Reklama

sobota 4. srpna 2018

Exekuce - "to by se mně stát nikdy nemohlo"

Luděk Štípal
4.8.2018 VašeVěc
Pokaždé, když se na webu objeví článek týkající se exekucí, mezi prvními reakcemi v diskuzi najdete alespoň jednoho “pana chytrého” - a můžete se vsadit, že tam napíše něco ve smyslu - “to by se mi stát nikdy nemohlo, dobře jim tak, jen ať platí, chudáci věřitelé…” Rád bych Vám dnes ukázal, že nic není černobílé, a v exekuci se velmi jednoduše může ocitnout i takový “pan chytrý” - i když nikomu nedluží ani korunu.

Ještě dříve, než se vůbec dozvíte že máte exekuci (a proč / vůči komu), zablokují vám účty. A nejen vám, ale i vaší manželce - na každém jednotlivém účtu se objeví blokace na celou vymáhanou částku (v tomto okamžiku ještě ani nevíte, za co byste měli dlužit). V mém případě to bylo -10 184,- u Fio, -10 184,- na firemním účtu mBank, -10 184,- na spořícím účtu u firemního účtu, -10 184,- na manželčině účtu u mBank a samozřejmě také -10 184,- na jejím spořícím účtu. Takže i když nic nedlužíte, už máte zablokovaných 50 920,- Kč.

V tomto okamžiku už jste také vedeni v Centrální evidenci exekucí, takže pokud podnikáte a potřebujete cokoliv vyřídit s bankou - navýšit kontokorent, leasing na novou tiskárnu do firmy, … - můžete na to rovnou zapomenout. Jste dlužník, a nebude se s Vámi bavit ani Provident.

Teprve pár dní potom přijde domů dopis - oznámení o zahájení exekuce. V mém případě mě informovali, že údajně dlužím 1 800,- Kč za telekomunikační služby, takže můžu dobrovolně zaplatit 10 184,- Kč, nebo mi prodají auto, majetek a náklady budou ještě mnohem vyšší.

Konkrétně v mém případě se jednalo o poskytovatele internetu na adrese, ze které jsem se před pěti lety odstěhoval: ten mezitím zkrachoval, jeho pohledávky odkoupil nějaký podnikavec, a začal dávat hromadně podněty k ČTÚ. ČTÚ mi v červnu 2016 poslal dopis, že mám zaplatit 1 800,- Kč za služby které jsem neodebral a ani odebrat nemohl (protože jsem v té době bydlel už jinde) - ale než se odvolávat a ztrácet tím čas, raději jsem obratem na účet uvedený v dopise zaplatil, a považoval celou věc za vyřízenou.

A podívejme se, po roce exekuce… Věděli byste, co v takovém případě dělat? Máte podat odvolání, dovolání, odpor, rozpor, stížnost, návrh na zastavení exekuce - a komu, exekutorovi, soudu, “povinnému” (tomu, kdo si dluh vymyslel)? Já mám naštěstí právníka, na kterého se můžu obrátit, a který soudu mým jménem návrh na zastavení podal.

Jak dlouho myslíte, že trvá vyřešení takto zjevného případu - máte doklad o tom, že dluh neexistoval, protože byl v okamžiku vzniku (před rokem) obratem uhrazen? Pár hodin? Dnů?

Návrh na zastavení byl podán 6. 4. 2017. K odblokování účtů a vymazání z registru exekucí došlo teprve na přelomu října a listopadu, tedy cca 7 měsíců po vyhlášení této neoprávněné exekuce - sedm měsíců, kdy je na účtech zablokovaných více než 50 000 Kč (kvůli dluhu, který - i kdyby vůbec existoval - činí 1 800,- Kč) a protože jste v tom “nejhorším ze špatných” registrů, tak se s vámi žádná finanční instituce nebude ani bavit - což vaši firmu může velmi snadno položit.

Omluvy nebo kompenzace se samozřejmě nedočkáte.

Schováváte si všechny složenky? Archivujete výpisy z banky? Pokud jste změnili banku, máte alespoň v papírové podobě všechny výpisy ze své “staré” banky (abyste se mohli bránit, když podobná exekuce bude uvalena i na vás)? Ještě pořád si myslíte “mě by se to nikdy stát nemohlo?” V případě exekucí jaksi žádná presumpce neviny neplatí, soud rozhodne bez Vašeho vědomí a bez Vaší přítomnosti.

Univerzální argument “pana chytrého” zmíněného v úvodu je, že dluhy se přece mají platit, a kdo neplatí, ať si nese jakékoliv následky. Uvědomují si takoví lidé, že výše uvedený případ se jim může stát také, a díky zablokovaným účtům se můžou snadno dostat do skutečných problémů se splácením hypotéky, leasingu, … - a skončit ve skutečné exekuci?

Smyslem institutu exekuce by snad mělo být vymáhání nedobytných pohledávek - tzn. vymožení částek, které dlužníci odmítají zaplatit, vysmívají se věřitelům. Pokud by věřitelé stáli pouze o úhradu skutečně dlužných částek, nebylo by v tomto případě jednodušší poslat mi e-mail nebo dopis ve znění “dosud neevidujeme úhradu částky 1 800,- Kč …” - já bych jim poslal výpis z účtu, oni by se omluvili, uzavřená věc? Opravdu byla jediná možnost vyhlásit na mě exekuci? Nebo to byla prostě nejziskovější možnost, jistota desetinásobku, jak sobě a spřátelenému exekučnímu úřadu zajistit jednoduchý a bezpracný zisk?

Na závěr několik bodů k zamyšlení, které bych rozvedl v příštích blozích (pokud bude zájem):

Rychlost soudů
, když se jedná o uvalení exekuce, bez účasti protistrany (Vás, jako údajného dlužníka), je opravdu dechberoucí - zdá se, že to jediné v České justici funguje opravdu bez problémů. Když mi zaměstnavatel dlužil mzdu od roku 2009, dočkal jsem se rozsudku v roce 2018...

Obchodování s pohledávkami - zapomeňte na pohádky o hodných věřitelích a zlých dlužnících. Banka, která Vám vydala například kreditní kartu, dostala svou investici (původní půjčku) díky vysoké úrokové sazbě a poplatkům za vedení účtu, pojištění, … už dávno zpátky. Když vynecháte dvě splátky, nebude to vůbec řešit - pohledávku interně odepíše a odprodá “dluh” za zlomek jeho výše některé “vymáhací” firmě, které jde jen o maximalizaci zisku = ve spojení s exekutorem na Vás vydělat minimálně desetinásobek své investice.

Neexistence místní příslušnosti exekutorů a nefunkční slučování exekucí - pokud už se dostanete do problémů a skončíte v exekuci (na příkladu výše vidíte že není nutné, abyste skutečně něco dlužili), je dost pravděpodobné že z důvodu zablokovaných účtů bude brzy následovat exekuce další. Každá z nich bude nezávislá, a bude obsahovat desetitisícové “náklady” a “odměny” jednotlivých exekutorů - pokud bydlíte v Ostravě, může být jeden exekutor ze Šumperka, další z Pardubic, Prahy, Brna, … A každý z nich si za odeslání “oznámení o zahájení exekuce” (tři unifikované stránky papíru, kde koncipient napíše Vaší adresu a částku - práce na deset minut) naúčtuje minimálně deset tisíc. Každý z nich si také nechá zaplatit to, že se bank zeptá kde máte účet atd. I díky tomu se řešitelné problémy stávají neřešitelnými a nesplatitelnými.

"Mobiliárka" neboli “zabavení a prodej majetku dlužníka k uspokojení nároků věřitele” - teoreticky asi poslední možnost, jak dostat z dlužníka, který odmítá splácet, alespoň nějaké peníze pro věřitele; v praxi spíše nástroj k ponížení a dehonestaci dlužníka, a zajištění toho, že dluh jen tak nesplatí (exekutor přece není charita, čím déle bude “vymáhat”, tím více si on i kamarád - překupník pohledávek - vydělá). Náklady, které si exekutor naúčtuje za to, že vybavení Vašeho bytu odveze z Ostravy do Šumperka, totiž můžou jednoduše převýšit částku, kterou získá prodejem. Váš celkový dluh se tak ještě zvýší… A kdo z Vás si myslí, že prodejem starého notebooku za 2 000,- Kč nebo dvacet let starého auta za 5 000,- Kč - když na tom notebooku jako OSVČ pracujete a máte data a zakázky klientů, nebo tím autem denně dojíždíte do práce, kam MHD nejezdí - skutečně exekutor přispěl ke splacení dluhu? Když dlužníkovi prakticky znemožnil pokračovat v práci, vydělávat a splácet?

Spousta práv a žádné povinnosti - tak v praxi vypadá česká exekuční praxe. Teoreticky má Exekutor na výběr, jakým způsobem bude exekuci řešit - srážky ze mzdy, blokace peněz na účtu, dohoda o splátkách, prodej majetku… V praxi ale dělají vše najednou, “protože můžou”. Takže z výplaty Vám strhne vše až na nezabavitelné minimum, a i toto nezabavitelné minimum - jakmile přijde na účet - už není nezabavitelné, ale zablokované. Teoreticky Vám exekutor nemůže zabavit např. ledničku - v praxi ale řekne že ledničku si odveze, a místo ní Vám dá nějakou jinou, třicet let starou, skoro nefunkční. Když se s ním snažíte dohodnout (e-maily, doporučené dopisy, telefonáty) tak vůbec nereaguje, žádnou dohodu s Vámi neuzavře - protože, jak mi řekl můj právník, “proč by to dělal, když mu zákon dává právo dělat si co chce a kdykoliv chce?”

Co říci na závěr? Exekuce je v České republice neuvěřitelně ziskový byznys, který ve světě nemá obdoby. Miliardáři mohou díky nim znásobovat své majetky rychlostí, o jaké se běžným investorům ani nesní. Například firma miliardáře Berana ProfiCredit - na jediné smlouvě za půjčených cca 30 000,- Kč nakonec prostřednictvím rozhodce a exekutorského úřadu Klatovy “vydělala” hezkých 201 176,- Kč (podklady k nahlédnutí mám v případě zájmu k dispozici). Návratnost 670% - kdo z Vás to má?

Možná i proto je zde nulová politická vůle cokoliv měnit, když to tak skvěle funguje...

- - -

46 komentářů :

 1. Významnou - a zřídkakdy zmiňovanou - úlohu v těchto (ale i mnoha jiných) případech hraje užívání computerů. Tam, kde by dříve úředníce (úředník) dříve vyňal(a) z regálu šanon a zkontrolovala doklady a (třeba i s kyselým výrazem) věc vyřešil(a), se dnes "output" z computerového programu stává "bernou mincí".

  Jde jen o další z mnoha dokladů odlidšťující funkce techniky - a zároveň doklad toho, že jsme si na to "zvykli".

  Polopatě:
  Člověk je tu od toho, aby se přizpůsoboval (podřizoval) technice - a ne naopak!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vám mohu garantovat,že za tu dobu řízení už by byli dávno všecí mrtví.....

   Vymazat
  2. Počítače nám usnadňují práci, která by bez nich neexistovala.

   Vymazat
 2. Děs a hrůza,pane. To jste mě tedy potěšil.

  OdpovědětVymazat
 3. Keďže situácia na Slovensku je identická, ide jednoznačne o model kriminálnej činnosti, ktorý sa vďaka faktu, že na ňom parazitujú orgány činné v trestnom konaní, tvári ako legálny. Všetci radi kydajú na komunistický režim, lenže to, v čom dnes žijeme, nemá s právnym štátom a demokraciou nič spoločné. Erárny majetok je rozkradnutý, tak sa teraz kriminálnici vrhli ba osobný majetok občanov.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud se nepletu, tak exekutor nemůže zabavit věci určené k podnikání - tedy zmiňované notebook a auto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Exekutor zabaví co se mu zlíbí, nezajímá ho ani že v bytě nebo provozovně zabavované věci nepatří dlužníkovi. Je na okradeném, který v bytě nebo provozovně dlužníka něco měl, aby dokázal vlastnictví věcí a domáhal se vyloučení věcí z exekuce.
   U toho počítače a auta po zabavení musí také dlužník dokazovat, že tyto věci slouží pouze k činnosti podnikající firmy a neslouží k osobní potřebě.
   O výkladu právních předpisů o exekucích rozhoduje exekutor.

   Vymazat
 5. Jediná cesta k řešení problémů s exekutorskou mafií je zrušit exekutory jako živnost a udělat z nich státní úředníky s odpovídající hmotnou odpovědností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.

   Vymazat
  2. Prezident Gottwald nechal exekutorskou komoru zrušit v roce 1948. Hádejte kdy byla obnovena.

   Vymazat
 6. Ohrožuje vás exekutor svým jednáním na životě? Ano! Použijte paragraf o nutné obraně a...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Exekutor požívá ochrany "veřejného činitele", tudíž je pod ochranou právního státu a je nedotknutelný. Slovní protest proti jeho jednání je přestupkem proti úřední osobě, bránění se jemu proti jeho okradení třeba i osob které s dlužníkem jenom žijí je napadením veřejného činitele.
   To je ten velebený právní stát ...

   Vymazat
  2. 1026
   ...a dopadnete jako autor blogu
   http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588297
   (autor již nežije)

   Vymazat
  3. A osobní zkušenost:
   Úředník ČEZu vyhrožoval vymáháním dlužné částky, kterou jsem nedlužil. Dělal dvě chyby.
   1. Peníze hledal pod jiným variabilním symbolem, než který mi sám doporučil.
   2. Psal na jinou adresu, než byla uvedena ve smlouvě jako korespondenční.

   Naštěstí úřednice v jiné pobočce uvedla věc do pořádku, ale kdybych nebyl upozorněn na dopis, ležící v cizím domě na adrese, kde už léta nebydlím , exekuce už mohla běžet !

   Vymazat
  4. Pana Vladimíre Š.,

   máme stejnou avantýru z ČEZ, bohužel neoprávněných tisíc korun má matka, po výhružce okamžitě zaplatila, dal jsem ji půlku s výtkou, ať se mne, vždy předem zeptá než blbost uhradí!

   Prohlédl jsem si výpis, který dostala a všiml si nesprávného čísla našeho elektroměru od uváděného ve výpisu a nesmyslných hodnot.

   Okamžitê jsem napsal na ČEZ Chomutov a poslechněte si vyjádření ředitele: "Ano skutečně došlo k záměně elektroměrů, jak uvádíte, záměna s p. Rálovským (neznám), ale jelikož nám žádná škoda nevznikla, tak z naší strany je vše v pořádku"?! Toto jsem dal přečíst jako prevenci a varování své matce!

   ČEZ nám již nic nevrátil a doporučil nám soudní cestu, mezitím k matce dorazil revizní technik a vyměnil elektroměr (důkaz) za jiný a s jinými údaji. PONAUČENÍ pro všechny lidičky, dávejte si velký POZOR!

   Zdraví Ramón

   Vymazat
  5. Přesně to jsem udělal. Použil jsem článek 23 ústavy, neboť hrozilo že by okradli mé rodiče kvůli mému dluhu. Po odeslání varování že nebudu váhat použít čl. 23 do extrémů. Netrvalo ani 8h a přijeli dvě plné policejní auta, chlapů jak hovad a na CPZ jsem strávil téměř 40h i když k tomu nebyl důvod. Mno poučení pro příště, držet hubu, nikoho nevarovat a bránit svá práva jak nejlépe umím, i za cenu třeba malé války.

   Vymazat
 7. Moc dobře si pamatuji na Hovory z Lán - podle K.Kryla, "Kydy z polí". Když ten rezavý mužik ubezpečoval národ o vymahatelnosti práva o právním státě, mlel taky něco o pravdě a lásce. Zapomněl ale dodat, že tyto bludy se týkají a budou týkat pouze pár vyvolených.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podstatou liberalismu je svoboda pro vyvolené.

   Vymazat
  2. Ano a nesmyslná exekuce, poslouží i eráru např. ČT, jako výstraha a zastrašení. Mohu Vám z osobní zkušennosti sdělit, že se nám tak skutečně stalo!

   Jen díky tomu, že jsme v naší rodině tři jmenovci. Nikdo nikomu nic nedluží a jen jako výstrahu, použili moji matku s vnukem a výhružkou, zexekuovýním z jejího důchodu 12.000Kč. Které eráru ČT, nikdy nedlužila!

   Ano, týká se to každého, zde to nebyla chyba PC, ale persekuce a očividná blbost gaunerů z ČT?
   Naběhli si, ale doposud se za výhružky exekucí neomluvili, což stále požaduji. Jen suše po mé intervenci za matku, konstatovali:"Dluh není" a OMLUVA ze slušnosti, nikde AROGANCE moci!

   Nenechte si takové jednání líbit!

   Ramón

   Vymazat
  3. Michal Masopust4. srpna 2018 14:29

   Ten rezavý mužík se jmenoval Venca Flaška-Vochlasta a byl to neskutečný parchant a zločinec, jakého státní a majetkový převrat v r. 1989 mohl zplodit. Takovou svini (nerad bych urazil ani jedinou svini ve vepřínech, které jsou mnohem lepší a důležitéjší, než výše zmíněný zmetek!), jako byl výše uvedený hajzl ještě mnohonásobně větší grázl gorbatčov přikázal KSČ zvolit za tzv. "presidenta" lépe řečeno PROSTITUTA ČSSR?!?

   Vymazat
  4. Ano,..proto je nejlepším řešením každého takového zapíchnout jako prase....

   Vymazat
 8. Na rozdíl od mnohých,si ještě velmi dobře pamatuji dobu,
  kdy se dlužníci smáli svým věřitelům a dluhy prostě neplatili, protože byly jen obtížně vymahatelné.

  Takže bylo v té věci něco udělat,přijmout potřebné zákony.
  Ale to bychom nebyli v ČR, kde se zákony navrhují a schvalují s výrazným vlivem a podporou všelijakých "lobby."

  Tato chátra správně vytušila obrovský finanční potenciál
  a prostor, z kterého se dají vydolovat legální cestou v případě "účinného" zákona hotová jmění.
  Tak byl tento zákon naprosto dle představ loutkovodičů schválen a pouze vypovídá o tom,že některé zákony v ČR vznikají formou ode zdi ke zdi, resp. zbytečné, nebo naprosto likvidační, jako ten o exekucích.

  Autor článku naprosto přesně popsal stávající stav a padnout do spárů exekutorů je možné v tomto Absurdistánu rychleji, než si pořídit nové boty. HNUS !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:19

   Kdo má na exekuci vyjímku je naše "květinka, kterou bychom si měli opečovávat!", slova euro milky Věry Jourové, apel na nás k nepřizpůsobivým čertům?!

   Mluvil jsem u nás v domě s nas.aným revizním technikem elektřiny od ČEZ, dostali "neoficiální" doporučení!

   Nekontrolovat elektro rozvody na černo v Chanově, případně si černoty nevšímat, nikdo se pod takto podvodný revizní doklad nechtěl z trestně, právního hlediska podepsat! Tudíž k nim nechodí žádná revizní kontrola ...?

   Když byl u nich naposledy, utíkal bez razítek pryč, amatérské různé propojení, satelity téměr všichni. Plynové potrubí propojené mezi sebou, duší z cyklo kola. Děs a běs, ale (ne)oficiálně beztrestný ...?

   Ramón

   Vymazat
  2. 12:28 zcela logické, exekutor jde jenom na slušné lidi, protože jenom tam může něco ukrást. U zloděje z Chánova nic neukradne, proto zloděj z Chánova může dál vesele krást. Je to vlastně jedna rodina, ten z Chánova a exekutor.

   Vymazat
  3. Také mám zkušenost s exekucí, kdy po čtyřech letech po mě chtěli nedoplatek za odtažení auta v Praze. O exekuci jsem se dozvěděl prostřednictvím příbuzného, který náhodou zjistil blokaci na společném majetku. Jednalo se o nedoplatek 1000kč z pokuty asi 2000kč. Bohužel mě pocit, že pokuta byla uhrazena, včetně dumání nad společným zážitkem se známým, který mi na pokutu tehdy půjčil část peněz, nepomohlo k nezaplacení asi 10000kč. Zůstala jen pachuť a dodnes mi vrtá hlavou, co jsem tehdy v noci vlastně platil.
   Legrace je, když po vás poskytovatelé energií chtějí dlužnou částku a hrozí vymáháním a potom Vám vrátí přeplatek. Jeden den jste dlužníci a druhý den věřitelé .... než by zvedli prdel a zkontrolovali si skutečné hodnoty na měřidlech, raději rozesílají výhružné dopisy.
   Dluhy se platit mají a mě se dlužníci stejně vysmáli, věděli jak na exekutory ....
   Nejsem extrémista, ale jak slyším o exekuci, zaznívají mi v hlavě slova z jedné písně Daniela Landy "devět milimetrů, pádných argumentů" ... :-)
   A zase se jen zmíním ... stát je tu k čemu? Proč jsou výkony spojené s vymáháním dluhů v rukou soukromníků a ne státních orgánů? Výkony, kdy se zákon pohybuje na pomezí "povinného" a "nezúčastněného". ovšem ta možnost pobrat vše a všem v okolí je strašně lákavá a také příšerně výnosná ....
   ABC

   Vymazat
  4. Vážený ABC

   Manželce v době státních soudních exekutorů pod justicí ČR, dlužila zaměstnankyně 30-tisíc Kč soudně vymožených.

   Soudní líčení, další taškařice a katastrofa, musela se odvolat do Ú/L, tam byl konečně rozumný člověk soudce s mozkem (vzácnost)!!!

   Katastrofální byla též úroveň vymáhání, bohatá podnikatelská rodina se rozhodla, že dlužnou částku bude splácet po třech měsících, po 1.000,-Kč. Jelikož na povinnou plnou úhradu nemají?!

   Státní soudní exekutorka s tím nic nemůže udělat! Tudíž naše další stížnost na danou státní exekutorku a postupně se rozhýbali k obstavení dlužné částky z účtu dlužníků naráz! Tudíž exekutoři a soudci, ode zdi ke zdi ...?!

   Ramón

   Ps. Obžalovaná rušila provozovny a nechtěla platit mzdy, jak poslední 3-měsíce v práci, tak 2-měsíce odstupného. Vyhodila pár zaměstnanců, bez udání důvodu k dvou měsíčnímu datu zpět, kdy ti to lidé chodili, pravidelně do práce!? Soudkyně Heresová, primitivní hlava, vynesla rozsudek, jak debilní člověk: "Manželka dostala výpověď v únoru 1996 proto, že NEPŘÍJDE do práce v červnu 1996?" Tato primitivka povýšila za pár krátkých let na Kraj. soud v Ú/L. Mimochodem s obžalovanou se dobře znala!!!

   Vymazat
  5. Ramón
   Stát tvoří zákony, disponuje exekutivou, silovými složkami, úředníky atd. Pravidla jsou nastavena a nad všemi složkami je dohled. Měl by být. Pokud některý ze státních zaměstnanců nekoná tak, jak by měl, následuje zásah dohledového orgánu. Pokud toto někdo zpochybní, například zavedením soukromých exekutorů, zpochybní v podstatě schopnost státního aparátu vymáhat zákon a to není rozhodně dobrá vize budoucnosti.
   V podstatě můžeme zpochybnit veškerá státem nastavená pravidla a zavést kmenové členění společnosti, kdy v extrémním případě bude spor kmen - stát řešen se zbraní v ruce, jako se tomu děje v některých zemích.
   To je můj pohled a pro mne není důvodem vzniku soukromých agentur šlendrián v práci státních úředníků. Pokud si stát neumí poradit s tímto problémem, nechápu proč platit 60% daní ....
   ABC

   Vymazat
 9. Neříká se tomu v normální řeči lichva kiska by mohl radit jak se to dělá.

  OdpovědětVymazat
 10. Za socíku se o takových krmelcích mohlo loupežníkům jenom zdát. Takové dluhy mezi lidmi nebyly. Když už někdo dlužil, strhávali mu (pouze)dlužnou částku z výplaty. Byl-li bez zaměstnání, a neprokázal dostatečnou legální finanční rezervu, a nesplácel, bručel v base, a tam tvrdě makal, a splácel.

  OdpovědětVymazat
 11. Jiří Jírovec4. srpna 2018 11:53

  Na chudý lid musí být přísnost. Rod Bryden, svého času nejbohatší člověk v Kanadě a bývalý majitel klubu NHL Ottawa Senators se v roce 2004 vyhnul osobnímu bankrotu. Dlužil nějakých 100 miliónů dolarů. Dohoda zněla na 0.6 centu z každého dlužného dolaru.

  100 mega je kouzelná hranice. Podle jakéhosi přírodního zákona je jedno jestli takovou částku vlastníte nebo dlužíte. To je liga, ve které zjevně platí porozumnění, že se chyba může vloudit. Bryden nepřišel ani o dům, auta a dokonce ani o kredit v bance. Tak si zase několik miliónů půjčil na jiné podnikání.

  Mně se stalo, že jsem dlužil 5 dolarů nemocnici. V té naší si vymysleli poplatek za lék podávaný na pohotovosti. Myslím, že byl nezákonný, protože léky podávané v nemocnici jsou bezplatné.

  Tu částku nezaplatil můj syn, který dostal na pohotovosti jeden brufen. Po nějaké době jsem dostal výhružný dopis, že můj dluh bude prodán nějakým vymahačům. Zaplatil jsem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dlužíš-li bance 100 tisíc, máš problémy, dlužíš-li bance 100 milionů, má problém banka.

   Vymazat
 12. O těchto a podobných praktikách jsem se již zmiňoval také v diskusích pod jinými články. Zejména týkajících se H systému.
  Jenom málo lidí je v tomto oboru informováno. Další, v tomto článku nezmíněnou skutečností je, že máme dva druhy exekutorů. Státní, pracující pro soudy a soukromé. To už jsem tedy opravdu nikdy nepochopil. Z mého pohledu je vymáhání dluhů vymáháním spravedlnosti mezi dlužníkem a věřitelem. Tady vidíme, jak se "stát" zbavil této povinnosti a pověřil jí soukromé subjekty. K čemu platíme vůbec daně? Policie u nás slouží pouze jako výběrčí pokut. Armádu máme, aby prosazovala zájmy cizích států a soudy hájí "práva" bohatých a mocných. Silnice jsou děs a hrůza, pošta nefunguje a železnice se rozpadá pod rukama.
  Pokud tady platí zákony kyje a kamene, nemusíme platit daně. Vyhraje ten silnější, lépe vyzbrojený, nebo ten, který si zaplatí soukromou armádu.
  Už by to měl někdo našim politikům připomenout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:12

   Ano, silnice jsou děs a hrůza. Jenže ještě větší děs a hrůza jsou čeští řidiči.

   Vymazat
  2. 12:17
   A víte proč? Protože policajti ve velké většině jsou jen výběrčími kteří plní denní plán pokut. Jsou to naprostí zmetkové. Např. mne zastavili a půl hodiny prelustrovavali aby mne nakonec dali pokutu že jsem nebyl připoután. S jízlivou poznámkou "to jsme na vás zlý".

   Vymazat
 13. Příčina všeho je, že stát zprivatizoval exekutorskou činnost. Soukromý sektor se už postaral o to, že v exekucích se nevymáhá dlužná částka, ale vymáhá se stonásobek dlužné částky a to právě tím, že stát prostřednictvím zákonu, který přijali naší zkorumpování poslanci, umožňuje soukromým exekutorům chovat se, jako zločinci chránění tímto zákonem. Snad si pamatujete ještě z 90 let, jak nás ekonomičtí experti typu Klause a ostatních, přesvědčovali o tom, že jedině soukromníci jsou ti správní hospodáři a stát je ten nejhorší hospodář, ze všech, takže hurá vše do soukroma. Uvedu příklad. Stačí, aby se stát rozhodl, že veškeré vězeňství zprivatizuje a garantuji vám, že budeme mít nejvíc vězňů na počet obyvatel na světě. Důkaz je v USA, kde je vězeňství zprivatizované a mají tam nejvíce vězňů na světě s nejdelšími tresty, jaké jen můžou existovat, protože soukromé věznici se přeci nevyplatí vězeň na krátkodobý trest. V USA v soukromých věznicích pracují za otrocké mzdy a podnikatelé si pochvalují podnikání s vězni. U nás se stát zbavil povinnosti exekutorského úřadu a dovolil proniknout soukromému sektoru, aby exekuce ovládl. Soukromí exekutoři se spojili s "poctivými" soudci a kšeft se rozjel na plné obrátky. Pamatujete zákon o konkurzu a vyrovnání, který zlikvidoval polovinu našich ještě prosperujících podniků, kvůli fiktivním pohledávkám v řadě, několika tisícikorun, kvůli kterým soudci vyhlašovali konkurzy na firmy v miliardových hodnotách. To byl kšeft k pohledání za kterého se přesunul majetek v miliardách korun ke spekulantům a podvodníkům. Do exekuce se může člověk dostat i na úplně vymyšlenou pohledávku a nemůže se nijak bránit. Exekutoři v řadě případů zabavují majetek, který prokazatelně není dlužníka a spoléhají na to, že skutečný majitel tohoto majetku, který nic nedluží, nebude schopen složenkami a účty doložit, že je to jeho. Jen si uvědomte, že exekutor vtrhne do vašeho bytu ve vaši nepřítomnosti, vystěhuje vám celý byt, klíček od náhradního zámku nechá na nejbližším oddělení policie, vy se vrátite, máte prázdný byt se vzkazem, že údajně něco dlužíte s tím, že se máte obrátit na soud a dokázat, že nejste dlužník a majetek, který vám exekutor zabavil jste nabyli a doklady jste měli v nábytku, který vám exekutor zabavil. Exekutorovi se nemůže vůbec nic stát, kdyby šlo do tuhého, tak většinou tyto razie dělají pověření pracovnici exekutorské kanceláře, takže kdyby šlo opravdu do tuhého, což naše soudy s délkou projednání těchto kauz nedovolí, tak majitel exekutorské kanceláře může vždy říct, že to zavinil jeho podřízený a všichni z vás budou dělat vola. Vy za tu dobu ztratíte hromadu peněz za advokáty, času sháněním dokladů a pořad je tu ta skutečnost, že nic nedlužíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za socialismu se spekulace potírala a veksláci a jiní šmejdi, byli tvrdě pronásledováni a byla to totalita. Vycinkali jsme si západní demokracii a veksláci a jiní šmejdi v exekutorských kancelářích, nám nyní vládnou a zcela legálně nás okrádají s ochranou demokratického státu. Jenom dovětek. V minulém roce bylo vyhlášeno v České republice na 800 tisíc exekucí a dluhy naších občanů přerostli částku přes dva biliony korun. To jsou ukazatele vyspělého demokratického státu západního střihu.

   Vymazat
  2. 4. srpna 2018 14:32 Vystihl jste to naprosto přesně. Ještě dodám, že o soukromých věznicích jsem někde četl i v souvislosti s migrační krizí. Nabrat, nechat řádit, založit soukromé věznice a pak začít zavírat a ještě na tom pořádně vydělávat. Nevím, možná nesmysl. V každém případě v Belgii už soukromé věznice plánují. A Česko po nich začalo pošilhávat už před pár lety také.

   https://montyrich.cz/novinky/podnikani/1627-soukrome-veznice-i-v-cesku
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/479615-belgie-vyzkousi-soukrome-miniveznice-maji-ulevit-preplnenym-statnim.html

   Vymazat
 14. Ona ta migrace bude i v ČR velký kšeft a poroste HDP. Teď je potřeba podstrčit Bendovi návrhy potřebných zákonů. O je to velice pracovitý člen parlamentu. Zjistěte si co prosadil zákonů a jakých dokonalých.

  OdpovědětVymazat
 15. A teď si představte motivaci občana, který bude bránit svůj stát, aby v něm exekutoři mohli dokončit exekuce proti němu. Pravda, takových mnoho nebude, jen tak asi čtyřnásobek těch exekucí (s rodinnými příslušníky), zbytek bude loajální...

  OdpovědětVymazat
 16. Dluhy,exekuce a ovšem ani peníze na kontě nemám. Ale když si přečtu, co je tady možné ( vůbec jsem to netušila), jsem fakt ráda, že už tady s ohledem na můj věk dlouho nepobudu.

  OdpovědětVymazat
 17. Ten problém je právě diktatura peněz. Kdo je má, může si za ně koupit právo, sloupy republiky, ramena spravedlnosti, prostě co si umane. Tomu se říká "kapitalistická demokracie" a není až tak málo lidí, co v takovou demokracii věří!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:50

   Ano, ve společnosti, jejíž největší svátostí je trh, je koneckonců všechno zboží (svoboda, vzdělání, zdraví, lidská práce, jídlo, sex ...), tedy i ta demokracie.
   Ne náhodou se proto říká, že v USA mají tu nejlepší demokracii, jako lze za peníze koupit.

   A že tomu lidé věří?
   Ne náhodou je na dolarových bankovkách vytištěno (a na mincích vyraženo) "In God we Trust" (ovšem je to i citát z americké hymny) - bylo to uzákoněno 11. července 1955.

   První dodatek americké ústavy sice zaručuje náboženskou svobodu - což mj. znamená, že by nikdo neměl být povinen vyslovovat náboženskou přísahu.
   Nejvyšší soud se z toho ale nakonec vykroutil, když to označil (ve sporu ohledně přísahy užívané před soudem) za "ceremonial deism", za termín amerického právnickéjo jazyka, ze kterého se ustáleným užíváním stal "nenáboženský ceremoniál". - Tak si vyberte, čemu chcete věřit.

   Vymazat
 18. Da li imate loš kredit? Da li vam je potreban novac za plaćanje računa? da li želite da započnete novi posao? Imate li nedovršeni projekat zbog lošeg finansiranja? Da li vam je potreban novac za ulaganje u bilo koju specijalnost koja će vam biti od koristi, a vi ne znate šta da radite? Pružamo sledeće kredite: lični zajmovi, osigurani i neosigurani krediti, kombinovani krediti, studentski krediti, konsolidacioni krediti i mnogi drugi sa 2% kamatnom stopom uz veoma povoljne uslove. Ali, molimo vas da obratite pažnju na to da podnosioci prijave moraju biti stariji od 18 godina. Slobodno nas kontaktirajte u bilo koje vrijeme za više informacija putem (email: prudentialinvestmentmanagement@gmail.com) ili kontaktirajte: +1 205-671-0404

  OdpovědětVymazat
 19. GREAT DUEÁO VOYANT A SPIRITUALIST BABATUNDE MADE FOAM
  Od starověku byl člověk vždy konfrontován s problémy, které zůstaly bez řešení, a nedovolily mu, aby důvěřoval poslání, které přišel naplnit na Zemi. Ale pokud je problém, je to, že pro vás existuje řešení, které byste mohli najít na nesprávném místě. Říkají mi Babatunde Moussa, syn mocných bohů, kteří mi od mého dospívání obdařili mimořádné síly. Soymuyconocido pro účinnost a přesnost mé práce, známý také pro termín a míru spokojenosti svých klientů. S více než 20 let zkušeností za opaskem, já jsem na začátku štěstí, principiodeléxito a principu bohatství mnoho situadasportodas lidí po celém světě, a todoesto, kombinací suertespoderosasVudú a unautilización bez selhání magianegra , bez nebezpečí. Použijte to na nosy vašich problémů a dokonce i na život, kde chcete řešit, více starostí. Caistepor o dobré osobě. Moje intervenční oblasti zahrnují akademický, profesionální, sentimentální, zdravotní a finanční život. Jaké jsou tyto problémy, které vás trápí a na které nemůžete nalézt řešení? Chcete:
  - zotavení vašeho přítele / přítele / manžela / manželky, bez ohledu na délku odloučení;
  - dobýt člověka, jehož srdce hoří s vášní;
  - vyvine nebo zamezí odloučení nebo rozvodu;
  - Odblokujte svůj milostný život a přilákněte svou duši-sestru;
  - zachránit přítele, který je ovlivněn osobou;
  - vyhledávat, získávat a udržovat dobře placeného zaměstnance;
  - odstranění finančních problémů;
  - ovládat nebo zastavit svou žárlivost nebo závislost partnera;
  - ukončí to s neštěstí dobrého pro všechny;
  - přijmout své záležitosti, zvýšit svou společnost a najít dobré obchodníky a partnery;
  - concebiraniños;
  - mít omezenou možnost hazardních her;
  - vyléčit vážná a nevyléčitelná onemocnění a dokonce i nepohodlí;
  - okouzlí člověka, který má být pod jeho kontrolou;
  - chránit partnera nebo rodinu;
  - být chráněn proti zlým duchům, čarodějnictví a nehodám;
  - Vyjíždějte z papíru;
  - uzavřete dohodu s ďáblem o slávě, úspěchu, štěstí a bohatství;
  - zlepšit ziskovost vaší společnosti a přilákat více zákazníků;
  - mít peněženky, dýně nebo kufry, které vyrobí v průměru 1 000 000, bez ohledu na měnu vaší země;
  - Budu skvěle mít zkoušky a navštěvovat;
  Máte další problémy, které nejsou uvedeny v seznamu, nezůstávejte v úzkosti, protože bez problému bez rychlého a udržitelného řešení se mnou. Moje rituály vám přinesou peníze a možnost ve všech vašich záležitostech a celkový úspěch ve svém životě jsou jednoduché a rychlé rituály. Stačí, abyste se řídil mými pokyny a dělal, co jsem požádal, a výsledky jsou rychlé a účinné. Ať jste kdekoli na světě, budete spokojeni, protože účinnost rituálů je účinná.
  JAK MÁME?
  Velmi jednoduché, hrubé jste: dostat do micorreoelectrónico contactoa „maitreglory@gmail.com“ Kontakt contactoa moje číslo s whisky heaquí: 1 805 420 223 1
  Díky programu GranDueñoBabatunde Moussa je řešení vašich problémů zajištěno

  OdpovědětVymazat
 20. zdravo

  Da li vam treba kredit? Nudimo kredite sa kamatom od 2%, kontaktirajte nas za više informacija (adribay0008@gmail.com)

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.