Reklama

čtvrtek 23. srpna 2018

Fašistický pozdrav se stává oficiálním pozdravem v ukrajinské armádě

Stepan Bandera a Petro Porošenko
- rp -
23.8.2018 Heute a PrvníZprávy
„Sláva Ukrajině - sláva hrdinům“, pozdrav ukrajinské fašistické Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) z roku 1930 a 1940 se stal oficiálním vojenským pozdravem na Ukrajině.
Při oficiální slavnosti na Den nezávislosti 24. srpna, ukrajinská armáda poprvé představí nový vojenský pozdrav „Sláva Ukrajině - sláva hrdinům“. Nový pozdrav byl zaveden prezidentským dekretem Petra Porošenka.


"Sláva Ukrajině" je pozdrav používaný v meziválečném období, který byl poznamenán hnutím za nezávislost. Nicméně, forma se slovy "Sláva hrdinům" se vrací k ukrajinským fašistům.

Pozdrav byl v této podobě poprvé použit v roce 1930 ze strany příznivců fašistické Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a její ozbrojené složky Ukrajinské povstalecké armády (UPA). V roce 1941 předseda OUN Stepan Bandera poprvé pozdravil oficiálním pozdravem tohoto hnutí. V té době se OUN snažila o spolupráci s nacisty, kteří právě zahájili svou agresivní válku proti Sovětskému svazu.

Během války příznivci OUN provedli několik pogromů proti ukrajinským Židům, kteří byli prohlášeni za nepřátele lidu spolu s Poláky a Rusy. Nacisté však odmítli ustavit nezávislý ukrajinský stát a Banderu internovali.

UPA následně vedla partyzánskou válku jak proti nacistům, tak proti Sovětskému svazu. V té době prováděla UPA bezpočet masakrů, zejména na polských obyvatelích v regionech, které považovala za srdce Ukrajiny. V té době bylo zavražděno více než 100 000 lidí.

Fašistický pozdrav byl od roku 2013 používán mnoha národnostními a pravicovými extremistickými skupinami. Mnohé z těchto skupin se od té doby formovaly do nacionalistických stran a ozbrojených milicí a jsou také zastoupeny v ukrajinském parlamentu.

Stepan Andrijovič Bandera byl ukrajinský politik, jeden z vůdců ukrajinského národního hnutí na západní Ukrajině v letech 1941-1959 a předseda Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a později i Ukrajinské povstalecké armády, která po skončení II. světové války bojovala za vytvoření Ukrajinského státu. Bandera je stále považován za kontroverzní osobnost, některými považovaná za národního hrdinu a jinými za zločince.
Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyňi a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100.000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo. Některé variace mučení a úmrtí byly velmi sadistické, podobné těm německého gestapa. Polští historici napočítali 135 různých sadistických metod zabíjení. Většina z obětí byly ženy a děti. UPA brutálně vyháněla Poláky, Rusy, Čechy a Židy z Ukrajiny, přičemž údajně zahynulo až sto padesát tisíc lidí. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let.

Související:

48 komentářů :

 1. Z toho vidíte jaký byl Stalin zločinec. Jenom je vyvezl na Sibiř a teď je jasné že to bylo málo.

  OdpovědětSmazat
 2. Američani investovali do rozvracení Ukrajiny celých pět miliard dolarů a nějaký pozdrav je vůbec nevzršuje, hlavně, že Ukrajina hájí Americké demokratické principy v zabíjení Rusky hovořících Ukrajinců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amíci investovali do jiných zkurvysynů: chorvatských ustašovců, bosenských muslimských fanfatiků, kosovsko-albánských drogových gangsterů ... financovali hochy z Gladia, možní i Rudé Brigády... to jen v Evropě. A co jinde po světě?! Jen si podrobně proberte např. vraždění v Indonésii, Guatemale, Chile, Paraguayi, Argentině, v Íránu za šáhinšáha, ....atd.atd.

   Smazat
  2. V USA není trestné ani "Heil Hitler", tak v USA jistě není trestné ani "Slava Ukrajině, Slava Herojam"... ovšem podle mě jsou oba ""pozdravy" ZCELA ROVNOCENNÉ!

   ČEKÁM, KDY NAŠI BOJOVNÍCI PROTI NENÁVISTI dostanou rozum a na Ukrajině zakročí. Bankéři jsou víc, než armáda. Hitler, i Bandera, jsou mrtví. Ale jak je vidět, JEJICH ODKAZ JE PRO NĚKTERÉ VÍCE NEŽ ŽIVÝ... a je nebezpečím pro celý Svět.

   Hitler také začínal kecy v hospodě a kabaretním Pivním pučem... Kdo by tehdy čekal hekatomby jeho velké totální války? Porošenko ...

   Smazat
 3. 8:17
  RUS SE MĚL NA BANDEROVSKÝ FILCKY VYKAŠLAT,PŠONCI BY JE ZLIKVIDOVALI SAMI,PRO NĚ BYLI JEN UNTERMENSCH A TAKY S NIMA TAK ZACHÁZELI!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže to by v čele Polska nesměli stát tupí bekouni, ale nějací skutečně inteligentní lidé! Pak by Evropa byla také jinde, že? - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 4. Jo parchanti jedni měli by si Ukrajinci udělat doma pořádek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslíš nový pořádek nebo konečné řešení,
   Kruh se uzavřel, spojovat komunisty a fašisty to není to pravé ořechové.

   Smazat
  2. Kdo tu spopjuje komunisty a fašisty, blbečku?

   Smazat
 5. Co se zase ser..cpete do Ukrajiny? Ať se zdraví jak chtějí. Vaše zbytečná starost. Ten ukradený, okupovaný Krym rusákem vám vy pokrytci nevadí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:49 - HEZKY ZATVRZELÝ PABLB. Nevnímá fakta, nezná historii, nechce znát souvislosti ani slušné chování. Typický Havlův sirotek - nedovzdělaný, žádná logika, ale zato fanatik až na půdu. V padesátých letech by to byl vzorný svazák rozorávající meze kulakům nebo dobré výslechové kápo v ´domečku´ na Hradčanech.

   MM

   Smazat
  2. Toto nemá co dělat nic se vzděláním,zaslepený fanatik,s nenávisti k Rusku a Rusům.V

   Smazat
  3. Krym bol darom Ukraine, a ako taký, ak sa neplnia podmienky darovania je možné o tento dar požiadať a obdarovaný ho má vrátiť, tak čo -

   Smazat
  4. Vy 4 ruští zoufalci, rus velice rád a brzo vrátí Krym. Rusko díky sankcím je totálně ekonomícky na dně, pokud bude fašoun Putler dále pokračovat tímto stylem ,tak pujde do kopru jak SSSR. Rus mimo plyn, naftu a nějaké zbraně nevyváží nic, možná dřevěné misky a lžice jo a matrjožky, ale to je výmysl Japoncu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 14:43 Přestaň používat např. plyn, přestaň používat motorová vozidla vč. hromadné dopravy, všechny produkty z ropy, abychom věděli, že to myslíš s tou nenávistí vážně, smrade idiotskej.

   Smazat
  7. 15:06 Tak ty jseš docela hloupej, ty všechny produkty z ropy ,se bez problemu dají navozit od jinud . Tak tohle muže napsat Hodně velkej trouba. GRATULUJI.

   Smazat
  8. 15:35
   DOVOZ A VÝVOZ NADE IN ZÁCHYTKA VIĎ TY HAVLOFLANDĚRO VYLITÁ????!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  9. 14.43 Jaké že "Rus vrátí Krym"? RUS KRYM PŘECI VRÁTIL JIŽ V ROCE 2014 TAM, KAM OD DOBY JEKATĚRÍNY II. PRÁVOPLATNĚ A BYTOSTNĚ PATŘÍ. DO LŮNA RUSKÉ FEDERACE.

   Ale chcete-li vracet, OK... Ať váš Trump nejprve vrátí Indiánům jejich zemi... Tuším tak nějak celé USA, Izraelci vrátí Palestincům Palestinu,m ti ji vrátí Filištínským, Jebusejům, Samaritánům, atd... A AŽ POTOM A TEPRVE POTOM OBTĚŽUJTE SLOVANY NESMYSLNÝMI POŽADAVKY O "VRACENÍ"...

   Připadáte mi vy a obdobní jako KECAL Z PRODANÉ NEVĚSTY... který zaplatil Janu MÍCHOVI, synu gruntovníka Míchy z prvního manželství, za souhlas, že se jeho milá Mařenka provdá za syna GRUNTOVNÍKA MÍCHY...

   Smazat
  10. 16.22 Hmm, ta netáhla, ti líní náckové, kteří se shodnou jenom v potřebě okrást a oloupit Rusy, aby se potom servali navzájem o kořist a vítěz ji za šušeň přenechal nějakému Chazarovi... hmm, to je terno. Žádný z těch vašich ukronazi nechce osobně vlastnoručně na UA pracovat, tak raději slouží Porošenkovi a dalším oligarchům a "američanům" z dobrých židovských rodin...

   Proti tomu ZLATÝ PUTIN, ZACHRÁNCE RUSKA... A ASI I CELÉ EVROPY... ne tím, že by ji chtěl ovládnout a obsadit, ale tím, že existencí silného Ruska brání ovládnutí Evropy cizáky, kteří k tomu již do Evropy valí miliony primitivních černých džihádistů - vrahů genotypu Evropského člověka, Evropského bělocha tvořivého.

   Smazat
  11. 15:35 Říkáte, že "ty všechny produkty z ropy se bez problemu dají navozit od jinud". To je moudrá úvaha, vy jistě nejste hloupej ani trouba. Asi jako ten, kdo nechce kupovat benzín u nějaké pumpy a koupí ho s přirářkou od překupníka, který ho čerpá u té pumpy. Teda pane vachmajmstr, voni jsou hlava.

   Smazat
  12. 15:35 Tak se ty osle pochlap, a navoz si je odjinud, ale té doby je nepoužívej. Potom teprve budeš mít právo na blbé kecy. Zatím musíš držet tu svou nevymáchanou klapačku.

   Smazat
  13. Rus nevyvážet týden ropu a plyn,tak nemá co do ust.

   Smazat
  14. 8:36 Ještě jste zapomněl na vývoz obilí. Chudáci "Rusáci" ho vyvážejí 35 miliónů tun ročně, aby měli co do úst. Ale kdyby ho přestali vyvážet, tak podle vás také zemřou hlady?

   Smazat
 6. Nevím jak můžete dávat vedle sebe sionistu Prasčenka a fašistického vraha Banderu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:37
   ODPAD JAKO ODPAD!!!!!!

   Smazat
  2. To dávají fanatičtí Ukrajinci, ta fotka je odtamtud.

   Smazat
  3. Prej ale prodava cokoladu do Ruska aby se nazral Praso-cenko..Jak to zatrhnou pude vod koryta , protoze nebude mit aby si predplatil presidentstvi..

   Smazat
  4. Ale veprovy je prej zdravy proti Islamistum..

   Smazat
 7. zato tvrdit, že jednotícím prvkem obou ideologií je sionismus, není od věci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:16- říci proč, na to již Vám buňky nestačí?

   Smazat
  2. Povolný, vy snad neuvažujete! banderovci vyvražďovali židy ve velkém (Babin Jar, pogromy na Volyňsku atd.). Kde tu máte ten váš sionizmus?! Bože, člověče, vy jste ale kus vola.

   Smazat
  3. 7:27-jednak jsem útočil na Vaši dvouslovnou "myšlenku" (15:16), v diskuzi nepřijatelnou. Pokud jste se přinutil myslet (7:27),zkuste najít pojítko mezi sionismem a pogromy. Poté se možná doberete, že nacionalistou může být jak sionista, tak fašista a o tom možném pojítku psal 11:40.

   Smazat
 8. Smrt fašismu !
  USA je schopné zlikvidovat státnost kterou si umane . Je jim úplně jedno zda k převratu použije fašistické bandy jako Pinočetova chunta , benerová Kyjevská chunta , zabijáci kontras , isis anebo kurvy pusy riot . V ČSSR použili chartu , jen Havel Vondra , Dientsbier a Ruml se dostali ke korytum . Dnes je charta death i se svoji partou .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CHARTA znamená latinsky PAPÍR... KAŽDÝ CÁR PAPÍRU PAK ODEDÁVNA KONČÍ 1) v ohni, 2) v koši s dalším odpadem, ve sběrných surovinách k recyklaci, nebo v senkrovně po posledním použití. Tedy po posledním "pomazání" použitého papíru.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. 17:29
  VŠICHNI MNĚ ZÁSADNĚ ZDRAVÍ ZDVIŽENOU PRAVICÍ A SLOVY....AVE TY,ČECHU!!!!!!
  OVŠEM TEBE NEZDRAVÍ ANI KROKOUŠI V KANÁLECH!!!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo že tě zdraví? Leda tenhle tvůj vypouštěč, rudoprde! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   ☺☺☺☺☺

   Smazat
 12. Internet zničí usa .
  Rusové jim podělali
  volby .
  Útok letadli na usa byl celỷ
  domlouván na netu . Net je konce usa .

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Fašizace společnosti postupuje, dnes nejnavštěvovanější portál seznam.cz dává přímý přenos z vojenské přehlídky v Kyjevě, za účasti vojsk NATO a České armády...na novinky.cz mi byl na měsíc zablokován přístup za komentář, zda banderovci nezapomněli správný pozdrav vůdci - sieg heil...tupá pokrytecká prorežimní cenzura opět boduje

  OdpovědětSmazat
 16. 10:43 A udělaly Novinky. cz dobře.To není cenzura, ale ochrana před rudým povlem, jako ty.Co tak napsat ať rus vrátí okupovaný Krym?. Na to nemáš koule co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:03 Pán není idiot, aby psal takový komentář. Takže to zůstane na tobě. Ty určitě koule máš, ale to je tak všechno, čím tě pánbůh obdařil. Na mozek už mu nezbyl matroš.

   Smazat
  2. Hovínky.cz nám sem poslali dokonalý exeplář svého průměrného čtenáře - Anonyma 16:03.

   Smazat
  3. 17:48 Pán není idiot včetně tebe,ale vy dva jste takoví malincí putlerovští FAŠOUNI. Vy se v tom ruském chudobinci neztratíte.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.