Reklama

čtvrtek 16. srpna 2018

Paní Ma Keqing za sebou zanechala záhadu

Erik Best 16. 8. 2018 EB
New York Times měly tento týden na titulní straně článek o rizicích otevírání dveří Číně a zvládly v něm nepřijít vůbec s ničím novým o česko-čínských vztazích. Autoři měli šanci dát příběhu nové vyznění, tu ale nevyužili. Požádali Citic Group, kterou pevnou rukou ovládá Peking, o vyjádření k memorandu o nákupu téměř poloviny CEFC Europe, Citic ale nereagovala. Autoři článku si mohli položit otázku, zda to není zvláštní. Proč by velká mezinárodní společnost nadšeně nevyužila šanci pochlubit se velkou evropskou investicí? Obzvláště poté, co odcházející čínská velvyslankyně v ČR Ma Keqing v rozhovoru pro MF Dnes 1. srpna prohlásila, že společnost Citic už převzala aktiva CEFC. NYT se také mohly ptát, proč Citic využívá nedohledatelnou společnost na Britských Panenských ostrovech, aby získala „výlučnou kontrolu“ nad CEFC Group (Europe) Company a.s., když má Čína svůj vlastní offshorový ráj jménem Hongkong. A pokud už obchod proběhl, jak prohlásila bývalá velvyslankyně, proč to není vidět v obchodním rejstříku? Velká česko-čínská záhada, kterou NYT přehlédly, je identita vlastníků CEFC Europe.

5 komentářů :

 1. To von bude Luftjarda, zas.
  Už nás taky vočesal vo desítky miliard a nic.
  Vypadá ještě bl.jeji než bakagauner.
  Furt to samý.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Best, nevím proč, ale naše média Čínu odcházejí po špičkách. Krom odsouzení režimu v oblasti nedodrzování lidských práv - nic. Určitě jsou zajímavé její zahraniční investice nejen v Evropě, ale i v Africe. Krom investic do těžby surovin, mě překvapily investice do přístavů. Zajímavá je i plánovanáni Hedvábná cesta.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo to jsou ti vlčáci pravdy a lásky. Teď nastane problém kam se budou otáčet. Držte se pojedeme z kopce.

  OdpovědětSmazat
 4. Něco je špatně, v článku mně chybí od Erika kritika Babiše

  OdpovědětSmazat
 5. Já jsem článek četl 2× , ale chybí tam jméno zaloužilého likvidátora Č.aerolinií Tvrdíka,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.