Reklama

úterý 21. srpna 2018

Těším se na výročí Mníchova, na spílání Anglii a Francii

Jaroslav Loudil
21. 8. 2018

Dnes a zítra nebudu vůbec zapínat veřejnoprávní sdělovací prostředky České republiky ,tedy ČT a ČRo. Komentátoři těchto lživých stanic budou totiž masírovat celých 48 hodin občany ČR událostmi starými 50 let a to takovým způsobem, že bývalé komunistické Rudé Právo by muselo doslova puknout vzteky. Komentáře, filmy, šoty, obrazy, vzpomínky pamětníků, seriály, rozhlasové pořady ,knihy,...atd. atd., bude to doslova - "jarmark žvanilů" - v přímém přenosu.

I po půlce století, kdy už mnozí pamětníci nežijí, případně mají na kahánku , se bude znovu a znovu celé hodiny a desítky hodin probírat - "děsivá zlotřilost SSSR a Ruska" , když k nám na žádost části našeho českého politického vedení vyslalo svá vojska.

Češi , kteří během této sovětské kampaně zemřeli, nebyli zabiti úmyslně, náš stát ani národ neměl být zničen , šlo o politické směřování ,které se vychylovalo k Západu. Ano, tato událost se neměla stát a je třeba si ji připomínat. Ovšem nikoli takovým zůsobem, jako se to dnes děje.

P.S. Už se hodně těším na další kulaté výročí, které tu máme už za 6 týdnů ! Tedy 80 výročí Mnichova 1938. Tady jsme nebyli zrazeni SSSR, ale naopak Západem /Francie, Anglie/. 30.září budu ladit stanice ČT a ČRo velmi pozorně !!! ,abych si poslechl, jak budou celé desítky hodin až do samého ochraptění komentátorů brutálně napadat Francii ,Anglii a Německo, za to co nám tehdá udělali !! Tedy v to silně doufám !! neboť 30.září 1938 bylo pro náš národ 1000 krát tragičtější, jak srpen 1968 !! Šlo o začátek fyzické likvidace našeho národa ! Nejprve zábor Sudet a poté i celé ČSR. Plán : Nepohodlné Čechy povraždit, jiné vystěhovat za polární kruh a další poněmčit. Výsledek = likvidace ČSR jako státu a zároveň fyzická likvidace českého národa. 21.srpen 1968 byl proti Mnichovu naprostá - "selanka". Tam nešlo o naši likvidaci , lividaci našeho národa. Naopak, v časech 1973-75 byl přírůstek nových občánků ČSSR zcela nebývalý o jakém se nám dnes může jen zdát.

Takže vašnostové z ČT a ČRo , už se těším na vaše emocionální protizápadní výlevy dne 30.září !!, těch protiruských už mám dnes opravdu plné zuby !!

Dnes raději sleduji Youtube, kde pan Putin tančí v Rakousku na svatbě ministryně zahraničí Kneisslové a pěkně si notuje s premiérem Kurzem. Uvolněná, příjemná rakousko - ruská nálada , trochu se uvolnit s Putinem na svatbě, než se pořád donekonečna jenom - "hrabat v naší minulosti".

https://www.youtube.com/watch?v=rJ8Wbmiwrwo

77 komentářů :

 1. Konečně po delší době výborný a pravdivý komentář. Taky si počkám na 30. září, ale myslím, že se z ČT nic pravdivého nedozvíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajisté, že čt zůstane němá, jen rozhlas snad se zmíní, ale opatrně, aby Francouze, Brity a hlavně Germány nepohněval. Ale jak znám portál Kosa zostra, tak ten mlčet nebude. Vsaďte se. A řada dalších se přidá.

   Smazat
  2. Po tom,co předváděli celý den ČT a sdělovací,poté místo upomínkového aktu demonstraci skupiny zhrzených z voleb je nutno tento státní svátek zrušin neboď jste z toho udělali nehoráznou taškařici,která nemá obdoby...ve slušné zemi by byli viníci tvrdě potrestáni,aby se něco podobného už nikdy nestalo.....

   Smazat
  3. Po třiceti letech kapitalismu, jsem ráda, že jsem po roce 1968 mohla ještě dvacet let žít v "zahnívajícím" socialismu. Ani já jsem již druhý den neotevřela ani ČT ani ČRo. Nejhorší je, že dnešní mládež slyší jen demagogickou masáž.
   bv

   Smazat
  4. Tady by bylo dobré vzpomenout ještě jednou rok 1968. Vietnamskou vesnici My Lai. Tam americká armáda vyvraždila 500 civilistů tím nejbrutálnějším způsobem. Znásilňovali ženy, kojencům usekávali hlavy a házeli je do studní, ostatní zmasakrovali a pak je upálili.
   A slyšeli jste o tom výročí něco v ČT?

   Smazat
  5. Tady je podobný:
   http://www.rukojmi.cz/clanky/6708-proc-neslavim-vyroci-21-srpna-1968

   Smazat
  6. Současní angažovaní historici vymysleli nový výklad historických událostí na základě příběhů. ČT jistě vyhledá příběhy kolem "Mnichova", z nichž bude jasné, jak to s naší zemí Francie, Anglie a Německo mysleli dobře, vždyť v ČR byli "chudáci" Němci odstrkováni. Radši se nebudu dívat ani 29. ani 30. září.
   bv.

   Smazat
  7. Ne !!!! Němci ale Británie a Francie by měli platit reparace za 50-60 milionu životu zničeni Evropy a S. Afriky !!!! ČT a rozhlas jsou je zloději , tak nesledovat a poslouchat a neplatit poplatky !

   Smazat
  8. Nejde srovnavat okupaci ČSSR v srpnu'68 v mirove dobé s okupaci ČR v Bŕeznu'39 v pŕedvečer 2.svêt.války a léta po nich! To nakonec viceménê ŕekla i p.Lenka Procházková pro rusky denik Kommersant-nasledná leta normalizace byla horši jak nêmecká okupace, protože rozkládala morálku národa a trvala pŕiliš dlouho.

   Smazat
  9. Výborný prispevek...MNICHOV SE SNAŽÍ RELATIVIZOVAT RUZNI NOVODOBI, EMANUELOVE MORAVCOVE, V ČESKÝCH I SLOVENSKÝCH MEDIICH A VLADTIZRADCOVE KTERI SE OBJIMAJI SE SUDETAKY NA JEJICH SJEZDECH.. SMRT NENECKEMU NACIZMU!

   Smazat
  10. 19:39 Njn., Něnci jsou xindl azijatskej! Krom nich se ale okupace a následného zpustošení naší země zúčastnilyi i jiné kmeny z východních stepí, jmenovitě Kalmyci, Jakuti, Mordvinci, Rusové, Uzbeci, Tádžici, Baškirci či Evenkové ...

   Smazat
 2. Taky jsem zvědavý, jakou palbu spustí mediální mainstream k tomuto výročí, které bylo předzvěstí zabití okolo 360 000 obyvatel ČSR.
  Věřím, že denně budeme bombardování osudy jednotlivců, nebo třeba vyvrácenými dopr. značkami, ... jako tyto dny.

  OdpovědětSmazat
 3. Jestli nás okupovali germání (proti kterým si nedovolil tenkrát nikdo ani křivý pohled), nebo Rusové, tak to bude už brzy fuck. Pochcípáme žízní a hladem a k tomu dostaneme ještě nějaký ten milionek uprchlíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ten s radostí pochcípá s námi.

   Smazat
  2. 17:14 - nemáš pravdu. Je tu možnost vystěhovat se do Ruska, do země která má ohromné nerostné bohatství. Podívej se na mapu jak je veliké jezero Bajkal - délka 800 km. Je to největší jezero s pitnou vodou na světě. Vodu je možné přímo z jezera pít. Osobně jsem jí ochutnal (a chutná báječně) u mé více jak měsíční cesty po Sibiři. Už teď se do Ruska stěhují lidé ze Západní Evropy, která brzy nebude mít co svým lidem nabídnout.

   Smazat
 4. Kalouskova zaplacená lůza dnes u Rozhlasu,svým řvaním zneuctila památku obětí srpna 1968.Ignorujte vysílání ČT a Čro jeho cílem je vyvolat nenávist proti Rusku ,Zemanovi,Babišovi ,SPD .KSČM a všem normálně uvažujícím lidem.Jsou to ubožáci prohráli volby a nedokáží se s tím smířit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:24 je otázkou času jak dlouho bude ještě chcípající kobyla kopat!!!

   Smazat
  2. Ten čtrnáctiletý chcípáček,co se dostal Babišovi za záda a vyřvával mu do ucha měl být okamžitě ochrankou zneškodněn. Jak je vůbec možné takto chránit premiéra? Nechápu to. A ta nenávistná pískající banda je totalitní sebranka bláznů,kteří jsou proti demokracii a jako k takovým by se k nim měl stát chovat! Jenom ničí ostatním lidem život a měla by se už rozprášit. Nemají žádnou hranici v páchání zla a bordelu a půjdou dál a dál!

   Smazat
 5. Ale zato Göbbels a jeho pohrobci mají radost, jak ta propaganda u nás bezva funguje. Jo, naše veřejnoprávní, ta je učenlivá, jen ten Soukup, kriste pane, co si myslí, že bude odhalovat pravdu o rozměrech a ještě i primitivnosti lhaní ČÉTÉ. Jo, to je sbor ne sedmilhářů, ale lhářů za 7 miliard z kapes občanů. A pak že se gaunerům nedaří! Pro ně byl převrat 1989, ne pro lid! Ten sám i přes vykradenou státní kasu visí v dluzích - zase to bratru bude tak za 3,5 bilionů Kč k těm ukradeným 7 z majetku státu a národa před r. 1989. Pak že jsou sedmičky šťastné! Jak pro koho, u nás zřejmě pro zloděje s požehnáním sloupů státu. Takže nyní mohou sázkové kanceláře přijímat sázky, jak tato naše doba TEMNA II bude dlouho trvat, snad to nebudou ta 3 století, jak to bylo po Bílé Hoře.
  No a i já se těším, jak medializátoři nám budou růžově líčit Mnichov, velezradu Západu, která takto zavinila II. světovou válku a nese odpovědnost nejen za 80 milionů mrtvých. Jakpak se žije potomkům těch, co způsobili masové vraždění, asi krčí rameny, jak to ukazuje pan Soukup na Barandovu.

  OdpovědětSmazat
 6. Nebyli zabiti úmyslně...okupace jako selanka...

  To těm mrtvým a jejich rodinám jistě pomohlo: "ale dyť to nenyl zlý úmysl, jenom se tam tak nějak přichomejt. Tak dobrý,co sme si to sme si. Zkrátka mejlka."

  "Jakápak okupace, to za hitléra to bylo vo moc vostřejší, todle je selanka. A za putina by to bylo ůplně v poho, poněvadž je to správnej chlap, co holejma rukama zmákne medvěda."

  Ve svých motlibách budu prosit Bucha, aby na Loudila seslal krvácivou horečku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč když jseš zjevně blb, tak s tím chodíš na veřejnost. Ustašo. Pozdravuj strejdu Adolfa.

   Smazat
  2. Ty fašistickej debile, běž si to hodit !

   Smazat
  3. Jedinou užitečnou věc, kterou uděláš bude, když si to hodíš ! Žiješ naprosto zbytečný život, nikomu nebudeš scházet a uděláš obrovskou radost spoustě lidem. Tak si to hoď,ty neužitečný zmrde !

   Smazat
  4. Já být tebou Inteligente, tak s tímto vystoupím na nějakém pěkném namesti, třeba Terezínském...

   Smazat
  5. Ty Bláho Vuk, budeš čumět, jako puk.
   Až tě tvůj buch vyslyší, bumerang si pospíší.
   Karma je sviňa.

   Smazat
  6. Je fakt že jeden by si nepomyslil že za pojmem "český národ" se prý skývá jen banda židů, cikánů, buzerantrů a komoušů! Tyto nepohodlné "Čechy" bych i já rád vystěhoval za polární kruh:)))

   Smazat
 7. Připoměl bych Jaltu, kde se tam dělila Evropa demarkační čarou. Tam jsme byli opět zrazeni a přifařeni servilností Západu do sféry Ruska.Proč nemohla být demarkační čára posunuta na hranice fašistického Slovenska? Prahu, Ostravu, Brno... mohli osvobodit Američané, my by jsme byli od té doby pod vlivem Američanů a byl by klid.Nebýt Jalty nebylo by roku 1948 ani roku 1968. I když já říkám, zaplať pan Bůh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byly v prdeli ryby...atd.2.světovou válku vyhrál SSSR se všemi ztrátami 40 miliónů lidí. Německo ztratilo 28 miliónů. Spojenci stovky tisíc. Co z toho plyne? Naše území s 250 tisíci padlých ruských vojáků podle pravidel válek patří tudíž SSSR. Někteří naši umělci Burián, Havlové atd si za okupace žili poměrně dobře, zatímco ostatní trpěli a umírali v koncentrácích.Náš stát má v každé době dostatek kolaborantů a zase bych připoměl Havla a humanitární bombardování Jugoslávie.

   Smazat
  2. Vlasatec? No, spíš magor. Jak si vlasatec představuje to jeho pravidlo válek? I kdyby na území Česka padli třeba všichni Rusové a i s jejich všemi ženami a dětmi, třeba aby už od nich byl konečně pokoj a i od takových magorů jako jsi ty, tak to stále bude území Česka a jeho českého lidu. Můžeš nám tady vysvětlit, jak jsi na tu tvou blbost přišel?!

   Smazat
  3. Pro 20:12. Je v historii málo přkladů ovládnutí území. Indiáni v Americe. Britské, špnělské atd panství v koloniích, Izrael, arabské hranice namalované rovnými přimkami koloniálních panství a konačně i EU, která diktuje státům. Při té antiruské histerii si ani neuvědomujete, že jsme Slované a ani Jste nepochopil, že se Germánům konečně podařilo vyhrát 2. světovou válku - magore.

   Smazat
  4. 20:56 Díky, že jste mne oslovil magore, připadám si vám tak blíž a kamarádsky tedy: Území se získává válkou s jeho vlastníkem, chcete nám tvrdit, že SSSR ve druhé světové válčilo proti Čechům, kterým odjakživa patří? Česko a dokonce i Slovensko, jsou oficiálně a tedy světem uznanými, VÍTĚZNÝMI státy ve druhé světové válce!

   Smazat
  5. Nakonec se vy Rusové budete dožadovat a dovolávat platnosti mezinárodního práva a to už ale bude pozdě.

   Smazat
  6. Pokud neplatí dohody, neplatí nic a Rusko plně porušilo například Budapešťské memorandum z roku 1994 vůči Ukrajině. Omlouvám se, ale zase, "pro jistotu", víte, pokud neplatí dohody, neplatí nic.

   Smazat
  7. 21:37
   HLAVNĚ,ŽE uASS OKUPANTI PORUŠUJOU VŠECHNY SMLOUVY A DOHODY UŽ 73 let....OVŠEM ONI V RÁMCI OPERACE TRVALÁ OKUPACE MŮŽOU!!!!!!

   Smazat
  8. 22:49
   JE MI U ZÁDELE,ŽE BLAZIUS JAKO TY MÁ RADĚJI uASS OKUPANTY,ALE I NA TEBE DOJDE TY HAVLOTROSKO Z PHUHŮ V HAVLOTRENKÁCH!!!!!!!

   Smazat
  9. 22:55 Nedávno jsem tady četl článek, který tvrdil, že část Arktidy patří podle mezinárodního práva Rusku. No, podle jakého mezinárodního práva, když základem každé státní ústavy je nezcizitelnost vlastnictví a lidu jednotlivých států se nikdo neptal, zda souhlasí s odevzdáním vlastního majetku, územně neutrální Arktidy, například Rusku, které argumentuje nějakým pokračováním pevninského šelfu.

   Takže to samozřejmě neuznáváme ani například USA, samozřejmě!

   Smazat
  10. --- Dokonce o té dohodě států jejich lid ani netuší, směji se. Tak, tak právo nevzniká ani nefunguje, jděte si s takovou neplatnou dohodou víte kam a neotravujte s ní,... jak jinak vám to říct upřímně.

   Smazat
  11. Mezinárodní právo je jedna věc, podle které má na arktické dno a vše, co je pod ním, právo ve své geografické výseči Ruská federace. Ale protože státy NATO mezinárodní právo nedodržují, muselo si na ně pořídit Rusko docela vyfajnované zbraně. Tož tak.

   Smazat
  12. 0:10 milej zlatej,nastudujte a nebo aspoñ si pŕečtéte néco o Arktidê a pak pište.Takhle jsou to jen vaše pindy,nic vic.

   Smazat
  13. 15:42 - vždyť to 0:10 napsal dobře. Kde je chyba? Co si měl 0:10 nastudovat? Co jsou pindy? Buďte tak laskav a odpovězte. Díky.

   Leo

   Smazat
  14. 22:55 Radši popros svýho nositele, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "Z" - abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahama se pravidelně prodíráš, když se tvůj pán rozhodně k projížďce škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!

   Smazat
  15. Vážení, ti, kteří jste tak rozhořčení a vulgární, vraťte se do základní školy a naučte se přemýšlet. Co jste tam ve škole v dějepise dělali? Doučte se alespoň český pravopis. A podepište se. Je svoboda názoru. S vašimi základními znalostmi vás nikdo nemůže brát vážně. Karla Ondrášková

   Smazat
 8. Chodím do německého Penny, protože tam je jediné volné parkoviště. Nevím jak kde, ale v tom tišnovském to je hrůza a děs. Věčně prázdné regály, bordel, zastavěné uličky nepotřebnými sračkami, pečivo se jen doplňuje, staré se ponechává. Nechápu, proč navíc mají t.zv. akce dvakrát v týdnu, když právě to akční zboží většinou nemají na place ale ve skladě. Obsluha sedí věčně venku i ve třech, aby si pokouřili. Zlatý konzum, či tenkrát Pramen (Google) za komančů.
  Věčná sláva našim přátelům a osvoboditelům, germánskému wehrmachtu a jejímu předvoji Penny Kvelbu.

  OdpovědětSmazat
 9. Bože, kde my to žijem. Banda řvoucích blbů jde vřeštět k Č.Rozhlasu, kvůli komunistům a vzápětí horoucím potleskem odmnění po projevu bolševika Štěcha. Zdá se mi to ??? Vyrovnané a pravdivé zpravodajství ČR a ČT ? Tak tomu může věřit opravdu jen primitiv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Normál. Překabátění lepší Kalouska.

   Smazat
  2. Vždyť ten Štěch je magor- kope pouze za sebe, protože jako bývalý odborář toho moc neumí a do popředí se dostal jen díky Sobotkovi. Jeho nenávist k Zemanovi je trapná.

   Smazat
 10. https://quintus-sertorius.webnode.cz/news/kavarenska-luza-a-permanentni-revolucionari-znectili-pietni-akt-k-srpnu-1968/

  OdpovědětSmazat
 11. Těm Rusům bychom měli poděkovat , že násh alespoň na 20 let uchránili od kapitalistického marastu a mohlo se narodit cca 1 milion Husákových dětí !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty děti mohly prožít nádherné dětství v bezpečné zemi, kdy mohly samy dojíždět do škol a na tréninky, nebo chodit různě po venku až do večerních hodin a rodiče se nemuseli bát, že se jim jejich potomstvo už nikdy nevrátí. Prožili jsme i krásné dospívání a první lásky, kdy pohlavní chorobou č.1 byla max. kapavka a filcky. Buzeranti si buzerantili doma a nikomu to nevnucovali. Byly to krásný časy a my si jich nevážili. Jsem jedno z nich. JN

   Smazat
  2. Ad 17:53 a 18:12 - zlatá slova, vnímám to naprosto stejně. Komunistický režim byl zajisté nesvobodný, nepřipouštěl názorovou alternativu, nemohlo se jezdit na západ a nebyly marky a franky a dolary pro lid obecný. Ale bylo to i období úžasných fórů, které zvedaly náladu a nikdo za ně nebyl postižen. Asi mi v dětství škola a rodiče vymyli mozek tak, že ani dnes mě neoslňují prachy, konta, bouráky a Karibik či Seychely na dovču.
   Zkrátka pozůstatek totalitního útlaku svobody.
   Je mi z dnešní společnosti vyznávající zlaté tele - ať už zneužité, nevinné a nevidomé mládeže či ponížených dospělých, nesmírně líto. S touto morovou ranou se náš národ bude vyrovnávat velmi dlouho a velmi obtížně. Doufám, že naši pohanští bozi budou při nás stát a podaří se naší vlasti přežít.

   Smazat
 12. • https://aeronet.cz/news/kavarenska-praha-a-kiskovska-blava-spojuji-sily-a-s-chuti-truchli-nad-50-vyrocim-nezdareneho-palacoveho-puce-uvnitr-uv-ksc-z-roku-1968-to-nevymyslis-nejvetsi-demokrati-lzou-narodu-o-pozadi
  (velmi důležité - v r. 1968 šlo o kontrarevoluční puč)

  OdpovědětSmazat
 13. Výročí Mnichova? Sejdeme se se Sudeťáky, spolu s Hermanem a Schwarzenbergem zavzpomínáme na staré dobré časy, kdy pro nás předchůdci současné generace chtěli jen to nejlepší. Zdravý vzduch na Sibiři ani za plyn, zejména naší židovští spoluobčané nemuseli platit. Jo to byla doba. Hlavně, že tady tehdá nebyl Rus. Kluci revančištíčtí, co jsme si, to jsme si! Ten Mnichov se musí oslavit, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se pálí schnäpse? Jeden druh Kalouskovi nemusí stačit... Schwarzenberg se obejme se svými drahými krajany...

   Smazat
 14. Dementy v čro a čt nějaký hajzl řídí oni tedy ti presstituti nejsou blbí jen plní něčí zadání-prostě kurvy placené z peněz nás občanů.
  Uvědomte si všichni,že tito hajzlové v čt a čro jsou drženi stávajícími poslanci a senátory včetně vlády.Nenechte se oblbnout tvrzením,že vládnoucí elity nemají páky jak lhaní v čt a čro zamezit.Dělají to ze strachu,protože na ně něco mají.
  Naše filozofování je jim k smíchu,tedy těm hajzlům v čt a čro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi by už měli v kantýně ČT začít prodávat Eliášovy chlebíčky ....

   Smazat
  2. 19:57
   TO MĚLI PRODÁVAT UŽ DÁVNO,KDYŽ SE TEN ZRZAVEJ UDAVAČ NA PODRUHÉ NECHAL PODVODEM ZVOLIT PREZIDENTEM ČESKÉ REPUBLIKY!!!!!!

   Smazat
 15. to co se děje v tom mediálním prostoru dnes předčilo veškeré moje noční můry- čakal jsem masáž ale tohle je obludárium

  OdpovědětSmazat
 16. Co se týče výročí Mnichova (80té) jsem stejně zvědavý, ale myslím si, že mnoho očekávat nemůžeme, co by francouzsko-německý krmelec... Ostatně příkladem bylo významné mlčení veřejnoprávních médií letos v březnu při nekulatém výročí okupace 1939... V autě jsem dnes nestíhal přelaďovat stanice, abych ty žvásty pseudopamětníků nemusel poslouchat - kupodivu se zdá, že nejméně v podání ČRo byl každý protagonista pražského jara 1968 "antikomunista" a "rusobijce" a přitom se jaksi zapomnělo, že šlo ve všech případech o kariérní komunisty, kteří rozhodně nezačali s komunistickou kariérou v roce 1968 - Dubček (člen od 1939, funcionář vyškolený v době Stalina v Moskvě), Kriegel (tajemník pražské KSČ a zástupce velitele LM už při převratu v roce 1948), Černík (člen strany od roku 1945, od roku 1949 profesionální funkcionář) atd. atd.
  Na druhou stranu netuším co vede autora článku k tvrzení, že "I po půlce století, kdy už mnozí pamětníci nežijí, případně mají na kahánku , se bude znovu a znovu celé hodiny a desítky hodin probírat - "děsivá zlotřilost SSSR a Ruska" , když k nám na žádost části našeho českého politického vedení vyslalo svá vojska" protože ta "část" politického vedení to byla menšinová opozice ztrácející v té době moc a jejich "pozvání" rozhodně nebylo podloženo jakoukoliv oficiální funkcí - takže okupace ČR v roce 1968 bylo prostě sprosté přepadení...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autoři zvacích dopisů nebyli členové vesnického fotbalového klubu. Byli to poslanci a členové ÚV KSČ, kteří již předtím upozorňovali sovětské vedení na vývoj v ČSSR a měli s ním přímý, osobní kontakt. Ona také žádná speciální funkce pro vydávání žádostí o pomoc spojenců jaksi neexistovala a sotva by takovou žádost vydali ti představitelé státu, kteří vytvořili důvody k zahraničnímu zásahu. Holt to zbylo na Bilaka, Indru a další.
   Ve Varšavské smlouvě, jejímiž jsme byli taktéž členy, nebyli naši nepřátelé, ale spojenci. Něco zcela jiného by bylo, kdyby zažádal o zásah např. Dubček členské státy NATO.

   Smazat
  2. 7:13 o to vše to bylo horši,že naši spojenci,kteŕi podepsali Varšavskou smlouvu/stoji za pŕečteni/.21.8.1968 nejenže nerespektovali okupanti mezinàrodni smlouvy,Chartu OSN,ale i vlastni smlouvu Varšavského paktu!Proto se ani dnes nemuźe nikdo divit,že napŕ. Budapešťska smlouva se stala jen cárem papiru.

   Smazat
  3. Za zničení Budapešťské smlouvy si může ukrajinská junta sama. Ona první porušila její paragrafy. Její patroni a loutkovodiči taktéž.

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohu vědět, zda se do akce zapojili Klingoni? Bohužel USA ovládli Ferengové.

   Smazat
  2. 20:10 Já vím, snaž se z toho dělat srandu a snižovat to, to je také účinný způsob boje.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 18. Presne a trefne to autor článku vystihol,je to bohužiaĺ tak.

  OdpovědětSmazat
 19. I já to tak vidím. O tomto nebude ani muk.

  OdpovědětSmazat
 20. Mne to pripadá akonormalizácia-2 v Havistickom štíle,kto nie je slniečkár a vítač ĺudožrútov je automatickí agent kremĺu.Táto stupidita ĺudstva siaha na dno pekla a nie do nebies.

  OdpovědětSmazat
 21. Nic než řev bezmocných neschopů. Ve volbách je pošleme tam kam patří. Do zadele.

  OdpovědětSmazat
 22. Je to marné,je to marné!
  Menšina si protlačila svoje práva.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. Platí jedno, media a Pražská kavárna se nám snaží namluvit, že rok 1968, bylo to nejstrašnější co se vůbec ve světě událo, tedy bylo to strašnější, pro nás Čechy, než rok 1938 a následně roky 1939 až 1945, kdy naší prarodiče a rodiče přežili řádění německých fašistů v Evropě zaměřené na vyhlazení židů a Slovanů z existence planety Země. Srpen roku 1968 byl strašnější než Američany vedená válka ve Vietnamu a další války vedené západem do dnešních dnů. Byl jsem očitým svědkem 21. srpna 1968 a vím, že hlavními iniciátory invaze byli vůdci NDR a Polska, kteří tlačili na Brežněva, aby s tím Československém něco začal dělat, protože měli obavy, že by se občani v NDR a Polska mohli začít dožadovat stejných změn, jaké se tehdy prosazovali u nás v Československu. Brežněv nebyl nakloněn vojenskému řešení a proto se snažil přimět Dubčeka o změnu způsobu zavádění změn. Jenže Dubček si myslel, že nejvyšší vůdci z NDR a Polska nemají takovou moc, aby ohrozili Československo. Dubček byl plačlivý naivka, který byl mimo realitu. Nezměnil se ani po roce 1989, kdy nechtěl ustoupit Havlovi v kandidatuře na prezidenta Česko - Slovenska a doplatil na to životem. Politik ve funkci, ve které Dubček byl, by odhadl situaci a jednal by tak, aby k invazi vůbec nedošlo. Přitom měl Brežněva na své straně. Dnes se havloidům Dubček hodí na to, aby dál štvali proti Rusku, které dnes je kapitalistický stát, který má nerostné zdroje, které nechce odevzdat USA a proto je určeno k likvidaci. A celá ta komedie kolem tohoto datumu slouží jenom k politice nenávisti vůči Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6.35 Váš článek je poměrně výstižný. Já vnímám, jako problém se kterým lze těžko něco udělat, že mezi rokem 1938 a 1968 je třicet let rozdíl a pamětníků roku 1938 je významně méně než roku 1968. Naše rodina musela odejít ze Sudet a dostala na to 24 hodin. To vím od své babičky. Jenže tito lidé už zemřeli a jejich hlasy už nejsou. Pro dnešní generaci je to historie a vnímají ji už jen značně zkresleně. Ten šílený rozměr německé okupace je relativizován různými lidmi jako Herman atd. V roce 1968 mi bylo osm let a moc si toho už taky nepamatuji ale kolem ruských vojáků jsem chodil denně do školy a nijak jsem se nebál, protože nás ignorovali. Vyrojila se dnes spousta hrdinů, kteří podle svých slov proti rusům bojovali. No v době okupace by je němci postříleli a hrdinové by prostě nebyli, čest výjimkám. V 68 nebyl tak velký problém být hrdinou, protože ti vojáci nevěděli co mají dělat. Samozřejmě vždycky se najde v armádě idiot, takže bohužel byli i mrtví. Ale většina mrtvých zahynula při dopravních nehodách atd. Podle mne opravdu srovnávat rok 38 a 68 je obrovská manipulace ale obávám se, že to mladí těžko pochopí. Nemají životní zkušenost a nemohou mít tudíž srovnání. Tím nechci omlouvat obsazení republiky rusy. To se prostě nemělo stát. 6e ale nejvíc tlačili na Brežněva právě hoši z NDR a Polska je ale fakt. Walter Ulbricht v tom byl nejaktivnější ale Brežněv si to nepřál, právě proto, že by nás měli obsadit Němci. Proto nasazení armády NDR bylo velmi omezené.

   Smazat
 25. V rámci sbližování s reichem nebude ani slovo a mi Češi si musíme dát pozor aby nás nezačlenili do makrelystánu.

  OdpovědětSmazat
 26. Německá armáda byla ustanoveními Versailleské smlouvy omezena na 100 tisíc mužů. Všeobecná branná povinnost v Německu byla zakázána. Německo nesmělo mít žádné tanky, žádné těžké dělostřelectvo a žádný generální štáb. Německé vojenské námořnictvo bylo omezeno na 15 tisíc mužů a mohlo mít pouze šest bitevních lodí (s výtlakem méně než 10 tisíc tun), šest křižníků a dvanáct torpédoborců. Ponorky byly Německu zcela zakázány, stejně tak jako vojenské letectvo. Dále smlouva stanovila, že řadoví vojáci nesmí sloužit po dobu kratší než 12 let a důstojníci po dobu kratší než 25 let, což mělo mít ten účinek, aby mohlo pouze omezené množství mužů procházet vojenským výcvikem.
  A jaká byla skutečnost v roce 1938? 1,1 mil. vojáků, 1,3 tis. tanků,1,7 tis. bojových letadel, 56 ponorek atd. Měli samozřejmě i vrchní velitelství a těžká děla. A signatáři Versailleské smlouvy to mlčky dovolili, aniž by se cítili ohroženi a, buď nějak proti tomu zakročili, či sami připravovali svoji obranu. Naopak nehnuli prstem a klidně nechali nacistická vojska zahájit jejich Drang nach Osten. Proč? Inu nabízí se podezření, že ve skutečnosti šlo o snahu využít Německo k uskutečnění porážky Sovětů, o které snili už od roku 1917. Lekli se teprve 24. srpna 1939 po uzavření paktu Ribbentrop – Molotov o neútočení. A lekli se oprávněně, protože Hitler se v dubnu 1940 otočil na Západ a během dvou měsíců stál na břehu kanálu La Manche.

  OdpovědětSmazat
 27. Odstřihnout navždy ČT a ČRo od peněz daňových poplatníků přece nemůže být tak složité, avšak kdo to udělá??? Jak je vidět nikomu se do toho nechce a to je ten problém.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.