Reklama

sobota 18. srpna 2018

Jezídka utekla z otroctví DAEŠ a potkala svého trýznitele v Německu

Kateřina Fladungová
18. 89. 2018     ridus
Jezídská dívka jménem Ašwak, která utekla ze zajetí DAEŠ a která se usadila v Německu, vyprávěla o náhodném setkání se svým tyranem. Před několika lety byla Ašwak unesena v Iráku teroristy DAEŠ a prodána na trhu jako otrokyně. Tehdy se poprvé setkala s mužem, který z ní později udělal svou milenku a všelijak ji ponižoval. Po nějaké době se jí podařilo prchnout. Přijela do Německa jako uprchlice. Začala se učit německy a socializovat se ve společnosti.


Podle jejího vyjádření spatřila v roce 2016 svého trýznitele zcela náhodou na ulici. "Nevěřila jsem svým očím", říká Ašwak. Dívka byla přesvědčena, že tato osoba nemůže chodit jen tak po evropském městě.

O dva roky později se znovu setkala s tímto mužem. Tentokrát tváří v tvář. K setkání došlo v německém městě Schwäbisch Gmünd, které se nachází několik hodin jízdy od rakouských hranic.

Poznal ji a zeptal se, jestli je tatáž Ašwak, vzpomíná. Jezídka začala zapírat a řekla, že nezná nikoho s tímto jménem. Když s ní začal mluvit v arabsky, snažila se ho přesvědčit, že nerozumí a že mluví pouze německy. Tehdy se přiznal, že ví všechno o jejím současném životě: uvedl její domácí adresu a datum příjezdu do Německa.

Ašwak natočila emocionální video, ve kterém se přiznala, že doufala, že v Německu zapomene na svou minulost, ale dokonce i zde ji dostihla.

Podle slov Ašwak není její případ jediný: mnoho dívek jezídek vidělo své "otrokáře" ve SRN. Všichni jsou nyní v pohostinné Evropě jako uprchlíci.

Jezídové jsou kurdská etnokonfesní skupina, žijící převážně na severu Iráku a v Sýrii. Od roku 2014 jsou jezídové podrobování teroristickou organizací DAEŠ genocidě. Teroristé prodali tisíce žen a dívek do otroctví.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. "Tak to je fajne"!
  Jarek Nohavicu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Podle slov Ašwak není její případ jediný: mnoho dívek jezídek vidělo své "otrokáře" ve SRN. Všichni jsou nyní v pohostinné Evropě jako uprchlíci."?

   Co nato Mádl, Rupertek, Issová (Sýranská e-onka)?

   Bába s dědkem

   Smazat
  2. Vítačky jsou z kategorie samic, na něž platí "Co na nich ten jejich vidí? Je to zoufalec, nebo s tím vyženil majlant a styky?"...

   Smazat
 2. Tohle krátké vyprávění je výmluvnější než veškeré sáhodlouhé články, spory a teoretické studie o migraci dohromady.
  Totéž velmi pravděpodobně zažilo mnoho Evropanů, kteří po roce 1945 odjeli do USA nebo do Jižní Ameriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Informoval o tom už v pátek a v sobotu také německý "Der Spiegel".
   Aschwak Talo se mezitím vrátila do severního Iráku, odkud pochází; necítila se v Německu bezpečně.

   - http://www.spiegel.de/politik/deutschland/jesidin-fruehere-is-sklavin-will-ihren-peiniger-in-deutschland-getroffen-haben-a-1223731.html
   - http://www.spiegel.de/politik/deutschland/islamischer-staat-die-brutale-geschichte-der-jesidin-die-aus-deutschland-floh-a-1223725.html
   - http://www.spiegel.de/politik/deutschland/aschwak-talo-beklagt-mangelndes-engagement-der-ermittler-a-1223818.html

   Smazat
 3. A co na to Němci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nutí svoje děti stlát teroristovi postel a uklízet mu na WC.

   Smazat
 4. DEAS by se přece nemohl rozšířit na taková velká území a být schopen válčit 6 let s regulérními armádami Iráku a Sýrie, kdyby ho nevyzbrojovali státy NATO, takže tyto státy se jen starají o ty, co v jejich zájmu tenkrát bojovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, vzájemně si dělají mezi sebou "halal". Upřímně, je vám jich líto?

   Smazat
 5. A kde asi by takovyho chtela potkat ? V Nemecky ve francii v Italii a Spanelsku , kde jinde ? Ty nejhorsi zvou prave tam a do dalsich mensich zemi !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Proto se v našich zdělovadlech o takových věcech ani nezmiňují. Každý trochu soudný člověk by začal přemýšlet: Jak je možné když já sotva vycházím od výplaty k výplatě a oni mají ještě na všechny auta, pohonné hmoty, zbraně a střelivo. O nás budu za chvíli vědět i kdy jdeme na WC. Jde o to co se zvrhlým a zdegenerovaným parazitům hodí.

  OdpovědětSmazat
 7. Sluničkáři a pochody buzen to vám jde . Německo je straceno . Když tam dožívají veteráni SS , tak isis má dobré zázemí .

  OdpovědětSmazat
 8. Jo včera v TV brečeli že tam mají 2000 islámských radikálu podle mě jich bude víc.

  OdpovědětSmazat
 9. Musíte si uvědomit o koho jde. Jedná se o vyznavačku Satana, která nemá nárok na jakákoliv lidská práva. Jak někdo s vidinou mizerného zisku může prodávat takový hnus. Buch velí takové sežehnout a smést z tváře země.

  Němci by měli nahradit onomu pánovi finanční ztrátu a omluvit se za poskytnutí azylu uprchlému majetku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jezídové jsou křesťani, blbečku.

   Smazat
  2. Za vřelé oslovení díky a teď už zbývá jen použít Google.

   Smazat
  3. Jezídové jsou jezídové, speciální náboženství - kult. Prosím, nenadávat, blbečku 20:18!

   Smazat
  4. 15.23 Váš Buch je variantou Buchty, nebo zvuk po dopadu na zem?

   Smazat
  5. Néni Bucha kromě Bucha a Machomed je jeho prorokem.

   Smazat
 10. Ta jezidka vypadá sympaticky. V životě to neměla lehké. Němci by měli litovat, že se právě ona vrací domů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom aby to nebyla zase nějaká Propaganden Sněhurka... o zločinech agresivního odpadu a jeho pašování do Evropy se normálně zamlčuje... aby to nebyl zase nějaký "plaváček", nebo fake news "bílých blembáků"...

   Smazat
 11. Dost se podivuji nad tím, že pod tímto článkem je tak málo komentářů. Píše se, že se vrací/již vrátila domů do Iráku, protože se v Německu necítí bezpečně. Zločinci, kteří si koupí otroka na trhu, a všelijakým nelidským způsobem zneužívají, se volně pohybují po Německu a potažmo Evropě, a své oběti a nám všem se vysmívají přímo do obličeji. Nevím, jestli jsem se za celý svůj život kdy setkala s něčím tak otřesným a že bych si kdy pomyslila, že něco takového je v Evropské unii možné. Co se to stalo s tou naší evropskou posedlostí racionalitou, že děláme, že se nic nedšěje a že to nevidíme. Co vše se ještě bude muset stát? Lidé proberte se, a to velmi rychle.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.