Reklama

.

.

pátek 3. srpna 2018

Důležité zprávy ukrývejte pečlivě

3.8.2018  Tribun
Sobotní Lidové noviny. Na první straně vývar z tygrů a uprchlíci. Na druhé straně vývar z tygrů a tygří produkty, na třetí straně vývar z tygrů a jak je to možné. Hlavní rozhovor čísla na předposlední straně je na téma – vývar z tygrů. Nic proti tygrům, jednou jsou to zvířata chráněná, nikoliv jateční, takže je to téma, ale ten prostor je zcela neadekvátní významu, jaký tato kauza má, jakkoliv je emocionálně nosná, protože kočičky. 

Mnohem zásadnější jsou ale informace o plánech USA na další válku, tentokráte konečně (!) v Íránu, které se ovšem krčí na straně šest. A netvrďte mi, že výběr strany, na které je ten který text zařazen, je zcela bez významu, že tím redakce nic nesleduje, že tím nedává najevo, jaký význam tomu kterému textu přikládá a že tím alespoň částečně neřídí, kolik čtenářů si ten který text přečte.

Co že se to tedy na té straně šest v textu Břetislava Turečka píše, že to musí být alespoň schované, když už to z nějakého důvodu (nejspíš okurková sezóna a málo obsahu) vyšlo?

Američané šikují svět proti Íránu

Spojené státy podporované Izraelem a Saúdskou Arábií pracují na podvracení teheránského režimu.
(…) rezonuje stále silněji i v médiích. Někteří komentátoři píší o „fanatickém režimu ajatoláhů“, ačkoliv bezpečnostní experti se až nápadně shodují na tom, že na počínání íránského establishmentu není nic fanatického a že má-li něco vyvolávat obavy, pak je to naopak jeho chladná racionalita.
Svržení íránského režimu by pak podle zastánců tvrdé linie vedlo „ku prospěchu samotné země i ke zklidnění ve světě“. S prakticky totožnými sliby řada amerických mediálních a politických činitelů lobbovala před lety i za svržení Saddáma Husajna. A podobně, jako se na počátku minulé dekády hledají stahovala smyčka kolem Iráku, i nyní USA hledají spojence v Íránu, kteří by tažení proti teheránským mocenským elitám dodali punc domácí reformy.
(…)

Při vzpomínce na to, jak USA „zklidňovali“ Vietnam, Irák, Libyi či Afghánistán se já tedy rozhodně klidnější necítím. A při vědomí, že to plánují ve spolku se Saúdskou Arábii, tedy nejtužší současnou diktaturou vyrůstající wahhábismu, tedy nejrigidnější, nejtemnější a nejpuritánštější formy islámu, jsem klidný ještě méně.

Mimochodem, tím domácím íránským spojencem, čili pátou kolonou, má být organizace Lidoví mudžáhidové (MEK) sídlící v Paříži, již se ještě nedávno hlásila k marxismu a figurovala na seznamu teroristických organizací EU i USA a již má v samotném Íránu mizivou podporu.

Zpráva o další chystané válce, o další plánované várce válečných zločinů, z nichž budeme v důsledku svého spojenectví s notorickým agresorem zodpovědní i my, je při vší úctě k tygrům mnohem důležitější, než černý obchod s tygřími mláďaty odchovanými v zajetí. Ta neúcta k tygrům je totiž jen logickým důsledkem neúcty k lidem, kterou si ovšem nechceme přiznat, abychom ji nemuseli pojmenovat pravým jménem – imperialismus.

- - -


40 komentářů :

 1. USA vyvolá válku s Iránem, pak s Ruskem a jestli by se to povedlo tak zaútočit na Čínu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A právě proto by se měli ty země spojit a říci usa dost.

   Vymazat
  2. USA deep state už pravděpodobně žádnou válku ani revoluci nevyvolá, až na možnost pro ně poslední války uvnitř USA. To je ovšem ta nejhorší možná varianta pro celý svět, protože propojenost světa je mnohem vyšší oproti dřívějšku.

   Vymazat
  3. A nakonec to dopadne tak, še socha svobody dostane burku a na světě bude klid.

   Vymazat
 2. rozhodně nesouhlasím s tvrzení,m, že vraždění tygrů, mučení zvířat v cirkusech a tzv., kontaktních a soukromých ZOO, je téma méně významné než jakákoliv válka.


  Myslím, že Zeme a příroda se snáze obejdou bez nás, kteří vše jen ničíme, až se zničíme válkou, než bez zvířat, která mají své nezastupitelné místo v ekosystému a na rozdíl od nás jsou pro přírodu přínosem co do funkčnosti tak co do krásy.

  Nemarginalizujte krutost ke zvířatům a odpornost lidí, kteří se jí dopouštějí, ona , tedy zvířata, jsou nám z hlediska přírody nejméně rovna a hynou pro naše nesmyslné spory a nenažranost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi vůbec netušíte, co to je - válka

   Vymazat
  2. Když se bez vás příroda obejde, tak co tady děláte ? Ubíráte kyslík, vydechujete CO2, prdíte prapodivné smrady a to vše škodí přírodě.

   Vymazat
  3. To jste 12,57 ještě nepochopil že na vině co se špatného v přírodě děje je zdegenerovaná zvrhlá parazitická část lidstva? pokud chcete nápravu tak musíte začít u těchto lidí. Většina lidí nemá tyto potřeby a vaší sysifovskou činnost v zájmu rozděl a panuj musí platit ze svých hladových mezd.Pláčete na nesprávném hrobě. Pďte nám pomoct zničit tyto parazity. Jestli k ním nepatříte?

   Vymazat
  4. 12.57 - dej si studenou sprchu

   Vymazat
  5. Tygři 12:57 by se neměli účastnit debat na lidských webech. Dále osli, Pepkové Vyskočové, a vůbec, všichni trolls.

   Vymazat
  6. 12.57
   myslim, ze Zeme a priroda se snaze obejde bez tebe...
   places na spatnem hrobe, kdyz pro tebe znamenaji vic zvirata nez lide...odejdi, navzdy, co nejdrive, v klidu.

   Vymazat
  7. Je to špatně seřazené, nejdříve se musí přestat lidé zabíjet mezi sebou, aby mohli řešit problémy svého života v biosféře na základě úcty k životu. Pak bude dost zdrojů na obnovu a ochranu zvířat i biosféry obecně. Dokud existují nelidé ochotní vyhlazovat celé národy, musí se nejdříve vyřešit toto, protože co bude platné, když nás postřílí nebo jinak zničí, mrtvý už zvířatům a biosféře nepomůžeme a nelidé pak bez odporu zničí celou planetu, zatím je skuteční lidé brzdí, ale jsou přetlačováni.

   Vymazat
  8. 12:57 ano, to je ten z množiny dobráků, kterým stačí zabrnkat na city zástupným problémem, aby schválili nebo bez povšimnutí přešli i zištné vraždění. A ještě se cítili lepší ostatních.

   Vymazat
  9. no, je to tak, tygr je pro přírodu důležitější než my sami, a nejen tygr, a v očích přírody nejsme významnější.
   Nebo vy nevíte, že jatečná zvířata mají svůj holocaust dnes a denně? či je to snad OK? a ano, přiznám se, zvířata a lidé jsou si v mých očích rovni a navíc - zvířata mám raději, Nepíší blbosti

   Lidé mají možnost volby, zvířata ne

   Vymazat
 3. Urcite se k SS pripojime a nejak to pohunci z CESKE TELEVIZE a dalsi ODUVODNI!!! Povsimneme si narustajici aktivity SS - Pohunku v souvislosti se 'SRPNEM". Nebyly tady tanky VARSAVSKE SMLOUVY,ale RUSKE!!! Ze RUSKO neexistovalo a okupaci naridil UKRAJINEC Breznev, se take nemluvi!!! Na okupaci v r. 39 NEMECKEM, se nemluvi VUBEC!!! Ani o tom, kolik lidi a JAKYM zpusobem zemrelo po r. 68 a po r. 39!!!!! BANDA SPINAVA, POHUNCI, MANIPULATORI A LHARI!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Zmetku hitlerovskej 18:09.

   Vymazat
  3. 18.09 jsi zmetek, nerad toto slovo používám, jediné se hodí, možná i blb.

   Vymazat
  4. Podepiš se ty zrůdo z 18.09...fašistickej šmejde.Bojíš se,co? Já ne..Věra

   Vymazat
  5. 18:27 a 19:24 Asi jste nepochopili. že to 18:09 napsal ironicky.

   Vymazat
  6. Pane Jirsáku, ironie je určitý intelektuální výkon a musí se umět. 18:09 to neuměl, byl redakcí za zhovadilost textu smazán. Díky redakci, díky.

   Vymazat
 4. Gorbačov ve své dětské naivnosti si myslel, že když se Rusko stáhne ze střední Evropy, což udělalo, rozpustí Varšavskou smlouvu, což se taky stalo a rozbije Sovětský svaz, nastane na světě věčný mír a všechny státy na Světě budou jenom spolupracovat. Jenže Američani, už jenom z podstaty své povahy, to co udělal Gorbačov, využili k vojenskému posílení USA a prostřednictvím rozšíření NATO obsadili celou Evropu a připravuji se zaútočit na Rusko prostřednictvím států sousedících s Ruskem. Otázka, kde je mír pro celý svět, který Gorbačov a Reganem slíbili národům Světa? USA vybombardovali od rozpadu Sovietského svazu Jugoslávii, Irák, Libyi, Sýrii a připravují se vybombardovat Irán. Vše zdůvodňují nebezpečí Ruska které dává na obranu ročně míň než 50 miliard ročně a USA je nuceno se bránit proti Rusku celými 700 miliardami dolarů. ročně. Američani mají po celém světě víc než tisíc základen a další a další budují. Přemýšlejí o použití atomových bomb a přitom ž používají bomby s ochuzeným uranem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA se připravují zaútočit na Rusko prostřednictvím států sousedících s Ruskem?
   USA přemýšlejí o použití atomových bomb?
   Asi byste měl ten alkohol omezit v tomto horkém počasí. Prostřednictvím kterých států by to jako mělo nastat? Pobaltské státy? Nebo snad Finsko?
   A k těm atomovým bombám snad vůbec není třeba nic dodávat.
   Člověče, držte svoji fantazii trošku na uzdě.

   Vymazat
  2. 13.51
   Kdyby jste se zamyslel a napsal,že jste sám alkoholik a výpary vám omezuji rozum,nebot jste se nepoučil z toho jak zabili toho Kadáfiho a ted do EU proudi celá musulmanie ,tak by vám bylo rozumět,že repete nechcete.
   Máme dost ohlupovadel tisku a tv nejste tu potřebný navic ,tak se zaryjte do země a tam zůstante jako pomnik a varováni,že ignorance je nesmrtelná.

   Vymazat
  3. 14:34: Souhlas. Tak ignorantovi třeba.

   Vymazat
  4. 13:51
   K těm atomovým zbraním není opravdu třeba co dodávat . Američané už je jednou použili . O tom nevíte nic ?

   Vymazat
  5. Kongres schválil gigantický vojenský rozpočet USA 716 miliard, ale zaprděného trolla 13:51 to neděsí:

   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kongres-schvalil-ginganticky-vojensky-rozpocet-usa-716-miliard-dolaru/

   Vymazat
 5. To už se jím nepodaří. Jak říká Honolulu bude se mírovat a obchodovat. V SS jsou lidé pracovití jako včeličky a samá inteligence tak bažina nemá šanci. Vivat TRAMP.

  OdpovědětVymazat
 6. Při prvním mrknutí jsem se textu lekl, protože jsem zaregistroval "...vývar z tygrů a uprchlíků..."

  OdpovědětVymazat
 7. 14:15 ! PRESNE TAK ! Pracujeme jako vcelicky !
  Zde s radosti a pychou oznamuji, ze jsme zpustili kampan na podporu Trumpovych stoupencu a na podzim je dostaneme do Kongressu.

  To znamena mene sabotaze proti agende presidenta Trumpa a zlepseni mezinarodnich vztahu.

  A my to vyhrame i bez toho - abychom pozirali tygry, ktere budeme krmit cenzory.
  H. SVETLONOS a agilni aktivista v radach Trumpovych stoupencu / volicu.
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Co já vím, tak testy agility provádí páníčkové se psy. Gratuluji ti mopslíku Hedvičku.

   Vymazat
  3. Honolulu dokažte že jste světa znalý a rozumný a nereagujte na nadávky. Sám se tím shazujete.

   Vymazat
  4. 18:57 Jestli jste Čech, a souhlasíte s tím, že Češi jsou hurvínci, jak je Honolulu nazývá, potom se dá pochopit, že ho považujete za "světa znalého a rozumného", pak ale souhlasíte s tím, že jste taky hurvínek. Budete v tom asi ojedinělý, protože většina Čechů, včetně mě se za hurvínky nepovažuje, a skuteční Češi jimi také nejsou. A Tak ten blbeček dostává, co si zaslouží.

   Vymazat
  5. No proč nebýt v mém věku Hurvínek ale myslel jsem to tak abych jej nějak uklidnil. Spejbla jednoho. Přečtěte si to bez zaujetí. Co je tam špatně?

   Vymazat
 8. Ale ono to do sebe zapadá. Nic proti ochraně přírody a potrestání deviantních zvrhlíků, bavících se týráním zvířat. Ale my jsme se dostali někam úplně mimo. Jsem "kluk" z vesnice. I když jsem nikdy nepodlehl extázi při zabíjení domácích zvířat, musel jsem přijmout fakt, že byla chována na maso a když přišel jejich čas, byla poražena a zkonzumována. Dnes? Mám pocit, že většina dětí žije v představě, že maso na řízky se vyrábí v nějaké továrně. Sledujeme přiblblé reklamy, kde naším hlavním, ne li jediným úkolem je obletovat naše čtyřnohé miláčky. Tak to máme pěkně rozdělené. Zatímco děti sypou kočkám Whiskas, omladina demonstruje za práva velryb a tygrů a otcové musejí pěkně makat, aby zaplatili hypotéky , leasingy,... a volnočasové aktivity svých zblblých dětí. A nikdo z nich si ani nevšimne, jak je s nimi manipulováno a jak se krůček po krůčku blížíme k velkému maléru.
  Lidi jsou zdegenerovaní, zmanipulovaní a většinou plně zaměstnaní. I "ochrana " tygrů má za úkol všechno jiné, jen ne samotnou ochranu tygrů. Pobavit čtenáře a posluchače, odvést pozornost od jiných, důležitějších témat a dost možná i umožnit vymodelovat další cecek na dojení našich peněz nějakou nově založenou neziskovkou na ochranu tygrů v Čechách. Založenou samozřejmě těmi "správnými" lidmi.

  OdpovědětVymazat
 9. V této retardované společnosti mají zvířata větší ochranu než lidi. Ne každý se narodí jako Baťa nebo chytrolín co dokáže s většinou lidí vydrbat. Dost lidí nechápe že jsme v 21 století a sociální spravedlnost je nutná k přežití lidstva.

  OdpovědětVymazat
 10. 18:57 - Pane ! Radost z toho , ze jsem mohl pichnout do hovna klackem v Africe a perem na N.R., do super hovna - nicka Mugabeho, si nemohu nechat odpustit ! Dela mi to radost !

  ------------------------------------------------------------

  Basto ! Autore - vsiml jste si ZMENY ? Dr. David kandiduje za SPD a Kopecky zacina psat, jako muj stranicky kolega ! Vite co to znamena ?

  ------------------------------------------------------------

  Pro tebe Mugabe, ty dobytku to znamena, ze budes odhalen. Ze bude znama tvoje identita a budes chodit na prochazku kanalama.

  H. bystrozraky, sveta znaly svetlonos !

  OdpovědětVymazat
 11. Na články pana Turečka se vždycky těším ,tak moc se liší od ostatních příspěvků ....a v televizi ho neuvidíte,jako kdyby nám něměl co říct a přitom nám tam předvádějí skutečné duté hlavy ,které se jen zalykají nenávistí ke všemu Ruskému a naopak ,všichni leštiči klik paní Merkelové ,která provádí politiku mutti kulty a dostává celou Evropu do takovým problémů ,že je přímo ohrožena její existence ...Pan Tureček měl pořady i v rádiu a opravdu se daly poslouchat ...Jen doufám ,že to lidovkám vydrží a Turečka si podrží ....Asi opět musíme číst mezi řádky ,prokousávat se zbytečnými bulvárními články ,abychom objevili perlu ....Ještě že v tom máme praxi,ale co ti mladí ? Marieza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Tureček i učí, tak doufám, že něco do těch dubových hlav natluče. Kromě něj "mohu" ještě Ivana Hofmana.

   Vymazat