Reklama

pondělí 6. srpna 2018

Nazarbajev je ve slepé uličce: Washington nedává Astaně na vybranou

Valentin Guljajev
6. 8. 2018      newinform
Proamerický kurz Kazachstánu není způsoben přáním po sblížení se se západní zemi, ale vnějším tlakem ...
Již dříve se USA nejednou vyznačovaly svým zájmem o "zavádění demokracie" do zemí, které jsou v rozporu s jejich zájmy. Toto zasahování do vnitřní politiky suverénních států se dálo jak cestou otevřené vojenské intervence, tak cestou státních převratů. Příklady Jugoslávie, Libye, Sýrie, Iráku, Íránu, Gruzie, Ukrajiny, Jižní Koreje, Guatemaly, Chile, Vietnamu a dalších zemí dokazují, že jsou ve svých projevech dosti smutné.


Americká strana často volí za předmět své upřené "pozornosti" země "blízkého zahraničí" Ruské federace, jejího hlavního geopolitického protivníka. Tento přístup by měl mnoho zemí, zejména Kazachstán, znepokojovat.

Na první pohled se Astana vyznačuje svými loajálními vztahy s Washingtonem. Hlava státu Nursultan Nazarbajev demonstruje úmysl na sblížení s Amerikou a americký prezident Donald Trump nazývá Kazachstán jejím strategickým partnerem. Co však stojí poskytnutí svých přístavů v Kaspickém moři USA, které jasně ukazuje a potvrzuje ducha spolupráce.

Současně však tento stát aktivně spolupracuje s Ruskou federací a neprojevuje nepřátelství ve vztahu k blízkému sousedovi. Jsou zde také plánovány a prováděny akce pro vzájemnou prospěšnou spolupráci.

To vše může situaci zablokovat a vytvořit pro Kazachstán hrozbu, protože ukrajinské vedení se svého času také pokusilo "sedět na dvou židlích", což vedlo k Majdanu a současnému stavu, který není ve všem příznivý.

Jedním z nejvíce znejpokojujících signálů pro Nazarbajeva může být činnost amerických politiků a různých druhů veřejných organizací, jež aktivně v zemi působí a šíří myšlenky, které potřebují. Je to evidentní příprava "půdy" pro možné nepokoje.

USA dost otevřeně podporují kazašskou opozici, a to jak finančně, tak i politicky, zaměřenou na svržení a uchopení moci.

Ve skutečnosti nyní USA aktivně spolupracují s oběma stranami vnitřního odporu Kazachstánu a vyhrožují legitimní vládě státu změnou postoje k ní, čímž ji ve skutečnosti "vydírají". Astana nemá nyní na výběr, takže pro vládnoucí elitu bude nejpohodlnějším postojem jasná demonstrace jejích záměrů na sblížení se.

Washington má tedy v úmyslu odvést od Ruska jeho dlouholetého obchodního partnera rozšiřováním svého vlivu v zemích bývalého Sovětského svazu. Zatím vedení Kazachstánu působí velmi opatrně a neprovádí kroky, které by vážně podkopávaly vztahy se sousedy ....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Berte to z té lepší stránky. Sionisti likvidují genetický odpad. U nás třeba udělal záslužnou práci pan Bakala. Tak dlouho se volí ČSSD, až přijdete o byt a zdvihnou vám nájemné, potom i volič ČSSD pochopí, že jistoty, prosperita a důchody ze zisku ČEZ, vypadají jinak a přestane ten oranžový průjem volit. Stejný problém má dnes i Kazachstán, prostě si tím musí projít, stejně jako my. Maďarsko si řeklo jasně po výrobci dluhů Gyurczánym, ekvivalentu Špidly, o své místo v Evropě. Přežijí jenom inteligentní národy, zbytek bude postupně zlikvidován a nebude to žádná škoda. Poručík Hamáček to řekl jasně: "Lidí je jako sraček". Postupně jim pravdoláskaři demokraticky ukradnou vodu a nerostné suroviny, nadělají ze spousty lidí bezdomovce a exekutoři se začnou pást.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říkáte o Kazacích a Ukrajincech a podobně jak o jepičím národu. Nedávno vznikl a brzy hned vymře. Teď ještě tu vinu za jejich vymření jenom chytře bude potřeba namáznou na Rusy. Něco jako tenhle bulschit o ukrajinským golodomoru.

   Smazat
  2. Pro 23:36. Po tolika letech od " sametové revoluce " by jste už mohl pochopit že sionisté v ČR ovládají všechny velké strany. Pokud máte pohrdání pro ČSSD ( dá se to pochopit), co potom máte pro TOP 09, ODS a Lidovce ????? Nebo tyto strany snad obdivujete ???

   Smazat
 2. Nejsem politolog,ale pan Nazarbájev je dost chytrý nato ,aby si nenaběhl jako Gorbačov.

  OdpovědětSmazat
 3. 23:41 Přikláním se víc k názoru autora článku. Chytrost jednoho člověka, i menší skupiny, versus miliardy cizích dolarů do neziskovek a pod.,
  věru nerovný boj, věru již krajně nestabilní stav. Děda.

  OdpovědětSmazat
 4. Ale oni ti Amíci dali Astaně na vybranou . Buď budete mít demokracii po americku nebo nic .

  OdpovědětSmazat
 5. Zvonka to vyzerá, že jediným řešením je zničení U.S.A.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První vlaštovka:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201808077845838-vesmir-meteorit-usa-zakladna/

   :)

   Smazat
 6. co chcete po Američanech . Trupm je ochoten zradit i svého syna, hlavně že to dědkovi prospěje. A ten Kazachstán si naběhne stejně . Až tam nalezou Američani , Rus už jim pomoct nepřijde. Putinovi se rozhodně nemůže líbit , že mu strčí Amíky do kaspického moře.

  OdpovědětSmazat
 7. 8:01.o jaké pomoci Ruska Kazachstanu je řeč,prosim.

  OdpovědětSmazat
 8. Dobývání světa usa pokračuje dál pak lidé tam zapláčou nad výdělkem.

  OdpovědětSmazat
 9. Ta svatozář na fotce je dokonalá. Od rusa se odklánějí i ti nejvěrnější,nikdo je po svejch skušenostech nechce do baráku.V Amících mají velkou jistotu prosperity.Co taky s Ruským chudobincem a hlupákovem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:46 primitivní pitoma, který v Rusku nebyl a světové politice nerozumí. AMíci, blbe, žijí i na náš úrok. i na tvůj! To by sis měl uvědomit.

   Smazat
  2. Ty starý žlučovitý přemřelo, ty si pořád nedáš pokoj. A co těch 15000 farmářů z JAR, kteří hodlají odejít do Ruska? Už jsi o tom někdy slyšel, žlučovitý přemřelo?

   Smazat
  3. Pro vola v 12:11 35krát více lidí v USA žijí na náš ukor.Tak to jsi vyhrál titul OSLA dne.A pro pána v 13:09. Získáváte druhé místo vice osla. Věřte hlavně těm prorusáckým webum ,JINAK DEJTE ODKAZ KDE TO PÍŠOU. Ale ne SPUTNIK, AERONET,PAR LISTY atd. Tedy tady to je materiál chichi

   Smazat
  4. 15:23
   ZASE TŘI V ŽÍLE A VEDLE V PAZOUŘE DÁVKA PERNÍKU????!!!!!!
   COPAK TO JE TVOJE CELÁ ODMĚNA TY TUPÁ HROMADO HAVLOSRAČEK????!!!!!!
   uASS OKUPANTI JSOU V PRDELI,JEJICH DOLAR JE ZLATEM KRYTEJ LEDA VIRTUÁLNĚ A VE FORT KNOXU SI DALA BÍDA S NOUZI RANDE!!!!!!!
   JENŽE TA PRAVDA SE TAAAAAAAK BLBĚ SNÁŠÍ VID, HAVLOSMAŽKO????!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  5. 15:32 Typický skřek průměrnýho místního užgryndaných čechomužika, kterým už velice brzy doufám, Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Smazat
 10. 11:46
  TY TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ SYFILITIKU,PROČ NÁM TY HAVLOTROSKO POŘÁD DOKOLA DOKAZUJEŠ,ŽE JSI BEZVÝZNAMNEJ LEMPL HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKÝ ŽUMPY BEZ VLADTNIHO NÁZORU????!!!!!
  V uASS MAJI ZLATO.LEDA VIRTUÁLNÍ,NAROD PLNEJ DEMENTŮ A VE FORT KNOXU SI DALA BÍDA S NOUZÍ RANDE!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezasmraďuj tu furt blábolivej bolševickej pšouku! Radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s nefunkčím "Z" - UAZem totiž už dneska jezděj jen putlerprdi tvýho typu, frajeři dávno používaj F73! - http://fortewheel.com/resources/images/RICK-F73%201_R.jpg

   Smazat
 11. Možná někdo odpoví proč: jsou Rusové hnusní, protože k nám vtrhli v srpnu 88 a proč jsou Američani stále světoví ač rozbombardovali Jugoslávii, Irák, napadli Libyi, rozvrtali Ukrajinu, to vše pod falešnou záminkou. Proč jsou Izraelci obránci své vlasti, když zabrali původní Palestinu a ponechali jim 11% původního území, Palestinci jsou agresoři. Gruzínci napadli mírové jednotky Ruska, ale agresor je Rusko, pokud vím prohnali je až do Gruzie, ale nezůstali tam. Je to potvrzené, že konflikt nezpůsobilo Rusko, ale Gruzie, přesto se to stále uvádí jako útok na suverénní stát. Proč jsou naši vojáci padlí v Afganistánu obránci své vlasti a jako takoví za ni padli. Jak mohli bránit svou vlast? Je to tragédie, zemřeli mladí lidé a podle mě zbytečně. Automaticky je lhář Rusko a Amerika říká jen čisto skvoucí pravdu, alespoň podle politiků a médií. K čemu je dobrý dvojí metr, snad jenom k tomu aby ten nenáviděný mír nedej bože nezavládl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbcům se hroutí jejich svět v který uvěřili po r. 1989. Nikdy ale neuznají že jsou blbci a budou pořád ostatní otravovat svými pohádkami o svojí dokonalosti a dokonalosti jejich vysněného světa.
   Je to duševní nemoc s popíráním reality a těm lidem se říká magoři, jsou vyšinutí a všechno je u nich obrácené ..

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.