Reklama

pátek 10. srpna 2018

Neziskovky v tísni...Zkuste nahlédnout do aktivit Člověků v tísni. S překvapením zjistíte, jaký prostor je tu věnován činnosti, která by se tak nějak souhrnně dala zařadit pod pojem propaganda.Nebo vymývání mozků, chcete-li. Oficiálně pak školící a vzdělávací aktivity.

Lubomír Vylíčil
8.8. 2018   Rukojmí
Ještě ani nedoznělo mediální vyjádření premiera ČR a jeho ministrině financí o záměru podívat se na financování neziskového sektoru a už se rozléhá mediální vřesk. Do protiútoku bleskově vyrazila ta nejmocnější z tuzemských neziskovek – Člověk v tísni. Podnik kterým jen za loňský rok proteklo 2,053 miliardy. Podle jeho vlastní výroční zprávy.

Že prý “z neziskovek se pro část politiků a veřejnosti stává veřejný nepřítel” a že ten zákeřný vládní “útok je veden na organizace, které vyjadřují názor, který se někomu nelíbí, souhrnně se jim říká politické neziskovky“.

To zas jednou Sorosovi chlapci a děvčata, ve svém spravedlivém rozhořčení, uhodili hřebík na hlavičku!Opravdu. Protože proti takovým aktivitám Člověků v tísni, jako je třeba rozdávání koz chudým v Africe, nebo bezplatná pomoc zadluženým a exekucí ohroženým občanům ČR, nemůže nikdo soudný skutečně nic namítat. A ani tak nečiní.

Ovšem při hlubším pohledu do činnosti spolku, (třeba zde) se nemůžeme ubránit dojmu, že tahle humanitární a veskrze prospěšná činnost je jen jakousi zástěrkou. Nebo, jak se v jistých službách říká, krycím opatřením. Takovým, jako když si například agent-nelegál v cizí zemi pořídí nějaký slušný, legální podnik, třeba trafiku. Má “poctivou” existenci, může vykazovat příjmy a přitom je to nádherné místo k nenapadnutelnému setkávání s řízenými informátory, jejich úkolování a sběru dat.

Přehnané? Zkuste nahlédnout do aktivit Člověků v tísni. S překvapením zjistíte, jaký prostor je tu věnován činnosti, která by se tak nějak souhrnně dala zařadit pod pojem propaganda. Cizí, nepřátelská propaganda. Nebo vymývání mozků, chcete-li. Oficiálně pak školící a vzdělávací aktivity. Ostatně, podívejte se třeba zde.

Jde o jakousi vlajkovou loď spolku. Projekt Jeden svět. Jak už sám název napovídá – jedno lidstvo, společné všelidské hodnoty, rovnost kultur, pestrost, diverzita, prospěšnost migrace…. Všechno to, co nám sem “kdosi” tlačí tady najdete v kostce. Nahlédněme třeba do kapitolky Jeden svět na školách, na projekt ” Podpora tolerantní společnosti v reálném i virtuálním prostoru ” . A najdeme třeba:


“Odstraňování předsudků a rasové a národnostní nesnášenlivosti u dnešní dospívající generace i širší veřejnosti. Mladé lidi jsme motivovali na jejich aktivní účast na ochraně demokratických hodnot a kultivovali komunikaci o menšinách a cizincích v prostředí sociálních sítí“.

Počet škol, zapojených do projektu, kde vašim dětem vymývají (pokrokově) hlavu je, podle loňské zprávy 2973. A na nich přibývá učitelů, (správně) vyškolených Člověky. Citujme z téže zprávy:“Poskytli jsme také dlouhodobé školení učitelům z 10 základních škol v Moravskoslezském kraji o tom, jak do každodenní výuky zavádět aktuální celosvětová témata a globální pohled, učitelé pak získané znalosti a dovednosti předali dalším 71 vyučujícím.”

Nedosti na tom. Hitem sezóny, loňské i letošní, jsou fake – news. Tedy zprávy, jejichž šíření je pro euro-establishment nepříjemné a je mu třeba za každou cenu zabránit. Například diskreditací určitých autorů a zdrojů. S tím je ovšem potřeba začít co nejdříve, než človíček pobere vlastní rozum. A proto Člověci tlačí do škol tzv. mediální vzdělávání.


“Školám jsme bezplatně nabídli dokumentární film Nic než lži , řadu studijních materiálů a možnost pozvat si do školy některého ze zapojených novinářů a mediálních odborníků.”

A aby i ta hlavní, oficiální media šlapala podle euro-not neodchylujíce se od jediné pravdy, pořádají Člověci i výchovná školení studentů žurnalistiky.


“… studenti žurnalistiky a mediálních studií, budoucí novináři, kteří v akademickém roce 2017/2018 absolvovali náš kurz s názvem Migrace a média. Kurz proběhl na dvou fakultách dvou českých univerzit.”

Máte dost? Ne? Tak ještě přímá podpora nepřátelské invaze. Z výroční zprávy 2016: “Od podzimu 2015 jsme pomohli až 85 tisícům lidí na útěku.” Pětaosmdesáti tisícům! A jako nášup a závěrečná tečka ještě přiznání k aktivní, otevřené podpoře vlivové agentury, pracující na rozkladu společnosti, a to přímo v našem regionu:


” Východoevropský program – již třetím rokem buduje celostní program psychosociální podpory pro obhájce lidských práv. Tradiční cílovou skupinou jsou novináři a blogeři, pro které pořádáme školení na témata investigativní novinářské práce, etiky, datové žurnalistiky či propagandy..”

O tom, o jakou organizaci se jedná, si můžeme učinit představu i z lidského a osobnostního profilu lidí, které spolek zaměstnává. A to ve vrcholové funkci. Například jejich “ministrině propagandy”, oficiálně Koordinátorka mediálních aktivit neziskové organizace Člověka v tísni, jistá Adriana Černá. Ta se ve zjitřené době před loňskou presidentskou volbou proslavila těmito slovy:


„Se těším, až skončí volby a zase se na sítích bude normálně dát na první pohled rozeznat idiot. Většinou má v profilovém obrázku českou vlaječku.”

Diví se ještě někdo, že normálnímu, bílému, pracujícímu Čechovi, kterého evropští pokrokáři tolik nenávidí, se podobná organizace jeví jako “veřejný nepřítel“?

Zlí jazykové navíc tvrdí, že Š. Pánkovi tenhle spolek pomohli založit zaoceánští soudruzi, za vydatné pomoci své místní agentury, s ČT v čele, za jediným účelem. Aby se, pod záminkou humanitární práce, dostali jejich lidi tam, odkud by je normálně hnali bičem. S novou dobročinnou organizací z neznámé, pokrokové Havlovy země to šlo. No a pak, časem, se portfolio činnosti úspěšné zahraniční agentury postupně rozšířilo i o tu propagandu…

41 komentářů :

 1. Pane autore, rozvášnil jste se parádně, jen co je pravda.
  Akorát slovo "ministryně" se správně píše takto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta ministrině podle vzoru svině, troubo ..

   Smazat
  2. 19:45 Teď jsi ze sebe udělal troubu ty.

   Smazat
  3. Autor to dal do uvozovek. Tak to totiž přebral ze stránek Člověka v tísni ...

   Smazat
  4. Asi udělali něco prospěšného, ale zdiskreditovali se prosazováním americké politiky, třeba proti \Kubě.

   Smazat
  5. NO KDYBY ZAČALI TI POPLANTANCI PROSAZOVAT OSV

   tedy 8 395 132 člověků a voličů hnaných do tisně různými vadnými zákony a politiky ,začali přednášet jak nahradit ten kapitalismus BEZ přivlastků o kterém dokonce i sám papež napsal,že je to

   NEJVĚTŠI TYRANIE

   a chtěli ho nahradit Sociálně ekologickým tržnim hospodářským systémem pomoci instalováni Sociálniho státu tak to by mohli zkusit přednášet a napsat o tom brožuru jak to jde
   Pak by se i ti budižknicčemové a netáhla vyplatili nebot boj o naše penize, peníze domorodců ČR stoji přede dveřmi jejich sponzorem jsme totiž my voliči z naseho rozpočtu si je platime,tak ať zpivaji naše nové skvělé písně a ne že ne ANO!.

   Smazat
  6. Pořád aktuální....

   https://www.email.cz/web-office/zyDLMExcviRcPeV7kNpFVlfJF3LCqhee8Nvecl9OSPIJXgvr2ro9zA3gF6qZ7KO2FPgvwqA/Neziskove%20organizace.doc¨

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-muslimske-sexualite-vypravi-Ceska-ktera-si-ji-prozila-A-vypravi-podrobne-416785

   Smazat
  7. Hej vy tam z té OSV co kdyby jste dali našemu panu Babušovi žádost o peníze jako ty bohaté neziskovky,že ho jako za to budete jako zvlášť propagovat a volit a napíšete mu na alternativě ten dobrý rating ať vám dá na to obolus,když tak chce si teď dělat reklamu,že dá neziskovkam po koulích.
   A misto toho ať dá ty penize vám,kteři tady bojujete za naše penize v tom vašem Programu a okoukali jste to opd Šmejdů,kteři jsou sjednoceni na našem vylupováni a je třeba jim to překazit!
   Víme tu,že pan Babiš je pašák a potřebuje voliče.

   Smazat
  8. Demokracie je podvod...

   https://www.youtube.com/watch?v=oXwjO4AQE1Y&t=407s

   Infiltrace české vlády neziskovým sektorem nemá prakticky obdoby! ...Charta 77 z dílny 1. Správy SnB....?

   https://aeronet.cz/news/infiltrace-ceske-vlady-neziskovym-sektorem-nema-prakticky-obdoby-zmapovali-jsme-cinovniky-neziskovek-primo-v-okruhu-vlady-a-spadla-nam-celist-havlerka-a-umelecka-smira-zautocila-na-karla-gotta/

   Smazat
 2. Vlastenecké Československo mělo v padesátých letech ministerstvo školství a osvěty. Dnes je u nás jenom ministerstvo školství a službu debilizace mladé generace pro něj zajišťuje dodavatelsky nezisková organizace Člověk v tísni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejně jako dodávala zbraně Tamilským tygrům, neboť když člověku dojde munice, je v tísni taky.

   Smazat
 3. Vsechny cesty do pekla jsou dlazdeny dobrymi umysly. Uz se doslova zalykam dobrem, kterym nas tenhle rezim denne zasypava.
  Tu nam zakazou stara auta, tu zase zarovky a jindy by nam nakvartyrovali nekolik tisic primitivu.
  Vse pro nase dobro.
  Strcte si ho do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Vám provede Janda, stačí zatelefonovat.

   Smazat
 4. Ad "Hitem sezóny, loňské i letošní, jsou fake – news." . Právě sleduji fake news na téma počasí na ČT24. Přehled počasí jim začíná dnem 31.6. !!! Ani datum již člověk nemůže České televizi věřit.

  OdpovědětSmazat
 5. 20;10
  Čt NELŽE POUZE,KDYŽ JE VYPNUTÁ!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera večer na ČT24 lhali i o počasí. Graf jim začínal dnem 31.6.

   Smazat
 6. V ČT jsou samí hajzlové a na ty sere většina občanů.
  Budou po zásluze potrestáni,oni to vědí jen se snaží vše oddálit.
  Nebýt bandy soudců ÚS-Šámal,Rychetský a spol. byli by dávno v hajzlu.

  OdpovědětSmazat
 7. Člověk v plísni je stát ve státě! Stát do něj vráží peníze(asi 270 mil. ročně)aniž by konkrétně věděl na co budou použity, bez jakých koliv podmínek. Myslím, že tyto organizace by měly být hlavně postaveny na dobrovolných příspěvcích občanů a řízeny a organizovány dobrovolníky bez nároku na odměnu. To je podle mne ta pravá pomoc a charita! Jinak vrážení klínů do hlav mládeže není tím hlavním úkolem pro tyto organizace. Zastavit! Vím o tom, že ředitelé škol mají strach je nepřijmou! Proč??? M.R.

  OdpovědětSmazat
 8. Sledoval jsem p.Davida u Drtinove v CT, super vykon, bych chtel mit jeho nervy:-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:20
   Ano, ta jeho závěrečná věta seděla - přímo "mezi oči".

   Smazat
  2. Naprostá ztráta času. Hádat se tam s hysterickou režimní vykopávkou, no nevím. To je jako dát si za normalizace rétorické cvičení s kovaným komunistou.
   Prostě o hovnu.
   Jestli ale záměrem pana Davida bylo ukázat zatuhlost ideologické impotence na jedné z režimních tváří, pak se mu to jistě povedlo.

   Smazat
 9. 21:24
  No tak sem s ní pánové.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Člověk v tísni je filiálkou a verbovkou tajných služeb. Nejen našich.

  OdpovědětSmazat
 12. to už tady všechno kdysi bylo, jen se to jmenovalo jinak no a pak čas oponou trhnul a zmizelo to v propadlišti dějin.
  Nic netrvá věčně, ani láska k jedné "slečně".

  OdpovědětSmazat
 13. Neziskovky ze zahraničí ZAKÁZAT!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Cituji: Koordinátorka mediálních aktivit neziskové organizace Člověka v tísni, jistá Adriana Černá. Ptám se: Není nějak příbuzná (třeba dcera; manželka se jmenovala Mariana) s Oldřichem Černým, po nějaký čas šéfem polistopadové rozvědky, pak pouhý ředitel instituce Fórum2000...

  OdpovědětSmazat
 15. Díky za výborný článek! Oni vedou skutečnou válku proti našemu národu. Je neuvěřitelné, jaké to má rozměry! V Maďarsku už se vzpamatovali. V Polsku jsou také na dobré cestě. Naše společnost je tím ale prorostlá jako rakovinou.
  Teď sice dostali několik tvrdých ran především volbou Trumpa, ale jedou stále stejnou starou agendu! Je to v podstatě globální mafie!

  OdpovědětSmazat
 16. Na internetu je informace o neziskovkách za rok 2014 :
  Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč
  • Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč
  • Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč
  • InBáze 10 565 144,- Kč
  • Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč
  • Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč
  • Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč
  • META, o.p.s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč
  • Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč
  • Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč
  • MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč
  • Charita Česká republika (pozorovatel) (nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů)
  • Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno
  • NESEHNUTÍ 3 779 695,- Kč
  • Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč
  • AMIGA, z.s. (pozorovatel) nedohledáno
  • La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč
  • Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč
  Celkem tedy 555 550 769,- Kč, něco přes půl miliardy. Maličkost pro začátek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čéče, takhle když to nastřelíš, tak je to o ničem. Chápu, má to vypadat, jakože stát rozdal půl miliardy bůhvíkomu, bůhví za co.
   Ale výroční zprávy těchto o.p.s. jsou volně na netu. I s kulatým razítkem auditora. Tam se dočteš kolik dostali a za co to utratili. To zas není takovej underground, co nám tu prezentuješ. Navíc z roku 2014.

   Smazat
  2. Anonymní 3:43

   Možná je to pro vás o ničem, mně to však velice dobře zapadá do mozaiky dalších informací, které o těchto neziskovkách mám. Ve výsledku to tvoří ucelený obrázek.

   Smazat
 17. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pajcneme-neziskovky-oznamila-vlada-Andreje-Babise-Clovek-v-tisni-uz-zacal-narikat-546914

  Tak sebrat jim úplně vše parazitům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera bylo pozdě. 14 miliard placených českými daňovými poplatníky a vydávaných převážně na poškozování českých zájmů.

   Smazat
 18. Problém je v tom že tam jsou zaměstnáni samí rodiní příslušníci a příbuzní všech těch zdebenerovaných zvrhlých parazitů a tak to bude marný boj. Ty tři miliardy lehce nahradí dotacemi z EU, VB a SS. Je potřeba prostě o to aby o potřeby potřebných ze státních prostředků se staraly státní úředníci. Za poslední roky se pořádně rozmnožily a to máme na všechno ještě befely z brusely.

  OdpovědětSmazat
 19. Na Leva Net je krásná fotografie jak organizovaně při demonstraci z krabice rozdávají červené karty a bylo by zajímavé vědět jestli u té karty neni připevněn obolus.

  OdpovědětSmazat
 20. Na politické neziskovky, neziskovky placené zahraničními zdroji, zákon FARA.

  OdpovědětSmazat
 21. Neziskovky ty které neplni co mají zrušit a jejích členy poslat do dolu ! A zahraniční příspěvky na podporu pátých kolon sebrat a všechny vypovědět !

  OdpovědětSmazat
 22. Proč tak složitě rozebírat - lepší je uvádět skutečný název těchto organizací ČLOVĚK V PLÍSNI

  OdpovědětSmazat
 23. Celkem tedy 555 550 769,- Kč, otázka zní. Kolik z toho šlo na platy??? Šimon Pánek a mnoho dalších to asi nedělá z lásky k bližnímu. Naopak to vypadá, že si zajistíli SUPER KŠEFT!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Tak mi nedalo a prohlížim Výroční zprávu ČT za rok 2017. 70 stran splněných akcí, informace o vedení - správní rada (6), výkonná rada (13), dozorčení ráda (3). Pro zajimavost 4deset řidících pracovníků má plat 50 000 Kč. Nasleduje Finanční výkaz,rozvaha a schvalení auditorem. Krom očekávaných činností a nákladů na ně, překvapí rozsah invest. majetku, velikost a obměna automotoparku, aktivita s dluhovými úpisy. Mimo rámec společnosti mi připadaly aktivity do škol a školení novinářů, kultivace trhu,poradna spotř.úvěru zakaznika a vytvoření jednotného formuláře exekutora, podpora festivalových filmů a komix pro zapamatování čteného textu. Rozsah odpovídáni kolik malé firmě, proto usuzuji, že i režijní nákldy na její chod nebudou malé.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.