Reklama

úterý 7. srpna 2018

Hvězdné války 2.0: Futuristické třeštění Pentagonu? Nová snaha uzbrojit Rusko. Sen jestřábů o absolutní dominanci. Závody bez cíle a Velitelství budoucnosti? Když jsme si hráli s… na teroristy, svět nespal

Boris Džerelijevskij
7.8.20189 TopWar, překlad ProtiProud
BORIS DŽERELIJEVSKIJ popisuje nové strategické vojenské plány armádních špiček USA a zamýšlí se nad jejich skutečným smyslem, pozadím a hlavně perspektivou


Sovětský svaz se vyčerpal v závodech ve zbrojení, což nakonec přispělo k jeho konci. Tento názor je obecně rozšířený. A pravděpodobně opodstatněný. V každém případě to byla významná rána sovětské ekonomice způsobená snahou čelit strategické obranné iniciativě USA (známé jako program „hvězdných válek“). Tento program, který zahájil Ronald Reagan, předpokládal vytvoření systému protiraketové obrany založeného na vesmírné bázi a schopného ochránit USA před odvetným jaderným úderem ze strany SSSR.

Program SDI (Strategic Defense initiative) byl na rozdíl od většiny obranných vývojových cílů široce propagován jako dalekosáhle inovativní a „futuristický“. Sovětští vědci a analytici varovali, že jde o program utopický, že jeho cíle jsou nedosažitelné (v té době) a že se jedná s největší pravděpodobností, pokud použijeme jazyk zvláštních služeb, o upoutání pozornosti na fiktivní objekt. Cílem bylo donutit Moskvu vynaložit obrovské finanční prostředky na neutralizaci neexistující, nebo přinejmenším irelevantní hrozby.

Ježek se chytil do pasti


Politici však toto varování neposlouchali a sovětský vojensko-průmyslový komplex a celá ekonomika země byly vtaženy do nesmyslných závodů ve zbrojení, které nebylo možné vyhrát.

Američané do financování programu zapojili své spojence a americkému vojenskoprůmyslovému komplexu přinesl SDI neuvěřitelné zisky. A přestože samozřejmě nedosáhl deklarovaných cílů, během přípravy „hvězdných válek“ bylo rozpracováno množství know-how, které se uplatnilo nejen ve vojenské oblasti, ale i v civilním průmyslu.

Je příznačné, že s rozpadem SSSR bylo financování SDI omezeno. A definitivně byl program ukončen v roce 1993.

Dnes existují důvody domnívat se, že Washington se opět snaží vlákat Rusko do podobné pasti.


Historie se opakuje


Sněmovna reprezentantů Kongresu USA rozhodla, že Agentura protiraketové obrany USA spadající pod ministerstvo obrany musí co nejdříve začít pracovat na rozmístění systémů pro sledování a zachycení balistických raket ve vesmíru. Dokument navíc určil jako závazný termín konec roku 2022, tedy méně než za čtyři roky, kdy musí být vyvinuta a zavedena „udržitelná kosmická detekční architektura“.

Tyto úkoly, dokonce i s přihlédnutím k hypotetické aktualizaci dřívějšího vývoje, vypadají zcela nerealisticky, zvláště když USA patrně nemají ani žádné průlomové nápady, jak čelit ruským hypersonickým zbraním. Ani americký kosmický průmysl neprožívá nejlepší časy.

Čili je zde snaha přinutit Rusko, aby začalo pracovat na ještě více „nepolapitelných“ raketách a současně tak dalo šanci vydělat tučné peníze zbrojařským korporacím.

Hvězdné Fake news


Američané se však neomezují na jednoduchý „rebranding“ SDI.

Minulý týden vystoupil na bezpečnostní konferenci v Aspenu generální tajemník americké armády Mark Esper a oznámil vytvoření nového systému velení „Futures Command“ (Velitelství budoucnosti).

Jak napovídá název, nová technologická základna umístěná v Austinu bude koordinovat a implementovat ultramoderní „zbraně budoucnosti“. Bude rovněž schopna zajistit, jak zdůraznil Esper, předstih USA vůči potenciálním protivníkům v dlouhodobém horizontu.

Tajemník rovněž podtrhl, že tato iniciativa je největší organizační změnou od studené války, kdy v roce 1973 byly jako reakce na „sovětskou hrozbu“ zřízeny Vrchní velitelství pozemních sil USA a Vrchní velitelství bojového výcviku.

Jsou zde tedy všechny důvody předpokládat, že „Velitelství budoucnosti“ vzniká s podobnými cíli, a tudíž americké ministerstvo obrany hodnotí události ve světě jako návrat do časů studené války.

Esper to vlastně ani neskrýval. Poté, co ukončil svérázný exkurz po novodobých dějinách, postěžoval si, že po triumfálním vítězství Států nad SSSR byly všechny jejich síly koncentrovány na boj proti světovému terorismu, čehož využily Ruská federace a Čínská lidová republika, aby provedly „technologickou revoluci“ ve svých ozbrojených silách.


Sen o návratu dominance USA


Aby se tedy eliminovaly důsledky tohoto průlomu potenciálních protivníků, vznikla uvedená divize, která by měla poskytnout americkým vojskům zbraně natolik futuristické, že vojenská dominance Ameriky bude absolutní a nezpochybnitelná jakýmkoli nepřítelem.

Ve svém projevu Esper identifikoval tři úrovně hrozeb: současnou, střednědobou a dlouhodobou, a každou z nich spojil s určitým nepřítelem.

„Když se zamyslíme nad budoucími problémy a budoucími hrozbami, jde především samozřejmě o Severní Koreu, která představuje bezprostřední hrozbu. Ve střednědobém horizontu, od deseti do patnácti let, je hlavní hrozbou Rusko, a proto pozorně sledujeme jeho pokrok v oblasti zbraní a taktiky, abychom měli představu, co mohou proti nám postavit. Nicméně dlouhodobá hrozba pro Spojené státy pochází bezpochyby z Číny,“ řekl ministr.

Zdůraznil také, že s příchodem Futures Command bude možné efektivně konsolidovat úsilí USA v oblasti modernizace zbraní. Prioritou budou tyto oblasti: hypersonické rakety s dlouhým doletem, systémy protiraketové obrany založené na laserové energii a také roboty, které nahradí pěchotní bojová vozidla.


Závody bez cíle


Samotný kontext projevu naznačuje, že se jedná o další pokus Američanů odpovědět na výzvu Vladimíra Putina, který v poselství Federálnímu shromáždění oznámil nejnovější ruské zbraně. Pokud tomu tak je, pak lze konstatovat, že tato odpověď je poněkud konkrétnější, než byla ta předchozí. Nicméně i v tomto případě jde pouze o deklaraci záměrů. A to tím spíše, že se „zbraněmi budoucnosti“ si Američané stojí asi takto: program elektromagnetického děla, do něhož byly investovány značné prostředky, totálně zkrachoval, „lodě budoucnosti“, torpédoborce třídy Zumwalt, se ukázaly být slabě ozbrojené a neustále porouchané a dokonce ani o letadlech F-35 nepřicházejí příliš povzbudivé informace.

Jak tady může pomoci vytvoření další administrativní nadstavby? Nelze proto vyloučit, že hlavním úkolem futuristického velitelství je dezinformovat potenciální protivníky s cílem zatáhnout je do nesmyslných závodů ve zbrojení ubírajících se směrem, který nemá žádnou perspektivu.

Zdroj.

Autor je vojenský expert, analytik Centra pro politickou svobodu, veterán boje v Afghánistánu a Čečensku


Související:

56 komentářů :

 1. Už první věta perla "USA uzbrojili SSSR", dnes již víme, že Gorbačov prodal Rusko a zabránil tím bankrotu USA. Kdyby SSSR elity prodávali až za půl roku, už by neměli komu. Západ je dlouhodobě neudržitelný. Je to letadlo a může žít pouze na úkor svých kolonií, než je zcela vyčerpá.

  Druhá věc je, že bez raketových motorů z Ruska, USA žádný vesmírný program nebude mít. USA jsou na hranici kolapsu a tak jim nic jiného než fake news nezbývá. Bohužel stále jsme jejich rukojmí, kvůli propojenosti světa a i v zájmu lidu USA je potřeba přejít z dolaru na jinou světovou měnu velmi opatrně, aby nezhroutil finanční systém. Proto i Putin nabádá obchodujte v dolarech. V současnosti probíhá likvidace "deep state USA" až ten proces bude dokončen dojde k mnohým zlepšením ve světě, od zastavení migrantů a navrácení je do jejich zemí až po lepší fungování OSN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socialismus všude ve světě zákonitě krachl právě díky tou, že u moci byli přesně takoví zcela mimózní dementi jako jsi ty. Prej Gorbačov zabránil bankrotu USA?! Bože...

   Smazat
  2. to 20:25
   20:13 má pravdu, východní blok studenou válku ekonomicky vyhrál, a ty informace jsou k dispozici dlouho. Ostatně stačí mít otevřené oči a zapojit mozek.
   Politicky vyhrál západ a přes nastrčené loutky z východu, včetně debilu z ČR, provedl převod nahromaděného národního bohatství na západ a tím svoji záchranu. Důležitým aspektem byla likvidace veškerých strategických podniků..

   Předpokládám ale, že si budeš stále vést svoji naučenou písničku...

   Smazat
  3. 20;13
   Debile USA nejsou závislí na nějakých šmejdech z Rusàcka který nic neumí vyrobit

   Smazat
  4. Kdyz se nekdo dlouho topi ve srackach a touzi nam dominovat a znicit nas predstiranim ,ze vidi hvezdy..Aby nam ukazal tu jejich zurivou nenavistnou "uslechtilost a Wall Street vydelala co nejvic ubohych vypatlanych sluzkach.....Zbidaceni lidi, ale nelze porad a do nekonecna provozovat..Lidi zacali videt a to jen tak neprojde..A nechteji zit v jejich srackach..
   Rad bych ty vysledky boje proti "terorismu". Misto boje proti svetovymu terorismu zase pomahali preve tem vrahum..A delaji to dodnes. I hitlerovskym fasistum na Ukrajine a jinde..
   To vsechno je zase dostalo jen , jeste hloubeji do tech sracek a smrdi jeste vic..

   Smazat
  5. motory RD180 pre USA rakety Atlas -

   Smazat
  6. Trump vyhlasil uz v roce 2020 ze okupuje vesmir. Co udela kdyz nedostane raketove motory od Ruska se nevi..Ale je to idiot az to triska dverma..Takovy dlouho museli hledat. Clinton to uz byl uplnej vrchol vseho zla volilo o
   6 milione volicu vic !!

   Smazat
  7. Nevim co to kourite, ale je videt ze to ma silu ! Raketove motory z Ruska jsou lacine, prakticky za babku, proto je kupuji. To Vam soudruzi jeste nedoslo ? To je perlicka :"dnes již víme, že Gorbačov prodal Rusko a zabránil tím bankrotu USA". Pokud si pamatuji, tak Rusko bankrotovalo a bez pomoci IMF a USA by tam byla revoluce. Nejvetsi legrace je, ze Americani se tak bali ze Jaderne zbrane Ruska se dostanou do rukou terroristu, ze by prakticky udelali vsechno pro zachranu Ruska. Prikladem byla UKRAJINA, po vyhlaseni nezavislosti to byla treti nuklearni velmoc sveta. To stalo Americany miliardy. Co se USA ekonomie tyce, staci se podivat na Wall Street a silu dolaru versus Rubl. To se ale clovek nemusi divit, Ruska Ekonomie (GDP) je priblizne stejne urovni jako ITALIE, a ta ma jen pulku obyvatel a zadnou SIBIR s plynem a olejem.

   Smazat
 2. 20:25
  TY VIRTUÁLNĚ ZLATEM KRYTEJ DOLARE,VE FORT KNOXU SI DALA BÍDA S NOUZI RANDE,TAKŽE ZMLKNI A MAZEJ SI PRO DALŠÍ LŽINOTIČKY DO NOČNÍKU....PRÁVĚ HO PŘIVEZLI Z uASSackýho VELVYSRANECTVÍ,TAK AŤ MÁŠ ČERSTVÝ INFORMACE!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten puch jde ale od tebe 9:22, tos nepoznal? Ty se už ani necítíš, tak špatně na tom jsi.

   Smazat
 3. 21:00
  Vidličky a nože!

  OdpovědětSmazat
 4. Joj, no toto? V USA praskly odpalovací rampy balistických raket projektu za 122,3 miliardy dolarů (což je tolik, co vojenský rozpočet Ruska na 2 roky) :)

  https://cz.sputniknews.com/svet/201808077850313-USA-odpalovac-raketa/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu, rozpočet chudého Ruska je skutečně nízký.

   https://technet.idnes.cz/rusko-nema-na-novy-tank-armata-dkb-/vojenstvi.aspx?c=A180803_140458_vojenstvi_mla

   Smazat
  2. 21:32
   ZMKLNI TY DOLARE VIRTUÁLNĚ KRYTEJ ZLATEM!!!!!!
   NĚJAK JSI NÁM TY HAVLOTROSKO ZAPOMĚL NAPSAT,PROČ JE VE FORT KNOXU JEN BÍDA S NOUZÍ A PROČ MÁ uASSackej okupant DLUH HDP 110%.....A HOLOU PRDEL K TOMU!!!!!☺

   Smazat
  3. 21:32 Tak proto se ho SSA a celé NATO tolik bojí, že se sami musí uzbrojit do bezvědomí nejmíň 10ti násobně, a obkličovat Rusko ze všech stran, že? Iděs je srandovní, a vy s ním.

   Smazat
  4. 21:47
   Z jakých všech stran? Podívej se někdy na mapu, ignorante.
   Technet pouze cituje místopředsedu ruské vlády pro vyzbrojování a ruský deník Kommersant, blbečku.

   Smazat
  5. 22:10
   TY SE NEVYZNÁŠ V PSANÉM,NATOŽ V MAPĚ TY HAVLOTROSKO S TŘEMA V ŽÍLE!!!!!
   A VŮBEC,UŽ MÁŠ ZPRACOVANEJ TEN NÓBL MÁTERIÁL PŘÍMO Z UASS VELVYSRANECTVÍ POSLANÝ TOBĚ A OSTATNÍ HAVLOPAKÁŽI V PRIMA NOČNÍKU!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  6. 22:17

   Hele, ty retarde, jen pro tvé info, vždy když uvidím tu tvou změť velkých písmenek, vykřičníků a smajlíků, vůbec to nečtu a rovnou přeskakuju. S odpovědí se vůbec nemusíš namáhat.

   Smazat
  7. 22:10 Tu citaci iděsu, a tvoje závěry chápu, je to na tebe složité, ale mapu můžeš studovat třeba i tady, bambulo:
   http://www.novarepublika.cz/2018/02/ohrozeni-ruskem-at-hovori-fakta.html

   Smazat
  8. 22:22 No, víš, nejsprávnější tvůj přístup by byl, trolle, kdybys nic nepsal. Potom bys na sebe ty komentáře nikde nenašel, a ani bys nemusel nic přeskakovat.

   Smazat
  9. 22:22
   RUSKY NEUMIŠ A MUSÍŠ SI NECHAT VYLHÁVAT INFORMACE NA IDĚSU???!!!!!
   JSI JEN NEPOTŘEBNEJ KUS HAVLOZMRDA BEZ VLASTNÍHO NÁZORU!!!!
   ČEST TVOJÍ DEMENTALITĚ!!!!☺

   Smazat
  10. 22:27
   Úžasný odkaz kterým jsi nechtěně přesně potvrdil co jsem napsal. Rusko je bezvýznamná, trpasličí ekonomika, chudá země. Západ je ekonomicky 28 krát silnější než Rusko. Co tam máš dál?

   V té tvé přiblblé mapce je například Kazachstán. Kazachstán je v NATO? Nebo je tam US základna? Takové kokotiny si studuj sám, studente.

   Smazat
  11. 21:16
   Blbé co tady publikuješ ze sputniku té metačky fekálií!! Na to ti v Česku nikdo není zvědavý!!

   Smazat
  12. 22:51 a tos tam ještě ani nebyl. ta sebranka žije huř než chudina na Haiti po posledním zemětřesení. Ti co se vrátili s MS 2018 vyprávěli úplný horory. normálně mrtvoly po ulicích a nikoho to vůbec netankuje bordel hážou z oken a nikdo to neuklízí, všude ruiny. To si FIFA ještě odskáče.

   Smazat
  13. 23:47
   CO ZASE CHLASTÁŠ TY INCESTNÍ HAVLOFLANDĚRO?????!!!!!
   JEĎ DO MER-KHELOSTÁNU,TAM JSOU TY MRTVÝ SKUTEČNÝ TY POSRANINO PROLHANÁ!!!!!

   Smazat
  14. 9:23 No, a pak kdo je tady sprostej, viď, ty prase z pornojandovských evropských hodnot.

   Smazat
 5. 21:16
  A za to může Putin,dal jim tam Novičok!☺

  OdpovědětSmazat
 6. Doláč je v současnosti jen pyramidální hrou. RF a ČLR ho nemohou shodit z jediného důvodu. Zhroutil by se celkový finanční systém světa. Je jasné, že na shození doláče má zájem mnoho zemí a Trump zajistí, aby jich bylo ještě více. RF a země BRICKST to udělají pomaleji, nebudou spěchat.Pak to praskne. Pak Amíci skončí s bankovní nadvládou a tím skončí Amerika first a jakákoli převaha ve zbraních, protože doláče budou vhodné jen na záchod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BRICKST :-DDD Debile!

   Smazat
  2. Je to fakt debil. Hele Rusáku ten toaletní papír uvany rubl ,kdy ho pozlatíte jak jste furt vykřikovali? Stačí že Mudk prohlásí že poletí na Mars ale Rusáky nebere a rubl letí dolů jako jejich smejdové rakety co nedoletí ani pet metrů. Hele Rusáku zas vám spadnul další satelit ani tak banální věci neumíte dělat.

   Smazat
  3. Trochu si přisadím. Před pár dny jsem čet , že Rus s okamžitou platností přerušuje výrobu své "chlouby" tanku ARMATA z ekonomických duvodu. Jsou totálně vyždímaní. Sankce za okupovaný Krym zabírají. To je moc dobře. Ani vybájenej "zlatej rubl" ani nějakej BRIC... jim už nepomuže.

   Smazat
  4. Anonymní 17:44

   Samozřejmě se mýlíte, Rusko pochopitelně nepřerušuje výrobu tanku Armata, ale ministerstvo obrany snížilo počet objednaných kusů s tím, že tento tank je skutečně velmi drahý. Vedle toho dotyčný zdroj uvádí, že Rusko má nadbytek starších, ale modernizovaných tanků, které však svými kvalitami zatím plně dostačují.
   To víte, ani Rusko si nemůže dovolit vyhazovat peníze za něco, pro co není využití a raději použije peníze na zvyšování kvality života Rusů.
   Pokusy o vydírání, nazývané "sankce" zabírají, ale poněkud jinak, než se plánovalo. Trpí tím hospodářství EU a Ruské protisankce vytvořily prostor pro obsazení ruského trhu ruskými firmami a firmami států, které neposluhují USA. Až se EU vzpamatuje a zruší sankce proti Rusku, je dost možné, že už se evropské firmy na Ruském trhu neuchytí.
   Je vidět, že nic nechápete a vaše postoje nemají racionální kořeny, nýbrž čitě fanouškovské, až dětinské.

   Smazat
  5. 19:37 Musím se smát vašim proti argumentum "starší, ale modernizované",ale před rokem tak Rus nemluvil, dále "zvyšování kvality života Rusu" ,tak takovej blábol nemuže snad napsat ,ani ten největší proruskej šílenec. Co se týče, jak píšete "vydírání", tak se zase pletete, jsou to sankce! za obsazený Krym. Až Rus Krym vrátí budou zrušeny sankce.A díky těm sankcím nemá Rus už ani na tu ARMATU, tak že tím dětinou označte sám sebe.

   Smazat
 7. 21:53
  TO.MĚL BEJT VTIP??
  BLIK VTIPE!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, krásně fungují na pitomce, jako jsi ty 9:25, jak jsi právě dokázal.

   Smazat
 8. Tak SSSR vyčerpala válka v Afghánistánu a Černobylský výbuch elektrárny. To nic nemění na faktu že usa nemají prachy a žádné Tie fightery mít nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sionistům zbyly papíry s čísly, kterým říkají dluhy a s těmi si mohou vytřít p...l. Čína i Rusko se toho podvodného sajrajtu zbavují. Parazit vyžral hostitele a protože šmejdi nemají šikmé oči a umí jenom škodit, jsou vyřízení.

   Smazat
  2. Idioti. Dolar je a bude měnou c.1. Jen rusákům se nedovolí s nimi obchodovat. Čína se dolarů nikdy nezbaví, to spíš bude intervenovat na pár rublu aby je Sibiř vyšla levnějc. Apropos další účet zabaven. Tentokrát zas Gazprom.

   Smazat
  3. 23:56
   TY REKLAMO NA VIRTUÁLNĚ ZLATEM KRYTEJ DOLAR,VE FORT KNOXU SI DALA BÍDA S NOUZI RANDE A HDP V uASS JE 110 MINUS.....OVŠEM DŮLEŽITÝ A PROLHANÝ BUDOU POŘÁD NA JEDNIČKU,ZMRDI OKUPANTSKÝ!!!!!!

   Smazat
  4. 9:26 Ty nerozumíš, dvě S má ve zkratce SSA. Tak pro ně jsi to napsal.

   Smazat
  5. 7:26 23:56 pak bude moc chodit na velkou až dolar padne tak jich bude potřebovat hodně. Toaleťák bude dražší.

   Smazat
  6. Vás pár proruskejch zoufalcu se zeptam,prodám jak rubl tak dolar po 1KČ za kus .Po čem sáhnete?

   Smazat
  7. 17:48
   SAMOZŘEJMĚ,ŽE PO KORUNĚ TY INCESTNÍ PROUASSACKÝ LEJNO!!!!!

   Smazat
 9. Tady Brouk von Pytlik, Zde se to hemzi spoustou brouku , kterym chybi hlavy a jsou psychicky poskozeni, Lidi rvou neco o Americe , ale souhlasi zit v lzich a nejistotach , Merkelova si nedovoli udelat pruzkum verejnosti :”Jestli byl HOLOCAST” protoze by Nemci to poreli na 95%. A tak cela Evropa(Cechy ) kraci jako za prvniho Maje a vola : My verime na vsechno , jen nam neberte Televisi!!
  S Americkym dluhem ??nema to smysl pokud si spocitate Americky dluha komu ho dluzi, nema to smysl!! Dluh se dela za :jidlo , najem, energii. Amerika ma jidlo, domy, naftu ...komu by penize dluzila a za co?? Typicky American si koupi novou televisi jednou za 10 let a na dovolenou nejezdi , sedi u pribuznych. A tak Americky dluh nema smysl , lec podobne jako Holocast nikdo o nem nesmi mluvit!!
  HONOLULU!!!!!!!

  Honolulu mluvi o Mugabe , jsi hloupy Honolulu nic nevis !!!

  Mugabe je dnes pres 94 let stary a udrzel se do svych 94 let v politice. Na Africana, byl velice kultivovany , inteligentni a schopny. Ty to ale nevis protoze ti to nikdo nevysvetlil. Nyni Mugabe je nahrazen jeho ministrem pro tajnou policii a spionazni sluzby , jenz bude novym presidnetem v Zimbabwe Herare. V JAR vykopnuli Zumu a bili farmari se stehuji do Zaire z JAR a Zimbabwe. Ten Rudy Honolulu !! jenz porad pise o SSSA a pod musi byt taky nekym placeny aby delal lidem v hlave bordel!!!
  Je mi lito pana Ivana Davida pracovat s takovymi lidmi ..to je skutecne prace pro psychiatra!!
  S Uctou: Brouk von Pytlik!!

  OdpovědětSmazat
 10. Brouku Pytliku - ty NEVZDELANCE ! V pripade , ze mas na mysli ROBERTA MUGABEHO z kmene Shona v Rhodesii, tak za kazdou tvoji positivni vetu o nem, ti patri nakopnout pr*el - tvoje myslici ustroji...

  Ty na tu Afriku myslis vice nez ja ! Pritom ja tam prozil nejkrasnejsi cast meho zivota. Zapomen na ni ! Ona ZEMRELA s B.J. Vorstrem v zari 1983. T.j. ted uplne jina zeme ! Barbarska, kriminalni, proti belozska !
  H. kdysi z Hillbrow v JHB.

  OdpovědětSmazat
 11. OSUD Jizni Afriky - TO JE VAROVANI , kazdemu belochovi , ktery zije v Evrope a je uplne jedno, je-li to nekde v
  Praze , nebo treba v Berline.

  Byla to jedna z NEJbohatsich zemi na svete !
  Barevne krasna ! Byla znicena pod zaminkou rasove diskriminace , ktera tam nikdy NEEXISTOVALA.
  Apartheid byl ODDELENY VYVOJ ! Kazdy mel svoji "zahradku". (kmenove uzemi) a belosi byli pouze dalsi z mnoha kmenu v Africe. A ta kmenove ODDELENOST tam existuje stale ! Od Caira v Egypte, az dolu po Myss Agulhas. (Ale pro me je to uz jen vzdalena minulost. Zajed si tam Brouku Pytliku , bude o jednoho pomatence mene !)
  H.

  OdpovědětSmazat
 12. Dementní trollové měli zase noční.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:24 Brouku Pytliku von trollistan, to, co jsem napsal. Muzes to napravit, když ty sem nechodit.

   Smazat
 13. Honolulu ..Robert Mugabe giant Africke politiky, chtel to uplne jinak, ale globalisti chteli JAR ++ pro Cinu je to v jejich planech. Kdyby to Cesi aspon pochopili, Oni Cesi nechteji studovat Ekonomii. Panove studujte ekonomii, Zemepis a mezinarodni zakony a naucte se cist bankovnictvi at pochopite kdo vam taha penize z kapsy . Poskakuje jako pimprlata na mezinarodni svetove scene. Premyslym se pripojit do Cirkve Ceskobratrske uz s principu ..ty jsou jediny KDO ZA TO STOJI!!! ne jako vy PO KOMUNISTICKE ZRICENINY!!

  Brouk Von Pytlik

  OdpovědětSmazat
 14. dementní trollové neměli jen noční ,mají 24hod plnou pohotovost protože jsou to přeci dementi(placení).

  OdpovědětSmazat
 15. Vy HURVINCI z prdelakova muzete me, mezinarodnimu svetlonosi -nickovi honolulu polibit rectum s vasimi posudky !
  Jste vesnicti krupani, (17:49) bez prehledu, rozhledu a perspektivy.

  Robert Mugabe z Rhodesie k vam uz brzy posle jeho opicaky a mnozi z vas ztrati rektalni pannestvi.

  VEZTE ! Ze ja se vam budu chechtat !

  A ty Brouku Pytliku ! Nejsi ty nahodou z upadkove
  Californie ? ?

  Putin tam zase zapalil lesy - (rikaji Globaliste !)
  V pripade , ze ano, ty Berniho Socane, tak ti preji ohorely vyfuk.
  H.


  OdpovědětSmazat
 16. Rusaka je potreba uzbrojit.
  Rusak uz priznal, ze jeho slavne tanky Armata jsou pouze ve vlhkych snech soudruha Davida:-)
  Armata existuje pouze v ruskem Photoshopu:-)
  https://technet.idnes.cz/rusko-nema-na-novy-tank-armata-dkb-/vojenstvi.aspx?c=A180803_140458_vojenstvi_mla

  OdpovědětSmazat
 17. 21:00
  A MOZEK V TVOJÍ SENKROVNĚ NA KRKU JE VYLOŽENĚ SCI-FI.....OVŠEM DOST NEPOVEDENÁ KVŮLI INCESTU!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mne mrzi, ze jsi plodem incestu. Ale to je u vas v zemljankach uplne normalni a nebudes tam u vas sam:-)

   Smazat
 18. 21:33
  JE VIDĚT,ŽE TO ZNÁŠ VELMI DOBŘE Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!!!!!
  NO NENI NAD ZÁŽITKY INCESTNÍ HAVLOFLANDĚRO!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.