Reklama

středa 8. srpna 2018

Kanada vs. Saudská Arábie

Jaroslav Loudil
8. 8. 2018
Kanada kritizovala zatčení lidskoprávních aktivistů v Saudské Arábii a reakce tohoto sunnitského "zatuchlého režimu" - na sebe nenechala dlouho čekat. Rijád okamžitě vyhostil kanadského velvyslance a stáhl toho svého z Kanady. Zároveň Rijád přerušil letecké spojení do Toronta i veškeré obchodní styky s Kanadou. Proč si toho všímám ?? Kanada je demokratický stát, člen NATO a soused USA. Ovšem jejich vztah k režimu v Rijádu je naprosto odlišný ! Pan Trump si vybral Saudskou Arábii za cíl své první zahraniční cesty ve funkci prezidenta ,velice si tam se saudskými princátky notoval , dostal tam vysoké bratrské vyznamenání, uzavřel dohodu o zbrojních dodávkách za 110 miliard Dolarů a dokonce označil saudský režim za -"regionálního lídra boje proti terorismu".

P.S. Zajímavé ! Pro USA je Rijád báječný spojenec ,bojovník proti terorismu a skvělý obchodní partner. Lidská práva v Saudské Arábii přitom Washington nezajímají. Naopak Kanada má s Rijádem přerušené diplomatické styky, zahraniční obchod i letecké spojení. USA i Kanada jsou přitom členy NATO. Běžný český občan z toho musí mít v hlavě jenom zmatek ! Musí se totiž ptát takto : "Mají státy NATO alespoň podobná měřítka pro posuzování dodržování lidských práv ve světě, či v tom mají - "dokonalý guláš" a jednají jen podle hesla :"Bližší košile, jak plášť" ? Ano, to druhé je pravda. USA v některých zemích dodržování lidských práv sledují velmi bedlivě !!, např. Rusko ,Irán, Čína, Turecko... v jiných - Saudská Arábie, porušování základních lidských práv přecházejí s úsměvem !
Alespoň víme, jaké - "kvality" - má náš spojenec ve Washigtonu. Pokud by dnes došlo k nějakému novému Mnichovu, tak nás okamžitě a s lehkým srdcem předhodí tyranovi. Stejně jako současné lidskoprávní disidenty v Saudské Arábii. Obchod převážil v případě Washingtonu nad lidskými právy. Ale na to jsme už vlastně v případě USA zvyklí.

https://zpravy.idnes.cz/donald-trump-saudska-arabie-usa-rijad-dwf-/zahranicni.aspx?c=A170520_195619_zahranicni_dtt

https://ekonomika.idnes.cz/kanada-saudska-arabie-toronto-doprava-spor-letectvi-obchod-po2-/eko-zahranicni.aspx?c=A180807_132028_eko-zahranicni_mato

30 komentářů :

 1. Demokracie je pěkné svinstvo. Hned po ní následují dluhy, rozkradení zdrojů dotyčného státu, Majdan a likvidace státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Je li demokracie svinstvo, tak co by sis místo ní představoval?

   Smazat
 2. "Alespoň víme, jaké - "kvality" - má náš spojenec ve Washigtonu. Pokud by dnes došlo k nějakému novému Mnichovu, tak nás okamžitě a s lehkým srdcem předhodí tyranovi. Stejně jako současné lidskoprávní disidenty v Saudské Arábii."
  =================================
  Napsal hňup a publikoval další, kteří pravidelně a s chutí předhazují tyranovi s lehkým srdcem Ukrajinu, Pobaltské země, Gruzii. Na to jsme už vlastně v případě těchto usilovných kritiků západu a Mnichova zvyklí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Usilovně, leč dosud zcela marně, se snažím nalézt ve vašem kopírovacím komentáři aspoň tenoučkou logickou nitku.
   Vzdávám to.

   Smazat
  2. Tak za prvé Sakašvili už v Gruzii není (a nechtějí ho ani na Ukrajině). Jeho vojáci byli ti kteří, v americkém dresu nejspíše vraždili občany Ukrajiny na tzv. "Majdanu". Jinak obdivuji Vaši snahu o ochranu Litvy, Lotyšska a Estonska (jejichž obyvatelstvo je z poloviny ruské /byť z hlediska zákona těchto zemí takřka bezprávné/).... Zdarec

   Smazat
  3. 1:11 Takže podle vás je kritika Mnichova nepřípadná? No proboha!
   K článku : Od Kanady Saudi nekoupili, tak jsou předmětem lidskoprávní kritiky - jak prosté!
   K diskusi : už nejméně od včerejška se v ní objevují takové zhůvěřilosti směrem k RF, k historii i směrem ke slušnosti ( tím nemyslím vulgarity), že je pisatelé ( maximálně 2, ale spíš jen 1) nemohou myslet vážně. Jsou to jasně provokatéři, snaží se o rozbití jakékoliv smysluplné diskuse.

   Smazat
 3. Kanada je kolikrát aktivní blbec, kritizuje, sankciuje jen aby se zavděčila velkému bratru. Takže výborně, jedna po rypáku jim jen a jen prospěje!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. A panebože, zase striptýz antiamerických dementů! Že vás to furt baví prostituovat proti západním hodnotám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když slyším termín "západní hodnoty", vždycky chytnu záchvat smíchu.

   Smazat
  2. Co to jsou ty západní hodnoty magore? Myslíš např. si nechávat doslova zadělat migrantskou verbeží z Afriky a Arábie své země?

   Smazat
  3. Západní hodnoty jsou pro nás jako počuraný gavól ve vinárně pod stolem.....

   Smazat
  4. západní hodnota? co to je? a kolik těch hodnot vlastně na světě je? může být třeba i polární hodnota, či rovníková hodnota apod.? Je to spíše manipulování s prázdným pojmem. Já znám jen pojem politickoekonomický: hodnota a užitná hodnota,

   Smazat
  5. "západní hodnoty..." asi něco jako Evrospské hodnoty - Jando.

   Smazat
  6. Západní hodnoty je to , co v danou dobu vyhovuje sionistům, kteří ovládají USA a tím i celý západ.

   Smazat
  7. Západní hodnoty "Nejsou to ty nápisy na krabicích od ovesných vloček"? A co třeba peníze, moc, korupce, bomby s ochuzeným uranem, mučení, rozbitá města a islámský terorismus?

   Smazat
  8. 1:26 máš na mysli západní hovnoty?

   Smazat
  9. Chlape,Ty snad vůbec nespíš, ale cítím s Tebou,
   já si v noci luštím křížovky,zkus to, snad Ti to
   pomůže. V.J.Horák

   Smazat
  10. Západní hodnoty - miliony mrtvých Afganistan, Sýrie, Libye, Jemen a další...

   Smazat
 5. Vztahy Saudské Arábie s USA musí zákonitě vyvolávat nepotlačitelné pochybnosti o upřímnosti proklamovaného boje USA za lidská práva. A to určitě nejen mezi kritiky, ale i mezi vzdělanějšími fanoušky USA.
  Z toho důvodu až dojde ke kolapsu USA a spojeným změnám ve strukturách společenského řízení, nesmí se brát jako polehčující okolnost dosavadních struktur tvrzení, že věřily ve správnost svého konání a nevěděly o falši znejvyšších míst.
  Tresty musí být nekompromisně přísné a odrazující dost na to, aby příští společenský řád vydržel aspoň 3 generace, než se jej opět odváží infiltrovat zmrdi a způsobití jeho rozklad.

  OdpovědětSmazat
 6. Aspoň vidíme, v jak pokryteckém paktu jsme.

  OdpovědětSmazat
 7. No jo ty se k sobě hodí jeden terorizuje obyvatele Jemenu a druhý celý svět.

  OdpovědětSmazat
 8. Já bych pro bloggery také zavedla těch jejich tisíc ran holí a deset let natvrdo, to se pak člověku hned v hlavě vyjasní a začne si vážit i toho, že nemá bolení v zádech. Měli bychom se poučit z dobré praxe největších spojenců, byla by to vůbec škoda nevyužít zkušeností tak zkušených lidí. Hned by byl pořádek, než pořád chodit kolem horké kaše a bát se, co hnusného kde zas kdo napíše....Dost ironie. A co naše loutky, nepípnou aspoň jednu jedninou hlásku? A nevíte někdo, co vlastně dělá ten pan hamáček (čssd)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:50
   Já bych ještě těch tisíc ran holí a 10 let natvrdo rozšířil na všechny ty politiky kteří to v Česku od hadráku 89" totálně zkurvili . Mohlo by se začít např. u tatíčka Klause a jeho modrých ptáků .

   Smazat
  2. 11:33 A posuzoval bys to podle nějakého práva nebo bys rovnou stanovil lidové tribunály?

   Smazat
  3. 11:40
   Vzhledem k tomu , že v Česku je moc obtížné nějakého práva se vůbec dovolat tak by asi byla vhodná ta druhá varianta .

   Smazat
  4. Co dělá? Pindá. V.J.Horák

   Smazat
 9. Západní hodnoty = Mnichov dohoda 1938 !!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.