Reklama

středa 1. srpna 2018

Erik Best: Blízcí přátelé mají pojistku

1.8. 2018  EB
Rozhodnutí Ústavního soudu změnit definici „osoby blízké” tak, aby nezahrnovala jen rodinné příslušníky, ale i velmi blízké přátele, má příchuť absurdity. V případu obvinění ze znásilnění ženy jejím odloučeným manželem stál soud před otázkou, jestli blízká přítelkyně obou manželů musí svědčit (nemusí). Rozhodnutí soudu má ale dalekosáhlejší význam, byť termín „osoba blízká” se objevuje v mnoha českých předpisech.

Včera se právník Filip Melzer v Českém rozhlase nevěřícně ptal, jestli to znamená, že blízcí přátelé teď budou mít přístup ke zdravotní dokumentaci člověka v případě kómatu nebo smrti? A co oblasti daní nebo střetu zájmů, na které se vztahují pravidla o „osobách blízkých”? Co když například známý pražský právník zakrýval a spravoval nelegálně nabytý majetek vrcholného politika, zatímco byl v úřadu? Byli by také chráněni před výpověďmi, kterými by si mohli navzájem uškodit, protože byli velmi blízkými přáteli? To brzy zjistíme.

13 komentářů :

 1. No tak to je opět strašná blbost osoba blízká je jen rodina.

  OdpovědětSmazat
 2. Ústavní soud má jenom ty kvality, jaké vyzáří živoucí věšáky na jeho taláry... Tedy zatím nic moc, dámy a pánové.

  OdpovědětSmazat
 3. Celý státní aparát je mafie a provádí legální teroristickou činnost na základě zákonů které si sami navrhnou a schválí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto by měli vědět všichni občané.

   Smazat
  2. My marxisté chápeme třídní podstatu práva i státní moci a nedivíme se...

   Smazat
 4. Mně z toho vychází, že jsou lesby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Súčasný viceprezident Spojených štátov amerických Joe Biden vyhlásil, že za americké prijatie homosexuálnych manželstiev sú z veľkej časti zodpovední židovskí predstavitelia v médiách. „Verím, že kultúra a umenie ovplyvňuje naše postoje a dianie v Amerike,“ vyhlásil na recepcii Demokraticko-národného výboru počas mesiaca židovsko-amerického dedičstva. Uviedol napríklad sociálne médiá a situačnú komédiu „Will and Grace“, na ktorých tvorbe majú mať veľký podiel práve Židia.

   „Stavím sa, že 85% týchto zmien, či už v Hollywoode alebo na sociálnych médiách, je dôsledkom pôsobenia židovských lídrov v priemysle,“ povedal. „Vplyv je obrovský, vplyv je obrovský. A môžem dodať, že všetko to slúži dobru“. Biden rovnako ocenil židovský príspevok k vede, imigračným reformám, umeniu a feminizmu.

   http://zemavek.sk/slovenska-duhova-hanbasada/

   Americka je americka ,tam je hej tam jsou k.urvy na prodej ,tam je blaze tam se souta na podlaze ,po oprave garaze tak tam v ni stal a stale ho tam ladoval
   Ma tu gumovou panu a z vylohy ,ta neni pichla a neutika vzduch

   Smazat
  2. Nevim presne co je to lesba ,jsou to po nasem lizpicnice ? Jak rika gadzo Homolo

   Smazat
 5. To je klasické ptydepe - rozmlžení všech významových atributů, takže i relativně rozumné poučky vypadají po vykastrování několika podstatných jmen jako nařízení o něčem ze šaškecu. Na základě dlouhých soudních lhůt V.K. starší pustil z kriminálu stáda lotrů. A bylo vymalováno. A Zeman z Hradu? Hřímá proti imigrantům a nelítostně tlačí socdem. která je nejenom vítačská, ale i velmi proněmecká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:16 Nebo to bylo na základě příslušnosti k nějakému vládnoucímu klanu.

   Smazat
  2. Protože dostali od V.K. tu amnestii, kterou zastavil trestní stíhání několika podnikatelů v kauze H-Systém, dodnes se neví, kde ty peníze skončily!

   Smazat
 6. Když se podává návrh zákona, bylo by potřeba vždy specifikovat:
  1) nejen instituci, ale i osoby, ze kterých návrh vyšel
  2) účel a důsledky návrhu
  3) jak povede k větší spravedlnosti
  Zdá se, že ve všech vyšších státních institucích jsou lidé, kteří navrhují zbytečné až nesmyslné zákony, aby nebyl prostor řešit problémy týkající se skutečných a důležitých potřeb většiny lidí a spravedlnosti v kontextu demokracie

  OdpovědětSmazat
 7. Zákony u nás navrhují šéfové mafii a v parlamentě je prosazují a schvalují doktoři Plzeňské vysoké školy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.