Reklama

středa 29. srpna 2018

Lavrov: Spojené státy dosud nezlikvidovaly své chemické zbraně!

Ilustrační foto

- rp -
29. 8. 2018 PrvníZprávy
Požadavek ujistit Spojené státy, aby Rusko nepoužívalo chemické zbraně je neseriózní - Moskva, na rozdíl od Washingtonu, odstranila svůj chemické arzenál, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.Ministr připomněl, že Spojené státy již dříve ohlásily nové protiruské akce pod záminkou údajného zapojení Ruské federace do „případu Skripal“. Podle něj bylo Moskvě okamžitě vyhrožováno další eskalací tlaku, pokud Rusko nepřesvědčí Spojené státy, že již nepoužívá chemické a biologické zbraně.

„Tyto požadavky je obtížné brát vážně. Vypadají zvláště podivně, když si uvědomíte, že my, na rozdíl od Spojených států, jsme svůj chemický arzenál zlikvidovali je to potvrzeno OPCW,“ řekl Lavrov v rozhovoru pro slovenské noviny „Pravda“.

Poslední kilogram chemických bojových agentů ze stávajících zásob v zemi byl zničen 27. září 2017. Takto byl realizovan od roku 1996, federální cílový program před plánovaným termínem, a Rusko na 100% splnilo své povinnosti vyplývající z Úmluvy o zákazu chemických zbraní, když zničilo asi 40 tisíc tun toxických látek.

Úmluva o chemických zbraních (CWC 1993, v platnosti od roku 1997) zahrnuje odstranění stávajících chemických zbraní (největší zásoby byly v Rusku), a zakazuje jejich výrobu v budoucnosti. Úmluva sjednocuje všechny země světa, s výjimkou šesti afrických a asijských států (z blízkých k Evropě je to Egypt a Izrael). Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) sleduje provádění smlouvy.


Kongresman vyzval k zastavení hysterie ohledně Ruska!Další americké sankce proti Rusku vstoupily v platnost 27. srpna ve Washingtonu. Základem pro jejich zavedení se stalo obvinění proti Rusku z použití chemických zbraní v britském Salisbury, kde byli otráveni bývalý dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julia. Rusko popírá tato obvinění a navrhuje společné vyšetřování incidentu, což Londýn odmítl.

Otrava Skripalů vyvolala velký mezinárodní skandál. Londýn tvrdí, že se ruský stát podílel na otrávení Skripalů látkou A234, což Moskva kategoricky popírá.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharová řekla, že v případě Skripal bylo britskému ministerstvu zahraničí posláno asi 60 diplomatických nót s požadavkem umožnit Rusku přístup k vyšetřování a k postiženým občanům Ruské federace, jakož i žádosti o právní pomoc a spolupráci, včetně o společného vyšetřování, ale britské orgány na ně nereagovaly.

Bývalý šéf britského ministerstva zahraničních věcí Boris Johnson v březnu obvinil Rusko z otravy Skripalů, a tvrdil, že důkazy o vině Moskvy jsou „ohromující“. Šéf tajné laboratoře Ministerstva obrany ve Velké Británii později uvedl, že odborníci nebyli schopni určit původ látky, kterou, jak tvrdí britská strana, byl otráven Skripal a jeho dcera. Britské ministerstvo zahraničí ve stejný den připustilo, že obvinění ohledně ruského podílu na otravě Skripalů bylo provedena mimo jiné na základě svých vlastních hodnocení a přesvědčení. To ovšem není žádný důkaz, a už vůbec ne „ohromující“.  
 
Laboratoře dodnes nebyly schopny určit, kdo nervově-paralytickou látku v Salisbury vyrobil a použil. Nicméně řada západních států na základě těchto domněnek vyhostila desítky ruských diplomatů, na což Rusko zrcadlově odpovědělo. Novým kolem jsou nyní americké sankce.
 
 
- - -
 
 

25 komentářů :

 1. To je typický anglosaský dvojí metr. Pak jim něco věřte. To jen pár idiotů v "pražské a brněnské kavárny" vidí v hajzlech svůj vzor. Ostatně stejný pablb byl i Velký Malý Přikulovač.

  OdpovědětSmazat
 2. Je to jenom ca 2800t látek ve 2 skladech, tj. necelá desetina původního stavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale podle smlouvy to už mělo být dávno zničené.

   Smazat
 3. A vyrobili nové, mezi nimi i na bázi A230. Taktéž výrazně pokročili v biologických zbraních založených na konkrétním genotypu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:26
   nejaky odkaz nebo dukaz? nebo je to jen na na zaklade tveho vlastniho hodnoceni a presvedceni?
   Vyrazne pokrocili? nejaky odkaz? Potvrzeni?

   Smazat
  2. 9:16, OK, a chceš to i s kódovými čísly jednotlivých projektů, jmény výzkumníků a zadavatelů, lokalizací jednotlivých pracovišť, detailními výsledky výzkumu a výsledky zkoušek? Dodám. Zatím ti musí stačit to, že na veřejnost už před nějakým časem pronikly signály, že Pentagon a laboratoře CIA verbovali odborníky s konkrétními specializacemi, a už nějakou dobu probíhá velice specifické genetické mapování konkrétních oblastí, které se kryje za běžný vědecký průzkum.

   Na tento znepokojivý fakt poukázala řada periodik, které nemám ve zvyku brát na lehkou váhu, protože právě v nich jsem se s velkým předstihem dozvěděl o pravděpodobnosti útoku na Lybii, o hrozbě barevných revolucí v Sýrii a na Ukrajině, taktéž o důvodech svržení tamních režimů, a taktéž se zde publikovaly rozhovory s lidmi, kteří tyto tzv.revoluce vymysleli. Podotýkám, jedná se o Západní zdroje, ne ruské.

   Smazat
  3. Toto je provokater a pise z kibucu 356 a bunkru 165 17 patro Neustale se svym idioto vyptavanim narusuje debaty ,vul asi nevi ze nema nikdo zajem porad nekoho presvedcovat a dokazovat tahni krivonose z opice

   Smazat
 4. USA je nemohly zlikvidovat, protože je stále potřebují pro svoje kamarády ve zbrani, kteří za ně válčí kdekoliv ve světě - viz zase třeba v syrském Idlíbu: http://www.protiproud.cz/politika/3967-podivny-pohyb-v-syrii-chysta-se-dalsi-chemicka-provokace-chlor-uz-je-na-miste-bile-prilby-secvicuji-inscenaci-kolikrat-bude-recyklovan-otrepany-scenar-rakety-na-asada-a-teroriste-na-civilisty-nevysetri-se-zase-nic.htm

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo hodil atomovou bombu tak je ochoten použít i chemické zbraně. Hitler byl proti nim břídil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nojo, už ho dohnali i s těmi koncentráky. Teď ještě označit nějakou skupinu ke konečnému řešení a zábava může začít nanovo s novými prostředky. Vlastně taková skupina už existuje - cca 120 milionů Rusů (slavic type).

   Smazat
 6. Prohlášení Sergeje Lavrova ohledně ruských chemických zbraní lze považovat za zásadní.
  Dokládá, že chemické zbraně již Rusko zřejmě nepokládá
  za podstatné a pro odrazení protivníka rozhodující.
  Ve výzbroji ruské armády už zřejmě byly nahrazeny zbraněmi,založenými na modernějších technologiích a s menšími finančními náklady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak já zas předpokládám, že Rusové nejsou tak naivní, aby nepokračovali ve výzkumu někde jinde mimo dříve vyznačené lokality. Nic není horšího než dětinská důvěra a naivita, na níž před třiceti lety doplatili téměř ztrátou své existence.

   Ovšem spíš než chemie je v této oblasti důležitější biologie.

   Smazat
  2. Chemie a biologie, co do škodlivosti jsou skoro stejné, za předpokladu, že chemie ZÁMĚRNĚ ovlivňuje biologii

   Smazat
  3. pačkat do zimi darovat to na ukajinu plin plin hořiaukrjina ušetří dávato jen porošenkovi a jeha přatelům.

   Smazat
  4. Biologické a chemické zbraně jsou obousečné, jejich použití se vzápětí může otočit proti tomu, který je použije.
   Přesné zbraně, zaručující likvidaci objektů a techniky nepřítele s přesností několika metrů, z nichž některé předvedli Rusové v Sýrii, jsou mnohem levnější, rychlejší a účinnější.
   A zřejmě neukázali zdaleka vše...

   Smazat
  5. Re (11:17):
   Úmluva o zákazu chem. zbraní (CWC) ale přece nezakazuje výzkum v té oblasti! Takže jej Rusové mohou vést tam, kde to činili až dosud. CWC koncipována, aby především zakazovala (a vyloučila) použití těch zbraní pro vojenské účely. To proto se členské státy Úmluvy i zavázaly, že své chem. arzenály zničí. Rusko to již (s nějakým zpožděním) udělalo, na USA se čeká.
   Stejně tak se ta Úmluva (CWC) nevztahuje na biologické zbraně.
   Akce "Skripal&Skripalova" byla stejně jako akce Litvinov uskutečněna s cílem ukázat Rusko před světovou veřejností jako darebácký stát. Totéž ti samí dělají i v Sýrii (viz zinscenovaný útok v Chán Šajchúnu, Dúmě atd.).
   Sankce by proti Rusku byly uvaleny i tak, jen jejich odůvodnění by znělo jinak, ovšem stejně pokrytecky a vylhaně.
   USA jsou totiž s Ruskem ve válce (jakkoliv ne té otevřené), a proto již neberou ohledy.
   Jen představitelé Ruska se snad stále domnívají, že se svými US partnery se nějak mohou domluvit.
   Doufám, že si však dobře uvědomují, že jediné, co na USA platí, je přesvědčivost voj. odplaty, pokud by dnešní hybridní válka přerostla až do té horké.

   Smazat
  6. 14:11, musí spolu mluvit. Když skončí jakékoliv kontakty, k válce je jen krůček. Teď je Potus Trump. Zkuste si představit šílenou Hillary. Právě s Trumpem a jeho lidmi musí mluvit.
   (mmch.Litviněnko ne Litvinov)

   Smazat
 7. USA od doby svého vzniku nedodrželi ani jedinou smlouvu. Nikdy a s nikým. Vždy vymýšleli jak ji obejít nebo jinak vyložit nebo rovnou neddržet. Jejich mentalita gaunerů je neměnná a názorně to předvedli nedávno s vypovězením jaderné smlouvy s Iránem. S USA je jakékoliv jednání stráta času a jestli si někdo myslí, že dodrží smlouvu o zničení chemických zbraní, tak je najivní blázen. Nedodrží ji, nezničí svůj arzenál a naopak jej budou rozvýjet tajně dál a zničení pod kdejakou výmluvou odkládat. S USA neni o čem jednat!!! USA rozumí jen názorné ukázce síly.

  OdpovědětSmazat
 8. Tendence dodržovat dohody je slabinou Ruska a "Západ" to právě tak vnímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať to vypadá jakkoliv, dodržování dohod vnáší stabilitu. Je to signál pro budoucí rozvoj vztahů.
   Nemyslím, že by to v součinnosti s rozhodnými akcemi typu Krym, Sýrie, Turecko.. bylo na škodu.

   Smazat
  2. Bezpochyby, v prostředí kde se chlapsky drží slovo, dá se jednat předvídatelně a vytváří to stabilitu. Bohužel na "Západě" už toho z chlapů moc nezbylo, to je třeba vzít na vědomí a přizpůsobit se tomu. Za situace, kdy nelze brát prohlášení a sliby "Západu" vážně, je handicapem cítit se vázáni závazky nad míru, kdy je to omezuje. Čest protivníka chápe Západ jen jako slabinu, přes kterou se dá výhodně útočit.
   Lze si hrát na to, že si navzájem věří, že závazky platí, ale za tou fasádou falše je třeba být neustále připraven na vznik situace, kdy nic z dohodnutého neplatí.

   Smazat
 9. Případ Skripal a jeho politické i propagandistické využívání je jasným důkazem, že mocní anglosaského světa jsou skálopevně přesvědčeni, že slovanské obyvatelstvo je v naprosté většině úplně padlé na hlavu. Tou většinou bych si na jejich místě nebyl jistý, ale nicméně se mezi námi našlo značné množství debilů a bezectných slouhů, kteří tu jejich hru akceptují...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není mířeno na východní Evropu, ale na obyvatelstvo USA. Většina se o svět mimo region unie vůbec nezajímá, takže to neumí posoudit.

   Smazat
 10. mrtvim je vždycki jedno na co umřeli a jak protestovat proti velmocem a jejich politice v současnosti nam dva najevo naš přitel z největšich soudružka anžela merkel svymi vynosy nejen v eurech z jejich kolonie ale i z ouřadu z evrosajuzu

  OdpovědětSmazat
 11. Říše zla každému přikazuje co má udělat, aby sama v této věci neudělala nic. Ba naopak. Oni jsou přece páni světa.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.