Reklama

čtvrtek 23. srpna 2018

Kam tenhle protinárodní exot až dojde?

Lubomír Man
24. 8. 2018
Bleskla vám při četbě titulku v mysli obrýlená tvář poslance Kalouska? Ano? Pak je shoda jména osoby mého námětu a jeho vašeho okamžitého odhalení cosi jako výnos pomyslného retribučního soudu.
Zaletím teď 79 let zpět do léta roku 1939. Pár měsíců už nemáme Republiku československou, ale Protektorát Čechy a Morava. Koupu se s otcem v rybníku Skalka poblíž obce Budišov u Třebíče a vedle nás se ve vodě máchá menší obrýlený muž, s kterým se dá otec do debaty o tom, jak na tom jako národ momentálně jsme. Debata pokračuje i na hrázi rybníka, když vyjdeme z vody, a je to debata tak živá a náruživá, že si ji právě proto v hlavních rysech dost dobře pamatuji.

Tak tedy: onen muž tvrdí, že jsme si tenhle protektorát zavinili sami. A to tím, že jsme uvěřili snílkům a šmírákům Masarykovi a Benešovi, kteří de facto neměli či nemají (to v případě Beneše), o evropské poliice ani páru. Paktovali se s Francouzi a Angličany a Beneš nakonec dokonce i s Rusy, zatímco volba pro nás, jako Středoevropany, byla naprosto jasná. Měli jsme jít od samého začátku společně s Hitlerem. S tím bylo nutno se domluvit, ať by to stálo cokoli. A kdyby se tohle dělalo a nikoliv přes rameno stále ohlíželo na Paříž a Londýn a nakonec i na Moskvu, byli bychom dnes jinde, než jsme. Republika by tady byla dál, samozřejmě jiná, fašistická, ale díky Bohu za ní. Lepší, než to, co máme teď.

Otec samozřejmě jako velký masarykovec, benešovec a Sokol mužovy názory tvrdě odmítá. Argument jeden vyvrací argument opačný – a jen pro tuhle debatu, či spíš zarputilou hádku dvou mužů, si na ono letní koupání roku 1939 dost, dobře vzpomínám. Protože kolik bylo těch jiných, které se mi už z hlavy vykouřily?

Ale proč o tom vůbec mluvím?

Vidím ve vzpomínce toho pána od rybníka Skalky. Malá postava, kulatá hlava s málo vlasy a vystupující bříško. A podivná vám to věc - myslím přitom na politika Kalouska. Na to, jak úžasně by se tihle dva asi shodli.

Před časem v interview pro Právo Kalousek řekl, že výsledek Bitvy na Bílé hoře – čili vítězství Habsburských vojsk nad vojskem Českých stavů - byl spravedlivý, a že kdyby on seděl na jakémsi vršku a průběh bitvy sledoval, mačkal by Habsburkům palec, až by mu zmodral.

Mám dojem, že onen pán od rybníka Skalky by se vyjádřil stejně. Ale kdo ví, možná mu křivdím. Možná zas až tak zarputilý nepřítel obyčejných českých lidí přece jen nebyl. Možná je Kalousek v tomhle punktu jedinečný. A nedostižný.

Ale nejenom v tomhle punktu. Před nedávnem prohlásil ještě něco překvapivějšího. Že totiž odsun sudetoněmeckého obyvatelstva z území naší republiky, nařízený vítěznými mocnostmi po 2. světové válce, byl omyl. A to proto, že kdyby oněch dva a půl milionu Němců v republice zůstalo, byli bychom dnes stejně bohatí, jako jsou dnešní Němci.

Mám před sebou knihu Borise Čelovského So oder so. Je to kniha o osudech českého národa v době německé okupace, z níž vyjímám, že jen v prvním měsíci Heydrichovy vlády bylo v Protektorátě zatčeno 2299 osob, ale sudetským Němcům, jak svědčí dopis gauleitera Henleina Bormannovi, se tenhle počet zdál okatě nedostatečný. A trnem v oku jim byla i přežívající česká menšina v Sudetech, jak zas prozrazují hlášení německé špionážní služby RSHA, z nichž bych panu Kalouskovi aspoň pár rád ocitoval:

20.ledna 1941: Německé obyvatelstvo žijící v blízkosti protektorátních hranic se domnívá, že všichni Češi by měli být z jejich území odstraněni k nuceným pracím do staré Říše.

16.května 1941: Nálada Němců v Sudetech je pesimistická a vinu na tom nesou německé úřady, které zacházejí s Čechy příliš mírně.

1.června 1942: Německé obyvatelstvo Sudet je atentátem na R. Heydricha nanejvýš rozhořčeno a žádá o nejpřísnější represálie, od zabavení rozhlasových přijímačů až po zastřelení tisíců Čechů.

8. června 1942: V Sudetech je slyšet hlasy, že jakmile se dokončí evakuace Židů, m u s í se začít s vysídlením Čechů.

11.června 1942: Mezi Němci se dostavily rozhořčení a nenávist vůči Čechům. Jako již dříve požadují likvidaci českého problému co nejradikálnějším způsobem. Což platí v ještě větší míře pro lidi v Sudetech: Zde byla např. v Kopřivnici okna českých obchodů a bytů vybita, Češi zmláceni a v různých místech mosteckého okresu byly česky mluvící osoby vyhozeny z hostinců.

Takovýto tedy byl během války i po ní vztah sudetských Němců k Čechům a naopak. Češi věděli, že díky vítězství Spojenců právě - a víceméně jen těsně - utekli hrobníkovi z lopaty, kterýžto osud by je z rukou Němců - a zvláště pak těch sudetských - neminul, kdyby válka skončila jinak. To si snad Češi měli říct: OK, tenhle set skončil vítězně pro nás, takže si podejme ruce a budeme dál pokračovat, jako by se nic nestalo?

Takto si to Kalousek představuje? Anebo jen hledá v Bavorsku či vůbec na Západě kontakt, kdyby ho příště už ani Praha pro českou politiku nezachovala.

Anebo nás prostě chce jen šokovat?

Přiznám se, že jsem zvědav, s jakými "trháky" na nás vyrukuje příště. A taky jak ještě dlouho pro ně bude mít prostor i publikum? Myslím jako stále ještě český poslanec.

Lubomír Man

31 komentářů :

 1. pan Kalousek evidentně fandí Němcům a nacismu - neodsunutí německých menšin ze střední Evropy by bylo možné jedině v případě vítězství Německa.
  V tom případě by ovšem pan Kalousek taky možná už /nebo vůbec/ neexistoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidovci zjevně dostávají prachy od bavorské CSU a protože v Bavorsku jsou Sudeťáci "4 bavorský kmen" a silnou skupinou voličů, lezou jim lidovci do zádele, a to včetně "českého" kléru - na sudetských sjezdech je vždy někdo od lidovců (Bělobrádek, Herman a podobní hajzlíci) a velmi často tam jezdí i arciďábel Graubner.

   Smazat
  2. ... a Kalouskova TOPka je na tom stejně. Potřeují nad propadlištěm dějin prachy na další pokus o přežití.

   Smazat
  3. Otázka v názvu článku je špatně . Správně by měla znít kdy už konečně tento proti národní exot pojde .

   Smazat
  4. 5.48 zapomenul jste na ČSSD. Má těch "pohůnkú" dost. Třeba B.Sobotka, Marxová, Maláčová aj.

   Smazat
  5. Kalousek říká jenom to,co po něm chce jeho guru,nedoučený hajný Schwarzenberg.Kalousek má už tak vypitý mozek,že nedokáže myslet a proto se spoléhá na jiného.Titulovaný nedoučenému!To je ta naše jelita,chtěl jsem napsat elita.
   Petr Majevský

   Smazat
  6. 16:47 Asi tak. Kokot Kalousků seprostě někde dočetl fakta o tom, že za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Jen idioti v tom furt hledaj nějaký výmluvy a omluvy vlastního idiotismu! Němci, kteří se "sudetskými" začali nazývat až později, tehdy jen "čeští Němci", vyhlásili neposlušnost židozednářské umatlanině z Versaillles logicky a právem v reakci na puč 28. října v Praze, kde husito-bolševické české bandy začaly rozbíjet památníky jako byl Mariánský sloup a sunádvat orlíčky z úřadů! Tento puč vedený zahraničními zednáři a lotry nebyl německými poddanými českého krále akceptován. Proto byli násilím potlačeni tzv. československým vojskem a podrobeni oné pidijepičí říši zneuznaného Profesora a zednáře TGM, který ji upletl z dezertérského lejna. Tato pak skončila po zásluze o 20 let později - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
 2. Varovně vyznívá posledních šest řádků: Kalousek je na sestupu volbami formované kariéry a jeho politická strana snadno propadne pod pětiprocentní hladinu. Stará se proto, aby se do politiky vrátil zadními vrátky přes EU Landsmannschaft.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenavazejte se porad do Míry. Zkousel vsechno mozny. Byl chvili i tibetanem, kdy ozralej jako prase lital s tibetskou vlajkou v pracce po Praze, nez mu vysvetlili, ze takhle zdiskreditovat Dalajlamu se jeste nikomu nepodarilo. Pak se nestastne zamiloval do Nadi Savcenko a dnes lituje, ze ji misto kudly nedaroval pilnik. Take zkousel presvedcovat lidi na chodniku, ze je kokot (https://www.youtube.com/watch?v=TyN-qDCAom0). Ani v tom nepresvedcil. Vypadal tak nejak zvadle a lide uznali, ze treba Farsky, nebo Stanjura uz nemusi nikoho presvedcovat. Tihle dva vejlupci jsou daleko vhodnejsi kandidati a take mezi sebou o tento titul tvrde bojuji. No a ted se konecne, po tolika letech, Kalousek nasel v roli klauna. A jde mu to opravdu naramne. To jako prvni pochopili v “nasi” Ceske televizi, kde mu denne davaji pro jeho skece dostatecny prostor . Divak vidi ozraleho Míru v hlavnim vysilacim case tak casto, ze se treba takovemu panu Felixi Holzmannovi o tom mohlo jen zdat.

   Smazat
  2. Mirda Kalda vystupuje pod uměleckým jménem Tullamore z Bechyně. Nechoď te prosím okolo něj s otevřeným ohněm - nebezpečí výbuchu.

   Smazat
 3. Před lety mi vyprávěla moje známá o době, kterou prožila jako děcko se svou rodinou v Českém pohraničí, kterému se vlivem německé propagandy nyní říká Sudety. Ta rodina zůstala tehdy po okupaci pohraničí Německem, v Mostě. Když si chtěla její maminka se svou dcerkou zazpívat českou písničku, tak dali hlavy pod peřinu a zpívali si tam, aby je němečtí sousedi neslyšeli. Taková je pravda a Kalousek je zrádce českého národa a ta facka, co dal v přímém přenosu diskutujícímu studentovi, by mu měla být oplácena denodenně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 7:29, Sudety jsou zeměpisný název, stejně jako Karpaty nebo Alpy, to nemá s německou propagandou nic společného.
   Co se týče příběhu, kolik znáte rodin, kde si maminka zpívá s dcerou? A kolik znáte bytů, kde by bylo přes zeď slyšet, co si sousedé povídají?

   Smazat
  2. Anonymní24. srpna 2018 11:58
   „Sudety jsou zeměpisný název, stejně jako Karpaty nebo Alpy, to nemá s německou propagandou nic společného.“

   V tom se dost pletete. Ten název, je nástrojem germanizace naší země. Wiki říká:
   Československý exilový prezident Edvard Beneš napsal v červnu 1942 Wenzelu Jakschovi:
   „A: vědecky, geograficky, historicky slovo ”sudetský” znamená zcela něco jiného, nežli to, v jakém smyslu se ho nyní používá.
   B: slovo to je výrazem politického podvodu, jaký z německé otázky v Československu učinil Henlein a německý fašismus. Chtěl zvláštní terminologií vytvořit politické skutečnosti. Byl to od něho podvod a je to podvod….
   C: Slovo ”sudetský”, ”Sudetenland”, ”sudeťák” bude navždy v českých zemích spojeno s nacistickým zvířectvím na nás Češích i na demokratických Němcích prováděným v osudné krizi před a po roce 1938. Musíme se snažit o novou dohodu zbavení se i těch smutných, politicky osudných a pro nás nepřijatelných rekvizit nacistické politiky.
   ….“
   Dne 22. května 1945 vešla v platnost vyhláška, hovořící o nepřípustnosti užívání pojmu Sudety:
   Název ”Sudety” nepřípustný: ministerstvo vnitra upozorňuje, že používání názvu ”Sudety”, jeho odvozenin a podobných výrazů, obvyklých v době okupace, je nepřípustné. Pro označení příslušného území buď užíváno názvu ”pohraniční území”.

   Používání slova Sudety, je součástí snahy o revizi výsledků II.SV. P.K.

   Smazat
 4. Pan Kalousek je vzor zdegenerovaného zvrhlého parazita. Možná kdyby se zajímal o své předky tak by zjistil že to byly vlez do prdelisté v každém režimu.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak Kalousek by prý při bitvě na Bílé Hoře držel palec Habsburkům až by mu zmodral . Kalousek bude otravovat tak dlouho , než ho někdo chytne ne za ten palec , ale pod krkem až zmodrá celý . Už včera bylo pozdě :

  OdpovědětSmazat
 6. Kalousek bude jednou následovat podobného kolaboranta, zrádce a zmrda z filmu "Je třeba zabít Sekala".

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Kalousek díky bohu už moc fanoušků nemá , ale prostor v ČT bohužel neomezený, kde prezentuje tu svou demagogii.

  OdpovědětSmazat
 8. Kalousek je čím dále tím větší zoufalec (podpora nezákonné demonstrace nejspíše neziskovkářů před parlamentem svojí přítomností) a vzteklým a podrážděným komentátorem věcí, které se mu nelíbí včetně hloupostí ( návrh na vyznamenání Babiše), které je schopen sbaštit i s navijákem. Nemít Kalousek Babiše a komunisty, tak ani nemá program a věcně co říci. Stává se z něj starý vzteklý pes k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 9. Ano tenhle člověk a jeho podporovatele nejsou Češi a řadí se k anglosasům furt vykřikuje jak patří na západ.Jenže tady je Slovanská střední Evropa.

  OdpovědětSmazat
 10. „.. volba pro nás, jako Středoevropany, byla naprosto jasná. Měli jsme jít od samého začátku společně s Hitlerem…… byli bychom dnes jinde, než jsme. Republika by tady byla dál, samozřejmě jiná,“

  Tato úvaha se opakuje v různých podobách. Vlezme do toho, nebo tamtoho zadku a bude nám tam dobře. Každý silnější národ, si hledí svých zájmů a ostatní národy se snaží zapřáhnout, aby podpořily ty jeho zájmy. Za odměnu nabídne nějakou ohlodanou kost, pro pár zvlášť agilních jedinců z těchto zapřažených, slabších národů.
  Proto někteří v zájmu osobního prospěchu, zrazují svůj národ. Považují pro sebe za ztrátové, pracovat na upevňování svébytnosti vlastního národa. Ve vojenských dobách, je za to kulka. V dobách mírové „demokracie“, jenom plané pokrčení rameny, nad tím.
  Pouze ruka na konci našeho ramene, to s námi myslí upřímně. Co si nevydobydeme sami, nám nikdo nedaruje. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je ten, že novodobý český národ vznikl vlastně až po jeho asimilaci a ne všichni byly národovectvím v roce 1918 unešeni, nehledě na silnou německou menšinu.
   Pořád tu je takzvaná bavor-česká entita, většinou na západě Čech, v Praze a Brně, která pořád neví, jestli je větví germánskou, nebu slovanskou. Sice příslušníci této entity mluví česky a mají v rodném listě napsáno, že jsou Češi, ale vnímají to jako zemskou příslušnost, nikoliv slovanskou-kmenovou.
   Bohužel, mají dnes víc peněz a prostoru, než skuteční Češi.

   Smazat
  2. Ruda24. srpna 2018 11:07
   Snad v každém státě mají nějaké menšiny, které se necítí být součástí většinového národa. Je na většinové populaci, aby dala menšinám, co jejich jest, včetně možnosti uplatnění. Ale na druhou stranu by většinový národ, neměl tolerovat snahy o rozbití země, pod jakoukoliv záminkou.
   Z tohoto hlediska, také považuji za trestuhodné selhání politiků, kteří rozbili Československo. Možná by se mohlo uspořádat referendum, zda lidé u nás i na Slovensku, by si nepřáteli obnovu tohoto státu. P.K.

   Smazat
 11. Stačí si všímat, kdo se účastní pravidelných sjezdů Sudetoněmeckého landsmanschaftu - jsou to představitelé KDU, Kalouskovy TFUJ09 a ČSSD. Sudetoněmecký landsmanschaft ale velmi horlivě podporuje např. i brněnská radnice v čele s Vokřálem (ANO) v koalici s Hnít Brno, TFUJ09, KDU a Zelenými. A takových kolaborantů najdete v naší politice víc (z poslední doby např. ministryně Maláčová, bývalá podržtaška Marksové, se kterou se sjezdů pravidelně účastní).

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Mane, nechci nijak zpochybňovat hlášení pracovníků SD, nicméně svědectví lidí, co tu dobu prožili, jsou o dost jinší. A nešlo jen o místní, ale i o totálně nasazené Čechy, čili opravdické cizince. Mluvil jsem s člověkem, který po válce vyreklamoval z koncentráku svého šéfa a zachránil mu tak život, protože jako funkcionář NSDAP byl určen k automatické likvidaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na rozdíl od autora, p. Mana, se ale ve svém postřehu opíráte o jednotlivost.
   Pan Man pak postihuje tehdejší situaci (a perspektivy českých lidí) obecněji. A nikoliv jen s odkazem na vzpomínku jedné soukromé osoby (jakkoliv autentickou), ale archivní záznamy samotné nacistické instituce.
   Cítíte ten (vele)jemný rozdíl?
   Takže jsou ta svědectví (v obecné rovině) stále o dost jinší? A pokud i ano, mají stejnou váhu pro historický popis té doby? ...
   Vzpomínce na kteréhosi funkcionáře NSDAP, který byl vytažen z jakéhosi koncentráku nerozumím. Čího koncentráku? A o předurčenosti funkcionáře NSDAP k automatické likvidaci také nic nevím. O jakém obecném mechanismu to vlastně píšete? Pokud vím, pak sovětští vojáci většinou automaticky stříleli jen příslušníky jednotek SS (s tetováním SS na paži), které odmítali brát do zajetí (a to jako odplatu za zvěrstva napáchaná proti lidu SSSR).

   Smazat
 13. Ta podivná existence páně Kalouska by už v zájmu vyššího principu mravního měla být ukončena jeho umístěním v psychiatrické léčebně, kam beze sporu dávno patří. Nebo ještě lépe na hřbitově, ale bohužel Ďábel si své slouhy chrání a hospodin ve své dobrotě jim dává nekonečně šancí na nápravu a litování co způsobili. Myslím, že až pan Kalousek skončí v tom pekle a nedovedu si představit kam jinam by patřil, celý Český národ zaplesá a uroní sluzu, ale od radosti.

  OdpovědětSmazat
 14. Kalousek je v současné době sebestředný, povýšený, arogantní blb na jedné straně a z pohledu druhé strany dnes již ubohé nic, pšouk, který drží pohromadě už jen díky ČT, která ho drží nad vodou aby se nerozplynul úplně. Neznám kolem sebe lidi, kteří by mu naslouchali, respektovali jeho názory a dnes už jen ubohé výpady proti komunistům nebo Babišovi a Zemanovi. Jen toto už ho ,,živí" a to už dnes nestačí. Jakeš byl blb ale toto je opravdový lidský odpad. On, Štětina, Rejžek, Huťka, Hřebejk,Hrušínský... toť opravdový humus...

  OdpovědětSmazat
 15. Zastanu se pana Kalouska, blb to není, ale má , slušně řečeno, naprostý nedostatek sociálního citu i když snad prošel katolickou výchovou, důkazem je snad pobyt v KDU. Mezi jeho velmi "osobité" názory patří interpretace naší historie. Pochopte, že kvalifikace blba, by omluvala jeho chování, je to jinak, zde neplatí " na saka nepouštět ". Kdyby naše současnost se opírala o skutečnou stabilní demokracii a ne diktaturu masmedií,tak by jako exot mohl mít i místo v parlamentu. Dnes nás Bůh chraň, aby mohl uplatnit moc, po které touží. Morálku vynechám, už se nenosí.

  OdpovědětSmazat
 16. "Soudruhu" Mane !
  prispevkar 12:07 rekl, ze jste naterac !

  OdpovědětSmazat
 17. Serte na politiku budeme s eradsi bavit o kurvach ,co delaji vase stare mrkvice?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.