Reklama

neděle 5. srpna 2018

Herostratismus Jany Maláčové

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
5.8.2018 
Čerství ministři/tryně někdy trpí syndromem Hérostrata. Za každou cenu se chtějí odborně znemožnit, jen když budou známí a dostanou se do historických análů. A protože Artemidin chrám v Efesu již podpálit nelze, snaží se alespoň dopalovat nás. Občany. Svými neznalostmi.


Nová ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která nastoupila po plagiátorovi Petru Krčálovi, jenž se v křesle ministra práce a sociálních věcí neohřál, *) zazářila před pár dny svým výrokem, že navýšením platů státních zaměstnanců stát vydělá na vyšších odvodech z jejich mezd; že jde o tvrzení poněkud přihlouplé, je každému zřejmé – na to, aby se mírně zvedly odvody z vyšších mezd státních zaměstnanců, by se tyto mzdy musely podstatně zvýšit. Takto se výdělku nedosahuje.

Aktuálně se J. Maláčová proslavila další nekvalifikovaností. Navrhuje zdanit informace. Konkrétně měla prohlásit: „Je to věc systémová, je to o úvahách. Programové prohlášení vlády mně v tomhle dává velký prostor. Například v Německu se v tuto chvíli diskutuje, jak se dají zdanit informace. Nejde o nové daně, ale o úplně nový typ příjmu státního rozpočtu, protože informace je v dnešní době produkční faktor. Můžeme například začít vést debaty tímto směrem.“ **)

Paní Maláčová je evidentně neznalá problematiky (proboha, co to zase je za vzdělání?) – jestliže je nějaký příjem státního rozpočtu „úplně novým příjmem státního rozpočtu“ a to důchodového charakteru (Maláčová mluví o dani, tedy nikoli o příjmu z nakládání se státním majetkem), pak takový nový typ důchodového příjmu může být tvořen pouze novým typem daně (nejlépe důchodové). Není to o úvahách. Je to o znalostech. Paní Maláčová má systémové neznalosti.

Jedním z obligatorních daňových prvků je předmět zdanění; např. u daní z příjmů je to zdanitelný příjem v korunách českých (a vytvořený základ daně), u daně z nemovitých věcí to je vlastněná nemovitá věc (a dle zákona vyměřený základ této daně) atd. Jaký by asi tak mohl být základ daně u daně z informací? Bude se daňový základ vyměřovat v bajtech, bitech, přenesených normostranách, arších…? Něco takového je přece nesmysl. IT firmy jsou zdaňovány podle svých příjmů a vytvořených daňových základů pro zdanění daní z příjmů právnických osob. Diskutovat lze o výši jejich daňového zatížení v různých zemích atp. Veškeré úvahy, např. o proporční dani (proporční evropská daň by se přerozdělovala mezi jednotlivé země podle toho, kolik kde mají IT firmy zákazníků), či o zdanění IT firem nikoli na základě zisku, nýbrž obratu, o zdanění online reklamy nebo o srážkové dani z plateb IT firmám atp. mohou vést jen tímto směrem – nic z toho ovšem není zdaněním informací. V Německu se o žádném zdanění informací nediskutuje; uvažuje se změnách, které uvádím v předchozí větě.

Herostratismus je chorobná touha stát se slavným za každou cenu. Proto nás někteří ministři či ministryně krmí svými neznalostmi. Co neznalostmi. Stupiditami.Dovolte, abych přetiskl několik názorů z diskuze k názoru ministryně pí Jany Maláčové; jsou poučné (neupraveno, přetiskuji jak publikováno): ***)
paní ministryně již předvedla epochální výron své geniality, když přišla na to, že navýšením platů státních zaměstnanců, stát vydělá na vyšších odvodech z jejich mezd. nyní přichází další perla o zdanění informací. sice neví co to je, ale blbejm se to bude líbit. hodný hrabiš sebere peníze někomu jinému - a dá je zajisté jim!

že funkci ministra dostane 1. slepice co přeběhla dvorek. Státní služba je služba veřejnosti a my občané si ji již platíme setsakra dobře.

Ta je tak blbá že to cítím až sem. Bůh nás ochraňuj, protože tady už není pomoci.

Myslím si, že úlohou státu není pořád jen něco "DANIT", úlohou státu a Úřadu práce je pomáhat lidem vytvářet skutečná a ne neexistující pracovní místa. Práce je dost, je jen důležité dát do funkcí lidi, kteří umí vést lidi.

Jestli zdanit nějaké informace, tak hlavně ty zamořujícího charakteru (podobně jako odpady). Veškerá reklama, zákony s životností 6 měsíců, bulvární časopisy, reality show atd. Hodně by se třeba vydělalo na politických slibech před volbami - mohlo by to fungovat podle vzoru morálního kreditu z Demolition Mana.

Vlastně už sám návrh na zdanění informaci by měl správně zdanit sám sebe.

Ano, spotřební daň na informace. Jako u cigaret - je to návykový, je tak co řešit. Ovšem cancy z ministarstva a veleprogram státní televize by byly osvobozeny.

Co čekat od socanské pipky, která nemá ani páru o reálném životě a celý svůj život se nechá živit od daňových poplatníků. Ostatně Schillerová, Maláčová, Dostálová a spol. jsou prototypem ženy - úřednice, které o reálném životě nevědí nic, samy by se neuživily, ale o to více obtěžují okolí.

Navrh jak by to mohlo vypadat: Hodnotne informace danit 30%. Blaboly dotovat. At zije socializmus!

*) Viz https://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vlada-b2-se-ztratou-druheho-vavrinoveho-vence

**) Viz https://www.facebook.com/share.php?u=https%3A%2F%2Fwww.lupa.cz%2Faktuality%2Fministryne-malacova-nemci-diskutuji-o-zdaneni-informaci-muze-to-byt-novy-prijem-statu%2F%3Futm_source%3Dfacebook%26utm_medium%3Dsoc-button%26utm_campaign%3Dministryne-malacova-nemci-diskutuji-o-zdaneni-informaci-muze-to-byt-novy-prijem-statu#_=_

***) Viz https://www.lupa.cz/aktuality/ministryne-malacova-nemci-diskutuji-o-zdaneni-informaci-muze-to-byt-novy-prijem-statu/#opl

26 komentářů :

 1. Pane Pelc.
  To navýšení platů státních zaměstnanců,myslí ale na sebe.
  Že něco vymyslí,aby občan připlatil na to navýšení,tak o tom nepochybuji.Máte velkou pravdu,ministra už může dělat i zručná uklízečka.Když teda má tu Sorosovu oblbovací školu,tak to je výborné vysvědčení pro vstup do vlády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ona přesně zapadá do scénáře - Jak řídit stát jako firmu. Dostane napsáno co má kdákat a tak to kdáká, ať to má smysl nebo ne. Hlavně musí mít hroší kůži, která všechno snese a hned tak se nesesype. Špína padne na ni a svatost Šéfa firmy neutrpí, ba naopak jeho preference rostou. A když už bude hodně opotřebovaná, tak se tam dá jiná podobná slepice a je po starostech. Negativní pozornost se přenese zase na ni. A tak dále a tak dále ...

   Smazat
  2. Drive to bylo RSDr.,rozhodnutim strany ,doctor , dneska je to RHDr., rozhodnutim Havla taky doctor..

   Smazat
 2. Vypadá to že to bude takový malý Drábek v sukních .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. slečinka nikdy nežila v realitě vždycky měla statni berličku o nějake praxi snad ani nikdy nemusela uvažovat ale tak to je dneska ze školy rovnou posrancem jako z divadla rovnou velvysrancem halt jsou lidi a nad nimy nadlidi

   Smazat
 3. Paní Malačová má za sebou pětileté studium politologie ve Frankfurtu. To je v pořádku, bylo to na státní univerzitě. Velmi podivné je ale její dvouleté studium na London School of Economics , velice drahé soukromé prestižní škole, kterou navštěvovali laureáti Nobelových cen, prezidenti, bankéři i například současný prezident Kanady. V posledních letech se na 1 přijatého studenta hlásilo 12-17 kandidátů. Je poněkud divné, že byla přijata právě tato " evidentně nepříliš inteligentní osoba " a kdo zaplatil školné v řádu několika miliónů Kč ( že by MPSV ??) . V každém případě se zdá že to byly vyhozené peníze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť je to Bakalova švagrová!

   Smazat
  2. 8:37 To je ale kravina, kde jsi k tomu přišel?

   Smazat
  3. Anonymní5. srpna 2018 8:37
   Anonymní5. srpna 2018 13:46
   Těžko najít logičtější vysvětlení, jak se v té funkci ocitla. P.K.

   Smazat
 4. bohužel brečet nad protekčnim klackem malačovou je vedle jak tak jedle za to jakaje muže ona sama ale že ote jeji genialni povaze se dvěma vejškami z usraele nevěděl ani kobliha ktery ji daroval korytko ukazuje nejen na jeho ubohost ale jak jsem někde zaslechl už k němu nikdo nechce už jen kvuli donaldovu sindromu že to co platilo před hodinou už neplati ale plati to co jsem nikdy nechtěl řic ovšem otazkou je že jen několik vteřin pač fšechno moje prekrucaju

  OdpovědětSmazat
 5. K článku o panu Hutkovi, kde jste mne domokraticky smázli.Konečně nekdo pomocí textu vyjádřil to, co si lidé o hradním pařezu myslí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Di do (!)

   Smazat
  2. 9:11
   A co si myslíme o tobě ty prouASSackej kolaborante se publikuje až po půlnoci!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  3. 10:17 ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína A52 - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P. S.: Radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Smazat
  4. Jo RuSSácký poudáš? No oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
 6. Ta zmínka o reklamě coby informaci zamořujícího charakteru je ještě mírná - obsah informací v reklamě bývá mizivý, spíše bych to nazval dezinformacemi a cíleným klamáním těch tupějších konzumentů, včetně různých podprahových metod působení. Reklamní smog nabyl absurdních rozměrů a podob. Trochu bych to těm reklamním hyenám ztížil - např. v daňové oblasti neuznáním výdajů souvisejících s reklamou jako odpočitatelného nákladu.

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud se nemýlím tak inkriminovaný výrok paní ministryně zněl trochu jinak.Rekla, pokud dojde ke zvýšení platů ve státní sféře / uredniku/ vznikne tlak na zvýšení příjmu ostatních obyvatel.. v podstatě je to ale stejná hloupost jako to co uvádí autor jako její vyrok.

  OdpovědětSmazat
 8. Navýšení platu státních zaměstnanců má zapříčinit příjem do státní kasy? Pokud zauvažuji, pak státní zaměstnanec je placen s daní vybraných od "nestátních pracovníků" a jeho činností je plnit úkoly spojené se službami státu vůči lidu. Lid odvádí daně do státního rozpočtu, který je zdrojem pro mzdy státních zaměstnanců ..... nebo jsem se spletl? Preventivní prohlídka u zubaře je mnohdy také hrazena s daní a mnohdy je pacient nucen vyplatit na prkno .. kolik to jen bylo .. 1200kč?
  Danit informace? Plošně? Třeba i blahopřání k narozeninám??
  Jak jsem se již zmínil kdesi jinde, najde někdo rozhodnutí našich zákonodárců zplozené za posledních 30let v "zájmu lidu", které by nemělo jako postranní úmysl obohatit úzkou skupinku vyvolených? Tedy rozhodnutí prosté postranních úmyslů a ne "mysleli jsme to s vámi dobře, ale opět se to pos*alo ...."
  ABC

  OdpovědětSmazat
 9. Bohužel, značná část vysoce postavených úředníků, včetně ministrů vlády, pouze rozedírala sukénky či kalhoty v jeslích, mateřských, základních, středních a vysokých školách. Posléze jejich praxe pokračovala rozdíráním sukní či kalhot na úřadech nebo stranických sekretariátech. A takto zocelení praktickým životem nám pak z pozic vysokých úředníků a ministrů říkají, jakým způsobem žít. U senátu, který ve své podstatě je pro tuto republiku naprosto zbytečný, stanovili alespoň pro mlíčňáky minimální hranici 40 let pro zvolení do této tlupy. Ministra nám může dělat každý mlíčňák a to i přes to, že praktický život poznal(a) pouze přes okna dvou zahraničních škol.

  OdpovědětSmazat
 10. No já tedy paní ministryni neznám a rozhodně nejsem voličem její partaje. Ale přetiskovat vulgární komentáře, které se objevily pod nějakým článkem, mi přijde poněkud slaboduché.
  Ostatní ministři vám přijdou dostatečně kompetentní pro výkon svého úřadu?
  Třeba dosavadní "kariéra" ministra zdravotnictví nikomu nevadí?
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víte, že vadí. Teď si všímáme Maláčové, kterou posadila ke korytu mafiánská socdem. Ta ženská má o šest let mladšího manžela, který je státním tajemníkem pro evropské záležitosti. Co ta v bavlnce žijící rodina s jedním dítětem může vědět o skutečných potřebách lidí práce, kteří tuto vykutálenou rodinku živí. Dovoluji si odhadnout, že vůbec nic. Jsou to paraziti.


   Čím to je? Jednoduše lze odpovědět, že nejsou lidi. Porovnejte, čím se musí vykázat docent nebo profesor, aby mohl přednášet relativně velmi malé skupince studentů. Maláčová se nemusí vykazovat ničím. V její hlavě jsou sračky z politologie a podivné koloniální ekonomie z Londýnské school of economics. Já bych přirovnal dnešní poměry k době německé okupace. Kvalitní zkušení odborníci se také nehrnuli do funkcí, protože si dokázali spočítat, že je to jen na několik let. Totéž platí pro současné demokraty. Po čtyřech letech je vykopnou. Strany nemají k dispozici zázemí odborníků, proto rozdělují koryta pravděpodobně losováním.

   Smazat
 11. Hele, ona nebude tak špatná. Náš velký Miloš, když ji hodnotil po návštěvě v Lánech, tak si z ní málem cvrnknul do textilu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si pamatuji, jak perlil s Karlou Šlechtovou, a kde je jí konec.

   Smazat
 12. dosadila ju tam usambasáda ktorá rozhoduje o všetkom čo sa deje v čechistane tak sa preberte konečne

  OdpovědětSmazat
 13. Měla by jít na mateřskou....Pořád jenom pindá o rodinné politice a sama dítě nemá.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak pindá o rodině ale to jejich strana dávno zavrhla jejich hejtmani se veřejně hlásí k pravdoláskařům. Pryč s čssd.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.