Reklama

středa 15. srpna 2018

Erik Best" Profík Bakala v zemi diletantů.... Předseda komise Lukáš Černohorský možná vyhrává na poli PR, Bakalovi vysoce placení právníci ale vyhrávají na poli práva.

15. 08. 2018  EB
Výhodou Zdeňka Bakaly v kauze OKD vždy bylo, že jako suverénní profesionál stojí proti bandě amatérů. Když jeho právníci připravovali dopis parlamentní vyšetřovací komisi k OKD odeslaný 2. srpna, začali konstatováním ústavních mezí činnosti komise a stanovili, že v určenou dobu bude Bakala mimo ČR kvůli dopředu plánovaným povinnostem. Dále pak deklarují, že nevypovídat je Bakalovo nezpochybnitelné právo. 


Vytrženo z kontextu se výrok o „nezpochybnitelném právu” zdá být v rozporu s Bakalovou povinností svědčit. Tato povinnost však není na osobě nacházející se mimo republiku nijak vynutitelná a žádný zákon nevyžaduje, aby taková osoba přijela do ČR svědčit. Právo také nezná žádný trest pro osobu, která se ke komisi odmítne dostavit. Stručně řečeno, Bakala tím, že před komisi nedorazil, neudělal nic, co by bylo právně napadnutelné. Předseda komise Lukáš Černohorský možná vyhrává na poli PR, Bakalovi vysoce placení právníci ale vyhrávají na poli práva.

12 komentářů :

 1. Možná by bylo zajímavé, "vyšetřit" i rozkradení Becherovky!!!! Povolat i Khárla von Poserplínu!!! :-) Ten v zahraničí není, zatím. Jen chrápe v Parlamentu, pokud tam dojde. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Předseda komise Lukáš Černohorský možná vyhrává na poli PR, Bakalovi vysoce placení právníci ale vyhrávají na poli práva." - Pro SOLIDNÍHO Besta je
   čachrář Bakala PROFESIONÁL, jenž si vysoce platí právníky (tudíž podle práva vyhrává), kdežto ÚSTAVNÍ KOMISE pro něho BANDA amatérů!(?) Ouplně
   jakoby svou běloskvoucí solidnost Best Bakalovi prodal (jak vysoce prodal?). Co když třeba těm amatérům poradí někdo ze státních zástupců? Nač by
   jinak byli?

   Smazat
 2. Žádná parlamentní komise ještě nikdy nic nevyšetřila a nevyřešila . Od čeho tedy je justice a soudy když tyto to doposud nedokázaly vyřešit a darebáky odsoudit ? I kdyby tato komise něco vyšetřila a předala důkazy k soudu tak stejně zkorumpovaní soudci si pojedou podle svých not ./

  OdpovědětSmazat
 3. Obdobné je to u soudu: dostavit se musíte, odmítnete vypovídat a jdete domů....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý, kdo je svědkem zločinu, má oznamovací povinnost.
   Odmítnout vypovídat můžete kvůli osobě blízké nebo sebeinkriminaci.
   To druhé je defakto doznání.

   Nic nemůže zastavit prokurátora, který na takovém základě chce dohledat mozaiku důkazů a vyhandlovat usvědčující výpovědi.
   Jde totiž najisto.
   Pokud chrání stát.

   Smazat
 4. Jak chcete v kapitalismu řešit rozkrádání vždyť je to jeho podstata a zákony jsou jen pro malé parazity aby moc neotravovaly ty velké. Skoro všechny zákony jsou z dílen gaunerů kteří je podstrčily bendům aby měly dojem že něco důležitého v tom absurdistáně znamenají.

  OdpovědětSmazat
 5. I have a dream..Bakala jede v Praze bez jízdenky a chytne ho revizor...v tom se probudím

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si po vobědě ani nelehnu.
   Zaroloval jsem a zespoda proti mně vyjela Sobotkova anální sonda, co nosí na krku.
   Tak mám vobavy, že mi to risoto ztěžkne v břiše.

   čobolos diskobolos

   Smazat
 6. Jsme členy NATO, oni pečuji o naší bezpečnost. Ať se milý pán prezident Zeman obrátí na vrchní velitelství NATO, aby jejich vojska dodaly Bakalu ke zpovědi.
  Do Sýrie posílali rakety, proč by to nešlo na jeho barák ve Švajcu?

  OdpovědětSmazat
 7. Lidi, já si myslím, že vytažení kauzy Bakala je kouřová clona pro Marakéšskou dohodu. Tu za šéfa firmy ANO, který imigranty ústně odmítá, podepsal jeho proimigrantsky laděný příručí Metnar. Zatímco jejich předvoj potkáváme třeba na Hostivařské nádrži (patrně turisté), "baví" nás naši vyvolení fraškou na stíhání gaunera. Její výsledek je dopředu jasný- vysmátý šmejd ve Švajcu (a imigranti u nás). Ani nevíte, jak rád bych se pletl...

  OdpovědětSmazat
 8. Bakala zbohatl díky tak zvanému „revolučnímu právu“, polistopadového politického převratu, které kodifikovalo privatizaci. Proto může být potrestán opět jenom díky nějakému budoucímu revolučnímu právu „vyvlastňovací revoluce“. Ta by měla totiž přijít už co nejdříve, protože současný stav obrovsky se rozvírající sociální diferenciace je trvale neudržitelný.

  OdpovědětSmazat
 9. Bakala zbohatl díky tak zvanému „revolučnímu právu“, polistopadového politického převratu, které kodifikovalo privatizaci. Proto může být potrestán opět jenom díky nějakému budoucímu revolučnímu právu „vyvlastňovací revoluce“. Ta by měla totiž přijít už co nejdříve, protože současný stav obrovsky se rozvírající sociální diferenciace je trvale neudržitelný.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.