Reklama

pátek 17. srpna 2018

Je houslista Pavel Šporcl před rozvodem?

JK. Novák
17.8.2018
Pavel Šporcl oznámil městu i světu, že hymnu na koncertě nezahraje a nezahraje, protože předseda správní rady Nadačního fondu Má Vlast Michal Semín je spojen s hnutím D.O.S.T. a to je antisemitské hnutí, které odmítá multikulturnost, podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše. Čtenář má možnost přečíst si, s kterými „podobnými názory“ nechce mít P.Šporcl nic společného na tomto webu http://www.akce-dost.cz/manifest-dost/ a posoudit vlastní hlavou co je na Manifestu antisemitského a proti rozmanitosti lidských kultur.


Po přečtení Manifestu D.O.S.T. čtenář pochopí, že text manifestu mohli akceptovat a podepsat jak Adam B. Bartoš tak i lidé, jejichž příbuzní byli či mohli být v době Hitlera transportováni do nacistických koncentráků. A to se také stalo. Pan Báthora je obětí mediálního lynče, během kterého bylo o jeho názorech řečeno asi tolik jako o textu Charty při povinném podepisování Anticharty. Na platformě Manifestu D.O.S.T. se sešli lidé rozdílných politických názorů, aniž by se, v drtivé většině, zabývali genetickým původem svým či cizím – jak to mívají všelicí nacisté a antisemité ve zvyku. Okamurovci vykopli Staníka - jak sám Šporcl řekl, je třeba si uvědomit, co je důležité a napravovat své chyby.

Šporcl se i tak jeví na FB i v HDTV jako radikální zastánce Židů, kterým (asi) hrozí pogromistické nálady, které vyvolají signatáři D.O.S.T.. Podíval jsem se tedy na nejvyhrocenější událost po roce 1989 – plánovaný pochod tzv. Mladých národních demokratů“ Erika Sedláčka bývalou židovskou čtvrtí (Josefov) ve výroční den celoněmeckého pogromu – Křišťálové noci (viz wikipedie), na který odpověděla Židovská obec i nežidé vlastním shromážděním, blokádou Maiselovy ulice a demonstrací na Staroměstském náměstí. Mezi celebritami bojujícími proti neonacismu v r. 2007 nebo alespoň jej odsuzujícími (V. Klaus) jsem, přes google, Šporcla nenašel - zde si ověřte. Při Šporclově citu pro zviditelňování sebe sama považuji za zřejmé, že se v té době zajímal o jiné věci. Jak sám Šporcl pravil, za poslední rok a půl si uvědomil, co je pro něj důležité. Fond Má vlast je údajně antisemitský a tím myslí Šporcl nenávist i vůči Arabům, hnutí je totálně protimuslimské, proti multikulturnosti, atd… V tomhle Šporclově guláši je ovšem těžko se vyznat – vždyť ne všichni Arabové jsou muslimové a většina muslimů nejsou Arabové a je hodně jiných kultur, které u nás jsou bez problémů a střetů s většinovým národem.

Pokud chce být Šporcl vybavený řetízkem s Magen David (Davidův štít) opravdu důsledný, bude se muset rozvést – vždyť mnozí příbuzní jeho ženy Báry Kodetové hráli a usilovali hrát v dramatech Wiliama Shakespeara, který se projevil jako antisemita – viz Kupec Benátský. V Shakespearových kusech hrál Vendelín Budil,i Jiří Steimar i Jiřina Steimarová, tedy lidé, se kterými je Bára Kodetová propojena, dokonce geneticky. Že je tohleto totální pitomost a vrcholná sprosťárna? No to bych řekl! Jen jsem si zkusil něco střihnout podle myšlenkového postupu Pavla Šporcla.

Antisemitismus byl až do Šporclova pokusu o inovaci tohoto termínu vždy uvažován jako protižidovský –ismus. Za nejnebezpečnější antisemity po Hitlerově éře považují Izraelci muslimy. Mnozí by mohli vyprávět o pogromech na Židy (podle národnosti) v arabském světě před i po vyhlášení státu Izrael. Šporcl velkoryse přehlédl antisemitské útoky islámských tzv. uprchlíků na francouzské židy (podle vyznání), jichž už pár desítek tisíc z Francie emigrovalo.

Kdyby byl Pavel Šporcl v důvěrném kontaktu se židy, dověděl by se o znepokojivých útocích na Židy i příslušníky většinových národů a etnik taky v jiných evropských zemích. A věděl by, že dluhy vedou do dlužního otroctví, které omezuje svobodu, v Čechách se říká „koho chleba jídáš, toho píseň zpíváš“. Šporclova sekera 22 mega za mimopražskej barák je hodně. Šporcl velkoryse přehlédl, že jeho osobně ani jeho Gypsy kapelu nikdo nenapadá, že u nás žije asi půlmilionu lidí z jiných kulturních oblastí a „Dosťáci“ jim neokopávají kotníky. Ovšem Pavla Šporcla čekají (mimo jiné) koncerty s Anglickým symfonickým orchestrem a s Londýnským symfonickým orchestrem a britská „multikulturalita“ se silně zbarvuje do odstínů černé a zelené….

Perlička na konec: 23. 6. 2018 byla v Tučapech u Soběslavi odhalena busta vynikajícího dirigenta a člověku – Karla Ančerla, jehož rodinu vyvraždili nacisté v koncentrácích. Skromný pomník vznikl díky sbírce spíše drobných přispěvatelů; mezi kterými figuroval i Nadační fond Má Vlast. Na slavnostním odhalení busty se sešli mj. první přispěvatel Michal Borges - tajemník ŽO Praha a Lukáš Fiedler za Má Vlast (viz časopis My 8/2018 str. 60-61).

Ty antisemiti jsou fakt rafinovaný, - nebo Šporcl ze sebe udělal blbce.

74 komentářů :

 1. No to je zase blbeček naštěstí nevím kdo to je havloid?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S blbečkem bych byl opatrný. Jistojistě, je talentovaný a ve svém oboru také asi nadprůměrný.

   To je ale taky vše. Jen tak mimochodem: v každé lidské činnosti se nachází cca 5 %.které můžeme řadit do plusu a to samé i do mínusu. Jsou snad oni propíráni za "svou výjimečnost"?

   Je snad ten člověk i nějak jinak výjímečný, že se mu věnuje tolik pozornosti? Nebo je to zase jen "nastrčená persona k usměrnění vášní" pro jistou skupinu osob?

   Smazat
  2. Šporcl je šoumen. Špičkový houslista to není. S Gabrielou Demeterovou nebo mladým Josefem Špačkem se vůbec nedá srovnávat.

   Smazat
  3. 20:35

   No to se mi ulevilo, že to není špičkový houslista. Když to totiž říká Vláďa z Brna, tak je to tutovka.
   Břídil - a ještě se motá do politiky. Fuj!! Blbeček! Hanba mu!

   Smazat
  4. No, úplně normální ten Šporcl není, to si musíme přiznat už při letmém pohledu na něj.

   Smazat
 2. Adam B. Bartoš v Polné:
  https://www.youtube.com/watch?v=DriAfrhIA5A

  Adam B. Bartoš jako sestavovatel seznamů:
  https://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=408438

  Pár obrázků ze života Adama B. Bartoše:
  http://forum24.cz/netalentovany-novinar-a-pan-opratka-seznamte-se-adam-b-bartos/

  A teď, pane Povolný - vzhůru do boje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč ne, přidáte se? Na které straně? PS. nemohl byste mne oslovovat pod vláknem? Je to slušnost, i když se nepředstavujete!

   Smazat
  2. 0:31

   KDE je tady "pod vláknem"? - abych se příště polepšil -

   Smazat
  3. 5:42- například teď, co jsem přidal komentář 0:31. Ještě něco nechápete?

   Smazat
  4. 11:46
   Teď (0:31) jste přidal, předtím tu ale žádné vlákno s Vaším ctěným jménem nebylo - nebo snad ano? KAM jsem tedy měl psát, aby to bylo slušné? To bych opravdu moc rád pochopil.
   Děkuji -

   Smazat
  5. 11:56-pište si kam chcete ale oslovujete-li někoho jménem, měl by to dotyčný mít příležitost vědět. Napíšete-li např. "Povolný je vůl" pod každý článek, je to jiné, než pod mým komentářem a o tom je ta slušnost.

   Smazat
  6. 12:42

   Takže ono jde o "příležitost to vědět"? A to souvisí se slušností?

   Jenomže mě vůbec nešlo o Vás osobně, alébrž o exemplář blba, kterého tak nenapodobitelně ztělesňujete a na kterého jsem si nemohl nevzpomenout v souvislosti s Adamem Bartošem v článku zmíněným.
   Možná je problém také v tom, že ti, kdo Vám svou blbostí mohou konkurovat, se většinou nepodepisují.

   Pokud si tedy na svou blbost děláte nárok, takříkajíc copyright, a nárokujete si z toho autorská práva i příslušné dividendy, je to logistický problém. Jednou jste totiž svou blbost dal do služeb veřejnosti, takže se musíte naučit s tím žít. Jak už jsem naznačil: kdo se dá na vojnu, musí bojovat.

   Pokud Vám opravdu tolik záleží na tom vědět, že Vaše blbost nezůstala nepovšimnuta, můžete si - pokud to sám nestíháte - samozřejmě zjednat asistenta, který za tím účelem bude kontrolovat diskuse a informovat Vás, že jste opět zabodoval.

   Smazat
  7. 13:14- vidím, že zásady slušnosti jsou Vám cizí a proto nepovažuji za účelné se Vaší maličkostí dále zabývat.

   Smazat
  8. PS. jen Vám ocituji vlastní větu."Možná je problém také v tom, že ti, kdo Vám svou blbostí mohou konkurovat, se většinou nepodepisují". Tak díky konkurente!

   Smazat
  9. 16:02 díky pane Povolný. To je slast, moci se zasmát. Říká se, že humor je gymnastika ducha. :-))) No naběhl si panáček na smeč...

   Smazat
  10. 22:07

   Ano, když blbové provozují skupinovou gymnastiku duchy ... a "slastně" se přitom smějí, svět se najednou rozzáří.

   Smazat
 3. Tak on už i Šporcl...

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to je teda otřesná informace. Co teď, co bude dál ? K tomu všemu se vedle Šporcla přidaly, na stranu Kluse kulturní veličiny, osobnosti, jako např. světově proslulá kuchařka Kama, nebo hudební megastár, Nikola Mucha. Macháček přestává hrát. Tato umělecká ztráta se nedá slovy ani popsat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdo je to Klus? Snad ne ten zpěvák, kterému chybí hlas?

   Smazat
  2. co mají chudáci dělat, když se jim nedaří na umělecké frontě, patří do druhé (= zbytné) garnitury, musej se přiživit politikou

   Smazat
 5. Rudi curaci uz provadi rasovy vyber vhodnych a nevhodnych spoluobcanu. To je pekne. Takhle se nam spojuje ruda s hnedou. U nekterych rudych dedecku dokonce v jejich rudych trenclich, do kterych si nadelali:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:03 To je mi ale slušný, moudrý příspěvek. On tady pan president Havel snad přece jen zanechal potomka.

   Smazat
  2. Asi se některý ožralý chartař ušplích a vyskytlo se tady to embryo, se kterým to holt musíme nějak dožít. Jen mi nejde na rozum -embryo a umí psát!!??:oD

   Smazat
 6. 11:03
  TY H HNĚDÁ INCESTNÍ DROBENKO Z HAVLOTRENEK ZMLKNI A NEDÁVEJ VEŘEJNĚ NAJEVO SVOJÍ TĚŽKOU MENTÁLNÍ RETARDACI SPOJENOU SE SYFILIDOU V POSLEDNÍM STADIU!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Rudi dedeckove delaji rasovy vyber. Presne jako jejich batuska Stalin, ktery zabil 20 milionu lidi v koncentracnich taborech.

  OdpovědětSmazat
 8. 11:40
  HELE TY POSRANINO VZEŠLÁ HROMADY HOVEN,UMÍŠ PINDAT O NĚČEM JINÝM,CO BY MĚLO RELEVANTNÍ HODNOTU?????!!!!!
  TĚŽKO,TY JSI JEN EUROHOVNOTNÝ TEPLOMĚR VYŘAZENEJ V uASSacký PRDELI PO ŠPIČKY TENISEK!!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 9. Nejlepší éra Pavla Šporcla skončila odchodem Kateřiny Kašparové z funkce jeho manažera a mediálního poradce. Od jejího odchodu se Šporcl stále nemůže rozhodnout, kam patří a vůbec, která bije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. od jejího odchodu si ještě ani pořádně nevrznul :-)

   Smazat
  2. 12:32 předpokládám, že jste myslel vrznutí na stradivárky :-)

   Smazat
 10. Dost se divím, že rasismus u nás vzkvétá. Multikulturalismus - nepleťme si toto směřování s multidekulturalizaci. Jiná kultura k nám neproudila jen s přistěhovalectvím, ale také ji Češi příváželi k obohacení kultury - i civilizace - ze světa sami. Řízená, úmyslně navozená migrace není o vzájemném obohacování, ale jen kalkul světové oligarchie, jak by se dalo vydělat novodobými kolonizačními šachy, když staré koloniální praktiky se "nenosí". Antisemitismus není smysluplný přesto, že Izraelité převzali mnohé z praxe německého nacismu. Kdo je odpovědný ale primárně za okupaci Palestiny Židy??? Prosím, neodvolávejme se na dějiny staré přes 2500 roků. Kolo historie nelze obrátit a už vůbec ne vrátit Svět ani o pár desetiletí. Jak bychom třeba chtěli vrátit Ameriku indiánským národům?

  OdpovědětSmazat
 11. Nezahraje Šporcl, zahraje někdo jinej. V čem je problém?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. problém je v tom, že ta náhrada si nenechá ovázat hlavu šátkem :-)

   Smazat
 12. Myslím, že Šporcl na sebe nemusí upozorňovat takovými to hovadinami. Má to zapotřebí? On umí! Co ho k tomu vede? Tímto se zařazuje do bezvýznamného spolku šmíry a uměleckého odpadu, zvaného celebrity. Hrušínský, Rejžek, Huťka, Klus, Šporcl...? Kdo chce kam...

  OdpovědětSmazat
 13. No jo, to takovej Michal David za peníze zahraje hymnu komukoliv. A ještě přidá nějakou svojí vypalovačku z osmdesátek.

  OdpovědětSmazat
 14. 13;01
  ZÁVIST JE SVINSTVO TY HUTKOFLUSE BEZ TALENTU!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co? Myslíš, že by Míša hymnu nezvládl? Určitě jo.

   Smazat
 15. 13:36
  NA ROZDÍL OD HUTKOFLUSE BY JÍ ZVLÁDNUL URČITĚ SKVĚLE!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 16. Pane Šporcl , nasaďte si jarmulku a přojděte se Paříží nebo Berlínem .
  Marcel .

  OdpovědětSmazat
 17. Odvolal svůj podpis .
  Že vám není hanba ! Bojíte se jak za komanču . Jsme národ Jána Husa a Jána Žižky . Nikdy neodvolá svůj podpis .

  OdpovědětSmazat
 18. Pavel je hrdina. Vůbec se nebojí vyjadřit svůj neoblomný postoj. To je na cenu Františka Kriegla.

  OdpovědětSmazat
 19. 16;04
  OMYL,TO JE NA CENU UDAVAČE HAVLA!!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On Havel někoho někomu udal?

   Smazat
  2. 16:18

   Ano, Daňu Horákovou StB. Ale ne schválně, spíš z upovídanosti, když se ho vyptávali. A podle všeho mu to neměla za zlé.

   Smazat
  3. Tak jak říkáte, já u toho nebyl.

   Smazat
  4. 16:18
   NEEEE,ON TO DOBROVOLNĚ DONÁŠEL PŘÍMO StBákům do auta.....i s fraškou dobrého pití!!!!!
   JAK SE MŮŽEŠ TAK "CHYTŘE"PTÁT,KDYŽ JE TO VEŘEJNÝ TAJEMSTVÍ!!!☺☺☺

   Smazat
  5. 16:38 Ptal jsem se proto, že jsem u toho nebyl a drby nesbírám.

   Smazat
  6. 16:49
   TO NENÍ DRB,ALE REALITA A VEŘEJNÝ TAJEMSTVÍ!

   Smazat
  7. 16:55 Jak říkám, drby mě neberou.

   Smazat
  8. 17:21-a víte Vy vůbec u "čeho jste nebyl" a drby to nebyly?

   Smazat
 20. 16:04 HI - Mugabe zde je nick honolulu...
  Chtel jsem se te zeptat, (ale nechci te rozcilit...)

  Byla tvoje OBRIZKA bolestiva ? A dokazes se z Merkerovou uz domluvit hebrejsky ?

  Ja jsem Katolik a modlim se pravidelne ke sv. pane Marii , ale v kostele se o obrizce vubec nesmi mluvit, tak mi napadlo, ze se na to zeptam tebe, ty obojzivelny kozomrde.

  OdpovědětSmazat
 21. Cesi napsali, ze Havel se nejvice provinil tim, ze nedal trafiku vtiravemu nicku Mugabemu a ten nam dnes denne pripomina, ze Havla nema rad.
  Nic neujde moji pozornosti.
  H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:32
   HOĎ TAM NĚCO NOVÝHO TY INCESTNÍ POTRATE OPIČÍ KURVY!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 22. 16;26
  TY SEŠ INCESTNÍ UNTERMENSCH A OMYL PŘÍRODY,TO JE CELÝ!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 23. Pro nas, obcany Ameriky je smysl pro spravedlnost prirozena vec, protoze mame kompas , kteremu se rika KONSTIUCE !

  Neni ani zdaleka tak dulezite, ktery nazor je spravny a ktery je chybny. Dulezite je, aby kazdy clovek mel pravo na svuj nazor a smel ho svobodne vyjadrit ! A to plati jak pro pana Bartose , tak pro pana Sporcla.

  Muj nazor napr. je, ze nick Mugabe je vul ! Kdo souhlasi at udela * ! Ano je ********************
  On se chce ted stat novinarem, kdyz mu to nevyslo u Havla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký shit se ti honí prodlouženou míchou Hedvičku(bývalý Hurvínku), a hned máš potřebu to tady vytapetovat, je každému fuck ;-)

   Smazat
  2. 16:45

   Kompas?!

   V tom kompase - Article I., Section 2/3: - se říká:

   "Representatives and direct Taxes shall be apportioned among the several States which may be included within this Union, according to their respective Numbers, which shall be determined by adding to the whole Number of FREE PERSONS, including those bound to Service for a Term of Years, and EXCLUDING Indians not taxed, three fifths of all OTHER PERSONS."

   Jestlipak víte, co znamená "OTHER PERSONS" a proč mají 3/5 z nich "PŘIPOČTENY"?

   -- Pokud to nevíte, tak si to nastudujte - nebo nechte vysvětlit od znalců americké konstituce.

   -- A pak teprve vykládejte něco o "smyslu pro spravedlnost", jak ho reprezentovali Washington, Jefferson a Madison!

   Smazat
 24. A jak to, ze je v Cesku VRCHOLNY RASISIMUS , ktery je obracen proti obcanum ceske narodnosti, od kmene DRAVIDIANU z Indie !
  To proto, ze nemate smysl pro spravedlnost.
  Vsichni se vam smeji, protoze jste krecovite korekni poseroutkove.
  Cim vice budete priposrani, tim horsi budete mit zivot.

  OdpovědětSmazat
 25. Vy opozdeni VOLOVE, ja nejsem pan Hedvicek a vubec nevim kde zije.

  Ale abych demonstroval svoji mentalni SUPERIORITU , tak me nemazte a dovolte mi napsat o fantasticke utoku naseho oblibeneho presidenta Trumpa, proti bazine ve Washingtonu.

  Uvadim priklad ! Byvaly director FBI a nebo CIA ma rocni prijem za sluzby statu $ 185 000 - tak by to melo byt podle zakonu.
  ALE ve zkutecnosti, tito ruzni panove meli rocne $ 3 - 6.5 millionu.
  Vysvetlim v pokracovani , aby nebylo smazano vse naraz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi na tom špatně Hedvičku(prekabátěný Hurvínku), když už ani nevíš, kde žiješ. Už máš nárok na něco z porculánu, nebo ze skla..., skle..., eh skleróza.

   Smazat
  2. Anonymní18. srpna 2018 17:03
   Špatný příklad. Je nezajímavý a není k věci. Já bych ho smazal i s tím pokračováním, kterým vyhrožujete.

   Smazat
 26. 17:03
  A CO NÁM JE DO ÚPLATNEJCH uASS ŠMEJDŮ????!!!!!
  ŽE JSOU V uASS VESMĚS SVINĚ VEDLE SVINĚ VÍME UŽ DÁVNO,TO SI NECH NA TAPETY V PAPUNDEKLU RY HOVNOLULANOHEDVÍČKU!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. pokracovani 17:03....
  SECURITY CLEARANCE - umoznuje ruznym autoritam vedet to, co my obycejni obcane vedet nesmime !

  A prumyslovi kontraktori nesmi jednat s nikym jinym ve vlade nez s temi, kteri tuto SECURITY CLEARANCE maji !

  Ti rozhoduji o zakazkach v prumyslu a dostanou vsimne od kontraktoru. ($ 3-6.5 millionu)

  A nas vyborny president Trump ted sebral SECURITY CLEARANCE nekolika pohlavarum a oni mimo toho ztratili i svoje koryta ($ 185 000 rocne) - Napr. direktor FBI a director CIA a nekolik jinych , ktere neznate.

  T.j. velky vriskot ve Washingtone ! Sledujte volby na podzim do Kongressu. Tyto volby rozhodnou, dokaze-li Trump prosadit jeho agendu.

  V pripade, ze dokaze, tak Brusel a Berlin bude ZCIVILIZOVANI take.

  OdpovědětSmazat
 28. Kopecky 17:00,
  t.j. zastaraly dannovy system , ktery ale v ruznym obmenach existuje dodnes a vsichni ho nenavidi ! (Napr. dnes uz zeslabena Affirmative Action.)

  Jakakokliv minorita, ktera ma privilegie na ukor celku, je casem znicena , nebo je znicen celek.
  PROTO, aby se zabranilo opakovani tragedii , ktere zname z dejin, tak musi mit vsichni stejna prava a vsichni stejne povinnosti.

  Na tom, co jste napsal, je vsak zarazejici jmeno Jeffersona, proto se na to jeste zeptam.
  On totiz Jefferson a Trump maji hodne spolecneho.

  T.j. velmi nespravedlive nejen vuci Americanum, ale i Cechum, kteri pracuji od rana do vecera a z jejich dani se druzi vezou v pohodlnem zivote.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:48

   Nejde o daňový systém. Buď jste přehlédl mou otázku - nebo ji záměrně ignorujete:

   Co znamená "OTHER PERSONS" a proč mají 3/5 z nich být "PŘIPOČTENY" (added)?

   Napovím Vám: na začátku téhož odstavce se mluví o "free persons".

   Smazat
 29. Hurvinci vy BLBECCI !
  Ja jsem to nejlepsi co se vam stalo !
  Ja vam rozsiruji vas zakrnely obzor !
  Vase pisteni, je jako svatba pavianu, na brezich Limpopa.
  Vas nacelnik nick MUGABE / rudoprd, je z vas muj opicak nejoblibenejsi. On pise silvestovske estrady s politickym nastinem.
  A ja nejsem pan Hedvicek ! Pan Hedvicek je velmi inteligentni pan, protoze ho zde neni videt ! Stejne jako pan Horni Dolni a pan Vecerek.
  Vsichni od vas utekli, krome ME !
  (Ja dostal v Pretorii vyznamenani za moji praci v opicarne.
  Za moji osvetu u vas budu blahorecen stoupenci civilizace.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hedvičku, sám ses narodil jako Hurvínek, a jsi strašlivě omylný v tom, že když ses nechal přeoperovat na vrchního amerického opičáka, tak že můžeš radit někomu, kdo je na vyšším stupni vývoje, natož být blahořečen civilizací.

   Smazat
  2. Vykukuje stale a vykukuje mu
   nyni pri svobode LGBTQ
   je to stale malo
   nahatej, nahatej
   jako kdyz on ve Stromovce
   v sustaku a nohavicich na provazku
   strasil stare pani
   a ohanbi jim ukazoval

   Smazat
 30. 17:54 Kopecky ja nevim koho myslel
  president Jefferson 1801-1809 v jeho dobe , jako "Other Person."
  V dejinach Ameriky je jeho doba - doba praveku. Vzdyt tenkrat vetsina statu neexistovala.

  Jefferso to vsak byl, kdo pomahal napsat Konstituci.

  A prvni clanek konstituce dava pravo se vyjadrit , jak Stolcovi, tak Bartosovi , stejne jako Kotlebovi a vam.
  Volny projev = pokrok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:15

   Samá voda.....
   Bude nejlíp, když se na to zeptáte nějakého amerického právníka. Ale vysvětlit by to měl umět i inteligentní student práv: "free persons" ... "other persons"

   Takže - nazdar!

   Smazat
 31. 17:28 - kdyby jsi nemel nahnojeno, ve tve tupe palici, tak by jsi poznal, ze je to zacatek utoku proti KORUPCI. A ten prijde i do Evropy. Politicka korektnost je jedna vetev politicke korupce.

  Ty PRIMITIVNI DOBYTKU, ty prasazujes zmazani prispevku na zaklade toho, ze svoji zahnojenou tupou makuvkou nepoznas, KONEKCI toho, co to znamena pro budoucnost.

  Uvedomte si , ze to co se deje v Americe ma vliv i na Evropu a kdyz si Amerika uprdne, tak vy v Cesku mate sracku cely pristi mesic.
  Ta vase sebestrednost a sebedulezitost je neunosna, vy mravenci.

  (A NEcekejte v nicem pomoc od Ruska. Oni s vami pohrdaji za vasimi zady, pro vasi bezpaternost, vycuranost a oportunismus.
  Ja jsem sectely ! Vy neeeee !)

  OdpovědětSmazat
 32. 18:19 Kopecky !
  Sice voda, ale smrduta !
  Je to o DANICH ! Jizni staty dostali extra dane, za u nich rozsireny otrokarsky system ! Tento zakon stejne neprosel a a podobne "zakony" zapricinily obcanskou valku.

  PTAM se ! Vy ospravedlnujete v Cesku zvraceny RASISMUS proti ceskym obcanum - zakonem z Constituce - Article 1 Section 2/3 ?
  1 ) - Ten zakon NEPROSEL ! (Connecticut to zmaril.)
  2 ) - Cesi nemaji zadnou spolecnou vec s otrokarskym systemem jiznich statu v dobe Jeffersona a neda se tento neexistujici zakon uplatnit na ne.

  3) - Nezklamal jste utekl jste !
  4) - Proc se bavime o pokusech prizivniku se prizivovat, kdyz se nepovedly.

  ------------------------------------------------------------

  nicku Mugabe ty rudoprde - zivocichu - posli mi nekoho chytreho na hadani.

  OdpovědětSmazat
 33. JEDNOROZMĚRNÁ ELITA. Respektuji názory Šporcla v oblasti, kde je profesionálem. Nedokáži ho v tomto oboru hodnotit, ale osobně bych na jeho koncert klasické hudby nešel. V ní podle mého soudu dává přednost „šoumenství“ a je tedy spíše exhibicionista. Což mi velice vadí v jakémkoliv klasickém umění. V ostatních oblastech lidského vědění mne jeho názory nezajímají mimo jiné i právě proto, že popsaný vztah ke klasice v jeho podání považuji za výraz povrchnosti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.