Reklama

neděle 5. srpna 2018

Komu dlužíme 63 bilionů?

Aleš Macháček
5.8.2018 E-republika
Ruka trhu hrabe poslední zbytky ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky a podpořila totální urbanizaci Země. Totální závislost na mezinárodních koncernech nás naučila stydět se za chudobu.

Podíl národů na světovém dluhu ukazuje tento graf, jehož zdroj zde.
Před časem jsme přijali nápad, že státní dluh vlastně nic neznamená, že si sami i náš stát můžeme stále půjčovat a že se nemusíme starat, komu vlastně dlužíme. Výborně. Lidi pracují a ekonomika se má stále lépe.

Mě se však zdá, že existuje entita, které toto vše dlužíme. Nejsou to investoři nebo Fed a jiné banky, je to matka Země. Rukou společnou a rozdílnou pleníme to, co se na Zemi miliony let střádalo, vyvíjelo a rostlo. Ruka trhu hrabe poslední zbytky ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky a podpořila totální urbanizaci Země. Totální závislost na mezinárodních koncernech nás naučila stydět se za chudobu.

Máme vzduch ve městech, který se nedá dýchat, vesnice zamořujeme herbicidy, pesticidy a jinými životně důležitými chemikáliemi na výrobu potravin. Co nestačíme vyrobit, děláme v Africe, kde skupujeme půdu od tržně orientovaných zástupců lidu afrického. V nově dobytých zemích pomáháme s těžením stromů. Máme jistě geniální plán, jak ochladit Zemi, hodíme sem a tam malé atomové bomby, zbaví nás nejen příživníků, ale ochladí také atmosféru. Poté budou všichni věřící zachráněni nadpřirozenými silami. Ale ateistům mého racionálního typu zůstane jedna základní starost: Jak zůstat naživu v tomto šíleném stavu světa .


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 150 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


60 komentářů :

 1. Komu vlastně dlužíme,přes banky sami sobě.
  Ať jsou to vklady,důchodové fondy,spořící účty a pod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi majitel nějaké banky?

   Smazat
  2. Chápu co chcete říci, jsme okrádáni jsou to naše peníze. Je to nesmyslný koloběh, kde peníze se díky úroku pouze hromadí, aby bohatší byli bohatší a chudí chudší. Ovšem ta bohatá vrstva ty peníze na nic rozumného nevyužije, pouze na zvyšování jejich výše (s tím souvisí zabránění použití tam kde by bylo potřeba). Kvůli iracionálnímu pocitu nadřazenosti majitelů peněz, zničíme celou planetu a tudíž i sebe.

   Je to tolerováno, kvůli nízké morálce obyvatel jimž nevadí nemorálnost bohatých, ale spíše to, že oni nejsou těmi bohatými a čekají na příležitost a snaží se být bohatí, proto ten systém tolerují. Znám případy, kdy lidé byli zásadně proti limitovanému příjmu jednotlivce, přitom oni měli mizivou šanci se mezi parazitické boháče dostat, ale naděje, že budou nějakým zázrakem zbohatnou udržuje tento nelidský systém při životě.

   V matematice se tomu říká hra s nenulovým součtem.

   Smazat
 2. Dluh je spekulace a umožňuje věřitelům žít na úkor dlužníků. Za Rakouska - Uherska, byl každý úrok, který byl vyšší než 2% za lichvu. Peníze, které banka půjčuje, nejsou peníze, které bance byly svěřené střadateli. Jsou to peníze, které si banka natiskne. Má to ten efekt, že ve světě je v současné době 300 x víc oběživa, než zboží, jinými slovy, kdyby se střadatelé rozhodli vybrat vklady, všechny banky by byly nucené vyhlásit bankrot. V globálním světě, tedy ve světovém měřítku, pod vedením USA se tisknou dolary, kterými USA provádí převraty, puče, barevné revoluce. Od roku 1979 už dolar není podložený zlatem. Tím jak ho Američané neomezeně tisknou, nemá už faktický žádnou hodnotu. Ale každý, kdo by chtěl dolar ignorovat, toho Američani vybombardují. V poslední době to byl Irák a Libye státy, které chtěly zavést v mezinárodním obchodě jinou měnu, než dolar. Všichni si uvědomují, že dolar nemá žádnou hodnotu a proto Čína a Rusko se zbavují dolarů. A proto USA ve snaze přesvědčit tyto státy, aby nesabotovaly dolar, uvaluji na tyto státy sankce a vedou s nimi obchodní válku, zatím. Jestli se nepodvolí, USA bude muset tyto státy vojensky napadnout. USA, jako stát už není schopné žít z poctivé práce, proto nelze předpokládat, že by od tohoto záměru odstoupily. Tady vidíme co dluhy znamenaní v malém a ve velkém měřítku. Zatím ale budeme v klidu čumět na nekonečné bezduché seriály, kupovat ve velkém zboží, které nepotřebujeme zabalené desetkrát v obalovém materiálu a spotřebovávat na toto všechno energii, jejichž výrobou zvyšujeme teplotu atmosféry, která nás usmaží. A to všechno, jenom proto, aby 1% těch nejbohatších vlastnilo celou Zeměkouli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podíl jednotlivých států světa na celkovém světovém dluhu ve výši 63 bilionů.
   Graf neuvádí počet obyvatel a průměrnou mzdu, kterou dosahují obyvatelé státu.
   Tak například:
   USA, se podílí na celkovém, výše uvedeném dluhu, 32 procenty s počtem obyvatel 300 milionů a průměrným platem na jednoho obyvatele 80 tisíc korun.
   Rusko, se podílí na celkovém, výše uvedeném dluhu, 0,3 procenty s počtem obyvatel 150 milionů a
   průměrným platem na jednoho obyvatele 10 tisíc korun.
   Indie, se podílí na celkovém, výše uvedeném dluhu, 2,5 procenty s počtem obyvatel přes 1,2 miliardy a průměrným platem, na jednoho obyvatel 7 tisíc korun.
   Dluhy států jižní Evropy, které přijali EURO a podíl jejich dluhů na HDP, jsou uvedené v tabulce.

   Smazat
 3. Všechny dluhy lze zrušit - vylikvidovat - odklonit. Jedině vůči přírodě - Zemi ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně!
   Tento taky dluh se lidstvu setsakra vymstí! Bude úplně jedno jest-li lidský jedinec bude patřit do rozvojového statu či přecivilizovaného - např. za vzor kladené USA a bude-li vlastnit miliony či nikoliv, tak stejně pojde.

   Smazat
  2. Ano souhlasím s autorem článku a s Vámi. Drancujeme přírodní zdroje a je to díky úroku, který je sice katalyzátorem pokroku, ale zároveň způsobuje bezohlednost k biosféře. Jenže už byl zveřejněn článek, které země a od kdy překračují spotřebu, tak že již zdroje nejsou obnovovány. Jinými slovy začínáme likvidovat biosféru, ve které žijeme.

   Podnikatel je bezmocný, protože náklady na ekologický provoz jsou za současné situace neúnosné a konkurence neschopné. Tak se to dělá na oko, na papíře, něco se někam odveze (Třeba do kolonií).

   Řešení je zcela nový přístup, zrušit úrok a začít vytvářet komplexní bezodpadové bezezbytkové technologie, kde již v době návrhu bude vypracován postup jak se budou recyklovat všechny komponenty. Dnes probíhá zcela opačný trend, v rámci krysího závodu jsou ve výrobcích kurvítka, aby jim došla životnost a museli se kupovat nové výrobky i když by mohli sloužit ještě mnoho let.

   Smazat
 4. 8:35 Ekonom a politik v jedné osobě - vás je tady škoda v Rusku uděláte těmi žvásty určitě karieru.Dolar" nemá žádnou hodnotu" a celej svět s ním obchoduje. 99% vašich informací je totálni blábol. Jděte se nechat vyšetřit, než si ublížíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9.22 Ti co odmítají obchodovat s dolary jsou zničeni.
   Svět není černobílý, jak uvádí ČT ve smyslu Amerika ráj a Rusko peklo.
   Podíl jednotlivých států světa na celkovém světovém dluhu ve výši 63 bilionů.
   Graf neuvádí počet obyvatel a průměrnou mzdu, kterou dosahují obyvatelé státu.
   Tak například:
   USA, se podílí na celkovém, výše uvedeném dluhu, 32 procenty s počtem obyvatel 300 milionů a průměrným platem na jednoho obyvatele 80 tisíc korun.
   Rusko, se podílí na celkovém, výše uvedeném dluhu, 0,3 procenty s počtem obyvatel 150 milionů a
   průměrným platem na jednoho obyvatele 10 tisíc korun.
   Indie, se podílí na celkovém, výše uvedeném dluhu, 2,5 procenty s počtem obyvatel přes 1,2 miliardy a průměrným platem, na jednoho obyvatel 7 tisíc korun.
   Dluhy států jižní Evropy, které přijali EURO a podíl jejich dluhů na HDP, ukazují co by se s námi stalo, kdyby jsme přijali EURO.

   Smazat
  2. Porovnání poklesu kupní síly dolaru
   http://www.akcieatrhy.cz/cz/kupni-sila-dolaru.Svět odchází od dolaru.Což logicky znamená katastrofu pro USA.Rusko už pochopilo a dluhové papíry prodalo.Proces pádu dolaru není možné zastavit.Nebude průser hned,ovšem začíná přituhovat.Pokud by se vrátily všechny dolary zpět do USA,tyto přestanou existovat díky inflaci alá Zimbabwe.

   Smazat
  3. Anonymní5. srpna 2018 10:45
   Katastrofické scénáře se nejspíš nenaplní. Kritická zadlužení některých států, se rozprostřou mezi méně zadlužené. Vždyť manipulace s kurzem koruny, nebylo nic jiného, než přijetí svého podílu, na „dluhu“ jiných. Uvozovky tam jsou proto, že nelze považovat za půjčku, když nám někdo „půjčí“ něco, co nemá.
   To je spíš podvod, který snad bude jednou potrestán. Ale současný vývoj tomu nenasvědčuje. Ne nadarmo mají globalisté v rukou všechny centrální banky (kromě Iránu a Severní Koreje). P.K.

   Smazat
  4. 14:10 Ono toho v trezorech centrální banky Severní Koreje moc nebude.

   Smazat
  5. Anonymní5. srpna 2018 14:59
   Možná, že jako zlata ve Fort Knoxu. P.K.

   Smazat
  6. 15:39 Dnes nějaké zlato nikoho nezajimá, několik desítek let se na bankovkách nepíše podloženo zlatem. Přežitek

   Smazat
  7. Anonymní5. srpna 2018 16:30
   A koho zajímá co má v bance Kim? Když nemají co jíst, tak jako SOS, vystřelí raketu a někdo jim pošle obilí. P.K.

   Smazat
 5. Matka Země již přežila mnohé tyranosaury, přežije i to samolibé a hloupě hrabivé lidstvo, které skutečně dokáže planetu zdevastovat.
  Jo to to samé lidstvo, které se samo zpupně pojmenovalo jako druh H. sapiens sapiens (ano!, na druhou).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Považuji to pojmenování za správné. Rozum ukazuje potenciál a naznačuje proč byl člověk stvořen. Otázka je proč je tento potenciál brzděn a blokován, což souvisí se snahou menšinové parazitické nemorální části populace udržet svoje parazitické postavení v následnosti generací. Tato menšina si svoje postavení udržuje díky znalostem o řízení davu. Rodíme do neznáma a tak je boj většiny za sociální spravedlnost velmi obtížný. Ale zákon času (zrychlování oběhu informací ve společnosti) tuto slabinu překoná a umožní dozrání člověka do bytosti rozumné, která bude mít úplně jiný vztah k biosféře - svým rozumem si plně uvědomí, že je její součástí a bude biosféru udržovat a důsledně o ní pečovat.

   Moje úvaha vychází z toho, že člověk není člověk pouze podle vzhledu podle biologických parametrů (hardware) ale také podle chování dané kulturou, výchovou a vlastním úsilím (software). Případy kdy dítě vychovali zvířata ukazují, že bez výchovy je bytost "homo sapiens" pouhé zvíře bez rozumu.

   Smazat
 6. V opačném případě osoba z 9:22 žije ve vzdušném zámku a konzumujíce pouze zprávy ČT. Nebýt toho, že "zlý" Putin sám nabádá k používání dolaru i přes snižování zásob této " toaletní" měny ve státních bankach by došlo k celosvětovému kolapsu. Měl byste se dívat, kde je hlaveň, než zmačknete kohoutek

  OdpovědětSmazat
 7. Aleši Macháčku, jsi to ty ? Kdysi Praha Suchdol ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde tady o čísla a navíc o souvislosti z těchto čísel vyplývající.

   Smazat
  2. 10:09

   Aleš Macháček -
   http://www.pametnaroda.cz/story/machacek-ales-1946-4318

   A kdopak jste Vy, kdo se - zrovna tady - ptáte?

   Smazat
  3. Děkuji za odkaz, je to on. A kdo jsem já ? Já jsem osoba, které Aleš kdysi hodně pomohl. Velmi si ho vážím.

   Smazat
  4. 22:31

   Jenomže to, že i mezi "disidenty" byli slušní lidé (jako třeba právě Aleš Macháček a Vladimír Laštůvka) dnešním idiotům, kteří všechno vědí nejlíp, bude těžko někdo vysvětlovat.

   Připomíná mi to, v opačném gardu, jak jeden můj tehdejší spoluvězeň (automechanik, seděl za "nedovolené podnikání") kamarádům po propuštění na dotaz, jaké je to v kriminále, velmi trefně odpověděl:
   "Člověk tam narazí i na darebáky."

   Smazat
 8. Jen mít tak těch dolarů pytel, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:15
   TOALETNÍ PAPÍR JE NA SKLADĚ,TAK NA CO TEN ZBYTEČNEJ ŠPUNT JMÉNEM DOLAR?????!!!!!!

   Smazat
  2. Teda já už bych si s pytlem takového toaleťáku sakra věděl rady, ty ne?

   Smazat
  3. 12:55 Ty snad víš co je toaleťák.Doposud jsis otíral řiť prstem a teď děláš chytrého.

   Smazat
  4. 13:47
   Ty si necháváš PRDEL ČISTIT U PORNOJANDY,TAKŽE ZMLKNI,TY HAVLOMENTÁLNÍ LEJNO!!!!!

   Smazat
  5. 13:49 Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám chcípneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu a jeho vorující židobandy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
  6. 13:47 ty jsi jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Havloj vděčí za to že neskončil takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  7. 11:47 To jsi se trochu sekl ,takto skončili ti tví prouští soudruzi, tak se podívej jak se s rusáckým kolaborantem nakládá, ať viš do čeho jdeš. Příště zadej něco lepšího, ať nejseš za vola

   Smazat
 9. Pozor Zimbabwe přechází do sféry Čínského vlivu i z měnou. Proces zásadních změn zrychluje. Držte si čepice pojedem z vršku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Zimbabwe se už platí juanem?

   Smazat
  2. Není důležité jestli Zimbabwané platí juanem, dolarem či eurem. Je důležité, abychom my měli národní měnu.

   Smazat
  3. A jak souvisí naše měna u nás s juanem v Zimbabwe?

   Smazat
  4. Anonymní5. srpna 2018 13:21
   „A jak souvisí naše měna u nás s juanem v Zimbabwe?“
   Řekl bych že tak, že podobně jako Zimbabwané, nemáme vlastní měnu. P.K.

   Smazat
  5. PK.
   To je ten fígl,až zkolabuje dolar,tak koruna zůstane korunou a bude platit bez problémů.

   Smazat
  6. P.K. My nemáme vlastní měnu? A co máte v peněžence Vy? Já české koruny.

   Smazat
  7. Anonymní5. srpna 2018 14:04
   Dolar nejspíš nezkolabuje, ale vlastní měna by nám dovolila nastavit odpovídající podmínky (výše kursu, množství měny v oběhu) pro naší ekonomiku. P.K.

   Smazat
  8. P.K. Tak máme vlastní měnu nebo ne?

   Smazat
  9. Anonymní5. srpna 2018 14:56
   „A co máte v peněžence Vy? Já české koruny.“
   Já jsem důchodce, tak nemám v peněžence nic. Vy tam zřejmě máte měnu České národní banky, která není česká, ani národní, ale soukromá. Její deklarovaný cíl, je udržovat inflaci a řídit se pokyny Evropské centrální banky. P.K.

   Smazat
  10. P.K. Česká národní banka je soukromá? To jsem nevěděl, to mi teda, prosím, odhalte vlastnickou strukturu. Děkuji

   Smazat
  11. Anonymní5. srpna 2018 15:56
   Neděkujte předčasně, já se Vám s tím hledat nebudu. Pouze Vás pro základní pochopení, můžu nasměrovat na Wiki:
   „Česká národní banka (ČNB) je centrální banka České republiky[1] a orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem v zemi.[1] Česká národní banka je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze.[2] Jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem, sama ale správním úřadem není. Hospodaří samostatně s vlastním majetkem. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.“

   Pro více informací, můžete nastudovat zákon č. 6/1993 Sb o ČNB. Jako malou ochutnávku, tu něco posílám:

   § 1a
   Česká národní banka je součástí Evropského systému centrálních bank podle Smlouvy o fungování Evropské unie20) a podle Protokolu o statutu Evropského systému centrálních bank a Evropské centrální banky (dále jen „Statut“)21) a podílí se na plnění cílů a úkolů Evropského systému centrálních bank.
   § 2
   (1) Hlavním cílem činnosti České národní banky je péče o cenovou stabilitu. Česká národní banka dále pečuje o finanční stabilitu a o bezpečné fungování finančního systému v České republice. Pokud tím není dotčen její hlavní cíl, Česká národní banka podporuje obecnou hospodářskou politiku vlády vedoucí k udržitelnému hospodářskému růstu a obecné hospodářské politiky v Evropské unii se záměrem přispět k dosažení cílů Evropské unie. Česká národní banka jedná v souladu se zásadou otevřeného tržního hospodářství.
   P.K.

   Smazat
  12. Anonymní5. srpna 2018 15:33
   „P.K. Tak máme vlastní měnu nebo ne?“
   Máme měnu ČNB, která není česká, ani národní. Ale domnívám se, že i tak máme stále větší stupeň volnosti, než kdybychom měli Euro. P.K.

   Smazat
  13. P.K. Byl jste to Vy, kdo napsal, že ČNB je soukromá. Tak jsem myslel, že svoje slova něčím podložíte.
   Podložil jste to faktem, že ČNB samozřejmě soukromá není. To mi stačí. Děkuji.

   Smazat
  14. Anonymní5. srpna 2018 16:59
   „Byl jste to Vy, kdo napsal, že ČNB je soukromá. Tak jsem myslel, že svoje slova něčím podložíte. “
   Text: „Česká národní banka je právnickou osobou veřejného práva“ chápu tak, že je soukromá. P.K.

   Smazat
 10. Optimista: neiformovaný pesimista: Jak krásný je svět /krásná piseň Louise Armstronga/.
  Pesimista o člověku: Jaká zrůda je člověk. Je třeba ale získat informace /viz výše - komentáře, článek/. Co mně rmoutí? Síla, která by to napravila. Vidíte na zemi nějakou silu, která slibuje změnu?
  Ti komunisté po reformě jejich zřízení byli rozhodně bližší k nějaké reformě i lidské myslí, než ti kapitalisté, kterým - jak je vidět - na nějaké reformy z patra kašlou. Hlavně, že bohatnou a dobře se sem tam nažerou.
  Nechtěli jsme poslouchat hloupé komunisty s patentem na mozek, zdálo se nám přirozenější ono zřízení, které zde máme nyní. Zacinkali jsme proto klíčemi. Posloucháme zase někoho, nebo spíše něco. Posloucháme bankeře a prachy. Prachy určuji vše, a budou určovat - viz díla G. de Maupassanta - např. Miláček. Již to je popsané před více než 100 lety. Já už se na televizi nedivám na nějaké filmy i o těch dávných dobách, i kdyby to bylo pravdivě vylíčeno, protože mi z těch kapitalistických způsobu života vylíčených v těch světových veledilech je na blití.
  K těm prachům: každý zadlužený - z těch mladých, miliony dluhů se splacením na celý život. Nechtěli jsme poslouchat komunisty s patentem na rozum posloucháme prachy a kapitalisty, kteří jsou ještě hloupější než ti komunisti /800 miliard dolarů na zbrojení v USSA/
  Jen magor psychopat dokáže argumententovat, že teď prý je dobře.
  Trolové pište: za komunistu jsme devastovali prostředí, rozorali jsme na vesnici meze, na kterých žili koroptve atd. Ale ty vaše kecy se nedotknou podstaty věci, nedotknou se toho, co jsem zde napsal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, to je věc úhlu pohledu. Jednomu se žilo líp za bolševika, jinýmu se žije líp teď. S tím se nic nenadělá, to je život.

   Smazat
  2. 15:11
   K Vašemu příspěvku bych podotknul něco z historie. Některým Němcům se za Hitlera žilo také dobře, nemuseli souhlasit s politikou Německa, ale svoji pasivitu draze zaplatili. Jedna hrdinná odpůrkyně komunistického režimu vyslovila myšlenku "zbabělost by měla být trestná" .. snad jsem si to zapamatoval dobře. Pokud se někomu žije dobře v systému, a jeho orientace je z pohodlnosti jen na spokojené, přehlížejíc řady nespokojených, může být projevem "zbabělosti". Pohoda ve státě je přímo úměrná počtu spokojených a nespokojenost, režimy skrývána, se může projevit nenadále ... jako když sjede z krásnou oplývající hory smrtící lavina ...
   ABC

   Smazat
  3. Za prvé socialistický blok byl mnohem lidštější, za druhé socialistický blok vyhrál. Bohužel díky chybnosti marxismu a díky trockismu elit a inteligence byl prodán upadlému západu. Stačilo by, aby nás Gorbačov prodal o půl roku později a už by neměl komu, USA by zkrachovala. Západ se svým nelidským systémem zkrachuje tak jako tak, protože je nemorální a neživotaschopný (je to letadlo). Hraje se o to, aby při tom nezkolabovala biosféra.

   Například stačí se podívat jak řešil socialistický blok rozvojové země.

   Elity v socialistickém bloku myšlenku spravedlivé společnosti nezvládli a prodali nás ďáblu. A nezvládají to dodnes, například skoro jediný kdo kope za lidi je Putin, stačí se podívat jak se chovají elity, když přijede USA návštěva a nakráčí si do cizího parlamentu a všichni se můžou posr.t, jak v Rusku tak u nás a i jinde to samé.

   Smazat
 11. Co člověk, to názor, od těch dětských(8:39,14:59..) po "vyzrále stranické"(14:04,15:29) po konfrontační (14:56). Nepatřím mezi jásajíci z naší suverénní měny (mám Kč v peněžence), ale vím, že se vzdáleností od Prahy strácí na směnitelnosti.Pokuste se s ní platit na jiném kontinentu.
  Mám jinou obavu,jednou nebude plat ani směnitelný $, ale litr H2O.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Peníze dříve vyjadřovaly svým obsahem stříbra a zlata jakou mají hodnotu. Dnešní peníze by měly plnit roli taky hodnotovou, tedy proti penězům v oběhu, by mely být směnitelné za nějakou cenu, vyjadřující nějakou trvalou hodnotu. Tak i vznikly peníze, které vyjadřovaly množství zlata, nebo jiného vzácného kovu, který byl uložen v bance a aby vkladatel nemusel tahat pořád sebou těžké zlato, vydala mu banka papír na kterém byla napsaná hodnota uložená v bance. Jenže kapitalisti přišli na to, že zlato si nechají, a peníze budou plnit roli jenom oběživa, bez nějaké hodnoty. Tím se dají lidi ještě víc zadlužovat, protože banky nemusí mít ve svých trezorech žádné zlat, stříbro, oni tam nemusí mít nic, a půjčky, které dávají nemusí být ničím kryté a až to vše praskne, tak je to postihne nejmíň, protože oni to mají investované do nemovitostí, obrazů, ale ne do peněz. Při tomto provádění monetární se jednou stane, že bublina nafouknutá 300 x více oběživem než je skutečná hodnota zboží na světě, praskne a kapitalisti řeknou, že jsme si to zavinili sami, když to oni řídili.

   Smazat
 12. Pane Macháček my už úplnou devastaci nestihneme jsme ateisté tak se nás to po smrti netýká. Bohužel kapitalismus pro nějaké nápravy nedá ani floka počkají až bude opravdu zle a lidé je konečně kopnou někam. Samozřejmě usa a jejich vazalové japonsko největší neplatiči.

  OdpovědětSmazat
 13. Je to zajímavé, jsem normální Čech, patřím k většiné, mám rodinu a dvě děti, čistý trestní rejstřík a přesto jsem utiskován různými menšinami.

  OdpovědětSmazat
 14. Po tisiceleti si Sionisticke svine pomoci lichvy, klamani a valek nahrabali tolik ze nas 1% zidu vlastni.Donik nebo soryjako , babka Merkelka nebo milovnik babicek Marcon a vedouci ozrala Junker jenom plni prikazy a pokyny. Bolsevismus, komunismus, kapitalismus, liberal, demokrat, leva nebo prava strana jsou zasterky aby normalni ovce nevedela kdo ji vlastni a kdy pujde dobrovolne na porazku.Adolf a Gaddafi to cteli zmenit ale paraziti uz jsou silni a nedovoli zmeny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 6.srpna 2018 19:41

   Je skvělé, že sem zavítal vzdělanec, který nám srozumitelně a několika nehledanými slovy dokázal vysvětlit běh dějin. Jak se Ti můžeme odvděčit, ó mudrci?

   Smazat
  2. 19:47-a víte, že má pravdu kromě závěru!

   Smazat
  3. Ó ano, aby se Povolný nezastal sobě podobné antisemitské svině! Však nic jiného ten hlupák v kebuli ani nemá.....

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.