Reklama

pondělí 6. srpna 2018

Marek Obrtel: Proč musí čeští vojáci umírat v Afghánistánu?

pplk.v.v. MUDr. Marek  Obrtel
Marek Obrtel 
6.8.2018  Outsidermedia a ParlamentníListy
Byli jsme dnes konfrontováni s velmi smutnou událostí, která postihla náš kontingent AČR v Afghánistánu.


Zemřeli tři mladí lidé, vojáci, kteří mohli ještě vykonat mnoho dobrého ve svých osobních životech i pro naši společnost a naši vlast. Je to velká tragédie těchto mužů a jejich nejbližších, kterým bych chtěl vyjádřit svou nejupřímnější soustrast a účast na jejich bolesti.

Jako velitel kontingentu AČR a náčelník 11. polní nemocnice jsem sloužil v Afghánistánu také a za nejcennější výsledek naší nelehké mise jsem považoval mimo velmi dobře odvedené práce to, že se mi podařilo přivézt všechny své podřízené (a za tu dobu také přátele a kamarády) zpět do vlasti. Dodnes se mi derou na rty slova jako, Bohu díky, že jsem nemusel zvěstovat rodinám svých vojáků ty nejsmutnější zprávy, jaké velitel může pozůstalým říci.Zemřelým vojákům již nikdo a nic jejich životy nevrátí. Jejich jména budou jednou pro vždy vepsána do smutné historie našeho vojenství, která se začala psát v okamžiku, kdy se naše země stala (byť zpočátku jen nepřímou) součástí útočného paktu NATO. Je však opravdu nutné, aby čeští vojáci, synové svých matek a otcové svých dětí, mladí lidé, museli umírat i nadále, tisíce kilometrů od své vlasti, v cizích zemích, za cizí zájmy?Celý článek najdete na Parlamentních listech
Stanův komentář: Naši vojáci umírají v Afghánistánu také kvůli opiovým polím. A je téměř jisté, že v budoucnu budou umírat v severozápadní Africe kvůli uranovým dolům, či v nějaké jiné Tramtárii kvůli dalším hospodářským a finančním zájmům západních korporací. Boj proti terorismu je jen zástěrka. Kdyby nebyl, už dávno by naši vojáci v rámci NATO nerozněcovali terorismus po celém světě, ale bránili by hranice Schengenského prostoru proti pašerákům lidí a nelegální migraci. A krokodýlí slzy našich politiků, kteří je do nesmyslných misí svým hlasováním posílají, na tom nic nezmění.

144 komentářů :

 1. Krev těch žoldáků mají na rukou politici, kteří zatáhli ČR beuz souhlasu lidu v referendu do útočného spolku NATO a do útočných válek za CIZÍ zájmy. Taky si za to můžou žoldáci, kteří za vidinou peněz šli do válek, ve kterých riskovali své životy. S obranou ČR to nemá nic společné. Právě naopak. Ty války podnítily a staly se podhoubím radikalizace a terorismu.

  Já tyto žoldáky bojující za zájmy západních koncernů nikdy nebudu považovat za hrdiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 6:04
   Nejdřív poděkuji panu Obrtelovi a snažte se v vstoupit do politiky.
   S Vaším názorem souhlasím.
   USA chce mít mnoho kolonii a jejích armáda nestíhá všechno obsadit,tak do toho zapojuje spojence.Vůbec se nejedná o likvidaci teroristů,spíš domácí obyvatele k tomu nutí,bojovat proti okupantům.

   Smazat
  2. Snad to pomůže lidem otevřít oči a uvědomit si, že za českou republiku tam naši vojáci vůbec nejsou. Místo aby se bránili vlast a hranice, jezdí na druhý konec světa? No za zájmy SS. Bohužel i Zeman tvrdí, že prý je to třeba.

   Smazat
  3. Američtí agresoři vtrhli do Afghanistánu,
   což určitě nelze nazvat misí.

   Aby dodali legitimitu tomuto zločinu,
   byly vytvořeny v rámci agresivního paktu NATO jakési mise, to už přece nezní tak válečnicky.

   Účast v takové misi znamená především jedno : nadstandartní finanční odměnu. Takže je tam velká tlačenice a ti, kteří se tam nedostali, závidějí těm, kteří se mohou svou přítomností podílet na okupaci Afghanistánu.
   Pro bojovníky za osvobození své země od cizích okupantů, jsou všichni cizí vojáci okupanti,tam se nerozlišuje, zda je to Němec, nebo jiný poskok sloužící americké válečnické politice.
   Nazvat proto zabité vojáky hrdiny, je zcela mimo realitu situace.
   A protože jsme v kolonii, hluboce zabořené v americké zadnici, nedivil bych se ani trochu,když vzniknou i takové perly jako :
   "Položili za nás život, abychom mohli žít v míru."
   PRD položili, za prachy tam šli...   Smazat
  4. Inu, bojiště je žoldnéřů pracoviště. I v jiných profesích se pracujícím stávají PRACOVNÍ ÚRAZY - A TO I S NÁSLEDKEM SMRTI. Dělníkovi vybuchne autogen nebo plyn v tanku, který čistí (jako nedávno v Neratovicích), stavbařům spadne na hlavu rekonstruovaná barabizna nebo most, či novostavba, řidič kamionu či sanitky (autobusu, atd...) je zmrzačen či nepřežije autonehodu; horník je zaživa upálen nebo udušen výbuchem směsi metanu či uhelného prachu se vzduchem, je utopen při průniku velkého množství podzemních vod, je zasypán při závalu... Pilot práškař, nebo dopravní, uhoří po pádu stroje... atd. atd. A JEHO "MAGNIFICENCE" PAN PRESIDENT SE K JEJICH RAKVÍM, PODAŘÍ-LI SE NAJÍT TĚLA, NEOBTĚŽUJE.

   Na našem území, ve Flandrech, na Piavě a na Soči, v širých stepích Ukrajiny i Rusi jsou nepočítaně bratrských hrobů i kenotafů vojáků, i našich vojáků, vojáků všech armád které tam kdy od pravěku padli v boji, nebo neunesli tíhu služby a "hygienu" táborového života. A všichni jsou solí země, ve které padli.

   Až Američané v nepopulárních neokoloniálních válkách, aby potlačili odpor mírových hnutí matek povolanců (koloniální války - Korea, Vietnam, ...), aby opticky minimalizovali ztráty na živé síle, začali vozit, při zpátečních letech JAKO VYTÍŽENÍ VYLOŽENÝCH, PRÁZDNÝCH TRANSPORTÉRŮ VRACEJÍCÍCH SE DO USA PRO DALŠÍ VÁLEČNÝ MATERIÁL K VRAŽDĚNÍ CIVILISTŮ A NIČENÍ CIZÍCH NÁRODŮ, RAKVE S OSTATKY DO USA s pompou hodnější lepších cílů. A náš Vyprivatizenstán se po nich opičí.

   Za peníze našich daňových poplatníků vydržuje žoldnéře v kdejaké (_!_) světa v zájmu cizích monopolů a poškozuje tím ve světě dobré české jméno z dob Rakousko-Uherska, ČSR, i ČSSR.

   Smazat
  5. S PANEM DR. OBRTELEM JSME ZA OSV DNES MLUVILI

   možná se mu podaři vstoupit do politiky.
   Zeptali jsme se ho,zda bude chtit,aby se pro Českou republiku stalo NATO zbytečné.
   Naznačili jsme mu za nepolitickou Společnost voličů JAK.
   Pro nás je zajimavé,že když se to dozvěděl IHNED SOUHLASIL A POCHOPIL TOHO MECHANISMUS.

   Uvidime,zda se i on bude zasazovat o stejnou věc,kterou jsme označili jako bod NP Nr.8.v návrhu Programu špičky aktivistů občanů voličů.

   MÍRU ZDAR NEBO TAKY NE ,no ni?

   Smazat
  6. 6:04 Naprostý souhlas!!!

   Smazat
  7. Nejenom krev těchhle vojáků. Pokud nejsou Afghánci úplně blbí, tak takzvaný stát Česká republika už musí být na seznamu jejich nepřátel, takže poteče krev nevinných i tady doma. A to potom bude obrana našich občanů před terorismem jako vyšitá, viď Milošku ?

   Smazat
  8. Zajimave, zeme, ktera stale nemuze prenest okupaci po 21.8.68, OKUPUJE Afganistan. Uznavam, byla to divna okupace CSSR, kdyz ani jeden clovek proti ni nebojoval (ale stale bojuje HUBOU), kdezto proti okupaci vojaku i z CZ v Afganistanu se stale bojeje. Takze ta okupace VS vlastne okupaci nebyla, kdezto NATO (= USA a CZ) Afganistan okupuji a nikdomu to z Cechu skoro nevadi. Vojakum urcite ne. A politikum take. Ale pockejme si na 21.8., to bude zase reci....TAke nepochopim, proc se oslavuji stale atentnici na Haydricha, tohle take byli atentatnici na okupujici velmoc, takze by se mel oslavovat TALIBAN.

   Smazat
  9. Obrtel je práskačská zrůda, zbabělá, která kydá špínu na spojence. Navíc to je zloděj. Kolik škody nadělal, o tom by mohli vyprávět pacienti nemocnice.
   Takovej hnus chce jít do politiky! Ale k zlodejskýmu sprostýmu Ovarovi sedne jako vrána k vráně.

   Smazat
  10. 15:06
   UASS OKUPANTSKÁ ZKURVYSVOLOČ ZAKLÁDÁ HAVLOBANDEROVY BRIGÁDY,TAK SE TY POSRANINO VZEŠLÁ Z HAVLOTRENEK MAZEJ POVINNĚ PŘIHLÁSIT.....NEBO TĚ TY INCESTNÍ POTRATE OSOBNĚ ODPITVÁM V PŘÍMÉM PRENOSU JAKO JAN JESENSKÝ ALESPON UVIDÍME,JAK HLUBOKO MÁTE PALICI V uASS VY PROLHANÝ,ZKURVENÝ HAVLOSMAŽKY!!!!!!

   Smazat
  11. 15:16 Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám chcípneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu a jeho vorující židobandy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   P.S.: Sáms jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Chrchloj ve vytahaným svetru s lahváčem v ruce vděčí za to že neskončil po zásluze takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  12. To je tady zase sešlost - retardovaní zamindrákovaní komunisté a retardovaný vůl v čase 19:10. Můžete si podat ruce.

   Smazat
 2. Naši politici mají na rukou krev těchto vojáků*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, jejich skutečnými vrahy jsou ti, co je tam v parlamentu poslali! Rodiny těch vojáků dostanou od státu vysoké finanční kompenzace. Proč já bych ale měl platit ze svých daní následky zločinecké činnosti?
   Ať odškodnění zaplatí jejich skuteční vrazi. Tady je seznam řezníků z parlamentních lavic:

   https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=67844&l=cz

   ANO, ČSSD, Piráti - ani jediný poslanec nebyl proti!
   Čest SPD a KSČM. Další důvod, proč volit SPD.


   Smazat
  2. Svůj podíl na osudu těch NATOvských žoldnéřů má ovšem i jejich hamižnost. Na rozdíl od mnohých horníků z padersátých let, nebo povolanců do ČSLA, šli k žoldákům dobrovolně na vykalkulované riziko, za "dlouhými" penězi...

   Jako horníci či kamioňáci, ba i na stavbách, by si vydělali méně a přitom by museli doopravdy pracovat. A tváří v tvář černým vetřelcům by stáli neozbrojení...

   Rodiny by měly dostat kompenzace pouze takové, jaké dostávaly rodiny povolanců, kteří ve službě otčině přišli o život (např. spadli pod jedoucí tank...), nebo pracujících zemřelých při výkonu práce, na pracovišti.

   Smazat
  3. Pro "dav",který si pamatuje události staré toliko 14 dnů,připomenu toto:

   .... občan a prezident Havel obhajoval před dvaceti lety vojenské zapojení České armády do obsazení /Iráku/proti armádě Assada/tvrzením, že nám Američané umožní podílet se hospodářsky na obnově Iráků a že na tom česká ekonomika "vydělá".

   Tůdlenudle.

   A tak v Afganistanu to bude stejné.
   Ledaže do české kotliny poputují migranti a více tvrdých tamních drog.
   Alespoň budou mít španělské CASSY,které nakoupila zpívající ministryně obrany ČR do tuzemska co převážet.

   Zemřeli čeští chlapci v daleké cizině ,a co jich již bylo, pro tento záměr? Vyjadřuji nad jejich smrtí upřímnou lítost.

   Smazat
 3. Byly to ZIŠTNÉ války USA v islámských zemích, které s plnou hubou keců o svobodě, humanitě a demokracii zničily tyto země, vytvořily miliony bezdomovců a běženců, zradikalizovaly muslimy v řadě zemí a vytvořily miliony mstitelů nenávidějících všechno západní. Poděkujte Velkému západnímu nenechavému bratrovi a jeho bruselským koloniálním vazalům za tuto krátkozrakou zištnou zahraniční politiku.

  OdpovědětSmazat
 4. Přeji hodně úspěchů tálibánským partyzánům při obraně své vlasti proti vojenským okupantům.

  OdpovědětSmazat
 5. 6:42 - a ja zase preji tobe, ty milovniku kozomrdu, aby jsi je mel v ulici ve tvem prdelakove !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7;03
   Kdyby Afriku uASSacký OKUPANTI NEROZESRALI,TAK V EVROPĚ NEMUSÍME TY UZENÁČE ŘEŠIT,JASNÝ????!!!!!!

   Smazat
  2. 7:03
   Bohužel dnes děláme vše pro to, aby nás bojovníci Talibanu mohli považovat za nepřátele, stejně jako američany a další jejich poskoky.

   Smazat
  3. 7.03 Tak kde se v Praze berou černoši v nestudentském věku, podnikající asi v šedé ekonomice, když "naše" armáda místo našich hranic hlídá biskupa nějakému "americkému kačerovi u protinožců"? Ve vaší dilinovsi také budou, abyste nepřál jenom cizím.

   Smazat
  4. 7:59 Kdyby Rusácký okupant nevraždil v Afganistánu, nebylo by 10 milionu afgán.uprchlíku ty hlavo dutá.

   Smazat
  5. 9:48
   TY NÁDOBO HAVLOSRAČEK,TAK PROČ TY UZENÁČI NEPŘIŠLI UŽ V ROCE 89,ALE AŽ TED,KDYŽ JSOU TAM UZ 15let NASÁČKOVANÝ UASSACKÝ OKUPANTI????!!!!
   Ty jsi.holt CHUJ,HAK FOTR TVŮJ!!!!!☺

   Smazat
  6. 9.48 SSSR (Ukrajinci, Bělorusové, Litevci, Lotyši, Estonci, Zabajkalci, Sibiřané i Rusové...) byli v Afghanistánu na základě prosby a povolání legální afghánské vlády Babráka KÁRMÁLA - který to, bohužel, také zbabral. Proti vládám stály kmenové rady s tradicemi, islám a USA vyprodukovaly a materiálně vybavily "studenty" = TALIBAN.

   Smazat
  7. 10:49 Ach zase ta prosba , co mi to jen připomíná ,68 rok ,vždy vpád rus.vojsk nějak omluvit . USA nevyprodukovaly TALIBAN , pouze ho mat. vybavily.Taliban je ruské dítko ,díky rus.invaz.

   Smazat
  8. 16.58 V 1968 nešlo o vpád ruských, ale sovětských vojsk. Politbyro KS SSSR bylo dvanáctičlenné. V době rozhodování o "vstupu" (=invazi) vojsk VS rozuhodovalo ve složení SEDM UKRAJINCŮ včetně Brežněva, JEDNOHO LITEVCE, JEDNOHO KAZACHA, JEDNOHO KIRGYZE, JEDNOHO BĚLORUSA A JEDNOHO RUSA.

   BĚLORUS SE ZDRŽEL HLASOVÁNÍ
   RUS HLASOVAL PROTI INVAZI
   VŠICHNI OSTATNÍ BYLI PRO INVAZI

   Invazní vojsko SSSR se skládalo z Prvního ukrajinského sboru složeného z Ukrajinců a z Prvního záložního uralského sboru složeného s vojáků a důstojníků zauralských národností.

   Prosím vás proto, 16.58, abyste mi tam nalezl vaši obsesi - "rusáky". Já, ať hledám jak hledám, kde nic tu nic. A pamatuji ještě Němce (NDR), Poláky, Maďary...

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 18.20
   ty kreténe zkus zase něco jiného

   Smazat
  11. 21:35
   Vždyť ho INCESTNÍ HOVADO NEUMÍ NIC JINYHO NEŽ Ctrl C a Ctrl V,tím ten PŮLZÁVITOVÝ GENITUS KONČÍ!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  12. 16:58 Milej zlatej, SSSR přišel do Afghanistánu na pomoc tehdejší legální vládě proti Mudžahedínům, předchůdcům Talibánu a Al-kajdy. Nebylo to naopak, jak tvrdíš. To je stejná hloupost jako tvrdit, že louže způsobují déšť. Kauzalita, kapišto?
   Alespoň že dokážete přiznat, že "USA Taliban materiálně vybavily". To ale udělaly ještě před příchodem SSSR ve snaze svrhnout vládu, která jim nešla na ruku.

   Smazat
  13. Vám nevadí že kvetoucí Afghánistán byl zdevastovaný rusáckejma vrahama? A že teď se to snaží USA napravit? Ne, vy budete poslouchat zbabělýho dezertéra Obrtela.

   Smazat
  14. 15:09
   TY VYGUMOVANEJ ZDEGENEROVANEJ TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ VOLOTRKU,TYS BYL OD ROKU 1979 v Afghánistánu,že zase TAPETUJEŠ TY HAVLOSRAČKY?????!!!!!
   JSI VELEZMRD STEJNĚ,JAKO TVŮJ ZKURVENEJ UDAVAČ KOLABORANT A MILOVNÍK FAŠISTŮ HAVEL!!!!!!

   Smazat
  15. 15:09 Tak USA se snaží napravit zdevastovaný Afghanistán a udělat z něj kvetoucí zemi? Vojenskou silou? Bohužel za 17 let ani jeden kvítek, jen samí mrtví. A Afghánci jsou jim tak vděční, že zabíjejí ty "snaživce" na potkání. Voni sou hlava, pane vachajstr!

   Smazat
 6. za prve vynechal bych boj o jakousi demokraturu a za druhe ani rusakum se nepodařilo udělat z talibanu spojence ato už je čtyřicet let tomu nazad ani samotni afganci nemaji zajem pracovat když je živi drogy přestože by mohli kutat nerostu co hrdlo rači a přestože nerosty je to hlavni oco v teto nekonečne valce jde a naše armada tak ta je tam z donuceni a prodana svymi jelity samosebou tež za velke kačky ktere vydělaji všichni lampasaci jak co udajně bojuji i ti co doma z bunkru veli nakonec talibancum fandim že nechtěji doma ve sve zemi cizaky jako diktatory moc dobře vi že jak pusti sve uzemi tak jen těžko budou něco vracet zpatky strašakem jsou jim takove země jako jsme mi a cela kolonizovana vychodni evropa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nač by dělali Rusové z Talibanců své spojence?:-). Stejně ně zajímá, kdo je podporuje, takový odboj stojí nemalé peníze. A A v každé proxy válce stojí loutkovodič co teroristy tahá za nitky.

   Smazat
  2. 9:24 kdyby vas to tak zajimalo tak si přečtête knihu neboštika Litviněnka-Lubljanka kriminalni uskupeni.Podle OSN jde přes Severni proud z Afghanistanu,o němž je v knize psáno,90tun heroinu za 130 mld $,ktery nezustava všechen v Rusku,ale putuje dal do světa.Kde myslite že konči penize?

   Smazat
  3. Afghánské drogy jdou do světa přes Turecko a Kosovo (základna Bondsteel). Ostatní pak už zařídí Albánci. Výtěžek jde na černé operace CIA. Už jste doma?!
   MM

   Smazat
  4. 16:02
   ÚPLNÁ PRAVDA,TAKŽE HAVLOVERBEŽ BUDE ZASE KVIČET JAKO STARÁ ŠLAPKA....A TO JE DOBŘE!!!!!!☺

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 16:02 hmmm,to cesta o ktere se u nas mluvi,ale..Už v červenci 2011 podepsal B.Obama sankce proti čtyřem mafianskym skupinam tj.Yakuze/Japonsko/,LosSetas/Mexiko/,OCG/SNSRusko/a Camorra/Italie/pusobici v celosvětovem měřitku.Nyni očekavan větši obrat OCG-Bratrü v kruhu po navratu/22.7.2018/drogoveho gen. Dostuma z Turecka do Afghanistanu.Jaké cesty vedou a kam přes RF si mužete najit zadáte li UNOCD a budete doma.

   Smazat
 7. Čeští vojáci jsou podle "našich" zastupitelů hrdinové padlí za vlast? A co ten partyzán, ten hrdina není?
  Hrdinové, kteří se odvážili opustit v obrněném vozidle bezpečí hradeb základny v okupované zemi a dokonce i vylézt z obrněnce mezi lid.
  Možná chtěli zjistit, jak moc jsou oblíbeni a jak jim je afghánský lid vděčný za tu obětavou péči, kterou Afghánistánu již 17 let, jménem lidumilných, mírotvorných a všemi milovaných USA, věnují. Tak teď už to ví. Kdyby se zamysleli, nebo se zeptali lidí, kteří nemají v ložnici fotku Václava Havla, zjistili by to i bez pracovního úrazu s fatálním následkem ztráty schopností k výkonu své lukrativní pracovní pozice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zemřeli okupanti z Česka. Ato právě v den výročí okupace Československa1968. Hezká symbolika.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9;51
   DRŽ HUBU A MAZEJ STUDOVAT DO NOČNÍKU,STUDIJNÍHO MATERIÁLU JE TAM PRO TAKOVOU HAVLOTROSKU CO HRDLO RÁČÍ!!!!!!!☺

   Smazat
  4. Pánové, pánové, kde.jsou vaše argumenty?

   Smazat
 8. USA zplodili Taliban,takže všechny jeho akce řídí CIA.
  Vsadím boty,že se bude jednat o navýšení kontingentu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to schválili. Asi před 1-2 měsíci.
   Ivana

   Smazat
  2. 9:54 Naprosto přesná odpověď-asi před 1-2-3-4-5-6-7-8-9-----měsíci

   Smazat
  3. Jsem pro navýšení kontingentu nejen do Afghanistanu ale kamkoliv . Jen je třeba tam poslat takové kretény jako je Štětina , Kalousek , Gazdík a jim mnoho podobných . Těch škoda nebude . Jako zdravotnice doporučuji Mirku Němcovou spolu s válkychtivou Langšádlovou . Ať si také užijí .

   Smazat
 9. vojak mu určený k tomu aby zomrel na rozkaz - tak čo, aké nešťastie, štatistika - nič viac

  OdpovědětSmazat
 10. Proč tohoto zběha okamžitě nepopravili.Toto je nevýhoda naší demokracie. Za komoušu by dostal okamžitě kulku do palice.Pro 7:26.Taliban nezplodili USA,ti ho pouze podporovali v boji proti Rus.Taliban vznik pouze jako reakce na okupanta RUSA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic nevíte... vy 9.12. Talíbán je duchovním dítětem CIA, která mu léta platila alimenty... za opium. Teď USA ovládá trh s opiem v Afghanistánu maioritně.

   Smazat
  2. Nevýhoda vaší demokracie Pepku9:12 je to že je to podobný humus jak byl komunizmus. Má své roztleskavače, mrchožrouty a další exoty jak jsi ty. A největším nebezpečím vaší demokracie není Rus, ani ten vojenský zběh, ale vy sami demokrati jste největšími škůdci vaší demokracie.

   Smazat
  3. Anonymní 9:12

   Zběh? Vy jste vážně blbej, až to tříská vraty.

   Smazat
  4. 9:43 Nejsem a vy jste hodně velkej idiot, když nepochopíte ,jak tento zběh nás poškozuje v očích našich Západních přátel!

   Smazat
  5. Tak těm vašim západním přátelům vyřiďte, že většině z nás nezáleží na tom, co si o nás nějací parazité, mezinárodní státteroristé a lupiči myslí... Snad vám ti vaši "západní přátelé" zaplatí za vaši servilitu a rektoskopismus další korbel slivek. Od nás zasluhujete pohrdání, vy diagnoso.

   Smazat
  6. 11:00 MĚ nikdo nic platit nemusí. A jaké přátele máte vy?Pokud vim ,tak většina národa inklinuje na ZÁPAD .Pokud vaši přátelé žijí na VÝCHOD od nás ,tak gratuluji.Ruskej hlupákov a chudobinec nemusím, jako většina našich občanu. Dál mužete snít o zemi kdy zítra prožerou vše na příští tyden

   Smazat
  7. 14:19
   ÍÁ v mínusových hodnotách....a do nich se pomalu noří I TA HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKÁ SVOLOČ V ČELE S POSERPLÍNOU A KRAĎOUSKEM!!!!!☺☺☺

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 18;24
   JDI DO PRDELE TY HOMOKLÁDO Z SA PORNOJANDOVO BOJŮVKY!!!!!!!
   JSTE JEN HUMUSÁCI S TVAROHÁČKEM V TRENÝRKÁCH EUROHOVNOTNÝHO POSPÍŠILA!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  10. 9:12 přesně tak!! Toho zmrda Obrtela by se mělo veřejně popravit. Je to srab a dezertér a ještě k tomu propagandistická rusácká štětka. Hnůj.

   Smazat
  11. 14;59
   TY VYGUMOVANEJ TVAROHÁČKU Z PORNOJANDOVO VOHONU ZMLKNI A MAZEJ SE PŘIHLÁSIT DO PRVNÍ VLNY HAVLOBANDEROVSKEJCH HRDINNEJCH BRIGÁD.....BUDEŠ TO MÍT BRZO ZA SEBOU,K NAŠÍ VELKÉ RADOSTI!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  12. Anonymní 10:28

   Nepoužívejte slova, kterým nerozumíte a když už přecijen zatoužíte o rozšíření svého slovníku, tak si napřed aspoň přečtěte význam slova, které vás zaujalo a s nímž se chcete pochlubit. Ať nejste pořád jen všem za blbce.

   Smazat
 11. Po celém světě vede USA a jeho spojenci, tedy NATO, válečné konflikty. Mediálně deklarovaným cílem je, co nejrychleji nastolit “svobodu, demokracii, mír a lidská práva”. Reálným výsledkem, jsou zmíněné vleklé válečné konflikty s obrovskými ztrátami na civilním obyvatelstvu. Od války v Koreji, Vietnamu, Iráku, Jugoslávie, Libye, Sýrie až po Afganistán, má USA na svědomí desítky milionů mrtvých nevinných lidí. Naproti těmto miliónům nevinných obětí, jsou stovky milionů dolarů zisků zbrojařských Amerických firem. A pořád je málo a proto "Amerika na prvním místě", podpis Donald Tramp i když je otázka, zda on chce vest tyto nesmyslné války a zda naopak to není Clintonová, která ač prohrála volby, nadále přes hluboký stát, tyto války vede. Stálo to těm třem padlým za to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:51 Váš článek je snuška blábolu a lží.Korea začali válku Sev. KOREA, Vietnam SEVERNÍ komoušský napadl JIŽNÍ,Jugoslavie SRBBOVÉ začali válku v JUGO, v LIBYJI ŽÁDNOU VÁLKU AMÍK NEZAČAL!!V SÝRII BOJ PROTI TERORISTUM,AFGANISTÁN POKUSIT SE DÁT DO POŘÁDKU ,TO CO RUS SVOJÍ AGRESÍ ZPUSOBIL

   Smazat
  2. 10;21
   HELE TY HAVLOUNTERMENSCH,CO SE TADY POKOUŠÍŠ LHÁT JAKO CELÁ TA LEJNOLAHVÁRENSKOHAVLISTICKÁ SVOLOČ????!!!!!!
   KDYŽ MÁŠ V PALICI OPIČÍ HOVNA A NE MOZEK,TAK JDI TAPETOVAT NA BLICÍ LISTY NABO NA IDĚS TY GENITÁLE!!!!!

   Smazat
  3. 10:21 jen opakuje USáckou propagandu. Pŕíklad: v Jugoslavii začali válku separatisté a ne Srbové. Nejdřív Slovinci z Teritoriální obrany popravili neozbrojené brance z Makedonie, Srbska a Černé Hory. V Chorvatsku i Bosně tomu bylo stejně. Byli nejdřív napadeni Srbové a jugoslávská armada. Na Kosovu začala vraždit UÇK, nejdřív projugoslavské Albánce a pak místní Srby a cikány. Vše z povzdálí dirigovaly německý BND a americká CIA.

   Leo

   Smazat
  4. 16:17 Že soudruzi lžou ,to mne nepřekvapuje ,ale tak !! Srbové napadli SLovince asi 6 mrtvejch srbu. Slovinci nikoho nepopravili , LEHCE DOHLEDATELNÉ LŽEŠ .To si děláš prdel-napadena jugo armáda. Srbové jako první zautočili na VESNICI Ravno a dále na Mostar. Tak ty jsi dobře prolhanej sráč

   Smazat
  5. 16:47
   NÁVRAT IDIOTA ANEB JEŠTĚ VĚTŠÍ BLBEC NEŽ JSME DOUFALI!!!!!
   JESTLIŽE JE NECO DOHLEDATENÝHO Z uASSacký PROPAGANDY,TAK TO.NEZNAMENÁ,ŽE JE TO PRAVDA!!!!!!!
   Viz.11.9. a jejich DÍRA VE FINANCÍCH,KTERÁ MUSELA BEJT SPLACENA ROPOU A UKRADEJMA CENNOSTMA V IRÁKU!!!!!!!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 12. Boj proti terorismu vyhlásil jako program George Busch. Podstatné je, že příčinu přítomnosti NATO v Afghánistánu ještě nikdo neformuloval a jak je vidět, tak ji nedokáže formulovat ani ten Obrtel. Veřejnosti postačují důvody zástupné ( boj proti terorismu; boj proti produkci drog, kdy před okupací Afghánistán vyprodukoval paradoxně jen 87,-tun opia proti loňským 9000,-tun; těžba nerostů; výcvik vojsk a sbírání zkušeností; povinnost plnit závazky v rámci NATO). Občanům je lhostejné, proč jsou naši vojáci v zahraničí, nikoho nezajímá, jestli jsou finanční prostředky vynakládány účelně. Politiků se na to nikdo neptá, a nejhorší je, že to možná ani sami nevědí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA potřebují stálou vojenskou přítomnost ve Střední Asii. Proto Afghánistán a nekonečná místní válka.

   Smazat
 13. Ještě před padesáti nebo sto lety musely být neušlechtilé skutky zahaleny do Bohulibého hávu, aby mohly být uskutečněny a musely mít svůj důvod. V postmoderním světě nic takového neplatí. Události se mohou odehrávat bezdůvodně, nahodile a bez zpětné vazby. Myslím, že bychom se měli bát.

  OdpovědětSmazat
 14. Pohrdám všemi zelenými mozky! Jsou to jen stroje k zabíjení! Absolutně neužiteční magoři!

  OdpovědětSmazat
 15. Ano Sověti tam šli šířit ideologii ale ne drancovat nerostné bohatství. Pokud víte kdo to byl Ben Láden a z jaké rodiny pocházel tak Vám je jasné že byl podporován nejen SS ale i všemi arabskými státy. Špičkovou techniku dostal z SS. Teď ovšem v Avganistanu jde o rozvrtávání celého regionu. Jinak jsou to prostě smrtelné pracovní úrazy a je potřeba jako obvykle stanovit kdo je za to zodpovědný a potrestat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechte toho... Ani Sověti nebyli tak blbí, aby si mysleli, že u negramotných pasáků koz organizovaných na kmenovém základě uspějí s nějakou ideologií.

   Smazat
  2. 10.34 Hmm, nějací nohsledi Krista, tzv. apoštolové a později OBCHODNÍK MOHAMED IBN ABDULLÁH, dejž mu Alláh mír, u pasáků, koňáků. válečníků i pracujících s nějakými ideologiemi uspěli... ať již na kmenovém, nebo na církevním či národním základě. Sověti nabídli pomoc při práci, průmysl, ŠKOLSTVÍ PRO VŠECHNY VČETNĚ DÍVEK (školy pro dívky Talibanci vyhazovali do povětří a dívkám dopřávají pouze základní výuku Islámu)... Návrat od trvalé do čádoru... díky USA a majitelům FEDu.

   Smazat
  3. 11:10 Hmm, já bych spíše hledal odpověď v obchodní dohodě USA - Čína, uzavřené ve stejném roce, jako byl vstup Rusů do Afghánistánu. Když ale chcete, klidně přemýšlejte nad apoštoly....

   Smazat
 16. Proč jsou naši vojáci v misích, se uvádí jen mlhavě (vojenské tajemství?), často se uvádí, že jsme tím povinováni naší mateřské NATO. Jako positivum účasti našich vojáků v misích, se uvádí „získání bojových zkušeností“.
  Těžko to zpochybňovat, ale ti tři zabití by měli vést k nějaké reflexi. Buďto jejich bojové schopnosti nebyly dostatečné, nebo schopnosti velení, pod které byli zařazeni, nebyly velké. Vždyť sebevražední atentátníci, nejsou v Afghanistátu něco nečekaného.
  Ale také je možné, že byli posláni na jatka, aby parlamenty zemí NATO zvýšily výdaje na zbrojení. Jsou to jenom spekulace, které by mělo vyvrátit, nebo potvrdit řádné vyšetření té akce. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jenom drobný incident se zanedbatelnými ztrátami. NA AFGHÁNSKÉ FRONTĚ KLID.

   Smazat
  2. Jo, klasika. P.K.

   Smazat
 17. Souhlasím s vyjádřením Tomia Okamury, že čeští vojáci v Afganistánu nemají co dělat.

  OdpovědětSmazat
 18. No, na Balkáně se zvolna, dle očekávání, nenápadně připravuje realizace dávné idee na vytvoření Velké Albánie. Představitelé Kosova a Albánie se již dohodli na volném pohybu osob a zboží mezi Albánií a Kosovem, hranice mezi nimi tedy prakticky mizí. Teď zřejmě přijde na řadu otázka Albánců v Makedonii (nyní Republika Severní Makedonie). Tam bude NATO zřejmě rovněž potřebné, protože Makedoncům se to líbit nebude. Otázka je, na kterou stranu se NATO postaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NATO se postaví na stranu muslimů a bude pokračovat ve vraždění křesťanů, tak jak to provedli a tolerovali v Sýrii a v Jugoslávském konfliktu.

   Smazat
  2. Vy dva poslední komentáře, tak tohle vymyslet, to dá velkou fušku co. Jen totální blb v 11:38 muže toto napsat . Dej nějakej pravdivej odkaz, jinak jseš za vola

   Smazat
  3. 17:05
   Ono se o Velký Albánii NEMLUVÍ OD HUMANITÁRNÍHO BOMBARDOVÁNÍ uASSackejma okupantama?????!!!!!!
   Seš vrátil z Mléčných dráhy,že se tak ynteligentně ptáš!☺

   Smazat
 19. V současné době se na ČT24 rozbíhá "21.srpen 1968". Nejsou na tom čeští vojáci v Afganistánu stejně? Jsou to ochránci či okupanti a ještě v cizích službách. Dle mého jsou to okupanti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 68 je zneužíván na rozdmýchávání nenávisti proti Rusku. Invazi podporovali a vynutili si státy, jako NDR a Polsko. Brežněv ji nechtěl a proto se snažil přemluvit Dubčeka, aby nevedl reformy tak rychle a aby nedráždil NDR a Polsko, aby to nemuselo dopadnout špatně. Dubček si myslel, že je neomylný a nesmyslně tlačil na pilu. Kdyby to udělal, jako Maďaři, žádná okupace by nebyla. Rusové se za ní omluvili a otevřeně říkají, že to byla chyba. Otázka je za jakou válečnou intervenci nebo válku se omluvili Američani? Za žádnou a také se za žádnou omlouvat nebudou. Miliony mrtvol jsou za Americké agrese po celém světě, ale naše televize bude pořád žvanit o 68 roku.

   Smazat
  2. 13.11 Co to meleš .KDYBY TO UDĚLAL JAK MAĎAŘI,ŽADNÁ OKUPACE BY NEBYLA-v Maďarsku padlo více jak 10 000lidí díky rusku ,další tisíse rus odvezl nasibiř. A proč se má AMÍK omlouvat .Nabejt USA, tak rus má pulku světa.BLBE.

   Smazat
  3. 11:48 Tak ty jseš hodně ,ale hodně velkej VUL. Tak tohle srovnávat??? pouze magor z ruska

   Smazat
  4. 13:55 14:07
   VY DVA PŮLZÁVITOVÝ HAVLOMAMRDI,CO TADY BLEJETE ZA HOVNA VY KOLABORANTI????!!!!!!!!
   CELOSVĚTOVÝM OKUPOVANTEM JSOU OD KONCE II.SVĚTOVÝ VÁLKY JEN A JEN UASSACKÝ SVINĚ,UŽ SI TO NAPIŠTE PRSTEM OD HAVLOHOVEN NA ČELO!!!!!!!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  5. 13:55, v Maďarsku padlo roku 1956 1057400 lidí, na Sibiř jich bylo deportováno 4491200 lidí a do vězení se dostalo 2355900 lidí. Ten zbytek cca 2653400 lidí byl mučen a přinucen dřít na komunisty.

   Smazat
  6. 17:11
   A KOLIK LIDI DOPLÁCÍ OD KONCE II.SVĚTOVÝ VÁLKY NA TY UASSACKÝ OUPANTY ŽIVOTAMA,PENĚZMA A NEROSTNÝM BOHATSTVÍM TI V HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKÝ ŽUMPĚ NENADIKTOCALI TY HAVLOTROSKO TUPÁ????!!!!!!
   NEJDŘÍV MUSÍŠ MÍT NA OBHAJOBU TĚCH uASS SRÁČŮ MOZEK,ABYS MOHL LHÁT,CHUDÁKU!!!!!☺

   Smazat
  7. 17:39 To u tebe nebylo vůbec možný nějakou stopu po mozku detekovat, páč expertům se spektrometrem trvalo pouhých pět sekund zjistit že jsi pouze smrdutý pšouk z teplé lejnolíhně téhle pedofilní žůžovky, lejnere putler-rýči:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg


   Smazat
 20. Žoldák bude vždy žoldákem, Okupant okupantem, Hitler Hitlerem. Člověk se nemění. Pouze se vybarví. Paradoxní je, že ve válkách jsou opěvováni a vyznamenáváni hrdinové na obou stranách.

  OdpovědětSmazat
 21. Příspěvky a názory čtenářů
  vnímám ve dvou rovinách:
  Jedni naprosto odsuzují okupanty z NATO a zabité vojáky určitě nepovažují za jakési hrdiny, které je nutno oplakávat, protože tam šli jen a jen za peníze.
  To jsou většinou ti čtenáři,(i já),
  kteří už něco pamatují a mají za sebou i tehdejší povinnou vojenskou službu.

  A pak je tady méně početnější skupina čtenářů, kteří toho moc nepamatují, na vojně nebyli, ale pod vlivem válečné propagandy NATO a USA považují zabité vojáky za hrdiny, hodné obdivu a úcty.
  Že se k nim se přidává z pozice vrchního velitele i prezident chápu.
  Za čas všechno to pokrytecké vlastenectví utichne a "hrdinové" budou zapomenuti, neboť čas smete vše.

  OdpovědětSmazat
 22. Nemohu nevzpomenout obhajoby našeho drahého prezidenta této naší misi v Afghanistanu, kdy nazval odpůrce naší mise špínou národa. V jednom mu dává historie za pravdu. I kdysi dávno se bojovalo u Madridu za Prahu. A jak to dopadlo???

  OdpovědětSmazat
 23. Afgánský Talibán působí jenom ve své zemi a není agresivní směrem ven.Takže mluvit o mezinárodním terorismu není na místě.Všechna zahraniční vojska by měla z Afganistánu odejít at si tam žijí jak chtějí a jak jsou zvyklí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Talibânští mudžahedini bojovali Svatou válku i v Bosně. Uřezávali hlavy Srbům i Chorvatům.

   Smazat
  2. Kdokoliv kdo řezal hlavy jugošům b měl bejt vyznamenanej.

   Smazat
  3. 14:54
   STAC SE ZA MNOU NA PITEVNĚ HAVLOZMRDE,UDĚLÁM TO STEJNÝ PRO OBVESELENÍ DISKUTUJÍCÍCH!!!!!

   Smazat
 24. Pro mě je pořád lepší, když naši vojácí operují v Afghánistánu, než kdyby Tálibán operoval u Česku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...co by tady v Česku asi tak operoval, leda tak tvou blbou hlavu, trubko.

   Smazat
  2. Afganistán jako stát nikdy nenapadl ani neokupoval Česko. Druhá věc, že my si sem teroristy do Evropy dovážíme sami, ale to neznamená, že je sem budeme vozit, oni tady budou páchat terorismus a my budeme okupovat Afganistán. Stažení celého Českého kontigentu a odvoz všech Afgánců z Evropy zpět do Afganistánu a je po válce. Zatím se děje pravý opak. My tam v zájmu USA šaškujeme a otevřenými hranicemi Evropy sem proudí tisíce a tisíce muslimů, jejichž víra jim nařizuje vraždit nemuslimy, tedy nás.

   Smazat
  3. Pokud by Taliban operoval v Čechách, tak by tady nejspíš uzavíral obchodní smlouvy na strojírenská a těžební zařízení, úpravny vody atd. To my umíme ( snad ještě ) a už jsme jim to v minulosti dodávali. Taliban řídí Afganistan a chce v míru rozvíjet průmysl. Jsou to menší fanatici než Saudové. To jen USA nechtějí přijít o obrovské množství surovin a odrazový můstek na Kavkaz.

   Smazat
  4. V tom se s vámi naprosto ztotožňuji. Jen je otázka, jestli by Talibán v Česku vůbec operovat chtěl?

   Smazat
  5. Mně je jedno kde vojáci bojujou a kolik jich umře jen když to dělají pro ochranu Západních hodnot a svetovýho míru.

   Smazat
 25. Všimněte si, že pohlaváři tím více vykřikují o hrdinství, čím zbytečnější je smrt padlých. Asi aby přeřvali sílící pochybnosti veřejnosti. Dajli mu medajli, šup s ním pod zem a rychle zapomenout. Následně navýšit odvody do NATO, protože "USA za nás za své přeci bojovat nebudou", no ne? No a samozřejmě posílit mise v kdejaké Tramtárii, kam nás nikdo nezval a jsme vnímáni jako okupanti a oslavovat každé bombardování cizí země "spojenci", aby bylo patrné, že mopslík je dál poslušně na vodítku. Tfuj, odplivnout si je málo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty bys chtěl, aby umírali furt Američani ty imbecile? Žrát by se ti chtělo, ale neumíš ani vyrobit chleba, čekáš na Američany a na Západ a ještě remcáš. God Save America!

   Smazat
  2. 14:50
   FUCK OFF USSA,FOREVER!!!!!!!!☺☺☺

   Smazat
  3. 15:11 ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína A52 - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P. S.: Radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Smazat
 26. Hele, vy natvrdlí máci! Číňany do Perskýho zálivu fakt nikdo nepustí. Není to v zájmu Evropy, USA ani Rusáků. Vojáci budou v Afghánu, dokud to bude hrozit, nebo dokud se nevymyslí jiný řešení.

  OdpovědětSmazat
 27. Je obrovskou chybou ta dnešní demokracie. Tenhle člověk, je toho příkladem . Neumím si představit rok 1975 a tohoto vojáka, jak by vystoupil z VAR.SMLOUVY a následně ji kritizoval-rána se nedožije.Západní demokracie by se neměla vztahovat na tyto zrádce a rovno ke zdi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumím tvé složité řeči, milý 14:04. Chceš snad říci, že Augusto Pinochet byl nějakým řešením?

   Bože, podepiš se, abychom věděli, koho se štítit.

   Smazat
 28. Též hodím do zdejší bečky, svůj názor. Kluků je mi moc líto, kdyby to věděli, tak by tam...Na nich a jejich rodinách si neulevujte. Viníci válek jsou o hodně pater výš a vůbec nezáleží na kterém izmu. Nedávno,zpěvák (Rus) Visockij zpíval písničku o černých tulipánech, které se vracejí v rakvích z Afghánistánu. Kolik mladých životů už stál a budou stát tahy velmocí na šachovnici světa. Stačilo by málo, nehrát si na spasitele demokracie a když v tu naši v Afghánistánu nechtějí,tak jim ji nenutit. Ušetřené miliardy, by se daly použít na nákup kokainu, o který by byli připraveni překupníci a naopak by byl pod kontrolou a dal by se využít ve farmacii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby ten váš Rus nezničil Afghánistán, nemusela by tam být armáda NATO a nemusely by se dovážet rakve. Za smrt našich kluků může RUSÁK!

   Smazat
  2. 15:13
   KDYBYS MĚL V PALICI MOZEK A NE TŘI V ŽÍLE TY POSRANINO VZEŠLÁ Z TVAROHU FUJARY POSPÍŠILA,TAK BYS ŠEL PŘÍKLADEM A UŽ JSI BYL DÁVNO PŘIHLÁŠENEJ V HAVLOBANDEROVSKÝ BRIGÁDĚ....TAM UŽ UVIDÍŠ,JAK SE MÍSTNÍ CHOVAJÍ K OKUPANTŮM!!!!!!

   Smazat
 29. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:29
   RUS BYL DO AFGHÁNISTÁNU POZVÁN TY TUPÁ HROMADO HAVLOSRAČEK....UASSACI JSOU OKUPANTI No.1. A NIKDO JEOD KONCE II.SVĚTOVÝ VÁLKY DOBROVOLNĚ NEZVAL!!!!!!!!!!
   UŽ SI TO TY FETKO VOŽRALÁ ZAPAMATUJ!!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Zase mažete příspěvky bando rusácká. Poděkujme za smrt našich vojáku slavné rusácké okupanské armádě Ti to svoji okupací v r. 1979 vše odstartovali.Proto vznikl Taliban, který vyzbrojilI USA PROTI ŠPINAVEJM RUSUSUM.

   Smazat
  4. 12:06, jo to je zdejší hnusná cenzorska praxe, ale brzo jim zatneme tipec. Už je na ně políčeno. Jen co bude válka, vyspořádáme se s nima.

   Smazat
  5. 14:46
   VY HAVLOSVINÊ MÁTE POVINNĚ PO HADRÁKU PŘEDNOST U VŠECH KANDELÁBRŮ A STEJNĚ TAK NA STŘELNICI V KOBYLISÍCH.....A TO BUDE UŽ BRZO,TEŠTE SE!!!!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  6. 15:09 Já to říkám pořád dokola, tenhle kreten co neustále čmárá dokola HAVLO, USSA,PORNOJANDA je podporován samotnou redakcí NOVÉ REPUBLIKY

   Smazat
  7. 14:48
   TY JSI PODPOROVÁN KÝM????!!!!!!GERONTEM SŌRŌSEM NEBO JEN NAŠÍ HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKOU ŽUMPOIDNÍ KLIKOU???!!!
   JÁ NIKÝM!!!!!

   Smazat
 30. https://www.youtube.com/watch?v=J49bDq2cyls

  OdpovědětSmazat
 31. Hodne lidem unika ze to spatne USA je okupovana parazitni financni sionistickou mafkou jako IPAC a Izrael. Proto ze Levant a okoli je uzasne bohate na ropu a jine zdroje a hlavne ze si tam vyprdli Izrael tak ta fraska "War on terror" tam bude jeste dlouho a par vojaku a lidi to nepreziji. Kontrolovat a vlastnit zdroje aby 1% psychpatu melo jeste vic na kontrolu politiku a nas otroku. Jinak vojak nebo policajt si ty profese vybrali a mohli jit na kuchare nebo instalatera atd. Kdyby aspon hlidali nase hranice pred kobylkama tak by to bylo prospesnejsi.

  OdpovědětSmazat
 32. Ti tři mrtví jsou nazýváni hrdiny. V čem ale tkví jejich hrdinství? To už se může stát hrdinou každý koho srazí auto na chodníku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dnes strážia opiové polia a zajtra ich naženú proti rusku na istú smrt

   Smazat
  2. Heroin je vy debilove nutný pro vnitřní rozvrat našeho úhlavního a největšího nepřítele, těch hnusnych nakažených Rusáků. Dokud bude na světě jediný, co nebude v okovech, nesmíme ustat v boji.

   Smazat
  3. 14:44
   JDI DO PRDELE TY PORNOJANDOVO TVAROHÁČKU Z JEHO HAVLOTRENEK!!!!!!!

   Smazat
 33. Marek Obrtel Je skvělý chlap nebojí se napsat pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zrádné prase, které špiní NATO - organizaci našich spojenců, špiní armádu a snaží se vnést pochybnosti o smyslu misí.

   Smazat
  2. NATO se špiní samo: agrese proti Jugoslávii (využití mudžahedýnů v Bosně, nácků v Chorvatsku a narkomafiánů na Kosovu a nakonec 74 denní letecká agrese po lživé provokaci v Račaku), vylhaná záminka války v Iráku (podvodník gen. Powel se předváděl se zkumavkou v OSN, přitom vědomě lhal) ... atd. atd.
   mám pokračovat dál, blbečku 14:42?!

   Obrtel je jeden z mála čestných chlapů, kteří nosili uniformu AČR. Ostatní jsou nájemní žoldáci ve služnách nejhorší světové pakáže.

   Leo

   Smazat
 34. 14:42
  MAZEJ SE K TĚM UASSACKEJ OKUPANTŮM PŘIHLÁSIT DO PRVNÍ LINIE TY HAVLOZKURVENČE ZBYTEČNEJ!!!!!!
  A DOUFÁM,ŽE SE VRÁTÍŠ S VOLANTEM V PALICI JAKO TEN JEDEN VÝŠE VYFOCENEJ,DOSTANEŠ HAVLOŘÁD ZDECHLÝHO DEMENTA!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RuSSáckej poudáš? Oni si rádi hrajou na to že se bráněj, že jsou skoro jako esesáci! (Schutzstaffel = Ochranný oddíl) - proto si dali do názvu taky dvě "S" - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Jenže my co známe jejich agresivitu jim zásadně říkáme RuSÁci! Tedy od zkratky útočných oddílu pouličních rváčů SA (Sturmabteilung= útočné oddíly).

   Smazat
 35. pořád je tu otázka kudy a jak se z té tramtárie dostat.Mám na mysl ten kontingent zbraní a techniky.Vojá může jít pěšky.To je otázka.Ale trollů je tu hodně , bravo a zřejmě dobře placení idioti.

  OdpovědětSmazat
 36. To nejsou "čeští vojáci", to jsou jenkýští žoldáci, spolupachatelé teroru USA.

  OdpovědětSmazat
 37. Diskuze vskutku na "úrovni". PROTIRUŠTÍ a protiameričtí retardi se tu fakt našly. Můžou si podat ruce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si děláš kozy? Chceš mě (ten blonďák) zde - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   srovnávat s tímhle (mongolid na 8 minutě) tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.