Reklama

středa 22. srpna 2018

Genocida řeckého národa

Paul Craig Roberts
22. 8. 2014 
PaulCraigRoberts
 Politické a mediální dovršení genocidy řeckého národa začalo včera (20. srpna), kdy Evropská unie oznámila, že řecká krize skončila. To znamená, že skončilo Řecko, je mrtvé. Bylo zcela vyrabováno a mršina předhozena psům. 350 000 Řeků, v převážné většině mladí odborníci Řecko opustili. Index porodnosti je zde dnes mnohem nižší, než je potřebné k tomu, aby obyvatelstvo v delším časovém horizontu přežilo. Tvrdá omezující opatření, jež byla na Řeky uvalena, způsobila pokles řecké ekonomily o 25 %.

Což je ekvivalent poklesu ekonomiky USA v důsledku Velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století. S tím rozdílem ovšem, že prezident Roosevelt zmírnil dopad masivní nezaměstnanosti zákonem o sociálním zabezpečení a programem veřejných prací, zatímco řecká vláda, poslušna diktátu Mezinárodního měnového fondu a EU, zhoršila dopad řecké masívní nezaměstnanosti tím, že zrušila celou svoji sociální zachraňující síť.

Tradiční až dosud bylo, že když se suverénní země ocitne v situaci, kdy není schopna splácet dluhy, veřitelé sníží její dluhy na úroveň, která ji umožní se s dluhy vyrovnat.

S Řeckem se však sehrála jiná hra. Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond nařídily, že Řecko musí zaplatit nejen všechny dluhy, ale i úroky z dluhů, nalézající se na vládních obligacích, držených bankami německými, holandskými, francouzskými a italskými.

Kdo přijde po Řecku na řadu jako další, zůstává otázkou. Bude to Itálie, Španělsko, Portugalsko, Francie, Belgie, Kanada, Austrálie - řada tak dlouhá, že nakonec už žádná země mimo tento seznam nezbude?

Vybral a přeložil Lubomír Man

14 komentářů :

 1. Euro je jenom hajzlpapír a táborová žebračenka. Štěstí, že naše koruna byla od toho, šmejdu - MMF apod. 40 let oddělena.

  OdpovědětSmazat
 2. Pořád v Řecku vyhrávala volby sociální demokracie a nová demokracie, to se to půjčovalo a najednou začali volit konzervativní strany, ale to už je pozdě, dluh je astronomický. Stát je vyřízený, země se vylidňuje a lid se přestane rozmnožovat. Bude to škoda?

  OdpovědětSmazat
 3. Rekove to dostavali od Hitlera , britu a Usaku v jednom kuse od 1940. A pored to jeste nekonci..

  OdpovědětSmazat
 4. Tady souhlasim s tim blbem Hovnocucem ze censor je vul a krava .Jak muze nekdo vymazat nazor ze Rekove a dalsi medinarody jsou line Tys asi uplny idiot censore ,nevim jmeno ale jsi vul na X

  OdpovědětSmazat
 5. Trump tento tyden se navezl do Ciny a Nemecka ze zvýhodňuji juan a euro. A pravda je,ze pokud v eurozone nektere staty budou v pru..ru, tak euro oslabuje a tim podporuhe vyvoz produktu z Nemecka. Kdyby byla marka kurz by letel nahoru a Německé zbozi by bylo drahe. Vzdycky bude po boku Nemecka, nektera zeme v hajzlu.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo to je to samé co u nás ty exekuce. Ten kdo půjčuje musí také vědět jestli je věřitel je schopen dluh splatit. Je to prostě hyenismus s parazitizmem dohromady.

  OdpovědětSmazat
 7. To, že jsou Řekové v hajzlu není žádná novinka. Novinkou pro Vás asi bude, že jsou na tom stále s životní úrovní lépe než naše prosperující, ale rovněž prodlužená Česká republika. Jinak jaká je skutečná hodnota peněz??? Je to jen momentální obecně připisovaná hodnota zobrazená momentální kupní silou (tím co si za daný peníz koupíte). Doporučuji si nyní vzít novou, současnou korunu a starou "špatnou" komunistickou korunu a nejlépe ještě korunu z 1. republiky. Sedněte si k nim a velice dobře si je prohlédněte. Pak si zjistěte co si bylo možné koupit za tu z 1. republiky, pak za tu komunistickou na konci éry socíku a pak se dobře, velice dobře zamyslete co si reálně dnes koupíte za tu 1 Kč dnešní demokratické měny. Budete velice překvapeni a myslím, že dál už neni potřeba nic vykládat. Za dnešní 1 korunu si totiž reálně nekoupíte naprosto nic. To myslím mluví za vše. Genocida Řeckého národa je úplné prd proti genocidě Českého národa ,která tady vesele probíhá od konce 30. let minulého století. Jen v určitých mezidobích nás neždímali tolik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno, co jste napsal, je, bohužel, naprostá pravda, ale dnešní mladí tohle nikdy nepochopí. A až to pochopí, tak už pro ně bude totálně pozdě.

   Smazat
 8. Dobrý článek až jim padne Španělsko nebo Itálie tak pojedeme z kopce s celou vymaštěnou eu.

  OdpovědětSmazat
 9. Němci mají přebytek na běžném účtu (hlavně přebytek obchodní bilance) nějakých 8% HDP, největší na světě. Přeci jen kvůli tomu nebudou dělat řekům charitu, potřebují desítky miliard eur na miliony nelegálních migrantů, to dá rozum. A tak se bude dál prodlužovat splatnost a všechny tyhle fígle, ale euro neutrousí, to dá přeci rozum. Otroci v evropě se hodí, to už je jedno, jestli jsme to my nebo ti, co sedí pod cypřiškem a popíjejí ouzo :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Němci prý mají přebytek HDP ? Kdopak jim ho asi pomohl vytvořit ? Otroci z východní a střední Evropy nebo že by migranti , které si mutti Merkel pozvala ?

   Smazat
  2. Nevím, jak se na to díváte, ale jsem přesvědčený, že TsiPras/e/ byl s EU dopředu domluvený. Volební kampaň dělal tak, že proti zlodějně bank a EU bude bojovat. Když se stal předsedou vlády, děloal pravý opak. Doufám že Řekové najdou jednou pevný, pětimetrový provaz. Neni divu, že když Varufakis zjistil o co mu jde, hodil mu na finance kakáč. A tenhe problém se týká samozřejmě i ostatních zemí, hlavně těch z bývalého východního bloku.

   Smazat
  3. 12:14
   Dívám se na to podobně .A jsem přesvědčený taky o něčem . Třeba o tom ,že Babiš je taky dopředu domluvený s EU . O čem to nevím , ale tuším to . Za nějaký čas se to ukáže a nebude to pro Česko asi nic dobrého .

   Smazat
 10. Ono to tak jednoznacne neni. Problem Recka byl dvoji:
  a) nadmerny statni dluh
  b) nadmerny priliv kapitalu po vzniku Eura

  Nejlepsi reaseni asi bylo, co navrhl Scheuble: vystup z Eura, devalvace Drachmy, znovu vstup do Eura. Ceny, platy a dluh by pak byly nizsi vzhledem k Euru.

  Toto se nerealizovalo z mnoha duvodu
  * Nektere hlasy v Evrope vyhrozovaly, ze kdyz Recko vystoupi z Eura, tak uz ho tam vickrat nevezmou.
  * Mnozi Rekove sami nechteli nizsi cenovou hladinu. "Jak potom nakoupime ropu?" To je ovsem naprosty nesmysl, jmeni se neziska tim, ze se umele zvysi ceny.
  * Rekove se drzi EU jako kliste - asi v tom vidi protivahu proti Turecku.

  Alternativa byla regulace/snizeni cen a mezd a prominuti casti dluhu. To je tezko proveditelne a Nemecko/Evropa nectely pripustit zadny precedens s promijenim dluhu.

  Dalsi alternative byla inflace Eura s tim, ze ceny a mzdy na severy Evropu by rostly rychleji nez v Recku. Ale inflaci nikdo nechtel a stejne by to trvalo moc dlouho.

  Zkratka, recka krize reseni nemela.


  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.