Reklama

pátek 3. srpna 2018

Nenávist a zášť zbavila Hutku soudnosti. Pěvci odpovídá kardinál Duka: „Svým vystupováním popřel svou vlastní lidskou důstojnost a integritu.“

3.8. 2018   Rukojmí
Nenávist je nemoc pošetilých!
K textu písničky „Miloš a zubatá“, kterou složil skladatel a písničkář Jaroslav Hutka a v níž zpívá o smrti prezidenta Miloše Zemana, se kriticky vyjádřil  kardinál Dominik Duka.
Jiří Ovčáček mu vzkázal: „Jaroslav Hutka si svou písní sám podepsal svůj ortel. Je to neúprosné pravidlo. Co zlého přeji druhým, samotného mne dostihne.“
 Písničkář se k politice s chutí vyjadřuje velmi často, nyní se ale pořádně rozjel a podle některých názorů značně přestřelil. V písní o „zubaté“, která si jde pro českého prezidenta, se toho opravdu nebál. „Pusto a prázdno jde po Česku, lid zalez kamsi do sklepa, země se změnila v grotesku a z Hradčan už je jen žumpa,“ začíná skladbu Hutka. „Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, člověku je z toho hanba,“ poznamenává dále ve skladbě písničkář.

„Masaryk v hrobě se obrátil, zařval, co je to za chlapa, a na zubatou se obořil, kde se zase dneska fláká. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ popsal dále Hutka.
„V královských hrobkách to hartusí, opilec a vlastizrádce ovarem, sádlem vše zamastí, Karlovi chce se z něj zvracet, Miloš je zhroucený a oči v sloup,“ opakuje se dále v písni. „Kosa teď dopadla prudce,“ dodává Hutka.
„Sprosťák a ožrala, blemci blemt, tlučhuba, vidlák a chvástal, vždyť to byl náš český prezident, arcibiskup Duka zalkal,“ zpívá dále Hutka s tím, že na Hradě zmatek nastal.

„Lebka praskla, mozek odkryla, kladivo, srp, rudá hvězda, na maják šplouchala tequila, v podvěsku kremelská brázda, Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, hotovo, konec a basta,“ pokračuje písničkář.

„Andělé šťastní a radostní, zpívají václavský chorál, zubatá na káře pohřební, dělá po dláždění randál. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud. Zubatá mává nám, nazdar,“ uzavřel Hutka.

Takový text hnul kardinálu Dukovi žlučí, píseň vyhodnotil jako lacinou a bez špetky důstojnosti. „Aniž bych se chtěl jakkoliv více zabývat obsahem laciného popěvku, skutečně mě mrzí, když nenávist a zášť proti Dukovi či jiné lidské bytosti zbaví člověka nejen zábran, ale i obyčejné lidské soudnosti do té míry, že svým vystupováním nakonec popře i svou vlastní lidskou důstojnost a integritu,“ vyjádřil se Duka nekompromisně na adresu písničkáře.Proti Hutkovu uměleckému počinu se začaly zvedat hlasy napříč názorovým spektrem. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček mu z dovolené vzkázal, že písničkář si podepsal vlastní ortel. „Jaroslav Hutka si svou písní sám podepsal svůj ortel. Je to neúprosné pravidlo. Co zlého přeji druhým, samotného mne dostihne,“ vzkázal Hutkovi prostřednictvím serveru ParlamentníListy.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček z dovolené.

56 komentářů :

 1. Pan Zeman není jen pan ale také prezident kterého ve volbách zvolily lidé ČR proto je to i urážka státnosti jako ten případ s prezidentskou standartou a protože se soud zachoval mírně řečeno neuctivě ke státnosti dalo se čekat že to bude mít pokračování. Ovšem takové zvratky je skutečně nutné posoudit psychiatrickou komisí a případně devianta zajistit. Tohle snad nemá ve světě euroatlantické demokracie obdoby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Režimní imbecil Huťka.

   Vymazat
  2. Huťka, jak ho 30 let pamatuji, byl vždy tak tzrochu trubka, teď už je jen Trouba bez jakékoli sebereflexe. Měl by se co nejrychleji vzpamatovat a někam zalízt. Bude-li takto pokračovat, mohl by sám do konce roku hodit věčnou libelu. Jeho tupost se zdá neslučitelná se životem.

   Vymazat
  3. 23:30

   On potřebuje prachy, neboť jeho jediná písnička zajímá, tak "NEBE nebo PEKLO". Z vlastní tvorbou by ho nehráli ani na Šlágru.

   Zbývá AMAZON a tam, jedině přes jeho smrt! "Ručičky, nebojte se, Vy makat nebudete ...!", jeho nejnovější, ale opět převzatá?


   Zdraví Ramón

   Vymazat
  4. Duševní santus...

   Vymazat
  5. Možná se chytí v havlí vybliotéce za patřičný bakalšiš.

   Vymazat
  6. Zeman je chápající duševní mrzák, čím dřív chcípne, tím líp. sorry jako

   Vymazat
 2. Hudku můj smutku,
  postav si budku.
  Jsi hlupáků král,
  co na hajzlu hrál.

  Čech nejsi hubo,
  špíno národa.
  Odjeď kam libo.
  Jsi naše ostuda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Útok na Zemana by se možná mohl ospravedlnit, pokud by to bylo vtipné a mělo v sobě alespoň kousek kumštu. Jenže Hutka byl trapný a hodně málo talentovaný už za komárů. Nesnášel jsem ho, kazil písničkářskou scénu. Záviděl lepším a talentovanejším, Jarek Nohavica by mohl vyprávět. Přesně tak vyzněl i jeho poslední "opus", neinvenční, zlý, trapný, agresivní. A to se neakceptuje. Vy jste rozhodně lepší.

   Vymazat
  2. Ad 19:58 :-D

   s rýmem je to trošičku na štíru, ale je to vtipné v obou dvou významech tohoto slova :-), a to je určitě hlavní.

   Vymazat
 3. To odporné, sprosté prase, a jemu podobní, spoléhají na to, že neexistuje zákon o hanobení hlavy státu. Měl by být obnoven.

  OdpovědětVymazat
 4. Ať mír zůstává s touto krajinou ZLOBA,ZÁVIST, ZÁŠŤ...Hutko, to jsi před třiceti lety taky pěl? Stydím se za to, že jsem já vůl byl tenkrát s tebou ve sboru. Vidět do budoucna a vědět, že jste už tenkrát byli všichni ,,revolucionáři" skrytí pitomci tak jsem ti už v té době zapálil fousy a přetáh latí. Rozhodně bych tě nezbavil života a nepřál a nepřeju tvou smrt. Časem se utlučeš sám. Opravdu, co nepřítel pana prezidenta to ynteligent...P.S. Nejsem kdejaký ctitel našeho prezidenta ale respektuju ho jako nejdemokratičtěji zvolenou hlavu státu a toto respektuji! M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. M.R. Já osobně čekám, až se na Hutku provalí avizované konfidentství, o kterém jsem bytostně přesvědčený z jeho charakterových vlastností!

   Vymazat
  2. "Ať mír zůstává s touto krajinou"
   Kubišovou a tuto skladbu považuji za nejfalešnější havloidní šmíru vůbec.
   Zvlášť pasáž: "Teď, když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide navrátí" považuji za vrchol cynismu.

   Vymazat
  3. 23:10

   Znáte rodinu Tlučhořů, už asi přes tisíc dílů od Oldy Kaisera a Jirky Lábuse, jen oni dva zde parodují vše. Před 1989 i po něm, bez servítek a bez hamižnosti, jako sestry Svěrákové.

   Pustili všechny díly do veřejného prostoru, pro všechny co se chtějí, nevázaně zasmát a bez nároku na věčně reinkarnovaný honorář (Cimrmanové)?!

   Proč to píši v jednom z dílů, jim zazvoní kdosi u dveří. Páťa (O.K.) jde otevřít, zpěv, rámus a klid, bouchnutí dveřma! Božka jeho žena (J.L.) se táže, kdo to byl? A Páťa jí odpovídá, shodil jsem ji ze schodů! Koho? Martu Kubišovou, chodila od dveří ke dveřím, zvonila a zpívala na celý barák:"Ať mír zůstává s touto krajinou" ...

   Ramón

   Vymazat
  4. Pane Mírku, chtěl jsem Vám s tím konfidenstvím, u Hutky vyhovět, mám databázi EZO StB na ploše. Využíval jsem ji orientačně a Jejdá, je náhle komplet zablokována! Kdo si zase ve své pracovní době "hrál"?!

   Ramón

   Vymazat
  5. Ramóne, zkuste to přes Jezovou sekci.

   Vymazat
  6. Pochopitelně Jazzovou a Srpových výpovědí.

   Vymazat
 5. A tak si Hutku zapamatujeme. Jako nenavistneho hlupaka, ktery na skonku sveho zivota ztratil jakoukoliv lidskou slusnost nejen k jednu cloveku vcela nasi krasne zeme i i vuci vic nez polovine volicu, kteri ho zvolilo. Podle meho nazoru se tento clovek nijak nelisi od nekterych zarytych komousu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já si budu pamatovat špínu Zemana jako toho, kdo šíří nenávist, lži a zlo... proto přeju panu Zemanovi, aby zemřel brzo a při plném vědomí špíny a zla, co napáchal, prezident Zeman je lidská špína, až zdechne, bude na světě líp

   Vymazat
 6. A pan prezident Havel nepil a nekouřil? Jakpak by se Hutkovi líbilo, kdybych napsal píseň děvkař Havel. To by bylo křiku-Vodňanskou by odvezli do Bohnic a Halík by dostal infarkt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Vy byste byl v base, jako třeba ten, co namaloval tykadla jednomu potentátovi na plakát.

   Vymazat
 7. Píseň je skutečně ubohá. Ovšem žvásty o nenávisti v plátku kde se stejně nechutně nonstop bleje na Havla a další je poněkud hloupé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Havla, milý anonyme, se "bleje" pouze v diskuzi. Ne v článcích. A to přesto, že jsme k činnosti Václava Havla po převratu velmi velmi kritičtí. Bylo by vhodné za ten výpad proti Nové republice se omluvit.

   Vymazat
  2. 21:04 Hele ten tvůj ožungr poblil celý vládní speciál tak asi tak. A havloidi co jiným nadávají do lůzi skončili už si ani nevrznou.

   Vymazat
  3. HAAVLOZVRATKY by bylo dobré zkrotit. Jeho příspěvky jsou popuzujíci, vulgární, trapné a primitivní. Žádný normální komentář, jen výlevy primitivních slovních složenin na Havla. Totéž platí pro debila uASS. Honolulu je proti nim milý, grafomansky ujetý, občas nepříjemný stařík z Tallahassee, který semtam přinese zajímavé info.

   Vymazat
  4. 10:48 Exulant, přináší jen snůšky nesmyslů(kterým důvěřiví věří), a urážky Čechů. Tvrdé reakce si zaslouží, když toho tapetování, které ani většinou nesouvisí s články nechce nechat sám.

   Vymazat
 8. Darmo je,agent ŠtB sa v Hutkovi sa prejavil .

  OdpovědětVymazat
 9. Hutka je neschopný nýmand ,to vám řekne každý kdo ho blíže zná.V emigraci nebyl schopný naučit se holandsky a žil na sociálních dávkách

  OdpovědětVymazat
 10. Jak jsou všichni ti Hutkové čím dál nervóznější, tak čím dál víc tlačí na pilu a pořád víc ukazují co jsou zač.

  Teď už jim nikdo neodpáře to, co stejně už každý přinejmenším tušil, že jsou to fašisti, přestože sami pořád křičí chyťte fašistu.

  OdpovědětVymazat
 11. Hutka se již dávno zařadil do společnosti, jako Kalousek, Topolánek, Němcová atd. Prostě odpadlíků, kteří se nemohou smířit s tím, že jim definitivně odzvonilo a že je nikdo nebere a(díkybohu) už nikdy nikdo brát vážně nebude. Plně si to uvědomují, tak se snaží alespoň ze všech sil škodit kde se dá. Nic jiného, než ubožáci !

  OdpovědětVymazat
 12. Super lenoch Hutka nemá na chlast a čeká bakšiš od pravdolásky. V osmašedesátým vybíral na Karlově mostě
  do klobouku, pak byl na dávkách v Holandsku a po plyšáku
  vyžadoval byt na Hradčanech a rentičku. Dejte mu chudákovi
  korunu.
  Anton

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Hutka my jsme národ Švejka , ale vždy si vážime naše prezidenty a naši vlajku . Vadí vám demokratický zvolený Miloš Zeman ? Bohužel vaše topka , ods , kdu , starostové a piráti končí . Taková je demokracie . Dvacet let jste si hráli , teď si bude hrát Babiš , ale bez vás bando .

  OdpovědětVymazat
 14. Dnes je "IN" jít přes všechny meze, zrušit hranice elementární lidské slušnosti. Nechápu proč, snad jen hlupáci to chápou jako projev hrdinství. Kdysi básníci psali pamflety na panovníky, ale promiňte mezi nimi a vámi je rozdíl, jako mezi arabským plnokrevnikem a kozou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona dříve existovala tzv. satira a ironie. Například takoví Horníček, Sovák, Werich, M.Dvořák s Bohdalkou dokázali ztrapnit kom. režim takovým způsobem, že jsme se tomu všichni zasmáli, někdy i nechápaví komunisté. To byl národ ještě inteligentní...

   Vymazat
 15. Dobře ale, když už písničkáři jako je Hutka se angažují veřejně na úkor Zemana tak bych žádal od Zemana komentář a né od poskoka Vovčáčka vyhrožování

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 0:24
   • Jedině zvrácené nuly z Hutkova hnízda mohou doufat, že na něj bude reagovat přímo sám pan prezident;
   • když jsem četl poznámku prezidentova mluvčího o 'neúprosném pravidlu', že nás dostihává to, co zlého přejeme druhým, bylo hned v ten okamžik jasné, že tihle jednoduší spin doktoři v páté koloně kolonialistů úchylně označí zmínku o tomto neúprosném pravidlu za vyhrožování;
   • mimochodem, často se mi trochu příčí označovat tyhle prostinké a sprostinké prostituty kolonizátorů, kteří umí jen primitivně převracet černé za bílé a naopak, za 'spin doktory', lepší by asi bylo něco jako 'spin děvky'.

   Vymazat
  2. 0:24 Hutka je jen jednou z OVCÍ U.S. Embassy. Proto se k němu vyjadřuje OVČÁČEK.

   Vymazat
 16. A čím se ten nýmand tady vlastně živí. On snad pobírá důchod?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako ,,umělec" je zřejmě státem dotován. Nevím zda ho uživí jeho koncerty. K nám byl pozván zapět do vinárny. Z osmdesáti míst jich zaplnil 56! Tak nevím co ho opravdu živí. Na normální práci je zřejmě levej, nebo pravej...!?

   Vymazat
 17. Ad 0:24 Když se Hutka obětoval a veřejně angažoval na úkor prezidenta Zemana, tak nevím proč by měl prezident reagovat na kozí pištění, na to opravdu stačí Ovčáček.

  OdpovědětVymazat
 18. Hutka utekl, tedy emigroval z ČSSR, protože mu nevoněla práce a myslel si že na západě padají pečené holuby do huby. Nepadaly a Hutka musel vybírat na západě popelnice aby se uživil tedy nechcípl hlady. V hodině dvanácté přišel hadrák a on se vrátil a začal poučovat o demokracii a to mu hodně dlouho vydrželo Z Letné taky vykřikoval na prezidenta Husáka a i tehdy už to bylo trapné ale v euforii to lidé přešli. To co vyplodil znamená, že neuznává demokratickou volbu většiny a pohrdá touto většino a sám sebe pasuje za něco víc. Jako celá Pražská kavárna, kterou reprezentuje a aspoň vidíme úroveň lidí této kavárny. Jedni kradou prezidentskou standartu a věší trenýrky, druzí skládají vulgární písně, třetí organizují protesty proti demokratickým volbám, ale nikdo z nich poctivě nepracuje.

  OdpovědětVymazat
 19. Totéž už napsal p. Kojzar v nadčasovém článku Ztroskotanci a samozvanci, asi už tehdy něco tušil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kojzara, toho okupačního demagoga a kolaboranta, ani nepřipomínej. To byla jedna z nejodpornějších a nejnenáviděnějších postav normalizace.
   MM

   Vymazat
 20. za komunistu byl pronasledovan nechtělo se mu dělat a socialni davky dostaval tehda jen ten kdo pracoval nebo kdo měl potvrzeni od komise doktoru že nemuže pracovat ato komediant neměl a tak propadl alkohlickim dychankam u veškrnu a po převratu byl ovšem rehabiltovan svymi a veškrnovimi kamarady z ustavu pro vyskum totalitnich rešimu většinou tež pronasledovanymi netahly

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevidm zde rozdilu mezi kazatelem dukou zneuctěnym džižidentskim slavikem a samotnym miloušem vovarem

   Vymazat
 21. Hutka je jen smutný příklad toho , kam jsme to od hadráku 89" dopracovali .Pravda strhl se k vůli tomu křik a odpor ale nic se tím nezmění . Tuto odpornost přebije zase za chvíli jiná a tak to jde stále dokola . Vinu na tomto stavu má celá společnost a hlavně mlčící většina která tyto zrůdnosti dovolí . Aby se to změnilo k lepšímu bude muset přijít něco co tuto společnost donutí se změnit k lepšímu . A ono to přijde a možná už brzy a nebude to asi nic pěkného .

  OdpovědětVymazat
 22. dosly hutko penizky co? tak honem neco udelat, aby dalsi prisly....od kohokoliv, zviditelnit se cimkoli, abych nejake penizky dostal co? copak nechapes, ze uz nikoho nezajimas? nikdy jsi nepracoval, jen parazitoval, vzdy jsi se prace stitil. nikoho nezajimas, umres sam, opusten, zadni pribuzni, rodina, deti....ne jeste neni ten spravny cas, jeste si to musis do toho konce poradne uzit. ti, kteri ti dnes tleskaji tebou opovrhuji (mimochodem alespon se umyvej, smrdis spinou). mozna i kdyz velmi pochybuji dojdes na konci k pokore, ale nikdo nebude kolem tebe a budes sam. po tobe nezbyde nic, nic nic.

  OdpovědětVymazat
 23. Také jeden expert vlastně expertka.

  Valachová (ČSSD): Mladý Klaus v boji s vlastními démony

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Valachova-CSSD-Mlady-Klaus-v-boji-s-vlastnimi-demony-546486

  Neměla už za dotace do sportu "sedět"?

  OdpovědětVymazat
 24. Kdo je to ten Hučka? Co si na čelo ťuká, jak mu pusa kuká, blbců pravá ruka, až mozek cuká a konečník mu puká?

  OdpovědětVymazat
 25. Hutka pouze reprezentuje jednu počtem sice zanedbatelnou, ale ČT a mainstreamem dost opečovávanou sociální skupinu slouhů nové aristokracie. "V tuto chvíli představují lidé tohoto typu tu nejhorší morální spodinu společnosti, na jakou můžeme narazit. Vypnuté mozky, kolaborantská mentalita, ochota podpořit jakoukoliv špinavost, žádné zábrany ..". Respektovaný sociolog a filosof Petr Hampl tak vystihl o těchto lidech to podstatné.

  OdpovědětVymazat
 26. Nechte je, ať se zviditelní intelektuální veškrnismus, který dokázal rozprodat (spíše rozdat) republiku a po Hradu jezdit na koloběžce. Nedovedu si představit to haló, kdyby na kolobrndě drndil po Hradčanech Ovčáček.

  OdpovědětVymazat
 27. Hudka je názorný příklad, morálního dna,

  OdpovědětVymazat