Reklama

pátek 31. srpna 2018

Nálepkování a více pravd

- JO -
31.8.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Na Kose se několikrát objevilo tvrzení, že pravd může být daleko více než jedna. Uvědomil jsem si to článků o válce v Afganistanu, kde mne navíc silně zaujala myšlenka o tom, že když chce někdo popsat situaci reálně, tak je nezřídka olepen různými nálepkami, včetně zrádce našich spojenců a přitom se kritici nezabývají podstatou problému. 


V Českém rozhlase plus zazněla debata kromě jiného i o naší účasti vojáků v Afganistanu. Byly tam ty různé pravdy, reso. pohledy na věc krásně vidět.
Na jedné straně Ondřej Neuman kritizoval vyjádření Klause ml. a obhajoval názor, že naši vojáci tam bojují proti terorismu. Na druhou stranu Václav Žák se vyjádřil, že sice Klaus ml. použil špatné i lživé informace, ale na jádro problému v Afganistanu poukázal správně a začal vysvětlovat marnost a zbytečnost tohoto boje v Afgánistánu.
https://plus.rozhlas.cz/poslechnete-si-nedelni-diskusi-u-kulateho-stolu-7592092

Pamatuji si v našich slavných devadesátých letech divokého východu jak občas pronikly do české televize informace, kde v investigativním pořadu (název si nemohu vzpomenout), popisovali jak jsou prodávány budovy MV v pohraničí za nízké částky a následně je noví vlastníci obratem prodávají několikanásobně dráž dalším zájemcům. Byly tam tenkrát konkrétní částky konkrétních budov a jednalo se o desítky až stovky miliónů korun.To byla jediná zmínka a potom už ticho a nikde o tom zmínka ani v televizi ani v novinách. V tom období se, pokud nazveme ,,tunelování“ zlodějnou, kradlo ve velkém a téměř nikdo za to nebyl potrestán. Z některých zúčastněných jsou dnes celebrity.

Když si potom dovolil pan Volejník z NKÚ udělat kontrolu v Komerční bance ještě před rokem 1998 a zjistil tam, lidově řečeno, velký nepořádek ve financích, kdy uváděl konkrétní částky, tak se Klaus st. strašně rozčiloval, jak to že si NKÚ dovolilo kontrolovat soukromou firmu, ale vůbec se nikdo nezabýval tím, že tam je prostě a jednoduše ten nepořádek ve financích a co bylo příčinou a že i všechny ostatní české banky byly před krachem (především z důsledku ,,tunelování“).

Z toho mi vyplývá účelovost jednání, že co se mi hodí je správné a co se mi nehodí je špatné bez ohledu na realitu a pravdu.

Jako krásný příklad byl tenkrát rozhovor Veselovského se Schwarzenbergem o Číně a Zemanovi, kde nakonec byl Schwarzenberg dotlačen k odpovědi, protože jinou reálnou neměl, že když je ta země spojenec tak to nevadí porušování lidských práv a když není spojenec tak to vadí. Takzvaně účel svědčí prostředky.
https://video.aktualne.cz/dvtv/zeme-porusujici-lidska-prava-dodat-ji-zbrane-je-v-poradku/r~88a537e66a7711e4845a002590604f2e/
 
Tak stejně mi přijde směšné v USA, že pořád obviňují Rusko, že Trumpovi pomohli vyhrát volby skrze zveřejnění mailů Hillary Clintonové. Sranda je, že se nikdo alespoň veřejně nezajímá o ty maily jestli to byl podvrh a nebo to byla pravda a bylo v nich něco špatného ze strany paní Clintonové. Přece kdyby nic špatného neudělala, tak by to nemohli zveřejnit a kdyby to byl podvrh tak by to mohli dokázat.

Je jasné, že v politickém souboji byl zneužit čas zveřejnění těchto mailů, ale stejně si myslím, že Trump vyhrál, protože získal podporu hlavně od chudých pracujících občanů, zejména v průmyslových oblastech, kde jim slíbil oživení ekonomiky.
https://www.lidovky.cz/vice-nez-tisic-e-mailu-hillary-clintonove-zverejnil-server-wikileaks-1k0-/zpravy-svet.aspx?c=A160706_133306_ln_zahranici_ELE

To mi přijde obrazně řečeno jako bych já viděl zloděje, který krade a potom bych ho oznámil a veřejně deklaroval a následně bych byl kritizován jak to, že jsem zveřejnil chudáka zloděje, když on má svá práva, ale tou zlodějnou by se nikdo nezabýval.

Ostatně sice trochu jiné než výše uvedené příklady se staly, když Romové kradli železo ve zkrachovalé Poldi Kladno a některé to tam zabilo, tak titíž Romové obviňovali firmu, že to špatně hlídala a tak došlo k tomu, že tam mohli krást.
Ano, dle zákona je vlastník objektu povinen ho zabezpečit tak, aby nemohlo docházet k protiprávnímu jednání v jeho objektu.

Oni tam šli, ale z vlastní vůle a hlavně tam neměli co dělat a moc dobře věděli, že kradou.

Taky se stalo v Ostravě, že někdo telefonicky oznámil, že Romové ničí garáž. Když tam přijela policie zavolala na ně ať vyjdou ven z garáže. Poslechli a vyšli ven z garáže a za chvilku potom se zřítil betonový strop ze kterého kradli kovové nosníky. V podstatě ten oznamovatel jim zachránil život.

Dodatek.

Těch příkladů bych měl mnohem víc, ale všeho moc škodí. Ale jedno, když už jsem zmínil Ostravu, si ještě nemohu odpustit.
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/80809/v-ostrave-je-tezke-nebyt-rasista.htm


- - -

7 komentářů :

 1. President Zeman při setkání diplomatického sboru o Afghanistánu hovořil. Řekl mimo jiné, že naši vojáci nás vlastně brání, aby se nepřenesly boje někde jinde, a proto jsou tam potřební. Řekl také, že Aghanistán je NEJBOHATŠÍ STÁT, a to díky opiu. Tím tak vlastně odpověděl, proč se USA v tomto státě neustále drží a nemíní odejít. Pouze potřebuje použít jiné vojáky, než ty americké! to je zcela jistě (pravý) důvod k navýšení našeho kontingentu. Z těchto důvodů se Pan President velmi, ale velmi a hluboce mýlí co se týká našich vojáků

  V dřívějším prohlášení USA, že vojensky nelze nikdy porazit 5 států na světě, je kromě USA, Ruska, Číny, Indie také AFHANISTÁN!
  Takže USA to vědí, že je NIKDY vojensky porazit nemohou, a přesto tam jsou! Copak je tam asi drží? Zavádění demokracie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané musí být vojensky přítomni ve Střední Asii aby odtamtud mohli intervenovat v Rusku, Číně, Íránu, Indii atd. atd. Nemusí vlku vyhrát, na tohle dobrodružství jim stačí základny po sovětské armádě.

   Co se týká drog: CIA provozuje transportní kanály pro pašování drog. Přes základnu Bondsteel ne Kosovu a přes kosovsko-albánskou mafii pak drogy distribuují po Evropě USA. Výtěžek slouží k financování "černých" akcí CIA, které by "firma" nebyla s to obhájit před Kongresem.

   Smazat
  2. 15.55 Největší světový zdroj prvotřídního opiového máku - a TALÍBÁN jej LIKVIDOVAL a ještě tam zatápěl americkým "nákupčím za spravedlivou cenu" kteří za JEDEN dolar nakoupili, a jenom za JEDEN milion dolarů prodávali - spokojili se přitom jenom s tím jedním jediným ubohoučkým procentem... TI SI PŘECE ZASLUHUJÍ OCHRANU NEJENOM US ARMY A US AIRFORCE, ale i armádních koloniáních operet přicmrdálistů NATO... panáčkové ze CIA a spol. přeci nebudou platit svá svinstva ze státního rozpočtu... a peníze od narkomanů jsou ty pravé, protože "slušným lidem" nechybí...

   I "naši" Piráti navrhují legalizaci marihuany jako uváděcí drogy klientů těch hodných Američanů...

   Smazat
  3. Zemana jsem sice volil, ale v tomto případě se předvedl jako válečný štváč:-( . ....ale holt mezi slepými jednooký králem:-)

   Smazat
 2. Zeman také řekl, že když Češi bojovali proti Frankovi u Madridu, tak bojovali za Prahu a podobně to vidí s našim "bojem" u Kábulu proti Afgháncům. Ale rozdíl je převýznamný. U Madridu bojovali dobrovolníci proti zvratu Španělska z vlády lidové fronty ve vládu fašismu - frankismu. U Kábulu bojují náverbovaní vojáci v žoldu proti Talibánu, který stvořily, vyzbrojily a vycvičili USA. Není to paradox? A tak vše nyní směřuje na konferenci do Moskvy, včetně dítka USA - Talibanu a jeho odnože AlKajdy, jen USA tam nebudou. V Afghanistánu se nebojuje o demokracii, ani o opium - ta pole lze pohodlně likvidovat herbicidy - kdyby šlo o to. USA a jeho satelitům jde o další vojenské základny, ze kterých by mohly poroučet Světu - prostě diktatura kapitálu v USA provedení - demokracie - zatím pro kapitalistické státy nesmyslné slovo, hříčka, pro vtipálky srandovní spojení diktatury kapitálu s pseudodemokracií. Zkuste sehnat dobrovolníky v Česku, kteří z lásky k Praze půjdou okupovat cizí zem, která nás neohrožuje.

  OdpovědětSmazat
 3. Tu válku nikdo neokecá tak to je a Česká armáda tam nemá co dělat.

  OdpovědětSmazat
 4. Tálibánští partyzáni v Afghánistánu bojují o svou zemi, o své tradice a o své náboženství. Okupanti této země se pak nesmí divit, že některé z nich pak domů přivezou v zinkové rakvi. I němečtí okupanti to u nás neměli lehké za 2. světové války v bojích s partyzány.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.