Reklama

středa 22. srpna 2018

Kusturica dnes koncertuje na Krymu, ten je podle něho ruský

kusturica

Jan Urbach
22.8.2018 VašeVěc
Nebojím se jezdit na Krym kvůli sankcím, protože jsem zvyklý jednat tak, jak to považuji za vhodné, řekl srbský režisér a hudebník světového jména Emir Kusturica. Se svou skupinou The No Smoking Orchestra uspořádá dnes 22. srpna v Jaltě koncert.

„Nejsem zdaleka jediný umělec, který přijíždí na Krym s koncertem, protože není čeho se obávat. A vůbec, život má smysl, když je svobodný — člověk může postupovat tak, jak chce, a nemusí se ničeho bát. Vždy se chovám tak, jak je třeba," řekl. Kusturica koncertoval na Krymu i v loňském roce, kdy také poradil obyvatelům Krymu, aby si nevšímali názorů západních zemí, které neuznávají poloostrov jako součást Ruska. Připomeňme, že Emir Kosturica je absolventem pražské FAMU, kde byl žákem Otakara Vávry. Mezi jeho nejznámější filmy patří Černá kočka, bílý kocour. Film Underground z roku 1995 byl kritizován za prosrbský pohled na dějiny Balkánu po druhé světové válce a především rozpad Jugoslávie. V roce 2005 Emir Kusturica, původně sekulární muslim ze Sarajeva, konvertoval na pravoslaví a přijal druhé jméno Nemanja.

29 komentářů :

 1. Emir Kusturica je borec. Narozdíl od těch pitomců, kteří neustále štvou proti Rusku a snaží se hnát lidstvo do války. To oni jsou nesvobodní a nikdy svobodní nebudou.

  OdpovědětSmazat
 2. KLDR je obviňována, že neruší jaderné zbraně. Podepsali s ní USA smlouvu, že ji nenapadne? Prozatím nikdo, takže jaderné zbraně drží na uzdě USA. A myslím si, že by je chránila i Čína a RF. A jakou mají smlouvy cenu ukázala nedávná doba, smlouva byla roztrhána - Íránu nezbývá než být připraven..

  OdpovědětSmazat
 3. No jasně, že je Krym ruský. Už od roku 2014.

  OdpovědětSmazat
 4. 16:45
  KRYM JE RUSKEJ OD DOBY KATEŘINY VELIKÝ TY HAVLOTROSKO VYGUMOVANÁ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejím oficiálním a jí placeným milencem byl Potěmkin, nehezký muž s křivýma nohama, bez jednoho oka a na to druhé šilhal.

   Smazat
  2. 17.06 Nechte svoji matku být, vy Mínóhříbě... O Jekatěríně to roztrušovali Prušáci, Braniboři... a podobná verbež.

   Smazat
  3. 17:06
   KDYBY TO DĚLALA S VOLEM,MOHL JSI MÍT V RODINE CARSKÉHO PŘEDKA!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  4. Němka, rodným jménem Sofie Frederika Augusta ze Štětína.

   Smazat
  5. Z trpasličího německého říšského knížectví, její otec sloužil jako pruský velitel pevnosti ve Štětíně.

   Smazat
  6. Co bych tak asi měl společného s carem, který to s ní mimochodem ani nedělal, protože měl zúženou předkožku.

   Smazat
  7. Dnes je již 97 let opět turecký, ostatně jako celá Tavrida. Smlouva Imperátorky s Vysokou portou zněla jasně: jakmile ztratí nad Tavridou či jakoukoliv její část (a tou Krym je) kontrolu Rusko, připadne nazpět Osmánské říši ...

   Smazat
  8. To je jakoby jste řešili, z kolika procent byl Karel IV a jeho matka češi.Byla to prostě ruská carevna.

   Smazat
 5. Všichni muslimové v Bosně jsou poturčení Srbové . Až na islamisty kteří došli z Saud. Afghánistán , Pákistán , Alžír atd. jsou tu dodnes od války . Dnes tvoří buňku oasis v evropě . Miloševič a Mladič dobře věděli že jde o islamizaci balkánu . Havel nebyl v obraze , proto se smaží u lucifera . Olbrajtka a vyhulenỷ Clinton tam mají zabukované fleky .
  KRYM byl vždy Ruskỷ , proteklo , tam spoustu ruské krve .
  Podívejte se na čt2 naši emigranti neumí česky ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tu krev zas tak moc nejde, někdo krvácí z nosu aniž ho do něho někdo praštil. Neschopnost Rusů například v boji s Němci také není argumentem.

   Smazat
  2. Jeste ze ti neschopni Rusove dosli az do Berlina .

   Smazat
  3. 17:17 A co měli asi dělat, když proti nim šly čtyři armády: britská, francouzská, italská (sardinská) a osmanská? A to bránili Sevastopol skoro celej rok a způsobili nepříteli těžký ztráty. Podruhý byli dokonce neozbrojenými zajatci, když je nosatci pod komandou Bély Kuny masově vraždili - https://pravyprostor.cz/bolsevicky-teror-na-krymu-rude-bestie-vrazdily-zeny-i-deti/

   Smazat
 6. 17:17
  KVŮLI NESCHOPNOSTI RUSŮ JSI TEĎ NA SVĚTĚ!

  OdpovědětSmazat
 7. Emire bravo.Jsi proste statecnej chlap!!!Zdravime te a jsme s tebou na Krymu !!!!Na RUSKEM KRYMU .

  OdpovědětSmazat
 8. Tady přeci nejde o Krym, ale O Kusturicu, což je mimořádný muzikant a těžko nachází na světě žánrově srovnání!!! Kusturica je fenomén, ať si hraje kde chce!!!
  Přeji mu zdraví a úspěchy a mám ho rád, protože si na nic nehraje, zůstal skromný a je to pan muzikant od Pánaboha!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, tady jde o Krym a proto o něm Kosturica mluví.

   Smazat
 9. 18:07
  JDE O TO,ŽE KRYM NEPATŘÍ A ANI NIKDY NEPATŘIL BANDEROVCŮM!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda, Krym je součástí Gotenlandu! - https://vignette.wikia.nocookie.net/althistory/images/1/1d/Reichsgau_gotenland.png/revision/latest?cb=20140607133227&path-prefix=ru

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Krym je Rusko a Kosovo je Srbsko .
  Emiráty je náš a ví co západ píšťal na Ukrajině v Srbsku atd.
  Dobrou noc BISKO, jdu makat na vaše nule . Zdař bůh .

  OdpovědětSmazat
 12. Jo přesně tak občané Krymu jsou rádi že žijí v RF než v banderostánu.

  OdpovědětSmazat
 13. Kusturica je borec, Kosovo je Serbija, a Krym je Rusko.
  A nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
 14. Trochu mimo ale stoji za pár písmen. Jak bylo v USA oznámeno, budou provedena rázná opatření proti zvolení proruských agentů do Us senátu.
  Nedivím se, protože jak požáry v Kalifornii, výbuch sopky na Havaji, zvolení Trumpa mají na svědomí rusové, stejně jako katastrofické sucho hlavně u nás, jako odvetu za zuřivé protiruské kampaně. A to nemluvím ještě o Kalouskovi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.