Reklama

pondělí 6. srpna 2018

Panu „učiteli“ nikoli s láskou

Jiří Baťa
6. 8. 2018
Pane Mácho, v reakci na tragickou událost – utonutí dvou vitenamských chlapců na jezeře Lhota, jste se také vyjádřil, že cituji: „Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura nemůžou za včerejší smrt dvou dětí na jezeře Lhota, ale nesou obří podíl na selhávání společnosti a hovadnost, která celou tragédii provází. Velká část veřejnosti považuje výroky a chování těchto politiků za argument, kterým ospravedlňují své neuvěřitelné chování u jezera Lhota. Je mi blivno, nepomoci dětem jen proto, že jsou Vietnamci. Jako učitel si dávám pozor na výrazy, ale ti, kteří jim nepomohli, jsou hovada blbá.“


Pane Mácho,vyzývám Vás, abyste se za tato slova veřejně omluvil, neboť

- je naprosto irelevantní Vaše vyjádření, že ačkoliv Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura nemůžou za včerejší smrt dvou dětí na jezeře Lhota přesto podle Vás, nesou obří podíl na selhávání společnosti a hovadnost, která celou tragédii provází,

- toto Vaše vyjádření nemá žádný racionální zdůvodnění, abyste se v tomto smyslu o jmenovaných vyjadřoval, neboť oni sami nejsou jediní, kteří vytvářejí charakter naší společnosti všeobecně, v případě tragedie na jezeře Lhota pak už vůbec. V této věci byste měl obrátit pozornost k politickým představitelům, poslancům, senátorům resp. vládě a všech, kteří mají podíl na morální vyspělosti společnosti a úrovni právního státu,

- velmi netaktně, hrubě a urážlivě jste se vyjádřil o lidech, kteří podle Vás „nepomohli“ při hledání pohřešovaných chlapců,

- sdělujete, že jako učitel si dáváte pozor na výrazy, přesto jste použil velmi nespisovné slovo „hovadnost“ a o výše zmíněných lidech jste se veřejn vyjádřil, že jsou „hovada blbá“. To nesvědčí o Vašem intelektu a o úrovni učitele (neuvedl jste, na jaké úrovni učíte) spíše naopak, necháváte se unášet emocemi a lidoveckými praktikami přesto, že skutečnosti mohly by být (a také byly) jiné.

Pane Mácho, abych Vás ujistil, že nepíši jen nějaké bláboly, přikládám důkaz, jak jej doložil očitý, na tragické události osobně přítomný rozhodně věrohodný svědek, televizní reportér pan Jan Tůma, zde:

Je odporné a hyenistické, co se strhlo kolem obrovské a kruté tragédie, která se stala na jezeře Lhota. Dlouho jsem váhal a nechtěl jsem k tomu nic říkat, ale hrozná vlna nespravedlivé zloby bohužel nepolevuje, ale sílí. Byl jsem tam v tu dobu s mými dětmi, s jejich spolužáky a rodiči. Hned vedle toho místa. VĚTŠINA TOHO, CO SE PÍŠE A NAD ČÍM SE VŠICHNI POHORŠUJÍ, NENÍ VŮBEC PRAVDA! Už okolo třetí v rozhlase vyhlásili, že se hledají dva sedmiletí vietnamští chlapci, aby je lidé případně přivedli do kanceláře. Lidé se kolem sebe dívali. Hlášení pak ještě opakovali. Ještě předtím jsme potkali plavčíka, který se po nich šel podívat na vedlejší pláž. Následovalo také hlášení ve vietnamštině. A pak už žádost v rozhlase nejprve od zaměstnankyně, aby všichni opustili vodu. Což naprostá většina lidí až na pár výjimek hned učinila. Celá Lhota, několik set lidí utichlo. Mrazivé ticho. To nebyli lidé, kterým by to bylo jedno třeba z rasových důvodů. Viděl jsem plakat ženy. Okolní les prohledával psovod. Poté to samé hlášení od policie. A opakované hlášení, aby se dostavila překladatelka. A pátrání ve vodě. Pak už... Nemá smysl pokračovat. Je to tragédie, kterou si nikdo z nás nedovede a nechce představit. Jsem v myšlenkách s rodiči chlapců. Prosím ale všechny, přestaňte s tím hnusným honem na čarodějnice. Věřím, že rozhořčení většiny z Vás není vedeno špatnými úmysly, ale vychází ze špatných informací. Prosím, modleme se za oba chlapce a jejich blízké. Ale prosím, nekamenujme!

Pane Mácho, vyjádření pana Tůmy je natolik autentické a přesvědčivé, že nelze pochybovat o jeho pravdivosti. Na druhé straně z Vašeho vyjádření nijak nevyplývá, že by jste byl osobně přítomen tragické události, přesto jste schopen lidi, kteří tragedii přítomni byli (a nejen ty) odsoudit, je Vám z nich „blivno“ a dokonce jim dáváte přívlastek „hovada blbá“! Jen mimochodem, jak asi mám v této souvislosti nazvat Vás, pane lidovecký učiteli Mácho, co myslíte? Upřímně, Vaše vyjadřování mě vůbec nepřekvapuje. Jako člen KDU-ČSL, potažmo člen Parlamentního výboru pro vědu a vzdělání, je Vaše reakce přímo úměrné lidovecké rétorice zvláště, pokud jde o politiky M. Zemana, A.Babiše a Tomia Okamury, kteří jsou pro KDU-ČSL dlouhodobě jako blecha v kožichu. Z toho také vyplývá postoj k těmto osobám a vše, co s nimi má, ale také nemá nějakou souvislost. Nicméně, máte-li jako politik a také jako učitel v sobě ještě kousek cti a slušnosti, očekávám, že se těmto lidem, ale i jmenovaným politikům, veřejně omluvíte. Děkuji.

Bohužel, nikoli v úctě
Jiří Baťa

(Zdroj: ZDE)

15 komentářů :

 1. Nechápu důvody, ale stále častěji a intenzivněji dostávají v médiích prostor lidé, kteří s neskrývanou chutí připisují českému národu ty nejhnusnější vlastnosti, bez ohledu na fakta. Výše uvedený Mácha je jen jedna z mnohých hnusných postaviček, které dávají na odiv pohrdání vlastním národem v naději, že budou za svou podlou činnost někdy v budoucnu náležitě oceněni. Měli bychom jejich očekávání naplnit...

  OdpovědětSmazat
 2. Mácha je jenom služebníčkem médií. Média jsou jenom nástrojem některých politických stram. Spíš pidistran, ještě spíš mafií. A ty jsou původcem onoho pohrdání. A my je stále a stále volíme. Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Já považuji za hyenismus, když se někteří lidé, a zvláště politicky angažovaní v tom vynikají, doslova třesou na tragické události, aby mohli zneužít něčího neštěstí k sehrání své oblíbené a permanentně přichystané role jediných morálních a spravedlivých.
  Lidé schopní autentického soucitu určitě nepotřebují zdůrazňovat své lidské kvality okázalým moralizováním jiných a už vůbec ne snažit se z toho politicky těžit.

  OdpovědětSmazat
 4. Jiří Jírovec7. srpna 2018 8:50

  Pane Baťo,
  problém přece je v tom, že prezident ani premiér nejsou schopni/ochotni říct, že Česko je připraveno pomoci těm, kteří pomoc skutečně potřebují. Nejsou ochotni přijmout byť třeba jediného člověka a opírají o to svoji politickou agendu. Pragmaticky reagují na situaci (rasismus i xenofobii), která v české společnosti do značné míry existuje, ale zároveň ji prohlubují.

  Společnost, která neprotestuje proti zákonu 98/2017 Sb je apriori rasistická. Zeman ten zákon, který umožňuje vznik vyloučených oblastí a ghett, bez výhrad podepsal.

  Pokud jde o dva utonulé chlapce, lze dojít k závěru, že cosi selhalo. Začít se musí tam, kde hrozí největší nebezpečí, v tomto případě na vodě. K tomu potřebujete plavčíky, kteří jsou schopni rychle reagovat. Nepotřebujete psovoda, který by prohledával lesík a dokonce ani překladatelku.

  Chaotický popis toho, co se stalo, rozhodně věci nepřispívá. Jde o to, aby se taková tragedie nemohla opakovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiří Jírovec Tyhle vítačské keci si můžete strčit víte kam.

   Smazat
 5. Jiří B a ť a7. srpna 2018 11:06

  Pane Jírovče,
  v mnohém jsem s Vámi souhlasil, v mnohém také občas nesouhlasím. A nemohou souhlasit i s Vašim dnešním názorem, že prezident ani premiér nejsou schopni, resp. ochotni říct, že Česko je připraven pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Jde totiž o to, že je naprosto nereálné selektovat potřebné a nepotřebné imigranty, stejně jako není možné ne první pohled rozpoznat, kdo přichází v míru a kdo s cílem realizovat Alláhovy zákony.
  Společnost, o které nelze říct, že není multikulturní, protože v ní žije na půl milionu cizinců všech možných národností, barvy pleti, náboženství atd., přesto se o ní někteří vyslovují, že jsme rasisti, xenofobové, nacionalisté a pod.
  Nevím, co máte na mysli s podporou zakládání ghet a no-go zón, ale pokud to vztahujete na cikány, alias Romy, pak je to mnohdy (zatím) jediné možné řešení, pokud jde o tzv. nepřizpůsobivé.
  Pokud jde o ty dva utonulé chlapce, zmiňujete něco, co není primárním problémem, viz plavčíci a pod. Tato tragedie je neštěstí, kterému nezabráníte, kdybyste dal i tisíc rad. Zde platí nepsané: co se má stát, stane se, tomu nelze předejít natolik, aby se i blbá náhoda mohla vyloučit. Ujišťuji Vás, že podobná tragedie nebo neštěstí se bude stejně dříve nebo později opakovat. To je zákon života a smrti.

  OdpovědětSmazat
 6. Jen další proti Český xindl co dělá zmetky z našeho národa.

  OdpovědětSmazat
 7. Cikáni potřebují od RÁNA DO VEČERA MAKAT A PŘESTAT SE NEKONTROLOVATELNĚ MNOŽIT.....PAK BUDE KLID!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Jak Je to v moderni spolecnosti mozne kdyz na koupalisti hledaji v lese o dve hodiny pozdeji nejsou mechanismy a pravidla jak okamzite jednat plavcik v nedohlednu matkam tykaji jaky vzdyt tu hruzu kazdy vidi. Proc nikdo neresi jak tomu predejit alespon na hlidanych koupalistich

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. můžete to prosím napsat ještě jednou a srozumitelně?

   Smazat
 9. vypada to na dalši kolektivni vinu něco jako černoprdelni retituce vykradeni bank rozkradeni fabrik či buhvi co zato mužou přeci všichni vovčani kterym se vtlouka do makovic že jsou největši rasisti že nejvic chlastaji že nemaji radi cirkev svatou že jsme samej xenofob aže jsme všichni krom prestittu a vybranych velikanu všichni do jednoho kolaborovali s komunisty fašisty a dokonce i rakouskem stejně jako že milujeme jen putina a donika skrblika

  OdpovědětSmazat
 10. A tohle individuum učí naše děti...
  Je to tragédie, ale ty se bohužel občas stanou. Byla jsem před 2 lety svědkem tonutí mladíka na písníku, urostlého a v kondici, něco naprosto nečekaného. Měl ale velké štěstí, že si ho lidé všimli. A ten cvrkot, který se ihned strhl, to bych vám přála vidět. Okamžitě pro něho vyrazilo několik rekreantů, když ho vylovili a dopravili na břeh, byl už v bezvědomí. Ihned začalo oživování, během chvíle tam byl vrtulník, jehož posádka oživování převzala, vzápětí dorazily 2 sanitky ze dvou směrů, každá od jiného krajského města. Mladík se probral ještě namístě, takže vrtulník nakonec odletěl na základnu a odvezla ho jedna ze sanitek. Lidi se chovali ukázněně, udělali ihned vrtulníku místo na pláži, protože co nebylo přibitý, létalo vzduchem, žádní zbyteční čumilové s mobilem, bažících po senzaci a lajky na profilu... Běhal mi mráz po zádech, ale moc mě potěšilo, jak to v naší malé republičce ještě pořád funguje, ač si pořád na něco ztěžujeme. Jenže případ, který skončil šťastně díky úžasné spolupráce všech zúčastněných, ten nestojí za pozornost.
  Pane učiteli, jste ostuda národa, který vůbec není tak špatný, jak se nám snažíte vnutit. J.

  OdpovědětSmazat
 11. A o to prave jde. Jak Je mozne ze tohoto mladika si vsimli a techto deti ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože volal o pomoc, než zmizel pod hladinou. Možná měl i štěstí na lidi, co já vím, ale rasismus za tím určitě nehledám. Je dost případů, kdy nikdo z kolemjdoucích nepomůže bílému spoluobčanovi, byť volá o pomoc, či bezvládně leží. Ne rasismus, spíš měly děti smůlu, že si jich nikdo nevšiml a nebo jen lhostejný člověk, který se stará jen sám o sebe, těch mezi námi žije dost. U této nehody jsem nebyla a tak věřím přímým účastníkům, což pan učitel není. J.

   Smazat
 12. Po 40ti letech ve školství jsem se nesetkala s "kolegou" tohoto typu.Dobrý učitel se nedívá zda pomůže tomu či onomu dítěti,je mi opravdu na zvracení.A poněvadž jsem věřící,nepochopím,jak člen KDU kde jsou asi věřící pospolu,může být tím největším rasistou.Hanba jemu i jeho straně.To máte odkoukané od svého kápa sudeťáka ?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.