Reklama

úterý 14. srpna 2018

Jan Schneider o fejkňůs, Drtinové a Nové republice Jan Schneider
14. 8. 2018      PrvníZprávy
První publicistický videokanál DVTV, konkrétně jedna polovina z kmenové dvojice, Daniela Drtinová, si minulý týden pozvala nezávislého kandidáta za SPD Ivana Davida.
Grilování, opékání, ždímání a podobné mediální mučeníčko je potěšeníčko, zvláště u lidí, kteří dobrovolně vstoupí do veřejného prostoru a uplatňují svoje pasivní volební právo. O to by nešlo, to je naopak přímo jedna z nezbytností demokratického procesu – a kdyby Ivan David nesnesl pomyšlení na mediální barbecue, jistě by pozvání nepřijal. Potud vše v pořádku.Strnul jsem však na závěr rozhovoru. Daniela Drtinová takto promluvila:

"Poslední věc, pane Davide. Váš web Nová republika je monitorován ministerstvem vnitra jako desinformační server. Vy jste podepsán pod stanovami občanského hnutí, které tento web provozuje, proč jako politik, který by měl být vzorem, nebo tak já alespoň tedy v té naivní pozici, vy jste mi ji přisoudil, to vnímám.“


Daniele Drtinové se podařil opravdu pěkně tučný hybridní fake, nota bene na triko ministerstva vnitra!

Na webu Parlamentních listů byla totiž zveřejněna odpověď Hany Malé z tiskového odboru MV ČR Parlamentním listům z 5. ledna 2018: „Ministerstvo vnitra neposuzuje konkrétní weby, ale konkrétní informace. Žádné seznamy tedy rezort vnitra nevytváří.“

Tuto odpověď by měl znát každý, kdo se o takzvané fake news zajímá. Bylo na ni několikrát, možná dokonce mnohokrát odkázáno, není to žádná zasutá informace. Takhle to ale prostě dopadá, když lidé nečtou Parlamentní listy!Štěpánek: Chcete vidět umanutou, ukřičenou novinářskou slepici?

To, co se Drtinové stalo, je velmi dobrá ilustrace pořekadla, že „zloděj křičí chyťte zloděje“, ale též i staré smutné moudrosti, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou (tomu ale zabráníme, slibme si to!).

Bylo by proto zajímavé vědět, odkud Drtinová tento fake nabrala, a jakým kritickým procedurám jej podrobila při přípravě rozhovoru s Ivanem Davidem. Příznačné je, že v rozhovoru téma „fake news“ sice zmínila, a nebyla schopna říci žádnou konkrétní desinformaci, kterou by Ivan David na svém webu šířil. Opírala se pouze o ten žvást!

Tak co, svěří se nám, udělá „fejkový coming out“? Omluví se ministerstvu vnitra?

Každopádně závěrečné Davidovo „nezklamala jste mě“ by jí mělo znít ještě dlouho výstražně v uších, zejména vzhledem k Davidově profesi.

35 komentářů :

 1. OBČANŮM STÁLE JEŠTĚ NEDOCHÁZI,ŽE JSOU JIM TV A TISKEM

  kradeny hlasy s použitim lži a manipulaci tak,aby zvolili jen strany a hnuti,které jim budou nadále zasahovat do života vadnými zákony a krást pokaždé moc voličů,aby se mohli pevně zakousnout do svých koryt a škodit kde to půjde.
  Kdoví,zda takové volby pořádanéb vlastně prolhaným a zmanipulovanými ohluṕovadly,vůbec plati!
  Ne nadarmo se špičky voličů začaly zajimat o vizi své budoucnosti vytváři vlastni Program a žádaji,aby si ho politická třida Šmejdů osvojila.

  TO BUDE BOLET AUVA ,AUVA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je znamy pojem a nazyva se "mediokracie".

   Smazat
  2. Medokracie, ste chtěl říct.
   Mažou medy.

   Drtině se prodlužuje v stáří nos a zvětšují uši.
   Slon z ní ale nebude, přes veškerou snahu.

   Smazat
  3. Na to je jednoducha odpoved. To fantaziruji a opici se vsechny faisticky media na svete...A vy s nimi...ALE NIKDO VAM UZ NEVERI...

   Smazat
 2. Mno nic co chtít po mainsteamu jen špínu a kydy hlavně že jí to pan David natřel.

  OdpovědětSmazat
 3. "Paní" Drtinová je normální štěkna z pavlače.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A má v hlavě drtiny.

   Smazat
  2. Pyzdy , hystericky nejsou pro cloveka aby se s nimi bavil. To je videt tisickrat denne a slyest. Dneska se obalujou kupama doktoratu , ale to nepomaha , ovsem , to uz vedeli nasi predkove. Bohuzel ani v USA to nevedi dodnes , ze zenska se vyplati v domacnosti , ale date jim miliony a vypadava z nich za to ,jen spina, pavlacovy pomluvy a hnus, ktery jim poradci naridi zvastat...
   To se porad opakuje... Kdyz neslapete na zenskou, ta zacne slapat po vas , kazdej zenatej to vi po cem jdou a jak jsou chamtivy..
   Tedy vetsina z nich...

   Smazat
  3. A vetsina z nich je na prodej v kazdem pripade..

   Smazat
  4. Abych uvedl aspon jeden priklad za vsechny. Jiste se pamatujete na neco co si rikalo OPRAH. Vlzlo to do studia , pred kamery , ROZTEKLO SE TO NA GAUCI, zacalo to klast nejakym hovadum otazky , ktere pripravili desitky poradcu predem..
   Z to, to dostavalo 250 milionu rocne...
   Ted se todal rozteka na stovkch milionu dal a TAKY TO CHCE BEJT jeste navic US- PRESIDENT !!
   Tady muzete videt tu ubohou Degeneraci tech NADLIDSKO PRAVNICH...

   Smazat
 4. Pan David je neobvykle kompaktní osobnost a nemám o něj
  nejmenší obavy.

  OdpovědětSmazat
 5. Co když Drtinová ví, co my nevíme, a jen ze zoufalství z prohry v rozhovoru se podřekla?

  OdpovědětSmazat
 6. Musím vyjádřit panu MUDr. Davidovi naprostou úctu k tomu s jakým přehledem se vyrovnal s rádoby novinářkou a právničkou Drtinovou. Pan režiser z Jugoslávie po takových invektivách prohlásil že může odejít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem to napsal, trochu asertivity by mu nevadilo a jeho voličům prospělo.

   Smazat
  2. nepřetržita ignorace retardu je jedina možnost jak se jich zbavid to snad vi i soudruch david

   Smazat
  3. Pan doktor David není žádný soudruh ani soudruch. Jasné, trapný vtipálku?!

   Smazat
 7. Jeden z dobrých rozhovorů Drtince předvedl také Jožo Ráž,...

  OdpovědětSmazat
 8. Rozhovor Ringa Čecha s Drtinovou na You Tube, znásilnění štěňátka uprchlíky, mně u toho tekly slzy od smíchu.

  OdpovědětSmazat
 9. Je škaredá, co jí zbývá, než vysírat!!

  OdpovědětSmazat
 10. Dle mého názoru nebyl pan David úplně dobře připraven. Lidé jako Drtinová jsou totiž něco jako kolovrátek - lze velmi dobře předvídat jaké argumenty - typově i věcně vznesou a lépe se na to připravit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že na rozhovor s Drtinovou se MUDr. David připravovat nemusel, s obdobnými entitami ve své profesi jistě setkal mnohokrát.
   Ostatně, jak se chcete připravovat na diskusi s kolovrátkem (trefné přirovnání!)? Dřevo, které se točí, jak někdo jiný šlape, a lezou z něho nitě spředené z vláken, které opět vyprodukoval někdo jiný (bohužel nejen len, který je užitečný).
   Poslední připomínka či spíše řečnická otázka: vy jste někdy od Drtinové & spol. slyšel něco (cokoli), co byste s nejčitším svědomím nazval „argumentem“ nebo dokonce „věcným argumentem“?
   Willy

   Smazat
  2. Pánové, podle mně máte pravdu oba. K "moderátorům" je zbytečné se vyjadřovat. Ale pan MUDr.David by měl zapracovat na své rétorice. Snaží se vážně a exaktně odpovídat na demagogické a manipulativní nesmysly. Jeho odpovědi budou stejně překrouceny, jak je vidět ve shrnutí pod videem. Na méně myslícího diváka, kterých je většina, to neudělá valný dojem.
   Když se moderátor snaží někoho "vykoupat", proč nepoužít jejich vlastní zbraně proti nim? Dát jim ochutnat vlastní demagogické polívčičky. S úsměvem neodpovídat na otázku, ale ukázat, jak ta samotná otázka je manipulativní a směšná. Namátkou, když předkládají výroky jednotlivců z SPD se snahou vyvolat dojem, že celá SPD je fašistickou a zločineckou stranou, tak odpovědět otázkou, jestli je ODS také zločineckou stranou, když někteří její členové byli trestně stíháni a odsouzeni. Stejně tak otázku na postoj k anexi Krymu bych přeformuloval na otázku podle skutečného průběhu událostí. To znamená, jestli se mě moderátorka ptá na to, jestli měl svobodně svolený parlament autonomní republiky Krym právo vyhlásit referundum o vystoupení ze svazku s Ukrajinou, když mu to umožňovala ukrajinská ústava.
   O dezinformacích bych se vůbec nebavil, dokud by moderátorka nedefinovoala s předložením příkladů, co ten pojem znamená.
   Já vím, ono se to dobře radí, když tam člověk nesedí. Ale určitá lehkost, nadhled a úsměv by rozhodně hodně pomohl. Zde zmiňovaný Ringo Čech je vhodným příkladem. I když při vší úctě k němu, samotná sranda nestačí.

   Smazat
  3. Souhlasím 16:00. Panu Davidovi fandím, ale pokud chce ve volbách uspět, tak nesmí zahazovat šance, které mu Drtinová poskytovala svými lehce předvídatelnými otázkami a způsoby vedení rozhovoru. Tam bylo nahrávek na smeč až mně to srdíčko rvalo, když jsem viděl, že jsou mým oblíbencem většinou promarněny. Ano, nebývá lehké působit přesvědčivě v diskusi na televizní obrazovce,, ale Drtinová je opravdu jednoduchá osůbka a o pořádnou lekci si doslova koledovala. Škoda, snad někdy příště...

   Smazat
  4. 18:46 Minimálně to chtělo zarazit její neustálé skákání do řeči dalším přívalem otázek. Tím záměrně vyvolává dojem, že na nic není pořádně odpovězeno. Při prvním přerušení bych se odmlčel a nabídl jí papír a tužku. S vysvětlením, že pokud si další otázku nedokáže zapamatovat do dokončení odpovědi na předchozí, tak ať si je píše. Nebo jí s úsměvem navrhnout, že debata bude probíhat systémem otázka - celá odpověď, otázka - celá odpověď. Způsobů je více, jen se nebát být "neslušný". Jednat slušně s neslušným moderátorem je přesně to, na čem je založena jejich manipulace. Stejný princip, jakým "šmejdi" okrádají slušné lidi.
   Omlouvám se, jestli "kuře učí orla létat". Ale takové "beránčí" chování mi vadí nejen u MUDr.Davida.

   Smazat
  5. Vážení 16:00, 18:46 a 21:45.
   Jelikož netrávím zbývající čas svého bytí brouzdáním po diskusních fórech, reaguji se zpožděním, možná i takovým, že si už tento příspěvek ani nepřečtete.
   Plně respektuji váš názor – vše řečené bylo věcné, k tématu i podepřeno relevantními argumenty a nad většinou z nich stálo za to se nad nimi zamyslet (takže žádné „učení orla létat“). Všem vzneseným námitkám/kritikám bylo společné to, že se týkaly POUZE vhodnosti/účelnosti taktiky, kterou MUDr. David zvolil, ne kritiky jeho osoby.
   Ano, mohl zvolit kteroukoli z vámi navržených metod. Možná by si ji Drtinová „zasloužila“ nebo aspoň byla efektnější, ale kdyby kteroukoli z nich použil, už by to NEBYL IVAN DAVID (to by zase trochu zklamalo mne). Kdyby přijal taktiku Drtinové, de facto by tím klesl na její úroveň…
   I já bych před kamerou na Drtinovou reagoval jinak (totiž jako JÁ, libující si v ironii).
   On zvolil tu SVOU: společensky vytříbené takřka Guth-Jarkovského vychování (společenské poklesky taktně přehlížíme) i profesní zkušenosti (psychicky narušeným se neodporuje); zakončeno všeobjasňujícím „nezklamala jste mě“.
   Krásný den přeje Willy

   P.S.: Ivana Davida znám zhruba od jeho 15 let. Pokud jej někdo znáte taky, poptejte se ho, zda mu něco neříká můj nick.

   Smazat
 11. Drtinová je mediální děvka sloužící svému pasákovi a s tímto nikdo nic neudělá a nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:50 Ty jsi takovej malinkatej štěkavej hloupej pejsánek, který s tím nic neudělá a nezmění . Pani Drtinová ty své komenty bude prezentovat dál na ČT,( dělá to moc dobře) a ty hovado blbé mužeš pouze rudě blejt.

   Smazat
  2. 15:03 Milý trumbelíne, Drtinová v ČT dávno není. Vyhodili jí, protože její uštěkanost byla moc i na tamní poměry. Ty sis zřejmě s tím svým modrým blitím vyblil i poslední mozkový závit.

   Smazat
 12. Co ten link Štěpánek?

  OdpovědětSmazat
 13. že tamten vul vubec leze jakoby nevěděl neslišel či nemyslel přijde mi to že ve sve velikosti badatele se pokusil prozkoumat strčenim hlavy co pravě dělaji v sršnim hnizdě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co vy – už jste někdy SLIŠEL o VIJMENOVANÝCH slovech? (nejen „pí*a, pitel, pisk…“)
   Willy
   P.S.: Nad jemnůstkami, jakými je rozdíl mezi „jakoby“ a „jako by“, přivírám blahosklonně obě oči. (Mezera sem, mezera tam…)

   Smazat
  2. 13:11 Ale klid, je to v pořádku. Úroveň jeho gramatiky přesně odpovídá úrovni jeho "myšlení".

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. 11:27
  TICHÁ HLOUPOST JE MI MILEJŠÍ TY
  HNĚDÁ DROBENKO Z HAVLOTRENEK!!!!!☺

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.