovice pro pana anonyma 19:01. Americky vlastnik "hospodaril" tak, ze tovarnu privedl zcela na buben. 1700 zamestnancu prislo o praci. Tovarnu zcela vybrakovali, zasoby rozprodali a prototyp letedla L-610 odvezli do Ameriky vcerne veskere dokumentace. Nakonec zustal americky reditel, který jezdil na trakturku po arealu a kosil travu. Cela tato akce CIA byla organizovana pod heslem otevřeme americke trhy pro české výrobky. Tuto bratrskou pomoc jsem zazil a na vlastní oci videl takze zadne fake news.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.