Reklama

pátek 10. srpna 2018

Mlčení ČSSD: Špatný začátek volební kampaně

Radim Valenčík
10. 8. 2018       RadimValenčíkPíše
Dostal jsem další zajímavé ohlasy na svoji snahu dozvědět se odpověď na můj dotaz směřující na lídra pražské kandidátky ČSSD do říjnových voleb Jakuba Landovského. Dostal jsem od něj totiž mailem (1. 8. 2018) dopis, kde mě informoval o svém volebním programu. Optal jsem se ho proto na následující:


"Mě by zajímalo, Jakube, jak se díváš na situaci uvnitř ČSSD, co považuješ za problém a jak jej navrhuješ řešit. I to spadá do kompetence lídra pražské kandidátky."

Protože se s ignorováním svého slušného a důležitého dotazu nehodlám smířit, informoval jsem o tom rovněž některé své přátele. Prostřednictvím mailu mi přišly další tři odpovědi:
 

Jarda
Přečetl jsem si Tvůj názor na volebního lídra ČSSD v Praze a potom i pozorně jeho dopis, který jsi správně připojil. Nemohl jsem věřit vlastním očím, že takový člověk může být pražským lídrem. Ale neznám ho a třeba umně svoje myšlenky skrývá...? Nicméně, pokud jsou hlavní priority pražské ČSSD doprava a bydlení, pak v této úrovni obecného popisu se chyba neudělá, ale pokud si soudný člověk dočte jeho dopis, pak mně jímá hrůza z toho, co to je za mudrlanta a jak by se asi choval v případě drtivého vítězství na magistrátu. Jeho matematika jednoduchého řešení výpadku jízdného po zavedení jízdného zdarma pro studenty je možná matematicky správným vynásobením pouhých dvou činitelů, nicméně dopad už je nespočitatelný. Kde v tak krátké době se postaví byty pro nových 100 tis pražanů, včetně nutné infrastruktury /to by noví pražané nesměli mít osobní auta, povinně by museli jezdit jen MHD - vždyť pro dnešních více jak 1 mil aut v Praze není doprava vůbec dimenzována - a co děti nových pražanů, kam budou chodit do školek a škol, kde kapacity zdravotní a sociální atd atd/ . Na druhou stranu je námět na řešení v podstatě hyenismem, protože těch 100 tis lidí, kteří vyřeší vcelku marginální problém jízdného zdarma pro omezenou cílovou skupinu, bude muset odejít z jejich dnešních měst a obcí a těm se zkrátí rozpočty atd atd.
To je tedy mudrlant a už dnes jasně vím, že takového lídra, potažmo stranu volit nebudu.
Nepředpokládám totiž, že to byl jen jeho výlev zaviněný horkem a přehřátím mozku.
Zdravím a přeji hezký opravdu letní den.
Karel M.
Rád bych touto cestou především poděkoval docentu Valenčíkovi za zajímavý příspěvek. Normálně dění v sociální demokracii nesleduji a o jejich kandidátech do blížících se komunálních voleb nic nevím. Nyní tedy znám alespoň jednoho – a hned kandidáta na primátora. I když volební program pražské sociální demokracie vypadá na prví pohled poněkud jednoduše, až amatérsky, ve skutečnosti je naprosto bezchybný a budoucí primátor velmi dobře předjímá vývoj a potřeby Prahy. Dopravu zdarma je potřeba zajistit zejména pro nově příchozí migranty, kteří neumí ani slovo česky a kupovat si někde jízdenky by jim jistě dělalo velký problém. Exekuční řízení v jejich případě je rovněž naprosto zbytečné, protože kde nic není, ani exekutor nic nezabaví. Stejně prozíravý je pan Landovský i v oblasti sociálního bydlení – někde bude muset magistrát ty nově příchozí ubytovat. Přebytek v rozpočtu ale navrhuji zvýšit ještě o 20 miliard tím, že o tuto částku snížíme výdaje na nemocnice, školy, d omovy důchodců, bezpečnost, odvoz odpadků apod. Tím se vytvoří přebytek na výstavbu sociálních bytů ne 7 miliard, ale 27 miliard a bude možné postavit ne 5.000 bytů, ale rovnou 20.000 bytů. Není totiž vůbec jisté, že těch 5.000 bytů bude stačit, až nám Evropská unie nakáže přijmout migranty, se kterými si neví rady. Pouze si nejsem jistý, zda té pohádce o chudých mladých, kteří by tak rádi měli hromadu dětí, jakmile budou mít kde bydlet, někdo reálně uvažující vůbec uvěří.
Karel B.
Říkáš, že ti nikdo neodpověděl na tvou otázku. Ve stručnosti ,"Co se sociální demokracii?". Na to ti odpovídám. Musí se vrátit k sociálnímu a k demokracii. Bez jasné sociálně demokratické vize to však nejde. Neoliberalismem, globalismem a multikulturní společností to daleko nedotáhnou. Každá politická strana existuje, protože je potřebná. Společnost ji potřebuje. Potřebuje ji pro její vizi, která zaujme alespoň dvě generace. Můžeš mi říci, čím chtějí lídři ČSSD zaujmout? Vezmi jednoho po druhém. A sám sobě odpověz. Copak to jsou reprezentanti pracujících lidí? A to ti říkám s plným vědomím, že nerad používám "pracující", protože tím budím dojem, že souhlasím s jednou nejzákladnější tézí K.Marxe, že práce je zboží, tudíž, že každá prospěšná lidská činnost je ve svém základu zbožím, které se dá prodat či koupit.
V rámci politické filosofie by se dalo psát nekonečně dlouho, ale vrátím se k podstatě problému. V desetimilionovém národě je pět milionů a dvěstě tisíc exekucí. Může to někdo z normálních lidí považovat za dobré nebo prospěšné. Myslíš si, že by takováto situace - vize zaujala dvě generace? Ano, zaujala, ale v opačném gardu. Nastává napětí ve společnosti, které dříve nebo později se projeví. Bez ohledu na to, jestli prodejná media z těchto lidí dělá gaunery nebo nedělá. Prostě jednou lidé řeknou dost. Co v tomto problému dělá sociální demokracie? Nic! Ba naopak. Myslím si, že nejsem populista a z těchto důvodů se nerad vyjadřuji k aktuálním kauzám. Ale vezmi si kauzu "H-systém". Jedná se jasně o systémové selhání společnosti. O zlodějnu za bílého dne. Myslíš si, že některý funkcionář sociální demokracie přizná vinu nebo dokonce odpovědnost? Ani náhodou. Zamete se pod koberec a v tichosti ji zaplatí stát. A někteří budou mít tu drzost říkat, že zachránili ubohé stavebníky. Takhle to chodí v ČSSD třicet let. Co bys chtěl v takovéto partě obrozovat. Hlavně s kým. Jsi chytrý chlap, vysokoškolský profesor, který dokázal ve svém myšlenkovém zrání
neuvěřitelné. Tak věnuj svůj intelektuální potenciál společnosti. Shromáždi kolem sebe podobné lidi a dejte dohromady smysluplnou vizi. Bez nároku na kariéru, peníze nebo něco podobného. Dojdete svého uznání! O to se nebojím. Uznání v myslích lidí, kteří si budou říkat. Oni to dokázali. Přišel čas!
K tomu ode mne:
Ohlasy víc než zajímavé. Pokud jde o smysluplnou vizi, tak právě o to se snažím. Chce to hodně trpělivosti, protože lidí stále hledají jednodušší řešení, než jsou ta, která, jak se říká "zaberou".
Na závěr:
Uvítal bych doporučení, jak "vymámit z jalové krávy tele", tj. Z ČSSD, konkrétně pak od Jakuba Landovského odpověď na svoji otázku, kterou považuji za zásadní.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5999-mlceni-cssd-spatny-zacatek-volebni-kampane.html

42 komentářů :

 1. ČSSD stejně tak jako každá politická strana
  jenž je financovaná sponzorskými dary
  podniků a podnikatelů
  je zločinecká organizace*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodám, že strany jsou štědře financovány i státem, který přes strany a církve a neziskovky(což jsou rovněž politické subjekty) potřebuje společnost rozdělenou, aby mohla být snadno ovládána. Je přitom zcela jedno, kdo se skrývá za pojmy vláda nebo stát. Ti, kteří se "volbami" dostanou k moci, velmi brzy pochopí tento princip a pro svůj vlastní prospěch tohoto vlivu využijí proti těm, ktrrým by vlastně měli sloužit. VAL

   Smazat
  2. soc. dem by mněla nejdříve zaplatit své dluhy a potom se může holedbat tím co zařídí. Zatím jsou to jenom předvolební kecy.
   Pardon to jsou kecy od r. 1989
   Václav

   Smazat
  3. NA TO JE JEN JEDNA ODPOVĚĎ PANE DOCENTE POCHOPTE,

   že nelze dál rajtovat na mrtvém oslu.Zvláště,když má na boku reklamu

   VPŘED ZA NEOMARXISMUS A VOLIČŮM NECHCE VYSVĚTLIT CO TO JE A ONI SI TO MUSI NAJIT V INTERNETU.

   Dejte jim typ,aby převzali i s chlupama vznikajici PROGRAM VOLIČŮ, nebo to nemusi ti přecedové přežit ani do švestek.

   Smazat
  4. Vy tam z OSV nedávejte těm korytářům typy jak se zachranit.
   Předsedům a jejich vlezdoprdelistickému materiálu kdosi už dávno vyoperoval mozek a proto na to nikdy nemohou přijit.
   Jsou zneuživáni zneuživá k naprostému rozvalu té ubohé ČSSD a daji do držky každému kdo je bude volit
   Oni budou dále dělat na tom svém špindirovském písečku bábovičky a doufejme,že maji dobrého zubaře,aby mohli být dále, tak jako dnes, zakousnuti do žlabů.
   Členové té strany si budou asi muset na ty dupaky vzit vidle jinak se jich a jejich neoliberalismu zbavit nikdy nezbavi!

   Smazat
  5. Našel jsem na
   www.osel.cz/10044
   úvahu o úloze strhujících řečníků při konstituování silných politických stran typu NSDAP.Autoři docházejí k názoru, že

   ...nacisty protlačila k moci masová nezaměstnanost,nedostatek podpory pro demokracii,odcizení mezi stranami a voliči a zjevně slabé instituce státu.(konec citátu). Kdyby vám to taky něco připomínalo, adresa je výše.

   Smazat
  6. Goebbels nemohl "Isidoru" Weissovi přijít na jméno, nejraději by mu byl dal Kopfmassage.
   Jako prezident berlínské policie šel tvrdě jak po thälmannovských rváčích, tak po úderkách SA.
   Byl žid.

   Mnoho jeho árijských podřízených po hyperinflaci věřilo docela jiným věcem než na spravedlnost..

   Nakonec byl rád, když mu nějaká sekretářka přišla po požáru Reichstagu říct, aby si koukal vzít civilní kabát a vypadl zadem, že pro něj pruská policie (té už tehdy velel Göring) jde.
   Slabé instituce se odvíjejí od role státu v ožebračování občanů.

   Někdy už to nejde dál.
   Komunistická úderka ostatně zastřelila jednoho zvlášť agilního Weissova podřízeného, pachatel uprchl do Moskvy.
   Soudili ho někde na konci devadesátých let (žádné promlčení, na právní smyčky jsou Němci mistři), nácky, kteří své oběti zahrabávali v píscích kolem Berlína nikdy.

   Až teď nějakého stoletého skladníka z Aušvicu, aby se vidělo.
   Dával děravý ponožky.
   Že by potrestali nějakého viníka už nehrozí.
   Ta Nová Evropa v nich furt žije.

   Smazat
  7. Politické stany by měly existovat pouze po pracovní době a za svoje.

   Smazat
  8. Pane docente, marníte čas a energii. ČSSD se zachránit nedá (a ani Foldyna nebo Tejc na tom nic nezmění, o Zimolovi nemluvě...).

   Smazat
  9. Byl jsem u socnů asi 2 roky,neboť známý politik mě sdělil že jestliže chci vidět jaké mafie jsou v politice,ať si vyberu kteroukoliv stranu.Zkusil jsem socany a zíral jsem co tam je za politiku jednoho vůdce a jiný názor je smrtelný pro každého kdo jej přednese!!!Je velká škoda,že tam byli i normální lidé,ale museli vít s vlky!!!

   Smazat
 2. nečetl jsem ty srdceryvné příspěvky do konce ale, když po celé republice prodávají mafie a nejen z ČSSD, sociální byty, aby se dostali levně k majetku nebo výpalnému od uživatelů těchto bytů, tak jim asi nikdo soudný na výstavbu nedá ani vindru.
  A co dělá strana oživlých mrtvol? Její předseda včera přivezl dva agenty amerických tajných služeb ze Sýrie a s velkou pompou to vydával za charitativní zázrak, Další se dočtete už z titulků na hlavních i propagandistických serverech této straničky. Jestli, že ji zdobí kriminální živly, jako je Březina, Dolínek nebo Valachová-hlásná trouce všech blbostí, tak je může volit leda Janda nebo Horáček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si prohlédnu seznamy sociálnědemokratických senátorů, a také poslanců,

   napadá mě pouze jedno:
   Který volič je tak blbý, že bude tu chátru a nové kandidáty za ČSSD zase volit. V realitě jsou ovšem voliči blbí, neboť rychle zapomínají.
   A s tím noví kandidáti počítají, ani jeden z nich vám neodpoví na dotaz,např.
   KDY zaplatí konečně ČSSD svůj dluh dědicům Altnera ?
   Občané jsou v exekucích za pár stokorun, ale razantní zákrok proti této pokrytecké sebrance by asi byl v rozporu s dobrými mravy, že ano !

   Smazat
  2. Mezi demokracií a sociální demokracií je stejný rozdíl jako mezi pietním aktem a pohlavním aktem.

   Smazat
  3. Místo volebních letáků, balonků a billboardů by si měla ČSSD opatřit spíš hlubokou jámu a chlorové vápno.

   Smazat
 3. Nikdo neudělal pro ČR víc, než ČSSD a pan Bakala svojí nenažraností. Když hlupákovi seberete byt a zvýšíte nájemné, to je nejlepší argument. Potom i volič s IQ automatické pračky pochopí, že ČSSD není vhodná volba. Pane Bakalo děkujeme.

  OdpovědětSmazat
 4. Estebak Valencik je opravdova moralni autorita. Svine jeho razeni uz davno mela makat v kamenolomu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:17

   Nejlépe v kamenolomu, kde vládne pravda a láska?

   Smazat
  2. V kamenolomu v 50.letech, kde vladnout jemu podobne estebacke swine.

   Smazat
  3. A kde potom by měly makat ty svině z parlamentu a ze senátu ???

   Smazat
  4. Na tebe taky brzo dojde, ty ruda .undo!

   Smazat
  5. 6:17 Samozřejmě celý „demokratický blok"a jejich poskoci.

   Smazat
  6. Fašisté se perou mezi sebou ? už se hlaste vlak jede na Sibiř !!!

   Smazat
 5. Radim Valenčík provozuje cosi jako paliativní politologii. "Vědecká" disciplina, která vychází vstříc duchu doby.

  OdpovědětSmazat
 6. Pane docente Valenčíku, nechte ČSSD v klidu a pokoji zemřít. Napáchané zlo ještě není zapomenuto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Valencik je RSDr. rozkazem strany doktor a predevsim estebak a praskac.

   Smazat
  2. 8:59, pana docenta nechte na pokoji. Určitě byl ve straně, a pokud vím, StB měla zakázáno využívat ve svých aktivitách členy strany. Soustředili se na osoby stranicky postižené a nestraníky. Zřejmě budete 8:59 bývalý spolupracovník StB, a proto podezřelý ze špinavostí.

   Smazat
  3. 10:19

   Pan docent byl členem Lidových milicí (pravděpodobně ne jakožto docent). Je na tom snad něco špatného?

   O Vaší tezi o zákazu "využívat" členy strany mám jisté pochybnosti. To by se pak pomalu nesměli zeptat Andreje Babiše, jak se mu práce doaří.

   Smazat
  4. Teda žasnu. Valenčík práskač a estébák (spolupracovník V. Havla). Pod článkem je podepsaný I. David exministr právě té strany za kterou kopal a do které teď kope a všichni se maji úsměv na tváři. Budu zvracet

   Smazat
  5. Panu docentovi Valenčíkovi lze vytknout jedinou fatální chybu v jeho životě, že jako příslušník Lidových milicí nedokázal uchránit majetek lidu a nechal vše rozkrást.

   Smazat
 7. Jarda nepochopil jak to Landovský myslí.

  Landovský píše (citace):
  "Řada z Vás zná určitě lidi, kteří v Praze žijí, využívají jejich služeb (například veřejného osvětlení, které je také zdarma...) a přitom platí daně v Brně či Ústí. Za každého Pražáka dostává město na daních 36 tisíc korun. Když se díky jízdnému zdarma "nově" přihlásí 100 tisíc lidí, Praha má výpadek zaplacený...."

  Jasně se má jednat o lidi, kteří už v Praze žijí, jenom nejsou přihlášeni k trvalému pobytu. Jestli je ten odhad správný nedokážu posoudit. Landovský zřejmě vychází ze srovnání s Talinem, kde se údajně přihlásilo k trvalému pobytu 40 000 takových lidí.

  OdpovědětSmazat
 8. pan doktor měl na psychině zůstat. jako pacient v klecovém lůžku.

  OdpovědětSmazat
 9. Valencik je estebacky praskac a jen totalni blazen se i po revoluci chlubil titulem RSDr. (rozkazem strany doktor), jako tento estebacky spinavec.

  OdpovědětSmazat
 10. Valenčík je OPRAVDOVÁ MORÁLNÍ VELIČINA a je jasný proč má svůj prostor zde na NR a podobných webových stránkách kde převládá kremelská klika a rudá pakáž zdejší soldatesky

  OdpovědětSmazat
 11. Pana David, který článek zveřejnil, i zde má k dispozici studijní materiál v podobě trollů, kteří se nestydí urážet pana Valenčíka, který ve svém životě něco dokázal. Asi to nebude jenom sžírající závist těch trollů, ale nějaká, dost nepříznivá diagnóza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:48

   Můžete říci, co pan Valenčík v životě vlastně dokázal?
   Snad to, že byl učitelem marxismu-leninismu na dnes už jím není?
   Nebo snad dokázal ještě něco jiného, mimořádného?

   Smazat
  2. 21:00 Snad abyste začal sám tím, co jste dokázal vy tak, aby to bylo ověřitelné. Váš přínos jistě bude převyšovat jakékoliv zásluhy pana Valenčíka. Potom může být vaše kritika, nebo spíše snaha o ponižování jiných důvodná. Vašnosto, račte se do toho pustit. Práci zdar, a nezdaru zmar.

   Smazat
  3. 21:18

   Pozor! - já se jen dovolil optat - protože toho o panu Valenčíkovi moc nevím - co řečník myslí tím, že pan Valenčík "něco dokázal".
   Skutečnost, že dříve něco učil a dnes učí něco
   jiného, jsem nemyslel jako posměch či "kritiku".
   Ptám se proto, že mi jeho texty připadají upovídané a plytké.
   Možná, že právě dotázaný ale ví něco víc?

   Nebo snad vážně myslíte, že tu každý musí nejdřív uvést výčet svých životních a pracovních úspěchů, aby měl vůbec právo se na něco takového zeptat? To snad ne?

   Smazat
  4. 21:28
   Kromě toho, že je to výborný vysokoškolský učitel, dokázal toho dost. Mohl jste sám vyhledat, a prostudovat:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Radim_Valenčík
   http://radimvalencik.pise.cz/
   Jistě se pak pochlubíte kvalitnějšími referencemi o vás.

   Smazat
  5. 21:39

   Aha, takže Vaše znalosti pocházejí z Wikipedie? Tož to jsou určitě pádné "reference".

   Poukážu jen na zmíněný projekt "Investování do sociálního kapitálu a efektivnost". Ó, jak úžasně "odborně" to zní!

   Doporučuji přečíst si, co o teoriích "sociálního kapitálu" píše Jan Keller v knize "Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice".

   Abych Vás ale nenechal v nejistotě ohledně mého názoru na podobné odborníky:
   Soudím, že k udržení akademického statusu bývalého učitele marxismu-leninismu je optimální přejít za změněných společenských podmínek na "teorii her", "teorii řízení", "systémovou analýzu" nebo podobné vědecky znějící obory.
   V Rusku se tím živí stovky lidí a sklízejí obdiv zejména na internetu a zejména od lidí podobně důvěřivých, jako jste - nejspíš - Vy. Jelikož pan Valenčík studoval mj. v Oděse, jistě včas chytil správný vítr, takže svými vědeckými výkony může oslňovat - i zde.

   To, že mi většina jeho textů připadá plytká, bude pak nejspíše mou nedostatečnou inteligencí a mizerným vzděláním (pokud je to to, nač se mě opakovaně ptáte). Jelikož ovládám slovem a písmem pouze pět jazyků, chápu, že bude nejlépe, abych tváří v tvář takovému velikánovi stáhl ocas, a Vám se co nejpokorněji omluvil ... že jsem měl vůbec tu drzost se na něco zeptat. Promiňte, prosím!

   PS:
   Pokud jde o politickou dráhu pana Valenčíka, jsem docela napjat, kam jeho kroky po KSČ, KSČM a ČSSD zamíří dál.

   Smazat
 12. Odpovědi
  1. ANO BUDE TO MASAKR,JE TO OSTUDA,ŽE NEPROPAGUJE NP

   tedy vlastně svůj Národni program,jakoby nevěděl,že je členem Společnosti voličů a nesměl co se sluši a patři.
   Mel by ty svoje studenty naučit ten Program jako když bičem mrská,ale on nám tu bude radši hrát mrvého brouka ignoranta,že se mu nechce nic dělat a bude radosti bez sebe, dále rajtovat na mrtvém oslu ČSSD,který má na boku nadpis

   VPŘED ZA NEOMARXISMUS A DIKTATURU HUMANISTŮ POTAŽMO ISLAMISTŮ!

   Smazat
 13. Valenčík je mi neznámý, ale Hamáčkovi připomenu až bude odcházet " Z H A S N I " a celé ČSSD vzkazují "sbohem a šáreček a víc abychom se nesetkali".

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.