Reklama

čtvrtek 30. srpna 2018

Jaroslav Loudil
30. 8. 2018

Konečně jsem si i v našich médiích mohl přečíst celkem objektivní hodnocení Paktu Molotov - Ribbentrop z 23.8.1939. Až dosud naše veřejnoprávní média z propagandistických důvodů zamlčovala první polovinu pravdy , tedy období 16.3.1939 - 19.8.1939. Sovětský ministr zahraničí Litvinov se totiž od okupace Prahy 15.března 1939 zoufale snažil přimět Londýn a Paříž ke společné obraně proti Hitlerovi. 


SSSR byl Západem doslova - "odkopnut" , poslední jednání 19.8.1939. Naše prolhaná veřejnopráví média, ČT a Český rozhlas okupovaná rusofobními tupci, toto období sovětské snahy o vytvoření protihitlerovské koalice zásadně před naší veřejností zamlčují. SSSR Západu nabízel k - "okamžitému použití proti Hitlerovi" - 126 divizí a 10 000 tanků.

P.S. Londýn a Paříž odmítly a je možné je tak vinit ze smrti asi 30 000 000 lidí. Proč ? Kdyby na návrh SSSR přistoupily, tak by byl Hitler po svém vpádu do Polska 1.září 1939 okamžitě ve válce na dvou frontách , proti Moskvě, Paříži a Londýnu. Druhá světová válka by se odehrála jen na území : Polska, ČSR , Německa a části Francie. Nebyly by okupovány země : Dánsko, Norsko, Jugoslávie, Řecko, Kréta, Severní Afrika, SSSR. Nebyl by ani čas stavět koncentráky jako Osvětim.Za masívní utrpení Evropanů během Druhé světové války můžou Londýn a Paříž svojí nekonečnou politikou ústupků Hitlerovi.

1. Hitler okupoval demilitarizované Porýní a Západ - "nic"
2. Hitler obnovil všeobecnou brannou povinnost a Západ - "nic".
3. Hitler začal stavět obří válečné lodě i ponorky /měl to zakázané/ a Západ -"nic".
4. SSSR navrhl společnou obranu proti Hitlerovi a Západ" - "nic".

Česká televize a český rozhlas lžou českým lidem. Cíl : Přepsat dějiny v duchu našich Sluníčkářů a potřeb Washingtonu. Pravda se však nedá umlčet natrvalo a tak v budoucnu skončí na smetišti dějin i současní trapní protagonisté ČT a ČRo. Těžko je někdo bude potom litovat.

https://www.stream.cz/vylety-do-minulosti/10026941-pakt-molotovribbentrop-23-srpen-1939?rss&dop-ab-variant=5&seq-no=1

16 komentářů :

 1. Mnohem víc je dnes utajována úloha Polska a Německa v letech 1933-34. To se dnes mnohým nehodí ☺. To osvětluje např. - viz:
  http://www.novarepublika.cz/2018/08/nehorazna-lez-daniela-hermana-kdyz-na.html#more

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stalin vedel co bude. Byl obklicen od Finska pres Polsko Rumunsko do Turecka fasistickymi rezimy. Po nastupu Hitlera se pridali ochotne Francouzi a Britove , kteri ty fasisticke rezimy vyzbrojovali a dodavali penize a zlato I nase, Hitlerovi...Slo o pristup germanu k hranicim SSSR. Potom se zajistili tzv. Phony War. Kdy vyhlasili valku a nedelali vubec nic. Proto nemohli pripustit zadne rusy na obranu nas a jinych statu /rusove by mohli s Hitlerem zatocit velmi rychle/, ale naopak, kdyz SSSR pozadali finy o cast uzemi kolem Leningradu ,vymenou za daleko vetsi, finove odmitli a potom vypuklo obrovske kviceni na obranu fasistickych finu, chteli posilat divize proti SSSR nikoliv proti Hitlerovi !!1 .Potom 17 fasistickych finskych a skoro cela Evropa. divisi napadlo SSSR.
   Co je zajimavy a mluvi k dnesku,ze revoluce, civilni valka, prevraty, bida, Stalinuv terror, zniceni veleni armady, zaostalost atd. a na strane druhe nejmodernejsi armady, to nejlepsi , obrovska presila a STEJNE RUSKO NEDOSTALY !! Protoze Rusko je chraneny necim , co my jeste nezname...

   Smazat
  2. 3:58: Doufám, že to bude krátké. Všeobecná tendence nyní, stejně jako to bylo před první světovou válkou - národy proti národům, vlastenci proti vlastencům. První světová válka: ochotně jdeme bojovat za vlastní země, Kipling posílá svého syna na frontu, pak, když zemře přemýšlí o tom, jestli dobře udělal. Proč nevyrukovat s neoblibeným Marxem? O co se jednalo v druhé světové válce? Nikoliv o germánské tažení proti Slovanům, ale o tažení kapitalistů proti komunistům, kteří byli pouze v SSSR. Doufám, že tu zase neuslyším toho nosiče duté hlavy, že Adolf Hitler zachraňoval západní civilizaci. Pouze blbec bez fantazie, to jest bez schopnosti anticipace, může něco takového říci. V případě vítězství Adolfa Hitlera, by následovalo v jeho říši další tažení proti čarodějnicím, které by pokračovalo možna donekonečna a dokážete si představit ty nadlidí, kteří by v tomto státě žili? Nevím, co ta dutá hlava může velebit na režimu, který vytvořil něco takového jako Lebensborn, ideu, že kvalitní lidé vznikají způsobem jak na chovné zvířecí farmě. V případě té druhé světové války se jen zčásti jednalo o to, o co se jedná vždy v kapitalismu - tedy o suroviny, zkrátka boj lepší přístup k hmotným statkům. Hlavně se však jednalo o pokus zničit komunistický režim Sovětského svazu. O to usilovaly vedoucí evropské mocnosti Anglie a Francie, které popíchovaly Hitlera na východ, domnívaje se, že tam jeho Drang se uskuteční. Proto mu také daly na oltaři naši republiku v roce 1938 a v roce 1939, proto nezareagovaly na vpad Hitlera do Polska.
   Nyní situace se podobá období před první světovou válkou, mimo jiné také v tom, že je identické rozdělení bohatství - 1% procento lidí vlastní tolik co 3/4 lidstva /pouze blb bude tvrdit, že to je OK/. Situace je jen jiná v tom, že před první světovou válkou dva tábory spojenců /trojdohoda a trojpříměří, či jak se to jmenovalo/ byly v Evropě a pouze částečně v Asii /Turecko, mluvím o hlavních akteréch válečného konfliktu/ a nyní všichni z Evropy /až na vyjimky - Srbsko/, stojí proti Rusku, které má spojence mimo Evropu - připadá mně, že Čině nic nezbude, než být ruským spojencem, pokud mají v ˇíně zdravý rozum. To co se děje nyní, to je to zamlžování dějin, prý za válku může špatný charakter, války jsou neodmyslitelné od dějin lidstva, byly a budou. To je totéž jak říci, člověk byl vždy zloduch a zloduch zůstane. Vtip je, že pouze někteří lidé jsou /větší/ zloduši, než ten zbytek a kvůli nim jsou války. Ti lidé se jmenují nyní stejně jak předtím - kapitalisté. A nosiči dutých hlav napište zde, že Stalin rovněž způsobil válečné konflikty, např. finskou válku. Vtip je ale ten, že Stalin nevyvolal druhou světovou válku.
   Diskutovat nebudu, počkám si až na případné nesmysly, které zřejmě uslyším, zareagují chytřejší než já.

   Smazat
 2. Ono je dobré shlédnout film dny zrady aktuální postavy říkají autentická slova. SSSR nám chtěli pomoc s jejich pomocí by naše armáda nakopala hitlera do zadku. Ale v zájmu kapitalismu Československo obětovali tehdejší kraďouskové,fialové,bělobrádkové a hamáčkové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SSSR nam efektivne pomoci nemohl, protoze jsme s nim nemeli spolecnou hranici. Na samem vychodnim vybezku Podkarpatske Rusi, se totiz nachazelo trojmezi C.S.R, Polsko, Rumunsko. Polsko bylo jasne "prohitlerovsky" orientovane a v Rumunsku byl mlady kral "loutkou" prohitlerovsky orientovanych skupin. Tezko by tyto 2 staty umoznily volny pruchod Rude Armady, kdyby nam chtela prijit na pomoc. Vsechny tyto uvahy probihaly totiz jen na diplomaticke urovni. Vojensky to neslo. "Spatna logistika." Bez zajimavosti ovsem neni, ze se Soveti pokouseli domlouvat s Brity, prostrednictvim ambasady SSSR v Praze, s pouzitim kontaktu na exilovou vladu.

   Smazat
  2. Přesně napsáno. Smlouva o pomoci byla navíc podmíněna pomocí Francie.

   Smazat
  3. 2:04 Ale v článku je uvedená snaha ZSSR spraviť koalíciu s VB, Francúzskom a ďalšími štátmi, tam by nacistické Poľsko nehralo veľkú úlohu. A stačilo by, aby Nemecko napadlo Poľsko a keby táto koalícia existovala, tak aj dosť značná časť poľskej armády by sa rozkývala a pripojila by sa.

   Smazat
  4. 10:11: Jen pro Vaši a nejen Vaši informaci. Polsko bylo opravdu prohitlerovské - píše o tom někdo výše a obratilo se proti Hitlerovi teprvy tehdy, když ten požadoval spojení s Východním Pruskem /dálnice a železnice/ a chtěl Gdaňsk pro říší co by německé město. Poláci v zářijové kampani dopadli tak špatně /9o tisic padlých proti 17 tisícům padlých Němců, což by při útoku mělo být spíše obráceně/ pro britské dovedné působení, dálo by se říci záškodnické. Britové spomalili všeobecnou mobilizaci, takže prvního záři tato nebyla ukončena, v polské armádě byli britší poradci, kteří např. gen. Kutrzebovi radili, že má spíše bloudit v poznanském vojvodství, než zautočit na německá vojska a odlehčit tak jižnímu směru fronty a zajimavost - Poláci nakoupili drahé moderní lodě, které vůbec Polsko v zářijové kampani nebránily - za to ale bránily učinně britské imperium, protože řada z nich prchla do Britanie. Místo toho měli samozřejmě nakoupit tanky. Řada polských generalů utekla od jednotek - doslova - např. Romel, což byl prý příbuzný slavné Pouštní Lišky. Rydz Smigly, vrchní velitel polské armády, utíká do Rumunska hned 17. září. O tom - bohužel polsky - doktor Jaskowski, youtube. Proč to píši? Aby lidé prohledli, jaké máme spojence. Britanie je to totéž, co USSA, o nichž se říká, že všude mají spojence, ale nikde přátelé. Britanie vždy hájila své zájmy a to velmi vychytrale, ne tak jak hloupí a čestní Rusové, kteří šli do první světové války jen z toho důvodu, že podepsali určité smlouvy. Před první světovou válkou Rusové zvítězili nad Tureckem, Instanbul však nedostali, protože Britům se silní Rusové /nikdy/ nezamlouvali.

   Smazat
 3. NN: Ono je taky zajímavé se podívat na Společnost Anglo-německého přátelství. Mezi její významné proponenty na německé straně patřil také Ribbentrop, na straně anglické významní bankéři (vč. guvernéra centrální banky), průmyslníci, politici,lordi, admirálové a důstojníci armády.

  K tomu je třeba zmínit Anglo-německou námořní smlouvu z roku 1935 https://en.wikipedia.org/wiki/Anglo%E2%80%93German_Naval_Agreement a samozřejmě Mnichovskou dohodu, v které Britové odevzdali Hitlerovi Střední Evropu výměnou za klid ve svých koloniích. To vše předcházelo paktu Molotov-Ribbentrop.

  Mimochodem, Ribbentrop měl za sebou kariéru velvyslance v Londýně. A Litvinovovi zase Londýn poskytoval azyl jako prominentnímu bolševikovi za 1.SV. Vracel se do Ruska na VŘSR podobně jako Lenin/Uljanov s pomocí Němců či jako Bronstein/Trocký z USA.

  OdpovědětSmazat
 4. 23. července 1939
  Na návrh SSSR začalo jednání o uzavření vojenské úmluvy mezi Velkou Británií, Francií a SSSR.
  Jednání bylo neúspěšné pro nezájem o spolupráci se SSSR a 17.8.1939 skončilo – Rumunsko ani Polsko nemínily se SSSR spolupracovat.

  SSSR navrhoval vojenský plán, počítající se společným postupem ozbrojených sil tří mocností. Obsahoval tři varianty :

  1. – počítala s možností útoku Německa na Velkou Británii a Francii, v takovém případě měl SSSR zasadit 70 % těch ozbrojených sil, které by postavila Velká Británie a Francie proti Německu.

  2. – zahrnovala opatření k zabránění německé agrese proti Polsku a Rumunsku, pod ní měly obě napadené země zasadit všechny své síly, Velká Británie a Francie měly okamžitě vyhlásit Německu válku a zahájit vojenské operace, SSSR měl zasadit tolik divizí, kolik společně postavily Velká Británie a Francie.

  3. – počítala s možností, že Německo využije území Finska, Estonska a Litvy k agresi proti SSSR, v tom případě Francie a Velká Británie měly okamžitě vstoupit do války s Německem a zasadit 70 % sil a prostředků, které rozvine SSSR, Polsko mělo vystoupit proti Německu a zasadit nejméně 45 divizí, pokud by do války bylo vtaženo Rumunsko, mělo rozvinout všechny své síly.

  Pozn. : V únoru 1945 prohlásil britský ministr zahraničí Anthony Eden v britském parlamentě : „ Sotva může nyní někdo pochybovat o tom, že pokud by k jednotě mezi Ruskem, Británií a Spojenými státy, kterou navázaly v Jaltě, došlo v roce 1939, potom by tato válka (2. světová) nikdy nevzplanula.“

  24. července 1939
  V Tokiu podepsána dohoda mezi Japonskem a Velkou Británií.
  Velká Británie uznávala japonskou okupaci Číny a zavazovala se nebránit činnosti japonských vojsk v této zemi („Východní Mnichov“).

  10. srpna 1939
  Japonsko oznámilo, že je připraveno podepsat vojenskou smlouvu s Německem a Itálií. SSSR se dostal do vojenskopolitické izolace a stál před reálnou perspektivou války v Evropě a v Asii.

  23. srpna 1939
  Podepsána německo-sovětská smlouva o neútočení.

  3. září 1939
  Velká Británie a Francie vypovídají válku Německu.
  Za polského tažení zůstalo cca 110 francouzských a britských divizí, které stály proti 23 německým divizím, zcela pasivní.
  Od září do konce roku 1939 ztratila Francie na západní frontě 1.430 lidí, britský expediční sbor ve Francii 3 muže.

  17. září 1939
  Sovětská armáda překročila hranice Polska.
  Bylo obsazeno území k tzv. CURZONOVĚ LINII, na tomto území žilo cca 12 mil. obyvatel, z toho cca 9 mil. Bělorusů a Ukrajinců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sovietská armáda prekročila hranice násilne anektovaného územia Poľskom a pripojila ho späť k CCCP podľa dohody o Curzonovej línii

   Smazat
 5. Curzonova linie byla stanovena "vítězi" Velké váky jako oprávněná hranice SSSR.
  Prakticky jenom tento svůj "nárok", který mu přidělil Západ, SSSR paktem R-M uplatnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (06:53):
   A nadto, Sovětský svaz měl i dost důvodů k tomu, aby alespoň z části odplatil Polákům povražděné deseti- až statisíce válečných zajatců z doby války mezi Pilsudskiho Polskem a Stalinovým sovět. Ruskem (z let 1919-21).

   Smazat
 6. Za odmítnutím sovětské pomoci byla naděje, že se Hitler napřed vrhne na SSSR. Jeho předválečné výkřiky byly hlavně o tom, jak je nutné zničit "židobolševismus" a jeho baštu, SSSR.
  K velkému překvapení autorů Mnichovské dohody, si Hitler vybral k realizaci svůj sen, o pomstě za výsledek první světové války, "ponížení" Německa odebráním Alsaska, reparace a jiné "křivdy" spáchané na německém národě.
  No, "díky" Adolfe. SSSR tak mohl realizaci "paktu" dohánět svou zaostalost ve sféře zbrojení, využít posunutím své hranice na původní místo, zlikvidovat své zrádce a malověrné v důstojnickém sboru, plného tehdy ještě původně carských oficírů, vyřídit si účty s polskou důstojnickou
  šlechtou, která byla vinná za masakry obyvatelstva Ukrajiny, před válkou.

  OdpovědětSmazat
 7. Stalin nabízel západním mocnostem už v polovině 30.let tzv. Východní pakt, do nějž měly vstoupit a smluvně se podpořit SSSR, GB, Francie a Polsko plus Pobaltí : dalším krokem mělo být přizvání Německa do tohoto společenství, aby nemohlo dojít k válce. Západ to samozřejmě odmítl - podrobnosti viz kniha Stalinovi diplomaté v Evropě v letech 1930-39. Velmi poutavá kniha!

  OdpovědětSmazat
 8. Pane doktore, zkuste si vyhledat vloni zveřejněný článek o 2 dílech od Vladimíra Černého, který informuje, kdo a jak pomohl Hitlerovi k moci a přestanete se divit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.