Reklama

sobota 25. srpna 2018

Expert vysvětlil Porošenkovo rozhodnutí o zahájení vojenské přehlídky citátem z "Pochodu ukrajinských nacionalistů"

Mariana Čursinová
25. 8. 2018      russian
Prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko komentoval RT rozhodnutí ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o zahájení vojenské přehlídky v Kyjevě na počest Dne nezávislosti slovy z "Pochodu ukrajinských nacionalistů". "Porošenko se v posledních měsících zcela zjevně polohuje jako zastánce radikálních nacionalistů. Ve snaze zůstat u moci sází na pravicové síly na Ukrajině. Oznámil svůj záměr zavést banderovský pozdrav "Sláva Ukrajině!" v Ozbrojených silách Ukrajiny a hodlal jej použít na této přehlídce. To znamená, že to jsou všechno články jednoho řetězce", řekl.

Současně Iščenko zapochyboval o schopnosti Porošenka soustředit kolem sebe pravicové síly a získat jejich podporu.

"Zdá se mi nepravděpodobné, že se mu to podaří. Protože zahrávat si zahrává, ale nacionalisté ho nemají rádi stejně jako všichni ostatní", zdůraznil expert.

Porošenko zahájil vojenskou přehlídku v Kyjevě na počest Dne nezávislosti slovy z "Pochodu ukrajinských nacionalistů" a udělal chyby ve čtvrtém řádku.

"Pochod ukrajinských nacionalistů" byl schválen za hymnu Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) v roce 1932.

V roce 2015 Nejvyšší rada Ukrajiny uznala členy OUN a vojáky UPA za bojovníky za nezávislost Ukrajiny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Demokratickým státům západu nevadí fašistické vedení Ukrajiny, jen když to splní účel, kterým je poštvat proti sobě dva slovanské národy Ukrajince a Rusy, aby se zabíjeli mezi sebou. Demokratický západ neměl nikdy problém podporovat fašisty a to i přímo Hitlera, když bez nás v Mnichové podepsali zrádnou mnichovskou dohodu, která nás prodala fašistickému Německu a to za účelem vytvoření koridoru pro fašistické Německo směrem k hranicím tehdejšího SSSR. A demokratický západ se činil i potom, když náš zlatý poklad odevzdal Hitlerovi hned po okupaci Českých zemí v březnu 1939. Demokratický západ hned po II. sv. válce plánoval ponechat v bojové akceschopnosti vojenské jednotky SS a Wermachtu a s pomocí těchto zaútočit na SSSR. Po II. sv. válce demokratický západ zajistil předání vlády
  Fašistům v Řecku a zabíjení komunistů a Řecké fašisty otevřeně podporoval. Také podporoval Italskou mafii aby zabíjela Italské komunisty. To samé demokratický západ činil ve Španělsku kdy podporoval fašistu Franka nechával zabíjet a popravovat všechny demokraty ve Španělsku. To samé demokratický západ činil v Portugalsku. Demokratický západ na Ukrajině podporuje otevřeně fašisty, jenom když se budou zabíjet dva Slovanské národy. My jsme ale dnes součásti toho demokratického západu a podílíme se na zvěrstvech které se v méně fašistů ve světě dějí. Tuto odpovědnost z nás nikdo nesejme a jednou se budeme hluboce stydět za to co dnes činíme v méně zájmů demokratického západu.

  OdpovědětSmazat
 2. fašista nemá národnosť !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nacista ano a na Ukrajině jsou nacisté.

   Smazat
  2. Pozor pane žádná demokracie u nich nehrozí jsou to stejní fašisti jak banderovci.

   Smazat
 3. To byla přehlídka ukrajinské armády? Podle techniky spíše ruské. Kde budou na ty tanky a veškerou tu techniku shánět náhradní díly? Nebo to je všechno ještě v záruce? No tanky co k nám přijeli v roce 68 už tam nebyly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Účka jsou celkem šikovní, oni si ND na tanky vyrobí sami. Dokonce i na Donbasu si separáti remontují a vylepšují techniku sami.

   Smazat
 4. Hmm, že z našich žoldnéřů před lety vyhnali chlapce, kteří měli na povlacích na helmách "na misi" siluety dvou zkřížených násadkových granátů... jako genosen od Dirlewangera... elity Ukrajinských nacionalistů a aktivistů z Německa. Ten Němec si získal takovou vděčnost civilistů, že ho ze msty polští strážní v zajateckém táboře mlátili opakovaně do bezvědomí... až byl zdechnut na cele.

  Že by mu dnes, kdyby přežil, přiznali odškodné a dekorovali ho za jasný, přesvědčený antikomunismus? Jako "troškaře" (proti němu i proti Olince Hepnarové) MAŠÍNY?

  Rehabilitují ty hrdiny z misí a započtou jim odsloužená léta v armádě?

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, objetí Porošenka s ukrajinským nacismem i nadšení Západu z toho, jak nacismus na Ukranjině vzkvétá - v duchu jejich tradic a nedávné historie - banderovské et all. je heroické. Nelze než poblahopřát ukrajinské vládě v jejím snažení dostihnout a předstihnout teorii a praxi Velkoněmecké říše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volker se nedávno celkem nepokrytě radoval nad nárůstem nacismu na Ukrajině. Dokonce se hrdě přihlásil k tomu, že to je i jeho zásluhou. A já naivní myslel, že to je zakázáno. Dostane od Hillary pusinku na čelíčko.

   Smazat
 6. Ukrajincům dojde za několik let, jací byli hlupáci. Až budou orat pole a sklízet obilí na polích, která budou patřit němcům, číňanům a američanům, dojde jim jak naletěli. Budou jako mi. Mi západu montujeme auta a Ukrajinci jim budou pěstovat obilí. To už ale porošenko na Ukrajině nebude a bůh ví jestli bude mít alespoň občanství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (19:32):
   S tím se dá souhlasit, jen to dvojité "mi" mi přece jen vadí. Pokud byste se neocitl/-a v zápalu emocí, pak se dalo napsat i MY.
   ---
   Ano, i my Západu montujeme. Máme - holt, co jsme si na václaváku svobodně vyzvonili, a oni budou mít to, co si v rachotu výstřelů tamních najatých odstřelovačů-provokatérů vymajdanovali. A třeba i ta žírná pole s GMO plodinami pravidelně obohacovaná sračkami US fy. Monsanto. Nikdo jim tak jako tak neodpáře, že to jsou jen oni, kdo chodí volit a kdo jsou tedy i strůjci svých zítřků ...

   Smazat
  2. No ono to mnohým chochlům dochází už docela dávno a to ani po nich nestříleli. Jenže když se demokratům z Atlantidy opět podařilo v další zemi vypustit z řetězu vzteklé psy, které jsou u funkčního státu obvykle uvázání v kleci, potom to takhle dopadá. Imunní není žádná země. Jsem přesvědčen, že za jistých okolností by tahle technologie byla dostatečně účinná i ve Švýcarsku i Saúdské Arábii.

   Smazat
 7. zvracenost současnosti je že naše elity se podileji na devastaci ukrajiny když si davaji zasluhy kolik jich sem dovezou a jak jsou šikovni od přidavaču až po doktory a vědatory že na ukrajině zustanou jen vojaci a opuštěne děti s ženami ale i ty utikaji nikoho nezajima a nikdo neřeši kdo bude na ukrajině pracovat až všichni co maji zdrave ruce budou v eurosajuzu hlavně prachy prachy a nejduležitěši rust až do nebe a pak ještě viš konce nikdy neuvidiš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.33 To neřešte. USA a ti, kteří si Ukrajinskou zemi a nerostné bohatství "zakoupili" jako jakýsi Žid kdysi zakoupil prvorozenství za misku čočovice, si prostě na práci místo inteligentních Slovanů dovezou Afričany... a zbylí nazi UA jim budou ještě rádi dělat šafáře a dozorce. A na povel budou nadávat na Rusy.

   Smazat
  2. Já se jen obávám, že ty západní grázly určitě napadne, aby migranty šoupli na východ a uzamkli přímou přirozenou spojnici evropských národů východ-západ nesourodou, nekompatibilní a nevzdělatelnou směskou. Spojnici často válečnou, ale také mírovou. A my víme, že spojenectví BRD-RF je pro USA hodně velkým strašákem.

   Smazat
 8. Četl jsem tento týden, že Ukrajina se "vylidňuje" je jich už o 8-10 milionů méně, než před majdanem. V článku se autor oháněl statistikami. Ale již mnohem dříve, krátký čas po majdanu jsem také četl, že se z Ukrajiny vystěhoval cca milion lidí (a představte si) do Ruska! Z těch dvou článků usuzuji, že Ukrajinu NATRVALO opustilo minimálně cca 12 milionů. A nepomůže statisticky do vystěhovaných řadit i ty, kteří jsou v Evropě legálně za prací!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.